Walencja

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Walencja: największe atrakcje

7 najciekawszych atrakcji Walencji

Madryt i Barcelona to najpopularniejsze miasta Hiszpanii, ale Walencja też posiada wspaniałe atrakcje kulturalne i dzielnice, w których można chłonąć lokalną atmosferę. A w dodatku odbywa się tam również niesamowite Las Fallas, czyli Święto Ognia.

 • Miasteczko Sztuki i Nauki

  1. Miasteczko Sztuki i Nauki

  To zaprojektowane przez Santiaga Calatravę rozległe centrum kultury składa się z 5 budynków przypominających muszle oraz posiada promenadę pełną dzieł sztuki i zieleni.

 • L'Oceanogràfic

  2. L'Oceanogràfic

  W największym oceanarium w Europie zobaczysz delfiny i poznasz 5 głównych ekosystemów świata. Możesz też zjeść posiłek pośród ryb w niesamowitej podwodnej restauracji.

 • Bioparc Valencia

  3. Bioparc Valencia

  Park ten posiada 3 wybiegi afrykańskie, w których zwierzęta koegzystują ze sobą jak w środowisku naturalnym. Konstrukcja parku daje wrażenie bliskiego obcowania ze zwierzętami.

 • La Llotja de la Seda

  4. La Llotja de la Seda

  Dawna giełda jedwabiu z XVI wieku to symbol handlowej potęgi Walencji. Znajdująca się w niej Sala Kontraktów (Sala de Contratacion) była kiedyś centrum biznesowym miasta.

 • Katedra w Walencji

  5. Katedra w Walencji

  Wiele osób uważa, choć niektórzy w to wątpią, że w katedrze znajduje się pochodzący z I wieku n.e. Święty Graal, czyli kielich, z którego Chrystus pił podczas Ostatniej Wieczerzy.

 • Mercado Central

  6. Mercado Central

  Główny bazar Walencji jest mekką smakoszy od 1928 roku. Na setkach stoisk znajdziesz mnóstwo lokalnych produktów spożywczych i regionalnych przysmaków.

 • Torres de Serranos

  7. Torres de Serranos

  Pomiędzy tymi gotyckimi wieżami z 1391 roku znajdowała się kiedyś główna brama otoczonego murem miasta. Wieże pełniły rolę nie tylko więzienia, ale też i ceremonialnego wejścia.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Walencji?

  Na spokojne zwiedzenie wszystkich atrakcji Walencji radzimy przeznaczyć 4 dni. Zarezerwuj też jeden dzień na Miasteczko Sztuki i Nauki i kolejny na Bioparc. Jeśli chcesz skorzystać ze słońca, morza i plaż, dodaj jeszcze jeden dzień, albo i dwa. Jeśli planujesz odwiedzić Walencję podczas Las Fallas w połowie marca, warto zarezerwować kolejny dodatkowy dzień.

 • Jak poruszać się po Walencji?

  Po Walencji możesz poruszać się autobusami, tramwajami i metrem. Kupno karty Valencia Tourist Card (VLC) umożliwia bezpłatne korzystanie z komunikacji publicznej oraz wstęp do muzeów miejskich i zabytków. Walencja jest również przyjazna rowerzystom. Posiada wiele ciekawych miejsc na przejażdżki, w tym 8-kilometrowy park Turia, który biegnie od Bioparc Valencia do Miasteczka Sztuki i Nauki.

 • Gdzie nocować w Walencji?

  Starówka Walencji (Ciutat Vella) to popularne miejsce w centrum miasta. Russafa, znajdująca się obok dzielnicy Eixample, to przyjemna alternatywa. Plażowiczom preferującym bliskość morza polecamy dzielnicę La Malva-Rosa, z której można w 30 minut dojechać metrem do centrum miasta (na przykład do stacji „Colón”).

 • Bilety do Miasteczka Sztuki i Nauki

  Możesz nabyć bilety tylko na jedną atrakcję (Hemisfèric 8 EUR, Oceanogràfic 27,90 EUR, Muzeum Nauki 8 EUR) lub wykupić pakiet. Wstęp do wszystkich trzech atrakcji kosztuje 32 EUR, z uwzględnieniem 10% zniżki przy dokonaniu rezerwacji on-line. Kupując bilet do Hemisfèric, wybierz jeden z interesujących Cię seansów IMAX. Wszystkie bilety można zarezerwować on-line na konkretny dzień.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +34
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W Walencji nigdy nie jest chłodno i można ją zwiedzać przez cały rok. Latem jednak są większe tłumy, a zimą część atrakcji jest zamykana wcześniej. Najlepszą porą na wycieczkę do Walencji będzie późna wiosna, przed szczytem sezonu turystycznego.

Walencja: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Walencja? Kliknij tutaj.

Walencja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 7066 opinii

kartę odebrałam na lotnisku bez problemu miłe dziewczyny drobna uwaga punkt odbioru obok Ratusza mieści się jakby w budynku ratusza zaraz za nim po tej samej stronie . Szukałam godzinę budki na placu w upale była zamknięta i w końcu pojechałam na lotnisko koszt 4,40 .Później okazało się że punkt jest w innym miejscu pozdrawiam z upalnej walencji

Oceanarium rewelacyjne, warte swojej ceny. Muzeum techniki, w porównaniu nawet z Centrum Kopernika w Warszawie słabe, nie polecam. Kino bez szału ale ujdzie.

Warto odwiedzić, przy okazji okolica cudowna. Samo oceanarium ok, szału nie ma. Brakowało kilku zwierząt mimo Inf że są np. pingwiny, krokodyle .

Oceanarium na wysokim poziomie, film vulcan szału nie ma prawie usnąłem Wypad z rodzinką może być.

Miło, punktualnie i ciekawie. Delfiny wzruszają do łez. Cudowne przeżycie. Polecam wszystkim.