Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wairarapa

Wairarapa – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wycieczka po winiarni Martinborough

1. Wycieczka po winiarni Martinborough

Wycieczka wyrusza o 10 rano z Wellington i-SITE przy 111 Wakefield Street. Trasa może się różnić w zależności od dnia wybranej wycieczki. Ciesz się 5-godzinną wycieczką z przewodnikiem po regionie winiarskim Martinborough w Wairarapa, zaczynając od spektakularnej przejażdżki przez oszałamiające pasma Remutaka. Zatrzymaj się na szczycie Remutaka, aby podziwiać niesamowite widoki przed zejściem do Wairarapa. Odwiedź C'est Cheese i spróbuj niektórych z ich lokalnie produkowanych serów lub czegoś z dalszej okolicy. Zajrzyj do fabryki serów na miejscu i zapoznaj się z dostępnymi serami z całego kraju i świata. Świetne miejsce na przekąskę na drogę, jeśli zajdzie taka potrzeba! Odwiedź trzy najlepsze winiarnie w regionie Martinborough i ciesz się ich doświadczeniami w Cellar Door, próbując światowej klasy dostępnych produktów. Konkretne winiarnie są dostępne na życzenie. Poppies Martinborough: Ciesz się degustacją wina w słynnym Poppies. Skosztuj ustalonego menu 5-6 lokalnie produkowanych win, które są dostępne tylko w Cellar Door i online! Moy Hall Wines: Skosztuj 4-5 lokalnie produkowanych win w Moy Hall Wines. Podziwiaj widok na winnicę i wzgórza, siedząc przy stoliku na świeżym powietrzu pośród winorośli (opcje wewnątrz dostępne są w zależności od pogody). Te Kairanga: Ciesz się degustacją do 5 wybranych win z doskonałych winnic Te Kairanga i Martinborough. Odkryj 140-letni domek, który działa jako Te Kairanga Cellar Door. Winnica Margrain Skosztuj doskonałego wina Margrain i podziwiaj niesamowite widoki na winnicę. Palliser Estate Ciesz się degustacją wina z przewodnikiem i posłuchaj o historii Palliser, ziemi oraz ich zrównoważonej i ekologicznej podróży. Dostępny jest transport. Goście mogą dzielić pojazd z innymi osobami. Nie gwarantujemy wyłączności.

Martinborough Wine and Food Tour z lunchem z Wellington

2. Martinborough Wine and Food Tour z lunchem z Wellington

Wybierz się na wycieczkę z doświadczonym lokalnym przewodnikiem po regionie Martinborough z Wellington. Po spotkaniu z przewodnikiem będziesz cieszyć się malowniczą przejażdżką przez pasma Remutaka, z krótkim postojem na szczycie, przed zejściem do regionu Wairarapa . Skosztuj szeregu fantastycznych lokalnych i importowanych serów oraz potraw dla smakoszy w popularnym lokalnym sklepie z serami w Featherston. Poznaj winiarstwo Martinborough, odwiedzając jedne z najstarszych winnic w regionie, a następnie delektuj się pysznym lunchem z widokiem na spektakularne krajobrazy. W browarze Martinborough będziesz mógł spróbować 4 z 8 oferowanych piw rzemieślniczych i wędrować wśród najstarszych drzew oliwnych w Martinborough. Dowiedz się o różnych odmianach oliwek i o tym, jak są uprawiane. Dowiesz się również, jak smakować oliwę z oliwek jak profesjonalista, zanim odkryjesz, jak wykorzystać pełną gamę olejów parzonych w szybkich, łatwych i pysznych przepisach.

Z Wellington: półdniowa wycieczka kulinarna po Wairarapa

3. Z Wellington: półdniowa wycieczka kulinarna po Wairarapa

Ciesz się 5-godzinną wycieczką z przewodnikiem po spektakularnych pasmach Remutaka do regionu Wairarapa, domu światowej klasy producentów kulinarnych. Zatrzymaj się w C'est Cheese Artisan Cheese and Deli, gdzie wycieczka obejmie degustację lokalnych serów. Jedź dalej State Highway 2 do Greytown, aby skosztować niesamowitej czekolady Murraya Langhama w Schoc Chocolates. Nasz trzeci przystanek to światowej klasy region winiarski Martinborough słynący z pinot noir. Ciesz się lotem degustacyjnym w jednej z najlepszych lokalnych winnic. Ostatni przystanek znajduje się na Martinborough Memorial Square w centrum miasta i pozwala gościom dostosować wycieczkę do własnych upodobań. Goście mogą wybrać jedną ostatnią degustację Olivo z pierwszego tłoczenia i oliwy z oliwek, wiosła z browaru rzemieślniczego Martinborough, lokalną winnicę lub lunch w kawiarni, The Martinborough Sweet Shop lub Wine Bank. Ten ostatni przystanek jest sezonowy, w zależności od dostępności i na koszt gości. następnie trasa wraca do Wellington przez Remutakas i State Highway 2 na wysiadkę o 15:00.

Winiarnia Martinborough i wycieczka po dzikim wybrzeżu South Wairarapa

4. Winiarnia Martinborough i wycieczka po dzikim wybrzeżu South Wairarapa

Wybierz się na 10-godzinną wycieczkę z przewodnikiem na północ od Wellington, wokół zachodniego krańca pięknego portu Wellington i w górę doliny Hutt wzdłuż rzeki Hutt. Malownicza przejażdżka przez pasma Remutaka obejmuje przystanek na zwiedzanie na szczycie, a następnie dotarcie do wiejskiej wioski Wairarapa, gdzie będziesz mógł zjeść degustację wina i lunch tapas w winnicy i winiarni Martinborough. Odwiedź nagradzane winiarnie i ciesz się doświadczeniami, które prowadzą do piwnicy oraz skosztuj ich światowej sławy win przed wystawnym lunchem w restauracji w winnicy. Następnie udaj się na surowe południowe wybrzeże Wairarapa, gdzie podczas schodzenia na wybrzeże będziesz mógł podziwiać wspaniałe widoki na zatokę Palliser. Odwiedź wioskę rybacką Ngawi i latarnię morską Cape Palliser w najbardziej na południe wysuniętym punkcie Wyspy Północnej. Na kolację udaj się do hotelu Lake Ferry, a następnie udaj się z powrotem przez pasma Remutaka do Wellington. Zarezerwuj opcjonalne zajęcia dodatkowe dostępne podczas całej wycieczki, w tym: wizytę w Putangirua Pinnacles, degustację piwa rzemieślniczego, degustację oliwy z oliwek lub wizytę w uroczym miasteczku Greytown i jego słynnym cukierniku.

Eksplorator rowerów górskich Remutaka Rail Trail

5. Eksplorator rowerów górskich Remutaka Rail Trail

Przejedź przez góry Remutaka i odkryj historię kolei podczas tej wycieczki rowerowej z Wellington. Odbierzemy Cię z dworca kolejowego w Wellington o 9:30. Jedź do Kaitoke na łatwiejszą przejażdżkę (18-28 km) lub udaj się do Te Marua na bardziej wymagającą wycieczkę (27-37 km). Wjedź po łagodnym wzniesieniu i podziwiaj naturalną scenerię. Włącz dołączone reflektory i przejedź przez tunele kolejowe i mosty. Zatrzymaj się przy tablicach informacyjnych, aby poznać bogatą historię budownictwa kolejowego w okolicy. Ciesz się piknikiem lub zimnym napojem na szczycie. Poczuj wiatr we włosach podczas kontrolowanego zjazdu z góry i podziwiaj malownicze pola uprawne wokół Cross Creek. Skorzystaj z transferu z powrotem do Wellington z Cross Creek lub złap go 10 km w dół drogi w Featherston na dłuższą przejażdżkę.

Remutaka Rail Trail eBike Shore Excursion dla statków wycieczkowych

6. Remutaka Rail Trail eBike Shore Excursion dla statków wycieczkowych

Należy pamiętać, że ta jednodniowa wycieczka jest przeznaczona specjalnie dla gości statków wycieczkowych - jeśli nie przybywasz do Wellington statkiem wycieczkowym, zamiast tego zarezerwuj tę jednodniową wycieczkę: Remutaka Rail Trail eBike Explorer Dystans 18/28km, czas jazdy 3-4 godziny, całkowity czas trwania 6 godzin Opuść swój statek wycieczkowy i odkryj bogatą historię kolei Remutaka i naturalne piękno na eBike (rower elektryczny). Flagowa jednodniowa wycieczka szlakiem rowerowym Remutaka, ta wycieczka brzegowa jest odpowiednia dla jeźdźców na wszystkich poziomach. 18-28 km łatwej/średniej jazdy. Spotkamy się w porcie w wybranym przez Ciebie czasie i przewieziemy Cię do naszej bazy w Wildfinder Kaitoke. Wsadzimy Cię na Twoje e-rowery i przeprowadzimy instruktaż, po czym rozpoczniesz swoją przygodę od bardzo stopniowego wzniesienia przez rodzimy busz. Przejedź przez tunele (zapewnione reflektory!) Dotrzyj na szczyt - duży trawiasty płaskowyż idealny na piknik lub zimny napój - a następnie ciesz się zabawnym (ale łatwym do kontrolowania!) zejściem do Cross Creek w Wairarapa, otoczonym jednymi z najbardziej malowniczych pól uprawnych Nowej Zelandii. Spotkaj się z wahadłowcem w Cross Creek lub kontynuuj jazdę rowerem 10 km na północ do Featherston i The Fell Locomotive Museum, a my odbierzemy Cię po drodze, zanim odwieziemy Cię z powrotem na statek. Obejmuje: Transfer z portu w Wellington do Kaitoke w czasie, który pokrywa się z rejsami Twojego statku Sprawny i wygodny eBike (rower elektryczny) z kaskiem i zestawem naprawczym, dostosowany do Twojego wzrostu i preferencji jazdy. Wybierz ramę typu step-thru lub rower górski. Pakowany lunch i woda Mapy i informacje Apteczka pierwszej pomocy i lokalizator GPS w nagłych wypadkach Transfer z Cross Creek/Featherston z powrotem do portu w Wellington, w czasie, który zbiega się z wypłynięciem Twojego statku

Prywatna wycieczka szefów kuchni po Martinborough z lunchem dla smakoszy

7. Prywatna wycieczka szefów kuchni po Martinborough z lunchem dla smakoszy

Wybierz się na wycieczkę z doświadczonym lokalnym przewodnikiem po regionie Martinborough z Wellington. Po spotkaniu z przewodnikiem będziesz cieszyć się malowniczą przejażdżką przez pasma Remutaka, z krótkim postojem na szczycie, przed zejściem do regionu Wairarapa. Spróbuj z 3 z 80 lokalnych winnic, w tym Moy Hall, B.wines i Margrain, aby wymienić tylko kilka i delektuj się specjalnie przygotowanym lunchem na tę okazję. Poznaj Shawna Browna, mistrza Pinot noir, który robi wino, które uwielbia pić, lub Christine w B.wine i zobacz, jak Szwajcarzy mają swoje spojrzenie na burgundzkie winiarstwo. Martinborough powstało w 1870 roku jako miasteczko Wharekaka, w pobliżu osady Maorysów Waihenga. W pierwszej dekadzie otwarto kościoły, szkołę, hotel, sklep wielobranżowy i pocztę. W 1879 r. John Martin, zamożny miejscowy dzierżawca, nabył sąsiednie grunty i założył nowe miasto, nazywając je swoim imieniem. Martinborough było pierwszym prywatnym miastem Nowej Zelandii i zostało zasiedlone głównie przez ambitnych Szkotów, którzy byli przyzwyczajeni do uprawiania owiec i bydła mlecznego. Po odkryciu w 1986 r., że Martinborough było podobne do Burgundii pod względem klimatu i warunków uprawy, region zyskał reputację producenta doskonałego, wielokrotnie nagradzanego wina, o którym mówi Wellington i którego zazdrości bardziej ugruntowane regiony winiarskie na całym świecie. „Martinborough jest nadal powszechnie uważane za jeden z najlepszych regionów winiarskich w kraju. Jej pretekstem do sławy jest wyjątkowa jakość win Pinot Noir, produkowanych przez jedne z najbardziej cenionych winnic w Nowej Zelandii.

Wąwóz Waiohine (Wairarapa) Poziom 2 Scenic Float

8. Wąwóz Waiohine (Wairarapa) Poziom 2 Scenic Float

Wąwóz Waiohine w Wairarapa to piękny odcinek rzeki 2 stopnia! Jest domem dla wielu rodzimych nowozelandzkich drzew, ptaków i ryb. Przyjdź i stwórz niesamowite wspomnienia podczas tej jednodniowej wycieczki! Zbierz pracowników swojej rodziny lub firmy do 50 osób, w wieku od 4 do 95 lat, zapraszamy na tę przygodę! Bardzo spokojny i spokojny pływak z wieloma ekscytującymi bystrzami, ale nadal dostępny dla wszystkich! Spotkaj się na końcu drogi Waiohine Gorge (odbiór / dowóz dostępny za dodatkową opłatą), Ubierz się w nasz czysty i dobrze utrzymany sprzęt, który pomoże Ci ogrzać się na rzece, Zejdź do rzeki, aby rozpocząć niesamowitą podróż, Możliwość wykonania profesjonalnych zdjęć (50 USD za rezerwację), Poczuj dreszczyk emocji podczas skakania po skałach, Opcjonalny obiad nad brzegiem rzeki (35 USD za osobę), Przemierzaj piękną wodę i krajobrazy z wieloma niesamowitymi bystrzami, Transfer z powrotem do miejsca spotkania!

Wairarapa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wairarapa? Kliknij tutaj.