Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wadi Musa, Jordania

Wadi Musa, Jordania – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Jerozolimy: 2-dniowa wycieczka do Petry

1. Z Jerozolimy: 2-dniowa wycieczka do Petry

Ta w pełni wypełniona dwudniowa wycieczka rozpoczyna się w Jerozolimie. Jadąc przez Pustynię Judzką, skieruj się w stronę granicy i przejdź przez most Allenby/King Hussein do Jordanii. Będąc w Jordanii, odwiedź historyczne miejsce Mount Nebo, wyjątkowy punkt widokowy na zachodni brzeg rzeki Jordan. Po obiedzie w lokalnej restauracji nie spiesz się i obejrzyj starożytną mozaikową mapę Jerozolimy w grecko-prawosławnym kościele św. Jerzego w Madabie. Stamtąd ciesz się malowniczą jazdą na południe. W końcu dotrzyj do miejsca zakwaterowania na noc, obozu Beduinów w pobliżu Petry. Beduińska gościnność, w tym kolacja w stylu arabskim, otworzy Twoje serce. Przed pójściem spać na wygodnym łóżku usiądź pod czystym pustynnym niebem i podziwiaj gwiazdy, popijając lokalną herbatę. Obudź się i rozpocznij dzień od śniadania w obozie przed wyruszeniem do Petry. Jeden z siedmiu cudów świata i najcenniejsza atrakcja Jordanii, Petra to niezapomniane miejsce. Został wykuty w czerwonych skałach strzelistych klifów na początku I wieku jako grobowiec króla Nabatejczyków i przez wieki był ukryty pod piaskiem, zanim niedawno stał się ponownie dostępny. Licencjonowany przewodnik poprowadzi Cię przez Siq (wąski wąwóz), Skarbiec i Amfiteatr, podziwiając piękno każdej budowli. Następnie będziesz miał czas na samodzielne zwiedzanie: wejdź do Grobowców Królewskich, zejdź rzymskim Cardo lub wejdź do klasztoru. Ponownie spotkaj się z resztą grupy na lunchu w Wadi Musa, zanim wrócisz do Jerozolimy przez przejście graniczne King Hussein/Allenby.

Z Jerozolimy: Petra i Wadi Rum 2-dniowa wycieczka

2. Z Jerozolimy: Petra i Wadi Rum 2-dniowa wycieczka

Wyjeżdżająca codziennie wycieczka Petra i Wadi Rum z Jerozolimy jest jedną z najbardziej wszechstronnych wycieczek obejmujących dwa pełne dni w Jordanii i jednym z najlepszych sposobów na zwiedzenie dwóch najbardziej ekscytujących miejsc w Jordanii. Wycieczka rozpoczyna się z Tel Awiwu lub Jerozolimy malowniczą przejażdżką przez pustynię Negew w drodze do granicy z Jordanią. Po przekroczeniu granicy jedź do miasta Akaba z widokiem na Morze Czerwone i ciesz się wolnym czasem na lunch, kawę i zakupy, po czym udaj się na pustynię Wadi Rum do obozu Beduinów. Po południu przeżyj niezapomnianą wycieczkę Jeep Safari i poznaj kulturę Beduinów. Po powrocie do obozu Beduinów w Wadi Rum podziwiaj rozgwieżdżone nocne niebo i zjedz autentyczną jordańską kolację. Następnego ranka zjedz spokojne śniadanie na kempingu, a następnie udaj się do zaginionego miasta Petra, wpisanego na listę UNESCO stanowiska archeologicznego i jednego z Siedmiu Cudów Świata. Z doświadczonym, anglojęzycznym przewodnikiem odkryj ukryte skarby tego starożytnego miasta. Będzie też czas na zwiedzanie Petry we własnym tempie, podziwiając piękno i wspaniałość tego historycznego miejsca. Z Petry wróć do granicy z Ejlatem przed powrotem do Jerozolimy.

Z Ejlatu: 2-dniowa wycieczka po Petrze i Wadi Rum z pobytem na obozie

3. Z Ejlatu: 2-dniowa wycieczka po Petrze i Wadi Rum z pobytem na obozie

Petra jest dziś najbardziej znanym miejscem turystycznym w Jordanii. Petra była kiedyś okupowana przez Nabatejczyków i prawie wszystko w Petrze zostało przez nich zbudowane. Odwiedzając Petrę, będziesz mógł zobaczyć ponad 800 obiektów, w tym słynny skarbiec, świątynie, domy żałoby, jaskinie i wiele innych. Wadi Rum to wszystko, czego można oczekiwać od typowej pustyni: ekstremalne upały latem i mroźne temperatury zimą. Jest brutalny i nastrojowy, gdy słońce przebija się przez wyrzeźbione kaniony o świcie lub topi granicę między skałą a piaskiem o zmierzchu. Jest wymagająca dla mieszkających w niej Beduinów i mściwa dla tych, którzy ignorują niebezpieczeństwa, jakie ze sobą niesie. Poczuj jego moc i piękno ze swoim ekspertem. Twoja wycieczka rozpocznie się od odbioru z Twojego hotelu w Ejlacie o 08:30. Po przekroczeniu granicy Arava pojedziesz do Wadi Musa Petra i zwiedzisz to miejsce. Po wycieczce zjesz lunch w Petrze i pojedziesz do Wadi Rum i zatrzymasz się na noc w autentycznym obozie Beduinów. Po drodze dowiesz się wszystkiego o Nabatejczykach, ich historii, sztuce, bogach i stylu życia Beduinów. Ulepsz swoje wrażenia na pustyni do 4-gwiazdkowego namiotu z prywatną łazienką z prysznicem i toaletą w namiocie.

Z Akaby: Prywatna wycieczka do Petry

4. Z Akaby: Prywatna wycieczka do Petry

Twój kierowca odbierze Cię z hotelu lub portu w Akabie. Następnie przejazd w kierunku różowego miasta Petra, największej atrakcji Jordanii. Petra została założona około VI wieku p.n.e. przez Arabów Nabatejczyków, koczownicze plemię, które osiedliło się na tym obszarze i położyło podwaliny pod imperium handlowe, które rozciągało się na Syrię. Po przybyciu na miejsce rozpoczniesz pieszą wycieczkę z Centrum dla Odwiedzających przez Grobowce Djenni, a następnie przejdziesz przez kanion o nazwie Siq. Wreszcie otworzysz oczy na najpiękniejszy zabytek: Skarbiec, który po arabsku nazywa się Khazneh. Wśród innych zabytków zobaczysz Ulicę Fasad, Grobowce Królewskie, rzymskie ruiny i Qasr El-Bint. Po klasycznym szlaku Twój przewodnik da Ci czas wolny na samodzielne odkrywanie innych części Petry. Jeśli chcesz odwiedzić klasztor, musisz przejść 970 schodów, aby dostać się tam na własną rękę. Po zakończeniu wizyty w Petrze kierowca będzie na Ciebie czekał w centrum dla zwiedzających, aby zabrać Cię do lokalnej restauracji na lunch. Kontynuuj dzień, ciesząc się wizytą w Małej Petrze przez 1 godzinę. Późnym popołudniem odwieziemy Cię z powrotem do hotelu w Akabie.

Z Ammanu: Prywatna całodniowa wycieczka do Petry z odbiorem

5. Z Ammanu: Prywatna całodniowa wycieczka do Petry z odbiorem

Zafunduj sobie dzień eksploracji, gdy kierowca eskortuje Cię z hotelu w Ammanie do niezwykłego różowego miasta Petra, największej atrakcji Jordanii. Jego początki sięgają VI wieku pne. Petra została założona przez Arabów Nabatejczyków, którzy rozwinęli kwitnące imperium handlowe, które rozciągało się na Syrię. Rozpocznij swoją podróż przez grobowce Djenni pieszo od centrum dla zwiedzających, a następnie wybierz się na wędrówkę przez wąski wąwóz Siq prowadzący do oszałamiającego Skarbca, czyli Khazneh po arabsku. Podziwiaj wspaniałe zabytki, w tym Ulicę Fasad, Grobowce Królewskie, rzymskie ruiny i Qasr El-Bint. Po wycieczce zwiedzaj Muzeum Petry w wolnym czasie, zanim spotkasz się z kierowcą w centrum dla zwiedzających, który zabierze Cię na pyszny lunch do lokalnej restauracji. Zrelaksuj się w drodze powrotnej do hotelu w Ammanie z niezapomnianymi wspomnieniami z przygody w Petrze.

Z Sharm El Sheikh: jednodniowa wycieczka promem do Petry i Akaby

6. Z Sharm El Sheikh: jednodniowa wycieczka promem do Petry i Akaby

Zwiedź Petrę podczas wycieczki z przewodnikiem po archeologicznym mieście, podziwiaj widoki ze wzgórza Al-Habis w Wadi Musa i miej czas wolny na zakupy i zwiedzanie nadmorskiego miasta Akaba. Delektuj się lokalnym lunchem w restauracji, która obejmuje napój bezalkoholowy. Odbierz z wygodnego miejsca zakwaterowania w Sharm El SHeikh. Zrelaksuj się podczas klimatyzowanej przejażdżki przestronnym autobusem w drodze do portu w Tabie. Wskocz na pokład promu i zrelaksuj się podczas rejsu do Akaby. Podróż autobusem przez około 2 godziny do Petry. Podążaj za swoim przewodnikiem podczas 2-3-godzinnej pieszej wycieczki po stanowisku archeologicznym. Wejdź do Petry pieszo, przez Siq jest wąskim, krętym wąwozem o długości ponad 1 kilometra. Odwiedź Wielki Skarbiec (Al-Khazneh Farun), Teatr Rzymski i Grobowce Królewskie (Tęczowy Grobowiec jest koniecznością dla fotografów). Podziwiaj setki pomników, triclinium (formalne rzymskie jadalnie) i obeliski, wszystkie wyrzeźbione z różowo-czerwonego piaskowca. Spacer przez kolumnadę rzymskiej bizantyjskiej Petry prowadzi do centrum miasta. Kontynuuj na wzgórze Al-Habis w Wadi Musa, zwieńczone fortem z czasów krzyżowców). Podziwiaj zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki głębokich wąwozów i formacji skalnych o wyjątkowych kolorach. Odpocznij przy lunchu w formie bufetu, podczas którego możesz spróbować lokalnych specjałów w połączeniu z napojem bezalkoholowym. Jedź z powrotem do Akaby, gdzie będziesz miał godzinę wolnego czasu na zakupy przed wejściem na prom z powrotem do Taby i późnym wieczorem transferem z powrotem do hotelu w Dahab.

Z Ammanu do Petry lub (z Petry do Ammanu)

7. Z Ammanu do Petry lub (z Petry do Ammanu)

Odkryj jeden z 7 Nowych Cudów Świata podczas tej prywatnej całodniowej wycieczki do Petry z Ammanu. Podziwiaj piękne zabytki, takie jak Skarbiec, Ulica Fasad, Grobowce Królewskie i Zamek Faraona, i miej szansę wynająć lokalnego przewodnika, aby dowiedzieć się więcej o historii Petry. Po odebraniu z hotelu w Ammanie wyrusz w 240-kilometrową podróż do różowo-czerwonego miasta Petra klimatyzowanym sedanem, zatrzymując się po drodze na przerwę. Po przyjeździe wybierz się na wycieczkę konną do kanionu, aby zobaczyć tzw. Siq, a następnie pieszo do najbardziej spektakularnego zabytku: Skarbca. Po przybyciu do Petry, w Petra Visitor Center, po zakupie biletu można zamówić opcjonalnego przewodnika (za dodatkową opłatą). Jeśli zostaniesz zatrudniony, Twój oddany lokalny przewodnik poprowadzi wycieczkę po Petrze i zorganizuje wejście i logistykę. Trzymaj się blisko swojego przewodnika, aby uchwycić szczegóły fascynującej historii Nabatejczyków, którzy zbudowali miasto ze skał. Podczas pobytu w Petrze będziesz miał możliwość odpoczynku, jedzenia, picia i korzystania z udogodnień; po prostu poinformuj swojego przewodnika. Pod koniec wycieczki przewodnik poprowadzi Cię do miejsca zbiórki w drodze powrotnej do Ammanu.

Petra: Balon pionowy

8. Petra: Balon pionowy

Przejażdżka balonem Perta z zapierającymi dech w piersiach widokami tworzącymi Skyline Poczuj się na szczycie świata i doświadcz zachwytu na adrenalinowych wysokościach do spektakularnych 300 metrów lub 100-piętrowego budynku. Podziwiaj oszałamiający kształt miasta czerwonej róży i podziwiaj niesamowite widoki na Petrę i jej lśniącą panoramę dzięki doświadczeniu, które oferuje coś więcej niż tylko punkt obserwacyjny. Balon w Petrze znajdziesz w najbardziej kultowym miejscu rozrywki na świecie. Przeżyj niezapomniane chwile z przyjaciółmi i zabierz całą rodzinę na niezapomniane przeżycie, ponieważ dzieci poniżej trzeciego roku życia mogą korzystać z The Petra Balloon.

Transport przez wszystkie miasta w Jordanii

9. Transport przez wszystkie miasta w Jordanii

odkryj wszystkie miasta, które Cię interesują, a my pomożemy Ci zaplanować dzień, opierając się na naszym doświadczeniu we wszystkich miastach w Jordanii i uzyskaj prywatny transport z anglojęzycznym kierowcą, który będzie z Tobą przez całą podróż i pomoże odkryć miasta

Całodniowa wycieczka z Ammanu do Petry i Małej Petry

10. Całodniowa wycieczka z Ammanu do Petry i Małej Petry

Wczesnym rankiem po śniadaniu rozpocznie się wycieczka z Ammanu do siódmego cudu świata, ukrytej perły i arcydzieła Różanego Miasta Nabatejczyków, PETRY. Odwiedź Petrę i Małą Petrę podczas całodniowej, prywatnej wycieczki z Ammanu do starożytnego miasta Nabatejczyków i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziesz mieć możliwość zwiedzania na własną rękę lub z lokalnym przewodnikiem, a dodanie Małej Petry do swojej wycieczki oznacza, że zobaczysz stronę tego miejsca, którą wielu odwiedzających pomija, w tym neolityczne ruiny, klify z piaskowca i fresk z czasów Nabatejczyków. Plan podróży To jest typowy plan podróży dla tej wycieczki Odbiór z lobby hotelowego lub lotniska w Ammanie. Nasz anglojęzyczny kierowca zawiezie Cię pustynną autostradą do Petry. W zależności od natężenia ruchu transfer trwa co najmniej 2,5 godziny, w tym jeden przystanek w jedną stronę. Pierwszy przystanek w: Mała Petra, Petra - Wadi Musa Jordania Odwiedź Siq al Barid ("Mała Petra"), północną placówkę celną stolicy Nabatejczyków. Niewielka część nabatejskiego fresku pozostaje w jednej z wielu rzeźbionych i zdobionych fasad jaskiń wewnątrz tego wąskiego kanionu. Spacer o długości 1 km zaprowadzi Cię do Baidha, przedpotopowego neolitycznego stanowiska, które jest jedną z najwcześniejszych znanych osad rolniczych. Kontynuuj wędrówkę przez dziki obszar Baidha, mijając małe pola uprawne i sady, aby wejść do kolorowego kanionu znanego jako Wadi Meruan. Podróż przez Wadi Meruan obejmuje kilka wspinaczek po piaskowcowych skarpach, a w pewnym momencie ścieżka biegnie wzdłuż wąskiej półki nad 400-metrowym spadkiem (trudne dla osób cierpiących na zawroty głowy). Czas trwania: 1 godzina Drugi przystanek: Petra - Wadi Musa Rozpocznij wizytę w zadziwiającym skalnym mieście Petra samodzielnie lub z lokalnym przewodnikiem, jeśli został wynajęty. Ta fascynująca starożytna stolica Nabatejczyków zdominowała arabskie szlaki handlowe i jest obowiązkowym punktem na Bliskim Wschodzie. Miniesz Siq, wąski wąwóz, w którym po raz pierwszy zobaczysz z bliska kolorowy piaskowiec, kończąc na pięknym Skarbcu. Przejdź się ulicą fasad do grobowców królewskich, teatru i Qasr Al Bint. Czas wolny na własną rękę, a następnie przejdź tą samą drogą z powrotem do bramy wejściowej. Średni czas spędzony przez klientów w Petrze to 4 godziny, ale z pewnością możesz skrócić lub wydłużyć swój pobyt. Po zakończeniu zwiedzania Petry udaj się z powrotem do centrum dla zwiedzających, aby spotkać się z kierowcą i wrócić do Ammanu w klimatyzowanym pojeździe. (3 godziny jazdy) Czas trwania: 4 godziny Opcjonalnie: Wspinaj się stromą ścieżką 900 kroków do ukrytego klasztoru w górze Petra.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Wadi Musa, Jordania

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Wadi Musa, Jordania na deszczowe dni?

Jakie są najpopularniejsze muzea i wystawy w: Wadi Musa, Jordania?

Wadi Musa, Jordania: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wadi Musa, Jordania? Kliknij tutaj.