Waitomo
Zabytki i pomniki

Zabytki i pomniki
Liczba znalezionych atrakcji: 6

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Waitomo: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 34
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Waitomo Zabytki i pomniki

Jaskinie Waitomo: Labirynt Black Water Rafting

Jaskinie Waitomo: Labirynt Black Water Rafting

Płyń w dół podziemnej rzeki, wślizgnij się do rwącej wody, zeskocz z małego wodospadu i rozkoszuj się magią groty robaczków świętojańskich w jaskini Ruakuri podczas tej przygody w Czarnym Labiryncie. Załóż swój sprzęt i ucz się od profesjonalnie wyszkolonych przewodników, którzy zabiorą Cię na tyrolkę, rafting i speleologię. Zamelduj się na przygodę z czarną wodą w Waitomo. Zdobądź cały swój sprzęt i instrukcje od swojego przewodnika, zanim rozpoczniesz podziemną podróż. Przeskakuj kaskadowe wodospady, tkaj i wspinaj się po krainie pełnej robaczków świętojańskich. Po energetyzującej wycieczce popłyń spokojnie w dół podziemnej rzeki. Ciesz się pokazem robaczków świętojańskich na sklepionych wapiennych galeriach powyżej. Przejedź się strumieniem, który wije się i zakręca przez kanion, zjedź w dół ukrytego wodospadu i zjeżdżalni skalnej, zanim wyjdziesz do skąpanego w słońcu lasu Waitomo. Baza raftingowa znajduje się w niewielkiej odległości od wioski Waitomo Caves. Jest to punkt rezerwacji i zbiórki na wszystkie wyprawy raftingowe na czarnych wodach. To także siedziba Long Black Cafe, gdzie znajdziesz pyszne jedzenie, kawę i miłą obsługę Kiwi.

Z Auckland: Hobbiton i Jaskinie Waitomo - 1-dniowa wycieczka z lunchem

Z Auckland: Hobbiton i Jaskinie Waitomo - 1-dniowa wycieczka z lunchem

Dołącz do tej wycieczki, aby odwiedzić dwie z najbardziej kultowych i znanych atrakcji Nowej Zelandii, Hobbiton Movie Set i Waitomo Glowworm Caves, podczas jednodniowej wycieczki z Auckland. Po odbiorze z hotelu w centrum Auckland udaj się na południe przez Wzgórza Bombajskie, aby podziwiać panoramiczne widoki na region Waikato i malownicze równiny Hauraki. Przyjedź do The Shire's Rest w Matamata, domu planu filmowego Hobbiton. Twój przewodnik pomoże Ci ominąć tłumy, abyś mógł zwiedzić plan filmowy podczas oficjalnej 2,5-godzinnej wycieczki, w tym w pełni tematyczną Hobbit Hole na Bagshot Row. Bądź eskortowany przez 10-hektarowy teren i poznaj fascynujące szczegóły dotyczące tworzenia planu filmowego Hobbiton. Zobacz Hobbit Holes, The Green Dragon Inn i The Mill. Skosztuj bezpłatnego, specjalnie warzonego napoju w The Green Dragon Inn. Następnie udaj się do hipnotyzujących jaskiń Waitomo Glowworm Caves, gdzie zjesz lekki lunch w stylu Kiwi w The Homestead w Waitomo. Po drodze podziel się historiami z Hobbitonu i wejdź w interakcję z innymi podróżnikami. Płyń cicho łodzią w słynnych na całym świecie jaskiniach i daj się zaskoczyć tysiącom magicznych robaczków świętojańskich. Twój przewodnik będzie prawdopodobnie potomkiem maoryskiego wodza, który pierwotnie badał jaskinie i może podzielić się z Tobą niezwykłą historią tego obszaru. Przejdź przez majestatyczną Jaskinię Katedralną, słynącą z akustyki. Podróż powrotna zabierze Cię przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów Nowej Zelandii, a następnie podążysz wzdłuż majestatycznej rzeki Waikato na północ do Auckland. Miniesz Taupiri z bardzo świętym maoryskim cmentarzem. Dzień zakończy się powrotem do miejsca zakwaterowania.

Waitomo: 1,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem po jaskini Ruakuri

Waitomo: 1,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem po jaskini Ruakuri

Poznaj jaskinię Ruakuri, najdłuższą podziemną pieszą wycieczkę z przewodnikiem w Nowej Zelandii. Jaskinia Ruakuri oferuje urzekające połączenie najbardziej fascynujących podziemnych doświadczeń Waitomo. Jaskinia Ruakuri zawiera pokazy świetlików i jest wypełniona pięknymi stalaktytami i stalagmitami powstałymi przez miliony lat. Zejdź w dół przez spektakularne spiralne wejście i podziwiaj miękko składane formacje wapienne przypominające szal i kryształowe gobeliny. Usłysz odległy grzmot podziemnych wodospadów i zbliż się do robaczków świętojańskich. Główne funkcje to Holdens Cavern, nazwana na cześć Jamesa Holdena, który jako pierwszy otworzył jaskinię dla publiczności, The Drum Passage, The Pretties i The Ghost Passage. Twój kompetentny przewodnik ożywi historię, cechy i legendy jaskini dzięki ich opowiadaniu. Wielu przewodników to miejscowi, których rodzice i dziadkowie oprowadzali po jaskiniach. To doświadczenie sprawi, że będziesz zachwycony i pokorny przez sam majestat natury.

Z Auckland: Wycieczka autobusowa Waitomo & Hobbiton z lunchem

Z Auckland: Wycieczka autobusowa Waitomo & Hobbiton z lunchem

Zobacz magiczne jaskinie Waitomo i plan filmowy Hobbiton podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej z Auckland. Wejdź na pokład luksusowego autokaru GreatSights i podróżuj na południe, podziwiając typowe nowozelandzkie krajobrazy - bujne zielone pola uprawne i faliste wzgórza. Twój pierwszy przystanek to Waitomo Glowworm Caves, sieć podziemnych tuneli i jaskiń wykonanych z niesamowitych formacji wapiennych. Wyrusz na 45-minutową wycieczkę z przewodnikiem po jaskiniach, zakończoną naprawdę wyjątkową wycieczką łodzią przez Grotę Glowworm, gdzie świecące robaki migoczą i świecą nad głową, gdy płyniesz przez ciemną i cichą jaskinię. Następnie ponownie wsiądziesz do autokaru i udasz się na plan filmowy Hobbiton, który jest jednym z obowiązkowych miejsc w Nowej Zelandii. Pracująca farma w pobliżu małego miasteczka Matamata została przekształcona w plan filmowy dla znanych na całym świecie filmów Władca Pierścieni i Hobbit, a dziś możesz odwiedzić plan i zobaczyć, gdzie stworzono magię. Zobacz atrakcje, takie jak oryginalne Hobbit Holes, Green Dragon Inn i Party Tree, a teraz wejdź do hobbickiej nory i zobacz, jak żyli hobbici. Twój przewodnik podzieli się zakulisowymi historiami i fascynującymi faktami na temat tego, jak plan filmowy został powołany do życia. Po zwiedzeniu tych dwóch największych atrakcji Nowej Zelandii, Twój przewodnik zabierze Cię z powrotem do Auckland, wracając wczesnym wieczorem.

Auckland: Hobbiton i mała wycieczka grupowa do Waitomo

Auckland: Hobbiton i mała wycieczka grupowa do Waitomo

Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z miasta Auckland, gdzie rozpoczyna się przygoda, gdy jedziesz przez oszałamiającą okolicę Waikato, najbardziej rozległy obszar rolniczy na świecie, podczas podróży z przewodnikiem do Hobbiton. Po drodze nie zapomnij skorzystać z okazji do zrobienia zdjęć, podziwiając oszałamiające naturalne krajobrazy wokół pięknych gór i pól uprawnych. Po przejażdżce dotrzyj do Alexander Family Sheep Farm i Shire's Rest, wejścia do Hobbitonu, i podziwiaj tysiące owiec, które tu mieszkają. Będąc tutaj, możesz coś przekąsić, napić się kawy lub zjeść lody dla ochłody, podczas gdy twój przewodnik odbierze od ciebie bilety na plan filmowy. Następnie wskocz na pokład jednego z dużych zielonych autobusów Hobbiton, aby wyruszyć na 2,5-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po tym niesamowitym 12-hektarowym planie filmowym z profesjonalnym przewodnikiem Hobbiton, który zapewni, że w pełni wykorzystasz swoją wizytę. Podczas wycieczki po bujnych pastwiskach Shire, odwiedź 44 hobbickie nory, zobacz niesamowite ogrody, posłuchaj sekretów i historii o tworzeniu filmów i zakończ swoje doświadczenie LOTR zimnym napojem w słynnym pubie Hobbiton, The Green Dragon Inn. Po doświadczeniu LOTR nadszedł czas, aby udać się na zachód w kierunku oszałamiającego regionu Waitomo. Po drodze podziwiaj niesamowite tamy wodne, piękne pola uprawne, konie wyścigowe i stolicę Kiwiana w Nowej Zelandii. Zanim dotrzesz do jaskiń, zatrzymaj się w gospodarstwie Waitomo na lunch i małą niespodziankę. Po dotarciu do Waitomo zwiedź starożytne i niesamowite jaskinie i podziwiaj wiele formacji jaskiniowych, w tym stalaktyty, stalagmity i kolumny wapienne, a następnie zejdź jeszcze głębiej pod ziemię, aby doświadczyć Glowworm Grotto. Wejdź na pokład swojej świecącej łodzi na rejs po rzece groty z tysiącami świecących robaków mieniących się nad tobą. Unikalne dla Nowej Zelandii od ponad 120 lat jaskinie Waitomo Glowworm Caves są obowiązkowym punktem dla każdego podróżnika. Podczas wycieczki z przewodnikiem z powrotem do Auckland zobaczysz najdłuższą rzekę Nowej Zelandii, elektrownię Huntly i miejsce pochówku maoryskich królowych.

Jaskinie Waitomo Black Abyss Ultimate Cave Experience

Jaskinie Waitomo Black Abyss Ultimate Cave Experience

Wybierz się na niesamowitą przygodę w jaskiniach w jaskiniach Waitomo. Zaspokój swoją wewnętrzną adrenalinę podczas tej wycieczki z przewodnikiem w głąb Jaskini Ruakuri. Zipline przez nieziemskie robaczki świętojańskie i pluskanie przez podziemne wodospady. Odprawa w Waitomo, gdzie Twój przewodnik zapewni, że jesteś odpowiednio wyposażony i zaoferuje Ci instrukcje techniczne, zanim zejdziesz do podziemnej sieci jaskiń Waitomo. Ćwicz zjazdy ze swoim przewodnikiem, aby upewnić się, że poczujesz się pewnie, zanim zejdziesz na 35 metrów w pozornie bezdenne, czarne głębiny wysadzanej robaczkami świętojańskimi Jaskini Ruakuri. Zejdź głębiej z tyrolką latającego lisa, która przechodzi przez obszar obfitujący w robaczki świętojańskie. Przygotuj się na przerażenie przez oszałamiające stalaktyty i stalagmity, które zdobią ściany jaskini podczas przemierzania ciemnej wody. Ciesz się zabawą napędzaną adrenaliną, gdy schodzisz w dół, płyniesz przez kanion i wspinasz się po wodospadach, zanim wypłyniesz na światło dzienne. Pod koniec ekscytującej podróży ciesz się gorącym prysznicem, obfitą zupą i bajglem. Zakończ w Long Black Café, doskonałym miejscu, aby usiąść, zrelaksować się i cieszyć się atmosferą wysokiej energii, gdy podekscytowani goście odlatują i przybywają z różnych wypraw. Dostęp do Internetu i towary są również dostępne w tym miejscu.

Waitomo: Wycieczka z przewodnikiem po jaskiniach ekologicznych

Waitomo: Wycieczka z przewodnikiem po jaskiniach ekologicznych

Czeka Cię około 3 godzin przygody! Oto jak to wszystko się rozkłada: Po pierwsze, poświęcimy około 15 minut na przygotowanie cię i omówienie kilku ważnych kwestii bezpieczeństwa. Następnie czeka Cię 10-minutowy spacer do wejścia do jaskini. Odbędziemy spokojny 10-15 minutowy spacer przez piękny nowozelandzki busz i oszałamiający wąwóz Mangapu. To rozgrzewka, dzięki której przyzwyczaisz się do terenu, zanim wejdziemy do jaskiń. Teraz główne wydarzenie - będziesz mieć solidne 2 godziny na zwiedzanie jaskiń, wraz z kilkoma hipnotyzującymi pokazami robaków świecących. Po jaskiniowych emocjach zakończymy 10-minutowym spacerem z powrotem przez busz do naszego biura/domu. I hej, nie zapomnij przeznaczyć dodatkowego czasu na zasłużoną herbatę lub kawę i ciasteczka z odrobiną dobrej gościnności kiwi!

Z Auckland: całodniowa wycieczka do jaskiń Hobbiton i Waitomo

Z Auckland: całodniowa wycieczka do jaskiń Hobbiton i Waitomo

Wyjedź z Auckland i wybierz się w malowniczą podróż przez piękne góry pasma Kaimai podczas 2-godzinnej jazdy samochodem do planu filmowego Hobbiton. Zrelaksuj się na pokładzie luksusowego mercedesa wyposażonego w bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz bezpłatne przekąski i wodę. Po przyjeździe podążaj śladami swoich ulubionych postaci z Władcy Pierścieni podczas oficjalnej 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po farmie owiec o powierzchni 1250 akrów, na której kręcono film. Uzyskaj niesamowite widoki na pasmo Kaimai, gdy jesteś prowadzony przez stronę, aby odkryć Hobbit Holes, Old Mill i Double-Arched Bridge. Zatrzymaj się na bezpłatnego drinka w The Green Dragon Inn. Udaj się do jaskiń Waitomo Glowworm i poznaj niesamowite robaczki świętojańskie oraz historyczne i geologiczne aspekty jaskiń podczas rejsu łodzią z przewodnikiem. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podziwiając krajobrazy w drodze powrotnej do Auckland, gdzie po przyjeździe zostaniesz odwieziony do hotelu.

Z Auckland: Hobbiton i Waitomo Day Tour z lunchem

Z Auckland: Hobbiton i Waitomo Day Tour z lunchem

Po odebraniu z zakwaterowania w centrum miasta Auckland udaj się na południe przez Wzgórza Bombaju do bogatych pól uprawnych regionu Waikato. Twój przewodnik dla kierowców zapewni komentarz na temat drogi do Hobbitonu, wgląd w obszary, przez które podróżujesz, wraz z pewnym tłem do filmów Władca Pierścieni i Hobbit. Po przybyciu do Shire's Rest wybierz się na plan filmowy Hobbiton. Lokacja ta jest największym „zielonym zestawem” na świecie i jedyną częścią zestawu pozostałą w Nowej Zelandii. Zobacz 44 dziury hobbitów, Młyn, podwójny most łukowy i drzewo imprezowe. W tym wspaniałym miejscu możesz zrobić zdjęcie przy bramie do domu Bilbo, „Bag End”, patrząc na cały zestaw na wzgórza w oddali. Wycieczka kończy się wizytą w Green Dragon Inn na drinka. Po drinku zostaniesz potraktowany pysznym lunchem w formie bufetu w The Green Dragon Party Marquee. Jest czas na zakupy przed kontynuacją wycieczki do Waitomo. Po przybyciu do Waitomo dołącz do 45-minutowej wycieczki z przewodnikiem po niesamowitych jaskiniach Waitomo Glow Worm Caves. Odkryj starożytny świat, który powstawał 30 milionów lat temu. Ciesz się delikatnymi formacjami jaskiń i zachwyć się katedrą, zanim wyruszysz w kultową przejażdżkę łodzią przez grotę świetlistych robaków (w zależności od poziomu wody). Podziwiaj w ciszy tysiące magicznych robaczków świętojańskich, które są unikalne dla Nowej Zelandii, zanim opuścisz jaskinię. Po wycieczce w Waitomo wróć do Auckland. Ciesz się popołudniową herbatą po drodze, na własny koszt. **pamiętaj, że od 1 grudnia 2023 r. Hobbiton rozpocznie swoją niesamowitą przygodę „Bag Shot Row”. Będzie to oznaczać wzrost ceny, aby uwzględnić tę nową ulepszoną wycieczkę, podczas której możesz wyruszyć „za drzwi” do autentycznego wnętrza Hobbit Hole.

Z Auckland: Jaskinie Waitomo i Rotorua z Te Puia

Z Auckland: Jaskinie Waitomo i Rotorua z Te Puia

Wybierz się na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do jaskiń Waitomo i okolic Rotorua, łącząc naturę, kulturę Maorysów i dwie najważniejsze atrakcje na Wyspie Północnej, aby stworzyć najlepszą 1-dniową wycieczkę z Auckland. Ucz się po drodze dzięki historiom i bogatej wiedzy od doświadczonego przewodnika i ciesz się wycieczką z przewodnikiem w nowoczesnych, wygodnych minibusach wyposażonych w dodatki zapewniające komfort i bezpieczeństwo. Odwiedź jaskinie Waitomo Glowworm Caves, słynące z populacji świecących robaków, gatunku występującego tylko w Nowej Zelandii. Zobacz świecące robaki, ich siedlisko jaskiniowe i rzeki przepływające przez jaskinie. Zatrzymaj się w parku geotermalnym Te Puia i gejzerze Pohutu, znanym z bulgoczących basenów błotnych, eksplodujących gejzerów i innych atrakcji geotermalnych. Odwiedź wioskę kulturalną Maorysów i szkołę artystyczną i dowiedz się więcej o tradycyjnej sztuce i kulturze Maorysów, w tym tkactwie, rzeźbieniu w drewnie i rzeźbieniu w kamieniu.

Waitomo

Waitomo

Nasze najbardziej polecane Waitomo Zabytki i pomniki

Jaskinie Waitomo: Labirynt Black Water Rafting

Jaskinie Waitomo: Labirynt Black Water Rafting

Płyń w dół podziemnej rzeki, wślizgnij się do rwącej wody, zeskocz z małego wodospadu i rozkoszuj się magią groty robaczków świętojańskich w jaskini Ruakuri podczas tej przygody w Czarnym Labiryncie. Załóż swój sprzęt i ucz się od profesjonalnie wyszkolonych przewodników, którzy zabiorą Cię na tyrolkę, rafting i speleologię. Zamelduj się na przygodę z czarną wodą w Waitomo. Zdobądź cały swój sprzęt i instrukcje od swojego przewodnika, zanim rozpoczniesz podziemną podróż. Przeskakuj kaskadowe wodospady, tkaj i wspinaj się po krainie pełnej robaczków świętojańskich. Po energetyzującej wycieczce popłyń spokojnie w dół podziemnej rzeki. Ciesz się pokazem robaczków świętojańskich na sklepionych wapiennych galeriach powyżej. Przejedź się strumieniem, który wije się i zakręca przez kanion, zjedź w dół ukrytego wodospadu i zjeżdżalni skalnej, zanim wyjdziesz do skąpanego w słońcu lasu Waitomo. Baza raftingowa znajduje się w niewielkiej odległości od wioski Waitomo Caves. Jest to punkt rezerwacji i zbiórki na wszystkie wyprawy raftingowe na czarnych wodach. To także siedziba Long Black Cafe, gdzie znajdziesz pyszne jedzenie, kawę i miłą obsługę Kiwi.

Z Auckland: Hobbiton i Jaskinie Waitomo - 1-dniowa wycieczka z lunchem

Z Auckland: Hobbiton i Jaskinie Waitomo - 1-dniowa wycieczka z lunchem

Dołącz do tej wycieczki, aby odwiedzić dwie z najbardziej kultowych i znanych atrakcji Nowej Zelandii, Hobbiton Movie Set i Waitomo Glowworm Caves, podczas jednodniowej wycieczki z Auckland. Po odbiorze z hotelu w centrum Auckland udaj się na południe przez Wzgórza Bombajskie, aby podziwiać panoramiczne widoki na region Waikato i malownicze równiny Hauraki. Przyjedź do The Shire's Rest w Matamata, domu planu filmowego Hobbiton. Twój przewodnik pomoże Ci ominąć tłumy, abyś mógł zwiedzić plan filmowy podczas oficjalnej 2,5-godzinnej wycieczki, w tym w pełni tematyczną Hobbit Hole na Bagshot Row. Bądź eskortowany przez 10-hektarowy teren i poznaj fascynujące szczegóły dotyczące tworzenia planu filmowego Hobbiton. Zobacz Hobbit Holes, The Green Dragon Inn i The Mill. Skosztuj bezpłatnego, specjalnie warzonego napoju w The Green Dragon Inn. Następnie udaj się do hipnotyzujących jaskiń Waitomo Glowworm Caves, gdzie zjesz lekki lunch w stylu Kiwi w The Homestead w Waitomo. Po drodze podziel się historiami z Hobbitonu i wejdź w interakcję z innymi podróżnikami. Płyń cicho łodzią w słynnych na całym świecie jaskiniach i daj się zaskoczyć tysiącom magicznych robaczków świętojańskich. Twój przewodnik będzie prawdopodobnie potomkiem maoryskiego wodza, który pierwotnie badał jaskinie i może podzielić się z Tobą niezwykłą historią tego obszaru. Przejdź przez majestatyczną Jaskinię Katedralną, słynącą z akustyki. Podróż powrotna zabierze Cię przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów Nowej Zelandii, a następnie podążysz wzdłuż majestatycznej rzeki Waikato na północ do Auckland. Miniesz Taupiri z bardzo świętym maoryskim cmentarzem. Dzień zakończy się powrotem do miejsca zakwaterowania.

Waitomo: 1,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem po jaskini Ruakuri

Waitomo: 1,5-godzinna wycieczka z przewodnikiem po jaskini Ruakuri

Poznaj jaskinię Ruakuri, najdłuższą podziemną pieszą wycieczkę z przewodnikiem w Nowej Zelandii. Jaskinia Ruakuri oferuje urzekające połączenie najbardziej fascynujących podziemnych doświadczeń Waitomo. Jaskinia Ruakuri zawiera pokazy świetlików i jest wypełniona pięknymi stalaktytami i stalagmitami powstałymi przez miliony lat. Zejdź w dół przez spektakularne spiralne wejście i podziwiaj miękko składane formacje wapienne przypominające szal i kryształowe gobeliny. Usłysz odległy grzmot podziemnych wodospadów i zbliż się do robaczków świętojańskich. Główne funkcje to Holdens Cavern, nazwana na cześć Jamesa Holdena, który jako pierwszy otworzył jaskinię dla publiczności, The Drum Passage, The Pretties i The Ghost Passage. Twój kompetentny przewodnik ożywi historię, cechy i legendy jaskini dzięki ich opowiadaniu. Wielu przewodników to miejscowi, których rodzice i dziadkowie oprowadzali po jaskiniach. To doświadczenie sprawi, że będziesz zachwycony i pokorny przez sam majestat natury.

Z Auckland: Wycieczka autobusowa Waitomo & Hobbiton z lunchem

Z Auckland: Wycieczka autobusowa Waitomo & Hobbiton z lunchem

Zobacz magiczne jaskinie Waitomo i plan filmowy Hobbiton podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej z Auckland. Wejdź na pokład luksusowego autokaru GreatSights i podróżuj na południe, podziwiając typowe nowozelandzkie krajobrazy - bujne zielone pola uprawne i faliste wzgórza. Twój pierwszy przystanek to Waitomo Glowworm Caves, sieć podziemnych tuneli i jaskiń wykonanych z niesamowitych formacji wapiennych. Wyrusz na 45-minutową wycieczkę z przewodnikiem po jaskiniach, zakończoną naprawdę wyjątkową wycieczką łodzią przez Grotę Glowworm, gdzie świecące robaki migoczą i świecą nad głową, gdy płyniesz przez ciemną i cichą jaskinię. Następnie ponownie wsiądziesz do autokaru i udasz się na plan filmowy Hobbiton, który jest jednym z obowiązkowych miejsc w Nowej Zelandii. Pracująca farma w pobliżu małego miasteczka Matamata została przekształcona w plan filmowy dla znanych na całym świecie filmów Władca Pierścieni i Hobbit, a dziś możesz odwiedzić plan i zobaczyć, gdzie stworzono magię. Zobacz atrakcje, takie jak oryginalne Hobbit Holes, Green Dragon Inn i Party Tree, a teraz wejdź do hobbickiej nory i zobacz, jak żyli hobbici. Twój przewodnik podzieli się zakulisowymi historiami i fascynującymi faktami na temat tego, jak plan filmowy został powołany do życia. Po zwiedzeniu tych dwóch największych atrakcji Nowej Zelandii, Twój przewodnik zabierze Cię z powrotem do Auckland, wracając wczesnym wieczorem.

Auckland: Hobbiton i mała wycieczka grupowa do Waitomo

Auckland: Hobbiton i mała wycieczka grupowa do Waitomo

Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z miasta Auckland, gdzie rozpoczyna się przygoda, gdy jedziesz przez oszałamiającą okolicę Waikato, najbardziej rozległy obszar rolniczy na świecie, podczas podróży z przewodnikiem do Hobbiton. Po drodze nie zapomnij skorzystać z okazji do zrobienia zdjęć, podziwiając oszałamiające naturalne krajobrazy wokół pięknych gór i pól uprawnych. Po przejażdżce dotrzyj do Alexander Family Sheep Farm i Shire's Rest, wejścia do Hobbitonu, i podziwiaj tysiące owiec, które tu mieszkają. Będąc tutaj, możesz coś przekąsić, napić się kawy lub zjeść lody dla ochłody, podczas gdy twój przewodnik odbierze od ciebie bilety na plan filmowy. Następnie wskocz na pokład jednego z dużych zielonych autobusów Hobbiton, aby wyruszyć na 2,5-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po tym niesamowitym 12-hektarowym planie filmowym z profesjonalnym przewodnikiem Hobbiton, który zapewni, że w pełni wykorzystasz swoją wizytę. Podczas wycieczki po bujnych pastwiskach Shire, odwiedź 44 hobbickie nory, zobacz niesamowite ogrody, posłuchaj sekretów i historii o tworzeniu filmów i zakończ swoje doświadczenie LOTR zimnym napojem w słynnym pubie Hobbiton, The Green Dragon Inn. Po doświadczeniu LOTR nadszedł czas, aby udać się na zachód w kierunku oszałamiającego regionu Waitomo. Po drodze podziwiaj niesamowite tamy wodne, piękne pola uprawne, konie wyścigowe i stolicę Kiwiana w Nowej Zelandii. Zanim dotrzesz do jaskiń, zatrzymaj się w gospodarstwie Waitomo na lunch i małą niespodziankę. Po dotarciu do Waitomo zwiedź starożytne i niesamowite jaskinie i podziwiaj wiele formacji jaskiniowych, w tym stalaktyty, stalagmity i kolumny wapienne, a następnie zejdź jeszcze głębiej pod ziemię, aby doświadczyć Glowworm Grotto. Wejdź na pokład swojej świecącej łodzi na rejs po rzece groty z tysiącami świecących robaków mieniących się nad tobą. Unikalne dla Nowej Zelandii od ponad 120 lat jaskinie Waitomo Glowworm Caves są obowiązkowym punktem dla każdego podróżnika. Podczas wycieczki z przewodnikiem z powrotem do Auckland zobaczysz najdłuższą rzekę Nowej Zelandii, elektrownię Huntly i miejsce pochówku maoryskich królowych.

Jaskinie Waitomo Black Abyss Ultimate Cave Experience

Jaskinie Waitomo Black Abyss Ultimate Cave Experience

Wybierz się na niesamowitą przygodę w jaskiniach w jaskiniach Waitomo. Zaspokój swoją wewnętrzną adrenalinę podczas tej wycieczki z przewodnikiem w głąb Jaskini Ruakuri. Zipline przez nieziemskie robaczki świętojańskie i pluskanie przez podziemne wodospady. Odprawa w Waitomo, gdzie Twój przewodnik zapewni, że jesteś odpowiednio wyposażony i zaoferuje Ci instrukcje techniczne, zanim zejdziesz do podziemnej sieci jaskiń Waitomo. Ćwicz zjazdy ze swoim przewodnikiem, aby upewnić się, że poczujesz się pewnie, zanim zejdziesz na 35 metrów w pozornie bezdenne, czarne głębiny wysadzanej robaczkami świętojańskimi Jaskini Ruakuri. Zejdź głębiej z tyrolką latającego lisa, która przechodzi przez obszar obfitujący w robaczki świętojańskie. Przygotuj się na przerażenie przez oszałamiające stalaktyty i stalagmity, które zdobią ściany jaskini podczas przemierzania ciemnej wody. Ciesz się zabawą napędzaną adrenaliną, gdy schodzisz w dół, płyniesz przez kanion i wspinasz się po wodospadach, zanim wypłyniesz na światło dzienne. Pod koniec ekscytującej podróży ciesz się gorącym prysznicem, obfitą zupą i bajglem. Zakończ w Long Black Café, doskonałym miejscu, aby usiąść, zrelaksować się i cieszyć się atmosferą wysokiej energii, gdy podekscytowani goście odlatują i przybywają z różnych wypraw. Dostęp do Internetu i towary są również dostępne w tym miejscu.

Waitomo: Wycieczka z przewodnikiem po jaskiniach ekologicznych

Waitomo: Wycieczka z przewodnikiem po jaskiniach ekologicznych

Czeka Cię około 3 godzin przygody! Oto jak to wszystko się rozkłada: Po pierwsze, poświęcimy około 15 minut na przygotowanie cię i omówienie kilku ważnych kwestii bezpieczeństwa. Następnie czeka Cię 10-minutowy spacer do wejścia do jaskini. Odbędziemy spokojny 10-15 minutowy spacer przez piękny nowozelandzki busz i oszałamiający wąwóz Mangapu. To rozgrzewka, dzięki której przyzwyczaisz się do terenu, zanim wejdziemy do jaskiń. Teraz główne wydarzenie - będziesz mieć solidne 2 godziny na zwiedzanie jaskiń, wraz z kilkoma hipnotyzującymi pokazami robaków świecących. Po jaskiniowych emocjach zakończymy 10-minutowym spacerem z powrotem przez busz do naszego biura/domu. I hej, nie zapomnij przeznaczyć dodatkowego czasu na zasłużoną herbatę lub kawę i ciasteczka z odrobiną dobrej gościnności kiwi!

Z Auckland: całodniowa wycieczka do jaskiń Hobbiton i Waitomo

Z Auckland: całodniowa wycieczka do jaskiń Hobbiton i Waitomo

Wyjedź z Auckland i wybierz się w malowniczą podróż przez piękne góry pasma Kaimai podczas 2-godzinnej jazdy samochodem do planu filmowego Hobbiton. Zrelaksuj się na pokładzie luksusowego mercedesa wyposażonego w bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz bezpłatne przekąski i wodę. Po przyjeździe podążaj śladami swoich ulubionych postaci z Władcy Pierścieni podczas oficjalnej 2-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po farmie owiec o powierzchni 1250 akrów, na której kręcono film. Uzyskaj niesamowite widoki na pasmo Kaimai, gdy jesteś prowadzony przez stronę, aby odkryć Hobbit Holes, Old Mill i Double-Arched Bridge. Zatrzymaj się na bezpłatnego drinka w The Green Dragon Inn. Udaj się do jaskiń Waitomo Glowworm i poznaj niesamowite robaczki świętojańskie oraz historyczne i geologiczne aspekty jaskiń podczas rejsu łodzią z przewodnikiem. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podziwiając krajobrazy w drodze powrotnej do Auckland, gdzie po przyjeździe zostaniesz odwieziony do hotelu.

Z Auckland: Hobbiton i Waitomo Day Tour z lunchem

Z Auckland: Hobbiton i Waitomo Day Tour z lunchem

Po odebraniu z zakwaterowania w centrum miasta Auckland udaj się na południe przez Wzgórza Bombaju do bogatych pól uprawnych regionu Waikato. Twój przewodnik dla kierowców zapewni komentarz na temat drogi do Hobbitonu, wgląd w obszary, przez które podróżujesz, wraz z pewnym tłem do filmów Władca Pierścieni i Hobbit. Po przybyciu do Shire's Rest wybierz się na plan filmowy Hobbiton. Lokacja ta jest największym „zielonym zestawem” na świecie i jedyną częścią zestawu pozostałą w Nowej Zelandii. Zobacz 44 dziury hobbitów, Młyn, podwójny most łukowy i drzewo imprezowe. W tym wspaniałym miejscu możesz zrobić zdjęcie przy bramie do domu Bilbo, „Bag End”, patrząc na cały zestaw na wzgórza w oddali. Wycieczka kończy się wizytą w Green Dragon Inn na drinka. Po drinku zostaniesz potraktowany pysznym lunchem w formie bufetu w The Green Dragon Party Marquee. Jest czas na zakupy przed kontynuacją wycieczki do Waitomo. Po przybyciu do Waitomo dołącz do 45-minutowej wycieczki z przewodnikiem po niesamowitych jaskiniach Waitomo Glow Worm Caves. Odkryj starożytny świat, który powstawał 30 milionów lat temu. Ciesz się delikatnymi formacjami jaskiń i zachwyć się katedrą, zanim wyruszysz w kultową przejażdżkę łodzią przez grotę świetlistych robaków (w zależności od poziomu wody). Podziwiaj w ciszy tysiące magicznych robaczków świętojańskich, które są unikalne dla Nowej Zelandii, zanim opuścisz jaskinię. Po wycieczce w Waitomo wróć do Auckland. Ciesz się popołudniową herbatą po drodze, na własny koszt. **pamiętaj, że od 1 grudnia 2023 r. Hobbiton rozpocznie swoją niesamowitą przygodę „Bag Shot Row”. Będzie to oznaczać wzrost ceny, aby uwzględnić tę nową ulepszoną wycieczkę, podczas której możesz wyruszyć „za drzwi” do autentycznego wnętrza Hobbit Hole.

Z Auckland: Jaskinie Waitomo i Rotorua z Te Puia

Z Auckland: Jaskinie Waitomo i Rotorua z Te Puia

Wybierz się na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do jaskiń Waitomo i okolic Rotorua, łącząc naturę, kulturę Maorysów i dwie najważniejsze atrakcje na Wyspie Północnej, aby stworzyć najlepszą 1-dniową wycieczkę z Auckland. Ucz się po drodze dzięki historiom i bogatej wiedzy od doświadczonego przewodnika i ciesz się wycieczką z przewodnikiem w nowoczesnych, wygodnych minibusach wyposażonych w dodatki zapewniające komfort i bezpieczeństwo. Odwiedź jaskinie Waitomo Glowworm Caves, słynące z populacji świecących robaków, gatunku występującego tylko w Nowej Zelandii. Zobacz świecące robaki, ich siedlisko jaskiniowe i rzeki przepływające przez jaskinie. Zatrzymaj się w parku geotermalnym Te Puia i gejzerze Pohutu, znanym z bulgoczących basenów błotnych, eksplodujących gejzerów i innych atrakcji geotermalnych. Odwiedź wioskę kulturalną Maorysów i szkołę artystyczną i dowiedz się więcej o tradycyjnej sztuce i kulturze Maorysów, w tym tkactwie, rzeźbieniu w drewnie i rzeźbieniu w kamieniu.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zabytki i pomniki w: Waitomo

Oprócz atrakcji typu Zabytki i pomniki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Waitomo?

W: Waitomo są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Waitomo: Najciekawsze atrakcje

Waitomo: Wycieczki i bilety

Nowa Zelandia: Ciekawe miejsca

Waitomo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Waitomo? Kliknij tutaj.