Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wadowice

Wadowice – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kraków: Rejs widokowy po Wiśle

1. Kraków: Rejs widokowy po Wiśle

Zanurz się w niezwykłym doświadczeniu, odkrywając Kraków z perspektywy rzeki. Nasz nowoczesny katamaran, składający się z dwóch pokładów, oferuje idealne połączenie komfortu i wygody. Otwarty pokład zapewnia dużo miejsca do robienia wspaniałych zdjęć i cieszenia się orzeźwiającą bryzą w upalne dni. Tymczasem zamknięty pokład oferuje ogrzewanie, bar i toalety, zapewniając przytulne i wygodne wrażenia podczas całej podróży. Przy maksymalnej wielkości grupy wynoszącej 12 osób, nasze wycieczki zapewniają intymne i spersonalizowane wrażenia. Będziesz mieć mnóstwo miejsca na relaks i podziwianie zabytków we własnym tempie, dzięki czemu rejs z Cracowboat będzie naprawdę niezapomniany. Podczas rejsu zanurz się w historii i zabytkach miasta dzięki naszemu audioprzewodnikowi dostępnemu w języku angielskim. Poznaj fascynujące fakty i historie o mijanych zabytkach, wzbogacając swoją podróż wzdłuż Wisły. Wyruszając z naszej przystani, szybko zrozumiesz, dlaczego Wisła odgrywa tak ważną rolę w życiu Krakowa. Płynąc po lśniącej powierzchni rzeki, zrelaksowany i beztroski, miniesz majestatyczne mosty łączące obie części miasta. Przepłyniesz obok Wawelu z majestatycznymi wieżami w tle i pięknego Kazimierza, tętniącego życiem kulturalnym. Nasz katamaran to nie tylko wygodny sposób podróżowania, ale także doskonała okazja do odkrycia tajemnic Krakowa. Nasz doświadczony przewodnik podzieli się z Tobą fascynującymi historiami i anegdotami na temat mijanych miejsc. Czas spędzony na pokładzie naszego statku to także doskonała okazja do relaksu i odpoczynku od miejskiego zgiełku. Będziesz cieszyć się świeżym powietrzem i widokami, których nie zobaczysz z lądu. Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby doświadczyć Krakowa z zupełnie nowej perspektywy. Dołącz do nas na godzinny rejs po Wiśle z Cracowboat i odkryj, dlaczego nasz katamaran to najlepszy sposób na zwiedzanie miasta!

Kraków: Czarna Madonna z Częstochowy i Dom Jana Pawła II

2. Kraków: Czarna Madonna z Częstochowy i Dom Jana Pawła II

Rozpocznij swoją wycieczkę od odbioru w hotelu w Krakowie, a następnie podróżuj klimatyzowaną furgonetką przez około 1 godzinę do Wadowic, rodzinnego miasta papieża Jana Pawła II. Po przybyciu na miejsce krótka przerwa przed udaniem się do kościoła parafialnego na Rynku Głównym, gdzie przyszły papież przyjął chrzest. Podziwiaj liczne kaplice, święte obrazy i słynną chrzcielnicę, poznając skromne początki jednego z najwybitniejszych Polaków w historii. Następnie udaj się do Domu Rodzinnego Jana Pawła II i wybierz się na wycieczkę z audioprzewodnikiem dostępnym w różnych językach. Spędź w muzeum co najmniej 1 godzinę i 20 minut. Później odwiedzimy szkołę średnią, do której uczęszczał Karol Wojtyła, jak wówczas nazywano papieża. Zrób ładne zdjęcie pomnika młodego papieża. W drugiej połowie wycieczki udaj się do klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie, około 130 kilometrów (około 80 mil) od Krakowa w południowej Polsce. Będąc na miejscu, odwiedź słynne polskie sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po klasztorze z jednym z mnichów Paulinów, który pokaże Ci skarbiec wypełniony bezcennymi darami i odprowadzi Cię do kaplicy znajdującej się w sanktuarium. Na koniec podziwiaj cudowny obraz Czarnej Madonny i przeżyj naprawdę jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Wycieczka kończy się transferem do Twojego hotelu w Krakowie.

Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po domu i sanktuarium papieża Jana Pawła II

3. Kraków: Wycieczka z przewodnikiem po domu i sanktuarium papieża Jana Pawła II

Poznaj postać Jana Pawła II, który był głową kościoła katolickiego od 1978 roku do swojej śmierci w 2005 roku. Dowiedz się więcej o jego życiu w domu rodzinnym i Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Zatrzymaj się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które zostało poświęcone świętej Faustynie Kowalskiej. Twoja wycieczka rozpocznie się od odbioru bezpośrednio z wybranego hotelu lub apartamentu w Krakowie (lub najbliższej lokalizacji, jeśli dostęp pojazdem jest zabroniony lub utrudniony). Dzień przed wycieczką otrzymasz dokładną godzinę odbioru z uzgodnionego miejsca. Pierwszym punktem wycieczki będzie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tam zobaczysz kompleks kościelny, w którym Jan Paweł II i kolejni papieże, tacy jak papież Benedykt i Franciszek, odprawiali msze i spotykali się z wiernymi, w tym podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Znajduje się tam również cela, w której żyła i pracowała Święta Siostra Faustyna Kowalska. Siostra znana jest dzięki licznym historiom związanym z objawieniami Jezusa. Na miejscu zobaczysz rekonstrukcję pokoju i posłuchasz audioprzewodnika opowiadającego historię jej życia. Drugim punktem w planie zwiedzania będzie Centrum Jana Pawła II, gdzie w głównym kościele znajduje się oryginalna szata papieża z dnia, w którym został zastrzelony przez Mehmeta Ali Ağcę w planowanym zamachu na jego życie. W Centrum znajdują się również relikwie Ojca Świętego. Będziesz mieć trochę wolnego czasu na samodzielne zwiedzanie, refleksję i modlitwę. Kolejnym i głównym punktem wycieczki będzie Dom Rodzinny Karola Wojtyły w Wadowicach, gdzie wychowywał się przyszły papież. Muzeum możesz zwiedzać z audioprzewodnikiem. Poznasz historię Jana Pawła II od jego narodzin do czasu, gdy został papieżem i ostatecznie został wyniesiony na ołtarze. Dowiesz się, jak Jan Paweł II promował duchowość, kulturę i tradycje, postęp naukowy i działalność edukacyjną. Posłuchasz, jak pomagał potrzebującym. Dowiesz się najważniejszych faktów i poznasz wiele historii, których wcześniej nie znałeś. Po wycieczce po mieście, poświęć trochę czasu na zwiedzanie centralnego placu miasta i zobacz kościół, w którym przyszły papież został ochrzczony, lub idź na kawę z ciastem zwanym "kremówką" - ulubionym przysmakiem papieża z czasów jego młodości, kiedy dorastał w rodzinnych Wadowicach. Po zakończeniu całej wycieczki kierowca zabierze Cię z powrotem do Krakowa

Z Krakowa: Całodniowa wycieczka do Wadowic i Częstochowy

4. Z Krakowa: Całodniowa wycieczka do Wadowic i Częstochowy

Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu, hostelu lub innego miejsca zakwaterowania i rozpocznij tę 9-godzinną wycieczkę. Po 40 minutach jazdy dotrzyj na główny rynek w Wadowicach. Zanim odwiedzisz  Muzeum  Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, zobacz fasadę kościoła parafialnego Karola Wojtyły, w którym mały Karol został ochrzczony oraz gmach liceum, do którego uczęszczał. Spędź w muzeum około 90 minut, a następnie skorzystaj z przerwy na kawę, podczas której skosztujesz słynnych papieskich kremówek. Po dotarciu do Częstochowy rozpocznij zwiedzanie kompleksu jasnogórskiego. Odwiedź m.in. Kaplicę Matki Bożej z Cudownym Obrazem. Będzie Ci towarzyszyć przedstawiciel zakonu paulinów posługujący w jasnogórskim klasztorze. Zanim wrócisz do Krakowa, zjedz lunch w jednej z lokalnych restauracji.

Z Krakowa: Wycieczka do Wadowic i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

5. Z Krakowa: Wycieczka do Wadowic i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Na początek wycieczki zostaniesz odebrany(-a) ze swojego hotelu, hostelu lub apartamentu. Po 40 minutach jazdy dotrzesz na główny plac Wadowic. Przed wizytą w muzeum w domu rodzinnym papieża Jana Pawła II zobacz fasadę kościoła parafialnego Karola Wojtyły, w którym mały Karol został ochrzczony, a także gmach liceum, do którego uczęszczał. Po trwającym około 90 minut zwiedzaniu muzeum skorzystaj z przerwy na kawę, aby skosztować słynnych papieskich kremówek. Po przybyciu do Łagiewnik zwiedzisz sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II, w tym kaplicę z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego. Przez całą wizytę możesz korzystać ze wskazówek i pomocy zakonnicy pełniącej posługę w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zjedz lunch w jednej z miejscowych restauracji przed udaniem się w drogę powrotną do Krakowa.

Prywatna wycieczka do Wadowic: rodzinnego miasta Jana Pawła II

6. Prywatna wycieczka do Wadowic: rodzinnego miasta Jana Pawła II

Papież Jan Paweł II, jeden z najważniejszych ludzi w historii Polski, urodził się w małym, urokliwym miasteczku Wadowice. Zapraszamy na 5-godzinną wycieczkę do tego skromnego miejsca, w którym spędził dzieciństwo. To wycieczka warta odbycia nie tylko dla tych, którzy kochali Jana Pawła II, ale dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej o pochodzeniu Karola Wojtyły. Poznasz historię przeciętnego, nieśmiałego chłopca, który został szefem Watykanu i przewodził katolikom na całym świecie. Podczas wycieczki prowadzonej przez profesjonalnego przewodnika zobaczysz kościół, w którym został ochrzczony, jego dom rodzinny oraz muzeum poświęcone jego życiu. Zobaczysz także wiele innych miejsc ważnych zarówno w jego życiu, jak iw historii Polski w trudnych latach reżimu komunistycznego.

Z Krakowa: całodniowa wycieczka do Jana Pawła II - transport prywatny

7. Z Krakowa: całodniowa wycieczka do Jana Pawła II - transport prywatny

Aby jak najlepiej wykorzystać swój dzień, zalecany czas odbioru to około 9:00. Spędź około 2 godzin w Wadowicach, 1 godzinę w Kalwarii Zebrzydowskiej i 1 godzinę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach. Na koniec zostaniesz odwieziony do hotelu lub apartamentu w centrum Krakowa. Pierwszym przystankiem Twojej wycieczki jest Wadowice Miasto Jana Pawła II, położone w południowej Polsce, gdzie urodził się Jan Paweł II. Poznaj muzeum Jana Pawła II, założone w domu rodzinnym Papieża, z interaktywną wystawą o jego życiu od niemowlęcia, poprzez studia, II wojnę światową, okres kapłaństwa i zamach na jego życie. W drodze powrotnej do Krakowa zatrzymaj się w Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, drugim najczęściej odwiedzanym sanktuarium pielgrzymkowym w Polsce, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każdego roku do tego świętego miejsca przybywa ponad milion turystów. Przejazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Złóż hołd relikwiom Papieża i św. Faustyny Kowalskiej kanonizowanej przez Jana Pawła II i podziwiaj imponującą bazylikę konsekrowaną przez Papieża w 2002 roku.

Wadowice, Kalwaria i Łagiewniki: Trasa Jana Pawła II

8. Wadowice, Kalwaria i Łagiewniki: Trasa Jana Pawła II

Odkryj życie Karola Wojtyły, przyszłego papieża Jana Pawła II, który urodził się w małym mieście Wadowice. Rozpocznij swoją wycieczkę w jego domu rodzinnym w Wadowicach, gdzie odkryjesz eksponaty dotyczące wczesnego życia przyszłego papieża. Następnie zobacz Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, bogato zdobiony kościół, w którym Karol Wojtyła został ochrzczony i bierzmowany. Następnie zwiedzaj Kalwarię Zebrzydowską, miasto pielgrzymkowe założone w 1601 roku, najbardziej znane z klasztoru Bernardynów (Szarych Braci) i jego kompleksu 42 kaplic i kościołów. To niesamowite miejsce zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO w 1999 roku. Podziwiaj XVII-wieczny barokowy kościół słynący z cudownego obrazu Najświętszej Marii Panny z Kalwarii. Następnie przejdź do dzielnicy Łagiewniki w Krakowie, gdzie znajduje się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Co roku miliony pielgrzymów z całego świata poszukujących łask. Zobacz rozległe sanktuarium, Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, główny kościół i szereg kaplic. Zobaczysz także figurę Matki Bożej Miłosierdzia, figury św. Stanisława Kostki i św. Marii Magdaleny, obraz św. Józefa z Dzieciątkiem oraz trumnę z relikwiami św. Siostry Faustyny. Z wieży widokowej można podziwiać panoramę miasta.

Wycieczka do Wadowic: rodzinne miasto Papieża Świętego Jana Pawła II

9. Wycieczka do Wadowic: rodzinne miasto Papieża Świętego Jana Pawła II

Wadowice to rodzinne miasto Papieża Polaka Jana Pawła II. Wadowice to miasto w południowej Polsce, 50 km na południowy zachód od Krakowa. Teraz można zwiedzić dom rodzinny Papieża Polaka, który został przekształcony w muzeum. Poznaj dom rodzinny Jana Pawła II i cofnij się w czasie i zobacz, jak żył polski papież. W domu rodzinnym dowiesz się więcej o jego rodzinie i bliskich przyjaciołach. Skosztuj słynnego wadowickiego ciasta zwanego „kremówką”. Zobacz piękną bazylikę w Wadowicach, a także wybierz się na spacer na piękny wadowicki rynek. W drodze powrotnej do Krakowa zobaczysz sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, a także sanktuarium Siostry Faustyny i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, zanim ponownie zostaniesz odwieziony do miejsca zakwaterowania.

Z Krakowa: Wadowice i wycieczka 1-dniowa Szlakiem Jana Pawła II

10. Z Krakowa: Wadowice i wycieczka 1-dniowa Szlakiem Jana Pawła II

Wadowice to niewielka miejscowość położona około 50 km od Krakowa. Tu dokładnie 100 lat temu urodził się i ochrzcił przyszły papież Kościoła rzymskokatolickiego Karol Wojtyła, który przyjął imię Jan Paweł II. Wycieczka obejmuje zwiedzanie domu rodzinnego Karola Wojtyły, obecnie muzeum dokumentującego jego życie, działalność i związki Papieża z Wadowicami. Zobaczysz kościół Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny Majowej, w którym papież został ochrzczony. Później udasz się do ośrodka Jana Pawła II w Krakowie poświęconego jego życiu i pracy.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Wadowice

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Wadowice?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze atrakcje w: Wadowice dla osób z dziećmi?

Jakie są najlepsze atrakcje na świeżym powietrzu w: Wadowice?

Wadowice: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wadowice? Kliknij tutaj.

Wadowice: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(333 recenzji)

Krótka wycieczka łodzią po rzece w Zimowej Krainie Krakowa. Byliśmy na nim tylko we dwoje, więc jakbyśmy mieli własną czarterowaną łódź! Było zimno, ponieważ byliśmy pierwszą wycieczką tego dnia, ale mieliśmy koce, grzejnik i herbatę! Nagrany komentarz z bożonarodzeniową muzyką i pięknymi widokami. Dobry dodatek w ostatniej chwili do naszej podróży!

Mieliśmy 5-gwiazdkowy dzień. Andrzej był doskonałym przewodnikiem - był przyjazny, punktualny i cierpliwy, gdy zwiedzaliśmy Jasną Górę w bardzo pracowity dzień. Robił wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić nam jak najlepsze wrażenia. Jeden z naszych oryginalnych przystanków nie był dostępny i zasugerował wspaniałą alternatywę.

Świetna wycieczka łodzią. Przewodnik był Polakiem, ale przez większą część podróży miał włączoną narrację w języku angielskim, jednak mówi po angielsku na tyle, aby zadawać pytania. Nawet nie na temat (kwestia wędkarska) i też był bardzo miły

Świetny rejs łodzią, byliśmy jedynymi uczestnikami wycieczki, więc mieliśmy całą łódź dla siebie. Łatwe miejsce spotkania zebrane na czas, a podróż przebiegła bezproblemowo. Świetnie się bawiliśmy

Godzinny rejs po rzece, bardzo ciekawy, doskonały do podziwiania Krakowa z innego punktu widzenia. Personel na ziemi i na pokładzie był bardzo uprzejmy. Próbować.