Dodaj daty

Wawel

Wawel – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kraków: Wieczorny lub nocny rejs po rzece

1. Kraków: Wieczorny lub nocny rejs po rzece

Rozkoszuj się wizualnymi atrakcjami Krakowa, od majestatycznego Zamku na Wawelu po historyczne dzielnice Zwierzyniec i Kazimierz. Wybierz się na rejs po Wiśle, jeden z najlepszych sposobów na odkrycie wszystkiego, co Kraków ma do zaoferowania. Rozpocznij rejs u podnóża Wawelu, a następnie popłyń malowniczymi bulwarami najpierw w kierunku Podgórza i Kazimierza. Mijając znane zabytki jak Kościół na Skale, Muzeum Mangha, Kładkę Bernatki, Cricotekę, malownicze mostki, kierujemy się w stronę dzielnicy Dąbie. Podróżuj wzdłuż rzeki przepływającej przez serce Krakowa, w którym znajdują się jedne z najbardziej charakterystycznych zabytków w Polsce. Masz szansę zobaczyć główne atrakcje miasta i zanurzyć się w duchu Krakowa dzięki wygodnemu tempu wycieczki.

Kraków: rejs krajoznawczy po Wiśle

2. Kraków: rejs krajoznawczy po Wiśle

Przyjrzyj się Zamkowi Królewskiemu na Wawelu i innym zabytkom Krakowa, płynąc wzdłuż Wisły – historycznej drogi wodnej. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, wsłuchując się w nagranie audioprzewodnika i ciesząc się komfortem, jaki zapewnia tradycyjny i jednocześnie nowoczesny statek. Wyjdź na otwarty pokład i podziwiaj panoramiczny widok na najciekawsze zabytki Krakowa. Zachwyć się urokiem kolejnych krakowskich dzielnic, w tym Salwatora i Kazimierza. Zobacz m.in. most Dębnicki, bazylikę św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika („kościół Na Skałce”) oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.

Kraków: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

3. Kraków: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

Odkryj Kraków w ciągu jednego dnia podczas ekologicznej wycieczki po mieście elektrycznym buggy. Dowiedz się o barwnej historii miasta od lokalnego przewodnika, przejeżdżając przez kultowe dzielnice miasta i mijając jego główne zabytki. Zobacz Wawel, dzielnicę żydowską i dawne getto żydowskie, a wszystko to w zaciszu swojego e-buggy. Wyrusz w niezapomnianą podróż ekologicznym elektrycznym buggy po urokliwych uliczkach Krakowa. Odwiedź trzy najbardziej historyczne dzielnice miasta z łatwością i komfortem. Najpierw udaj się na obrzeża Starego Miasta, aby zobaczyć urokliwy Zamek Królewski na Wawelu górujący nad miastem i Wisłą, Barbakan z ufortyfikowanymi wieżyczkami i murami, imponujące kościoły i wiele innych historycznych budynków. Następnie udaj się do historycznej dzielnicy żydowskiej miasta z zapierającymi dech w piersiach kościołami chrześcijańskimi, synagogami żydowskimi i historycznymi budynkami dawnego miasta Kazimierz. Podziwiaj modne sklepy, bary i galerie, które obecnie znajdują się wzdłuż tych ulic. Na koniec przejedź do dawnych murów getta żydowskiego i placu Bohaterów Getta, a następnie zakończ wycieczkę przed Muzeum Fabryka Schindlera. Jeśli chcesz, odwiedź muzeum na własną rękę (bilet nie jest wliczony w cenę) i udaj się w drogę powrotną samodzielnie. W przeciwnym razie podziwiaj zewnętrzną część muzeum i wróć do punktu wyjścia z przewodnikiem.

Kraków: 1-godzinny wieczorny rejs po Wiśle

4. Kraków: 1-godzinny wieczorny rejs po Wiśle

Po zarejestrowaniu biletu w kiosku poznasz całą załogę, która będzie towarzyszyć Ci w trakcie rejsu po Wiśle. Królewskie miasto Kraków jest pełne ciekawych miejsc – wiele z nich miniesz podczas tej wycieczki. Przepłyniesz obok malowniczych krajobrazów i atrakcji, w tym Wawelu, Mostu Dębnickiego, klasztoru Sióstr Norbertanek, ujścia Rudawy do Wisły, dzielnicy Dębniki i domu rodzinnego Jana Pawła II. Później zobaczysz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, kilka innych mostów, muzeum CRICOTEKA, dzielnicę Kazimierz i kościół na Skałce. Ten rejs to doskonały sposób na relaks przy akompaniamencie szumu fal uderzających o burtę łodzi. Po zakończeniu wycieczki łódź wraca do miejsca, w którym rozpoczął się rejs.

Kraków: Rejs widokowy po Wiśle

5. Kraków: Rejs widokowy po Wiśle

Zwiedź Kraków z perspektywy Wisły – królowej polskich rzek – podczas rejsu krajoznawczego. Przepłyń obok takich atrakcji, jak: kopiec Kościuszki, Zamek Królewski na Wawelu, kościół na Skałce czy klasztor Sióstr Norbertanek, słuchając legend o Krakowie od swojego przewodnika. Podgrzewany pokład i wygodne skórzane kanapy sprawią, że nawet w chłodne dni poczujesz się na tej nowoczesnej łodzi jak w domu. W cieplejsze dni możesz natomiast wejść na taras widokowy, aby podziwiać piękne widoki na świeżym powietrzu. Poznaj historię Krakowa, słuchając opowieści w językach polskim i angielskim dzięki nowoczesnemu systemowi nagłaśniającemu. Zobacz wszystkie najważniejsze miejsca w mieście, m.in.: kościół na Skałce, Zamek Królewski na Wawelu, dawny dom papieża Jana Pawła II, klasztor Norbertanek, kopiec Kościuszki, Cricoteka oraz 6 krakowskich mostów.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po zamku na Wawelu i katedrze

6. Kraków: wycieczka z przewodnikiem po zamku na Wawelu i katedrze

Zwiedź z przewodnikiem dawną rezydencję polskich królów i symbol państwowości, czyli Zamek Królewski na Wawelu. Odkryj zamek, który w 1930 r. stał się muzeum. Znajduje się w nim ogromna kolekcja obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Zobacz wnętrza komnat, w których znajdują się słynne gobeliny Zygmunta Augusta i wspaniałe renesansowe włoskie obrazy z kolekcji Lanckorońskich. Obejrzyj wawelskie zbiory dzieł sztuki wschodniej, jedną z największych i najważniejszych kolekcji namiotów w Europie. Poznaj znaczenie zamku jako ważnego ośrodka konserwacji sztuki. Przenieś się do czasów renesansu i baroku, zwiedzając wystawy stałe.

Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Zamku Królewskim na Wawelu i katedrze wawelskiej

7. Kraków: wycieczka z przewodnikiem po Zamku Królewskim na Wawelu i katedrze wawelskiej

Podziwiaj wszystkie atrakcje w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika. Zwiedź Zamek Królewski na Wawelu – rezydencję polskich królów. Od 1930 roku jest to jedno z najważniejszych polskich muzeów. Przyjrzyj się imponującym zbiorom obrazów, grafik, rzeźb, tkanin, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli. Dzięki nim przekonasz się, jak wyglądały oglądane pomieszczenia w epoce renesansu i baroku. Zajrzyj do Reprezentacyjnych Komnat Królewskich, w których warto zwrócić uwagę na słynne arrasy zamawiane przez Zygmunta II Augusta oraz znakomite obrazy włoskich mistrzów epoki renesansu z kolekcji Lanckorońskich. Podziwiaj również zbiory sztuki wschodniej, które wyróżnia najważniejsza i największa w Europie kolekcja namiotów. Odwiedź katedrę wawelską. Zachwyć się tą gotycką budowlą, która stanowiła niegdyś miejsce koronacji królów Polski.

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Wawelu z biletami wstępu

8. Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po Wawelu z biletami wstępu

Zamek Królewski na Wawelu był rezydencją rodziny królewskiej do 1795 roku. Zabytek ten jest źródłem wielkiej polskiej dumy i jedną z najbardziej spektakularnych budowli na wzgórzu Wawelskim.  Podczas zwiedzania zamku i jego wspaniałych sal, doświadczysz bogatej polskiej historii. Obecnie w zamku znajduje się również muzeum, w którym zgromadzono piękne eksponaty zachowane z historycznych czasów, kiedy krajem rządzili królowie i królowe. Podczas wycieczki można również odwiedzić prywatne apartamenty królewskie ozdobione wspaniałymi gobelinami, obrazami i żyrandolami.  W zamku znajduje się muzeum sztuki, a także dział sztuki orientalnej z największą na kontynencie europejskim kolekcją namiotów tureckich. Ten XIV-wieczny zamek zbudowany przez króla Kazimierza III Wielkiego był u szczytu swej świetności w XVI wieku, kiedy to król Zygmunt Stary zlecił jego rozbudowę i nadał mu dzisiejszy wygląd. W zamku przeniesiesz się w czasy królów i królowych, a przewodnik podzieli się z Tobą informacjami na temat królewskich rodów, które niegdyś mieszkały w zamku, oraz mitami związanymi z tym pięknym miejscem. Możesz również zobaczyć wystawę, na której prezentowane są przedmioty znalezione podczas wykopalisk archeologicznych w regionie. Zawiera ona również modele budynków i innych elementów architektonicznych w skali.  Zamek na Wawelu został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest znany z ogromnego znaczenia kulturowego i historycznego dla Polski.

Warszawa: całodniowa wycieczka pociągiem do Krakowa i Auschwitz

9. Warszawa: całodniowa wycieczka pociągiem do Krakowa i Auschwitz

Po wczesnym porannym odebraniu z miejsca zakwaterowania w Warszawie, skorzystaj z transportu prywatnego pojazdu na dworzec kolejowy. Twój anglojęzyczny kierowca pomoże Ci w odprawie i poczeka, aż wsiądziesz do pociągu do Krakowa. Po krótkiej przejażdżce pociągiem zostaniesz powitany przez miejscowego anglojęzycznego kierowcę i rozpoczniesz wycieczkę wspólnym transportem do Auschwitz. Wybierz się na 3,5-godzinną wycieczkę grupową z przewodnikiem po Auschwitz i Birkenau. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie dowiesz się, jak został założony przez niemieckich nazistów na obrzeżach miasta Oświęcim w 1940 roku. Po wojnie obóz został przekształcony w muzeum prezentujące dowody ludobójstwa, które będziesz miał okazję przeglądać. W muzeum obejrzyj film nakręcony po wyzwoleniu obozu wyświetlany w różnych językach. Po spędzeniu czasu w Auschwitz kontynuuj wycieczkę do części obozu koncentracyjnego Birkenau. Dowiedz się, jak w 1941 roku niemieccy naziści założyli nowy obóz o nazwie Auschwitz II Birkenau. W latach 1942-1945 żyło i zmarło tu około 1,5 miliona ludzi. Około 90% z nich stanowili Żydzi, pozostali to Polacy, Cyganie, Rosjanie oraz więźniowie z 28 krajów Europy. W 1979 roku obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Wyjedź z Auschwitz-Birkenau na 1,5-godzinną podróż do Krakowa. Będziesz miał trzy godziny wolnego czasu, aby zobaczyć Rynek Główny w Krakowie, największy średniowieczny rynek Starego Miasta w Europie. Na Starym Mieście odwiedź Wzgórze Wawelskie, gdzie znajduje się Katedra i Zamek Królewski, Wieżę Ratuszową, Bazylikę Mariacką, Krakowski Barbakan i Sukiennice, znane jako Sukiennice. Chłoń wyjątkową atmosferę miasta dzięki tysiącom barów i wspaniałym regionalnym restauracjom, zabytkowym budynkom i dorożkom konnym. W trakcie wycieczki będzie czas na zjedzenie obiadu w restauracji. Po pobycie w Krakowie wsiądź do pociągu około 19:30, zostań odebrany z peronu i przewieziony z powrotem do hotelu w Warszawie.

Kraków: wycieczka z audioprzewodnikiem po Wawelu

10. Kraków: wycieczka z audioprzewodnikiem po Wawelu

Odbierz audioprzewodnik w lokalnym punkcie informacji turystycznej i słuchaj nagrań, spacerując ulicą Kanoniczą na Wawel. Zamek Królewski na Wawelu był rezydencją monarchów od XI wieku oraz jest miejscem koronacji i pochówku wielu władców Polski.  Po przybyciu do zamku posłuchaj komentarza o roli wszystkich budynków oraz historii, które się za nimi kryją. Zobacz dziedziniec główny, dziedziniec arkadowy, a także Skarbiec Koronny i zbrojownię. Zakończ wycieczkę przy słynnej smoczej jamie.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 139
Sortuj wg:
Strona 1 z 9

Wawel: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wawel? Kliknij tutaj.

Wawel: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 5697 opinii

Wycieczka wszystkim uczestnikom przypadła do gustu. Pani przewodniczka usmiechnieta, dobrze zorganizowana, energetyczna, zainteresowana, gotowa odpowiedźieć na każde zapytanie. Nikt nie zasnął, nie przestępował nogi na nogę i nie podpierał ścian. Wszyscy cało i w tempie dotarli do mety.

mieliśmy zaszczyt poznać Sophię, naszą przewodniczkę po włosku, która zmusiła nas do zwiedzania zamku przekazując swoją wiedzę w wysoce profesjonalny, a zarazem empatyczny sposób. Piękne doświadczenie, po którym nastąpiła wizyta w katedrze z pomocą bardzo przydatnego przewodnika audio.

Bardzo ciekawa wycieczka, pani przewodnik z dużą wiedzą, dobra organizacja wycieczki. Polecam

Przecudne miejsce, przesiąknięte historią. Wracam tu ilekroć odwiedzam Kraków.

Ostatnia łódź - bardzo miły personel na pokładzie?