Dodaj daty

WarszawaWycieczki z przewodnikiem

Nasze najbardziej polecane Warszawa Wycieczki z przewodnikiem

Warszawa: Miasto w pigułce – wycieczka piesza w małej grupie

1. Warszawa: Miasto w pigułce – wycieczka piesza w małej grupie

Zobacz Warszawę w pigułce podczas pieszej wycieczki i poznaj tragiczną historię miasta. Dowiedz się więcej o skomplikowanej historii regionu, miasta i kraju oraz stanie obecnym i podziwiaj słynne atrakcje. Przejdź się Traktem Królewskim, zobacz Pałac Prezydencki i przespaceruj się po Starym Mieście otoczonym murami miejskimi. Dowiedz się, jak Warszawa powstała z popiołów po mrocznych wydarzeniach z II wojny światowej. Przewodnik opowie Ci o dwóch największych powstaniach przeciwko nazistowskim rządom, które zrównały miasto z ziemią. Odkryj polską stolicę, która obecnie jest centrum europejskiego handlu, turystyki, edukacji i polityki. Przemierzając Trakt Królewski, spotkaj słynnych mieszkańców miasta, takich jak Chopin i Marie Skłodowska-Curie. Zobacz Pałac Prezydencki, budynki Uniwersytetu Warszawskiego i Stare Miasto. Poznaj istotę tego złożonego miasta i wyjedź z niego z głową pełną wiedzy i zrozumienia.

Rundka po warszawskich barach z bezpłatnymi drinkami

2. Rundka po warszawskich barach z bezpłatnymi drinkami

Przygotuj się na legendarną imprezę w doborowym towarzystwie podczas rundki po warszawskich barach. Noc rozpocznij tak, jak należy: przy otwartym barze serwującym przez godzinę piwo, wino i drinki mieszane (z whisky, wódką, ginem lub rumem). Twoja imprezowa ekipa w ramach integracji będzie mogła wziąć udział w grach alkoholowych, takich jak flip cup, beer pong czy 5s. Po zamknięciu otwartego baru imprezowi przewodnicy zabiorą grupę do kolejnych 3 modnych barów i upewnią się, że w każdym z nich otrzymasz bezpłatnego szota. Końcowym przystankiem wycieczki będzie klub nocny. Rundka po barach zakończy się w znanym i lubianym klubie w centrum miasta, do którego wejdziecie bez kolejki jako VIP-y. Będą tam na Was czekały kolejne szoty!

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

3. Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Wsiądź do komfortowego autokaru. Podziwiaj warszawskie zabytki w ramach wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje odbiór z hotelu i transport powrotny. Przejedź przez Stare Miasto, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także przez plac Zamkowy i Pragę.  Wskocz na pokład autobusu oferującego mnóstwo miejsca na rozprostowanie nóg, by udać się na Stare Miasto. Podziwiaj plac Zamkowy i Zamek Królewski, w którym od 1596 do 1795 roku rezydowali polscy monarchowie. Z kolei w 1918 roku na krótko stanowił on siedzibę polskiego prezydenta. Zobacz Kolumnę Zygmunta III Wazy, która stanowiła pierwszy świecki pomnik w Polsce. Zachwyć się gotycką bazyliką archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się nagrobki ze szczątkami wybitnych Polaków. Przyjrzyj się architekturze Rynku Starego Miasta i Barbakanu, a później udaj się na teren dawnego żydowskiego getta. Zatrzymaj się na chwilę przy pomniku Bohaterów Getta i zobacz niesamowitą współczesną architekturę Muzeum Historii Żydów Polskich.  Udaj się na Umschlagplatz i ulicę Miłą, aby zobaczyć, gdzie znajdował się bunkier, w którym Mordechaj Anielewicz, przywódca powstania w getcie, odebrał sobie życie. Podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego. Zwróć uwagę na rezydencje arystokratów i słynne zabytki. Odwiedź bazylikę Świętego Krzyża, w murach której znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina (1810-1849). Przespaceruj się po Łazienkach Królewskich, które stanowią miejską oazę dla warszawiaków.   Zachwyć się pałacem Na Wodzie – wspaniałą letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Zobacz m.in. Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomniki Powstania Warszawskiego i Katyński. Odwiedź warszawską Pragę (jeżeli natężenie ruchu ulicznego na to pozwoli). Podziwiaj stadion PGE Narodowy, bazylikę katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, cerkiew oraz ulice Targową i Ząbkowską.  Przejedź obok pomnika Braterstwa Broni i XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Ciesz się wyjątkowym widokiem na warszawskie Stare Miasto z mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

4. Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Podczas tej 3-godzinnej wycieczki będziesz mieć do dyspozycji wygodny rower miejski oraz profesjonalnego przewodnika, który pokaże Ci imponujące miejsca w Warszawie. Przejedź przez słynny Trakt Królewski i Stare Miasto oraz podziwiaj panoramę centrum Warszawy z brzegu Wisły. Zobacz ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki.  Wycieczka trwa 3 godziny i obejmuje około 14,5 km jazdy na rowerze w bardzo spokojnym tempie. Przerwa na odpoczynek planowana jest mniej więcej w połowie trasy.

Warszawa: 3-godzinna wycieczka krajoznawcza na segwayu

5. Warszawa: 3-godzinna wycieczka krajoznawcza na segwayu

Weź udział w wyjątkowej wycieczce po Warszawie. Nie musisz brać udziału w długich i męczących spacerach po mieście. Zamiast tego wskocz na swój prywatny segway, który pozwoli Ci przemieszczać się z miejsca na miejsce. Segway jest cichym, przyjaznym dla środowiska pojazdem dwukołowym, który szybko nauczysz się prowadzić. Ta 3-godzinna wycieczka ma trasę dłuższą niż 10 km. Podczas tej wycieczki po Warszawie zwiedzisz najważniejsze miejsca w mieście, co pozwoli Ci podziwiaj architekturę i zabytki miasta. Twój przewodnik poleci Ci miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w Warszawie, a także da Ci kilka wskazówek o życiu w tym mieście. Podziwiaj oszałamiające widoki z Wisły, odwiedź największy w Europie Multimedialny Park Fontann, a także zobacz historyczne parki i królewskie rezydencje. Zobacz to wszystko i wiele więcej. Zanim wskoczysz na swój segway wysłuchaj krótkiego instruktażu i odbierz kask. Jazda na segwayu jest prosta, a my gwarantujemy Ci, że po chwili będziesz poruszał(a) się segwayem w prosty i swobodny sposób.

Warszawa: Spacer po warszawskim getcie i odbiór z hotelu

6. Warszawa: Spacer po warszawskim getcie i odbiór z hotelu

Weź udział w ciekawej i robiącej wrażenie wycieczce do warszawskiego getta. Tematyka tej wycieczki dotyczy historii utworzenia i likwidacji największego getta w Europie. W 1940 roku naziści stworzyli getto w samym sercu Warszawy. Ponad 400 tysięcy Żydów z Warszawy i okolic zostało umieszczonych na powierzchni 4 kilometrów kwadratowych. 100 tysięcy osób zmarło tu z wycieńczenia, głodu i chorób, a ponad 300 tysięcy zginęło w obozie zagłady w Treblince. W wyniku próby całkowitej likwidacji getta, w roku 1943 wybuchło powstanie. Nierówna walka pomiędzy powstańcami i uzbrojonymi niemieckimi żołnierzami trwało prawie miesiąc. W odwecie naziści doszczętnie zniszczyli getto. Powstanie przeżyła zaledwie garstka Żydów, w tym Władysław Szpilman, bohater filmu „Pianista” Romana Polańskiego. Przed II wojną światową Warszawa była domem dla drugiej co do wielkości społeczności żydowskiej, która stanowiła 30% populacji miasta. W ciągu niecałych 3 lat społeczność żydowska w Warszawie przestała istnieć. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki zobaczysz miejsca, w których rozgrywały się te wydarzenia i usłyszysz autentyczne historie. Odkryj fragmenty murów getta, ostatnią ulicę getta i dzielnice, które stanowiły jego część. Odwiedź jedyną synagogę, która przetrwała II wojnę światową i ciągle pełni pierwotną funkcję. Dowiedz się, jak narodziła się idea zagłady i jak wprowadzono w życie plan ostatecznego rozwiązania. Poznaj realia życia codziennego w getcie i dowiedz się, dlaczego Żydzi chwycili za broń i kto im w tym pomógł. Odkryj symbolikę Umschlagplatz (punktu przeładunkowego) i pomnik Bohaterów Getta. Choć getto już dawno przestało istnieć, jego historia nie może zostać zapomniana.

Prywatna wycieczka po warszawskim getcie, synagoga, cmentarz

7. Prywatna wycieczka po warszawskim getcie, synagoga, cmentarz

Podczas tej 3-godzinnej wycieczki zwiedzisz prawdziwe dzielnice, ulice i domy, które tworzyły getto warszawskie, największe ze wszystkich żydowskich gett w okupowanej przez Niemców w czasach II wojny światowej Europie. Podczas zwiedzania pozostałości murów getta, ostatniej ulicy i wciąż działającej synagogi, która przetrwała wojnę, usłyszysz od profesjonalnego przewodnika wstrząsające historie o codziennym życiu w getcie. Dowiesz się o historii tego zapadającego w pamięć miejsca, w którym niemieckie władze uwięziły żydów. Getto znajdowało się w dzielnicy Muranów polskiej stolicy i zostało uruchomione pomiędzy październikiem i listopadem 1940 roku. Ponad 400 000 żydów z Warszawy i pobliskich okolic zostało zgromadzonych w tym miejscu o powierzchni 4 km². 100 000 ludzi zginęło tutaj na skutek wycieńczenia, głodu, chorób, a ponad 300 000 zostało zamordowanych w pobliskim obozie zagłady w Treblince. Odkryj historię getta, w tym powstania w 1943 roku, a także jego trwałe dziedzictwo. 

Warszawa: Wycieczka po obozie koncentracyjnym w Treblince

8. Warszawa: Wycieczka po obozie koncentracyjnym w Treblince

Po odebraniu z miejsca zakwaterowania w Warszawie udasz się do Treblinki, największego nazistowskiego obozu w całej Europie. Obóz znajduje się zaledwie 1 godzinę jazdy od Warszawy, a po przyjeździe rozpocznie się wycieczka z przewodnikiem. Podczas II wojny światowej nazistowskie Niemcy zamordowały prawie 2 miliony ludzi w Treblince i Auschwitz-Birkenau, mniejszym obozie koncentracyjnym położonym pod Krakowem. Treblinka to bardzo imponujące i wzruszające miejsce, jeśli chodzi o historię, o której dowiesz się podczas wycieczki tutaj. W centralnej części pola pełnego kamieni odkryjesz słynny pomnik „Ofiar Holocaustu”. Podczas wycieczki zobaczysz także kamień „Nigdy więcej”, który jest poświęcony upamiętnieniu Janusza Korczaka. Po zakończeniu wycieczki powrócisz z powrotem do miejsca początkowego w Warszawie.

Warszawa: trzygodzinna wycieczka po życiu codziennym w getcie

9. Warszawa: trzygodzinna wycieczka po życiu codziennym w getcie

Przeżyj pouczającą i imponującą wycieczkę po życiu codziennym w warszawskim getcie, które było największym gettem w Europie. W 1940 r. hitlerowcy utworzyli getto w samym sercu Warszawy. Na obszarze zaledwie czterech kilometrów kwadratowych zgromadzono 460 000 Żydów z Warszawy i okolic. Z wycieńczenia, głodu i chorób zmarło tu 100 000 ludzi. Ponad 300 000 wysłano do obozu zagłady w Treblince. W 1943 r. w getcie wybuchło powstanie w odpowiedzi na próbę jego całkowitej likwidacji. W akcie zemsty hitlerowcy spustoszyli teren getta. W ciągu zaledwie trzech lat żydowska Warszawa przestała istnieć. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki zobaczysz prawdziwe miejsca i usłyszysz autentyczne historie. Dowiesz się, czym było getto, jak rozwiązywano problemy życia codziennego i dlaczego wybuchło powstanie. Usłyszysz o destrukcji, uczynności, obojętności, szantażu i oporze. Ponadto dowiesz się o Podziemnej Archiwum Getta Warszawskiego i tajnej organizacji Oneg Szabat, która podjęła się zadania dokumentowania życia w getcie. Archiwum przetrwało wojnę w metalowych skrzyniach i bańkach po mleku i zostało wpisane na listę UNESCO Pamięć Świata, zawierającą najważniejsze dokumenty zachowane przez ludzkość. Poznacie również historię kuriera Polskiego Państwa Podziemnego, który był jedną z pierwszych osób, które opowiedziały światu o Holokauście. Zobaczysz ostatnią zachowaną ulicę getta, pozostałości muru getta, dawną lokalizację kładki nad ulicą Chłodną oraz bunkier przy ulicy Miłej 18. Dowiesz się także o symbolice Pomnika Bohaterów Getta, Umschlagplatzu i Muzeum Historii Żydów Polskich. Choć samo getto już dawno przestało istnieć, warto poznać jego historię.

Warszawa: 4-godzinna wycieczka kulinarna po polsku

10. Warszawa: 4-godzinna wycieczka kulinarna po polsku

Kiedy większość ludzi myśli o polskiej kuchni, przychodzi na myśl jedno – „pierogi”. Ale te pyszne knedle z serem i ziemniakami serwowane są we wszystkich anglojęzycznych restauracjach. Aby poznać bardziej niezwykły smak Polski, wybierz się na 4-godzinną wycieczkę kulinarną po Warszawie i dowiedz się, czym naprawdę jest polska kuchnia. Delektuj się polskimi potrawami w 4-6 starannie wybranych lokalach i posłuchaj historii, które się za nimi kryją. Dowiedz się, dlaczego Polacy narzekają na jakość pieczywa i dlaczego czasami tęsknią za żywnością produkowaną w latach 70. Dowiedz się, dlaczego nie można ufać zaproszeniu na „filiżankę kawy” i nie tylko. Przygotuj się na ekwiwalent pełnego posiłku, oczywiście z deserem! Ale kiedy będziesz trochę spacerować, będziesz w stanie spalić trochę kalorii – pamiętaj tylko o założeniu wygodnych butów.

Liczba znalezionych atrakcji: 153
Sortuj wg::
Strona 1 z 10

Najważniejsze atrakcje

Niezwykłe doznania

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki z przewodnikiem w: Warszawa

Oprócz atrakcji typu Wycieczki z przewodnikiem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Warszawa?

W: Warszawa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Wycieczki z przewodnikiem w: Warszawa obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Warszawa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Warszawa? Kliknij tutaj.

Warszawa: Co mówią inni?

Zanimiva predstavitev Varšave, vodič nas je popeljal po prelepem parku, ogledali smo si predel z ambasadami w potem čudovito staro mesto. Vodič je bil zelo simpatičen in veliko svojega znanja nam je posredoval.

Bardzo sympatyczna pani Agnieszka, która mogła nam wiele opowiedzieć o historii Warszawy oraz kilka ciekawostek. Gorąco polecam tę wycieczkę!

Wspaniała przewodniczka Ewa zadbała o przyjacielska i informatywne atmosferę. Super

Super fajna wycieczka! Zdecydowanie polecam, jeśli chcesz zobaczyć stare miasto!

Od autobusu do przewodnika i kierowcy autobusu wszystko było świetnie.