Dodaj daty

Węgierska Opera Państwowa

Węgierska Opera Państwowa – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

1. Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Poznaj Budapeszt, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poruszaj się po mieście w stylowy sposób. Wsiadaj i wysiadaj na ponad 20 przystankach zlokalizowanych wzdłuż starannie wytyczonych tras. Zobacz m.in. wspaniałą bazylikę św. Stefana, pełną zieleni i klasyczną aleję Andrássyego oraz most Łańcuchowy. Skorzystaj z audioprzewodnika z nagraniami w 16 językach, podziwiaj najbardziej znane atrakcje miasta i weź udział w opcjonalnej wycieczce pieszej po Peszcie. Podziwiaj stolicę Węgier w całej okazałości, biorąc udział w rejsie wzdłuż Dunaju. Dzięki niemu spojrzysz na Budapeszt z zupełnie innej perspektywy. Na posiadaczy biletów czeka również piesza wycieczka z przewodnikiem po dostojnym Peszcie. Latem wszystkie autobusy są klimatyzowane, zaś zimą ogrzewane, dzięki czemu możesz komfortowo i w dogodny dla siebie sposób przemierzać ulice Budapesztu.

Budapeszt: 1,5-godzinne zwiedzanie segwayem

2. Budapeszt: 1,5-godzinne zwiedzanie segwayem

Twoja wycieczka segwayem po centrum zaczyna się od sesji treningowej. Twój doświadczony przewodnik pomoże Ci przyzwyczaić się do Segwaya i nauczy go kontrolować. Zrozum to i wyrusz na zwiedzanie Downtown, zabytkowej dzielnicy miasta. Zobacz atrakcje, takie jak węgierski parlament, bazylika św. Stefana, plac Wolności, Węgierska Opera Państwowa, pomnik Butów nad Dunajem, „Central Park” w śródmieściu Budapesztu – plac Erzsébet i Most Łańcuchowy. Szybuj wzdłuż nabrzeża, baw się dobrze i ciesz się swoim szybkim Segwayem, zatrzymując się, by podziwiać wspaniałe widoki na Zamek Królewski i Basztę Rybacką oraz Most Łańcuchowy. Jest to prywatna wycieczka, która zapewnia intymność podczas przechodzenia obok każdego miejsca historycznego, słuchając zabawnych anegdot i faktów dotyczących historii Budapesztu. Twój przewodnik zapewni Ci mnóstwo sesji zdjęciowych, często zatrzymując się w najbardziej popularnych miejscach na Instagramie, i przedstawi Ci najciekawsze historie o Budapeszcie, a nawet prawdziwi eksperci od Budapesztu wiele się nauczą. p>

Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum miasta

3. Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum miasta

Zwiedź Budapeszt, tak zwany „Paryż Wschodu”, na wygodnym, zupełnie nowym e-rowerze wiodącego niemieckiego producenta Kalkhoff. Najpierw wejdź na całą długość Alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Narodową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik będzie miał wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów przejdź do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię fałszywy zamek i łaźnia termalna Széchenyi, największa i najpopularniejsza w mieście. Wycieczka kontynuuje z atrakcjami, takimi jak Akademia Muzyczna im. Liszta Ferenca i dzielnica żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i dowiedz się o Bazylice św. Stefana, największym kościele w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do gmachu węgierskiego parlamentu, charakterystycznego punktu w Budapeszcie. Następnie dotrzyj do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na budańską stronę miasta. Przejdź przez most Małgorzaty, korzystając z ładnej ścieżki rowerowej, i dotrzyj do Budy i EuroVelo 6, międzynarodowej drogi rowerowej wzdłuż Dunaju. Zjedź do Batthyany-Square, zrób zdjęcie parlamentu po drugiej stronie rzeki i dalej do Mostu Łańcuchowego Széchenyi, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj kościół Macieja i Basztę Rybacką, zanim wrócisz do Butów na brzegu Dunaju i miniesz historyczną Łaźnię Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynne łaźnie Gellerta, które wracają do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Budapeszt: Wycieczka z przewodnikiem na rowerze elektrycznym i Wzgórze Zamkowe

4. Budapeszt: Wycieczka z przewodnikiem na rowerze elektrycznym i Wzgórze Zamkowe

Poznaj piękne miasto Budapeszt w najbardziej zrelaksowany sposób, na rowerze elektrycznym. Podążaj za lokalnym, entuzjastycznym przewodnikiem po najsłynniejszych zabytkach w mieście i poznaj ciekawe fakty na temat każdej lokalizacji. Podjedź rowerem do mostu Elżbiety i wejdź na oszałamiające Wzgórze Zamkowe, skąd możesz podziwiać niesamowite widoki na miasto. Zejdź z powrotem do Dunaju i podróżuj wzdłuż słynnej rzeki. Spędź trochę czasu na Wyspie Małgorzaty, zanim odwiedzisz budynek węgierskiego parlamentu. Udaj się na Plac Wolności i podziwiaj bazylikę św. Stefana. Jeśli czas pozwoli, udaj się w dół Andrassy Avenue i po drodze zobacz Węgierską Operę Państwową i Dom Terroru. Zakończ wycieczkę na Hősök tere, jednym z głównych placów w Budapeszcie, i spędź trochę czasu w City Park, zanim wrócisz do biura. To nie jest prywatna wycieczka, pojedziesz z innymi rowerzystami! Wycieczka odbywa się na tej samej trasie z tym samym podziałem czasu, co wycieczka po Budapeszcie Grand Sightseeng!

Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

5. Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj we własnym tempie starą żydowską dzielnicę Budapesztu, znaną dziś jako świąteczna, ale także kulturalna i artystyczna dzielnica miasta! Jedyną rzeczą, którą musisz zwiedzać przez 1 godzinę? Twój smartfon! Głos lokalnego przewodnika poprowadzi Cię przez całą wizytę, a historie będą uruchamiane automatycznie, gdy będziesz kontynuować. Rozpocznij swoją wycieczkę, kiedy tylko chcesz, sam lub z przyjaciółmi, z dala od grup turystycznych... Podczas tej wycieczki z przewodnikiem audio o godzinie 1h30 rozpocznij spacer po eleganckiej alei Andrassy. Czasami nazywany „Polami Elizejskimi” Budapesztu, od 2002 roku jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odkryj komunistyczny okres Budapesztu, przechodząc przed Domem Terroru. Następnie będziesz kontynuował podróż wzdłuż Alei Andrassy, gdzie czeka na Ciebie wiele miejsc, historii i anegdot, które musisz zobaczyć. Przejdziesz obok pierwszego domu towarowego w Budapeszcie, podziwiasz wspaniałą Operę Miejską i przejdziesz się wzdłuż Hollywood Boulevard w Budapeszcie. Kontynuuj swoją podróż, wchodząc do żydowskiej dzielnicy Budapesztu, aby odkryć największą synagogę w Europie! Zrozumiesz, dlaczego ta dzielnica straciła dziś część swojej tożsamości... Przejedziesz obok takich budynków jak Pomnik Sprawiedliwych czy Park Pamięci, które świadczą o tragicznej historii Żydów w Budapeszcie. Wtedy dowiesz się, dlaczego dziś ta dzielnica jest szczególnie znana jako miejsce uroczystości oraz wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Poznasz na przykład historię słynnych barów w ruinach w Budapeszcie! Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Krótki postój na tarasie lub w sklepie, małe pragnienie? Wznów wizytę, kiedy chcesz, dokładnie w miejscu, w którym się zatrzymałeś. Nie można się zgubić. Przewodnik zapewnia wyraźne wskazówki dźwiękowe, a mapa wskazuje wyraźne wskazówki, którymi należy podążać w czasie rzeczywistym. A jeśli skręcisz w złą drogę, zintegrowana funkcja geolokalizacji w mgnieniu oka przywróci Cię na właściwe tory! dostosuj swój plan podróży, jak chcesz, zrelaksuj się i ciesz się zabawną i zabawną wycieczką po dzielnicy zamkowej we własnym tempie. Ponieważ wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć, wizytę zakończysz najsłynniejszym barem w ruinach miasta: Szimpla Kert. Wyjątkowe miejsce do odkrycia absolutnie, jeśli przyjedziesz do dzielnicy.

Wycieczka odkrywająca miasto Budapeszt

6. Wycieczka odkrywająca miasto Budapeszt

Odkryj wszystkie najważniejsze zabytki stolicy Węgier podczas tej kompleksowej wycieczki. Najlepszym sposobem na poznanie miasta jest autobus, a zdziwisz się, jak wiele nauczysz się w zaledwie 3 godziny. Wzdłuż pięknych brzegów Dunaju Budapeszt jest domem dla wielu skarbów architektury. Odwiedź słynną Operę, znaną jako jedna z najpiękniejszych na świecie, Plac Bohaterów, Bazylikę św. Stefana i nie tylko. Wybierz się na spacer po dzielnicy zamkowej i podziwiaj najbardziej romantyczny deptak w Budapeszcie. Tutaj odwiedzisz takie miejsca, jak Zamek Królewski, Plac św. Jerzego i zabytkowa część mieszkalna. Następnie przejdź do kościoła Macieja, drugiego co do wielkości kościoła średniowiecznej Budy, zbudowanego w kwiecistym późnogotyckim stylu. W Baszcie Rybackiej podziwiaj z góry wspaniałą panoramę miasta, w tym Wyspę Małgorzaty i Wzgórze Gellerta. 7 wież reprezentuje 7 plemion węgierskich, które osiedliły się w Karpatach w 896 roku.

Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

7. Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

Weźmiesz udział w około dwugodzinnej wycieczce, a ja pokażę Ci zarówno główne atrakcje, jak i przytulne lokalne miejsca w mieście, które musisz zobaczyć, jeśli chcesz poznać prawdziwy Budapeszt. Podczas zwiedzania będzie też czas na robienie zdjęć. Najpierw zwiedzimy Plac Bohaterów, Muzeum Sztuk Pięknych, Salę Sztuki i Zamek Vajdahunyad, następnie przejdziemy Aleją Andrassy, zobaczymy Dom Terroru i Operę. Następnie zobaczysz Bazylikę św. Stefana i Parlament. Następnie zrobimy kółko wokół Dzielnicy Żydowskiej, gdzie poczujesz klimat miasta w wąskich uliczkach, a także miniemy Wielką Synagogę. Po stronie Budy pokażę Ci Hotel Gellért, Kąpielisko Termalne Rudas, a następnie udam się w okolice Zamku Królewskiego, aby zobaczyć Kościół Macieja, Basztę Rybacką i Pałac Królewski. Usłyszysz o historii, ciekawych legendach i opowieściach o Budapeszcie. Ponadto otrzymasz rekomendacje dotyczące restauracji, pubów i barów. (Trasa może ulec zmianie w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych).

Budapeszt: Prywatna 4-godzinna wycieczka piesza z lokalnym

8. Budapeszt: Prywatna 4-godzinna wycieczka piesza z lokalnym

Odkryj Budapeszt podczas elastycznej prywatnej pieszej wycieczki, która może być całkowicie dostosowana do Twoich zainteresowań. Spędź pół dnia ze swoim osobistym przewodnikiem, który spotka się z Tobą w hotelu w Budapeszcie o ustalonej godzinie. Możesz zobaczyć ukryte skarby, a także najpiękniejsze zabytki stolicy, takie jak Plac Bohaterów. Możesz polować na antyki, poznawać architekturę miasta lub wybrać się na kulinarną wyprawę. Posłuchaj o burzliwej historii miasta i narodu. Ciesz się przyjemną atmosferą i pięknymi parkami. Zobacz niesamowitą Łaźnię Szechenyi i malowniczy zamek Vajdahunyad. Podróżuj pierwszą linią metra w Europie kontynentalnej i zatrzymaj się przy wspaniałej Operze Narodowej, aby usłyszeć kilka interesujących faktów i historii o budynku. Podziwiaj wspaniałą architekturę Bazyliki św. Stefana, drugiego co do wielkości kościoła na Węgrzech. Zobacz zabytki Wzgórza Zamkowego, takie jak 700-letni kościół Macieja i Baszta Rybacka z 7 wieżami i tarasem z widokiem na Peszt. Wsiądź do publicznego autobusu z dzielnicy zamkowej i podróżuj z przewodnikiem po Wzgórzu Gellerta. Poznaj legendę biskupa Gellérta oraz historię Cytadeli i Statuy Wolności. Ze szczytu Wzgórza Gellerta będziesz mógł podziwiać spektakularną panoramę miasta. Po zejściu ze wzgórza zobaczysz secesyjną architekturę łaźni Gellerta. Nie przegap Wielkiej Hali Targowej, największego targowiska w mieście. Skorzystaj z tej wyjątkowej wycieczki, zobacz i zrób to, co najbardziej Cię interesuje!

Budapeszt: BeerBus Sightseeing Party Tour

9. Budapeszt: BeerBus Sightseeing Party Tour

Zarezerwuj bilet już teraz i wskocz na pokład pierwszego w pełni elektrycznego i ekologicznego autobusu piwnego i odkryj Budapeszt w naprawdę wyjątkowy sposób, delektując się węgierskim piwem z beczki na pokładzie. Jedź tam i z powrotem Aleją Andrassy'ego, podziwiając pałace i odwiedź centrum miasta z Operą Węgierską. Rozpocznij i zakończ wycieczkę na Placu Bohaterów w Budapeszcie. Imprezuj ze znajomymi lub spotykaj się z innymi podróżnikami w BeerBusie, delektując się węgierskim piwem z beczki. Rozkoszuj się dobrą atmosferą, słuchaj funkowej muzyki i podziwiaj nocne światła. *Zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsca spotkania i trasy ze względu na zamknięcia i inne czynniki mające wpływ na wycieczkę.

Budapeszt: City Highlights Express Bus Tour

10. Budapeszt: City Highlights Express Bus Tour

Nie masz czasu na długie, męczące wycieczki podczas City Break? W takim razie Xpress Budapest Tour jest dla Ciebie. Zapoznaj się z najważniejszymi elementami naszego pięknego miasta podczas 1-godzinnej wycieczki. Rozpoczynamy wycieczkę od centrum Budapesztu i jedziemy aleją Andrássy'ego, mijając Operę Państwową, Dom Terroru i dawne rezydencje arystokratyczne. Na Placu Bohaterów przejeżdżamy obok Muzeum Sztuk Pięknych i Hali Wystawowej i pokazujemy Park Miejski z Zoo i Spa Széchenyi. Wracając do centrum miasta mijamy największą katedrę w Budapeszcie, Bazylikę św. Stefana, mijamy Dworzec Zachodni i mostem Małgorzaty przekraczamy Dunaj. Wycieczka jest kontynuowana po stronie Budy, ukazując średniowieczne miasto z tureckimi uzdrowiskami, wspaniałymi gotyckimi i barokowymi kościołami. Wracając do Pesztu przez Most Elżbiety, pokażemy Ci Centralną Halę Targową, starą dzielnicę żydowską z Synagogą i wrócimy do miejsca zbiórki, gdzie kończy się wycieczka.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 30
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Węgierska Opera Państwowa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Węgierska Opera Państwowa? Kliknij tutaj.