Walencja – nasze najbardziej polecane atrakcje

Walencja: bilet wstępu do oceanarium L’Oceanogràfic

1. Walencja: bilet wstępu do oceanarium L’Oceanogràfic

Oceanarium L’Oceanogràfic usytuowane jest na terenie Miasteczka Sztuki i Nauki. Obejmuje ono gatunki z wielu najważniejszych ekosystemów morskich na świecie. Zanurz się w wyjątkowym morskim świecie i przejdź przez najdłuższy podwodny tunel w Europie. Zobacz rodzinę białuch arktycznych i stań twarzą w twarz z rekinami. Oceanarium zajmuje 2 poziomy. Górny, z ekspozycją zewnętrzną, otoczony jest wspaniałym jeziorem słodkowodnym, które zamieszkują pelikany, kormorany i flamingi. Na dolnym poziomie znajdują się największe akwaria w Europie, a w nich przedstawiciele głównych ekosystemów wodnych. Odkryj środowiska wodne m.in. Morza Śródziemnego, Antarktydy, Arktyki i Morza Czerwonego. Zobacz ponad 45 000 wodnych stworzeń z 500 różnych gatunków, w tym białuch, morsów, meduz, lwów morskich i rekinów. Gdy zechcesz zrobić sobie przerwę, odwiedź podwodną restaurację.

Walencja: Rejs katamaranem z opcją zachodu słońca

2. Walencja: Rejs katamaranem z opcją zachodu słońca

Weź udział w rejsie wzdłuż wybrzeża Walencji na przestronnym katamaranie w towarzystwie doświadczonej załogi. Płyń z wiatrem po wspaniałym Morzu Śródziemnym. Wypłyń katamaranem z przystani w Walencji i ciesz się morską bryzą i widokami na wybrzeże. Z punktu widokowego na oceanie zobaczysz słynne zabytki, takie jak Miasto Sztuki i Nauki, wieżę El Miguelete i panoramę Walencji. Opcja rejsu o zachodzie słońca obejmuje odprężającą muzykę, lampkę wina musującego cava i możliwość podziwiania zachodzącego słońca na tle panoramy Walencji, które barwi ocean na złoto i pomarańczowo. W środy od czerwca do września 2023 r. możesz wziąć udział w relaksującym rejsie o zachodzie słońca z odprężającą muzyką graną przez DJ-a.

Walencja: 24- lub 48-godzinny bilet autobusowy Hop-on Hop-off

3. Walencja: 24- lub 48-godzinny bilet autobusowy Hop-on Hop-off

Zwiedź najlepsze miejsca w Walencji we własnym tempie dzięki Valencia Bus Turistic. Skorzystaj z 24- lub 48-godzinnego biletu autobusowego na wycieczkę autobusową hop-on hop-off i zobacz miejsca, które najbardziej Cię interesują. Dostępnych jest 17 przystanków rozmieszczonych w całym mieście, na których możesz wsiadać i wysiadać bez ograniczeń. Zobacz najlepsze atrakcje i zabytki w Walencji. Korzystaj z audioprzewodnika w czasie rzeczywistym, który dostępny jest w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, chińskim, portugalskim, japońskim, walenckim i rosyjskim. 1. Poeta Querol 2. Plaza Toros 3. Museo Fallero 4. Ciudad Artes y Ciencias 5. Oceanogràfic 6. C.C. Aqua 7. Marina Real 8. Las Arenas 9. Puerto 10. Baleares 11. Mestalla Museo Militar 12. San Pio V 13. Nuevo Centro 14. Dama Ibérica 15. Bioparc 16. Museo H. Valencia 17. Ivam

Walencja: bilet na pokaz flamenco w Palosanto

4. Walencja: bilet na pokaz flamenco w Palosanto

Doświadcz hiszpańskiej kultury i muzyki dzięki biletowi do teatru flamenco Palosanto w Walencji.Odwiedź samo serce malowniczej dzielnicy, aby obejrzeć pokaz w awangardowym, ale jednocześnie tradycyjnym tablao flamenco. Okaż swój kupon w recepcji i wejdź do miejsca o przytulnej atmosferze i niezwykłej akustyce. Zachwyć się pokazem pod kierownictwem artystycznym tancerki Veróniki Pulido. Poczuj, jak Twoje serce bije w rytm intensywnych ruchów tancerzy. Doświadcz silnych emocji, słuchając utalentowanego gitarzysty. Daj się ponieść cante jondo (pieśni głębokiej)w wykonaniu wybitnych śpiewaków. Możesz zostać w obiekcie po występie, aby dalej chłonąć atmosferę miejsca lub wypić drinka.

Z Walencji: Jaskinie San José - wycieczka z przewodnikiem i bilet wstępu

5. Z Walencji: Jaskinie San José - wycieczka z przewodnikiem i bilet wstępu

Jaskinie San José to atrakcja, której nie można pominąć podczas pobytu w Walencji. Udaj się do jaskiń z przewodnikiem i zwiedzaj okolicę pieszo oraz łodzią. Podążaj wzdłuż najdłuższej żeglownej podziemnej rzeki w Europie i zobacz stalaktyty, stalagmity oraz malowidła jaskiniowe wpisane na listę UNESCO. Wyjedź z Walencji i udaj się autobusem w stronę wioski Vall d'Uixo, gdzie znajdują się słynne jaskinie San José. Przed wejściem do środka przewodnik przybliży Ci system jaskiń, w którym znajduje się najdłuższa żeglowna podziemna rzeka w Europie o długości około 3000 metrów. W jaskini wejdź na pokład małej łodzi, by zacząć odkrywanie systemu jaskiń. Po drodze podziwiaj stalaktyty, stalagmity i malowidła jaskiniowe wpisane na listę UNESCO. Po rejsie łodzią kontynuuj zwiedzanie pieszo w suchej galerii. Przed powrotem do Walencji skorzystaj z 30 minut czasu wolnego w okolicy, aby podziwiać iberyjskie zabytki archeologiczne, napić się kawy lub odwiedzić sklep z pamiątkami. Więcej szczegółów: Podczas wycieczki możesz korzystać z usług oficjalnego przewodnika (Valencia&Go), który będzie Ci towarzyszył przez całą drogę i przybliży Ci najważniejsze informacje o Walencji, a także zdradzi wszystkie tajemnice ukryte w jaskiniach Cuevas de San José, niesamowitą historię tego miejsca i związane z nim ciekawostki (j. hiszpański i angielski). Po dotarciu do jaskiń wsiądziesz na pokład łodzi, aby przepłynąć rzekę razem z przewodnikiem, który pokaże Ci kilka najważniejszych miejsc tego cudu natury (przewodnik może być hiszpańskojęzyczny). Po opuszczeniu jaskiń przewodnik firmy Valencia&Go chętnie odpowie na wszystkie pytania.

Walencja: rejs katamaranem żaglowym z Swim Stop

6. Walencja: rejs katamaranem żaglowym z Swim Stop

Ucieknij od ruchliwych plaż Walencji i wyrusz w malowniczy rejs katamaranem. Żegluj wokół oszałamiającego wybrzeża i opalaj się na podwieszanej siatce łodzi. Po drodze podziwiaj otaczające Cię panoramiczne widoki i poznaj miasto z nowej perspektywy. Ochłodź się podczas orzeźwiającej kąpieli w morzu. Następnie katamaran wraca do punktu odbioru.

Walencja: wycieczka rowerowa z przewodnikiem

7. Walencja: wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Przejedź rowerem po przytulnych uliczkach starego centrum Walencji z lokalnym przewodnikiem. Odkryj spektakularne budynki, w tym katedrę w Walencji. Wybierz dołączenie do grupowej wycieczki rowerowej lub zdecyduj się na prywatną wycieczkę i dostosuj swój plan podróży, aby zobaczyć preferowane lokalizacje w Walencji. Jedź rowerem w kierunku rzeki Túria i odwiedź jej piękny ogród. Przejdź obok Palau de la Música i gigantycznego placu zabaw Guliwera z książki Podróże Guliwera. W ostatniej części wycieczki zwiedzaj Miasto Sztuki i Nauki. Zobacz słynne modernistyczne budynki architekta Santiago Calatrava przed powrotem do centrum miasta.

Walencja: bilet do Muzeum Nauki Księcia Filipa

8. Walencja: bilet do Muzeum Nauki Księcia Filipa

Dowiedz się o nauce i kosmosie w interaktywny, pouczający i rozrywkowy sposób dzięki całodniowemu wstępowi do Muzeum Nauki Księcia Felipe w przełomowym Mieście Sztuki i Nauki w Walencji. Budynek został zaprojektowany przez Santiago Calatravę w formie szkieletu wieloryba i ma na celu przybliżenie społeczeństwu nauki i technologii w zabawny sposób. Jej motto brzmi: „Zabrania się nie dotykać, nie czuć i nie myśleć”. Wśród wystaw, które można dotknąć, poczuć i przemyśleć, znajduje się Teatr Elektryczność. Przed audytorium, które może pomieścić do 50 osób, włosy dosłownie jeżą ci się na głowie, gdy nieco szalony wynalazca demonstruje fizyczne zasady elektryczności. Odkryj ponad 40 000 metrów kwadratowych galerii Muzeum Nauki Księcia Filipa i dowiedz się więcej na temat takich pojęć, jak zmiana klimatu, technologia nadzoru i biometria, a wszystko to w łatwym do zrozumienia języku. Od 6 października do 10 marca 2024 r. odkryj świat Pixara dzięki wystawie „Nauka za Pixarem”. Zanurz się w Pixar Universe, wystawie o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych, która prezentuje proces twórczy powołujący do życia najsłynniejsze postacie w historii animacji komputerowej, takie jak Buzz Lightyear, Dory, Mike czy Sully. Wizyta rozpoczyna się od film opisujący, jak pomysł może przekształcić się w film, ukazujący proces produkcyjny tej niesamowitej branży. Ponadto wystawa przedstawia najważniejsze techniczne i artystyczne kamienie milowe Pixar, pionierskiej firmy w dziedzinie animacji komputerowej, a także analizuje trzy kluczowe aspekty tworzenia filmów: postacie, światy i historie. Wystawa jest podzielona na osiem sekcji, z których każda koncentruje się na etapie procesu kinowego przekształcającego pomysł w film: modelowanie, rigowanie, powierzchnie, dekoracje, kamery, animacja, symulacja, oświetlenie i renderowanie.

Walencja: Oceanografic, Hemisferic i Science Museum Combos

9. Walencja: Oceanografic, Hemisferic i Science Museum Combos

Zdecyduj, którą atrakcję Miasta Sztuki i Nauki w Walencji chcesz odwiedzić, korzystając z różnych oferowanych opcji kombinacji. Możesz odwiedzić 3 główne atrakcje: Oceanografic, Hemisferic & Science Museum lub wybrać tylko dwie, które wolisz (upewnij się, że wybrałeś właściwą opcję podczas finalizowania rezerwacji). Zobacz ponad 500 gatunków zwierząt morskich w L'Oceanogràfic zaprojektowanym przez Felixa Candelę w kształcie lilii wodnej. Przeglądaj eksponaty przedstawiające środowiska wodne Arktyki, Morza Czerwonego i nie tylko. Masz szansę kupić posiłek w podwodnej restauracji. Udaj się na wyższe piętra, aby obejrzeć wystawy plenerowe i otoczyć się wspaniałym słodkowodnym jeziorem zamieszkanym przez pelikany, kormorany i flamingi. Na niższym poziomie znajdź życie morskie z głównych ekosystemów morskich świata. Zobacz bieługi, morsy, meduzy, lwy morskie i rekiny. Dotknij, poczuj i pomyśl o szeregu teorii naukowych w interaktywnym Muzeum Nauki Księcia Felipe. Włosy jeżą ci się dęba, gdy nieco ekscentryczny wynalazca demonstruje fizyczne zasady działania elektryczności przed audytorium, które może pomieścić do 50 osób. Kino Hemisfèric zostało otwarte w 1998 roku i było pierwszym budynkiem w Mieście Sztuki i Nauki, który otworzył swoje podwoje dla publiczności. Podziwiaj spektakularną konstrukcję zaprojektowaną przez Santiago Calatravę w kinie Hemisfèric. Zachwyć się owalnym dachem o długości ponad 100 metrów, w którym znajduje się duża kula tworząca salę projekcyjną 3D. Wybierz film spośród katalogu zawierającego filmy od dokumentalnych po dzieła dla dzieci.

Walencja: karta Valencia Tourist Card na 24, 48 lub 72 godz.

10. Walencja: karta Valencia Tourist Card na 24, 48 lub 72 godz.

Podróżuj bezpłatnie miejskimi i metropolitalnymi autobusami, pociągami metra, tramwajami i pociągami kolei podmiejskiej, uzyskaj bezpłatny wstęp do muzeów miejskich i zabytków oraz skorzystaj ze specjalnych zniżek w głównych atrakcjach turystycznych Walencji dzięki karcie Valencia Tourist Card. Wybierz kartę 24, 48 lub 72-godzinną, zgodnie z Twoimi planami podróży. Podróżuj miejskimi i metropolitalnymi autobusami, pociągami metra, pociągami kolei podmiejskiej i tramwajami w strefie AB, włącznie z trasą Walencja–lotnisko–Walencja (L3, L5). Odkrywaj miasto dzięki bezpłatnemu wstępowi do muzeów miejskich i zabytków, takich jak budynek Lonja de Seda, znany również jako Giełda Jedwabiu, wieże Serranos i Quart, muzeum Fallas i muzeum Almoina. Korzystaj ze zniżek w głównych atrakcjach miasta, w tym z 10% zniżki w Miasteczku Sztuki i Nauki, 10% zniżki w oceanarium L’Oceanogràfic, 12% zniżki na wycieczkę Bus Turístico, 50% zniżki w pałacu Marqués de dos Aguas, 10% zniżki w katedrze i do 20% zniżki na wycieczkę z przewodnikiem.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Walencja
Skosztuj paelli w miejscu, z którego pochodzi, i podziwiaj futurystyczną architekturę oraz piękną lagunę.

Najciekawsze atrakcje

Walencja: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 273
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Walencja: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Walencja

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Walencja?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Walencja

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Walencja to:

Peñíscola

Walencja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Walencja? Kliknij tutaj.

Walencja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 10 615 opinii

Wysiadłem z autobusu wycieczkowego na przystanku 8 przy plaży i poszedłem w niewielkiej odległości do teatru. Jadłem w małej kawiarni po drodze. Znalazłem Teatr Pallasanto przy bocznej ulicy. Świeżo odnowiony w nowoczesnym stylu. Cudowne przyjemne powitanie od personelu teatru z bezpłatnymi napojami itp. Pokaz rozpoczął się o 8.15 z dwoma tradycyjnymi piosenkarzami i hiszpańskim gitarzystą. Piękna tradycyjna tancerka Flaminco wykonała fantastyczny taniec przy akompaniamencie śpiewaków i gitarzysty. Do tańca dołączył wtedy męski tancerz. Hipnotyzująca wydajność. Spotkałem matkę i ojca tancerek na pokazie, zapoznałem się z wykonawcami i zrobiłem zdjęcie. Jeden z pracowników zadzwonił po taksówkę, która zabrała nas do naszego mieszkania. OCENA - wielki zespołowy wysiłek młodej firmy. Świetny wieczór. Denisa i Katie.

Voucher wymieniany na bilety u kierowcy bez problemu wskakuj i wysiadaj. Połączenie z Oceanographic również poszło dobrze. Voucher z kodami, które można zarezerwować jako bilet wstępu poprzez link na stronie. Idealny!!

Autobus dojeżdża we wszystkie kluczowe miejsca. Sam pojazd w bardzo dobrym stanie i ma dobry rozkład jazdy. Kierowcy pomocni i mili

Spektakl wybitny, obsługa przemiła. Atmosfera świetna a sangria przepyszna. Miejsca bardzo klimatyczne

Zachwycający występ byliśmy z dziećmi - bardzo im się podobało, nasza najlepsza atrakcja