Dodaj daty

Wawel
Dla podróżujących w pojedynkę

Dla podróżujących w pojedynkę
Liczba znalezionych atrakcji: 6

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Kraków: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 815
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Wawel Dla podróżujących w pojedynkę

Kraków: Wieczorny lub nocny rejs po rzece

1. Kraków: Wieczorny lub nocny rejs po rzece

Rozkoszuj się wizualnymi atrakcjami Krakowa, od majestatycznego Zamku na Wawelu po historyczne dzielnice Zwierzyniec i Kazimierz. Wybierz się na rejs po Wiśle, jeden z najlepszych sposobów na odkrycie wszystkiego, co Kraków ma do zaoferowania. Rozpocznij rejs u podnóża Wawelu, a następnie popłyń malowniczymi bulwarami najpierw w kierunku Podgórza i Kazimierza. Mijając znane zabytki jak Kościół na Skale, Muzeum Mangha, Kładkę Bernatki, Cricotekę, malownicze mostki, kierujemy się w stronę dzielnicy Dąbie. Podróżuj wzdłuż rzeki przepływającej przez serce Krakowa, w którym znajdują się jedne z najbardziej charakterystycznych zabytków w Polsce. Masz szansę zobaczyć główne atrakcje miasta i zanurzyć się w duchu Krakowa dzięki wygodnemu tempu wycieczki.

Kraków: Rejs widokowy po Wiśle

2. Kraków: Rejs widokowy po Wiśle

Przyjrzyj się Zamkowi Królewskiemu na Wawelu i innym zabytkom Krakowa, płynąc wzdłuż Wisły – historycznej drogi wodnej. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, wsłuchując się w nagranie audioprzewodnika i ciesząc się komfortem, jaki zapewnia tradycyjny i jednocześnie nowoczesny statek. Wyjdź na otwarty pokład i podziwiaj panoramiczny widok na najciekawsze zabytki Krakowa. Zachwyć się urokiem kolejnych krakowskich dzielnic, w tym Salwatora i Kazimierza. Zobacz m.in. most Dębnicki, bazylikę św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika („kościół Na Skałce”) oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.

Kraków: Wieczorny rejs z lampką wina

3. Kraków: Wieczorny rejs z lampką wina

Wyrusz w rejs po Wiśle i spędź wyrafinowany wieczór w królewskim mieście. Podziwiaj zapierające dech w piersi widoki nocą i wspaniałe miejskie światła, chłonąc wyjątkową atmosferę. Zdecyduj się na lampkę wina podczas rejsu. Wycieczka rozpoczyna się niedaleko Wawelu. Łódź płynie w górę rzeki do klasztoru sióstr norbertanek i domu Jana Pawła II. Następnie udasz się w dół rzeki, mijając zabytkowy Zamek Królewski na Wawelu, kościół Na Skałce oraz piękne dzielnice Kazimierz i Podgórze z charakterystycznymi mostami. Rejs zakończy się przy przystani Kapitan Victor.

Kraków: 1-godzinny wieczorny rejs po Wiśle

4. Kraków: 1-godzinny wieczorny rejs po Wiśle

Po zarejestrowaniu biletu w kiosku poznasz całą załogę, która będzie towarzyszyć Ci w trakcie rejsu po Wiśle. Królewskie miasto Kraków jest pełne ciekawych miejsc – wiele z nich miniesz podczas tej wycieczki. Przepłyniesz obok malowniczych krajobrazów i atrakcji, w tym Wawelu, Mostu Dębnickiego, klasztoru Sióstr Norbertanek, ujścia Rudawy do Wisły, dzielnicy Dębniki i domu rodzinnego Jana Pawła II. Później zobaczysz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, kilka innych mostów, muzeum CRICOTEKA, dzielnicę Kazimierz i kościół na Skałce. Ten rejs to doskonały sposób na relaks przy akompaniamencie szumu fal uderzających o burtę łodzi. Po zakończeniu wycieczki łódź wraca do miejsca, w którym rozpoczął się rejs.

Kraków: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

5. Kraków: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

Odkryj Kraków w ciągu jednego dnia podczas ekologicznej wycieczki po mieście elektrycznym buggy. Dowiedz się o barwnej historii miasta od lokalnego przewodnika, przejeżdżając przez kultowe dzielnice miasta i mijając jego główne zabytki. Zobacz Wawel, dzielnicę żydowską i dawne getto żydowskie, a wszystko to w zaciszu swojego e-buggy. Wyrusz w niezapomnianą podróż ekologicznym elektrycznym buggy po urokliwych uliczkach Krakowa. Odwiedź trzy najbardziej historyczne dzielnice miasta z łatwością i komfortem. Najpierw udaj się na obrzeża Starego Miasta, aby zobaczyć urokliwy Zamek Królewski na Wawelu górujący nad miastem i Wisłą, Barbakan z ufortyfikowanymi wieżyczkami i murami, imponujące kościoły i wiele innych historycznych budynków. Następnie udaj się do historycznej dzielnicy żydowskiej miasta z zapierającymi dech w piersiach kościołami chrześcijańskimi, synagogami żydowskimi i historycznymi budynkami dawnego miasta Kazimierz. Podziwiaj modne sklepy, bary i galerie, które obecnie znajdują się wzdłuż tych ulic. Na koniec przejedź do dawnych murów getta żydowskiego i placu Bohaterów Getta, a następnie zakończ wycieczkę przed Muzeum Fabryka Schindlera. Jeśli chcesz, odwiedź muzeum na własną rękę (bilet nie jest wliczony w cenę) i udaj się w drogę powrotną samodzielnie. W przeciwnym razie podziwiaj zewnętrzną część muzeum i wróć do punktu wyjścia z przewodnikiem.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Zamku Królewskim na Wawelu i katedrze wawelskiej

6. Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Zamku Królewskim na Wawelu i katedrze wawelskiej

Podziwiaj wszystkie atrakcje w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika. Zwiedź Zamek Królewski na Wawelu – rezydencję polskich królów. Od 1930 roku jest to jedno z najważniejszych polskich muzeów. Przyjrzyj się imponującym zbiorom obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Dzięki nim przekonasz się, jak wyglądały oglądane pomieszczenia w epoce renesansu i baroku. Zajrzyj do Reprezentacyjnych Komnat Królewskich, w których warto zwrócić uwagę na słynne arrasy zamawiane przez Zygmunta II Augusta oraz znakomite obrazy włoskich mistrzów epoki renesansu z kolekcji Lanckorońskich. Podziwiaj również zbiory sztuki wschodniej, które wyróżnia najważniejsza i największa w Europie kolekcja namiotów. Odwiedź katedrę wawelską. Zachwyć się tą gotycką budowlą, która stanowiła niegdyś miejsce koronacji królów Polski.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po zamku na Wawelu i katedrze

7. Kraków: wycieczka z przewodnikiem po zamku na Wawelu i katedrze

Zwiedź z przewodnikiem dawną rezydencję polskich królów i symbol państwowości, czyli Zamek Królewski na Wawelu. Odkryj zamek, który w 1930 r. stał się muzeum. Znajduje się w nim ogromna kolekcja obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Zobacz wnętrza komnat, w których znajdują się słynne gobeliny Zygmunta Augusta i wspaniałe renesansowe włoskie obrazy z kolekcji Lanckorońskich. Obejrzyj wawelskie zbiory dzieł sztuki wschodniej, jedną z największych i najważniejszych kolekcji namiotów w Europie. Poznaj znaczenie zamku jako ważnego ośrodka konserwacji sztuki. Przenieś się do czasów renesansu i baroku, zwiedzając wystawy stałe.

Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle z audioprzewodnikiem

8. Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle z audioprzewodnikiem

Podczas godzinnego rejsu łodzią po Wiśle w Krakowie podróżni mogą poznać bogatą kulturę i historię miasta, podziwiając jednocześnie wspaniałe widoki na jego zabytki i panoramę miasta. Rejs rozpoczyna się w porcie, gdzie pasażerowie wsiadają na łódź i wyruszają w malowniczą podróż w dół rzeki. Pierwszym przystankiem jest kultowy Zamek na Wawelu, dawna rezydencja polskich królów i królowych. Pasażerowie będą mieli okazję podziwiać zachwycającą architekturę zamku i poznać jego fascynującą historię pod okiem doświadczonego przewodnika. Płynąc łodzią w dół rzeki, pasażerowie mogą podziwiać panoramiczne widoki na najsłynniejsze zabytki Krakowa, w tym dzielnicę Kazimierz, Kładkę Bernatka i Bulwary Wiślane. Po drodze przewodnik przekaże ciekawe informacje historyczne i kulturowe na temat każdego z tych miejsc. Rejs kończy się w porcie, gdzie pasażerowie mogą zejść na ląd i samodzielnie kontynuować zwiedzanie Krakowa. Dzięki wspaniałym widokom i fachowemu przewodnikowi ten rejs statkiem jest obowiązkowym przeżyciem dla każdego, kto odwiedza Kraków.

Kraków: Rejs widokowy po Wiśle

9. Kraków: Rejs widokowy po Wiśle

Zwiedź Kraków z perspektywy Wisły – królowej polskich rzek – podczas rejsu krajoznawczego. Przepłyń obok takich atrakcji, jak: kopiec Kościuszki, Zamek Królewski na Wawelu, kościół na Skałce czy klasztor Sióstr Norbertanek, słuchając legend o Krakowie od swojego przewodnika. Podgrzewany pokład i wygodne skórzane kanapy sprawią, że nawet w chłodne dni poczujesz się na tej nowoczesnej łodzi jak w domu. W cieplejsze dni możesz natomiast wejść na taras widokowy, aby podziwiać piękne widoki na świeżym powietrzu. Poznaj historię Krakowa, słuchając opowieści w językach polskim i angielskim dzięki nowoczesnemu systemowi nagłaśniającemu. Zobacz wszystkie najważniejsze miejsca w mieście, m.in.: kościół na Skałce, Zamek Królewski na Wawelu, dawny dom papieża Jana Pawła II, klasztor Norbertanek, kopiec Kościuszki, Cricoteka oraz 6 krakowskich mostów.

Warszawa: Wycieczka do Krakowa i Auschwitz pociągiem z odbiorem

10. Warszawa: Wycieczka do Krakowa i Auschwitz pociągiem z odbiorem

Po wczesnym porannym odbiorze z miejsca zakwaterowania w Warszawie, zostaniesz przetransportowany na dworzec kolejowy prywatnym pojazdem. Twój anglojęzyczny kierowca pomoże Ci w odprawie i poczeka, aż wsiądziesz do pociągu do Krakowa. Po krótkiej podróży pociągiem zostaniesz powitany przez lokalnego anglojęzycznego kierowcę i rozpoczniesz wycieczkę wspólnym transportem do Auschwitz. Wyrusz na 3,5-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Auschwitz i Birkenau. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie dowiesz się, jak został założony przez niemieckich nazistów na obrzeżach miasta Oświęcim w 1940 roku. Po wojnie obóz został przekształcony w muzeum prezentujące dowody ludobójstwa, które będziesz miał okazję przejrzeć. W muzeum obejrzysz film nakręcony po wyzwoleniu obozu w różnych językach. Po spędzeniu czasu w Auschwitz kontynuuj wycieczkę do części obozu koncentracyjnego Birkenau. Dowiedz się, jak w 1941 roku niemieccy naziści utworzyli nowy obóz o nazwie Auschwitz II Birkenau. W latach 1942-1945 żyło tu i zginęło około 1,5 miliona ludzi. Około 90% z nich stanowili Żydzi, pozostali to Polacy, Cyganie, Rosjanie i więźniowie z 28 krajów Europy. W 1979 roku obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Narodowego UNESCO. Wyjedź z Auschwitz-Birkenau w 1,5-godzinną podróż do Krakowa. Będziesz mieć trzy godziny wolnego czasu, aby zobaczyć Rynek Główny w Krakowie, największy średniowieczny rynek starego miasta w Europie. Na Starym Mieście odwiedź Wzgórze Wawelskie, gdzie znajduje się Katedra i Zamek Królewski, Wieża Ratuszowa, Bazylika Mariacka, krakowski Barbakan i Sukiennice, znane jako Sukiennice. Chłoń wyjątkową atmosferę miasta z tysiącami barów i wspaniałych regionalnych restauracji, zabytkowymi budynkami i dorożkami. Podczas wycieczki będzie czas na zjedzenie lunchu w restauracji. Po pobycie w Krakowie wsiądź do pociągu około godziny 20:30, odbierz go z peronu i przetransportuj z dworca kolejowego z powrotem do hotelu w Warszawie.

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Kraków

Kraków

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dla podróżujących w pojedynkę w: Wawel

Oprócz atrakcji typu Dla podróżujących w pojedynkę w: Wawel jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Kraków?

W: Kraków są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Wawel: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wawel? Kliknij tutaj.

Wawel: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 1302 opinii

Łódź w zlym stanie technicznym.Niedotrzymano umowy dlugisci rejsu.- zamiast 30 min...17.min łącznie z cumowaniem. Obsluga fatalna. Brak oznakowania łodzi. Nie wiadomo gdzie poszukiwać przewoźnika- nie ma opisywanych niebieskich flag...wystarczy napisac prawdę: Lajkonik, przystan Gucio i Maja. Brak jakiegokolwiek zainteresowania przewożonymi turystami- nie odezwano się slowem na temat mijanych atrakcji,choć w opisie jest audioprzewodnik i opis mijanych zabudowan, o historii nie wspominając. Zupelny brak dbałości o bezpieczenstwo pasażerów- niedbale cumowanie, daleko od brzegu, trzeba niemalże przeskakiwać. Dopiero po protescie,ustawiono nalezycie łódź. Jestem zdegustowana i nie polecam!! Uczestniczylam w podobnych rejsach w Chorwacji, na Wegrzech...nie ma porównania.

Zrobiliśmy tę wycieczkę pierwszego dnia i było bardzo dobrze, przewodnik był bardzo kompetentny i była to pełna 3-godzinna wycieczka, zatrzymując się w kilku miejscach na trasie! Chociaż odwiedziliśmy dziesiątki interesujących miejsc, tempo było dość szybkie i osobiście skorzystalibyśmy więcej, odwiedzając mniej i spędzając więcej czasu na wchłanianiu i cieszeniu się każdym miejscem.

Przewodnik był miły, ale nie wydawało się, żeby był to naprawdę dobry plan na to, co zobaczyłem.