Dodaj daty

Wawel Zaginiony

Wawel Zaginiony – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kraków: wycieczka z audioprzewodnikiem po Wawelu

1. Kraków: wycieczka z audioprzewodnikiem po Wawelu

Odbierz audioprzewodnik w lokalnym punkcie informacji turystycznej i słuchaj nagrań, spacerując ulicą Kanoniczą na Wawel. Zamek Królewski na Wawelu był rezydencją monarchów od XI wieku oraz jest miejscem koronacji i pochówku wielu władców Polski.  Po przybyciu do zamku posłuchaj komentarza o roli wszystkich budynków oraz historii, które się za nimi kryją. Zobacz dziedziniec główny, dziedziniec arkadowy, a także Skarbiec Koronny i zbrojownię. Zakończ wycieczkę przy słynnej smoczej jamie.

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Wawelu z biletami wstępu

2. Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Wawelu z biletami wstępu

Zamek Królewski na Wawelu był rezydencją rodziny królewskiej do 1795 roku. Zabytek ten jest źródłem wielkiej polskiej dumy i jedną z najbardziej spektakularnych budowli na wzgórzu Wawelskim.  Podczas zwiedzania zamku i jego wspaniałych sal, doświadczysz bogatej polskiej historii. Obecnie w zamku znajduje się również muzeum, w którym zgromadzono piękne eksponaty zachowane z historycznych czasów, kiedy krajem rządzili królowie i królowe. Podczas wycieczki można również odwiedzić prywatne apartamenty królewskie ozdobione wspaniałymi gobelinami, obrazami i żyrandolami.  W zamku znajduje się muzeum sztuki, a także dział sztuki orientalnej z największą na kontynencie europejskim kolekcją namiotów tureckich. Ten XIV-wieczny zamek zbudowany przez króla Kazimierza III Wielkiego był u szczytu swej świetności w XVI wieku, kiedy to król Zygmunt Stary zlecił jego rozbudowę i nadał mu dzisiejszy wygląd. W zamku przeniesiesz się w czasy królów i królowych, a przewodnik podzieli się z Tobą informacjami na temat królewskich rodów, które niegdyś mieszkały w zamku, oraz mitami związanymi z tym pięknym miejscem. Możesz również zobaczyć wystawę, na której prezentowane są przedmioty znalezione podczas wykopalisk archeologicznych w regionie. Zawiera ona również modele budynków i innych elementów architektonicznych w skali.  Zamek na Wawelu został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest znany z ogromnego znaczenia kulturowego i historycznego dla Polski.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Wawelu

3. Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Wawelu

Udaj się na wycieczkę z przewodnikiem po Wawelu, będącym jednym z najważniejszych wzgórz w Polsce. Jest to miejsce, z którego niegdyś sprawowali swoje rządy polscy królowie oraz królowe. Przewodnik opowie Ci o sekretach dawnych monarchów i pokaże Ci najważniejsze miejsca na Wawelu.  Po spotkaniu z przewodnikiem przejdziesz obok najdroższego hotelu w Krakowie, w którym gościł książę Karol oraz prezydent Bush. Następnie zatrzymasz się przy domu legendarnego polskiego historyka Jana Długosza i będziesz mieć możliwość podziwiania wspaniałego widoku na wzgórze Wawel. Udaj się na górę, przejdź przez Bramę Herbową i zatrzymaj się przy pomniku Tadeusza Kościuszki, jednego z najważniejszych polskich bohaterów. Przejdź obok wejścia do katedry wawelskiej. Pójdź w kierunku centrum Wawelu i średniowiecznego dziedzińca, a następnie udaj się do austriackiego szpitala wojskowego, skąd można podziwiać piękną panoramę Krakowa. Następnie przejdź obok baszty Sandomierskiej i zejdź w dół przez bramę Bernardyńską, po czym wybierz się do jaskini smoka wawelskiego. 

Kraków: Zamek Królewski na Wawelu i wycieczka z przewodnikiem po katedrze

4. Kraków: Zamek Królewski na Wawelu i wycieczka z przewodnikiem po katedrze

Zobacz wspaniałe zabytki Krakowa z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Odwiedź Katedrę Wawelską i Zamek Królewski na Wawelu. Dowiedz się o polskich królach i królowych podczas wizyty w Komnatach Królewskich. Poznaj rezydencję polskich królów na Zamku Królewskim na Wawelu, który od 1930 roku stał się jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Zobacz bogatą kolekcję obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli, odtwarzając wygląd pomieszczeń z okresu renesansu i baroku. Odwiedź komnaty królewskie, w których znajdują się słynne gobeliny Zygmunta Augusta oraz wspaniałe renesansowe obrazy włoskie z kolekcji Lanckorońskich. Zobacz wawelskie zbiory sztuki wschodniej zawierają największą kolekcję namiotów w Europie. Wejdź do katedry wawelskiej i podziwiaj gotycką budowlę, która była niegdyś sanktuarium, w którym koronowano polskich monarchów.

Kraków: Zwiedzanie Skarbca Koronnego na Wawelu z przewodnikiem

5. Kraków: Zwiedzanie Skarbca Koronnego na Wawelu z przewodnikiem

Odkryj bogate dziedzictwo polskich królów i królowych podczas wycieczki z przewodnikiem po Skarbcu Koronnym na Wawelu w Krakowie. Odkryj tajemniczy świat historii i splendoru na Wawelu! Zapraszamy na niezapomnianą podróż w czasie do serca polskiej królewskiej przeszłości - Skarbca na Wawelu! Odkryj niezwykłe skarby, które od wieków błyszczą w koronach królów i królowych, emanując mocą i pięknem. Ta wspaniała wystawa przedstawia klejnoty, które przetrwały wieki, aby opowiedzieć swoją historię o chwale i potędze. Rozpal wyobraźnię blaskiem diamentów, kamieni szlachetnych i złota, które wciąż są żywą częścią naszego dziedzictwa. Przygotuj się na ekscytującą podróż do historii, podczas której spotkasz arcydzieła kunsztu i piękna, które wciąż zadziwia. Nie przegap szansy, by w mgnieniu oka zanurzyć się w epoce królów i królowych, w odświętnym otoczeniu Wawelu – jednej z najważniejszych i najpiękniejszych polskich twierdz. Skarbiec na Wawelu czeka na Ciebie Spotkaj się ze swoim licencjonowanym przewodnikiem przed zamkiem i omiń kolejkę, aby odwiedzić Skarbiec Koronny. Odkryj wspaniałe dzieła sztuki, klejnoty koronne, kule i nie tylko. Podziwiaj królewskie odznaczenia honorowe, w tym płaszcz Kawalera Orderu Ducha Świętego, oraz kolekcje rzadkiej biżuterii. Wybierz wycieczkę z biletem lub bez do Królewskiej Zbrojowni. Oszczędzaj czas dzięki dostępowi bez kolejki do skarbca. Następnie odwiedź Królewską Zbrojownię podczas wycieczki z przewodnikiem (jeśli wybrałeś taką opcję). Poznaj kolekcję bogato zdobionej broni, podarowanej polskim królom przez średniowiecznych władców z całej Europy. Zobacz oryginalną zbroję i broń słynnych skrzydlatych polskich husarii. Zobacz wspaniałe eksponaty karabinów, arkebuzów, patrynałów i pistoletów ze średniowiecznych europejskich fabryk. Zobacz najcenniejszą w kraju kolekcję beczek z herbami polskich królów, hetmanów i szlachciców.

Kraków: Zamek Królewski na Wawelu i Katedra z przewodnikiem

6. Kraków: Zamek Królewski na Wawelu i Katedra z przewodnikiem

Odkryj rezydencję polskich królów na Zamku Królewskim na Wawelu i odwiedź Katedrę Wawelską podczas wycieczki z przewodnikiem po Krakowie. Niech Twój przewodnik nauczy Cię królewskiej historii Polski. Udaj się do zamku po spotkaniu z przewodnikiem na placu św. Marii Magdaleny. Zwiedzaj Zamek Królewski na Wawelu ze swoim przewodnikiem, poznając historię polskiej monarchii. Zobacz bogatą kolekcję obrazów, rzeźb, tkanin, mebli i innych skarbów zamku. Odwiedź królewskie komnaty i zobacz, jak żyli kiedyś królowie Polski. Zapraszamy do obejrzenia słynnych arrasów króla Zygmunta Augusta oraz wspaniałych renesansowych obrazów z kolekcji Lanckorońskich. Następnie wejdź do okazałej Katedry Wawelskiej na wycieczkę. Podziwiaj gotycką architekturę i zobacz miejsce koronacji królów Polski.

Z Warszawy: zwiedzanie Krakowa pociągiem ekspresowym

7. Z Warszawy: zwiedzanie Krakowa pociągiem ekspresowym

Skorzystaj z odbioru w hotelu, a następnie udaj się na dworzec kolejowy, aby wsiąść do pociągu ekspresowego do Krakowa. Lokalny przewodnik spotka się z Tobą po przyjeździe. Poczuj atmosferę miasta królów Polski w charakterystycznych zabytkach średniowiecznego Starego Miasta. Odwiedź Zamek Królewski na Wawelu i zobacz niektóre z jego ceremonialnych sal oraz podziwiaj piękno Kaplicy Zygmuntowskiej wewnątrz Katedry Królewskiej. Dowiedz się więcej o dynastiach Piastów, Jagiellonów i Wazów i podziwiaj gobeliny należące niegdyś do króla Zygmunta Augusta. Spójrz na monumentalne Sukiennice na Rynku Głównym. Odkryj pozostałości starych murów miejskich i poznaj uroczystą Bramę Floriańską. Zobacz najstarszą synagogę w Polsce w żydowskiej dzielnicy Kazimierz, a po drodze kup pamiątki z bursztynu i srebrnej biżuterii.

Kraków: Stare Miasto, Zamek i Dzielnica Żydowska - wycieczka piesza

8. Kraków: Stare Miasto, Zamek i Dzielnica Żydowska - wycieczka piesza

Spotkaj się z przewodnikiem przy wejściu do imponującej bramy Barbakanu. Zagłęb się w fascynującą historię miasta, odkrywając urocze Stare Miasto i słuchając miejskich legend. Posłuchaj o trębaczu i słynnym smoku. Dowiedz się o życiu najsłynniejszych krakowskich postaci, takich jak słynny astronom Mikołaj Kopernik i papież Jan Paweł II. Po drodze możesz kupić kawę i ciastko na postoju. Wejdź na teren Zamku Królewskiego na Wawelu, aby zobaczyć z bliska majestatyczny XVI-wieczny renesansowy Pałac Królewski i Katedrę Wawelską; miejsce koronacji królów Polski. Na koniec Twój przewodnik zaprowadzi Cię na Kazimierz, krakowską dzielnicę żydowską. Wyłożony oryginalnymi synagogami, rustykalnymi kawiarniami i urokliwymi restauracjami, Kazimierz jest jedną z najbardziej urokliwych dzielnic Krakowa. Dowiedz się, że Kazimierz był także miejscem niektórych z najtragiczniejszych wydarzeń w mieście podczas II wojny światowej. Posłuchaj, jak Twój przewodnik opowiada o tym, jak nazistowska inwazja podczas II wojny światowej nieodwracalnie zmieniła to malownicze miejsce. Złóż hołd i posłuchaj o postaciach takich jak Oskar Schindler, odwiedzając pomnik Holokaustu Puste Krzesła w byłym getcie w Krakowie.

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Wawelu i katedrze

9. Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Wawelu i katedrze

Zobacz wspaniałe zabytki Krakowa z lokalnym przewodnikiem. Odwiedź Katedrę Wawelską i Zamek Królewski na Wawelu. Dowiedz się więcej o polskich królach i królowych, odwiedzając Komnaty Królewskie. Poznaj rezydencję polskich królów na Zamku Królewskim na Wawelu, który stał się jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Zobacz ogromną kolekcję obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli, odtwarzających wygląd pomieszczeń z epoki renesansu i baroku. Odwiedź komnaty królewskie, w których znajdują się słynne arrasy Zygmunta Augusta oraz wspaniałe renesansowe obrazy włoskie z kolekcji Lanckorońskich. Zobacz wawelskie zbiory sztuki wschodniej zawierające największą kolekcję namiotów w Europie. Wejdź do Katedry Wawelskiej i podziwiaj gotycką budowlę, która niegdyś była sanktuarium, w którym koronowano polskich monarchów.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po wzgórzu wawelskim z wejściem do katedry na Wawelu

10. Kraków: wycieczka z przewodnikiem po wzgórzu wawelskim z wejściem do katedry na Wawelu

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu w pobliżu zamku królewskiego. Idąc w jego kierunku średniowiecznymi uliczkami, poznasz ogólny zarys historyczny tego symbolicznego miejsca. Później Twój przewodnik wprowadzi Cię w świat koronowanych głów i minionych wydarzeń, stojąc na wspaniałym dziedzińcu zamkowym. Jest też kilka słów o charakterystyce stylów architektonicznych. Ale co najważniejsze - co kryje się za grubymi murami. Poznaj rezydencję polskich królów ze swoim doświadczonym przewodnikiem. Zobacz bogatą kolekcję obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli, odtwarzających wygląd pomieszczeń z okresu renesansu i baroku. Odwiedź Komnaty Królewskie, w których znajdują się słynne gobeliny Zygmunta Augusta i wspaniałe renesansowe obrazy włoskie. Wejdź do Katedry Wawelskiej i podziwiaj gotycką budowlę, która niegdyś była sanktuarium koronacji polskich monarchów.

Liczba znalezionych atrakcji: 20
Sortuj wg::

Wawel Zaginiony: najlepsze atrakcje w pobliżu

Wawel Zaginiony: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wawel Zaginiony? Kliknij tutaj.

Wawel Zaginiony: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 1114 opinii

Mogliśmy elastycznie dostosować godziny zwiedzania do naszego tempa. Łatwy do zrozumienia, więc był interesujący także dla dzieci. Znalezienie stacji przy użyciu zdjęć było dobre i łatwe. Głos przewodnika jest bardzo przyjemny i wyraźny. Idealny również dla większych grup.

To była wspaniała wycieczka. Nasz przewodnik po zamku był niesamowity i bardzo kompetentny. Miejsce spotkania było dobrze skomunikowane, a przedstawiciel GetYour Guide był tam i dał nam znak, aby się z nami spotkać.

Baaardzo gorąco polecam. Profesjonalizm przewodnika, bogata wiedza z wielu dziedzin i ciekawe przedstawienie faktów historycznych, bardzo urozmaicała zwiedzanie miejsc tak ważnych dla historii państwa polskiego ❤️

Dzięki audioprzewodnikowi i mapom mogłem swobodnie poruszać się i zwiedzać miasto we własnym tempie

Przewodnik opowiadał z pasja i bardzo ciekawie premia dla niego :)