Dodaj daty

WarszawaAtrakcje dla małych grup

Nasze najbardziej polecane Warszawa Atrakcje dla małych grup

Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

1. Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

„Time for Chopin” to seria koncertów na cześć jednego z największych geniuszy Warszawy, Fryderyka Chopina. Odbywają się one codziennie i bierze w nich udział wiele pianistów i pianistek. W trakcie koncertów można usłyszeć różne interpretacje utworów artysty, co stanowi pretekst do ciekawych dyskusji. To doświadczenie, stanowiące inspirację zarówno dla gości, jak i dla obecnych tam muzyków, pozwoli Ci poznać słynne dzieła Chopina z wielu różnych perspektyw. Projekt został stworzony przez wybitnych pianistów, będących pasjonatami twórczości Fryderyka Chopina. Jako gość będziesz jednym z kluczowych elementów projektu „Time For Chopin”. Twoja obecność oraz sposób postrzegania muzyki Fryderyka Chopina jest bardzo ważnym aspektem programu. Klimatyczny nastrój sali koncertowej w trakcie występów grupowych i solowych sprzyja muzycznemu dialogowi z widownią. Po koncercie będziesz mieć możliwość dyskusji z innymi gośćmi i z artystami.

Warszawa: zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki i degustacja

2. Warszawa: zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki i degustacja

Przenieś się w czasie i poznaj historię polskiej wódki oraz mnóstwo fascynujących faktów. Weź udział w 70-minutowym zwiedzaniu Muzeum Polskiej Wódki na warszawskiej Pradze w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika. Przyjedź do muzeum i rozpocznij zwiedzanie od wspomnień przedstawionych przez byłych pracowników Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Zwiedź 5 interaktywnych nowoczesnych galerii, dzięki którym zapoznasz się z historią polskiej wódki. Po wycieczce udaj się do Akademii Wódki na 20-minutowe warsztaty degustacyjne. Gdy już zwilżysz swoje podniebienie próbkami wyśmienitej wódki, odwiedź ¾ Koneser Bar na 3. piętrze muzeum. Spróbuj najlepszych koktajli przygotowanych z różnych rodzajów polskiej wódki.

Z Warszawy: Wycieczka samochodem do Auschwitz-Birkenau

3. Z Warszawy: Wycieczka samochodem do Auschwitz-Birkenau

Odbierz z miejsca zakwaterowania w Warszawie wczesnym rankiem. Spotkaj się ze swoim kierowcą i wsiądź do standardowego samochodu lub minivana, a następnie wyrusz do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Czas odbioru zależy od godziny wejścia do Muzeum Auschwitz-Birkenau i może być inny niż podany. Po przybyciu na miejsce wyruszysz na 3,5-godzinną wycieczkę grupową z przewodnikiem po Auschwitz i Birkenau z przewodnikiem mówiącym po angielsku. Zacznij od obozu koncentracyjnego Auschwitz i dowiedz się, jak został założony przez niemieckich nazistów na obrzeżach miasta Oświęcim w 1940 roku. Po wojnie obóz został przekształcony w muzeum pokazujące dowody ludobójstwa. Blok nr. 11, znany jako Blok Śmierci, był miejscem mordowania ludzi pod Ścianą Śmierci. Poza obozem zobacz komorę gazową, w której w latach 1940-1943 zamordowano 70 000 osób. Obejrzyj film nakręcony po wyzwoleniu obozu, który jest wyświetlany w różnych wersjach językowych na terenie muzeum. Następnie udaj się do części obozu koncentracyjnego Birkenau. Dowiedz się, jak w 1941 roku, 3 km od Oświęcimia, w dawnej wsi Brzezinka, niemieccy naziści utworzyli nowy obóz o nazwie Auschwitz II Birkenau. W latach 1942-1945 ok. Żyło i zmarło tu 1,5 miliona ludzi. Większość z nich (90%) stanowili Żydzi, pozostali to Polacy, Cyganie, Rosjanie, więźniowie z 28 krajów Europy oraz ludzie wszystkich narodowości i przekonań politycznych i religijnych. Od 1944 r. transporty więźniów z całego kontynentu wjeżdżały bezpośrednio przez Bramę Śmierci. W 1979 roku obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Podczas zwiedzania będzie czas na zjedzenie obiadu w restauracji. Zostaniesz odebrany po wycieczce i wrócisz do Warszawy, gdzie wieczorem zostaniesz odwieziony do miejsca zakwaterowania. Cała wycieczka trwa do 13 godzin. Wycieczka jest domyślnie dostępna w języku angielskim. Inne języki: hiszpański, włoski, niemiecki i francuski są dostępne na życzenie.

Z Warszawy: wycieczka w małej grupie do Białowieskiego Parku Narodowego

4. Z Warszawy: wycieczka w małej grupie do Białowieskiego Parku Narodowego

Białowieski Park Narodowy to ewenement na skalę europejską. Najstarszy park narodowy w Polsce i jeden z najstarszych w Europie charakteryzuje się niezwykle różnorodną florą i fauną. Znajdziesz tu całą gamę roślin i zwierząt, które nie występują nigdzie indziej. Według specjalistów Puszcza Białowieska jest domem dla 25 000 gatunków zwierząt i ponad 1000 gatunków roślin. Jeśli chcesz doświadczyć natury w jej najlepszym wydaniu i zobaczyć, jak wygląda świat nietknięty przez cywilizację, weź udział w całodniowej wycieczce do Białowieskiego Parku Narodowego. Podczas tej wycieczki zobaczysz najlepsze zabytki i atrakcje tego miejsca, w tym: - Obszar ściśle chroniony: serce Białowieży i jej najcenniejszy obszar zostało stworzone przez samą naturę bez jakiejkolwiek interwencji człowieka. Trudno w to uwierzyć, ale prawie cała Europa była kiedyś pokryta tego rodzaju prastarym lasem. Podczas tego 3-godzinnego spaceru po obszarze chronionym będzie Ci towarzyszył profesjonalny przewodnik (bez przewodnika nie można zwiedzać rezerwatu). - Rezerwat pokazowy żubra: Żadna wycieczka do Puszczy Białowieskiej nie byłaby kompletna bez wizyty w rezerwacie pokazowym żubra. Wbrew swojej nazwie rezerwat zamieszkuje nie tylko żubry, zwane też królami Białowieży, ale kilka innych gatunków, takich jak jelenie, łosie, dziki, wilki, tarpany, konie polskie, ryś, żubron (hybryda żubra i bydło domowe) żyje na tym terenie w warunkach półnaturalnych. Informujemy, że Rezerwat Pokazowy Żubrów jest nieczynny w poniedziałki od 15 października do 15 kwietnia. - Park Palace: ten wspaniały ogród położony w sercu dzikiego lasu służył rosyjskim carom jako rezydencja myśliwska. Jak sama nazwa wskazuje, na tym terenie znajdował się kiedyś pałac. Jeśli masz szczęście, podczas spaceru po parku możesz spotkać dzikie zwierzęta, takie jak jelenie, dziki czy lisy. - Najstarszy budynek w Białowieży: Przez lata ten drewniany dwór pełnił różnorodne funkcje. Niegdyś była siedzibą gubernatora grodzieńskiego i jednym z ulubionych miejsc wypoczynku cara Aleksandra II. Pełnił też funkcję muzeum, szpitala polowego, restauracji, kasyna, a nawet przedszkola. - Prawosławna parafia św. Mikołaja: Zbudowany pod koniec XIX wieku kościół zachwyca architekturą z czerwonej cegły. Została ufundowana przez cara Aleksandra III i przez długi czas służyła jako prywatna świątynia cara. Wnętrze zdobi piękny porcelanowy ikonostas, jedyny w swoim rodzaju w Polsce. - Białowieża Towarowa: Zostaniesz zaproszony do carskiej restauracji znajdującej się w starym budynku dworca kolejowego. Będzie to doskonała okazja do podziwiania (z zewnątrz) luksusowych wagonów kolejowych przekształconych w carski salon, który obecnie jest hotelem.

Warszawa: Prywatna całodniowa wycieczka po Wilczym Szańcu

5. Warszawa: Prywatna całodniowa wycieczka po Wilczym Szańcu

Wilczy Szaniec to kompleks ogromnych i okazałych schronów, położony w malowniczej, pełnej lasów i jezior krainie zwanej Mazurami. To jeden z najbardziej malowniczych regionów Polski, który warto odwiedzić już dla samej zapierającej dech w piersiach przyrody. To tajny kompleks wielopiętrowych schronów, całkowicie ukrytych przed światem, które były świadkami niektórych z najważniejszych momentów II wojny światowej. To tutaj prowadzona była Operacja Barbarossa, tajny plan inwazji na Związek Radziecki. Tu też zapadła decyzja o budowie obozów zagłady, tu też w lipcu 1944 roku miał miejsce nieudany zamach na Hitlera. Wilczy kłamca, mimo wysadzenia w powietrze podczas odwrotu Niemców w styczniu 1945 roku, wciąż robi ogromne wrażenie. Kolosalne betonowe bunkry rozmieszczone na ogromnym obszarze pokazują militarny rozmach i potęgę nazistowskich Niemiec. Hitler nie był jedynym, który tam kwaterował, a wielu najważniejszych ludzi Trzeciej Rzeszy, takich jak Goering, Bormann, Keitel i Jodl, również miało swoje bunkry w Wilczym Kłamcy. Walory historyczne miejsca i jego piękne otoczenie przyciągają rocznie ponad 250 tysięcy turystów z całego świata. W drodze powrotnej odwiedzicie jedno z trzech miejsc: Mamerki, gdzie można zobaczyć więcej bunkrów, średniowieczny zamek lub piękny barokowy kościół z efektownym wnętrzem.

Warszawa: Kolacja w ciemnościach

6. Warszawa: Kolacja w ciemnościach

Weź udział w wyjątkowej kolacji, która składa się z wysublimowanych dań kuchni polskiej. Odwiedź „restaurację w ciemnościach", w której jedzenie pobudzi Twoje kubki smakowe, ożywi Twoje zmysły i zaspokoi Twój apetyt na nowe przygody. Ta 1,5-godzinna przygoda kulinarna ma miejsce w centrum miasta. Przez cały czas trwania przygody zostaną Ci podane przepyszne dania, podczas gdy Twoje zmysły zostaną pobudzone przez zabawne wyzwania w ciemnościach. Przygotuj się na silne emocje i egzotykę, której będzie towarzyszyło pragnienie poczucia bezpieczeństwa. Całość odbędzie się pod opieką specjalistów, którzy wprowadzą Cię do świata wszystkich Twoich zmysłów, oprócz wzroku. Zapach pobudzi Twoją wyobraźnię i zachęci Cię do rozpoznawania dań, których kosztujesz. Dotyk pozwoli Ci odkryć fakturę posiłków i poczuć bliskość do tych, którzy towarzyszą Ci podczas tej wyjątkowej podróży. Słuch pozwoli Ci na interakcję i wymianę wrażeń, zaś smak zasugeruje, co jest serwowane, a także pozwoli docenić jakość posiłków.

Warszawa: Wycieczka w małej grupie do obozu zagłady w Treblince

7. Warszawa: Wycieczka w małej grupie do obozu zagłady w Treblince

Wyjedź z Warszawy i jedź z anglojęzycznym kierowcą do obozu zagłady w Treblince. Zrelaksuj się podczas 1-godzinnej podróży. Po przyjeździe odwiedź muzeum obozowe i poznaj organizację obozu oraz jego straszną historię. Następnie możesz przejść się wśród ruin karnego obozu pracy, w którym w latach 1941-1944 przetrzymywano około 20 000 więźniów. Posłuchaj historii 840 więźniów obozu zagłady, którzy próbowali uciec w 1943 roku. Odkryj przerażające szczegóły nazistowskiej „ Ostateczne rozwiązanie”, tak jak zostało uchwalone w Obozie Zagłady w Treblince. Zatrzymaj się na lunch w lokalnej restauracji, zanim wrócisz do Warszawy około 15:30.

Warszawa: 4-godzinna wycieczka kulinarna po polsku

8. Warszawa: 4-godzinna wycieczka kulinarna po polsku

Kiedy większość ludzi myśli o polskiej kuchni, przychodzi na myśl jedno – „pierogi”. Ale te pyszne knedle z serem i ziemniakami serwowane są we wszystkich anglojęzycznych restauracjach. Aby poznać bardziej niezwykły smak Polski, wybierz się na 4-godzinną wycieczkę kulinarną po Warszawie i dowiedz się, czym naprawdę jest polska kuchnia. Delektuj się polskimi potrawami w 4-6 starannie wybranych lokalach i posłuchaj historii, które się za nimi kryją. Dowiedz się, dlaczego Polacy narzekają na jakość pieczywa i dlaczego czasami tęsknią za żywnością produkowaną w latach 70. Dowiedz się, dlaczego nie można ufać zaproszeniu na „filiżankę kawy” i nie tylko. Przygotuj się na ekwiwalent pełnego posiłku, oczywiście z deserem! Ale kiedy będziesz trochę spacerować, będziesz w stanie spalić trochę kalorii – pamiętaj tylko o założeniu wygodnych butów.

Z Warszawy: Zwiedzanie zamku w Malborku i Gdańska lub Sopotu

9. Z Warszawy: Zwiedzanie zamku w Malborku i Gdańska lub Sopotu

Wyjedź z Warszawy i udaj się do delty Wisły, aby odwiedzić zamek w Malborku, założony przez Krzyżaków i największy kompleks zamkowy w Europie pod względem powierzchni. Zajrzyj do kompleksu zamkowego, aby podziwiać dziedziniec i krużganki Zamku Wysokiego i odkryj, gdzie odbywały się biesiady w Letnim Refektarzu. Podziwiaj gotycką architekturę Pałacu Wielkich Mistrzów na Zamku Średnim. Przejdź do historycznego Gdańska, aby wybrać się na spacer po Starym Mieście i minąć Targ Węglowy, na którym odbywa się coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Zobacz Muzeum Bursztynu mieszczące się w dawnej Wieży Więziennej i przejdź przez bogato zdobioną Złotą Bramę, aby wejść na Długi Targ prowadzący do Bramy Zielonej. Przenieś się w średniowiecze na Dwór Artusa, gdzie wieczorami gromadzili się zamożni kupcy. Zobacz kolorowy Dom Holenderski i zrób sobie przerwę przy Fontannie Neptuna przy wejściu na Dwór Artusa. Odwiedź Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i podziwiaj największy ceglany kościół na świecie. Alternatywnie, jeśli wolisz, możesz odwiedzić nadmorski kurort Sopot. Wybierz się na spacer deptakiem Bohaterów Monte Cassino i rzuć okiem na słynny „Krzywy Domek”. Wybierz się na spacer po najdłuższym drewnianym molo w Europie i podziwiaj Sopocką Latarnię Morską, wybudowaną w latach 1903-1904 jako część Instytutu Balneologicznego. Wejdź na szczyt wieży widokowej, aby podziwiać piękny widok na miasto i morze.

Z Warszawy: Wycieczka w małej grupie do Krakowa i Wieliczki z lunchem

10. Z Warszawy: Wycieczka w małej grupie do Krakowa i Wieliczki z lunchem

Ta trasa zaczyna się w Warszawie. Zostaniesz odebrany przez anglojęzycznego kierowcę z Twojego hotelu. Najpierw zwiedzisz Kopalnię Soli w Wieliczce, która została zbudowana w XIII wieku i produkowała sól kuchenną nieprzerwanie do 1996 roku. Pod poziomem gruntu znajdziesz solne rzeźby, jeziora i niewiarygodnie spektakularne komory. Co roku kopalnię odwiedza ponad milion turystów – nie bez powodu. Następnie kierowca zabierze Cię na lunch do lokalnej restauracji w Oświęcimiu lub Krakowie, w zależności od czasu. W Krakowie lokalny przewodnik zabierze Cię na wycieczkę po mieście. Zobaczysz m.in. wieżę ratuszową, Bazylikę Mariacką, krakowski Barbakan i Sukiennice. Najciekawszym zabytkiem jest Wzgórze Wawelskie z Katedrą i Zamkiem Królewskim, miejsce królewskich koronacji, ślubów i pogrzebów. Niektóre z najstarszych kamiennych budowli pochodzą z X wieku. W jaskini u podnóża wzgórza, nad brzegiem Wisły, swoje legowisko miał Smok Wawelski – smocza jaskinia jest obecnie popularnym przystankiem turystycznym. Po wycieczce wrócisz do Warszawy około 22:00.

Liczba znalezionych atrakcji: 61
Sortuj wg::
Strona 1 z 4

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje dla małych grup w: Warszawa

Oprócz atrakcji typu Atrakcje dla małych grup jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Warszawa?

W: Warszawa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Atrakcje dla małych grup w: Warszawa obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Warszawa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Warszawa? Kliknij tutaj.

Warszawa: Co mówią inni?

Wybitna działalność kulturalna, z bardzo serdecznymi gospodarzami i pianistą na wysokim poziomie

Koncert jest prosty i punktualny. Pianista jest utalentowany. O rozsądnej cenie.

Szczerze polecam! Świetny koncert, wybitna pianistka, urocza atmosfera!

Muzyka wysokiej jakości, przyjemna i spokojna chwila w ciągu dnia.

Bardzo dobry pianista i zabawny i uroczy gospodarz?