Dodaj daty

WaitomoZwiedzanie Piesze wycieczki

Nasze najbardziej polecane Waitomo Zwiedzanie Piesze wycieczki

Waitomo: rejs z przewodnikiem po jaskiniach Waitomo Glowworm

1. Waitomo: rejs z przewodnikiem po jaskiniach Waitomo Glowworm

Podczas rejsu z przewodnikiem odkryjesz nowozelandzki cud natury, jakim są jaskinie Waitomo Glowworm. Przepłyń łodzią przez ten podziemny kompleks, obserwując miliony maleńkich bioluminescencyjnych owadów rozświetlających wapienne skały Zwiedź ten kompleks jaskiń. Będzie też możliwość zwiedzenia jaskini Cathedral Cave pieszo. Jaskinie zostały uformowane ponad 30 milionów lat temu i składają się z 2 poziomów. Górny poziom jest suchy i obejmuje wejście do jaskini oraz formacje znane pod nazwami Katakumby, Organy i komnata Bankietowa. Na dolnym poziomie zobaczyć można koryta strumienia i Katedrę. Twoje zwiedzanie rozpocznie się od pieszej wycieczki, podczas której przewodnik ożywi jaskinie opowieściami o ich historiach. Później wejdziesz na pokład łodzi i rozpoczniesz podziwianie gry świateł podczas cichej podróży przez gwieździstą krainę jaskini Waitomo Glowworm.

Jaskinie Waitomo: Labirynt Black Water Rafting

2. Jaskinie Waitomo: Labirynt Black Water Rafting

Płyń w dół podziemnej rzeki, wślizgnij się do rwącej wody, zeskocz z małego wodospadu i rozkoszuj się magią groty robaczków świętojańskich w jaskini Ruakuri podczas tej przygody w Czarnym Labiryncie. Załóż swój sprzęt i ucz się od profesjonalnie wyszkolonych przewodników, którzy zabiorą Cię na tyrolkę, rafting i speleologię. Zamelduj się na przygodę z czarną wodą w Waitomo. Zdobądź cały swój sprzęt i instrukcje od swojego przewodnika, zanim rozpoczniesz podziemną podróż. Przeskakuj kaskadowe wodospady, tkaj i wspinaj się po krainie pełnej robaczków świętojańskich. Po energetyzującej wycieczce popłyń spokojnie w dół podziemnej rzeki. Ciesz się pokazem robaczków świętojańskich na sklepionych wapiennych galeriach powyżej. Przejedź się strumieniem, który wije się i zakręca przez kanion, zjedź w dół ukrytego wodospadu i zjeżdżalni skalnej, zanim wyjdziesz do skąpanego w słońcu lasu Waitomo. Baza raftingowa znajduje się w niewielkiej odległości od wioski Waitomo Caves. Jest to punkt rezerwacji i zbiórki na wszystkie wyprawy raftingowe na czarnych wodach. To także siedziba Long Black Cafe, gdzie znajdziesz pyszne jedzenie, kawę i miłą obsługę Kiwi.

Z Auckland: Hobbiton i Waitomo Caves Day Trip z lunchem

3. Z Auckland: Hobbiton i Waitomo Caves Day Trip z lunchem

Dołącz do tej wycieczki, aby odwiedzić dwie najbardziej znane i znane atrakcje Nowej Zelandii, plan filmowy Hobbiton i jaskinie Waitomo Glowworm, podczas jednodniowej wycieczki z Auckland. Po odebraniu z hotelu w centrum Auckland udaj się na południe przez wzgórza Bombaju, aby podziwiać panoramiczne widoki na region Waikato i malownicze równiny Hauraki. Dotrzyj do The Shire's Rest w Matamata, domu planu filmowego Hobbiton. Twój przewodnik pomoże Ci ominąć tłumy, abyś mógł zwiedzić plan filmowy podczas oficjalnej 2-godzinnej wycieczki. Bądź eskortowany przez teren o powierzchni 10 akrów i poznaj fascynujące szczegóły dotyczące tworzenia planu filmowego Hobbiton. Zobacz Hobbit Holes, The Green Dragon Inn i The Mill. Delektuj się specjalnie przygotowanym napojem w The Green Dragon Inn. Następnie udaj się do hipnotyzujących jaskiń Waitomo Glowworm Caves, gdzie zjesz lunch w stylu kiwi w The Homestead w Waitomo. Po drodze opowiadaj historie z Hobbitonu i wchodź w interakcje z innymi podróżnikami. Szybuj cicho łodzią po słynnych na całym świecie jaskiniach i podziwiaj tysiące magicznych robaczków świętojańskich. Twój przewodnik będzie prawdopodobnie potomkiem wodza Maorysów, który pierwotnie badał jaskinie i może podzielić się z Tobą niezwykłą historią tego obszaru. Przejdź przez majestatyczną Jaskinię Katedralną, która słynie z akustyki. Podróż powrotna prowadzi przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów Nowej Zelandii, a następnie podąża wzdłuż majestatycznej rzeki Waikato na północ, część drogi powrotnej do Auckland. Miniesz Taupiri z jego bardzo świętym miejscem pochówku Maorysów. Dzień kończy się powrotem do miejsca zakwaterowania.

Z Auckland: wycieczka autobusowa Waitomo i Hobbiton z lunchem

4. Z Auckland: wycieczka autobusowa Waitomo i Hobbiton z lunchem

Zobacz magiczne jaskinie Waitomo i plan filmowy Hobbiton podczas całodniowej wycieczki z Auckland. Wejdź na pokład luksusowej wycieczki autokarowej GreatSights i udaj się na południe, podziwiając podczas jazdy typową nowozelandzką scenerię – bujne, zielone pola uprawne i pagórkowate wzgórza. Plan filmowy Hobbiton stał się jednym z obowiązkowych miejsc w Nowej Zelandii. Działające gospodarstwo rolne w pobliżu małego miasteczka Matamata zostało przekształcone w plan filmowy do słynnych na całym świecie filmów Władca Pierścieni i Hobbit, a dziś można odwiedzić plan i zobaczyć, gdzie powstawała magia. Zobacz atrakcje, takie jak oryginalne Hobbit Holes, Gospoda pod Zielonym Smokiem, Drzewo Imprezy i nie tylko. Twój przewodnik opowie historie zza kulis i fascynujące fakty na temat powstawania planu filmowego. Następnie zatrzymaj się w jaskiniach Waitomo Glowworm, sieci podziemnych tuneli i jaskiń zbudowanych z niesamowitych formacji wapiennych. Wyrusz na 45-minutową wycieczkę z przewodnikiem po jaskiniach, zakończoną naprawdę wyjątkową wycieczką łodzią przez Grotę Glowworm, gdzie świetliki migoczą i świecą nad głowami, gdy płyniesz przez ciemną i cichą jaskinię. Po zwiedzeniu tych dwóch najważniejszych atrakcji turystycznych Nowej Zelandii przewodnik kierowcy zabierze Cię z powrotem do Auckland, skąd wrócisz wczesnym wieczorem.

Waitomo: 1,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem po jaskini Ruakuri

5. Waitomo: 1,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem po jaskini Ruakuri

Poznaj jaskinię Ruakuri, najdłuższą podziemną pieszą wycieczkę z przewodnikiem w Nowej Zelandii. Jaskinia Ruakuri oferuje urzekające połączenie najbardziej fascynujących podziemnych doświadczeń Waitomo. Jaskinia Ruakuri zawiera pokazy świetlików i jest wypełniona pięknymi stalaktytami i stalagmitami powstałymi przez miliony lat. Zejdź w dół przez spektakularne spiralne wejście i podziwiaj miękko składane formacje wapienne przypominające szal i kryształowe gobeliny. Usłysz odległy grzmot podziemnych wodospadów i zbliż się do robaczków świętojańskich. Główne funkcje to Holdens Cavern, nazwana na cześć Jamesa Holdena, który jako pierwszy otworzył jaskinię dla publiczności, The Drum Passage, The Pretties i The Ghost Passage. Twój kompetentny przewodnik ożywi historię, cechy i legendy jaskini dzięki ich opowiadaniu. Wielu przewodników to miejscowi, których rodzice i dziadkowie oprowadzali po jaskiniach. To doświadczenie sprawi, że będziesz zachwycony i pokorny przez sam majestat natury.

Auckland: plan filmowy Hobbiton i wycieczka w małej grupie Waitomo

6. Auckland: plan filmowy Hobbiton i wycieczka w małej grupie Waitomo

Wycieczka rozpoczyna się odbiorem z miasta Auckland, gdzie przygoda zaczyna się od przejazdu przez oszałamiającą okolicę Waikato, najbardziej rozległy obszar rolniczy na świecie, podczas podróży z przewodnikiem do Hobbiton. Po drodze nie zapomnij skorzystać z okazji do robienia zdjęć, podziwiając wspaniałe naturalne krajobrazy wokół pięknych gór i pól uprawnych. Po przejażdżce dotrzyj do Alexander Family Sheep Farm i Shire's Rest, wejścia do Hobbiton, i podziwiaj tysiące żyjących tu owiec. Gdy już tu jesteś, zjedz coś, napij się kawy lub zjedz lody, aby się ochłodzić, podczas gdy przewodnik odbierze bilety na plan filmowy. Następnie wskocz na pokład jednego z dużych zielonych autobusów Hobbiton i wyrusz w 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po tym niesamowitym planie filmowym o powierzchni 12 akrów z profesjonalnym przewodnikiem Hobbiton, który zapewni Ci jak najwięcej Twoja wizyta. Podczas wycieczki na bujne pastwiska Shire odwiedź 44 nory hobbitów, zobacz niesamowite ogrody, posłuchaj sekretów i opowieści o kręceniu filmów i zakończ przygodę z LOTR zimnym napojem w słynnym Pub Hobbiton, The Green Dragon Inn. Po doświadczeniach z LOTR czas udać się na zachód, w kierunku oszałamiającego regionu Waitomo. Po drodze podziwiaj niesamowite tamy wodne, piękne pola uprawne, konie wyścigowe i stolicę Nowej Zelandii Kiwiana. Zanim dotrzesz do jaskiń, zatrzymaj się w gospodarstwie Waitomo na lunch i małą niespodziankę. Będąc w Waitomo, odkryj starożytne i niesamowite jaskinie i podziwiaj wiele formacji jaskiń, w tym stalaktyty, stalagmity i kolumny wapienne, zanim zejdziesz jeszcze głębiej pod ziemię, by zobaczyć Glowworm Grotto. Wsiądź na pokład swojej świetlistej łodzi i wybierz się w rejs po rzece w grocie z tysiącami błyszczących robaczków świętojańskich. Unikalne dla Nowej Zelandii od ponad 120 lat jaskinie Waitomo Glowworm to obowiązkowa pozycja dla każdego podróżnika. Podczas wycieczki z przewodnikiem powrotnej do Auckland kontynuujemy zwiedzanie najdłuższej rzeki Nowej Zelandii, elektrowni Huntly i miejsca pochówku królowych Maorysów.

Jaskinie Waitomo Black Abyss Ultimate Cave Experience

7. Jaskinie Waitomo Black Abyss Ultimate Cave Experience

Wybierz się na niesamowitą przygodę w jaskiniach w jaskiniach Waitomo. Zaspokój swoją wewnętrzną adrenalinę podczas tej wycieczki z przewodnikiem w głąb Jaskini Ruakuri. Zipline przez nieziemskie robaczki świętojańskie i pluskanie przez podziemne wodospady. Odprawa w Waitomo, gdzie Twój przewodnik zapewni, że jesteś odpowiednio wyposażony i zaoferuje Ci instrukcje techniczne, zanim zejdziesz do podziemnej sieci jaskiń Waitomo. Ćwicz zjazdy ze swoim przewodnikiem, aby upewnić się, że poczujesz się pewnie, zanim zejdziesz na 35 metrów w pozornie bezdenne, czarne głębiny wysadzanej robaczkami świętojańskimi Jaskini Ruakuri. Zejdź głębiej z tyrolką latającego lisa, która przechodzi przez obszar obfitujący w robaczki świętojańskie. Przygotuj się na przerażenie przez oszałamiające stalaktyty i stalagmity, które zdobią ściany jaskini podczas przemierzania ciemnej wody. Ciesz się zabawą napędzaną adrenaliną, gdy schodzisz w dół, płyniesz przez kanion i wspinasz się po wodospadach, zanim wypłyniesz na światło dzienne. Pod koniec ekscytującej podróży ciesz się gorącym prysznicem, obfitą zupą i bajglem. Zakończ w Long Black Café, doskonałym miejscu, aby usiąść, zrelaksować się i cieszyć się atmosferą wysokiej energii, gdy podekscytowani goście odlatują i przybywają z różnych wypraw. Dostęp do Internetu i towary są również dostępne w tym miejscu.

Z Auckland: całodniowa wycieczka do jaskiń Hobbiton i Waitomo

8. Z Auckland: całodniowa wycieczka do jaskiń Hobbiton i Waitomo

Wyjedź z Auckland i wybierz się w malowniczą podróż przez piękne góry pasma Kaimai podczas 2-godzinnej jazdy samochodem do planu filmowego Hobbiton. Zrelaksuj się na pokładzie luksusowego mercedesa wyposażonego w bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz bezpłatne przekąski i wodę. Po przyjeździe podążaj śladami swoich ulubionych postaci z Władcy Pierścieni podczas oficjalnej 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po farmie owiec o powierzchni 1250 akrów, na której kręcono film. Uzyskaj niesamowite widoki na pasmo Kaimai, gdy jesteś prowadzony przez stronę, aby odkryć Hobbit Holes, Old Mill i Double-Arched Bridge. Zatrzymaj się na bezpłatnego drinka w The Green Dragon Inn. Udaj się do jaskiń Waitomo Glowworm i poznaj niesamowite robaczki świętojańskie oraz historyczne i geologiczne aspekty jaskiń podczas rejsu łodzią z przewodnikiem. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podziwiając krajobrazy w drodze powrotnej do Auckland, gdzie po przyjeździe zostaniesz odwieziony do hotelu.

Waitomo: Glowworm Cave 3-godzinna eko-wycieczka z przewodnikiem

9. Waitomo: Glowworm Cave 3-godzinna eko-wycieczka z przewodnikiem

Zejdź z utartych szlaków podczas tej kameralnej 3-godzinnej wycieczki po niektórych cudach natury Nowej Zelandii. Zacznij od krótkiego spaceru przez rodzimy busz i malowniczy wąwóz Mangapu. Wędruj przez piękny rodzimy las Nowej Zelandii, brodź przez strumienie słodkowodne, wspinaj się po głazach i odkrywaj nietknięte wapienne jaskinie i spektakularne formacje skalne. Ciesz się hipnotyzującymi pokazami robaczka świętojańskiego w prywatnych jaskiniach, które pozostają nienaruszone przez ścieżki lub elektryczne światła. Zakończ wycieczkę pod prysznicem, filiżanką gorącej kawy lub herbaty i lekkimi przekąskami.

1-kilometrowa wycieczka tyrolką do jaskiń Waitomo

10. 1-kilometrowa wycieczka tyrolką do jaskiń Waitomo

Zanurz się w bujnym krajobrazie Waitomo, przelatując między drzewami. Przeżyj ekscytującą przygodę z tyrolką i przejedź 10-liniowym torem przez piękny wapienny kraj. Podnieś poziom adrenaliny, odkrywając lokalną scenerię w wyjątkowy sposób. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na miejscu i wyposaż się we własny sprzęt do tyrolki. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o podszewce, gdy przewodnik poprowadzi Cię przez tę pełną akcji przygodę. Zacznij na niższej wysokości wśród rodzimych drzew, gdzie zbudujesz pewność siebie. Zajmij się zamkiem błyskawicznym i po drodze poznaj lokalną geologię i rodzimą historię Maorysów. Przejedź najdłuższymi tyrolkami, które zaprowadzą Cię do popularnego punktu widokowego Waitomo z zapierającymi dech w piersiach widokami na region. Zakończ przygodę pełną adrenaliny superszybką finałową przejażdżką o długości 280 metrów, podczas której możesz osiągnąć prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 2
Sortuj wg:

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zwiedzanie Piesze wycieczki w: Waitomo

Oprócz atrakcji typu Zwiedzanie Piesze wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Waitomo?

W: Waitomo są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Jakie są najlepsze Zwiedzanie Piesze wycieczki w: Waitomo?

Waitomo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Waitomo? Kliknij tutaj.