Dodaj daty

WarszawaBilety wstępu

Nasze najbardziej polecane Warszawa Bilety wstępu

Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

1. Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

„Time for Chopin” to seria koncertów na cześć jednego z największych geniuszy Warszawy, Fryderyka Chopina. Odbywają się one codziennie i bierze w nich udział wiele pianistów i pianistek. W trakcie koncertów można usłyszeć różne interpretacje utworów artysty, co stanowi pretekst do ciekawych dyskusji. To doświadczenie, stanowiące inspirację zarówno dla gości, jak i dla obecnych tam muzyków, pozwoli Ci poznać słynne dzieła Chopina z wielu różnych perspektyw. Projekt został stworzony przez wybitnych pianistów, będących pasjonatami twórczości Fryderyka Chopina. Jako gość będziesz jednym z kluczowych elementów projektu „Time For Chopin”. Twoja obecność oraz sposób postrzegania muzyki Fryderyka Chopina jest bardzo ważnym aspektem programu. Klimatyczny nastrój sali koncertowej w trakcie występów grupowych i solowych sprzyja muzycznemu dialogowi z widownią. Po koncercie będziesz mieć możliwość dyskusji z innymi gośćmi i z artystami.

Warszawa: bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Świat Iluzji

2. Warszawa: bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Świat Iluzji

Rzuć wyzwanie swojemu postrzeganiu rzeczywistości w Muzeum Świat Iluzji w Warszawie. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki po bilety i obejrzyj interaktywne eksponaty z lustrami, hologramami i innymi iluzjami. Zanurz się w świecie iluzji optycznych i zobacz eksponaty, które zaprzeczają prawom fizyki. Zatrzymaj się, aby robić zdjęcia podczas zwiedzania muzeum. Przejdź przez ponad 60 atrakcji, w tym tunel Vortex, pokój lustrzany i wiele innych.

Warszawa: zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki i degustacja

3. Warszawa: zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki i degustacja

Przenieś się w czasie i poznaj historię polskiej wódki oraz mnóstwo fascynujących faktów. Weź udział w 70-minutowym zwiedzaniu Muzeum Polskiej Wódki na warszawskiej Pradze w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika. Przyjedź do muzeum i rozpocznij zwiedzanie od wspomnień przedstawionych przez byłych pracowników Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Zwiedź 5 interaktywnych nowoczesnych galerii, dzięki którym zapoznasz się z historią polskiej wódki. Po wycieczce udaj się do Akademii Wódki na 20-minutowe warsztaty degustacyjne. Gdy już zwilżysz swoje podniebienie próbkami wyśmienitej wódki, odwiedź ¾ Koneser Bar na 3. piętrze muzeum. Spróbuj najlepszych koktajli przygotowanych z różnych rodzajów polskiej wódki.

Warszawa: Bilet do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

4. Warszawa: Bilet do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Poznaj wielowiekową historię Żydów w Polsce, począwszy od osiedlenia się pierwszych społeczności, aż do dzisiaj. Zwiedź 8 różnych galerii, w których edukacyjne treści przekazywane są w sposób interaktywny – poprzez materiały audiowizualne, a także artefakty i obrazy. Dowiedz się więcej o najważniejszych momentach w historii Żydów w Polsce. Poznaj dzieje powstania społeczności żydowskich, rolę, jaką pełniły poszczególne osobistości narodowości żydowskiej w polskim społeczeństwie, a także, jak brutalny wpływ na żydów polskich miał Holokaust. Zobacz też, jak odradza się kultura żydowska po II wojnie światowej.

Warszawa: Koncert Chopinowski na historycznym Starym Mieście

5. Warszawa: Koncert Chopinowski na historycznym Starym Mieście

Chopin wraca do Warszawy. To jedyne miejsce, w którym można poznać Chopina jako człowieka, nie tylko jako kompozytora. Znajduje się ono w budynku, w którym kompozytor grał w wieku 13 lat, w sąsiedztwie mieszkania swojego nauczyciela i konserwatorium muzycznego, które ukończył. Dzięki temu spojrzysz na tę okolicę przez pryzmat jego doświadczeń. Wieczorem kawiarnia dosłownie zmienia się w salon muzyczny, tworząc atmosferę, w której Chopin uwielbiał występować – tylko dla swoich przyjaciół i ich przyjaciół. Pozwól, by wybitni, utytułowani artyści zabrali Cię w muzyczną podróż do świata emocji, dźwięków i krajobrazów Chopina. Doświadcz ponadczasowości jego muzyki dzięki osobistej interpretacji pianisty.

Warszawa: koncert muzyki Chopina

6. Warszawa: koncert muzyki Chopina

Wykorzystaj jak najlepiej swój czas w Warszawie i wybierz się wieczorem na koncert muzyki klasycznej w samym sercu Starego Miasta. Koncert odbędzie się w urokliwym pałacu dziekana Muzeum Archidiecezji Warszawskiej i będzie niepowtarzalną okazją do spotkania z jednym z najbardziej kultowych kompozytorów świata w jego rodzinnym mieście. Usiądź w nastrojowej sali koncertowej w otoczeniu obrazów znanych artystów. Sala ta może poszczycić się doskonałą akustyką i najwyższej klasy fortepianem KAWAI. Muzyka z fortepianu jest czysta i bogata, co zapewnia emocjonalny i komfortowy odbiór recitali. Gdy światła przygasną, usłyszysz muzykę, która zabierze Cię w podróż przez życie i twórczość Chopina. Podczas 55-minutowego koncertu zachwycisz się pięknymi występami profesjonalnych pianistów i lepiej zrozumiesz muzykę Chopina oraz jego samego, a także przekonasz się, jak to niesamowite miasto wpłynęło na jego twórczość.

Warszawa: Bilet na koncert Chopina z lampką szampana

7. Warszawa: Bilet na koncert Chopina z lampką szampana

Wieczorne koncerty chopinowskie, oparte na popularnych XIX-wiecznych kameralnych spotkaniach muzycznych, mają formę dwuczęściowego recitalu, trwającego łącznie 60 minut. Recitale prezentują najsłynniejsze dzieła Fryderyka Chopina ze wszystkich okresów jego twórczości. Od wczesnych, klasycznych do późnych romantyków. Brzmią: słynna Etiuda Rewolucyjna, Polonez As-dur „Heroiczny”, „Preludium Deszczu”, klimatyczne nokturny, walce, mazurki, etiudy wirtuozowskie, burzliwe scherza. Wśród brukowanych uliczek Starego Miasta w Warszawie znajduje się wyjątkowa neoklasycystyczna sala koncertowa z oryginalnymi „tynkowymi” ścianami, kryształowymi lustrami i stylowymi XIX-wiecznymi dekoracjami. Przejdź przez drzwi i wkrocz w erę Chopina dla dwuczęściowego zespołu największych utworów Chopina granych przez światowej sławy pianistów. Gospodarz koncertu wita gości i przedstawia artystę. Po pierwszej części recitalu, która trwa około 25 minut, gospodarz zaprasza gości na kieliszek szampana lub sok pomarańczowy. Podczas krótkiej przerwy w koncercie prowadzący odpowiada na pytania ciekawskich gości, opowiada historie z życia Chopina i historię budynku. Po drugiej części koncertu chopinowskiego prowadzący zaprasza słuchaczy do rozmów z artystą oraz do zrobienia zdjęć. Wszystko to przyczynia się do tego, że koncerty chopinowskie w sali Fryderyka mają niepowtarzalny klimat. Ten koncert to zarówno doskonały początek, jak i/lub zakończenie romantycznego wieczoru na Starym Mieście. Jeśli zaczynasz wieczór koncertem, możesz zakończyć go w jednej z wielu restauracji, które ma do zaoferowania nasza piękna starówka.

Skip-the-line Park Łazienki i Pałac Prywatna wycieczka i rejs

8. Skip-the-line Park Łazienki i Pałac Prywatna wycieczka i rejs

Dołącz do nas na ekskluzywną wycieczkę po najpopularniejszym miejscu wypoczynku wśród warszawiaków - Łazienkach Królewskich i Pałacu. Poznaj cudowną przyrodę największego parku w stolicy i poznaj ciekawą historię dawnego pawilonu kąpielowego zamienionego w prestiżowy zespół pałacowo-ogrodowy. Zakochaj się w Łazienkach! Podczas 3-godzinnej wycieczki spotkasz się ze swoim Prywatnym Przewodnikiem przy wspaniałym Pałacu Belwederskim, dawnej rezydencji prezydentów Polski. Stąd odkryjesz zieloną oazę Łazienek Królewskich, która powstała w starym dzikim lesie, pozwalając pawiom, wiewiórkom i innym zwierzętom zachować normalne warunki naturalne. Jest piękna przez cały rok, ponieważ każda pora roku nadaje temu obszarowi inny, niezapomniany urok. Ciesz się romantycznym rejsem gondolą po kanałach wodnych. W parku znajdują się liczne zabytki architektury, takie jak Amfiteatr, Pałac Myślewicki czy pozostałości Świątyni Egipskiej. Główną atrakcją jest słynny Pałac Łazienkowski, zwany także Pałacem na Wyspie. Zbudowany w XVII wieku pałac służył jako letnia rezydencja ostatniego monarchy Polski, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wejdź do pałacu, korzystając z biletów wstępu bez kolejki, aby uniknąć długich kolejek, i zwiedzaj wnętrza w stylu klasycystycznym z wieloma bogato zdobionymi komnatami, takimi jak Sala Salomona, Pokój kąpielowy czy Sypialnia Króla. Wybierz opcję 4-godzinną, aby skorzystać z prywatnego transportu z miejsca zakwaterowania w Warszawie do Parku Łazienkowskiego i Pałacu. Uzyskaj najwyższą jakość dzięki usłudze odbioru i dowozu w klimatyzowanym pojeździe. Zadbamy o to, abyś miał bezproblemową podróż z miejsca zakwaterowania w Warszawie, oszczędzając czas i nerwy na samodzielne poruszanie się po mieście.

Warszawa: Lunch lub kolacja w Hard Rock Cafe z Skip-the-Line

9. Warszawa: Lunch lub kolacja w Hard Rock Cafe z Skip-the-Line

Udaj się do światowej sławy Hard Rock Cafe w Warszawie na pyszny lunch lub kolację z ustalonego menu. Hard Rock Cafe Warsaw znajduje się w ekskluzywnym centrum handlowym Złote Tarasy w samym sercu miasta, z widokiem na Pałac Kultury i Nauki. Ciesz się muzyką na żywo, delektując się kuchnią amerykańską. Zobacz prawie 300 oryginalnych pamiątek po legendarnych artystach, takich jak Freddie Mercury, Madonna, Keith Richards, Bob Dylan i Bono. Menu taneczne: Wybór dania głównego: • Cheeseburger z bekonem BBQ (dostępna opcja wegetariańska) • Sałatka Cezar z Łososiem • Żeberka dla niemowląt Deser: Brownie z gorącą krówką Wybór napoju (1 na osobę): kawa, herbata, woda lub napój bezalkoholowy

Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum POLIN

10. Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum POLIN

Ta wycieczka w małej grupie jest dedykowana tym, którzy chcą odkryć Warszawę w intymności małej grupy. Oznacza to, że możesz dzielić się transportem i atrakcjami podczas zwiedzania z innymi, korzystając z pojazdu z maksymalnie 8 pasażerami. Ze swoimi wspaniałymi historycznymi kamienicami, nowoczesną kanalizacją, szybkim rozwojem, stylem i uprzejmością, to piękne miasto nazywane było kiedyś „Perłą Północy”. To cudowne miasto zostało zburzone prawie do ostatniego budynku, a ostatnia cegła Zginęło pokolenie ludzi, którzy nie mieli nawet 20 lat, przyszłość kraju. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dokumentuje wielowiekową historię Żydów w Polsce. Na zwiedzających czekają multimedialne wystawy, pokazujące, jak Polacy i Żydzi żyli razem przez wiele setek lat i jak łączyły się ze sobą obie kultury. W konwencjonalnej przestrzeni można zapoznać się z relacjami rodzinnymi i sąsiedzkimi. Wystawa stała to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich, od średniowiecza po współczesność.

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Bilety wstępu w: Warszawa

Oprócz atrakcji typu Bilety wstępu jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Warszawa?

W: Warszawa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Bilety wstępu w: Warszawa obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Warszawa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Warszawa? Kliknij tutaj.

Warszawa: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 605 opinii

Wycieczka do Warszawy wspaniala pogoda cudowna wrazenia niezapomniane.Ludzie uprzejmi a obsluga profesjonalna

Szczerze polecam! Świetny koncert, wybitna pianistka, urocza atmosfera!

Muzyka wysokiej jakości, przyjemna i spokojna chwila w ciągu dnia.

Bardzo ciekawa i edukacyjnie inspirująca ekspozycja

Bardzo dobry pianista i zabawny i uroczy gospodarz?