Warszawa
Atrakcje na deszczowy dzień

Liczba znalezionych atrakcji: 206
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Warszawa Atrakcje na deszczowy dzień

Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

„Time for Chopin” to seria koncertów na cześć jednego z największych geniuszy Warszawy, Fryderyka Chopina. Odbywają się one codziennie i bierze w nich udział wiele pianistów i pianistek. W trakcie koncertów można usłyszeć różne interpretacje utworów artysty, co stanowi pretekst do ciekawych dyskusji. To doświadczenie, stanowiące inspirację zarówno dla gości, jak i dla obecnych tam muzyków, pozwoli Ci poznać słynne dzieła Chopina z wielu różnych perspektyw. Projekt został stworzony przez wybitnych pianistów, będących pasjonatami twórczości Fryderyka Chopina. Jako gość będziesz jednym z kluczowych elementów projektu „Time For Chopin”. Twoja obecność oraz sposób postrzegania muzyki Fryderyka Chopina jest bardzo ważnym aspektem programu. Klimatyczny nastrój sali koncertowej w trakcie występów grupowych i solowych sprzyja muzycznemu dialogowi z widownią. Po koncercie będziesz mieć możliwość dyskusji z innymi gośćmi i z artystami.

Warszawa: rejs po Wiśle tradycyjnym galarem

Warszawa: rejs po Wiśle tradycyjnym galarem

Wejdź na pokład repliki tradycyjnej drewnianej łodzi i ciesz się kameralnym 1-godzinnym rejsem po Wiśle. Twoja wycieczka wyrusza z Barki Atalanta - jedzenie i picie - Sen Nocy Letniej, gdzie wejdziesz na pokład tradycyjnego 12-osobowego statku Galar. Płyń wzdłuż rzeki w kierunku zabytkowego starego miasta łodzią zaprojektowaną zgodnie z zasadami lokalnych ludowych tradycji szkutniczych. Odkryj oszałamiające naturalne widoki, zbliżając się do centrum Warszawy, aby uzyskać wyjątkową perspektywę miejskich drapaczy chmur i stadionu. Zanim wrócisz do punktu odbioru, wypatruj parków i ostoi przyrody wzdłuż prawego brzegu rzeki.

Warszawa: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

Warszawa: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

Zwiedzaj Warszawę we własnym tempie i poznaj historyczne i nowoczesne oblicze miasta, korzystając z panoramicznego autobusu hop-on hop-off. Wycieczka rozpoczyna się od monumentalnego Pałacu Kultury i Nauki, najwyższego budynku w Polsce. Podziwiaj fantastyczne widoki na miasto z 30. piętra, zanim wyruszysz na dalsze zwiedzanie. Miłośnicy historii pokochają Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym burzliwa historia miasta jest ożywiona przez ponad 1000 eksponatów, podczas gdy Muzeum Narodowe zawiera ponad 400 dzieł największych polskich artystów. Zabierz dzieci na spotkanie ze słynnymi niedźwiedziami brunatnymi w warszawskim zoo i zobacz 500 innych gatunków rodzimych i egzotycznych zwierząt. Przystanki autobusowe: Trasa czerwona: 1. Pałac Kultury i Nauki (Dworzec Centralny 14) 2. Rynek A- Grzybowski (Plac Grzybowski 1) 3. Stare Miasto (Stare Miasto 05) 4. B - Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (Bibliteka Uniwersytecka 01) 5. C - Centrum Nauki Kopernik (Metro Centrum Nauki Kopernik 03) 6. D - Stadion Narodowy (Most Świętokrzyski 04) 7. E- Praga (Okrzei 02) 8. F- Multimedialny Park Fontann (Boleść 02) 9. MURANOWSKA 9. G- Muzeum Historii Żydów Polskich (Nalewki Muzeum 02) 10. H- Warszawski Ratusz (Plac Bankowy 03) 11. Śródmieście (Centrum 06) Trasa niebieska: 1. Pałac Kultury i Nauki (Dworzec Centralny 14) 2. Muzeum Fabryka Norblina 3. Muzeum Powstania Warszawskiego 4. Wronia 5. Plac Grzybowski (Aleja Jana Pawła II 01) 6. Galeria Zachęta (Zachęta 01) 7. Stare Miasto (Stare Miasto 05) 8. Plac Zamkowy 01 9. Muzeum Chopina (Ordynacka 01) 10. Muzeum Narodowe (Foksal 01) 11. Plac Trzech Krzyży (Plac Trzech Krzyży 03) 12. Park Łazienkowski (Łazienki Królewskie 01) 13. Plac Konstytucji 02 14. Śródmieście (Centrum 06)

Warszawa: Wycieczka piesza "Miasto w pigułce

Warszawa: Wycieczka piesza "Miasto w pigułce

Zobacz Warszawę w pigułce podczas pieszej wycieczki i poznaj tragiczną historię miasta. Dowiedz się więcej o skomplikowanej historii regionu, miasta i kraju oraz stanie obecnym i podziwiaj słynne atrakcje. Przejdź się Traktem Królewskim, zobacz Pałac Prezydencki i przespaceruj się po Starym Mieście otoczonym murami miejskimi. Dowiedz się, jak Warszawa powstała z popiołów po mrocznych wydarzeniach z II wojny światowej. Przewodnik opowie Ci o dwóch największych powstaniach przeciwko nazistowskim rządom, które zrównały miasto z ziemią. Odkryj polską stolicę, która obecnie jest centrum europejskiego handlu, turystyki, edukacji i polityki. Przemierzając Trakt Królewski, spotkaj słynnych mieszkańców miasta, takich jak Chopin i Marie Skłodowska-Curie. Zobacz Pałac Prezydencki, budynki Uniwersytetu Warszawskiego i Stare Miasto. Poznaj istotę tego złożonego miasta i wyjedź z niego z głową pełną wiedzy i zrozumienia.

Warszawa: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN bilet

Warszawa: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN bilet

Poznaj wielowiekową historię Żydów w Polsce, począwszy od osiedlenia się pierwszych społeczności, aż do dzisiaj. Zwiedź 8 różnych galerii, w których edukacyjne treści przekazywane są w sposób interaktywny – poprzez materiały audiowizualne, a także artefakty i obrazy. Dowiedz się więcej o najważniejszych momentach w historii Żydów w Polsce. Poznaj dzieje powstania społeczności żydowskich, rolę, jaką pełniły poszczególne osobistości narodowości żydowskiej w polskim społeczeństwie, a także, jak brutalny wpływ na żydów polskich miał Holokaust. Zobacz też, jak odradza się kultura żydowska po II wojnie światowej.

Warszawa: Bilet wstępu do Muzeum Świata Iluzji

Warszawa: Bilet wstępu do Muzeum Świata Iluzji

Przekonaj się, jak łatwo można oszukać umysł, dzięki biletom wstępu do warszawskiego Muzeum Świat Iluzji. Wybierz bilet wstępu bez kolejki lub bilet rodzinny i odkryj świat iluzji. Rzuć wyzwanie swojemu postrzeganiu rzeczywistości w Muzeum Świat Iluzji w Warszawie. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki lub biletu rodzinnego i odkryj interaktywne eksponaty pełne luster, hologramów i innych iluzji. Zanurz się w świecie złudzeń optycznych i zobacz widoki, które zaprzeczają prawom fizyki. Zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia podczas zwiedzania muzeum. Przejdź przez ponad 60 atrakcji, w tym tunel wirowy, pokój lustrzany i wiele innych.

Koncert w Warszawie: Chopin - Światłem świec i winem malowany

Koncert w Warszawie: Chopin - Światłem świec i winem malowany

Wybierz się na muzyczną ucztę z lampką wina i zanurz się w cyklu koncertów "Chopin - malowany światłem świec". Każdy koncert to pianista (czasem z towarzyszeniem innego muzyka) i artystyczny pokaz portretu Chopina namalowanego fotografiami Tomasza Sikory. Poczuj atmosferę przedwojennego Salonu Warszawskiego, gdzie wśród muzyki toczyły się dyskusje o nowościach, polityce i kulturze. Salon Chopinowski wiernie odtwarza tamte czasy z niezmienionym stylem i charakterem. Codziennie przez ściany przepływa muzyka klasyczna, tworząc niespotykaną atmosferę. Wzbogać swoje doświadczenie o słodką niespodziankę na każdym koncercie. Zanurz się w tej bezprecedensowej mieszance intymności, muzyki i sztuki w centralnie położonym Salonie, zaledwie 5 minut spacerem od Muzeum Narodowego. Nie przegap tego wyjątkowego spotkania w sercu Warszawy.

Warszawa: Pub Crawl z 1-godzinnym open barem

Warszawa: Pub Crawl z 1-godzinnym open barem

Przygotuj się na legendarną noc z niesamowitymi ludźmi podczas tego warszawskiego pub crawl. Rozpocznij noc od drinka powitalnego lub otwartego baru z piwem i napojami mieszanymi (z whisky, wódką, ginem lub rumem) przez 1 godzinę. Twoja grupa imprezowa będzie cieszyć się grami alkoholowymi, takimi jak flip cup, beer pong lub 5s, aby się poznać. Po otwartym barze Twoi zabawni przewodnicy zabiorą Cię do 3 innych fajnych barów i upewnią się, że w każdym miejscu otrzymasz darmowy shot. Kontynuuj do klubu nocnego, który jest ostatnim przystankiem. Pub crawl kończy się w fajnym klubie w centrum miasta z wejściem VIP bez kolejki. W środku również będzie czekał na Ciebie shot!

Warszawa: Wycieczka do Krakowa i Auschwitz pociągiem z odbiorem

Warszawa: Wycieczka do Krakowa i Auschwitz pociągiem z odbiorem

Po wczesnym porannym odbiorze z miejsca zakwaterowania w Warszawie, zostaniesz przetransportowany na dworzec kolejowy prywatnym pojazdem. Twój anglojęzyczny kierowca pomoże Ci w odprawie i poczeka, aż wsiądziesz do pociągu do Krakowa. Po krótkiej podróży pociągiem zostaniesz powitany przez lokalnego anglojęzycznego kierowcę i rozpoczniesz wycieczkę wspólnym transportem do Auschwitz. Wyrusz na 3,5-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Auschwitz i Birkenau. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie dowiesz się, jak został założony przez niemieckich nazistów na obrzeżach miasta Oświęcim w 1940 roku. Po wojnie obóz został przekształcony w muzeum prezentujące dowody ludobójstwa, które będziesz miał okazję przejrzeć. W muzeum obejrzysz film nakręcony po wyzwoleniu obozu w różnych językach. Po spędzeniu czasu w Auschwitz kontynuuj wycieczkę do części obozu koncentracyjnego Birkenau. Dowiedz się, jak w 1941 roku niemieccy naziści utworzyli nowy obóz o nazwie Auschwitz II Birkenau. W latach 1942-1945 żyło tu i zginęło około 1,5 miliona ludzi. Około 90% z nich stanowili Żydzi, pozostali to Polacy, Cyganie, Rosjanie i więźniowie z 28 krajów Europy. W 1979 roku obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Narodowego UNESCO. Wyjedź z Auschwitz-Birkenau w 1,5-godzinną podróż do Krakowa. Będziesz mieć trzy godziny wolnego czasu, aby zobaczyć Rynek Główny w Krakowie, największy średniowieczny rynek starego miasta w Europie. Na Starym Mieście odwiedź Wzgórze Wawelskie, gdzie znajduje się Katedra i Zamek Królewski, Wieża Ratuszowa, Bazylika Mariacka, krakowski Barbakan i Sukiennice, znane jako Sukiennice. Chłoń wyjątkową atmosferę miasta z tysiącami barów i wspaniałych regionalnych restauracji, zabytkowymi budynkami i dorożkami. Podczas wycieczki będzie czas na zjedzenie lunchu w restauracji. Po pobycie w Krakowie wsiądź do pociągu około godziny 20:30, odbierz go z peronu i przetransportuj z dworca kolejowego z powrotem do hotelu w Warszawie.

Warszawa: koncert muzyki Chopina

Warszawa: koncert muzyki Chopina

Wykorzystaj jak najlepiej swój czas w Warszawie i wybierz się wieczorem na koncert muzyki klasycznej w samym sercu Starego Miasta. Koncert odbędzie się w urokliwym pałacu dziekana Muzeum Archidiecezji Warszawskiej i będzie niepowtarzalną okazją do spotkania z jednym z najbardziej kultowych kompozytorów świata w jego rodzinnym mieście. Usiądź w nastrojowej sali koncertowej w otoczeniu obrazów znanych artystów. Sala ta może poszczycić się doskonałą akustyką i najwyższej klasy fortepianem KAWAI. Muzyka z fortepianu jest czysta i bogata, co zapewnia emocjonalny i komfortowy odbiór recitali. Gdy światła przygasną, usłyszysz muzykę, która zabierze Cię w podróż przez życie i twórczość Chopina. Podczas 55-minutowego koncertu zachwycisz się pięknymi występami profesjonalnych pianistów i lepiej zrozumiesz muzykę Chopina oraz jego samego, a także przekonasz się, jak to niesamowite miasto wpłynęło na jego twórczość.

Najważniejsze atrakcje

Warszawa

Warszawa

Nasze najbardziej polecane Warszawa Atrakcje na deszczowy dzień

Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

„Time for Chopin” to seria koncertów na cześć jednego z największych geniuszy Warszawy, Fryderyka Chopina. Odbywają się one codziennie i bierze w nich udział wiele pianistów i pianistek. W trakcie koncertów można usłyszeć różne interpretacje utworów artysty, co stanowi pretekst do ciekawych dyskusji. To doświadczenie, stanowiące inspirację zarówno dla gości, jak i dla obecnych tam muzyków, pozwoli Ci poznać słynne dzieła Chopina z wielu różnych perspektyw. Projekt został stworzony przez wybitnych pianistów, będących pasjonatami twórczości Fryderyka Chopina. Jako gość będziesz jednym z kluczowych elementów projektu „Time For Chopin”. Twoja obecność oraz sposób postrzegania muzyki Fryderyka Chopina jest bardzo ważnym aspektem programu. Klimatyczny nastrój sali koncertowej w trakcie występów grupowych i solowych sprzyja muzycznemu dialogowi z widownią. Po koncercie będziesz mieć możliwość dyskusji z innymi gośćmi i z artystami.

Warszawa: rejs po Wiśle tradycyjnym galarem

Warszawa: rejs po Wiśle tradycyjnym galarem

Wejdź na pokład repliki tradycyjnej drewnianej łodzi i ciesz się kameralnym 1-godzinnym rejsem po Wiśle. Twoja wycieczka wyrusza z Barki Atalanta - jedzenie i picie - Sen Nocy Letniej, gdzie wejdziesz na pokład tradycyjnego 12-osobowego statku Galar. Płyń wzdłuż rzeki w kierunku zabytkowego starego miasta łodzią zaprojektowaną zgodnie z zasadami lokalnych ludowych tradycji szkutniczych. Odkryj oszałamiające naturalne widoki, zbliżając się do centrum Warszawy, aby uzyskać wyjątkową perspektywę miejskich drapaczy chmur i stadionu. Zanim wrócisz do punktu odbioru, wypatruj parków i ostoi przyrody wzdłuż prawego brzegu rzeki.

Warszawa: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

Warszawa: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

Zwiedzaj Warszawę we własnym tempie i poznaj historyczne i nowoczesne oblicze miasta, korzystając z panoramicznego autobusu hop-on hop-off. Wycieczka rozpoczyna się od monumentalnego Pałacu Kultury i Nauki, najwyższego budynku w Polsce. Podziwiaj fantastyczne widoki na miasto z 30. piętra, zanim wyruszysz na dalsze zwiedzanie. Miłośnicy historii pokochają Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym burzliwa historia miasta jest ożywiona przez ponad 1000 eksponatów, podczas gdy Muzeum Narodowe zawiera ponad 400 dzieł największych polskich artystów. Zabierz dzieci na spotkanie ze słynnymi niedźwiedziami brunatnymi w warszawskim zoo i zobacz 500 innych gatunków rodzimych i egzotycznych zwierząt. Przystanki autobusowe: Trasa czerwona: 1. Pałac Kultury i Nauki (Dworzec Centralny 14) 2. Rynek A- Grzybowski (Plac Grzybowski 1) 3. Stare Miasto (Stare Miasto 05) 4. B - Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (Bibliteka Uniwersytecka 01) 5. C - Centrum Nauki Kopernik (Metro Centrum Nauki Kopernik 03) 6. D - Stadion Narodowy (Most Świętokrzyski 04) 7. E- Praga (Okrzei 02) 8. F- Multimedialny Park Fontann (Boleść 02) 9. MURANOWSKA 9. G- Muzeum Historii Żydów Polskich (Nalewki Muzeum 02) 10. H- Warszawski Ratusz (Plac Bankowy 03) 11. Śródmieście (Centrum 06) Trasa niebieska: 1. Pałac Kultury i Nauki (Dworzec Centralny 14) 2. Muzeum Fabryka Norblina 3. Muzeum Powstania Warszawskiego 4. Wronia 5. Plac Grzybowski (Aleja Jana Pawła II 01) 6. Galeria Zachęta (Zachęta 01) 7. Stare Miasto (Stare Miasto 05) 8. Plac Zamkowy 01 9. Muzeum Chopina (Ordynacka 01) 10. Muzeum Narodowe (Foksal 01) 11. Plac Trzech Krzyży (Plac Trzech Krzyży 03) 12. Park Łazienkowski (Łazienki Królewskie 01) 13. Plac Konstytucji 02 14. Śródmieście (Centrum 06)

Warszawa: Wycieczka piesza "Miasto w pigułce

Warszawa: Wycieczka piesza "Miasto w pigułce

Zobacz Warszawę w pigułce podczas pieszej wycieczki i poznaj tragiczną historię miasta. Dowiedz się więcej o skomplikowanej historii regionu, miasta i kraju oraz stanie obecnym i podziwiaj słynne atrakcje. Przejdź się Traktem Królewskim, zobacz Pałac Prezydencki i przespaceruj się po Starym Mieście otoczonym murami miejskimi. Dowiedz się, jak Warszawa powstała z popiołów po mrocznych wydarzeniach z II wojny światowej. Przewodnik opowie Ci o dwóch największych powstaniach przeciwko nazistowskim rządom, które zrównały miasto z ziemią. Odkryj polską stolicę, która obecnie jest centrum europejskiego handlu, turystyki, edukacji i polityki. Przemierzając Trakt Królewski, spotkaj słynnych mieszkańców miasta, takich jak Chopin i Marie Skłodowska-Curie. Zobacz Pałac Prezydencki, budynki Uniwersytetu Warszawskiego i Stare Miasto. Poznaj istotę tego złożonego miasta i wyjedź z niego z głową pełną wiedzy i zrozumienia.

Warszawa: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN bilet

Warszawa: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN bilet

Poznaj wielowiekową historię Żydów w Polsce, począwszy od osiedlenia się pierwszych społeczności, aż do dzisiaj. Zwiedź 8 różnych galerii, w których edukacyjne treści przekazywane są w sposób interaktywny – poprzez materiały audiowizualne, a także artefakty i obrazy. Dowiedz się więcej o najważniejszych momentach w historii Żydów w Polsce. Poznaj dzieje powstania społeczności żydowskich, rolę, jaką pełniły poszczególne osobistości narodowości żydowskiej w polskim społeczeństwie, a także, jak brutalny wpływ na żydów polskich miał Holokaust. Zobacz też, jak odradza się kultura żydowska po II wojnie światowej.

Warszawa: Bilet wstępu do Muzeum Świata Iluzji

Warszawa: Bilet wstępu do Muzeum Świata Iluzji

Przekonaj się, jak łatwo można oszukać umysł, dzięki biletom wstępu do warszawskiego Muzeum Świat Iluzji. Wybierz bilet wstępu bez kolejki lub bilet rodzinny i odkryj świat iluzji. Rzuć wyzwanie swojemu postrzeganiu rzeczywistości w Muzeum Świat Iluzji w Warszawie. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki lub biletu rodzinnego i odkryj interaktywne eksponaty pełne luster, hologramów i innych iluzji. Zanurz się w świecie złudzeń optycznych i zobacz widoki, które zaprzeczają prawom fizyki. Zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia podczas zwiedzania muzeum. Przejdź przez ponad 60 atrakcji, w tym tunel wirowy, pokój lustrzany i wiele innych.

Koncert w Warszawie: Chopin - Światłem świec i winem malowany

Koncert w Warszawie: Chopin - Światłem świec i winem malowany

Wybierz się na muzyczną ucztę z lampką wina i zanurz się w cyklu koncertów "Chopin - malowany światłem świec". Każdy koncert to pianista (czasem z towarzyszeniem innego muzyka) i artystyczny pokaz portretu Chopina namalowanego fotografiami Tomasza Sikory. Poczuj atmosferę przedwojennego Salonu Warszawskiego, gdzie wśród muzyki toczyły się dyskusje o nowościach, polityce i kulturze. Salon Chopinowski wiernie odtwarza tamte czasy z niezmienionym stylem i charakterem. Codziennie przez ściany przepływa muzyka klasyczna, tworząc niespotykaną atmosferę. Wzbogać swoje doświadczenie o słodką niespodziankę na każdym koncercie. Zanurz się w tej bezprecedensowej mieszance intymności, muzyki i sztuki w centralnie położonym Salonie, zaledwie 5 minut spacerem od Muzeum Narodowego. Nie przegap tego wyjątkowego spotkania w sercu Warszawy.

Warszawa: Pub Crawl z 1-godzinnym open barem

Warszawa: Pub Crawl z 1-godzinnym open barem

Przygotuj się na legendarną noc z niesamowitymi ludźmi podczas tego warszawskiego pub crawl. Rozpocznij noc od drinka powitalnego lub otwartego baru z piwem i napojami mieszanymi (z whisky, wódką, ginem lub rumem) przez 1 godzinę. Twoja grupa imprezowa będzie cieszyć się grami alkoholowymi, takimi jak flip cup, beer pong lub 5s, aby się poznać. Po otwartym barze Twoi zabawni przewodnicy zabiorą Cię do 3 innych fajnych barów i upewnią się, że w każdym miejscu otrzymasz darmowy shot. Kontynuuj do klubu nocnego, który jest ostatnim przystankiem. Pub crawl kończy się w fajnym klubie w centrum miasta z wejściem VIP bez kolejki. W środku również będzie czekał na Ciebie shot!

Warszawa: Wycieczka do Krakowa i Auschwitz pociągiem z odbiorem

Warszawa: Wycieczka do Krakowa i Auschwitz pociągiem z odbiorem

Po wczesnym porannym odbiorze z miejsca zakwaterowania w Warszawie, zostaniesz przetransportowany na dworzec kolejowy prywatnym pojazdem. Twój anglojęzyczny kierowca pomoże Ci w odprawie i poczeka, aż wsiądziesz do pociągu do Krakowa. Po krótkiej podróży pociągiem zostaniesz powitany przez lokalnego anglojęzycznego kierowcę i rozpoczniesz wycieczkę wspólnym transportem do Auschwitz. Wyrusz na 3,5-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Auschwitz i Birkenau. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie dowiesz się, jak został założony przez niemieckich nazistów na obrzeżach miasta Oświęcim w 1940 roku. Po wojnie obóz został przekształcony w muzeum prezentujące dowody ludobójstwa, które będziesz miał okazję przejrzeć. W muzeum obejrzysz film nakręcony po wyzwoleniu obozu w różnych językach. Po spędzeniu czasu w Auschwitz kontynuuj wycieczkę do części obozu koncentracyjnego Birkenau. Dowiedz się, jak w 1941 roku niemieccy naziści utworzyli nowy obóz o nazwie Auschwitz II Birkenau. W latach 1942-1945 żyło tu i zginęło około 1,5 miliona ludzi. Około 90% z nich stanowili Żydzi, pozostali to Polacy, Cyganie, Rosjanie i więźniowie z 28 krajów Europy. W 1979 roku obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Narodowego UNESCO. Wyjedź z Auschwitz-Birkenau w 1,5-godzinną podróż do Krakowa. Będziesz mieć trzy godziny wolnego czasu, aby zobaczyć Rynek Główny w Krakowie, największy średniowieczny rynek starego miasta w Europie. Na Starym Mieście odwiedź Wzgórze Wawelskie, gdzie znajduje się Katedra i Zamek Królewski, Wieża Ratuszowa, Bazylika Mariacka, krakowski Barbakan i Sukiennice, znane jako Sukiennice. Chłoń wyjątkową atmosferę miasta z tysiącami barów i wspaniałych regionalnych restauracji, zabytkowymi budynkami i dorożkami. Podczas wycieczki będzie czas na zjedzenie lunchu w restauracji. Po pobycie w Krakowie wsiądź do pociągu około godziny 20:30, odbierz go z peronu i przetransportuj z dworca kolejowego z powrotem do hotelu w Warszawie.

Warszawa: koncert muzyki Chopina

Warszawa: koncert muzyki Chopina

Wykorzystaj jak najlepiej swój czas w Warszawie i wybierz się wieczorem na koncert muzyki klasycznej w samym sercu Starego Miasta. Koncert odbędzie się w urokliwym pałacu dziekana Muzeum Archidiecezji Warszawskiej i będzie niepowtarzalną okazją do spotkania z jednym z najbardziej kultowych kompozytorów świata w jego rodzinnym mieście. Usiądź w nastrojowej sali koncertowej w otoczeniu obrazów znanych artystów. Sala ta może poszczycić się doskonałą akustyką i najwyższej klasy fortepianem KAWAI. Muzyka z fortepianu jest czysta i bogata, co zapewnia emocjonalny i komfortowy odbiór recitali. Gdy światła przygasną, usłyszysz muzykę, która zabierze Cię w podróż przez życie i twórczość Chopina. Podczas 55-minutowego koncertu zachwycisz się pięknymi występami profesjonalnych pianistów i lepiej zrozumiesz muzykę Chopina oraz jego samego, a także przekonasz się, jak to niesamowite miasto wpłynęło na jego twórczość.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje na deszczowy dzień w: Warszawa

Oprócz atrakcji typu Atrakcje na deszczowy dzień jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Warszawa?

W: Warszawa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Warszawa: Najciekawsze atrakcje

Warszawa: Wycieczki i bilety

Polska: Ciekawe miejsca

Warszawa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Warszawa? Kliknij tutaj.