Waszyngton, DC
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Waszyngton, DC”

10 najciekawszych atrakcji Waszyngtonu, D.C.

W przypadku Waszyngtonu, D.C. rozmiar rzeczywiście nie ma znaczenia. Na obszarze zaledwie 159 km kw. poznasz historię USA, a następnie przespacerujesz się wśród lokalnych mieszkańców i poczujesz atmosferę najstarszych dzielnic miasta.

Kapitol USA

Każdy ze stanów przekazał po 2 pomniki, które teraz znajdują się w National Statuary Hall w Kapitolu. Największym z nich jest mierzący ponad 6 m wysokości i ważący niemal 7 ton pomnik hawajskiego króla Kamehamehy I.

Dzielnica Capitol Hill

Jest to najstarsza dzielnica Waszyngtonu. Znajduje się tu Kongres Stanów Zjednoczonych, a przy ulicy 8th Street SE, na tzw. Barracks Row, znajdziesz mnóstwo sklepów i restauracji.

Biały Dom

Najsłynniejsza rezydencja na świecie. Biały Dom jest również jednym z najbardziej nawiedzonych domów w USA. Ponoć widziano tam duchy Lincolna i innych prezydentów.

Pomnik Waszyngtona

Mierzący 170 m wysokości pomnik Waszyngtona otwarto dla zwiedzających w 1888 roku i po dziś dzień jest to najwyższy kamienny budynek i obelisk na świecie. Z jego szczytu można podziwiać wspaniałe widoki.

Pomnik Lincolna

19-metrowy pomnik Lincolna to najczęściej odwiedzany zabytek w Waszyngtonie. W miejscu tym w 1963 roku Martin Luther King wygłosił swoją słynną przemowę „I Have a Dream”.

Pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie

Pomnik ten upamiętnia 2,7 miliona mężczyzn i kobiet, którzy brali udział w wojnie. Na jego ścianach widnieje 58 286 imion i nazwisk poległych lub zaginionych żołnierzy.

Pomnik Weteranów Wojny w Korei

Dziewiętnaście posągów pomnika Weteranów Wojny w Korei przedstawia amerykańskich żołnierzy podczas patrolu. Ich twarze doskonale oddają moralne rozterki, z którymi musieli borykać się Amerykanie.

Cmentarz Narodowy w Arlington

John F. Kennedy i William H. Taft to jedyni prezydenci pochowani na Cmentarzu Narodowym w Arlington. Znajdziesz tu również pomniki upamiętniające katastrofy promów kosmicznych Challengera i Columbii.

Budynek Instytutu Smithsona

Ze względu na swój romański i gotycki styl budynek Instytutu Smithsona nazywany jest często zamkiem. Można w nim obejrzeć 4 różne wystawy oraz wspaniałe ogrody.

Archiwa Narodowe USA

W Archiwach Narodowych USA znajdziesz najważniejsze dokumenty tego kraju, w tym Deklarację niepodległości, Konstytucję, Kartę praw Stanów Zjednoczonych i Proklamację emancypacji.

Waszyngton, DC: Zaplanuj pobyt

Bilety do Białego Domu

Jeśli chcesz zwiedzić Biały Dom, skontaktuj się z dużym wyprzedzeniem z ambasadą Polski w Waszyngtonie, D.C. Biały Dom można zwiedzać (bez przewodnika) od wtorku do czwartku w godz. 7.30-11.00, w piątki w godz. 7.30-12.00 i w soboty w godz. 7.30-13.00. W dniu wycieczki koniecznie zabierz ze sobą dowód tożsamości. Wstęp jest darmowy.

Bilety do Kapitolu USA

Darmową 90-minutową wycieczkę radzimy zarezerwować on-line z dużym wyprzedzeniem. Centrum dla zwiedzających czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. 8.30-16.30. Wstęp jest darmowy.

Bilety do pomnika Waszyngtona

Ze względu na ograniczenie liczby zwiedzających bilety wydawane są na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Możesz odebrać swoje bilety w Washington Monument Lodge przy ulicy 15th Street lub zarezerwować je on-line za opłatą w wysokości 1,5 USD za bilet. Każdy bilet uprawnia do wstępu o określonej godzinie. Godziny otwarcia: od Memorial Day (ostatni poniedziałek maja) do Labor Day (pierwszy poniedziałek września) – 9.00-22.00, przez pozostałą część roku – 9.00-17.00

Co jeszcze można zwiedzić w Waszyngtonie za darmo?

Za darmo można zwiedzać pomniki, Muzeum Instytutu Smithsona oraz National Zoo. Wstęp do Archiwów Narodowych jest bezpłatny, ale radzimy dokonać wcześniejszej rezerwacji on-line w cenie 1,5 USD za bilet.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-05:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna. Robi się wtedy coraz cieplej, a miasto nie jest jeszcze tak zatłoczone, jak latem.

Waszyngton, DC: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Waszyngton, DC

Waszyngton, DC: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Waszyngton, DC?  Kliknij tutaj.


Waszyngton, DC
4.3
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 479