Atrakcje i wycieczki

Walencja

Skosztuj paelli w miejscu, z którego pochodzi, i podziwiaj futurystyczną architekturę oraz piękną lagunę.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

7 najciekawszych atrakcji Walencji

Madryt i Barcelona to najpopularniejsze miasta Hiszpanii, ale Walencja też posiada wspaniałe atrakcje kulturalne i dzielnice, w których można chłonąć lokalną atmosferę. A w dodatku odbywa się tam również niesamowite Las Fallas, czyli Święto Ognia.

 • Miasteczko Sztuki i Nauki

  1. Miasteczko Sztuki i Nauki

  To zaprojektowane przez Santiaga Calatravę rozległe centrum kultury składa się z 5 budynków przypominających muszle oraz posiada promenadę pełną dzieł sztuki i zieleni.

 • L'Oceanogràfic

  2. L'Oceanogràfic

  W największym oceanarium w Europie zobaczysz delfiny i poznasz 5 głównych ekosystemów świata. Możesz też zjeść posiłek pośród ryb w niesamowitej podwodnej restauracji.

 • Bioparc Valencia

  3. Bioparc Valencia

  Park ten posiada 3 wybiegi afrykańskie, w których zwierzęta koegzystują ze sobą jak w środowisku naturalnym. Konstrukcja parku daje wrażenie bliskiego obcowania ze zwierzętami.

 • La Llotja de la Seda

  4. La Llotja de la Seda

  Dawna giełda jedwabiu z XVI wieku to symbol handlowej potęgi Walencji. Znajdująca się w niej Sala Kontraktów (Sala de Contratacion) była kiedyś centrum biznesowym miasta.

 • Katedra w Walencji

  5. Katedra w Walencji

  Wiele osób uważa, choć niektórzy w to wątpią, że w katedrze znajduje się pochodzący z I wieku n.e. Święty Graal, czyli kielich, z którego Chrystus pił podczas Ostatniej Wieczerzy.

 • Mercado Central

  6. Mercado Central

  Główny bazar Walencji jest mekką smakoszy od 1928 roku. Na setkach stoisk znajdziesz mnóstwo lokalnych produktów spożywczych i regionalnych przysmaków.

 • Torres de Serranos

  7. Torres de Serranos

  Pomiędzy tymi gotyckimi wieżami z 1391 roku znajdowała się kiedyś główna brama otoczonego murem miasta. Wieże pełniły rolę nie tylko więzienia, ale też i ceremonialnego wejścia.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Walencji?

  Na spokojne zwiedzenie wszystkich atrakcji Walencji radzimy przeznaczyć 4 dni. Zarezerwuj też jeden dzień na Miasteczko Sztuki i Nauki i kolejny na Bioparc. Jeśli chcesz skorzystać ze słońca, morza i plaż, dodaj jeszcze jeden dzień, albo i dwa. Jeśli planujesz odwiedzić Walencję podczas Las Fallas w połowie marca, warto zarezerwować kolejny dodatkowy dzień.

 • Jak poruszać się po Walencji?

  Po Walencji możesz poruszać się autobusami, tramwajami i metrem. Kupno karty Valencia Tourist Card (VLC) umożliwia bezpłatne korzystanie z komunikacji publicznej oraz wstęp do muzeów miejskich i zabytków. Walencja jest również przyjazna rowerzystom. Posiada wiele ciekawych miejsc na przejażdżki, w tym 8-kilometrowy park Turia, który biegnie od Bioparc Valencia do Miasteczka Sztuki i Nauki.

 • Gdzie nocować w Walencji?

  Starówka Walencji (Ciutat Vella) to popularne miejsce w centrum miasta. Russafa, znajdująca się obok dzielnicy Eixample, to przyjemna alternatywa. Plażowiczom preferującym bliskość morza polecamy dzielnicę La Malva-Rosa, z której można w 30 minut dojechać metrem do centrum miasta (na przykład do stacji „Colón”).

 • Bilety do Miasteczka Sztuki i Nauki

  Możesz nabyć bilety tylko na jedną atrakcję (Hemisfèric 8 EUR, Oceanogràfic 27,90 EUR, Muzeum Nauki 8 EUR) lub wykupić pakiet. Wstęp do wszystkich trzech atrakcji kosztuje 32 EUR, z uwzględnieniem 10% zniżki przy dokonaniu rezerwacji on-line. Kupując bilet do Hemisfèric, wybierz jeden z interesujących Cię seansów IMAX. Wszystkie bilety można zarezerwować on-line na konkretny dzień.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +34
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W Walencji nigdy nie jest chłodno i można ją zwiedzać przez cały rok. Latem jednak są większe tłumy, a zimą część atrakcji jest zamykana wcześniej. Najlepszą porą na wycieczkę do Walencji będzie późna wiosna, przed szczytem sezonu turystycznego.

Walencja: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Walencja? Kliknij tutaj.

Walencja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 6688 opinii

5 *, to za mało, może 15 * by wystarczyło na ocenę. SUPER, EXTRA, wspaniała przewodniczka Nicole (POZDRAWIAMY). Każda minuta to wspaniała przygoda, tapas na plaży przygotowane przez Nicole i te widoki, cudnie. 101% profi. POLECAM !!!

Niesamowite wrażenia, chwile spędzone w parku napewno długo będziemy miło wspominać. Wspaniały występ delfinów pod okiem treserek. Zwierzątka zadbane i chętnie pokazują swoje umiejętności. Polecamy każdemu

Warto odwiedzić, przy okazji okolica cudowna. Samo oceanarium ok, szału nie ma. Brakowało kilku zwierząt mimo Inf że są np. pingwiny, krokodyle .

Miło, punktualnie i ciekawie. Delfiny wzruszają do łez. Cudowne przeżycie. Polecam wszystkim.