Warszawa: 2,5-godzinna wycieczka po Pradze samochodem retro

4,5 / 5

Opinie: 31

Warszawa: 2,5-godzinna wycieczka po Pradze samochodem retro

Od 40,27 S$ za osobę

Zwiedź bardziej ekscytującą część Warszawy i zobacz interesujące miejsca, takie jak dawna wytwórnia wódki, dawny czarny rynek, rosyjski kościół prawosławny i fabryka czekolady. Zobacz liczne murale Pragi i poznaj historię tej dzielnicy.

Informacje

Łatwa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Procedury bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Czas trwania 2.5 godz.
Godzina rozpoczęcia 11:00
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Przejedź się zabytkowym autobusem Jelcz, popularnym „ogórkiem”
 • Posłuchaj historii, które opowie Ci przewodnik jadący razem z Tobą w autobusie
 • Zwiedź słynną fabrykę słodyczy i wypij kubek gorącej czekolady
 • Zobacz najbardziej imponujące przykłady warszawskiej sztuki street art
 • Podziwiaj malownicze ulice Pragi, takie jak Ząbkowska, Brzeska i Stalowa
Pełny opis
Czy widziałeś/widziałaś najważniejsze atrakcje Warszawy i chcesz zobaczyć więcej? Czy jesteś znudzony/znudzona turystycznymi miejscami i chcesz poczuć dreszczyk emocji podczas swojego pobytu w mieście? Zdecyduj się na tę wyjątkową wycieczkę autobusową i udaj się na „ciemną stronę” Warszawy - na osławioną Pragę. Dowiedz się, dlaczego dzielnica ta została uznana za najbardziej niebezpieczną część Warszawy. Zobacz targowisko, na którym można było kupić prawie wszystko, od dżinsów i dyplomów po karabiny AK i sprawdź czy wciąż jest otwarte. W każdą sobotę rano (o 11.00) przed Pałacem Kultury i Nauki będzie czekał zabytkowy samochód Jelcz, popularny „ogórek”, którym pojedziesz na 2,5-godzinną wycieczkę po Pradze. W samochodzie będzie przewodnik, który będzie Ci pomagał podczas przejazdu przez dzielnicę i zapewni, ze wrócisz w jednym kawałku. W trakcie drogi Twój przewodnik zapewni komentarz i przedstawi Ci historię Warszawy i Pragi – dzielnicy o zabawnej, a czasami przerażającej historii. Po przekroczeniu Wisły zatrzymaj się na pierwszym przystanku – przy fabryce czekolady. Tutaj poznasz historię fabryki produkującej słodycze w Warszawie od połowy XIX wieku i wypijesz kubek pysznej gorącej czekolady. Następnym przystankiem będzie bazylika Najświętszego Serca Jezusowego, która jest jedną z najbardziej imponujących budowli religijnych w Warszawie. Jej architektura była wzorowana na rzymskiej bazylice św. Pawła za Murami. Zobacz dawną wytwórnię wódki „Koneser” i dowiedz się jakie specjały były tam produkowane i co dzieje się z kompleksem teraz. Wycieczka obejmuje również obszar Pragi, który nazywany jest „trójkątem bermudzkim”. Poznaj pochodzenie nazwy i zobacz kilka przykładów przedwojennej architektury z malowniczymi dziedzińcami i kolorowymi kapliczkami. W dzielnicy nadal wyczuwalna jest atmosfera starej Warszawy. Jest ona uwielbiana przez reżyserów, takich jak Roman Polański, który nakręcił tu „Pianistę”, a także przez wielu innych, o których opowie Ci Twój przewodnik. Następnie powróć pod Pałac Kultury i Nauki, aby zakończyć wycieczkę.
Wliczone w cenę
 • Profesjonalny przewodnik
 • Komentarz na żywo w pojeździe
 • 2,5-godzinna wycieczka busem
 • Transport pojazdem z lat 80.
 • Kubek gorącej czekolady
 • Napiwki (opcjonalnie)
Nie zaleca się następującym osobom
 • Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich
Procedury bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
Wymagania dla podróżnych
 • Klienci powinni mieć założone maski ochronne

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Przygotuj się

Miejsce zbiórki

Główne wejście do Pałacu Kultury i Nauki. Główne wejście znajduje się pomiędzy Cafe Kulturalna i Teatrem "Studio" od strony ulicy Marszałkowskiej

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Co należy przynieść

 • Wygodne obuwie

Niedozwolone

 • Zwierzęta

Co trzeba wiedzieć

 • Wycieczka obejmuje krótki spacer
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,5 / 5

na podstawie 31 opinii

Podsumowanie opinii

 • Jakość usług
  4.5 / 5
 • Organizacja
  4,2 / 5
 • Jakość/cena
  4,3 / 5
 • Bezpieczeństwo
  4,8 / 5
Sortuj wg

Very nice tour with a very knowledgeable tour guide, she had a lot of stories! Nice to see a side of warsaw that you normally don’t get to see. Small note, chocolate factory visit could have been more interesting if you include an actual tour trough the factory.. but overall a great tour!

27 listopada 2019

Przetłumacz

So glad I booked this trip. As an English speaker my guide was Rafal. An welcoming, entertaining and knowledgable man. I’d like to thank him for the insights into the places we visited, the architectire, food, culture. Very special being driven around in the bus too. I took some amazing photos and have beautiful memories of the trip.

17 marca 2019

Przetłumacz

Great experience

This tour only avaiable on saturday and its really worth it if u want to experience the other side of warsaw. U get to visit the praga district soho factory and also a quick stop by at a choclate factory. The retro bus is a unique experience. They only have 10 left in poland. The guide speaks very good english and informative. Highly recommend

Czytaj dalej

26 sierpnia 2018

Przetłumacz
Organizator:

Numer identyfikacyjny produktu: 87794