Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wadi Tiwi

Wadi Tiwi – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Całodniowa wycieczka Coastal Delights z Maskatu

1. Całodniowa wycieczka Coastal Delights z Maskatu

Rozpocznij swoją całodniową wycieczkę od wizyty w małej wiosce rybackiej Quriyat. Następnie wycieczka jest kontynuowana wycieczką terenową do Wadi Tiwi i Fins Beach. Jazda po stopniowanej ścieżce prowadzi do Wadi Shab, jednego z najpiękniejszych wadi Omanu, który przez większą część roku płynie słodką wodą wzdłuż plantacji bananów i kamienistych ścieżek. Przeprawisz się przez rzekę łodzią motorową. Po drugiej stronie rzeki spacer prowadzi przez płaski teren i przez głazy, a następnie ścieżką wzdłuż zbocza góry. Zwróć uwagę, że ścieżka ma kilka wąskich i śliskich miejsc. Później po południu zostaniesz przeniesiony z powrotem do Maskatu.

Prywatna 1-dniowa wycieczka do Wadi Tiwi, Fins Beach, Bimmah Sinkhole

2. Prywatna 1-dniowa wycieczka do Wadi Tiwi, Fins Beach, Bimmah Sinkhole

Czy jesteś gotowy, aby odkryć kolejne piękne miejsce, Wade Tiwi (Wadi Mibam) zyskało na popularności w ostatnich latach, znajduje się na dalekim krańcu Wade Tiwi, kolejnego popularnego miejsca. Mibam ma idealną mieszankę pięknych wodospadów, bujnego zielonego ogrodu i krystalicznie czystych basenów, aby dostać się do Mibam trzeba przejść przez wąskie, nierówne drogi przecinające małe wioski, jałowe góry i wstrząsające klify, ale emocje zaczynają się dopiero, gdy schodzisz w kierunku brodu, który jest jeszcze bardziej malowniczy, od czołgania się po gigantycznych skałach, pływania w chłodnych szmaragdowych wodach po nurkowanie w zapierających dech w piersiach naturalnych basenach wodnych, wielu opisuje Mibam jako raj odkryty na nowo. Wioski Mibam opierają się na rolnictwie w codziennym życiu, istnieje wiele owoców i upraw, które są tu uprawiane, a daktyle są jednym z ich głównych produktów, ale w weekendy wszystko wkracza do akcji, ponieważ w weekendy zarówno amatorzy, jak i profesjonalni wędrowcy i inni miłośnicy outdooru odwiedzają Mibam ze względu na jego wielkie piękno, które teraz zaczyna rywalizować z Wade Shab i Wade Bani Khalid, więc upewnij się, że Mibam jest na twojej liście rzeczy do zrobienia, gdy odkrywasz Sułtanat Omanu. Z Wadi Tiwi zatrzymamy się na plaży Fins lub ludzie nazywają ją plażą białych piasków, która otwiera panoramę uderzająco białych piasków i intrygująco kamienistej plaży, z lśniącymi turkusowymi wodami i delikatną chłodną bryzą. Z Fins Beach w drodze powrotnej do Muscat zatrzymamy się w Bimmah Sinkhole (możliwe jest pływanie w jeziorze) Bimmah Sinkhole to wypełnione wodą zagłębienie, strukturalnie zapadlisko, w wapieniu wschodniej części gubernatorstwa Muscat w Sułtanacie Omanu. Jezioro o turkusowych wodach, ma 50 m na 70 m szerokości i około 20 m głębokości, znajduje się zaledwie około 600 m od morza, między nadmorskimi miastami Dibab i wioską Bimmah, zapadlisko powstało w wyniku zapadnięcia się warstwy powierzchniowej z powodu rozpuszczenia leżącego poniżej wapienia, aby zachować zapadlisko, lokalna gmina stworzyła tam park.

Maskat: Prywatna całodniowa wycieczka do Wadi Mibam samochodem 4x4

3. Maskat: Prywatna całodniowa wycieczka do Wadi Mibam samochodem 4x4

Odkryj zabytki Wadi Mibam podczas tej wycieczki z przewodnikiem 4x4 po okolicy Tiwi Village. Przejedź przez region krętymi, wyboistymi drogami, które przecinają urocze wioski, jałowe góry i niepewne klify. Wybierz się na wędrówkę po dolinie i popływaj w wodospadzie. Po przybyciu do Wadi Mibam wspinaj się po ogromnych skałach, pływaj w szmaragdowych wodach i nurkuj w naturalnych, zapierających dech w piersiach basenach wodnych. Poznaj wspaniałe piękno okolicy.

Wadi Tiwi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wadi Tiwi? Kliknij tutaj.