Atrakcje i wycieczki
Wadi Musa, Jordania

Wadi Musa, Jordania: najczęściej polecane atrakcje

Z Jerozolimy: 2-dniowa wycieczka do Petry

Z Jerozolimy: 2-dniowa wycieczka do Petry

Ta w pełni wypełniona dwudniowa wycieczka rozpoczyna się w Jerozolimie. Jadąc przez Pustynię Judzką, skieruj się w stronę granicy i przejdź przez most Allenby/King Hussein do Jordanii. Będąc w Jordanii, odwiedź historyczne miejsce Mount Nebo, wyjątkowy punkt widokowy na zachodni brzeg rzeki Jordan. Po obiedzie w lokalnej restauracji nie spiesz się i obejrzyj starożytną mozaikową mapę Jerozolimy w grecko-prawosławnym kościele św. Jerzego w Madabie. Stamtąd ciesz się malowniczą jazdą na południe. W końcu dotrzyj do miejsca zakwaterowania na noc, obozu Beduinów w pobliżu Petry. Beduińska gościnność, w tym kolacja w stylu arabskim, otworzy Twoje serce. Przed pójściem spać na wygodnym łóżku usiądź pod czystym pustynnym niebem i podziwiaj gwiazdy, popijając lokalną herbatę. Obudź się i rozpocznij dzień od śniadania w obozie przed wyruszeniem do Petry. Jeden z siedmiu cudów świata i najcenniejsza atrakcja Jordanii, Petra to niezapomniane miejsce. Został wykuty w czerwonych skałach strzelistych klifów na początku I wieku jako grobowiec króla Nabatejczyków i przez wieki był ukryty pod piaskiem, zanim niedawno stał się ponownie dostępny. Licencjonowany przewodnik poprowadzi Cię przez Siq (wąski wąwóz), Skarbiec i Amfiteatr, podziwiając piękno każdej budowli. Następnie będziesz miał czas na samodzielne zwiedzanie: wejdź do Grobowców Królewskich, zejdź rzymskim Cardo lub wejdź do klasztoru. Ponownie spotkaj się z resztą grupy na lunchu w Wadi Musa, zanim wrócisz do Jerozolimy przez przejście graniczne King Hussein/Allenby.

Z Ejlatu: 2-dniowa wycieczka po Petrze i Wadi Rum z pobytem na obozie

Z Ejlatu: 2-dniowa wycieczka po Petrze i Wadi Rum z pobytem na obozie

Petra jest dziś najbardziej znanym miejscem turystycznym w Jordanii. Petra była kiedyś okupowana przez Nabatejczyków i prawie wszystko w Petrze zostało przez nich zbudowane. Odwiedzając Petrę, będziesz mógł zobaczyć ponad 800 obiektów, w tym słynny skarbiec, świątynie, domy żałoby, jaskinie i wiele innych. Wadi Rum to wszystko, czego można oczekiwać od typowej pustyni: ekstremalne upały latem i mroźne temperatury zimą. Jest brutalny i nastrojowy, gdy słońce przebija się przez wyrzeźbione kaniony o świcie lub topi granicę między skałą a piaskiem o zmierzchu. Jest wymagająca dla mieszkających w niej Beduinów i mściwa dla tych, którzy ignorują niebezpieczeństwa, jakie ze sobą niesie. Poczuj jego moc i piękno ze swoim ekspertem. Twoja wycieczka rozpocznie się od odbioru z Twojego hotelu w Ejlacie o 08:30. Po przekroczeniu granicy Arava pojedziesz do Wadi Musa Petra i zwiedzisz to miejsce. Po wycieczce zjesz lunch w Petrze i pojedziesz do Wadi Rum i zatrzymasz się na noc w autentycznym obozie Beduinów. Po drodze dowiesz się wszystkiego o Nabatejczykach, ich historii, sztuce, bogach i stylu życia Beduinów. Ulepsz swoje wrażenia na pustyni do 4-gwiazdkowego namiotu z prywatną łazienką z prysznicem i toaletą w namiocie.

Z Jerozolimy: Petra i Wadi Rum 2-dniowa wycieczka

Z Jerozolimy: Petra i Wadi Rum 2-dniowa wycieczka

Wyjeżdżająca codziennie wycieczka Petra i Wadi Rum z Jerozolimy jest jedną z najbardziej wszechstronnych wycieczek obejmujących dwa pełne dni w Jordanii i jednym z najlepszych sposobów na zwiedzenie dwóch najbardziej ekscytujących miejsc w Jordanii. Wycieczka rozpoczyna się z Tel Awiwu lub Jerozolimy malowniczą przejażdżką przez pustynię Negew w drodze do granicy z Jordanią. Po przekroczeniu granicy jedź do miasta Akaba z widokiem na Morze Czerwone i ciesz się wolnym czasem na lunch, kawę i zakupy, po czym udaj się na pustynię Wadi Rum do obozu Beduinów. Po południu przeżyj niezapomnianą wycieczkę Jeep Safari i poznaj kulturę Beduinów. Po powrocie do obozu Beduinów w Wadi Rum podziwiaj rozgwieżdżone nocne niebo i zjedz autentyczną jordańską kolację. Następnego ranka zjedz spokojne śniadanie na kempingu, a następnie udaj się do zaginionego miasta Petra, wpisanego na listę UNESCO stanowiska archeologicznego i jednego z Siedmiu Cudów Świata. Z doświadczonym, anglojęzycznym przewodnikiem odkryj ukryte skarby tego starożytnego miasta. Będzie też czas na zwiedzanie Petry we własnym tempie, podziwiając piękno i wspaniałość tego historycznego miejsca. Z Petry wróć do granicy z Ejlatem przed powrotem do Jerozolimy.

Z Akaby: Prywatna wycieczka do Petry

Z Akaby: Prywatna wycieczka do Petry

Twój kierowca odbierze Cię z hotelu lub portu w Akabie. Następnie przejazd w kierunku różowego miasta Petra, największej atrakcji Jordanii. Petra została założona około VI wieku p.n.e. przez Arabów Nabatejczyków, koczownicze plemię, które osiedliło się na tym obszarze i położyło podwaliny pod imperium handlowe, które rozciągało się na Syrię. Po przybyciu na miejsce rozpoczniesz pieszą wycieczkę z Centrum dla Odwiedzających przez Grobowce Djenni, a następnie przejdziesz przez kanion o nazwie Siq. Wreszcie otworzysz oczy na najpiękniejszy zabytek: Skarbiec, który po arabsku nazywa się Khazneh. Wśród innych zabytków zobaczysz Ulicę Fasad, Grobowce Królewskie, rzymskie ruiny i Qasr El-Bint. Po klasycznym szlaku Twój przewodnik da Ci czas wolny na samodzielne odkrywanie innych części Petry. Jeśli chcesz odwiedzić klasztor, musisz przejść 970 schodów, aby dostać się tam na własną rękę. Po zakończeniu wizyty w Petrze kierowca będzie na Ciebie czekał w centrum dla zwiedzających, aby zabrać Cię do lokalnej restauracji na lunch. Kontynuuj dzień, ciesząc się wizytą w Małej Petrze przez 1 godzinę. Późnym popołudniem odwieziemy Cię z powrotem do hotelu w Akabie.

Poznaj największe atrakcje Jordanii - 5-dniowa wycieczka

Poznaj największe atrakcje Jordanii - 5-dniowa wycieczka

Dzień 1 8:00 Zostaniesz odebrany z preferowanej lokalizacji, aby rozpocząć podróż do Madaby (1 godzina jazdy), aby odwiedzić Park Archeologiczny Madaba I i Kościół Marii Panny, kościół Męczenników, bizantyjski kościół grecki św. Następnie udasz się do miejsca chrztu Jezusa Chrystusa. Następnie udasz się z powrotem do centrum Ammanu, odwiedzając cytadelę Ammanu (1:30 godziny), a następnie teatr rzymski (30 minut). Pod koniec dnia podrzucimy Cię do preferowanego hotelu w Ammanie lub pomożemy w rezerwacji hotelu, abyś mógł się zrelaksować i przenocować (wliczone w cenę, jeśli wybrano opcję, najwyżej ocenianą) (pokój do 3 osób). Dzień 2 8:00 Po śniadaniu udasz się do rezerwatu biosfery Dana i będziesz cieszyć się pięknem przyrody ze szczytu góry Dana (15 minut) 10:30 Zamek Shobak będzie czekał na Ciebie, siedząc na dramatycznym wzgórzu, będziesz mógł cieszyć się jego hipnotyzującym widokiem na krajobraz (45 minut) 13:00 dotrzesz do Małej Petry, aby wędrować po jej skomplikowanych rzeźbach. Następnie kierowca zabierze Cię do hotelu w mieście Petra. Będziesz mógł odpocząć i zostać na noc (wliczone w cenę, jeśli wybrano opcję, najwyżej ocenianą) (pokój do 3 osób). Dzień 3 8 rano rozpoczniesz podróż do Petry. Jeden z SIEDMIU CUDÓW ŚWIATA Poznasz bloki Dżinna, skarbiec Petry, słynny "Siq" i inne urzekające miejsca (4-6 godzin). Następnie udasz się do Wadi Rum. Czas przyjazdu 3-4PM. Będą na Ciebie czekać różne atrakcje. 2-4-godzinna wycieczka jeepem 4x4 (nie wliczona w cenę) -Przejażdżka na wielbłądzie (nie wliczone w cenę) -Joga o zachodzie słońca (bez instruktora) Następnie spędzisz noc w najwyżej ocenianym obozie Beduinów z otwartym bufetem, w tym kolacją "Zarb" i śniadaniem w cenie (namiot dla maksymalnie 3 osób) Dzień 4 Po zjedzeniu śniadania o 8 rano rozpoczniesz podróż nad Morze Martwe, 13:00 / 15:00 Po przybyciu nad Morze Martwe zjesz lunch, cały dzień na pływanie w wodzie wzbogaconej minerałami, 17:00 udasz się z powrotem do Ammanu, aby przenocować w hotelu (wliczone w cenę, jeśli wybrano opcję, najwyżej oceniane) (pokój do 3 osób) Dzień 5 Po zjedzeniu śniadania o 9:00 udamy się do Jerash, aby zwiedzić największe zachowane rzymskie miasto na świecie poza Włochami (3 godziny), następnie udamy się do Ajloun, XII-wiecznego zamku zbudowanego przez dowódcę Saladyna, a następnie wrócimy do Ammanu, aby odwieźć Cię do preferowanego miejsca w Ammanie około 17:00-18:00.

Z Sharm El Sheikh: jednodniowa wycieczka promem do Petry i Akaby

Z Sharm El Sheikh: jednodniowa wycieczka promem do Petry i Akaby

Zwiedź Petrę podczas wycieczki z przewodnikiem po archeologicznym mieście, podziwiaj widoki ze wzgórza Al-Habis w Wadi Musa i miej czas wolny na zakupy i zwiedzanie nadmorskiego miasta Akaba. Delektuj się lokalnym lunchem w restauracji, która obejmuje napój bezalkoholowy. Odbierz z wygodnego miejsca zakwaterowania w Sharm El SHeikh. Zrelaksuj się podczas klimatyzowanej przejażdżki przestronnym autobusem w drodze do portu w Tabie. Wskocz na pokład promu i zrelaksuj się podczas rejsu do Akaby. Podróż autobusem przez około 2 godziny do Petry. Podążaj za swoim przewodnikiem podczas 2-3-godzinnej pieszej wycieczki po stanowisku archeologicznym. Wejdź do Petry pieszo, przez Siq jest wąskim, krętym wąwozem o długości ponad 1 kilometra. Odwiedź Wielki Skarbiec (Al-Khazneh Farun), Teatr Rzymski i Grobowce Królewskie (Tęczowy Grobowiec jest koniecznością dla fotografów). Podziwiaj setki pomników, triclinium (formalne rzymskie jadalnie) i obeliski, wszystkie wyrzeźbione z różowo-czerwonego piaskowca. Spacer przez kolumnadę rzymskiej bizantyjskiej Petry prowadzi do centrum miasta. Kontynuuj na wzgórze Al-Habis w Wadi Musa, zwieńczone fortem z czasów krzyżowców). Podziwiaj zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki głębokich wąwozów i formacji skalnych o wyjątkowych kolorach. Odpocznij przy lunchu w formie bufetu, podczas którego możesz spróbować lokalnych specjałów w połączeniu z napojem bezalkoholowym. Jedź z powrotem do Akaby, gdzie będziesz miał godzinę wolnego czasu na zakupy przed wejściem na prom z powrotem do Taby i późnym wieczorem transferem z powrotem do hotelu w Dahab.

Plan taryfowy Jordan Premium eSIM dla podróżnych

Plan taryfowy Jordan Premium eSIM dla podróżnych

Wyrusz w podróż przez urzekające krajobrazy i bogate dziedzictwo kulturowe Jordanii, zachowując bez wysiłku łączność dzięki naszemu planowi danych eSIM Premium dla podróżnych. Aktywuj nasz plan danych eSIM premium zdalnie przed podróżą, zapewniając sobie bezproblemową łączność po przybyciu do Jordanii. Dzięki szybkiemu dostępowi do Internetu dostępnemu w całym kraju, pozostaniesz w kontakcie podczas odkrywania starożytnych cudów Jordanii, piękna przyrody i tętniących życiem miast. Odkryj ponadczasowy urok Petry, gdzie łączy się starożytna architektura wykuta w skale i oszałamiające pustynne krajobrazy. Pozostań w kontakcie, podziwiając Skarbiec, zwiedzając Grobowce Królewskie i wędrując przez zapierający dech w piersiach Siq. Dzięki naszemu planowi transmisji danych możesz z łatwością poruszać się po zawiłych szlakach Petry, korzystać z audioprzewodników i dzielić się swoimi doświadczeniami z przyjaciółmi i rodziną. Poznaj tętniącą życiem stolicę Ammanu, gdzie nowoczesność łączy się z tradycją w tętniącym życiem mieście. Pozostań w kontakcie, wędrując historycznymi ulicami centrum, odwiedzając starożytne ruiny Cytadeli i próbując pysznych dań kuchni jordańskiej w lokalnych restauracjach. Dzięki niezawodnemu dostępowi do Internetu na wyciągnięcie ręki możesz odkrywać ukryte skarby, znajdować najlepsze punkty widokowe i robić wspaniałe zdjęcia panoramy miasta. Udaj się w serce pustyni, aby doświadczyć nieziemskich krajobrazów Wadi Rum, gdzie wysokie klify z piaskowca i rozległe czerwone wydmy rozciągają się tak daleko, jak okiem sięgnąć. Dzięki naszemu planowi danych Premium eSIM dla podróżnych możesz pozostać w kontakcie nawet w odległych pustynnych lokalizacjach, dzięki czemu nigdy nie przegapisz ani chwili swojej pustynnej przygody. Rozpieść swoje zmysły bogatymi tradycjami kulinarnymi Jordanii, od pikantnych dań mezze po słodkie desery i aromatyczne herbaty. Dzięki niezawodnemu dostępowi do Internetu możesz odkrywać lokalne przepisy, znajdować autentyczne doznania kulinarne i dzielić się swoimi kulinarnymi przygodami z innymi podróżnikami. Niezależnie od tego, czy odkrywasz starożytne ruiny, wędrujesz przez majestatyczne krajobrazy, czy też delektujesz się smakami jordańskiej kuchni, nasz plan danych eSIM Premium dla podróżnych zapewnia łączność, informacje i inspirację podczas całej podróży.

Z Ammanu: Prywatna całodniowa wycieczka do Petry z odbiorem

Z Ammanu: Prywatna całodniowa wycieczka do Petry z odbiorem

Zafunduj sobie dzień eksploracji, gdy kierowca eskortuje Cię z hotelu w Ammanie do niezwykłego różowego miasta Petra, największej atrakcji Jordanii. Jego początki sięgają VI wieku pne. Petra została założona przez Arabów Nabatejczyków, którzy rozwinęli kwitnące imperium handlowe, które rozciągało się na Syrię. Rozpocznij swoją podróż przez grobowce Djenni pieszo od centrum dla zwiedzających, a następnie wybierz się na wędrówkę przez wąski wąwóz Siq prowadzący do oszałamiającego Skarbca, czyli Khazneh po arabsku. Podziwiaj wspaniałe zabytki, w tym Ulicę Fasad, Grobowce Królewskie, rzymskie ruiny i Qasr El-Bint. Po wycieczce zwiedzaj Muzeum Petry w wolnym czasie, zanim spotkasz się z kierowcą w centrum dla zwiedzających, który zabierze Cię na pyszny lunch do lokalnej restauracji. Zrelaksuj się w drodze powrotnej do hotelu w Ammanie z niezapomnianymi wspomnieniami z przygody w Petrze.

Petra - całodniowa prywatna wycieczka z Ammanu

Petra - całodniowa prywatna wycieczka z Ammanu

Cofnij się w czasie, wyruszając w urzekającą prywatną podróż z Ammanu do Petry, jednego z siedmiu cudów świata. Zobacz niesamowite połączenie natury i ludzkiej pomysłowości, które wyrzeźbiło to zadziwiające miasto w różowo-czerwonych klifach. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z hotelu w Ammanie. Podróżuj przez pustynne krajobrazy i daj się oczarować żywym kolorom piaskowca. Odkryj najważniejsze atrakcje Petry, w tym Al-Deir i Al-Khazneh. Zanurz się w historii i kulturze Jordanii, spacerując po tym zapierającym dech w piersiach zabytku. Na koniec bezpiecznie wróć do miejsca zakwaterowania w Ammanie.

Wycieczka 1-dniowa z Ammanu do Petry

Wycieczka 1-dniowa z Ammanu do Petry

Wczesnym rankiem po śniadaniu rozpocznie się wycieczka z Ammanu do siódmego cudu świata, ukrytej perły i arcydzieła Różanego Miasta Nabatejczyków, PETRY. Odwiedź Petrę podczas całodniowej, prywatnej wycieczki z Ammanu do starożytnego miasta Nabatejczyków i obiektu z listy UNESCO. Będziesz mieć możliwość zwiedzania na własną rękę lub z lokalnym przewodnikiem. Zdumiewające skalne miasto Petra zwiedzisz samodzielnie lub z lokalnym przewodnikiem, jeśli zostanie wynajęty. Ta fascynująca starożytna stolica Nabatejczyków zdominowała arabskie szlaki handlowe i jest obowiązkowym punktem na Bliskim Wschodzie. Miniesz Siq, wąski wąwóz, w którym po raz pierwszy zobaczysz z bliska kolorowy piaskowiec, kończąc na pięknym Skarbcu. Przejdź się ulicą fasad do grobowców królewskich, teatru i Qasr Al Bint. Czas wolny na własną rękę, a następnie przejdź tą samą drogą z powrotem do bramy wejściowej. Średni czas spędzony przez klientów w Petrze to 4 godziny, ale z pewnością możesz skrócić lub wydłużyć swój pobyt. Po zakończeniu zwiedzania Petry udaj się z powrotem do centrum dla zwiedzających, aby spotkać się z kierowcą i wrócić do Ammanu w klimatyzowanym pojeździe. (3 godziny jazdy) Opcjonalnie: Wspinaj się stromą ścieżką 900 kroków do ukrytego klasztoru na górze Petra. Czas trwania: 4-6 godz.

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Wadi Musa, Jordania

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Wadi Musa, Jordania na deszczowe dni?

Najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Wadi Musa, Jordania na deszczowe dni to:

Wadi Musa, Jordania – zobacz wszystkie najlepsze atrakcje w pomieszczeniach na GetYourGuide

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Wadi Musa, Jordania?

Najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Wadi Musa, Jordania to:

Wadi Musa, Jordania – zobacz wszystkie oferty i zniżki w na GetYourGuide

Wadi Musa, Jordania: Wycieczki i bilety

Jordania: Ciekawe miejsca

Wadi Musa, Jordania: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wadi Musa, Jordania? Kliknij tutaj.

Wadi Musa, Jordania: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(109 recenzji)