Washington Square Park – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Nowy Jork: Gangsterzy i duchy 2-godzinna piesza wycieczka

1. Nowy Jork: Gangsterzy i duchy 2-godzinna piesza wycieczka

Wybierz się na dwugodzinną pieszą wycieczkę z przewodnikiem po najsłynniejszych dzielnicach Nowego Jorku i odkryj historie gangsterów i duchów z przeszłości miasta. Five Points, Chinatown, Little Italy i Greenwich Village były znane jako dzielnice zastępcze w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Zobacz miejsca, w których gangsterzy, tacy jak John Gotti i Lucky Luciano, bawili się, zawierali umowy i stosowali groźby. Odwiedź nawiedzone miejsca i stare miejsca zbrodni podczas wycieczki prowadzonej przez historyków. Po drodze będą opowiadane straszne opowieści o duchach i gangsterach z ulic Nowego Jorku. Zatrzymaj się w The Five Points, znanym z goszczenia najbardziej niesławnych gangów Nowego Jorku, „Blood Alley” w Chinatown, nawiedzonych domach w West Village oraz wielu restauracjach, w których doszło do morderstw mafijnych w Little Italy. Wejdź do wnętrza Bazyliki św. Patryka z Ojcem Chrzestnym. Wycieczka jest przyjazna rodzinom z częstymi przystankami.

Wycieczka z duchami w Greenwich Village

2. Wycieczka z duchami w Greenwich Village

Poznaj ciemniejszą stronę Greenwich Village podczas wycieczki z duchami po zmroku. Dowiedz się o niesławnym Wiszącym Drzewie, wchodząc do serca Washington Square Park i zobacz łuk, słuchając mrożących krew w żyłach historii lokalnego przewodnika. Następnie udaj się do Brown Building, miejsca niesławnego pożaru fabryki Triangle Shirtwaist, gdzie ofiary wciąż pozostają do dziś. Idź Piątą Aleją i zatrzymaj się obok Kościoła Wniebowstąpienia, nawiedzonego przez artystę Johna Lafarge'a. Zobacz najbardziej nawiedzony dom na Manhattanie przy 14 West 10th Street, w którym mieszkają 22 duchy i miejsce kilku morderstw. Udaj się do serca West Village, mijając dom Emmy Lazarus i jedną z najpiękniejszych bibliotek w Nowym Jorku. Posłuchaj o duchu byłego burmistrza przy 12 Gay Street i przejdź obok słynnego Stonewall Inn, gdzie rozpoczęły się zamieszki, które doprowadziły do narodzin praw gejów. Przejdź przez Christopher Street, aby odwiedzić niesławną knajpę Chumley's.

Nowy Jork: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

3. Nowy Jork: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Odkryj Nowy Jork podczas 9-milowej wycieczki rowerowej przez miasto, które nigdy nie śpi. Dołącz do profesjonalnego przewodnika po Nowym Jorku, który oprowadzi Cię po niektórych z najbardziej fascynujących zabytków miasta. Twój przewodnik, wysoko oceniany, profesjonalnie licencjonowany przewodnik po Nowym Jorku, poprowadzi Cię przez wiele atrakcji tego tętniącego życiem miasta. Rozpoczynając tuż przy Moście Brooklińskim po stronie Manhattanu, wycieczka zabierze Cię do Battery Park, Little Italy i Chinatown, a następnie do Washington Square Park. Stamtąd przejedź wzdłuż Hudson Greenway. Zobacz, gdzie Sully Sullenberger wylądował samolotem na rzece Hudson. Zobacz nowo wybudowany statek i Highline.

Nowy Jork: 2-godzinna wycieczka po Greenwich Village

4. Nowy Jork: 2-godzinna wycieczka po Greenwich Village

Poznaj najbardziej artystyczną dzielnicę Nowego Jorku podczas 2-godzinnej wycieczki po Greenwich Village i odkryj jej reputację jako magnes przyciągający intelektualistów, artystów i poetów beatowych. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na rogu Waverly Place i 6th Avenue i wyrusz śladami Henry'ego Jamesa i Edgara Allana Poe. Dowiedz się o artystach, takich jak Jackson Pollack, który nadał okolicy swobodną tożsamość. Posłuchaj historii radykalnych myślicieli, takich jak Upton Sinclair i John Reed, którzy debatowali w zadymionych kawiarniach. Poczuj energię „Wioski”, spacerując z Washington Square Park do miejsc i kryjówek Dylana Thomasa, Jimiego Hendrixa i Lenny'ego Bruce'a. Delektuj się opowieściami o tym, jak rozkwitło tutaj Beat Generation i odkryj niektóre z najrzadszych zabytków Nowego Jorku - w tym najmniejszy kawałek prywatnej posiadłości w mieście! Po drodze udasz się na Jones Street, gdzie kręcono okładkę albumu Boba Dylana „The Freewheeling Bob Dylan”, zobaczysz pierwszy zintegrowany nowojorski klub w Cafe Society, dowiesz się o narodzinach praw gejów w Stonewall Inn i zobaczysz budynek mieszkalny używany w „Przyjaciółch”. Podziwiaj najstarszy drewniany dom w wiosce i zakończ wycieczkę przy 77 Bedford Street, dawnym domu Issaca Hendricksa, oraz Cherry Lane Theatre, najstarszym nieprzerwanie działającym teatrze na Broadwayu w Nowym Jorku. Zakończ wycieczkę na 7th Avenue South i Christopher Street, tuż przed pociągiem nr 1.

NYC: Dyker Heights i NYC Holiday Lights Tour luksusowym autobusem

5. NYC: Dyker Heights i NYC Holiday Lights Tour luksusowym autobusem

Rozpocznij świąteczną przygodę w sercu Nowego Jorku podczas wycieczki autobusem lub SUV-em z przewodnikiem. Odkryj świąteczny raj Dyker Heights, przystrojony na sezon, z przystankami przy kultowych zabytkach, takich jak World Trade Center, Brooklyn Bridge Park i Rockefeller Center Christmas Tree. Rozpocznij wycieczkę w olśniewającym Midtown, przejeżdżając przez Chelsea i Meatpacking District, oddając hołd World Trade Center. Następnie przepłyń obok historycznego portu w Nowym Jorku, gdzie zacumował Titanic. Przygotuj się na czarujący spektakl w Dyker Heights - całej dzielnicy przekształconej w olśniewającą świąteczną krainę czarów. Zrób zdjęcia z Lady Liberty w Brooklyn Bridge Park, przejdź przez Manhattan Bridge i zakończ naszą podróż przy kultowej choince Rockefeller Center. Pozwól przewodnikom i migoczącym światłom miasta wprowadzić Cię w świąteczny nastrój i sprawić, że ten sezon będzie magiczny.

Wycieczka po Greenwich Village

6. Wycieczka po Greenwich Village

Rozpocznij swoją 2-godzinną wycieczkę na rogu 6th Avenue i Waverly Place i poznaj historię Greenwich Village. Udaj się do domu Edgara Allana Poe i hotelu Washington Square. Przeglądaj Washington Square Park, dawne pole garncarskie, i dowiedz się, jak ten obszar stał się celem podróży muzyków i protestujących. Odwiedź Brown Building, miejsce pożaru fabryki Triangle Shirtwaist w 1911 roku, wydarzenia, które doprowadziło do powstania amerykańskiego ruchu robotniczego. Udaj się na McDougal Street i zobacz Cafe Wha, Cafe Reggio i Comedy Cellar. Dowiedz się, gdzie sprzedaje się najlepszą pizzę w Nowym Jorku. Przejdź się ulicą Christopher Street i odwiedź Stonewall Inn, gdzie zamieszki w 1969 roku zapoczątkowały ruch na rzecz praw gejów w Ameryce.

Nowy Jork: piesza wycieczka po duchach i upiorach z Greenwich Village

7. Nowy Jork: piesza wycieczka po duchach i upiorach z Greenwich Village

Nowy Jork słynie z gwaru i gwaru i był przestrzenią życiową dla wielu najbardziej znaczących historycznie ludzi Ameryki. Z każdym krokiem, jaki stawiasz w tej betonowej dżungli, istnieje duża szansa, że natkniesz się na coś, co ma w sobie historię, której nigdy wcześniej nie słyszałeś. W całym tym gęsto zaludnionym mieście, wypełnionym pokoleniami historycznych wydarzeń, jest jeden obszar o prawdziwej reputacji ze względu na zjawiska paranormalne: Greenwich Village. Przyjdź i odkryj ciemną stronę Greenwich Village podczas tej ekscytującej wycieczki z duchami przez US Ghost Adventures. Miasto zostało zalane historią, która jest fascynująca, tragiczna i dziwna. Wyrusz na zmieniające życie doświadczenie i odkryj tę stronę Nowego Jorku, którą niewielu ma odwagę zobaczyć. Podczas wycieczki odwiedzisz 9 nawiedzonych miejsc w Greenwich Village i okolicach, jednocześnie oglądając historyczne miejsca, w których skrywają się jedne z najdziwniejszych opowieści, jakie kiedykolwiek słyszałeś. Spotkasz Bibliotekę Jefferson Market, w której architektoniczna ciekawość przyciąga wzrok dzięki wyjątkowej wieży. Jeśli jednak przyjrzysz się bliżej, zobaczysz mroczną przeszłość, ponieważ ten budynek służył kiedyś jako więzienie dla przestępców z Manhattanu, a także był pierwszym nocnym sądem. Następnie odwiedzisz miejsce pożaru fabryki Triangle, tragicznego wydarzenia, które doprowadziło do śmierci prawie 150 osób. Zakończysz wizytę w Domu Marka Twaina i nawiedzonej restauracji, w której od 1910 roku regularnie widuje się duchy sprzed 200 lat. biały garnitur, który wielu świadków twierdzi, że widziało.

NYC: Prywatna spersonalizowana wycieczka z kierowcą i przewodnikiem

8. NYC: Prywatna spersonalizowana wycieczka z kierowcą i przewodnikiem

Twój kierowca i najwyżej oceniany przewodnik po Nowym Jorku zabiorą Cię luksusowym minivanem z panoramicznym dachem. Zapewnią Ci oni swoją specjalistyczną wiedzę w zakresie planowania, dzięki czemu będziesz mógł stworzyć własną spersonalizowaną wycieczkę i odwiedzić miejsca w mieście, które najbardziej chcesz zobaczyć. Może obejmują one Central Park, Statuę Wolności, Empire State Building lub jedną z setek równie fascynujących atrakcji. Cokolwiek znajduje się na Twojej liście życzeń, wyjedziesz z niezapomnianymi wspomnieniami z Wielkiego Jabłka. Najważniejsze witryny w Nowym Jorku do rozważenia: - Times Square - Pola truskawek - Soho - Most Brookliński - Kaplica św. Pawła - Park Centralny - Wioska Greenwich - Małe Włochy - Wall Street -Dakota - Park przy Placu Waszyngtona - Chinatown - Strefa zerowa - Empire State Building - Centrum Rockefellera - Piąta aleja - Budynek Flatiron - Chelsea i Highline Park

Nowy Jork: wycieczka rowerowa po Manhattanie

9. Nowy Jork: wycieczka rowerowa po Manhattanie

Wyjedź spod mostu Manhattan Bridge i podążaj East River Esplanade w kierunku Southport Seaport. Poznaj historię branży żeglugowej przed udaniem się do Battery Park, aby podziwiać wspaniałe widoki na Statuę Wolności i Ellis Island. Jedź rowerem Hudson River Greenway, aby dotrzeć do Riverside Park. Następnie zwiedzaj Upper West Side i zjedz coś w Time Warner Building lub u jednego z wielu ulicznych sprzedawców podczas 30-minutowej przerwy na jedzenie. Przejedź 6-milową pętlę Central Parku, aby jak najlepiej poznać tę atrakcję, i wybierz się na szybką przejażdżkę przez Midtown Manhattan w kierunku Times Square i Empire State Building. Po drodze zatrzymaj się przy Rockefeller Plaza i katedrze św. Patryka. Udaj się do West Village, aby odwiedzić Washington Square Park. Przejedź przez East Village i do SoHo, a następnie przejedź przez Little Italy i China Town. Dotrzyj na wschodnią stronę Manhattanu i podziwiaj piękne widoki na Long Island przed zakończeniem wycieczki!

Nowy Jork: City Highlights Wycieczka samochodowa z audioprzewodnikiem

10. Nowy Jork: City Highlights Wycieczka samochodowa z audioprzewodnikiem

Zacznij od pobrania aplikacji Action Tour Guide, która będzie pełnić funkcję Twojego osobistego przewodnika, wycieczki audio i mapy. Kup jedną wycieczkę na samochód, a nie na osobę. Wszyscy słuchają razem! Uwaga: ta wycieczka o długości ponad 14,5 mili obejmuje najważniejsze atrakcje Nowego Jorku w 14–16 godzin. Po pobraniu Twoja wycieczka po Nowym Jorku rozpoczyna się pod adresem 764 Doris C Freedman Pl. Stamtąd udasz się na południe do Trump Tower i usłyszysz o siedzibie organizacji byłego prezydenta Donalda J. Trumpa. Jedź dalej, a po lewej stronie zobaczysz katedrę św. Patryka – fantastyczną katedrę rzymskokatolicką pośrodku tego nowoczesnego miasta. Następnie dotrzesz do Rockefeller Center – znanego ze słynnego tarasu widokowego „Top of the Rock”. Następnie natkniesz się na Times Square – prawdopodobnie najczęściej odwiedzane miejsce turystyczne na świecie. Kontynuując jazdę, zobaczysz i usłyszysz o kilku bardziej charakterystycznych zabytkach, takich jak Empire State Building i Madison Square Park. Czy wiesz, że historia Madison Square Park sięga końca XVIII wieku, kiedy był on wykorzystywany jako pole garncarskie i plac defilad wojskowych? Kontynuując jazdę, usłyszysz wiele o historii miasta i turystyce na przestrzeni dziesięcioleci. Następna jest Canal Street, a za nią City Hall Park. Stamtąd jedź dalej Pearl Street i posłuchaj o rozwoju infrastruktury zachodzącym w mieście na przestrzeni lat. Zbliża się most Manhattan Bridge. Most Manhattan to jeden z trzech kultowych mostów łączących tętniącą życiem dzielnicę Manhattan z urokliwym Brooklynem. Następny będzie Most Brookliński. Jest to most wiszący rozciągający się nad rzeką East River, łączący dzielnice Manhattan i Brooklyn w Nowym Jorku. Stąd udaj się do dzielnicy finansowej Nowego Jorku. Jest to historyczne i symboliczne serce branży finansowej Nowego Jorku, siedziba nowojorskiej giełdy papierów wartościowych, Banku Rezerw Federalnych Nowego Jorku i amerykańskiej giełdy papierów wartościowych, a także wielu innych instytucji finansowych. Jeśli zdecydujesz się na spacer, koniecznie skorzystaj z naszej wycieczki pieszej po Wall Street. Dalej znajduje się Battery Park. Nazwa parku pochodzi od baterii artylerii stacjonującej tam pod koniec XVIII wieku w celu obrony miasta. Gorąco polecamy wybranie się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Battery Park. Następny w kolejce będzie One World Trade Center, znany również jako Freedom Tower, to główny budynek kompleksu World Trade Center, który znajduje się w dzielnicy finansowej Dolnego Manhattanu w Nowym Jorku. Następnie pojedziesz wzdłuż rzeki Hudson i dotrzesz do jednego z najnowszych parków w mieście – Little Island. Gdy dojdziesz do końca wycieczki, usłyszysz także o trwającej walce miasta z siłami natury. W końcu dotrzesz do Columbus Circle. Columbus Circle to ważny i charakterystyczny punkt orientacyjny Nowego Jorku, obowiązkowy punkt dla każdego turysty odwiedzającego miasto, oferujący szeroką gamę atrakcji i zabytków. Twoja wycieczka kończy się tutaj.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Washington Square Park

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Washington Square Park: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Washington Square Park: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Washington Square Park? Kliknij tutaj.