Dodaj daty

WarszawaKoncerty symfoniczne i operowe

Nasze najbardziej polecane Warszawa Koncerty symfoniczne i operowe

Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

1. Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

„Time for Chopin” to seria koncertów na cześć jednego z największych geniuszy Warszawy, Fryderyka Chopina. Odbywają się one codziennie i bierze w nich udział wiele pianistów i pianistek. W trakcie koncertów można usłyszeć różne interpretacje utworów artysty, co stanowi pretekst do ciekawych dyskusji. To doświadczenie, stanowiące inspirację zarówno dla gości, jak i dla obecnych tam muzyków, pozwoli Ci poznać słynne dzieła Chopina z wielu różnych perspektyw. Projekt został stworzony przez wybitnych pianistów, będących pasjonatami twórczości Fryderyka Chopina. Jako gość będziesz jednym z kluczowych elementów projektu „Time For Chopin”. Twoja obecność oraz sposób postrzegania muzyki Fryderyka Chopina jest bardzo ważnym aspektem programu. Klimatyczny nastrój sali koncertowej w trakcie występów grupowych i solowych sprzyja muzycznemu dialogowi z widownią. Po koncercie będziesz mieć możliwość dyskusji z innymi gośćmi i z artystami.

Warszawa: koncert muzyki Chopina

2. Warszawa: koncert muzyki Chopina

Wykorzystaj jak najlepiej swój czas w Warszawie i wybierz się wieczorem na koncert muzyki klasycznej w samym sercu Starego Miasta. Koncert odbędzie się w urokliwym pałacu dziekana Muzeum Archidiecezji Warszawskiej i będzie niepowtarzalną okazją do spotkania z jednym z najbardziej kultowych kompozytorów świata w jego rodzinnym mieście. Usiądź w nastrojowej sali koncertowej w otoczeniu obrazów znanych artystów. Sala ta może poszczycić się doskonałą akustyką i najwyższej klasy fortepianem KAWAI. Muzyka z fortepianu jest czysta i bogata, co zapewnia emocjonalny i komfortowy odbiór recitali. Gdy światła przygasną, usłyszysz muzykę, która zabierze Cię w podróż przez życie i twórczość Chopina. Podczas 55-minutowego koncertu zachwycisz się pięknymi występami profesjonalnych pianistów i lepiej zrozumiesz muzykę Chopina oraz jego samego, a także przekonasz się, jak to niesamowite miasto wpłynęło na jego twórczość.

Warszawa: Koncert Chopinowski na historycznym Starym Mieście

3. Warszawa: Koncert Chopinowski na historycznym Starym Mieście

Chopin wraca do Warszawy. To jedyne miejsce, w którym można poznać Chopina jako człowieka, nie tylko jako kompozytora. Znajduje się ono w budynku, w którym kompozytor grał w wieku 13 lat, w sąsiedztwie mieszkania swojego nauczyciela i konserwatorium muzycznego, które ukończył. Dzięki temu spojrzysz na tę okolicę przez pryzmat jego doświadczeń. Wieczorem kawiarnia dosłownie zmienia się w salon muzyczny, tworząc atmosferę, w której Chopin uwielbiał występować – tylko dla swoich przyjaciół i ich przyjaciół. Pozwól, by wybitni, utytułowani artyści zabrali Cię w muzyczną podróż do świata emocji, dźwięków i krajobrazów Chopina. Doświadcz ponadczasowości jego muzyki dzięki osobistej interpretacji pianisty.

Warszawa: Bilet na koncert Chopina z lampką szampana

4. Warszawa: Bilet na koncert Chopina z lampką szampana

Wieczorne koncerty chopinowskie, oparte na popularnych XIX-wiecznych kameralnych spotkaniach muzycznych, mają formę dwuczęściowego recitalu, trwającego łącznie 60 minut. Recitale prezentują najsłynniejsze dzieła Fryderyka Chopina ze wszystkich okresów jego twórczości. Od wczesnych, klasycznych do późnych romantyków. Brzmią: słynna Etiuda Rewolucyjna, Polonez As-dur „Heroiczny”, „Preludium Deszczu”, klimatyczne nokturny, walce, mazurki, etiudy wirtuozowskie, burzliwe scherza. Wśród brukowanych uliczek Starego Miasta w Warszawie znajduje się wyjątkowa neoklasycystyczna sala koncertowa z oryginalnymi „tynkowymi” ścianami, kryształowymi lustrami i stylowymi XIX-wiecznymi dekoracjami. Przejdź przez drzwi i wkrocz w erę Chopina dla dwuczęściowego zespołu największych utworów Chopina granych przez światowej sławy pianistów. Gospodarz koncertu wita gości i przedstawia artystę. Po pierwszej części recitalu, która trwa około 25 minut, gospodarz zaprasza gości na kieliszek szampana lub sok pomarańczowy. Podczas krótkiej przerwy w koncercie prowadzący odpowiada na pytania ciekawskich gości, opowiada historie z życia Chopina i historię budynku. Po drugiej części koncertu chopinowskiego prowadzący zaprasza słuchaczy do rozmów z artystą oraz do zrobienia zdjęć. Wszystko to przyczynia się do tego, że koncerty chopinowskie w sali Fryderyka mają niepowtarzalny klimat. Ten koncert to zarówno doskonały początek, jak i/lub zakończenie romantycznego wieczoru na Starym Mieście. Jeśli zaczynasz wieczór koncertem, możesz zakończyć go w jednej z wielu restauracji, które ma do zaoferowania nasza piękna starówka.

Warszawa: Wycieczka z przewodnikiem po Fryderyku Chopinie z koncertem

5. Warszawa: Wycieczka z przewodnikiem po Fryderyku Chopinie z koncertem

Rozpoczniesz swoją wycieczkę od spotkania z przewodnikiem o 17:30 obok pomnika Kopernika przed Polską Akademią Nauk. Podczas wycieczki dowiesz się ciekawych faktów z życia kompozytora, odwiedzając najważniejsze dla niego i jego rodziny miejsca w mieście. Odwiedzisz kościół, w którym Chopin co niedzielę grał na organach, kawiarnię, w której spędzał wolny czas, budynki, w których mieszkał z rodziną, pałac, w którym dał swój pierwszy publiczny koncert, oraz miejsce, z którego odszedł Warszawa na zawsze w powozie. Przy okazji dowiecie się też, co kompozytor jadł i pił, by zadbać o swoje zdrowie i sami będziecie mieli okazję skosztować tego właśnie trunku. Wreszcie, pod koniec wycieczki, zostaniesz pozostawiony w jednym z najlepszych warszawskich salonów muzycznych, gdzie zrelaksujesz się i będziesz cieszyć się wyjątkowym 1-godzinnym recitalem muzyki Chopina. Trasa zakończy się na początku koncertu, a koncert zakończy się około 20:00.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Koncerty symfoniczne i operowe w: Warszawa

Oprócz atrakcji typu Koncerty symfoniczne i operowe jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Warszawa?

W: Warszawa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Koncerty symfoniczne i operowe w: Warszawa obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Warszawa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Warszawa? Kliknij tutaj.

Warszawa: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 456 opinii

Wybitna działalność kulturalna, z bardzo serdecznymi gospodarzami i pianistą na wysokim poziomie

Koncert jest prosty i punktualny. Pianista jest utalentowany. O rozsądnej cenie.

Szczerze polecam! Świetny koncert, wybitna pianistka, urocza atmosfera!

Muzyka wysokiej jakości, przyjemna i spokojna chwila w ciągu dnia.

Bardzo dobry pianista i zabawny i uroczy gospodarz?