Dodaj daty

WarszawaDostępne dla osób na wózkach inwalidzkich

Nasze najbardziej polecane Warszawa Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich

Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

1. Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

„Time for Chopin” to seria koncertów na cześć jednego z największych geniuszy Warszawy, Fryderyka Chopina. Odbywają się one codziennie i bierze w nich udział wiele pianistów i pianistek. W trakcie koncertów można usłyszeć różne interpretacje utworów artysty, co stanowi pretekst do ciekawych dyskusji. To doświadczenie, stanowiące inspirację zarówno dla gości, jak i dla obecnych tam muzyków, pozwoli Ci poznać słynne dzieła Chopina z wielu różnych perspektyw. Projekt został stworzony przez wybitnych pianistów, będących pasjonatami twórczości Fryderyka Chopina. Jako gość będziesz jednym z kluczowych elementów projektu „Time For Chopin”. Twoja obecność oraz sposób postrzegania muzyki Fryderyka Chopina jest bardzo ważnym aspektem programu. Klimatyczny nastrój sali koncertowej w trakcie występów grupowych i solowych sprzyja muzycznemu dialogowi z widownią. Po koncercie będziesz mieć możliwość dyskusji z innymi gośćmi i z artystami.

Warszawa: Miasto w pigułce – wycieczka piesza w małej grupie

2. Warszawa: Miasto w pigułce – wycieczka piesza w małej grupie

Zobacz Warszawę w pigułce podczas pieszej wycieczki i poznaj tragiczną historię miasta. Dowiedz się więcej o skomplikowanej historii regionu, miasta i kraju oraz stanie obecnym i podziwiaj słynne atrakcje. Przejdź się Traktem Królewskim, zobacz Pałac Prezydencki i przespaceruj się po Starym Mieście otoczonym murami miejskimi. Dowiedz się, jak Warszawa powstała z popiołów po mrocznych wydarzeniach z II wojny światowej. Przewodnik opowie Ci o dwóch największych powstaniach przeciwko nazistowskim rządom, które zrównały miasto z ziemią. Odkryj polską stolicę, która obecnie jest centrum europejskiego handlu, turystyki, edukacji i polityki. Przemierzając Trakt Królewski, spotkaj słynnych mieszkańców miasta, takich jak Chopin i Marie Skłodowska-Curie. Zobacz Pałac Prezydencki, budynki Uniwersytetu Warszawskiego i Stare Miasto. Poznaj istotę tego złożonego miasta i wyjedź z niego z głową pełną wiedzy i zrozumienia.

Warszawa: zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki i degustacja

3. Warszawa: zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki i degustacja

Przenieś się w czasie i poznaj historię polskiej wódki oraz mnóstwo fascynujących faktów. Weź udział w 70-minutowym zwiedzaniu Muzeum Polskiej Wódki na warszawskiej Pradze w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika. Przyjedź do muzeum i rozpocznij zwiedzanie od wspomnień przedstawionych przez byłych pracowników Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Zwiedź 5 interaktywnych nowoczesnych galerii, dzięki którym zapoznasz się z historią polskiej wódki. Po wycieczce udaj się do Akademii Wódki na 20-minutowe warsztaty degustacyjne. Gdy już zwilżysz swoje podniebienie próbkami wyśmienitej wódki, odwiedź ¾ Koneser Bar na 3. piętrze muzeum. Spróbuj najlepszych koktajli przygotowanych z różnych rodzajów polskiej wódki.

Warszawa: Bilet do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

4. Warszawa: Bilet do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Poznaj wielowiekową historię Żydów w Polsce, począwszy od osiedlenia się pierwszych społeczności, aż do dzisiaj. Zwiedź 8 różnych galerii, w których edukacyjne treści przekazywane są w sposób interaktywny – poprzez materiały audiowizualne, a także artefakty i obrazy. Dowiedz się więcej o najważniejszych momentach w historii Żydów w Polsce. Poznaj dzieje powstania społeczności żydowskich, rolę, jaką pełniły poszczególne osobistości narodowości żydowskiej w polskim społeczeństwie, a także, jak brutalny wpływ na żydów polskich miał Holokaust. Zobacz też, jak odradza się kultura żydowska po II wojnie światowej.

Z Warszawy: wycieczka w małej grupie do Białowieskiego Parku Narodowego

5. Z Warszawy: wycieczka w małej grupie do Białowieskiego Parku Narodowego

Białowieski Park Narodowy to ewenement na skalę europejską. Najstarszy park narodowy w Polsce i jeden z najstarszych w Europie charakteryzuje się niezwykle różnorodną florą i fauną. Znajdziesz tu całą gamę roślin i zwierząt, które nie występują nigdzie indziej. Według specjalistów Puszcza Białowieska jest domem dla 25 000 gatunków zwierząt i ponad 1000 gatunków roślin. Jeśli chcesz doświadczyć natury w jej najlepszym wydaniu i zobaczyć, jak wygląda świat nietknięty przez cywilizację, weź udział w całodniowej wycieczce do Białowieskiego Parku Narodowego. Podczas tej wycieczki zobaczysz najlepsze zabytki i atrakcje tego miejsca, w tym: - Obszar ściśle chroniony: serce Białowieży i jej najcenniejszy obszar zostało stworzone przez samą naturę bez jakiejkolwiek interwencji człowieka. Trudno w to uwierzyć, ale prawie cała Europa była kiedyś pokryta tego rodzaju prastarym lasem. Podczas tego 3-godzinnego spaceru po obszarze chronionym będzie Ci towarzyszył profesjonalny przewodnik (bez przewodnika nie można zwiedzać rezerwatu). - Rezerwat pokazowy żubra: Żadna wycieczka do Puszczy Białowieskiej nie byłaby kompletna bez wizyty w rezerwacie pokazowym żubra. Wbrew swojej nazwie rezerwat zamieszkuje nie tylko żubry, zwane też królami Białowieży, ale kilka innych gatunków, takich jak jelenie, łosie, dziki, wilki, tarpany, konie polskie, ryś, żubron (hybryda żubra i bydło domowe) żyje na tym terenie w warunkach półnaturalnych. Informujemy, że Rezerwat Pokazowy Żubrów jest nieczynny w poniedziałki od 15 października do 15 kwietnia. - Park Palace: ten wspaniały ogród położony w sercu dzikiego lasu służył rosyjskim carom jako rezydencja myśliwska. Jak sama nazwa wskazuje, na tym terenie znajdował się kiedyś pałac. Jeśli masz szczęście, podczas spaceru po parku możesz spotkać dzikie zwierzęta, takie jak jelenie, dziki czy lisy. - Najstarszy budynek w Białowieży: Przez lata ten drewniany dwór pełnił różnorodne funkcje. Niegdyś była siedzibą gubernatora grodzieńskiego i jednym z ulubionych miejsc wypoczynku cara Aleksandra II. Pełnił też funkcję muzeum, szpitala polowego, restauracji, kasyna, a nawet przedszkola. - Prawosławna parafia św. Mikołaja: Zbudowany pod koniec XIX wieku kościół zachwyca architekturą z czerwonej cegły. Została ufundowana przez cara Aleksandra III i przez długi czas służyła jako prywatna świątynia cara. Wnętrze zdobi piękny porcelanowy ikonostas, jedyny w swoim rodzaju w Polsce. - Białowieża Towarowa: Zostaniesz zaproszony do carskiej restauracji znajdującej się w starym budynku dworca kolejowego. Będzie to doskonała okazja do podziwiania (z zewnątrz) luksusowych wagonów kolejowych przekształconych w carski salon, który obecnie jest hotelem.

Półdniowa wycieczka do obozu Treblinka z Warszawy

6. Półdniowa wycieczka do obozu Treblinka z Warszawy

Rozpocznij dzień od wygodnej usługi odbioru z miejsca zakwaterowania. Po krótkim spotkaniu i powitaniu ze swoim kierowcą / przewodnikiem wyruszysz w dzień czci i odkrycia. Po wejściu do wygodnego, klimatyzowanego pojazdu wybierz się na krótką przejażdżkę widokową przed przybyciem do obozu w Treblince. Treblinka był obozem zagłady zbudowanym i obsługiwanym przez nazistowskie Niemcy w okupowanej Polsce podczas II wojny światowej. Znajdowała się w lesie na północny wschód od Warszawy, 4 kilometry na południe od stacji kolejowej Treblinka na terenie obecnego województwa mazowieckiego. Obóz funkcjonował od 22 lipca 1942 do 19 października 1943 w ramach Akcji Reinhard, najbardziej śmiercionośnej fazy „ostatecznego rozwiązania”. Szacuje się, że w tym czasie w jej komorach gazowych zginęło od 700 000 do 900 000 Żydów oraz 2 000 Romów. W Treblince zginęło więcej Żydów niż w jakimkolwiek innym nazistowskim obozie zagłady poza Auschwitz. Podczas wycieczki będziesz miał okazję odwiedzić muzeum, które oferuje wgląd w codzienne życie więźniów w obozie, a także miniaturową wersję, która pozwala zrozumieć architekturę tej budowli. Przespacerujesz się wśród ruin Karnego Obozu Pracy i wejdziesz w buty około 20 000 więźniów przetrzymywanych tu w latach 1941-1944. Posłuchaj opowieści o desperackiej odwadze 840 więźniów Obozu Zagłady, którzy odważyli się zbuntować przeciwko swojemu losowi w sierpniu 1943. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz przeniesiony z powrotem do miejsca zakwaterowania na wieczorny odpoczynek.

Z Warszawy: Prywatne zwiedzanie Wilczego Szańca

7. Z Warszawy: Prywatne zwiedzanie Wilczego Szańca

Skorzystaj z odbioru ze swojego miejsca zakwaterowania w Warszawie. Udaj się na Mazury – malowniczą krainę pełną lasów i jezior. Dotrzyj do Wilczego Szańca i spotkaj się ze swoim anglojęzycznym przewodnikiem. Zwiedź dokładnie tamtejszy kompleks bunkrów. W czasie wojny miejsce to funkcjonowało jako niezależne miasto. Na jego terenie znajdowała się elektrownia, ujęcie wody, kino, kasyno, bezpośrednie połączenie telefoniczne i radiowe, lotnisko oraz dworzec kolejowy. Ten 800-hektarowy kompleks był ukryty w głębi lasu. Poznaj historię pobytu Hitlera w Wilczym Szańcu. Zobacz pomieszczenie, w którym miała miejsce nieudana próba zamachu na Hitlera. Po zakończeniu zwiedzania wróć do swojego miejsca zakwaterowania w Warszawie.

Z Warszawy: Wycieczka samochodem do Auschwitz-Birkenau

8. Z Warszawy: Wycieczka samochodem do Auschwitz-Birkenau

Odbierz z miejsca zakwaterowania w Warszawie wczesnym rankiem. Spotkaj się ze swoim kierowcą i wsiądź do standardowego samochodu lub minivana, a następnie wyrusz do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Czas odbioru zależy od godziny wejścia do Muzeum Auschwitz-Birkenau i może być inny niż podany. Po przybyciu na miejsce wyruszysz na 3,5-godzinną wycieczkę grupową z przewodnikiem po Auschwitz i Birkenau z przewodnikiem mówiącym po angielsku. Zacznij od obozu koncentracyjnego Auschwitz i dowiedz się, jak został założony przez niemieckich nazistów na obrzeżach miasta Oświęcim w 1940 roku. Po wojnie obóz został przekształcony w muzeum pokazujące dowody ludobójstwa. Blok nr. 11, znany jako Blok Śmierci, był miejscem mordowania ludzi pod Ścianą Śmierci. Poza obozem zobacz komorę gazową, w której w latach 1940-1943 zamordowano 70 000 osób. Obejrzyj film nakręcony po wyzwoleniu obozu, który jest wyświetlany w różnych wersjach językowych na terenie muzeum. Następnie udaj się do części obozu koncentracyjnego Birkenau. Dowiedz się, jak w 1941 roku, 3 km od Oświęcimia, w dawnej wsi Brzezinka, niemieccy naziści utworzyli nowy obóz o nazwie Auschwitz II Birkenau. W latach 1942-1945 ok. Żyło i zmarło tu 1,5 miliona ludzi. Większość z nich (90%) stanowili Żydzi, pozostali to Polacy, Cyganie, Rosjanie, więźniowie z 28 krajów Europy oraz ludzie wszystkich narodowości i przekonań politycznych i religijnych. Od 1944 r. transporty więźniów z całego kontynentu wjeżdżały bezpośrednio przez Bramę Śmierci. W 1979 roku obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Podczas zwiedzania będzie czas na zjedzenie obiadu w restauracji. Zostaniesz odebrany po wycieczce i wrócisz do Warszawy, gdzie wieczorem zostaniesz odwieziony do miejsca zakwaterowania. Cała wycieczka trwa do 13 godzin. Wycieczka jest domyślnie dostępna w języku angielskim. Inne języki: hiszpański, włoski, niemiecki i francuski są dostępne na życzenie.

Warszawa: Bilet na koncert Chopina z lampką szampana

9. Warszawa: Bilet na koncert Chopina z lampką szampana

Wieczorne koncerty chopinowskie, oparte na popularnych XIX-wiecznych kameralnych spotkaniach muzycznych, mają formę dwuczęściowego recitalu, trwającego łącznie 60 minut. Recitale prezentują najsłynniejsze dzieła Fryderyka Chopina ze wszystkich okresów jego twórczości. Od wczesnych, klasycznych do późnych romantyków. Brzmią: słynna Etiuda Rewolucyjna, Polonez As-dur „Heroiczny”, „Preludium Deszczu”, klimatyczne nokturny, walce, mazurki, etiudy wirtuozowskie, burzliwe scherza. Wśród brukowanych uliczek Starego Miasta w Warszawie znajduje się wyjątkowa neoklasycystyczna sala koncertowa z oryginalnymi „tynkowymi” ścianami, kryształowymi lustrami i stylowymi XIX-wiecznymi dekoracjami. Przejdź przez drzwi i wkrocz w erę Chopina dla dwuczęściowego zespołu największych utworów Chopina granych przez światowej sławy pianistów. Gospodarz koncertu wita gości i przedstawia artystę. Po pierwszej części recitalu, która trwa około 25 minut, gospodarz zaprasza gości na kieliszek szampana lub sok pomarańczowy. Podczas krótkiej przerwy w koncercie prowadzący odpowiada na pytania ciekawskich gości, opowiada historie z życia Chopina i historię budynku. Po drugiej części koncertu chopinowskiego prowadzący zaprasza słuchaczy do rozmów z artystą oraz do zrobienia zdjęć. Wszystko to przyczynia się do tego, że koncerty chopinowskie w sali Fryderyka mają niepowtarzalny klimat. Ten koncert to zarówno doskonały początek, jak i/lub zakończenie romantycznego wieczoru na Starym Mieście. Jeśli zaczynasz wieczór koncertem, możesz zakończyć go w jednej z wielu restauracji, które ma do zaoferowania nasza piękna starówka.

Z Warszawy: Wycieczka do Domu Urodzenia Chopina - Żelazowej Woli

10. Z Warszawy: Wycieczka do Domu Urodzenia Chopina - Żelazowej Woli

Wybierz się w fascynującą podróż do korzeni jednego z najwybitniejszych kompozytorów świata i prawdopodobnie najsłynniejszego Polaka w historii Frédérica Chopina. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem pojedziesz luksusowym mercedesem do miejsca urodzenia Chopina, Żelazowej Woli, położonej godzinę drogi od Warszawy. Tutaj odwiedzisz odrestaurowany dwór, w którym urodził się Chopin w 1810 roku, który obecnie pełni funkcję muzeum muzycznego. Będziesz miał również okazję zwiedzić otoczenie budynku, w tym modernistyczny park pełen rzadkich roślin, stawy i dwa szklane pawilony, z których jeden jest salą koncertową. Następnie zatrzymasz się w Brochowie, wiosce niedaleko Żelazowej Woli, gdzie odwiedzisz kościół św. Jana Chrzciciela, w którym ochrzczono Chopina. Położony nad brzegiem Bzury kościół jest wyjątkowym skarbem architektury.

Liczba znalezionych atrakcji: 99
Sortuj wg::
Strona 1 z 7

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich w: Warszawa

Oprócz atrakcji typu Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Warszawa?

W: Warszawa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich w: Warszawa obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Warszawa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Warszawa? Kliknij tutaj.

Warszawa: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 944 opinii

Wycieczka do Warszawy wspaniala pogoda cudowna wrazenia niezapomniane.Ludzie uprzejmi a obsluga profesjonalna

Szczerze polecam! Świetny koncert, wybitna pianistka, urocza atmosfera!

Muzyka wysokiej jakości, przyjemna i spokojna chwila w ciągu dnia.

Bardzo ciekawa i edukacyjnie inspirująca ekspozycja

Bardzo dobry pianista i zabawny i uroczy gospodarz?