Wadowice – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kraków: Czarna Madonna z Częstochowy i Dom Jana Pawła II

1. Kraków: Czarna Madonna z Częstochowy i Dom Jana Pawła II

Rozpocznij swoją wycieczkę od odbioru w hotelu w Krakowie, a następnie podróżuj klimatyzowaną furgonetką przez około 1 godzinę do Wadowic, rodzinnego miasta papieża Jana Pawła II. Po przyjeździe zrób sobie krótką przerwę przed pójściem do kościoła parafialnego na Rynku Głównym, gdzie przyszły papież został ochrzczony. Podziwiaj liczne kaplice, święte obrazy i słynną chrzcielnicę, poznając skromne początki jednego z najwybitniejszych Polaków w historii. Następnie wejdź do Domu Rodzinnego Jana Pawła II i wybierz się na wycieczkę z akredytowanym przewodnikiem dostępnym w różnych językach. Spędź co najmniej 1 godzinę i 20 minut w muzeum. Później wizyta w gimnazjum, do którego uczęszczał Karol Wojtyła, jak nazywano wówczas papieża. Zrób ładne zdjęcie pomnika młodego papieża. W drugiej połowie wycieczki udaj się do klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie, około 130 kilometrów (około 80 mil) od Krakowa w południowej Polsce. Tam zwiedź słynne polskie sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po klasztorze z jednym z mnichów Paulinów, który pokaże Ci skarbiec pełen bezcennych darów i odprowadzi Cię do kaplicy w sanktuarium. Na koniec podziwiaj cudowny obraz Czarnej Madonny i przeżyj naprawdę jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Wycieczka kończy się transportem do Twojego hotelu w Krakowie.

Kraków: Krajoznawczy rejs po Wiśle

2. Kraków: Krajoznawczy rejs po Wiśle

Zwiedź Kraków z perspektywy Wisły – królowej polskich rzek – podczas rejsu krajoznawczego. Przepłyń obok takich atrakcji, jak: kopiec Kościuszki, Zamek Królewski na Wawelu, kościół na Skałce czy klasztor Sióstr Norbertanek, słuchając legend o Krakowie od swojego przewodnika. Podgrzewany pokład i wygodne skórzane kanapy sprawią, że nawet w chłodne dni poczujesz się na tej nowoczesnej łodzi jak w domu. W cieplejsze dni możesz natomiast wejść na taras widokowy, aby podziwiać piękne widoki na świeżym powietrzu. Poznaj historię Krakowa, słuchając opowieści w językach polskim i angielskim dzięki nowoczesnemu systemowi nagłaśniającemu. Zobacz wszystkie najważniejsze miejsca w mieście, m.in.: kościół na Skałce, Zamek Królewski na Wawelu, dawny dom papieża Jana Pawła II, klasztor Norbertanek, kopiec Kościuszki, Cricoteka oraz 6 krakowskich mostów.

Z Krakowa: Wadowice i sanktuarium Bożego Miłosierdzia

3. Z Krakowa: Wadowice i sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Na początek wycieczki zostaniesz odebrany(-a) ze swojego hotelu, hostelu lub apartamentu. Po 40 minutach jazdy dotrzesz na główny plac Wadowic. Przed wizytą w muzeum w domu rodzinnym papieża Jana Pawła II zobacz fasadę kościoła parafialnego Karola Wojtyły, w którym mały Karol został ochrzczony, a także gmach liceum, do którego uczęszczał. Po trwającym około 90 minut zwiedzaniu muzeum skorzystaj z przerwy na kawę, aby skosztować słynnych papieskich kremówek. Po przybyciu do Łagiewnik zwiedzisz sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II, w tym kaplicę z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego. Przez całą wizytę możesz korzystać ze wskazówek i pomocy zakonnicy pełniącej posługę w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zjedz lunch w jednej z miejscowych restauracji przed udaniem się w drogę powrotną do Krakowa.

Kraków: Papież Jan Paweł II: wycieczka z przewodnikiem — dom i sanktuarium

4. Kraków: Papież Jan Paweł II: wycieczka z przewodnikiem — dom i sanktuarium

Poznaj drogę Jana Pawła II , który był głową kościoła katolickiego od 1978 r. do śmierci w 2005 r. Dowiedz się więcej o jego życiu w domu rodzinnym i Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Zatrzymaj się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, które było poświęcone św. Faustynie Kowalskiej. Odbierz z wygodnego miejsca zakwaterowania w Krakowie. Zrelaksuj się w wygodnym klimatyzowanym samochodzie lub minivanie podczas jazdy do Wadowic. Udaj się do Domu Rodzinnego Karola Wojtyły, w którym wychowywał się Jan Paweł II. Zwiedzaj muzeum z pomocą audioprzewodnika. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie centralnego placu miasta i zobacz kościół, w którym został ochrzczony przyszły papież. Przejazd do rzymskokatolickiego centrum poświęconego życiu i twórczości Papieża Jana Pawła II w Krakowie. Dowiedz się, jak Jan Paweł II promował duchowość, kulturę i tradycje, postęp naukowy i działalność edukacyjną. Posłuchaj, jak udzielał pomocy potrzebującym. Zobacz relikwię Jana Pawła II w postaci ampułki z krwią w kaplicy. Kontynuacja do świętego kompleksu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, który jest związany z życiem spoczywającej tam św. Siostry Faustyny. Powrót do miejsca zakwaterowania w Krakowie.

Z Krakowa: Całodniowa wycieczka do Wadowic i Częstochowy

5. Z Krakowa: Całodniowa wycieczka do Wadowic i Częstochowy

Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu, hostelu lub innego miejsca zakwaterowania i rozpocznij tę 9-godzinną wycieczkę. Po 40 minutach jazdy dotrzyj na główny rynek w Wadowicach. Zanim odwiedzisz  Muzeum  Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, zobacz fasadę kościoła parafialnego Karola Wojtyły, w którym mały Karol został ochrzczony oraz gmach liceum, do którego uczęszczał. Spędź w muzeum około 90 minut, a następnie skorzystaj z przerwy na kawę, podczas której skosztujesz słynnych papieskich kremówek. Po dotarciu do Częstochowy rozpocznij zwiedzanie kompleksu jasnogórskiego. Odwiedź m.in. Kaplicę Matki Bożej z Cudownym Obrazem. Będzie Ci towarzyszyć przedstawiciel zakonu paulinów posługujący w jasnogórskim klasztorze. Zanim wrócisz do Krakowa, zjedz lunch w jednej z lokalnych restauracji.

Z Krakowa: całodniowa wycieczka do Jana Pawła II - transport prywatny

6. Z Krakowa: całodniowa wycieczka do Jana Pawła II - transport prywatny

Aby jak najlepiej wykorzystać swój dzień, zalecany czas odbioru to około 9:00. Spędź około 2 godzin w Wadowicach, 1 godzinę w Kalwarii Zebrzydowskiej i 1 godzinę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach. Na koniec zostaniesz odwieziony do hotelu lub apartamentu w centrum Krakowa. Pierwszym przystankiem Twojej wycieczki jest Wadowice Miasto Jana Pawła II, położone w południowej Polsce, gdzie urodził się Jan Paweł II. Poznaj muzeum Jana Pawła II, założone w domu rodzinnym Papieża, z interaktywną wystawą o jego życiu od niemowlęcia, poprzez studia, II wojnę światową, okres kapłaństwa i zamach na jego życie. W drodze powrotnej do Krakowa zatrzymaj się w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, drugim najczęściej odwiedzanym sanktuarium pielgrzymkowym w Polsce, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każdego roku do tego świętego miejsca przybywa ponad milion turystów. Przejazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Złóż hołd relikwiom Papieża i św. Faustyny Kowalskiej kanonizowanej przez Jana Pawła II i podziwiaj imponującą bazylikę konsekrowaną przez Papieża w 2002 roku.

Wycieczka prywatna: śladami Jana Pawła II i sanktuarium

7. Wycieczka prywatna: śladami Jana Pawła II i sanktuarium

Podążaj śladami Jana Pawła II i odwiedź najbliższe jego sercu miejsca w Krakowie i okolicach. Wycieczka obejmuje trzy główne atrakcje: • Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach Odwiedź miejsce, w którym wszystko się zaczęło, czyli pierwszy dom przyszłego papieża. Zobacz, gdzie się urodził i spędził dzieciństwo, podczas wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem. W muzeum o powierzchni 1200 m², które zajmuje aż 4 piętra, można zobaczyć animacje, pokazy multimedialne oraz autentyczne przedmioty należące do Karola Wojtyły i jego rodziny. Po wizycie w muzeum czas wolny można spędzić na rynku w Wadowicach. Warto skosztować kremówki – ulubionej słodkiej przekąski papieża – w jego ulubionej cukierni. • Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, bazylika i klasztor na szlaku Jana Pawła II. Zobacz wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO obiekt, który był szczególnie bliski sercu Jana Pawła II. Sanktuarium łączy w sobie kult Chrystusa cierpiącego i Matki Bożej.  •Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Kraków-Łagiewniki Odwiedź kompleks sakralny związany z życiem i działalnością siostry Faustyny Kowalskiej. Jest to miejsce pielgrzymek związanych z obecnością obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu Faustyny.  

Prywatna wycieczka do Wadowic: rodzinne miasto Jana Pawła II

8. Prywatna wycieczka do Wadowic: rodzinne miasto Jana Pawła II

Papież Jan Paweł II, jeden z najważniejszych ludzi w historii Polski, urodził się w małym, urokliwym miasteczku Wadowice. Zapraszamy na 5-godzinną wycieczkę do tego skromnego miejsca, w którym spędził dzieciństwo. To wycieczka warta odbycia nie tylko dla tych, którzy kochali Jana Pawła II, ale dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej o pochodzeniu Karola Wojtyły. Poznasz historię przeciętnego, nieśmiałego chłopca, który został szefem Watykanu i przewodził katolikom na całym świecie. Podczas wycieczki prowadzonej przez profesjonalnego przewodnika zobaczysz kościół, w którym został ochrzczony, jego dom rodzinny oraz muzeum poświęcone jego życiu. Zobaczysz także wiele innych miejsc ważnych zarówno w jego życiu, jak iw historii Polski w trudnych latach reżimu komunistycznego.

Z Krakowa: Śladami Jana Pawła II z przewodnikiem

9. Z Krakowa: Śladami Jana Pawła II z przewodnikiem

Odkryj miejsca, w których w młodym człowieku Karolu Wojtyle narodziła się wiara, zaufanie do Boga i miłość do bliźniego. Poznaj trzy najbardziej znaczące miejsca, które ukochał Jan Paweł II. W Wadowicach, rodzinnym mieście Papieża, zobacz miejsca najdroższe Karolowi Wojtyle w okresie jego dzieciństwa i młodości, w tym kościół parafialny, w którym został ochrzczony oraz dom, w którym się urodził, w którym obecnie mieści się muzeum. Podziwiaj Kalwarię Zebrzydowską ze wspaniałym Klasztorem i Kościołem, którą JPII zaprosił nas „za życia i po śmierci”. Odwiedź krakowskie Łagiewniki, związane z kultem Miłosierdzia Bożego, grób św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. Znajdź Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i „Nie lękajcie się!” Centrum Jana Pawła II, krakowskie centrum poświęcone życiu i twórczości Papieża Jana Pawła II, w którym znajduje się również jego relikwia, szklana kapsuła jego krwi.

Wycieczka do Wadowic: rodzinne miasto Papieża Świętego Jana Pawła II

10. Wycieczka do Wadowic: rodzinne miasto Papieża Świętego Jana Pawła II

Wadowice to rodzinne miasto Papieża Polaka Jana Pawła II. Wadowice to miasto w południowej Polsce, 50 km na południowy zachód od Krakowa. Teraz można zwiedzić dom rodzinny Papieża Polaka, który został przekształcony w muzeum. Poznaj dom rodzinny Jana Pawła II i cofnij się w czasie i zobacz, jak żył polski papież. W domu rodzinnym dowiesz się więcej o jego rodzinie i bliskich przyjaciołach. Skosztuj słynnego wadowickiego ciasta zwanego „kremówką”. Zobacz piękną bazylikę w Wadowicach, a także wybierz się na spacer na piękny wadowicki rynek. W drodze powrotnej do Krakowa zobaczysz sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, a także sanktuarium Siostry Faustyny i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, zanim ponownie zostaniesz odwieziony do miejsca zakwaterowania.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wadowice

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Wadowice: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Wadowice

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Wadowice?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze atrakcje w: Wadowice dla osób z dziećmi?

Wadowice: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wadowice? Kliknij tutaj.

Wadowice: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 333 opinii

Spotkanie i pozdrowienie było doskonałe, a sam rejs po rzece był bardzo pouczający, a kapitan był bardzo przyjazny?

Zdumiewający! Wysoce rekomendowane. Kapitan był bardzo miły, a łódź jest w świetnym stanie.

Miejsce spotkania trochę trudne do znalezienia, trochę razem bardzo fajne doświadczenie

Polecam. Rejs po Wiśle wieczorem to niezapomniane wrażenia

Ostatnia łódź - bardzo miły personel na pokładzie?