Atrakcje i wycieczki
Waszyngton, DC

Podczas wycieczki po stolicy USA zobaczysz mnóstwo słynnych zabytków i odwiedzisz wiele ważnych muzeów.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

10 najciekawszych atrakcji Waszyngtonu, D.C.

W przypadku Waszyngtonu, D.C. rozmiar rzeczywiście nie ma znaczenia. Na obszarze zaledwie 159 km kw. poznasz historię USA, a następnie przespacerujesz się wśród lokalnych mieszkańców i poczujesz atmosferę najstarszych dzielnic miasta.

 • Kapitol USA

  1. Kapitol USA

  Każdy ze stanów przekazał po 2 pomniki, które teraz znajdują się w National Statuary Hall w Kapitolu. Największym z nich jest mierzący ponad 6 m wysokości i ważący niemal 7 ton pomnik hawajskiego króla Kamehamehy I.

 • Dzielnica Capitol Hill

  2. Dzielnica Capitol Hill

  Jest to najstarsza dzielnica Waszyngtonu. Znajduje się tu Kongres Stanów Zjednoczonych, a przy ulicy 8th Street SE, na tzw. Barracks Row, znajdziesz mnóstwo sklepów i restauracji.

 • Biały Dom

  3. Biały Dom

  Najsłynniejsza rezydencja na świecie. Biały Dom jest również jednym z najbardziej nawiedzonych domów w USA. Ponoć widziano tam duchy Lincolna i innych prezydentów.

 • Pomnik Waszyngtona

  4. Pomnik Waszyngtona

  Mierzący 170 m wysokości pomnik Waszyngtona otwarto dla zwiedzających w 1888 roku i po dziś dzień jest to najwyższy kamienny budynek i obelisk na świecie. Z jego szczytu można podziwiać wspaniałe widoki.

 • Pomnik Lincolna

  5. Pomnik Lincolna

  19-metrowy pomnik Lincolna to najczęściej odwiedzany zabytek w Waszyngtonie. W miejscu tym w 1963 roku Martin Luther King wygłosił swoją słynną przemowę „I Have a Dream”.

 • Pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie

  6. Pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie

  Pomnik ten upamiętnia 2,7 miliona mężczyzn i kobiet, którzy brali udział w wojnie. Na jego ścianach widnieje 58 286 imion i nazwisk poległych lub zaginionych żołnierzy.

 • Pomnik Weteranów Wojny w Korei

  7. Pomnik Weteranów Wojny w Korei

  Dziewiętnaście posągów pomnika Weteranów Wojny w Korei przedstawia amerykańskich żołnierzy podczas patrolu. Ich twarze doskonale oddają moralne rozterki, z którymi musieli borykać się Amerykanie.

 • Cmentarz Narodowy w Arlington

  8. Cmentarz Narodowy w Arlington

  John F. Kennedy i William H. Taft to jedyni prezydenci pochowani na Cmentarzu Narodowym w Arlington. Znajdziesz tu również pomniki upamiętniające katastrofy promów kosmicznych Challengera i Columbii.

 • Budynek Instytutu Smithsona

  9. Budynek Instytutu Smithsona

  Ze względu na swój romański i gotycki styl budynek Instytutu Smithsona nazywany jest często zamkiem. Można w nim obejrzeć 4 różne wystawy oraz wspaniałe ogrody.

 • Archiwa Narodowe USA

  10. Archiwa Narodowe USA

  W Archiwach Narodowych USA znajdziesz najważniejsze dokumenty tego kraju, w tym Deklarację niepodległości, Konstytucję, Kartę praw Stanów Zjednoczonych i Proklamację emancypacji.

Zaplanuj pobyt

 • Bilety do Białego Domu

  Jeśli chcesz zwiedzić Biały Dom, skontaktuj się z dużym wyprzedzeniem z ambasadą Polski w Waszyngtonie, D.C. Biały Dom można zwiedzać (bez przewodnika) od wtorku do czwartku w godz. 7.30-11.00, w piątki w godz. 7.30-12.00 i w soboty w godz. 7.30-13.00. W dniu wycieczki koniecznie zabierz ze sobą dowód tożsamości. Wstęp jest darmowy.

 • Bilety do Kapitolu USA

  Darmową 90-minutową wycieczkę radzimy zarezerwować on-line z dużym wyprzedzeniem. Centrum dla zwiedzających czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. 8.30-16.30. Wstęp jest darmowy.

 • Bilety do pomnika Waszyngtona

  Ze względu na ograniczenie liczby zwiedzających bilety wydawane są na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Możesz odebrać swoje bilety w Washington Monument Lodge przy ulicy 15th Street lub zarezerwować je on-line za opłatą w wysokości 1,5 USD za bilet. Każdy bilet uprawnia do wstępu o określonej godzinie. Godziny otwarcia: od Memorial Day (ostatni poniedziałek maja) do Labor Day (pierwszy poniedziałek września) – 9.00-22.00, przez pozostałą część roku – 9.00-17.00

 • Co jeszcze można zwiedzić w Waszyngtonie za darmo?

  Za darmo można zwiedzać pomniki, Muzeum Instytutu Smithsona oraz National Zoo. Wstęp do Archiwów Narodowych jest bezpłatny, ale radzimy dokonać wcześniejszej rezerwacji on-line w cenie 1,5 USD za bilet.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-05:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna. Robi się wtedy coraz cieplej, a miasto nie jest jeszcze tak zatłoczone, jak latem.

Waszyngton, DC: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Waszyngton, DC? Kliknij tutaj.

Waszyngton, DC: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 6499 opinii

Słuchaj, ta podróż jest warta każdego wydanego grosza!!! Nasz przewodnik (Moises) był doskonały pod każdym względem! Miał świetne poczucie humoru i był bardzo kompetentny. Przekazał nam informacje o każdym stanie, który odwiedziliśmy/przejechaliśmy. Zaczęliśmy od New Jersey, Delaware, Pensylwanii, Maryland, potem Waszyngtonu... Myślę, że to właściwa kolejność. Tak czy inaczej, przekazywane informacje były jednocześnie bardzo niezapomniane i ekscytujące. DUŻO nauczyłem się podczas tej trasy. To było bardzo dobrze zaplanowane i zorganizowane. Wydaje się, że jest pospieszny, ale o to właśnie chodzi, aby móc zabrać wszystko w całość. Udało mi się uchwycić mnóstwo zdjęć w każdym miejscu.

Wszystko było bardzo dobre, kierowca, przewodnik (tak przyjazny i pomocny). Jedynym problemem był adres podany na bilecie, mówi 239w 42th st, Nowy Jork, NY 10036, a ja byłem tam 4:50 i nikogo nie widziałem, od razu zobaczyłem bilet i zobaczyłem inny adres dwa razy kwadratowy, 714 siódma av. Między ulicami 47. i 48. musiałem wziąć taksówkę, aby się tam dostać, jeśli nie, mogę zgubić autobus. Dzięki Bogu autobus czekał, ale firma powinna naprawić ten problem.

Muzeum jest bardzo duże. Ogromną zaletą było posiadanie przewodnika, który był ekspertem od sztuki, który poruszał się po różnych pokojach. Dowiedziałem się wiele o różnych artystach.

Przewodnik był bardzo kompetentny, a mówienie zarówno po angielsku, jak i po niemiecku, a możliwość łatwego przełączania się między oboma językami była imponująca.

Dobrze zorganizowana wycieczka, która pokazuje najlepsze miejsca w stolicy, zapewniając wiele informacji na temat historii i teraźniejszości Stanów Zjednoczonych.