Dodaj daty

WarszawaAtrakcje letnie

Nasze najbardziej polecane Warszawa Atrakcje letnie

Warszawa: rejs po Wiśle tradycyjnym galarem

1. Warszawa: rejs po Wiśle tradycyjnym galarem

Weź udział w kameralnym, trwającym godzinę rejsie po Wiśle na pokładzie repliki tradycyjnej drewnianej łodzi. Rejs rozpocznie się na terenie przystani przy pomniku Syreny nad Wisłą, gdzie wejdziesz na pokład 12-osobowego statku wzorowanego na galarach. Popłyń wzdłuż rzeki w kierunku zabytkowego Starego Miasta. Ciesz się rejsem na pokładzie łodzi, którą zaprojektowano zgodnie z zasadami lokalnego szkutnictwa ludowego. Zachwyć się wspaniałymi widokami na przyrodę, zbliżając się do centrum Warszawy, by spojrzeć na drapacze chmur i stadion z zupełnie innej perspektywy. Przed powrotem do miejsca odbioru zwróć uwagę na parki i ostoje przyrody, jakie znajdują się wzdłuż prawego brzegu rzeki.

Warszawa: Miasto w pigułce – wycieczka piesza w małej grupie

2. Warszawa: Miasto w pigułce – wycieczka piesza w małej grupie

Zobacz Warszawę w pigułce podczas pieszej wycieczki i poznaj tragiczną historię miasta. Dowiedz się więcej o skomplikowanej historii regionu, miasta i kraju oraz stanie obecnym i podziwiaj słynne atrakcje. Przejdź się Traktem Królewskim, zobacz Pałac Prezydencki i przespaceruj się po Starym Mieście otoczonym murami miejskimi. Dowiedz się, jak Warszawa powstała z popiołów po mrocznych wydarzeniach z II wojny światowej. Przewodnik opowie Ci o dwóch największych powstaniach przeciwko nazistowskim rządom, które zrównały miasto z ziemią. Odkryj polską stolicę, która obecnie jest centrum europejskiego handlu, turystyki, edukacji i polityki. Przemierzając Trakt Królewski, spotkaj słynnych mieszkańców miasta, takich jak Chopin i Marie Skłodowska-Curie. Zobacz Pałac Prezydencki, budynki Uniwersytetu Warszawskiego i Stare Miasto. Poznaj istotę tego złożonego miasta i wyjedź z niego z głową pełną wiedzy i zrozumienia.

Rundka po warszawskich barach z bezpłatnymi drinkami

3. Rundka po warszawskich barach z bezpłatnymi drinkami

Przygotuj się na legendarną imprezę w doborowym towarzystwie podczas rundki po warszawskich barach. Noc rozpocznij tak, jak należy: przy otwartym barze serwującym przez godzinę piwo, wino i drinki mieszane (z whisky, wódką, ginem lub rumem). Twoja imprezowa ekipa w ramach integracji będzie mogła wziąć udział w grach alkoholowych, takich jak flip cup, beer pong czy 5s. Po zamknięciu otwartego baru imprezowi przewodnicy zabiorą grupę do kolejnych 3 modnych barów i upewnią się, że w każdym z nich otrzymasz bezpłatnego szota. Końcowym przystankiem wycieczki będzie klub nocny. Rundka po barach zakończy się w znanym i lubianym klubie w centrum miasta, do którego wejdziecie bez kolejki jako VIP-y. Będą tam na Was czekały kolejne szoty!

Pałac Kultury i Nauki: wycieczka i wstęp na taras widokowy

4. Pałac Kultury i Nauki: wycieczka i wstęp na taras widokowy

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po Pałacu Kultury i Nauki, jednym z najwyższych i najbardziej okazałych budynków w Warszawie, widocznym z niemal każdego miejsca w mieście. Skorzystaj też z możliwość ominięcia kolejki na taras widokowy. Zobacz charakterystyczne wnętrza Pałacu Kultury i Nauki: sale balowe ze wspaniałą stolarką, sale konferencyjne z oryginalnymi meblami i wyposażeniem z lat 50. oraz majestatyczne marmurowe klatki schodowe. Przewodnik przybliży Ci całą historię budynku od 1952 roku do dnia dzisiejszego. Poznaj historię budynku i wysłuchaj ciekawych opowieści oraz anegdot. Na koniec zwiedzania omiń kolejkę do windy i udaj się na taras widokowy na 30. piętrze, aby móc podziwiać piękny widok na miasto. Po tej wycieczce już nigdy nie spojrzysz na Pałac Kultury i Nauki w ten sam sposób.

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

5. Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Wsiądź do komfortowego autokaru. Podziwiaj warszawskie zabytki w ramach wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje odbiór z hotelu i transport powrotny. Przejedź przez Stare Miasto, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także przez plac Zamkowy i Pragę.  Wskocz na pokład autobusu oferującego mnóstwo miejsca na rozprostowanie nóg, by udać się na Stare Miasto. Podziwiaj plac Zamkowy i Zamek Królewski, w którym od 1596 do 1795 roku rezydowali polscy monarchowie. Z kolei w 1918 roku na krótko stanowił on siedzibę polskiego prezydenta. Zobacz Kolumnę Zygmunta III Wazy, która stanowiła pierwszy świecki pomnik w Polsce. Zachwyć się gotycką bazyliką archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się nagrobki ze szczątkami wybitnych Polaków. Przyjrzyj się architekturze Rynku Starego Miasta i Barbakanu, a później udaj się na teren dawnego żydowskiego getta. Zatrzymaj się na chwilę przy pomniku Bohaterów Getta i zobacz niesamowitą współczesną architekturę Muzeum Historii Żydów Polskich.  Udaj się na Umschlagplatz i ulicę Miłą, aby zobaczyć, gdzie znajdował się bunkier, w którym Mordechaj Anielewicz, przywódca powstania w getcie, odebrał sobie życie. Podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego. Zwróć uwagę na rezydencje arystokratów i słynne zabytki. Odwiedź bazylikę Świętego Krzyża, w murach której znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina (1810-1849). Przespaceruj się po Łazienkach Królewskich, które stanowią miejską oazę dla warszawiaków.   Zachwyć się pałacem Na Wodzie – wspaniałą letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Zobacz m.in. Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomniki Powstania Warszawskiego i Katyński. Odwiedź warszawską Pragę (jeżeli natężenie ruchu ulicznego na to pozwoli). Podziwiaj stadion PGE Narodowy, bazylikę katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, cerkiew oraz ulice Targową i Ząbkowską.  Przejedź obok pomnika Braterstwa Broni i XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Ciesz się wyjątkowym widokiem na warszawskie Stare Miasto z mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

6. Warszawa: 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Podczas tej 3-godzinnej wycieczki będziesz mieć do dyspozycji wygodny rower miejski oraz profesjonalnego przewodnika, który pokaże Ci imponujące miejsca w Warszawie. Przejedź przez słynny Trakt Królewski i Stare Miasto oraz podziwiaj panoramę centrum Warszawy z brzegu Wisły. Zobacz ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Kultury i Nauki.  Wycieczka trwa 3 godziny i obejmuje około 14,5 km jazdy na rowerze w bardzo spokojnym tempie. Przerwa na odpoczynek planowana jest mniej więcej w połowie trasy.

Warszawa: wycieczka śladami kuchni polskiej

7. Warszawa: wycieczka śladami kuchni polskiej

Podczas wycieczki śladami kuchni polskiej będziesz mieć okazję spróbowania różnorodnych polskich przysmaków, odwiedzając od 3 do 5 restauracji położonych na warszawskiej starówce. Wycieczkę poprowadzi ekspert kulinarny, który opowie Ci o rozmaitych szczegółach dotyczących próbowanych przez Ciebie potraw, począwszy od składników, poprzez historię, a skończywszy na sposobie ich powstawania. Jeśli chcesz się przekonać, których polskich potraw warto skosztować, ta wycieczka jest dla Ciebie idealna. Na to niezwykłe kulinarne doświadczenie składa się degustacja licznych, różnorodnych polskich przysmaków. Przyjdź na wycieczkę głodny(-a), aby móc skosztować wszystkich smakołyków dostępnych w ofercie. 

Warszawa: 3-godzinna wycieczka krajoznawcza na segwayu

8. Warszawa: 3-godzinna wycieczka krajoznawcza na segwayu

Weź udział w wyjątkowej wycieczce po Warszawie. Nie musisz brać udziału w długich i męczących spacerach po mieście. Zamiast tego wskocz na swój prywatny segway, który pozwoli Ci przemieszczać się z miejsca na miejsce. Segway jest cichym, przyjaznym dla środowiska pojazdem dwukołowym, który szybko nauczysz się prowadzić. Ta 3-godzinna wycieczka ma trasę dłuższą niż 10 km. Podczas tej wycieczki po Warszawie zwiedzisz najważniejsze miejsca w mieście, co pozwoli Ci podziwiaj architekturę i zabytki miasta. Twój przewodnik poleci Ci miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu w Warszawie, a także da Ci kilka wskazówek o życiu w tym mieście. Podziwiaj oszałamiające widoki z Wisły, odwiedź największy w Europie Multimedialny Park Fontann, a także zobacz historyczne parki i królewskie rezydencje. Zobacz to wszystko i wiele więcej. Zanim wskoczysz na swój segway wysłuchaj krótkiego instruktażu i odbierz kask. Jazda na segwayu jest prosta, a my gwarantujemy Ci, że po chwili będziesz poruszał(a) się segwayem w prosty i swobodny sposób.

Prywatna wycieczka po warszawskim getcie, synagoga, cmentarz

9. Prywatna wycieczka po warszawskim getcie, synagoga, cmentarz

Podczas tej 3-godzinnej wycieczki zwiedzisz prawdziwe dzielnice, ulice i domy, które tworzyły getto warszawskie, największe ze wszystkich żydowskich gett w okupowanej przez Niemców w czasach II wojny światowej Europie. Podczas zwiedzania pozostałości murów getta, ostatniej ulicy i wciąż działającej synagogi, która przetrwała wojnę, usłyszysz od profesjonalnego przewodnika wstrząsające historie o codziennym życiu w getcie. Dowiesz się o historii tego zapadającego w pamięć miejsca, w którym niemieckie władze uwięziły żydów. Getto znajdowało się w dzielnicy Muranów polskiej stolicy i zostało uruchomione pomiędzy październikiem i listopadem 1940 roku. Ponad 400 000 żydów z Warszawy i pobliskich okolic zostało zgromadzonych w tym miejscu o powierzchni 4 km². 100 000 ludzi zginęło tutaj na skutek wycieńczenia, głodu, chorób, a ponad 300 000 zostało zamordowanych w pobliskim obozie zagłady w Treblince. Odkryj historię getta, w tym powstania w 1943 roku, a także jego trwałe dziedzictwo. 

Warszawa: Zamek Królewski bez kolejki i z przewodnikiem

10. Warszawa: Zamek Królewski bez kolejki i z przewodnikiem

Zamek Królewski w Warszawie jest barokowo-klasyczną rezydencją, w której mieszkało wielu polskich monarchów. Po pierwsze będziesz miał/-a okazję na dokładne obejrzenie zamku z zewnątrz i podziwianie jego XIV-wiecznej architektury. Podczas domyślnej opcji 2-godzinnej, po odpowiednim wprowadzeniu, wejdź do środka Zamku Królewskiego, aby zobaczyć jego wnętrza. Udaj się na spacer po królewskich komnatach, pełnych starych zabytkowych obrazów i dekoracji. Posłuchaj historii tego imponującego budynku, ponieważ proces wykończenia jego budowy był bardzo długi. Poznaj dawny dom polskich władców i dowiedz się, w jaki sposób zmieniał się na przestrzeni lat. Zamek znajduje się na samym początku Starego Miasta w Warszawie. Podczas rozszerzonej opcji 3-godzinnej będziesz także miał/-a także okazję na spacer po tej okolicy. Twój profesjonalny przewodnik pokaże Ci najbardziej urokliwe miejsca na Starym Mieście i opowie Ci jego historię, więc będziesz mógł/mogła chłonąć atmosferę.

Liczba znalezionych atrakcji: 74
Sortuj wg::
Strona 1 z 5

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje letnie w: Warszawa

Oprócz atrakcji typu Atrakcje letnie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Warszawa?

W: Warszawa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Atrakcje letnie w: Warszawa obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Warszawa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Warszawa? Kliknij tutaj.

Warszawa: Co mówią inni?

Ta aktywność to idealny sposób na relaks i po prostu cieszenie się scenerią. Łódź oferuje kilka miejsc do siedzenia, w tym miejsca na dachu. Nie ma przewodnika, ale też niewiele można powiedzieć o mijanych miejscach (plaże po obu stronach, ludzie łowiący ryby w rzece, łodzie restauracyjne i barowe, różne budynki). Przed wejściem na pokład można kupić napoje (w tym alkohol) w barze na Atalanta, które można również zabrać ze sobą na rejs.

Łatwa do znalezienia lokalizacja, mieliśmy piękny słoneczny dzień pod koniec września, ale niezbyt ciepły, Andrzej, nasz gospodarz, dał nam koce i było naprawdę wygodnie. Naprawdę fajnie było podróżować wzdłuż rzeki, a widoki były oszałamiające. Andrew był uroczy i rozmowny z dobrym angielskim i opowiadał historie, gdy szliśmy. Naprawdę podobała nam się podróż. Był to również bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Gorąco polecam.

Zanimiva predstavitev Varšave, vodič nas je popeljal po prelepem parku, ogledali smo si predel z ambasadami w potem čudovito staro mesto. Vodič je bil zelo simpatičen in veliko svojega znanja nam je posredoval.

Wspaniała przewodniczka Ewa zadbała o przyjacielska i informatywne atmosferę. Super

Od autobusu do przewodnika i kierowcy autobusu wszystko było świetnie.