Dodaj daty

WarszawaMuzyka Chopina i koncerty

Nasze najbardziej polecane Warszawa Muzyka Chopina i koncerty

Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

1. Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

„Time for Chopin” to seria koncertów na cześć jednego z największych geniuszy Warszawy, Fryderyka Chopina. Odbywają się one codziennie i bierze w nich udział wiele pianistów i pianistek. W trakcie koncertów można usłyszeć różne interpretacje utworów artysty, co stanowi pretekst do ciekawych dyskusji. To doświadczenie, stanowiące inspirację zarówno dla gości, jak i dla obecnych tam muzyków, pozwoli Ci poznać słynne dzieła Chopina z wielu różnych perspektyw. Projekt został stworzony przez wybitnych pianistów, będących pasjonatami twórczości Fryderyka Chopina. Jako gość będziesz jednym z kluczowych elementów projektu „Time For Chopin”. Twoja obecność oraz sposób postrzegania muzyki Fryderyka Chopina jest bardzo ważnym aspektem programu. Klimatyczny nastrój sali koncertowej w trakcie występów grupowych i solowych sprzyja muzycznemu dialogowi z widownią. Po koncercie będziesz mieć możliwość dyskusji z innymi gośćmi i z artystami.

Warszawa: koncert muzyki Chopina

2. Warszawa: koncert muzyki Chopina

Wykorzystaj jak najlepiej swój czas w Warszawie i wybierz się wieczorem na koncert muzyki klasycznej w samym sercu Starego Miasta. Koncert odbędzie się w urokliwym pałacu dziekana Muzeum Archidiecezji Warszawskiej i będzie niepowtarzalną okazją do spotkania z jednym z najbardziej kultowych kompozytorów świata w jego rodzinnym mieście. Usiądź w nastrojowej sali koncertowej w otoczeniu obrazów znanych artystów. Sala ta może poszczycić się doskonałą akustyką i najwyższej klasy fortepianem KAWAI. Muzyka z fortepianu jest czysta i bogata, co zapewnia emocjonalny i komfortowy odbiór recitali. Gdy światła przygasną, usłyszysz muzykę, która zabierze Cię w podróż przez życie i twórczość Chopina. Podczas 55-minutowego koncertu zachwycisz się pięknymi występami profesjonalnych pianistów i lepiej zrozumiesz muzykę Chopina oraz jego samego, a także przekonasz się, jak to niesamowite miasto wpłynęło na jego twórczość.

Warszawa: Koncert Chopinowski na historycznym Starym Mieście

3. Warszawa: Koncert Chopinowski na historycznym Starym Mieście

Chopin wraca do Warszawy. To jedyne miejsce, w którym można poznać Chopina jako człowieka, nie tylko jako kompozytora. Znajduje się ono w budynku, w którym kompozytor grał w wieku 13 lat, w sąsiedztwie mieszkania swojego nauczyciela i konserwatorium muzycznego, które ukończył. Dzięki temu spojrzysz na tę okolicę przez pryzmat jego doświadczeń. Wieczorem kawiarnia dosłownie zmienia się w salon muzyczny, tworząc atmosferę, w której Chopin uwielbiał występować – tylko dla swoich przyjaciół i ich przyjaciół. Pozwól, by wybitni, utytułowani artyści zabrali Cię w muzyczną podróż do świata emocji, dźwięków i krajobrazów Chopina. Doświadcz ponadczasowości jego muzyki dzięki osobistej interpretacji pianisty.

Warszawa: Transfery z Lotniska Chopina i Modlina

4. Warszawa: Transfery z Lotniska Chopina i Modlina

Zarezerwuj usługę z szoferem i uniknij problemów związanych z komunikacją miejską i długimi kolejkami taksówek po przylocie na Lotnisko Chopina lub Lotnisko Modlin w Warszawie. Zdobądź doświadczonego kierowcę, pełnego wiedzy o okolicy, który zawsze jest gotowy do pomocy. Śledząc Twój lot, Twój kierowca będzie na Ciebie czekał na czas w hali przylotów. Twój kierowca zawiezie Cię z lotniska do miejsca zakwaterowania w Warszawie (hotel, airbnb lub prywatny apartament) w bezpieczny i bezstresowy sposób. Wybierz spośród szerokiej gamy nowoczesnych pojazdów, które najlepiej odpowiadają wielkości Twojej grupy i potrzebom bagażowym. Nasze pojazdy są dezynfekowane przed każdym transferem, a w każdym samochodzie dostępne są środki do dezynfekcji rąk. Nie wahaj się zarezerwować prywatnego transportu na następny pobyt w Warszawie.

Warszawa: Bilet na koncert Chopina z lampką szampana

5. Warszawa: Bilet na koncert Chopina z lampką szampana

Wieczorne koncerty chopinowskie, oparte na popularnych XIX-wiecznych kameralnych spotkaniach muzycznych, mają formę dwuczęściowego recitalu, trwającego łącznie 60 minut. Recitale prezentują najsłynniejsze dzieła Fryderyka Chopina ze wszystkich okresów jego twórczości. Od wczesnych, klasycznych do późnych romantyków. Brzmią: słynna Etiuda Rewolucyjna, Polonez As-dur „Heroiczny”, „Preludium Deszczu”, klimatyczne nokturny, walce, mazurki, etiudy wirtuozowskie, burzliwe scherza. Wśród brukowanych uliczek Starego Miasta w Warszawie znajduje się wyjątkowa neoklasycystyczna sala koncertowa z oryginalnymi „tynkowymi” ścianami, kryształowymi lustrami i stylowymi XIX-wiecznymi dekoracjami. Przejdź przez drzwi i wkrocz w erę Chopina dla dwuczęściowego zespołu największych utworów Chopina granych przez światowej sławy pianistów. Gospodarz koncertu wita gości i przedstawia artystę. Po pierwszej części recitalu, która trwa około 25 minut, gospodarz zaprasza gości na kieliszek szampana lub sok pomarańczowy. Podczas krótkiej przerwy w koncercie prowadzący odpowiada na pytania ciekawskich gości, opowiada historie z życia Chopina i historię budynku. Po drugiej części koncertu chopinowskiego prowadzący zaprasza słuchaczy do rozmów z artystą oraz do zrobienia zdjęć. Wszystko to przyczynia się do tego, że koncerty chopinowskie w sali Fryderyka mają niepowtarzalny klimat. Ten koncert to zarówno doskonały początek, jak i/lub zakończenie romantycznego wieczoru na Starym Mieście. Jeśli zaczynasz wieczór koncertem, możesz zakończyć go w jednej z wielu restauracji, które ma do zaoferowania nasza piękna starówka.

Z Warszawy: Wycieczka do Domu Urodzenia Chopina - Żelazowej Woli

6. Z Warszawy: Wycieczka do Domu Urodzenia Chopina - Żelazowej Woli

Wybierz się w fascynującą podróż do korzeni jednego z najwybitniejszych kompozytorów świata i prawdopodobnie najsłynniejszego Polaka w historii Frédérica Chopina. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem pojedziesz luksusowym mercedesem do miejsca urodzenia Chopina, Żelazowej Woli, położonej godzinę drogi od Warszawy. Tutaj odwiedzisz odrestaurowany dwór, w którym urodził się Chopin w 1810 roku, który obecnie pełni funkcję muzeum muzycznego. Będziesz miał również okazję zwiedzić otoczenie budynku, w tym modernistyczny park pełen rzadkich roślin, stawy i dwa szklane pawilony, z których jeden jest salą koncertową. Następnie zatrzymasz się w Brochowie, wiosce niedaleko Żelazowej Woli, gdzie odwiedzisz kościół św. Jana Chrzciciela, w którym ochrzczono Chopina. Położony nad brzegiem Bzury kościół jest wyjątkowym skarbem architektury.

Warszawa: 2-godzinna piesza wycieczka Chopin's Life

7. Warszawa: 2-godzinna piesza wycieczka Chopin's Life

Najsłynniejszym warszawiakiem był Fryderyk Chopin, znakomity pianista i światowej sławy kompozytor. Naznaczony piętnem choroby geniusz muzyczny i romantyk spędził w Warszawie 20 lat życia. Dorastał, uczył się muzyki, zawierał przyjaźnie i dawał tu swoje pierwsze koncerty. Tu spotkał swoją pierwszą miłość i wiele lat później to tutaj jego serce spoczęło. W Warszawie znajduje się największa na świecie kolekcja pamiątek po kompozytorze. Ta 2-godzinna relaksująca wycieczka piesza śladami Chopina to podróż w czasie, która zabierze Cię 200 lat wstecz do XIX-wiecznej Warszawy. Zobaczysz miejsca, w których żył Chopin i gdzie spędzał czas. Dowiecie się również, co ukształtowało jego osobowość i twórczość muzyczną, kto odegrał ważną rolę w jego życiu i dlaczego wyjechał z Polski. Ponadto odwiedzisz interaktywne Muzeum Chopina, jedno z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie. Będziesz mógł zobaczyć Ogród Saski, Pałac Radziwiłłów, Kościół Świętego Krzyża i Muzeum Chopina. Podczas tej relaksującej 2-godzinnej wycieczki będziesz oczywiście mógł posłuchać muzyki Chopina.

Warszawa: Wycieczka z przewodnikiem po Fryderyku Chopinie z koncertem

8. Warszawa: Wycieczka z przewodnikiem po Fryderyku Chopinie z koncertem

Rozpoczniesz swoją wycieczkę od spotkania z przewodnikiem o 17:30 obok pomnika Kopernika przed Polską Akademią Nauk. Podczas wycieczki dowiesz się ciekawych faktów z życia kompozytora, odwiedzając najważniejsze dla niego i jego rodziny miejsca w mieście. Odwiedzisz kościół, w którym Chopin co niedzielę grał na organach, kawiarnię, w której spędzał wolny czas, budynki, w których mieszkał z rodziną, pałac, w którym dał swój pierwszy publiczny koncert, oraz miejsce, z którego odszedł Warszawa na zawsze w powozie. Przy okazji dowiecie się też, co kompozytor jadł i pił, by zadbać o swoje zdrowie i sami będziecie mieli okazję skosztować tego właśnie trunku. Wreszcie, pod koniec wycieczki, zostaniesz pozostawiony w jednym z najlepszych warszawskich salonów muzycznych, gdzie zrelaksujesz się i będziesz cieszyć się wyjątkowym 1-godzinnym recitalem muzyki Chopina. Trasa zakończy się na początku koncertu, a koncert zakończy się około 20:00.

Warszawa: Prywatna wycieczka po Chopinie z biletami do Muzeum Chopina

9. Warszawa: Prywatna wycieczka po Chopinie z biletami do Muzeum Chopina

Fryderyk Chopin był wirtuozem fortepianu i jedną z największych ikon muzyki klasycznej epoki romantyzmu. Podczas tej ekskluzywnej wycieczki odkryjesz ślady Chopina w Warszawie, gdzie mieszkał przez ponad 20 lat. Wyrusz w muzyczną podróż i odkryj prawdziwą historię Chopina. Podczas 2-godzinnej wycieczki odwiedzisz fantastyczne Muzeum Fryderyka Chopina z doświadczonym prywatnym przewodnikiem. W odbudowanym XVII-wiecznym dworku znajdziesz największą na świecie kolekcję Chopiniana. Wśród cennych pamiątek znajdują się oryginalne partytury, fotografie, nagrania, a nawet instrumenty Chopina. Przeglądaj interaktywne eksponaty i poznaj życie osobiste oraz osiągnięcia muzyczne kompozytora. Na warszawskiej Starówce znajdziesz również wiele historycznych miejsc, które niosą ze sobą dziedzictwo Chopina. Podążaj za swoim Expert Guide do Pałacu Zamoyskich, aby usłyszeć fascynującą historię fortepianu kompozytora. Innym ciekawym miejscem będzie kościół Świętego Krzyża, w którym znajduje się serce Chopina po przewiezieniu go z Paryża w 1850 roku, rok po jego śmierci. Zobaczysz także kościół Wizytek, w którym regularnie koncertował, oraz jego dawne liceum w Pałacu Kazimierzowskim. Przewodnik podzieli się również wskazówkami, gdzie znaleźć interaktywne muzyczne ławeczki Chopina! Wybierz opcję 3-godzinną, aby wzbogacić swoje wrażenia godzinnym koncertem klasycznym arcydzieł Chopina wieczorem po wycieczce. W Warszawie regularnie odbywają się koncerty muzyki klasycznej i recitale fortepianowe w wykonaniu najlepszych pianistów polskich i zagranicznych. Usiądź w prestiżowej sali z kieliszkiem tradycyjnego polskiego trunku - miodowego wina lub soku jabłkowego - i ciesz się pięknymi dźwiękami wypełniającymi przestrzeń. To doskonały sposób, aby uczynić dzień związany z muzyką Chopina jeszcze bardziej wyjątkowym, ponieważ po występie będzie okazja do przedyskutowania muzyki Chopina z innymi gośćmi.

Żelazowa Wola Fryderyka Chopina: wycieczka prywatna

10. Żelazowa Wola Fryderyka Chopina: wycieczka prywatna

Odwiedź miejsca związane z dzieciństwem znanego na całym świecie pianisty i kompozytora – Fryderyka Chopina w ramach półdniowej wycieczki z Warszawy. Weź udział w krótkiej wycieczce do pobliskiej wsi Żelazowa Wola. To tutaj urodził się Fryderyk Chopin, a muzeum jemu poświęcone znajduje się w zachowanej przybudówce do dawnego domu rodziny Chopinów. We wnętrzu domu odtworzono atmosferę polskiego dworu z początku XIX wieku z meblami, gobelinami, rycinami i instrumentami muzycznymi z tego okresu. Przestronne pokoje prezentują również szereg unikatowych rękopisów Chopina z jego wczesnego dzieciństwa. Później zrelaksuj się w uroczym parku botanicznym, utworzonym za dworem. Po zwiedzeniu muzeum i ogrodów w Żelazowej Woli odwiedź gotycko-renesansowy kościół parafialny w niedalekim Brochowie. Jest to miejsce, w którym rodzicie Chopina się pobrali, a mały Fryderyk został ochrzczony.

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Muzyka Chopina i koncerty w: Warszawa

Oprócz atrakcji typu Muzyka Chopina i koncerty jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Warszawa?

W: Warszawa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Muzyka Chopina i koncerty w: Warszawa obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Warszawa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Warszawa? Kliknij tutaj.

Warszawa: Co mówią inni?

Wybitna działalność kulturalna, z bardzo serdecznymi gospodarzami i pianistą na wysokim poziomie

Koncert jest prosty i punktualny. Pianista jest utalentowany. O rozsądnej cenie.

Szczerze polecam! Świetny koncert, wybitna pianistka, urocza atmosfera!

Muzyka wysokiej jakości, przyjemna i spokojna chwila w ciągu dnia.

Bardzo dobry pianista i zabawny i uroczy gospodarz?