Atrakcje i wycieczki
Waszyngton, DC

Podczas wycieczki po stolicy USA zobaczysz mnóstwo słynnych zabytków i odwiedzisz wiele ważnych muzeów.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Często zadawane pytania dotyczące: Waszyngton, DC

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Waszyngton, DC?

Na jakich wycieczkach w: Waszyngton, DC obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa związane z COVID-19?

Zaplanuj pobyt

 • Bilety do Białego Domu

  Jeśli chcesz zwiedzić Biały Dom, skontaktuj się z dużym wyprzedzeniem z ambasadą Polski w Waszyngtonie, D.C. Biały Dom można zwiedzać (bez przewodnika) od wtorku do czwartku w godz. 7.30-11.00, w piątki w godz. 7.30-12.00 i w soboty w godz. 7.30-13.00. W dniu wycieczki koniecznie zabierz ze sobą dowód tożsamości. Wstęp jest darmowy.

 • Bilety do Kapitolu USA

  Darmową 90-minutową wycieczkę radzimy zarezerwować on-line z dużym wyprzedzeniem. Centrum dla zwiedzających czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. 8.30-16.30. Wstęp jest darmowy.

 • Bilety do pomnika Waszyngtona

  Ze względu na ograniczenie liczby zwiedzających bilety wydawane są na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Możesz odebrać swoje bilety w Washington Monument Lodge przy ulicy 15th Street lub zarezerwować je on-line za opłatą w wysokości 1,5 USD za bilet. Każdy bilet uprawnia do wstępu o określonej godzinie. Godziny otwarcia: od Memorial Day (ostatni poniedziałek maja) do Labor Day (pierwszy poniedziałek września) – 9.00-22.00, przez pozostałą część roku – 9.00-17.00

 • Co jeszcze można zwiedzić w Waszyngtonie za darmo?

  Za darmo można zwiedzać pomniki, Muzeum Instytutu Smithsona oraz National Zoo. Wstęp do Archiwów Narodowych jest bezpłatny, ale radzimy dokonać wcześniejszej rezerwacji on-line w cenie 1,5 USD za bilet.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-05:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna. Robi się wtedy coraz cieplej, a miasto nie jest jeszcze tak zatłoczone, jak latem.

Waszyngton, DC: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Waszyngton, DC? Kliknij tutaj.

Waszyngton, DC: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 7442 opinii

Wszystko było bardzo dobre, kierowca, przewodnik (tak przyjazny i pomocny). Jedynym problemem był adres podany na bilecie, mówi 239w 42th st, Nowy Jork, NY 10036, a ja byłem tam 4:50 i nikogo nie widziałem, od razu zobaczyłem bilet i zobaczyłem inny adres dwa razy kwadratowy, 714 siódma av. Między ulicami 47. i 48. musiałem wziąć taksówkę, aby się tam dostać, jeśli nie, mogę zgubić autobus. Dzięki Bogu autobus czekał, ale firma powinna naprawić ten problem.

Wszystko w jeden wieczór

Na tej w sumie dość krótkiej wycieczce, pojawiły się w sumie wszystkie najważniejsze miejsca w Waszyngtonie. Dodatkowo narracja przewodnika była naprawdę super, pojawiły się ciekawe anegdoty i żarty. Ogólnie polecam. Ale konieczna dobra znajomość angielskiego

Muzeum jest bardzo duże. Ogromną zaletą było posiadanie przewodnika, który był ekspertem od sztuki, który poruszał się po różnych pokojach. Dowiedziałem się wiele o różnych artystach.

The guide was really great and friendly, it is worth taking this trip because of him and when you want to see the most important places in Washington D.C and Philadelphia in one day.

2 świetne wycieczki. Przejazd do Niagary przypada na 8 godzin, ale jeśli to nie przeszkadza, wycieczka jest tego warta. Waszyngton był również bardzo interesujący