Dodaj daty

WarszawaWycieczki po starówkach

Nasze najbardziej polecane Warszawa Wycieczki po starówkach

Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

1. Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

„Time for Chopin” to seria koncertów na cześć jednego z największych geniuszy Warszawy, Fryderyka Chopina. Odbywają się one codziennie i bierze w nich udział wiele pianistów i pianistek. W trakcie koncertów można usłyszeć różne interpretacje utworów artysty, co stanowi pretekst do ciekawych dyskusji. To doświadczenie, stanowiące inspirację zarówno dla gości, jak i dla obecnych tam muzyków, pozwoli Ci poznać słynne dzieła Chopina z wielu różnych perspektyw. Projekt został stworzony przez wybitnych pianistów, będących pasjonatami twórczości Fryderyka Chopina. Jako gość będziesz jednym z kluczowych elementów projektu „Time For Chopin”. Twoja obecność oraz sposób postrzegania muzyki Fryderyka Chopina jest bardzo ważnym aspektem programu. Klimatyczny nastrój sali koncertowej w trakcie występów grupowych i solowych sprzyja muzycznemu dialogowi z widownią. Po koncercie będziesz mieć możliwość dyskusji z innymi gośćmi i z artystami.

Warszawa: Miasto w pigułce – wycieczka piesza w małej grupie

2. Warszawa: Miasto w pigułce – wycieczka piesza w małej grupie

Zobacz Warszawę w pigułce podczas pieszej wycieczki i poznaj tragiczną historię miasta. Dowiedz się więcej o skomplikowanej historii regionu, miasta i kraju oraz stanie obecnym i podziwiaj słynne atrakcje. Przejdź się Traktem Królewskim, zobacz Pałac Prezydencki i przespaceruj się po Starym Mieście otoczonym murami miejskimi. Dowiedz się, jak Warszawa powstała z popiołów po mrocznych wydarzeniach z II wojny światowej. Przewodnik opowie Ci o dwóch największych powstaniach przeciwko nazistowskim rządom, które zrównały miasto z ziemią. Odkryj polską stolicę, która obecnie jest centrum europejskiego handlu, turystyki, edukacji i polityki. Przemierzając Trakt Królewski, spotkaj słynnych mieszkańców miasta, takich jak Chopin i Marie Skłodowska-Curie. Zobacz Pałac Prezydencki, budynki Uniwersytetu Warszawskiego i Stare Miasto. Poznaj istotę tego złożonego miasta i wyjedź z niego z głową pełną wiedzy i zrozumienia.

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

3. Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Wsiądź do komfortowego autokaru. Podziwiaj warszawskie zabytki w ramach wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje odbiór z hotelu i transport powrotny. Przejedź przez Stare Miasto, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także przez plac Zamkowy i Pragę.  Wskocz na pokład autobusu oferującego mnóstwo miejsca na rozprostowanie nóg, by udać się na Stare Miasto. Podziwiaj plac Zamkowy i Zamek Królewski, w którym od 1596 do 1795 roku rezydowali polscy monarchowie. Z kolei w 1918 roku na krótko stanowił on siedzibę polskiego prezydenta. Zobacz Kolumnę Zygmunta III Wazy, która stanowiła pierwszy świecki pomnik w Polsce. Zachwyć się gotycką bazyliką archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się nagrobki ze szczątkami wybitnych Polaków. Przyjrzyj się architekturze Rynku Starego Miasta i Barbakanu, a później udaj się na teren dawnego żydowskiego getta. Zatrzymaj się na chwilę przy pomniku Bohaterów Getta i zobacz niesamowitą współczesną architekturę Muzeum Historii Żydów Polskich.  Udaj się na Umschlagplatz i ulicę Miłą, aby zobaczyć, gdzie znajdował się bunkier, w którym Mordechaj Anielewicz, przywódca powstania w getcie, odebrał sobie życie. Podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego. Zwróć uwagę na rezydencje arystokratów i słynne zabytki. Odwiedź bazylikę Świętego Krzyża, w murach której znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina (1810-1849). Przespaceruj się po Łazienkach Królewskich, które stanowią miejską oazę dla warszawiaków.   Zachwyć się pałacem Na Wodzie – wspaniałą letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Zobacz m.in. Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomniki Powstania Warszawskiego i Katyński. Odwiedź warszawską Pragę (jeżeli natężenie ruchu ulicznego na to pozwoli). Podziwiaj stadion PGE Narodowy, bazylikę katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, cerkiew oraz ulice Targową i Ząbkowską.  Przejedź obok pomnika Braterstwa Broni i XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Ciesz się wyjątkowym widokiem na warszawskie Stare Miasto z mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Warszawa: Koncert Chopinowski na historycznym Starym Mieście

4. Warszawa: Koncert Chopinowski na historycznym Starym Mieście

Chopin wraca do Warszawy. To jedyne miejsce, w którym można poznać Chopina jako człowieka, nie tylko jako kompozytora. Znajduje się ono w budynku, w którym kompozytor grał w wieku 13 lat, w sąsiedztwie mieszkania swojego nauczyciela i konserwatorium muzycznego, które ukończył. Dzięki temu spojrzysz na tę okolicę przez pryzmat jego doświadczeń. Wieczorem kawiarnia dosłownie zmienia się w salon muzyczny, tworząc atmosferę, w której Chopin uwielbiał występować – tylko dla swoich przyjaciół i ich przyjaciół. Pozwól, by wybitni, utytułowani artyści zabrali Cię w muzyczną podróż do świata emocji, dźwięków i krajobrazów Chopina. Doświadcz ponadczasowości jego muzyki dzięki osobistej interpretacji pianisty.

Kraków: prywatna wycieczka samochodem elektrycznym

5. Kraków: prywatna wycieczka samochodem elektrycznym

Spotkaj się z przewodnikiem, a następnie rozpocznij wycieczkę po Krakowie samochodem elektrycznym. Podczas zwiedzania posłuchaj audioprzewodnika w swoim języku. Odwiedź Stare Miasto, Zamek Królewski na Wawelu, dzielnicę żydowską, teren dawnego getta oraz Fabrykę Schindlera. Podczas tej 1,5-godzinnej wycieczki poznaj historię Krakowa i wysłuchaj informacji na temat tamtejszych zabytków w jednym z 28 dostępnych języków. Jeden samochód może zabrać do 7 osób. W przypadku większej ilości osób dostępne będą kolejne samochody. Dach jest panoramiczny, dzięki czemu wszystkie zabytki są dobrze widoczne. W czasie sprzyjającej pogody dach będzie otwarty. Natomiast podczas deszczu można skorzystać z przezroczystych rolet, przez które doskonale widać otaczający krajobraz.

Warszawa: 1,5-godzinna wycieczka segwayem po Starym Mieście

6. Warszawa: 1,5-godzinna wycieczka segwayem po Starym Mieście

Zwiedź zabytkowe ulice i miejsca w Warszawie, poruszając się XXI-wiecznym środkiem transportu. Udaj się na 90-minutową przejażdżkę segwayem po Starym Mieście. Samoczynnie utrzymujące równowagę i przyjazne środowisku elektryczne skutery pozwalają uniknąć długich i męczących spacerów. Dzięki nim możesz wygodnie przemieszczać się z miejsca na miejsce. Po usłyszeniu krótkiego wprowadzenia udaj się na przejażdżkę wzdłuż najważniejszych budynków i zabytków miasta. Twój przewodnik opowie Ci o ich historii i poleci inne miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w Warszawie. Zobacz panoramę Wisły, podziwiaj fontanny w nowym multimedialnym parku fontann oraz przejedź obok rezydencji królewskich i wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia, czyli najstarszej alei Warszawy.

Warszawa: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

7. Warszawa: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Poznaj fakty oraz legendy związane z Warszawą i zobacz główne atrakcje miasta podczas prywatnej wycieczki pieszej. Warszawa była najważniejszym miastem dla gospodarki Polski w epoce nowożytnej i naprawdę wierzymy, że jest jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc na całym świecie. Zachwyć się pięknem Warszawy i poznaj związane z nią anegdoty, historie oraz legendy. Przespaceruj się po Starym Mieście, aby zobaczyć najbardziej niezwykłe miejsca, odkryć ukryte skarby miasta i poznać niesamowite opowieści. Zobacz główne atrakcje Warszawy, do których należą znajdująca się na placu Zamkowym Kolumna Zygmunta III Wazy, Barbakan, Rynek Starego Miasta oraz imponujący pomnik Powstania Warszawskiego. W ramach opcji 2-godzinnej odwiedzisz też bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela. Wybierając opcję 3-godzinną, zobaczysz jeszcze więcej – pomnik Małego Powstańca i pałac Branickich. Zajrzysz również do kościoła św. Anny, gdzie Twoją uwagę przykują bardzo bogato zdobione wnętrza oraz wyjątkowe sufity. Aby wejść do Zamku Królewskiego, przedłuż wycieczkę do 4 godzin. Podziwiaj wspaniałe apartamenty królewskie, które zdobią stare obrazy, meble i dekoracje o tematyce historycznej. Dowiedz się więcej o dziejach polskich monarchów oraz o tym, jak wyglądało ich codzienne życie w XIV-wiecznym zamku. Wycieczka 6-godzinna obejmuje wszystkie wymienione wyżej atrakcje, a do tego wizytę w Pałacu Kultury i Nauki – najsłynniejszym budynku w Warszawie. Przespaceruj się po ulicy Nowy Świat, która wypełnia tętniące życiem centrum Warszawy, łącząc Stare Miasto z Nowym Miastem. Wejdź do pałacu, by zanurzyć się w fascynującej historii PRL-u i zobaczyć stolicę Polski z góry.

Skuter elektryczny Warszawa: Zwiedzanie Starego Miasta - 1,5 godziny magii!

8. Skuter elektryczny Warszawa: Zwiedzanie Starego Miasta - 1,5 godziny magii!

Zwiedź warszawską starówkę i baw się na hulajnodze elektrycznej. Uzyskaj najlepsze rekomendacje od lokalnego przewodnika. Przyjazne dla środowiska hulajnogi elektryczne pozwalają uniknąć długich i męczących spacerów. Zamiast tego wskocz na pokład i jedź własnym skuterem z miejsca na miejsce. Wycieczka potrwa 90 minut, podczas których poznasz esencję warszawskiej starówki. Po krótkiej sesji szkoleniowej trasa prowadzi obok najważniejszych budynków i zabytków miasta. Twój przewodnik opowie ich historię i poleci inne miejsca do odwiedzenia podczas pobytu w Warszawie.

Warszawa: Wycieczka po mieście z przesiadką z odbiorem i dowozem na lotnisko

9. Warszawa: Wycieczka po mieście z przesiadką z odbiorem i dowozem na lotnisko

Wykorzystaj w pełni swój postój w Warszawie i zapomnij o czekaniu na lotnisku. Poznaj miasto w krótkim czasie, rezerwując niestandardową wycieczkę panoramiczną. Skorzystaj z odbioru z Lotniska Chopina, odkryj jak najwięcej miejsc i zostań wysadzony na czas na następny lot. Wybierz się na przejażdżkę po Starym Mieście, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, i podziwiaj Łazienki Królewskie, majestatyczny kompleks pałacowy. Posłuchaj wszystkiego o Marie Cure, Fryderyku Chopinie, Lechu Wałęsie, papieżu Janie Pawle II i innych znanych polskich postaciach. W zależności od ilości dostępnego czasu możesz zobaczyć tereny związane z II wojną światową i okresem powojennym, kiedy losy miasta leżały w rękach Moskwy. Możesz także przejechać przez współczesną Warszawę lub inne miejsca zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Warszawa do Auschwitz i Krakowa Stare Miasto Całodniowa wycieczka samochodem

10. Warszawa do Auschwitz i Krakowa Stare Miasto Całodniowa wycieczka samochodem

Podróżuj z nami prywatnym samochodem z Warszawy do Małopolski, aby dołączyć do oficjalnej wycieczki grupowej po Muzeum i Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. Dowiedz się o największych zbrodniach nazistowskich popełnionych podczas II wojny światowej i zobacz miejsce Holokaustu, w którym zginęło 1,1 miliona ludzi. Zanurz się w burzliwej historii Polski. Zarezerwuj 11-godzinną wycieczkę do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau z Warszawy. Dla Twojej wygody oferujemy transfery prywatnym samochodem z odbiorem i dowozem do miejsca zakwaterowania, dzięki czemu będziesz cieszyć się wygodną i bezproblemową podróżą z anglojęzycznym kierowcą. Po przybyciu do Oświęcimia dołączysz do wycieczki grupowej po byłym obozie pracy Auschwitz I i obozie masowej zagłady Auschwitz II-Birkenau z licencjonowanym przewodnikiem muzealnym. Zobacz na własne oczy oryginalne baraki więzienne, komory gazowe i krematoria używane po masowych mordach. Komentarz na żywo skupi się na opowieściach o codziennym głodzie, ciężkiej pracy, karze i śmierci, ale także o przetrwaniu, oporze, ucieczkach i wyzwoleniu. Wycieczka będzie prowadzona w Twoim ojczystym języku, a wielkość grupy będzie ograniczona do maksymalnie 30 osób, więc nie będzie zbyt tłoczno ani zbyt głośno. Zapewnimy zestawy słuchawkowe/szepty dla wszystkich gości. Zarezerwuj 15-godzinną wycieczkę, aby odwiedzić obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau i krakowską Starówkę z Warszawy w 1 dzień. Dawna stolica Polski znajduje się w odległości krótkiej przejażdżki samochodem, więc dlaczego nie spędzić kilku godzin na odkrywaniu jej bogatej historii i dziedzictwa kulturowego? Podczas tej prywatnej pieszej wycieczki zobaczysz średniowieczne Stare Miasto z Rynkiem Głównym z kultową Bazyliką Mariacką, Sukiennicami i Starą Wieżą Ratuszową. Dowiesz się także o potężnych polskich monarchach, podążając Traktem Królewskim do Zamku Królewskiego i Katedry na Wawelu. Będzie czas wolny na lunch i zakupy pamiątek, a prywatny kierowca zabierze Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania w Warszawie.

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki po starówkach w: Warszawa

Oprócz atrakcji typu Wycieczki po starówkach jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Warszawa?

W: Warszawa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Wycieczki po starówkach w: Warszawa obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Warszawa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Warszawa? Kliknij tutaj.

Warszawa: Co mówią inni?

Wybitna działalność kulturalna, z bardzo serdecznymi gospodarzami i pianistą na wysokim poziomie

Super fajna wycieczka! Zdecydowanie polecam, jeśli chcesz zobaczyć stare miasto!

Szczerze polecam! Świetny koncert, wybitna pianistka, urocza atmosfera!

Muzyka wysokiej jakości, przyjemna i spokojna chwila w ciągu dnia.

Bardzo dobry pianista i zabawny i uroczy gospodarz?