Dodaj daty

WarszawaAtrakcje na deszczowy dzień

Nasze najbardziej polecane Warszawa Atrakcje na deszczowy dzień

Warszawa: wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj

1. Warszawa: wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj

Zwiedzaj Warszawę w swoim tempie i poznaj zabytkową oraz nowoczesną część miasta z autobusu wycieczkowego. Wycieczkę rozpoczniesz przy monumentalnym Pałacu Kultury i Nauki, najwyższym budynku w Polsce. Podziwiaj fantastyczne widoki na miasto z 30. piętra, po czym udaj się na dalsze zwiedzanie. Miłośników historii zachwyci Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przy pomocy ponad 1000 eksponatów przedstawiono burzliwą historię miasta. Z kolei Muzeum Narodowe posiada w swoich zbiorach ponad 400 prac najlepszych polskich artystów. Zabierz dzieci do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, aby mogły zobaczyć słynne niedźwiedzie brunatne. Znajduje się tam również 500 gatunków miejscowych i egzotycznych zwierząt. Wybierz jedną z dwóch dostępnych linii: Trasa czerwona: 1. Pałac Kultury i Nauki (Dworzec Centralny 14) 2. A - plac Grzybowski (plac Grzybowski 1) 3. Stare Miasto (Stare Miasto 05) 4. B - Biblioteka Uniwersytecka (Bibliteka Uniwersytecka 01) 5. C - Centrum Nauki Kopernik (stacja metra Centrum Nauki Kopernik 03) 6. D - Stadion Narodowy (most Świętokrzyski 04) 7. E - Praga (Okrzei 02) 8. F - Multimedialny Park Fontann (Boleść 02) 9. Muranowska 9. G - Muzeum Historii Żydów Polskich (Nalewki-Muzeum 02) 10. H - Urząd Miasta Stołecznego Warszawy (plac Bankowy 03) 11. Centrum (Centrum 06) Trasa niebieska: 1. Pałac Kultury i Nauki (Dworzec Centralny 14) 2. Muzeum Fabryki Norblina 3. Muzeum Powstania Warszawskiego 4. Wronia 5. plac Grzybowski (aleja Jana Pawła II 01) 6. Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki (Zachęta 01) 7. Stare Miasto (Stare Miasto 05) 8. plac Zamkowy (plac Zamkowy 01) 9. Muzeum Fryderyka Chopina (Ordynacka 01) 10. Muzeum Narodowe (Foksal 01) 11. plac Trzech Krzyży (plac Trzech Krzyży 03) 12. Łazienki Królewskie (Łazienki Królewskie 01) 13. plac Konstytucji (plac Konstytucji 02) 14. Centrum (Centrum 06)

Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

2. Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

„Time for Chopin” to seria koncertów na cześć jednego z największych geniuszy Warszawy, Fryderyka Chopina. Odbywają się one codziennie i bierze w nich udział wiele pianistów i pianistek. W trakcie koncertów można usłyszeć różne interpretacje utworów artysty, co stanowi pretekst do ciekawych dyskusji. To doświadczenie, stanowiące inspirację zarówno dla gości, jak i dla obecnych tam muzyków, pozwoli Ci poznać słynne dzieła Chopina z wielu różnych perspektyw. Projekt został stworzony przez wybitnych pianistów, będących pasjonatami twórczości Fryderyka Chopina. Jako gość będziesz jednym z kluczowych elementów projektu „Time For Chopin”. Twoja obecność oraz sposób postrzegania muzyki Fryderyka Chopina jest bardzo ważnym aspektem programu. Klimatyczny nastrój sali koncertowej w trakcie występów grupowych i solowych sprzyja muzycznemu dialogowi z widownią. Po koncercie będziesz mieć możliwość dyskusji z innymi gośćmi i z artystami.

Warszawa: całodniowa wycieczka pociągiem do Krakowa i Auschwitz

3. Warszawa: całodniowa wycieczka pociągiem do Krakowa i Auschwitz

Po wczesnym porannym odebraniu z miejsca zakwaterowania w Warszawie, skorzystaj z transportu prywatnego pojazdu na dworzec kolejowy. Twój anglojęzyczny kierowca pomoże Ci w odprawie i poczeka, aż wsiądziesz do pociągu do Krakowa. Po krótkiej przejażdżce pociągiem zostaniesz powitany przez miejscowego anglojęzycznego kierowcę i rozpoczniesz wycieczkę wspólnym transportem do Auschwitz. Wybierz się na 3,5-godzinną wycieczkę grupową z przewodnikiem po Auschwitz i Birkenau. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie dowiesz się, jak został założony przez niemieckich nazistów na obrzeżach miasta Oświęcim w 1940 roku. Po wojnie obóz został przekształcony w muzeum prezentujące dowody ludobójstwa, które będziesz miał okazję przeglądać. W muzeum obejrzyj film nakręcony po wyzwoleniu obozu wyświetlany w różnych językach. Po spędzeniu czasu w Auschwitz kontynuuj wycieczkę do części obozu koncentracyjnego Birkenau. Dowiedz się, jak w 1941 roku niemieccy naziści założyli nowy obóz o nazwie Auschwitz II Birkenau. W latach 1942-1945 żyło i zmarło tu około 1,5 miliona ludzi. Około 90% z nich stanowili Żydzi, pozostali to Polacy, Cyganie, Rosjanie oraz więźniowie z 28 krajów Europy. W 1979 roku obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Wyjedź z Auschwitz-Birkenau na 1,5-godzinną podróż do Krakowa. Będziesz miał trzy godziny wolnego czasu, aby zobaczyć Rynek Główny w Krakowie, największy średniowieczny rynek Starego Miasta w Europie. Na Starym Mieście odwiedź Wzgórze Wawelskie, gdzie znajduje się Katedra i Zamek Królewski, Wieżę Ratuszową, Bazylikę Mariacką, Krakowski Barbakan i Sukiennice, znane jako Sukiennice. Chłoń wyjątkową atmosferę miasta dzięki tysiącom barów i wspaniałym regionalnym restauracjom, zabytkowym budynkom i dorożkom konnym. W trakcie wycieczki będzie czas na zjedzenie obiadu w restauracji. Po pobycie w Krakowie wsiądź do pociągu około 19:30, zostań odebrany z peronu i przewieziony z powrotem do hotelu w Warszawie.

Warszawa: bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Świat Iluzji

4. Warszawa: bilet wstępu bez kolejki do Muzeum Świat Iluzji

Rzuć wyzwanie swojemu postrzeganiu rzeczywistości w Muzeum Świat Iluzji w Warszawie. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki po bilety i obejrzyj interaktywne eksponaty z lustrami, hologramami i innymi iluzjami. Zanurz się w świecie iluzji optycznych i zobacz eksponaty, które zaprzeczają prawom fizyki. Zatrzymaj się, aby robić zdjęcia podczas zwiedzania muzeum. Przejdź przez ponad 60 atrakcji, w tym tunel Vortex, pokój lustrzany i wiele innych.

Warszawa: zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki i degustacja

5. Warszawa: zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki i degustacja

Przenieś się w czasie i poznaj historię polskiej wódki oraz mnóstwo fascynujących faktów. Weź udział w 70-minutowym zwiedzaniu Muzeum Polskiej Wódki na warszawskiej Pradze w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika. Przyjedź do muzeum i rozpocznij zwiedzanie od wspomnień przedstawionych przez byłych pracowników Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Zwiedź 5 interaktywnych nowoczesnych galerii, dzięki którym zapoznasz się z historią polskiej wódki. Po wycieczce udaj się do Akademii Wódki na 20-minutowe warsztaty degustacyjne. Gdy już zwilżysz swoje podniebienie próbkami wyśmienitej wódki, odwiedź ¾ Koneser Bar na 3. piętrze muzeum. Spróbuj najlepszych koktajli przygotowanych z różnych rodzajów polskiej wódki.

Pałac Kultury i Nauki: wycieczka i wstęp na taras widokowy

6. Pałac Kultury i Nauki: wycieczka i wstęp na taras widokowy

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po Pałacu Kultury i Nauki, jednym z najwyższych i najbardziej okazałych budynków w Warszawie, widocznym z niemal każdego miejsca w mieście. Skorzystaj też z możliwość ominięcia kolejki na taras widokowy. Zobacz charakterystyczne wnętrza Pałacu Kultury i Nauki: sale balowe ze wspaniałą stolarką, sale konferencyjne z oryginalnymi meblami i wyposażeniem z lat 50. oraz majestatyczne marmurowe klatki schodowe. Przewodnik przybliży Ci całą historię budynku od 1952 roku do dnia dzisiejszego. Poznaj historię budynku i wysłuchaj ciekawych opowieści oraz anegdot. Na koniec zwiedzania omiń kolejkę do windy i udaj się na taras widokowy na 30. piętrze, aby móc podziwiać piękny widok na miasto. Po tej wycieczce już nigdy nie spojrzysz na Pałac Kultury i Nauki w ten sam sposób.

Warszawa: Bilet do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

7. Warszawa: Bilet do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Poznaj wielowiekową historię Żydów w Polsce, począwszy od osiedlenia się pierwszych społeczności, aż do dzisiaj. Zwiedź 8 różnych galerii, w których edukacyjne treści przekazywane są w sposób interaktywny – poprzez materiały audiowizualne, a także artefakty i obrazy. Dowiedz się więcej o najważniejszych momentach w historii Żydów w Polsce. Poznaj dzieje powstania społeczności żydowskich, rolę, jaką pełniły poszczególne osobistości narodowości żydowskiej w polskim społeczeństwie, a także, jak brutalny wpływ na żydów polskich miał Holokaust. Zobacz też, jak odradza się kultura żydowska po II wojnie światowej.

Warszawa: Koncert Chopinowski na historycznym Starym Mieście

8. Warszawa: Koncert Chopinowski na historycznym Starym Mieście

Chopin wraca do Warszawy. To jedyne miejsce, w którym można poznać Chopina jako człowieka, nie tylko jako kompozytora. Znajduje się ono w budynku, w którym kompozytor grał w wieku 13 lat, w sąsiedztwie mieszkania swojego nauczyciela i konserwatorium muzycznego, które ukończył. Dzięki temu spojrzysz na tę okolicę przez pryzmat jego doświadczeń. Wieczorem kawiarnia dosłownie zmienia się w salon muzyczny, tworząc atmosferę, w której Chopin uwielbiał występować – tylko dla swoich przyjaciół i ich przyjaciół. Pozwól, by wybitni, utytułowani artyści zabrali Cię w muzyczną podróż do świata emocji, dźwięków i krajobrazów Chopina. Doświadcz ponadczasowości jego muzyki dzięki osobistej interpretacji pianisty.

Warszawa: koncert muzyki Chopina

9. Warszawa: koncert muzyki Chopina

Wykorzystaj jak najlepiej swój czas w Warszawie i wybierz się wieczorem na koncert muzyki klasycznej w samym sercu Starego Miasta. Koncert odbędzie się w urokliwym pałacu dziekana Muzeum Archidiecezji Warszawskiej i będzie niepowtarzalną okazją do spotkania z jednym z najbardziej kultowych kompozytorów świata w jego rodzinnym mieście. Usiądź w nastrojowej sali koncertowej w otoczeniu obrazów znanych artystów. Sala ta może poszczycić się doskonałą akustyką i najwyższej klasy fortepianem KAWAI. Muzyka z fortepianu jest czysta i bogata, co zapewnia emocjonalny i komfortowy odbiór recitali. Gdy światła przygasną, usłyszysz muzykę, która zabierze Cię w podróż przez życie i twórczość Chopina. Podczas 55-minutowego koncertu zachwycisz się pięknymi występami profesjonalnych pianistów i lepiej zrozumiesz muzykę Chopina oraz jego samego, a także przekonasz się, jak to niesamowite miasto wpłynęło na jego twórczość.

Z Warszawy: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau pociągiem pospiesznym

10. Z Warszawy: wycieczka z przewodnikiem po Auschwitz-Birkenau pociągiem pospiesznym

Zwiedź Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Warszawy. Posłuchaj tragicznej historii tego kompleksu obozów koncentracyjnych, odwiedź muzeum i jego ponure eksponaty oraz podróżuj szybkim pociągiem z Warszawy do obozu. Po odebraniu z miejsca zakwaterowania gospodarz zawiezie Cię na dworzec kolejowy i pomoże wsiąść do szybkiego pociągu do Krakowa. Po 2,5-godzinnej podróży pociągiem spotkaj się z kierowcą w Krakowie i udaj się vanem do Muzeum Auschwitz. Dołącz do wycieczki z licencjonowanym przewodnikiem po Auschwitz i poznaj historię największego kompleksu obozów koncentracyjnych i jego rolę w Holokauście. Zobacz oryginalne drogi, ogrodzenia, wieże strażnicze i komory gazowe. W Muzeum Auschwitz dowiedz się więcej o Holokauście, posłuchaj tragicznych historii życia w obozie i zobacz eksponaty zawierające rzeczy należące do więźniów. Po 15-minutowej przerwie odwiedź Auschwitz II-Birkenau, największy podobóz w Auschwitz. Po zapoznaniu się z tym ponurym ostrzeżeniem z historii, wsiądź do swojego kierowcy i wróć na krakowski dworzec. Wsiądź do szybkiego pociągu z powrotem do Warszawy i wróć do hotelu.

Liczba znalezionych atrakcji: 88
Sortuj wg::
Strona 1 z 6

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje na deszczowy dzień w: Warszawa

Oprócz atrakcji typu Atrakcje na deszczowy dzień jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Warszawa?

W: Warszawa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Atrakcje na deszczowy dzień w: Warszawa obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Warszawa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Warszawa? Kliknij tutaj.

Warszawa: Co mówią inni?

Wycieczka do Warszawy wspaniala pogoda cudowna wrazenia niezapomniane.Ludzie uprzejmi a obsluga profesjonalna

Wspaniała przewodniczka Ewa zadbała o przyjacielska i informatywne atmosferę. Super

Szczerze polecam! Świetny koncert, wybitna pianistka, urocza atmosfera!

Bardzo ciekawa i edukacyjnie inspirująca ekspozycja

Bardzo dobry pianista i zabawny i uroczy gospodarz?