Węgierska Opera Państwowa

Węgierska Opera Państwowa

Węgierska Opera Państwowa – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

1. Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Poznaj Budapeszt, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poruszaj się po mieście w stylowy sposób. Wsiadaj i wysiadaj na ponad 20 przystankach zlokalizowanych wzdłuż starannie wytyczonych tras. Zobacz m.in. wspaniałą bazylikę św. Stefana, pełną zieleni i klasyczną aleję Andrássyego oraz most Łańcuchowy. Skorzystaj z audioprzewodnika z nagraniami w 16 językach, podziwiaj najbardziej znane atrakcje miasta i weź udział w opcjonalnej wycieczce pieszej po Peszcie. Podziwiaj stolicę Węgier w całej okazałości, biorąc udział w rejsie wzdłuż Dunaju. Dzięki niemu spojrzysz na Budapeszt z zupełnie innej perspektywy. Na posiadaczy biletów czeka również piesza wycieczka z przewodnikiem po dostojnym Peszcie. Latem wszystkie autobusy są klimatyzowane, zaś zimą ogrzewane, dzięki czemu możesz komfortowo i w dogodny dla siebie sposób przemierzać ulice Budapesztu.

Budapeszt: 1,5-godzinne zwiedzanie segwayem

2. Budapeszt: 1,5-godzinne zwiedzanie segwayem

Twoja wycieczka segwayem po centrum zaczyna się od sesji treningowej. Twój doświadczony przewodnik pomoże Ci przyzwyczaić się do Segwaya i nauczy go kontrolować. Zrozum to i wyrusz na zwiedzanie Downtown, zabytkowej dzielnicy miasta. Zobacz atrakcje, takie jak węgierski parlament, bazylika św. Stefana, plac Wolności, Węgierska Opera Państwowa, pomnik Butów nad Dunajem, „Central Park” w śródmieściu Budapesztu – plac Erzsébet i Most Łańcuchowy. Szybuj wzdłuż nabrzeża, baw się dobrze i ciesz się swoim szybkim Segwayem, zatrzymując się, by podziwiać wspaniałe widoki na Zamek Królewski i Basztę Rybacką oraz Most Łańcuchowy. Jest to prywatna wycieczka, która zapewnia intymność podczas przechodzenia obok każdego miejsca historycznego, słuchając zabawnych anegdot i faktów dotyczących historii Budapesztu. Twój przewodnik zapewni Ci mnóstwo sesji zdjęciowych, często zatrzymując się w najbardziej popularnych miejscach na Instagramie, i przedstawi Ci najciekawsze historie o Budapeszcie, a nawet prawdziwi eksperci od Budapesztu wiele się nauczą. p>

Budapeszt: Opera: wycieczka z przewodnikiem

3. Budapeszt: Opera: wycieczka z przewodnikiem

Odkryj piękno całkowicie odrestaurowanej Opery w Budapeszcie z przewodnikiem na żywo. Ciesz się 60-minutową wycieczką po wnętrzu Opery w Budapeszcie. Posłuchaj faktów na temat Opery, która została zbudowana w 1884 roku na podstawie planów Miklósa Ybla i w pełni odrestaurowana w 2022 roku. Podziwiaj jeden z najpiękniejszych zabytków w Budapeszcie, w tym wspaniałe freski na widowni i wykwintny projekt klatki schodowej, co sprawia, że wizyta w Operze jest programem, którego nie można przegapić.

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

4. Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Poznaj Budapeszt, tak zwany "Paryż Wschodu", na wygodnym i innowacyjnym rowerze elektrycznym. Będziesz korzystać z naszych rowerów z drewnianymi ramami od my-esel lub rowerów elektrycznych Kalkhoff Berleen. Pamiętaj, że e-rower oznacza rower ze wspomaganiem elektrycznym i nadal wymaga pedałowania. Najpierw przejedź przez całą długość alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Państwową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik opowie Ci wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów udaj się do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię sztuczny zamek i kąpielisko termalne Széchenyi, największe i najpopularniejsze w mieście. Kontynuuj wycieczkę z takimi atrakcjami jak Akademia Muzyczna Ferenca Liszta i Dzielnica Żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i poznaj Bazylikę Świętego Stefana, największy kościół w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do budynku węgierskiego parlamentu, który jest punktem orientacyjnym w Budapeszcie. Następnie dotrzesz do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na Budę. Miniesz Pomnik Butów, ale pamiętaj, że bezpośredni dostęp do niego nie zawsze jest możliwy. Przejedź przez odnowiony Most Łańcuchowy, obecnie zamknięty dla prywatnych samochodów, i dotrzyj do Budy, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj Kościół Macieja i Basztę Rybacką przed powrotem na brzeg Dunaju i minięciem historycznej łaźni Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynną łaźnię termalną Gellerta i wróć do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do Synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Budapeszt: Prywatna wycieczka po mieście rosyjskim jeepem

5. Budapeszt: Prywatna wycieczka po mieście rosyjskim jeepem

Omiń tłumy czekające na tradycyjną wycieczkę autobusową po mieście. Zamiast tego usiądź wygodnie w autentycznym, zabytkowym rosyjskim jeepie wojskowym, zapnij pasy, ciesz się pięknem Budapesztu i zostaw wszystko inne swojemu kierowcy! Ta wycieczka jest wysoce zalecana dla tych, którzy chcą odkrywać poza zwykłymi zabytkami Budapesztu. Odwiedzisz obszary niedostępne dla zwykłych wycieczek po mieście, odkrywając cuda i tajemnice miasta. Wycieczka zabierze Cię wzdłuż alei Andrassy, mijając takie zabytki jak Opera, Dom Terroru i łaźnia termalna Szechenyi. Zatrzymaj się również na Placu Bohaterów, aby poznać historię Węgier. Odwiedź historyczną dzielnicę żydowską i największą synagogę w Europie oraz zanurz się w wyjątkowej atmosferze dzielnicy barów Ruin. Ciesz się 30-minutowym postojem w tętniącej życiem Wielkiej Hali Targowej, gdy jest otwarta. Następnie, po przepłynięciu Dunaju na stronę Budy, zawieziemy Cię na Wzgórze Gellerta, skąd roztaczają się wspaniałe panoramiczne widoki. W dzielnicy zamkowej Budy przejdziesz przez stare brukowane uliczki i średniowieczne domy. 20-minutowy postój pozwoli Ci podziwiać Kościół Macieja, a z Baszty Rybackiej roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na Parlament i Peszt, oferując mnóstwo okazji do robienia zdjęć. Przejedziesz wzdłuż Dunaju i wrócisz na stronę Pesztu. Na ostatnim etapie wycieczki możesz odwiedzić Buty na brzegu Dunaju w pobliżu Mostu Łańcuchowego (tylko przy świetle dziennym). Podczas całej wycieczki Twój kierowca będzie opowiadał ciekawe historie o interesujących miejscach i będzie dostępny w razie pytań. Audioprzewodnik jest dostępny w kilku językach lub możesz posłuchać muzyki z systemu hi-fi JBL.

Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

6. Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj we własnym tempie starą żydowską dzielnicę Budapesztu, znaną dziś jako świąteczna, ale także kulturalna i artystyczna dzielnica miasta! Jedyną rzeczą, którą musisz zwiedzać przez 1 godzinę? Twój smartfon! Głos lokalnego przewodnika poprowadzi Cię przez całą wizytę, a historie będą uruchamiane automatycznie, gdy będziesz kontynuować. Rozpocznij swoją wycieczkę, kiedy tylko chcesz, sam lub z przyjaciółmi, z dala od grup turystycznych... Podczas tej wycieczki z przewodnikiem audio o godzinie 1h30 rozpocznij spacer po eleganckiej alei Andrassy. Czasami nazywany „Polami Elizejskimi” Budapesztu, od 2002 roku jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odkryj komunistyczny okres Budapesztu, przechodząc przed Domem Terroru. Następnie będziesz kontynuował podróż wzdłuż Alei Andrassy, gdzie czeka na Ciebie wiele miejsc, historii i anegdot, które musisz zobaczyć. Przejdziesz obok pierwszego domu towarowego w Budapeszcie, podziwiasz wspaniałą Operę Miejską i przejdziesz się wzdłuż Hollywood Boulevard w Budapeszcie. Kontynuuj swoją podróż, wchodząc do żydowskiej dzielnicy Budapesztu, aby odkryć największą synagogę w Europie! Zrozumiesz, dlaczego ta dzielnica straciła dziś część swojej tożsamości... Przejedziesz obok takich budynków jak Pomnik Sprawiedliwych czy Park Pamięci, które świadczą o tragicznej historii Żydów w Budapeszcie. Wtedy dowiesz się, dlaczego dziś ta dzielnica jest szczególnie znana jako miejsce uroczystości oraz wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Poznasz na przykład historię słynnych barów w ruinach w Budapeszcie! Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Krótki postój na tarasie lub w sklepie, małe pragnienie? Wznów wizytę, kiedy chcesz, dokładnie w miejscu, w którym się zatrzymałeś. Nie można się zgubić. Przewodnik zapewnia wyraźne wskazówki dźwiękowe, a mapa wskazuje wyraźne wskazówki, którymi należy podążać w czasie rzeczywistym. A jeśli skręcisz w złą drogę, zintegrowana funkcja geolokalizacji w mgnieniu oka przywróci Cię na właściwe tory! dostosuj swój plan podróży, jak chcesz, zrelaksuj się i ciesz się zabawną i zabawną wycieczką po dzielnicy zamkowej we własnym tempie. Ponieważ wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć, wizytę zakończysz najsłynniejszym barem w ruinach miasta: Szimpla Kert. Wyjątkowe miejsce do odkrycia absolutnie, jeśli przyjedziesz do dzielnicy.

Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem i Wzgórze Zamkowe

7. Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem i Wzgórze Zamkowe

Poznaj piękne miasto Budapeszt w najbardziej zrelaksowany sposób, na rowerze elektrycznym. Podążaj za lokalnym, entuzjastycznym przewodnikiem po najsłynniejszych zabytkach w mieście i poznaj ciekawe fakty na temat każdej lokalizacji. Podjedź rowerem do mostu Elżbiety i wejdź na oszałamiające Wzgórze Zamkowe, skąd możesz podziwiać niesamowite widoki na miasto. Zejdź z powrotem do Dunaju i podróżuj wzdłuż słynnej rzeki. Spędź trochę czasu na Wyspie Małgorzaty, zanim odwiedzisz budynek węgierskiego parlamentu. Udaj się na Plac Wolności i podziwiaj bazylikę św. Stefana. Jeśli czas pozwoli, udaj się w dół Andrassy Avenue i po drodze zobacz Węgierską Operę Państwową i Dom Terroru. Zakończ wycieczkę na Hősök tere, jednym z głównych placów w Budapeszcie, i spędź trochę czasu w City Park, zanim wrócisz do biura. To nie jest prywatna wycieczka, pojedziesz z innymi rowerzystami! Wycieczka odbywa się na tej samej trasie z tym samym podziałem czasu, co wycieczka po Budapeszcie Grand Sightseeng!

Wycieczka odkrywająca miasto Budapeszt

8. Wycieczka odkrywająca miasto Budapeszt

Odkryj wszystkie najważniejsze zabytki stolicy Węgier podczas tej kompleksowej wycieczki. Najlepszym sposobem na poznanie miasta jest autobus, a zdziwisz się, jak wiele nauczysz się w zaledwie 3 godziny. Wzdłuż pięknych brzegów Dunaju Budapeszt jest domem dla wielu skarbów architektury. Odwiedź słynną Operę, znaną jako jedna z najpiękniejszych na świecie, Plac Bohaterów, Bazylikę św. Stefana i nie tylko. Wybierz się na spacer po dzielnicy zamkowej i podziwiaj najbardziej romantyczny deptak w Budapeszcie. Tutaj odwiedzisz takie miejsca, jak Zamek Królewski, Plac św. Jerzego i zabytkowa część mieszkalna. Następnie przejdź do kościoła Macieja, drugiego co do wielkości kościoła średniowiecznej Budy, zbudowanego w kwiecistym późnogotyckim stylu. W Baszcie Rybackiej podziwiaj z góry wspaniałą panoramę miasta, w tym Wyspę Małgorzaty i Wzgórze Gellerta. 7 wież reprezentuje 7 plemion węgierskich, które osiedliły się w Karpatach w 896 roku.

Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

9. Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

Weźmiesz udział w około dwugodzinnej wycieczce, a ja pokażę Ci zarówno główne atrakcje, jak i przytulne lokalne miejsca w mieście, które musisz zobaczyć, jeśli chcesz poznać prawdziwy Budapeszt. Podczas zwiedzania będzie też czas na robienie zdjęć. Najpierw zwiedzimy Plac Bohaterów, Muzeum Sztuk Pięknych, Salę Sztuki i Zamek Vajdahunyad, następnie przejdziemy Aleją Andrassy, zobaczymy Dom Terroru i Operę. Następnie zobaczysz Bazylikę św. Stefana i Parlament. Następnie zrobimy kółko wokół Dzielnicy Żydowskiej, gdzie poczujesz klimat miasta w wąskich uliczkach, a także miniemy Wielką Synagogę. Po stronie Budy pokażę Ci Hotel Gellért, Kąpielisko Termalne Rudas, a następnie udam się w okolice Zamku Królewskiego, aby zobaczyć Kościół Macieja, Basztę Rybacką i Pałac Królewski. Usłyszysz o historii, ciekawych legendach i opowieściach o Budapeszcie. Ponadto otrzymasz rekomendacje dotyczące restauracji, pubów i barów. (Trasa może ulec zmianie w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych).

Budapeszt: 3-godzinna piesza wycieczka po Peszcie z historykiem

10. Budapeszt: 3-godzinna piesza wycieczka po Peszcie z historykiem

Podczas tej niesamowitej 3-godzinnej pieszej wycieczki odkryj esencję Pesztu, wschodniej i młodszej części Budapesztu. Poznaj historię Pesztu, odmienną mentalność mieszkańców Pesztu i Budy i dowiedz się, jak żyje się tam dzisiaj. Twój przewodnik nie boi się odpowiedzieć na żadne pytanie i wprowadzić dowolny temat dotyczący Budapesztu i Węgier. Zwiedź śródmieście Budapesztu i odwiedź różne miejsca, w tym promenadę nad Dunajem, secesyjny pałac Gresham, zabytkową Akademię Nauk, brukowaną ulicę Zrínyi, bazylikę św. . Odkryj 1000 lat węgierskiej historii na Placu Bohaterów. Odwiedź Bazylikę św. Stefana, największy kościół w Budapeszcie (bilet wstępu wliczony w cenę).

Liczba znalezionych atrakcji: 47
Sortuj wg::

Węgierska Opera Państwowa: najlepsze atrakcje w pobliżu

Węgierska Opera Państwowa – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Poznaj Budapeszt, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poruszaj się po mieście w stylowy sposób. Wsiadaj i wysiadaj na ponad 20 przystankach zlokalizowanych wzdłuż starannie wytyczonych tras. Zobacz m.in. wspaniałą bazylikę św. Stefana, pełną zieleni i klasyczną aleję Andrássyego oraz most Łańcuchowy. Skorzystaj z audioprzewodnika z nagraniami w 16 językach, podziwiaj najbardziej znane atrakcje miasta i weź udział w opcjonalnej wycieczce pieszej po Peszcie. Podziwiaj stolicę Węgier w całej okazałości, biorąc udział w rejsie wzdłuż Dunaju. Dzięki niemu spojrzysz na Budapeszt z zupełnie innej perspektywy. Na posiadaczy biletów czeka również piesza wycieczka z przewodnikiem po dostojnym Peszcie. Latem wszystkie autobusy są klimatyzowane, zaś zimą ogrzewane, dzięki czemu możesz komfortowo i w dogodny dla siebie sposób przemierzać ulice Budapesztu.

Budapeszt: 1,5-godzinne zwiedzanie segwayem

Budapeszt: 1,5-godzinne zwiedzanie segwayem

Twoja wycieczka segwayem po centrum zaczyna się od sesji treningowej. Twój doświadczony przewodnik pomoże Ci przyzwyczaić się do Segwaya i nauczy go kontrolować. Zrozum to i wyrusz na zwiedzanie Downtown, zabytkowej dzielnicy miasta. Zobacz atrakcje, takie jak węgierski parlament, bazylika św. Stefana, plac Wolności, Węgierska Opera Państwowa, pomnik Butów nad Dunajem, „Central Park” w śródmieściu Budapesztu – plac Erzsébet i Most Łańcuchowy. Szybuj wzdłuż nabrzeża, baw się dobrze i ciesz się swoim szybkim Segwayem, zatrzymując się, by podziwiać wspaniałe widoki na Zamek Królewski i Basztę Rybacką oraz Most Łańcuchowy. Jest to prywatna wycieczka, która zapewnia intymność podczas przechodzenia obok każdego miejsca historycznego, słuchając zabawnych anegdot i faktów dotyczących historii Budapesztu. Twój przewodnik zapewni Ci mnóstwo sesji zdjęciowych, często zatrzymując się w najbardziej popularnych miejscach na Instagramie, i przedstawi Ci najciekawsze historie o Budapeszcie, a nawet prawdziwi eksperci od Budapesztu wiele się nauczą. p>

Budapeszt: Opera: wycieczka z przewodnikiem

Budapeszt: Opera: wycieczka z przewodnikiem

Odkryj piękno całkowicie odrestaurowanej Opery w Budapeszcie z przewodnikiem na żywo. Ciesz się 60-minutową wycieczką po wnętrzu Opery w Budapeszcie. Posłuchaj faktów na temat Opery, która została zbudowana w 1884 roku na podstawie planów Miklósa Ybla i w pełni odrestaurowana w 2022 roku. Podziwiaj jeden z najpiękniejszych zabytków w Budapeszcie, w tym wspaniałe freski na widowni i wykwintny projekt klatki schodowej, co sprawia, że wizyta w Operze jest programem, którego nie można przegapić.

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Poznaj Budapeszt, tak zwany "Paryż Wschodu", na wygodnym i innowacyjnym rowerze elektrycznym. Będziesz korzystać z naszych rowerów z drewnianymi ramami od my-esel lub rowerów elektrycznych Kalkhoff Berleen. Pamiętaj, że e-rower oznacza rower ze wspomaganiem elektrycznym i nadal wymaga pedałowania. Najpierw przejedź przez całą długość alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Państwową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik opowie Ci wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów udaj się do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię sztuczny zamek i kąpielisko termalne Széchenyi, największe i najpopularniejsze w mieście. Kontynuuj wycieczkę z takimi atrakcjami jak Akademia Muzyczna Ferenca Liszta i Dzielnica Żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i poznaj Bazylikę Świętego Stefana, największy kościół w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do budynku węgierskiego parlamentu, który jest punktem orientacyjnym w Budapeszcie. Następnie dotrzesz do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na Budę. Miniesz Pomnik Butów, ale pamiętaj, że bezpośredni dostęp do niego nie zawsze jest możliwy. Przejedź przez odnowiony Most Łańcuchowy, obecnie zamknięty dla prywatnych samochodów, i dotrzyj do Budy, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj Kościół Macieja i Basztę Rybacką przed powrotem na brzeg Dunaju i minięciem historycznej łaźni Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynną łaźnię termalną Gellerta i wróć do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do Synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Budapeszt: Prywatna wycieczka po mieście rosyjskim jeepem

Budapeszt: Prywatna wycieczka po mieście rosyjskim jeepem

Omiń tłumy czekające na tradycyjną wycieczkę autobusową po mieście. Zamiast tego usiądź wygodnie w autentycznym, zabytkowym rosyjskim jeepie wojskowym, zapnij pasy, ciesz się pięknem Budapesztu i zostaw wszystko inne swojemu kierowcy! Ta wycieczka jest wysoce zalecana dla tych, którzy chcą odkrywać poza zwykłymi zabytkami Budapesztu. Odwiedzisz obszary niedostępne dla zwykłych wycieczek po mieście, odkrywając cuda i tajemnice miasta. Wycieczka zabierze Cię wzdłuż alei Andrassy, mijając takie zabytki jak Opera, Dom Terroru i łaźnia termalna Szechenyi. Zatrzymaj się również na Placu Bohaterów, aby poznać historię Węgier. Odwiedź historyczną dzielnicę żydowską i największą synagogę w Europie oraz zanurz się w wyjątkowej atmosferze dzielnicy barów Ruin. Ciesz się 30-minutowym postojem w tętniącej życiem Wielkiej Hali Targowej, gdy jest otwarta. Następnie, po przepłynięciu Dunaju na stronę Budy, zawieziemy Cię na Wzgórze Gellerta, skąd roztaczają się wspaniałe panoramiczne widoki. W dzielnicy zamkowej Budy przejdziesz przez stare brukowane uliczki i średniowieczne domy. 20-minutowy postój pozwoli Ci podziwiać Kościół Macieja, a z Baszty Rybackiej roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na Parlament i Peszt, oferując mnóstwo okazji do robienia zdjęć. Przejedziesz wzdłuż Dunaju i wrócisz na stronę Pesztu. Na ostatnim etapie wycieczki możesz odwiedzić Buty na brzegu Dunaju w pobliżu Mostu Łańcuchowego (tylko przy świetle dziennym). Podczas całej wycieczki Twój kierowca będzie opowiadał ciekawe historie o interesujących miejscach i będzie dostępny w razie pytań. Audioprzewodnik jest dostępny w kilku językach lub możesz posłuchać muzyki z systemu hi-fi JBL.

Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj we własnym tempie starą żydowską dzielnicę Budapesztu, znaną dziś jako świąteczna, ale także kulturalna i artystyczna dzielnica miasta! Jedyną rzeczą, którą musisz zwiedzać przez 1 godzinę? Twój smartfon! Głos lokalnego przewodnika poprowadzi Cię przez całą wizytę, a historie będą uruchamiane automatycznie, gdy będziesz kontynuować. Rozpocznij swoją wycieczkę, kiedy tylko chcesz, sam lub z przyjaciółmi, z dala od grup turystycznych... Podczas tej wycieczki z przewodnikiem audio o godzinie 1h30 rozpocznij spacer po eleganckiej alei Andrassy. Czasami nazywany „Polami Elizejskimi” Budapesztu, od 2002 roku jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odkryj komunistyczny okres Budapesztu, przechodząc przed Domem Terroru. Następnie będziesz kontynuował podróż wzdłuż Alei Andrassy, gdzie czeka na Ciebie wiele miejsc, historii i anegdot, które musisz zobaczyć. Przejdziesz obok pierwszego domu towarowego w Budapeszcie, podziwiasz wspaniałą Operę Miejską i przejdziesz się wzdłuż Hollywood Boulevard w Budapeszcie. Kontynuuj swoją podróż, wchodząc do żydowskiej dzielnicy Budapesztu, aby odkryć największą synagogę w Europie! Zrozumiesz, dlaczego ta dzielnica straciła dziś część swojej tożsamości... Przejedziesz obok takich budynków jak Pomnik Sprawiedliwych czy Park Pamięci, które świadczą o tragicznej historii Żydów w Budapeszcie. Wtedy dowiesz się, dlaczego dziś ta dzielnica jest szczególnie znana jako miejsce uroczystości oraz wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Poznasz na przykład historię słynnych barów w ruinach w Budapeszcie! Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Krótki postój na tarasie lub w sklepie, małe pragnienie? Wznów wizytę, kiedy chcesz, dokładnie w miejscu, w którym się zatrzymałeś. Nie można się zgubić. Przewodnik zapewnia wyraźne wskazówki dźwiękowe, a mapa wskazuje wyraźne wskazówki, którymi należy podążać w czasie rzeczywistym. A jeśli skręcisz w złą drogę, zintegrowana funkcja geolokalizacji w mgnieniu oka przywróci Cię na właściwe tory! dostosuj swój plan podróży, jak chcesz, zrelaksuj się i ciesz się zabawną i zabawną wycieczką po dzielnicy zamkowej we własnym tempie. Ponieważ wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć, wizytę zakończysz najsłynniejszym barem w ruinach miasta: Szimpla Kert. Wyjątkowe miejsce do odkrycia absolutnie, jeśli przyjedziesz do dzielnicy.

Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem i Wzgórze Zamkowe

Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem i Wzgórze Zamkowe

Poznaj piękne miasto Budapeszt w najbardziej zrelaksowany sposób, na rowerze elektrycznym. Podążaj za lokalnym, entuzjastycznym przewodnikiem po najsłynniejszych zabytkach w mieście i poznaj ciekawe fakty na temat każdej lokalizacji. Podjedź rowerem do mostu Elżbiety i wejdź na oszałamiające Wzgórze Zamkowe, skąd możesz podziwiać niesamowite widoki na miasto. Zejdź z powrotem do Dunaju i podróżuj wzdłuż słynnej rzeki. Spędź trochę czasu na Wyspie Małgorzaty, zanim odwiedzisz budynek węgierskiego parlamentu. Udaj się na Plac Wolności i podziwiaj bazylikę św. Stefana. Jeśli czas pozwoli, udaj się w dół Andrassy Avenue i po drodze zobacz Węgierską Operę Państwową i Dom Terroru. Zakończ wycieczkę na Hősök tere, jednym z głównych placów w Budapeszcie, i spędź trochę czasu w City Park, zanim wrócisz do biura. To nie jest prywatna wycieczka, pojedziesz z innymi rowerzystami! Wycieczka odbywa się na tej samej trasie z tym samym podziałem czasu, co wycieczka po Budapeszcie Grand Sightseeng!

Wycieczka odkrywająca miasto Budapeszt

Wycieczka odkrywająca miasto Budapeszt

Odkryj wszystkie najważniejsze zabytki stolicy Węgier podczas tej kompleksowej wycieczki. Najlepszym sposobem na poznanie miasta jest autobus, a zdziwisz się, jak wiele nauczysz się w zaledwie 3 godziny. Wzdłuż pięknych brzegów Dunaju Budapeszt jest domem dla wielu skarbów architektury. Odwiedź słynną Operę, znaną jako jedna z najpiękniejszych na świecie, Plac Bohaterów, Bazylikę św. Stefana i nie tylko. Wybierz się na spacer po dzielnicy zamkowej i podziwiaj najbardziej romantyczny deptak w Budapeszcie. Tutaj odwiedzisz takie miejsca, jak Zamek Królewski, Plac św. Jerzego i zabytkowa część mieszkalna. Następnie przejdź do kościoła Macieja, drugiego co do wielkości kościoła średniowiecznej Budy, zbudowanego w kwiecistym późnogotyckim stylu. W Baszcie Rybackiej podziwiaj z góry wspaniałą panoramę miasta, w tym Wyspę Małgorzaty i Wzgórze Gellerta. 7 wież reprezentuje 7 plemion węgierskich, które osiedliły się w Karpatach w 896 roku.

Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

Weźmiesz udział w około dwugodzinnej wycieczce, a ja pokażę Ci zarówno główne atrakcje, jak i przytulne lokalne miejsca w mieście, które musisz zobaczyć, jeśli chcesz poznać prawdziwy Budapeszt. Podczas zwiedzania będzie też czas na robienie zdjęć. Najpierw zwiedzimy Plac Bohaterów, Muzeum Sztuk Pięknych, Salę Sztuki i Zamek Vajdahunyad, następnie przejdziemy Aleją Andrassy, zobaczymy Dom Terroru i Operę. Następnie zobaczysz Bazylikę św. Stefana i Parlament. Następnie zrobimy kółko wokół Dzielnicy Żydowskiej, gdzie poczujesz klimat miasta w wąskich uliczkach, a także miniemy Wielką Synagogę. Po stronie Budy pokażę Ci Hotel Gellért, Kąpielisko Termalne Rudas, a następnie udam się w okolice Zamku Królewskiego, aby zobaczyć Kościół Macieja, Basztę Rybacką i Pałac Królewski. Usłyszysz o historii, ciekawych legendach i opowieściach o Budapeszcie. Ponadto otrzymasz rekomendacje dotyczące restauracji, pubów i barów. (Trasa może ulec zmianie w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych).

Budapeszt: 3-godzinna piesza wycieczka po Peszcie z historykiem

Budapeszt: 3-godzinna piesza wycieczka po Peszcie z historykiem

Podczas tej niesamowitej 3-godzinnej pieszej wycieczki odkryj esencję Pesztu, wschodniej i młodszej części Budapesztu. Poznaj historię Pesztu, odmienną mentalność mieszkańców Pesztu i Budy i dowiedz się, jak żyje się tam dzisiaj. Twój przewodnik nie boi się odpowiedzieć na żadne pytanie i wprowadzić dowolny temat dotyczący Budapesztu i Węgier. Zwiedź śródmieście Budapesztu i odwiedź różne miejsca, w tym promenadę nad Dunajem, secesyjny pałac Gresham, zabytkową Akademię Nauk, brukowaną ulicę Zrínyi, bazylikę św. . Odkryj 1000 lat węgierskiej historii na Placu Bohaterów. Odwiedź Bazylikę św. Stefana, największy kościół w Budapeszcie (bilet wstępu wliczony w cenę).

Budapeszt: Najciekawsze atrakcje

Węgierska Opera Państwowa: Wycieczki i bilety

Węgry: Ciekawe miejsca

Węgierska Opera Państwowa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Węgierska Opera Państwowa? Kliknij tutaj.

Węgierska Opera Państwowa: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(493 recenzji)

Autobusy o dobrej częstotliwości, bardzo przyjazny i pomocny personel. Jedyną negatywną stroną obsługi w Budapeszcie jest to, że przystanki nie są zbyt wyraźne ani na mapie, ani na tablicach ulicznych....Faceci w pobliżu przystanków robią wszystko, co w ich mocy, aby zostać zauważonym i udzielić ci pomocy... Z pewnością jest to usługa, którą powtórzymy w innych miastach...

autobus wycieczkowy Hop-On Hop-Off był genialny, zarezerwowaliśmy 3-dniowe bilety i zobaczyliśmy wspaniały Budapeszt w najlepszym wydaniu, mieliśmy również dostęp do rejsu po Dunaju, gorąco polecam tę firmę turystyczną.

Autobus miał plastikowe okna, które były porysowane i brudne, co oznaczało, że zdjęcia były rozmazane i rozczarowujące

świetnie, to zawsze nasza pierwsza wizyta po przybyciu do stolicy.

Kompletne i łatwe zwiedzanie miasta. Dobre do zorientowania się