Walencja
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Walencja: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Walencja”

Walencja – najciekawsze atrakcje

7 najciekawszych atrakcji Walencji

Madryt i Barcelona to najpopularniejsze miasta Hiszpanii, ale Walencja też posiada wspaniałe atrakcje kulturalne i dzielnice, w których można chłonąć lokalną atmosferę. A w dodatku odbywa się tam również niesamowite Las Fallas, czyli Święto Ognia.

Miasteczko Sztuki i Nauki

Miasteczko Sztuki i Nauki

To zaprojektowane przez Santiaga Calatravę rozległe centrum kultury składa się z 5 budynków przypominających muszle oraz posiada promenadę pełną dzieł sztuki i zieleni.

L'Oceanogràfic
Zdjęcie: Nigel Swales@flickr (CC BY-SA 2.0)

L'Oceanogràfic

W największym oceanarium w Europie zobaczysz delfiny i poznasz 5 głównych ekosystemów świata. Możesz też zjeść posiłek pośród ryb w niesamowitej podwodnej restauracji.

Bioparc Valencia

Bioparc Valencia

Park ten posiada 3 wybiegi afrykańskie, w których zwierzęta koegzystują ze sobą jak w środowisku naturalnym. Konstrukcja parku daje wrażenie bliskiego obcowania ze zwierzętami.

La Llotja de la Seda
Zdjęcie: Marcela Escandell@flickr (CC BY-SA 2.0)

La Llotja de la Seda

Dawna giełda jedwabiu z XVI wieku to symbol handlowej potęgi Walencji. Znajdująca się w niej Sala Kontraktów (Sala de Contratacion) była kiedyś centrum biznesowym miasta.

Katedra w Walencji

Katedra w Walencji

Wiele osób uważa, choć niektórzy w to wątpią, że w katedrze znajduje się pochodzący z I wieku n.e. Święty Graal, czyli kielich, z którego Chrystus pił podczas Ostatniej Wieczerzy.

Mercado Central

Mercado Central

Główny bazar Walencji jest mekką smakoszy od 1928 roku. Na setkach stoisk znajdziesz mnóstwo lokalnych produktów spożywczych i regionalnych przysmaków.

Torres de Serranos

Torres de Serranos

Pomiędzy tymi gotyckimi wieżami z 1391 roku znajdowała się kiedyś główna brama otoczonego murem miasta. Wieże pełniły rolę nie tylko więzienia, ale też i ceremonialnego wejścia.

Walencja: Zaplanuj pobyt

Ile dni spędzić w Walencji?

Na spokojne zwiedzenie wszystkich atrakcji Walencji radzimy przeznaczyć 4 dni. Zarezerwuj też jeden dzień na Miasteczko Sztuki i Nauki i kolejny na Bioparc. Jeśli chcesz skorzystać ze słońca, morza i plaż, dodaj jeszcze jeden dzień, albo i dwa. Jeśli planujesz odwiedzić Walencję podczas Las Fallas w połowie marca, warto zarezerwować kolejny dodatkowy dzień.

Jak poruszać się po Walencji?

Po Walencji możesz poruszać się autobusami, tramwajami i metrem. Kupno karty Valencia Tourist Card (VLC) umożliwia bezpłatne korzystanie z komunikacji publicznej oraz wstęp do muzeów miejskich i zabytków. Walencja jest również przyjazna rowerzystom. Posiada wiele ciekawych miejsc na przejażdżki, w tym 8-kilometrowy park Turia, który biegnie od Bioparc Valencia do Miasteczka Sztuki i Nauki.

Gdzie nocować w Walencji?

Starówka Walencji (Ciutat Vella) to popularne miejsce w centrum miasta. Russafa, znajdująca się obok dzielnicy Eixample, to przyjemna alternatywa. Plażowiczom preferującym bliskość morza polecamy dzielnicę La Malva-Rosa, z której można w 30 minut dojechać metrem do centrum miasta (na przykład do stacji „Colón”).

Bilety do Miasteczka Sztuki i Nauki

Możesz nabyć bilety tylko na jedną atrakcję (Hemisfèric 8 EUR, Oceanogràfic 27,90 EUR, Muzeum Nauki 8 EUR) lub wykupić pakiet. Wstęp do wszystkich trzech atrakcji kosztuje 32 EUR, z uwzględnieniem 10% zniżki przy dokonaniu rezerwacji on-line. Kupując bilet do Hemisfèric, wybierz jeden z interesujących Cię seansów IMAX. Wszystkie bilety można zarezerwować on-line na konkretny dzień.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +34
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W Walencji nigdy nie jest chłodno i można ją zwiedzać przez cały rok. Latem jednak są większe tłumy, a zimą część atrakcji jest zamykana wcześniej. Najlepszą porą na wycieczkę do Walencji będzie późna wiosna, przed szczytem sezonu turystycznego.

Walencja: Wycieczki i bilety

Walencja: Najciekawsze atrakcje

Hiszpania: Ciekawe miejsca

Walencja: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Walencja? Kliknij tutaj.