Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wādī Banī Khālid

Wādī Banī Khālid – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Muscat: Wycieczka grupowa z przewodnikiem po pustyni Wahiba i Wadi Bani Khalid

1. Muscat: Wycieczka grupowa z przewodnikiem po pustyni Wahiba i Wadi Bani Khalid

Czy kiedykolwiek myślałeś o wyjeździe na pustynię, gdzie możesz odkrywać bezkresne morze piasku i samemu poczuć piekące temperatury? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to Wahiba Wilderness Tour jest właśnie dla Ciebie! Przejedź przez pustynne wydmy pojazdem z napędem na cztery koła i poczuj przypływ adrenaliny podczas jazdy po nierównym terenie w trybie transportu terenowego. Udaj się do Wahiba Sands, aby zobaczyć tradycyjne domy pustynnych koczowników i plemion Beduinów. Wypatruj koczowników, gdy przemierzają pustynię na swoich wielbłądach. Odwiedź beduiński dom na środku pustyni i porównaj suchy krajobraz z czystymi, błękitnymi wodami Wadi Bani Khalid. Ciesz się relaksującą sjestą w cieniu palm i rzuć okiem na ładne wioski rozrzucone na zboczach wadi. Podziwiaj, jak domy niepewnie przylegają do nierównego zbocza góry. Zabierz ze sobą kostium kąpielowy i zanurz się w kuszących wodach!

Wycieczka grupowa z przewodnikiem po Wahiba Sand i Wadi Bani Khalid

2. Wycieczka grupowa z przewodnikiem po Wahiba Sand i Wadi Bani Khalid

Czy kiedykolwiek marzyłeś o odkrywaniu złotej pustyni na Bliskim Wschodzie, doświadczając intensywnego upału, Wahiba Wilderness Tour jest szyta na miarę dla Ciebie! Przemierzaj pustynne wydmy pojazdem z napędem na 4 koła, delektując się dreszczykiem emocji związanym z nawigacją terenową. Zapuść się w piaski Wahiba, aby obserwować tradycyjne domy pustynnych nomadów i plemion Beduinów, uważając na nomadów w towarzystwie ich wielbłądów. Poznaj rezydencję Beduinów położoną w sercu pustyni, kontrastując jałowe otoczenie z krystalicznymi wodami Wadi Bani Khalid. Zrób sobie spokojną przerwę w cieniu palm, podziwiaj wioski zdobiące zbocza wadi i doceń domy przylegające do surowego zbocza góry. Pamiętaj, aby spakować strój kąpielowy na rewitalizującą kąpiel w zachęcających wodach!

Oman: Prywatna wycieczka do Wahiba i Wadi Bani Khaled

3. Oman: Prywatna wycieczka do Wahiba i Wadi Bani Khaled

Aby rozpocząć całodniową wizytę w Omanie, wsiądź do pojazdu z napędem na 4 koła i przygotuj się na wizytę w najbardziej fantastycznym wadi. Udaj się w stronę Fanjah, gdzie będziesz miał czas na zrobienie zdjęcia, aby zrobić wspaniałe zdjęcia wadi i cudownej oazy. Przejedź przez Sumail Gap, która dzieli zachodnią i wschodnią Hajars, obok ruin starej społeczności kupieckiej Al Mansfah w pobliżu Ibry. Kieruj się w stronę Wadi Bani Khalid. Przejedź obok wioski z niekończącymi się plantacjami, zanim dotrzesz do wspaniałego Wadi. Baseny są chłodne i głębokie, wypełnione jedwabistą wodą, idealną na długie pływanie. Przejdź do falujących złotych piasków Wahiba, aby cieszyć się doświadczeniem krzaków wydm z doświadczonym przewodnikiem. Pozwól swojemu przewodnikowi pokazać swój talent w jeździe po wydmach wahiby, zrób pamiątkowe zdjęcia dla Ciebie i Twojej rodziny i zjedz lunch w lokalnej restauracji przed powrotem do Maskatu.

Z Maskatu: prywatne safari na pustyni i nocleg

4. Z Maskatu: prywatne safari na pustyni i nocleg

To nocne safari na pustyni pomoże Ci poszerzyć wiedzę o dziedzictwie Omanu dzięki pobytowi pod rozświetlonym niebem na kempingu na pustyni. Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji, aby cofnąć się w czasie i doświadczyć Omanu takiego, jaki był pięć dekad temu. Rozpocznij swoją podróż w Maskacie i udaj się do Wadi Bani Khalid, gdzie zatrzymasz się na orzeźwiającą kąpiel w głębokich basenach i odkryjesz ukrytą jaskinię Mukal. Zrelaksuj się pod słońcem i ciesz się przyjemną bryzą znad gór. Zjedz smaczny lunch, a następnie przejdź do wioski Bidiya. Odwiedź rodzinę Beduinów na pustyni. Po spędzeniu czasu z rodziną i delektowaniu się omańską kawą i randkami, przyjedź do obozu na pustyni. Wieczorem przejazd na pustynię, aby oglądać zachód słońca z wydm i robić niesamowite zdjęcia. Po kolacji ciesz się przyjazną rozmową z przyjaciółmi przy ognisku, a następnie udaj się do swojego namiotu lub pokoju, w zależności od wybranej opcji.

Wycieczka prywatna: Wahiba i Wadi Bani Khalid

5. Wycieczka prywatna: Wahiba i Wadi Bani Khalid

Podróżuj przez wydmy pustyni Maskatu pojazdem z napędem na 4 koła i poczuj niesamowity przypływ adrenaliny podczas przejażdżki wśród niesamowitych krajobrazów. Udaj się do wydm Wahiba i zobacz tradycyjne domy pustynnych nomadów i plemion beduińskich. Wypatruj nomadów, którzy podróżują przez pustynię ze swoimi wielbłądami. Odwiedź beduiński dom położony w samym środku pustyni i skontrastuj ten surowy krajobraz z przejrzystymi, błękitnymi wodami Wadi Bani Khalid. Zrób sobie odprężającą sjestę w cieniu palm i przyjrzyj się maleńkim wioskom rozsianym po zboczach wadi. Podziwiaj jak domki trzymają się chropowatych zboczy góry. Przynieś kostium kąpielowy i zanurz się w orzeźwiającej wodzie! 

Zachód słońca na pustyni Wahiba

6. Zachód słońca na pustyni Wahiba

Opuść Muscat i udaj się do wadi bani Khalid, jednego z największych, oszałamiających i pięknych wadi w Omanie (około 2:30 godziny jazdy). To świetny czas na relaks i pływanie w basenach z błękitną i słodką wodą. (Możliwe jest zorganizowanie pikniku przy wadi). Po świetnej zabawie w wadi kontynuujemy jazdę na pustynię (piasek wahiba). Możesz cieszyć się przejażdżką na wielbłądzie, sandboardingiem i quadem. Ciesz się zachodem słońca z dużych wydm. (Istnieje możliwość zjedzenia kolacji w jednym z pustynnych obozów). W końcu nadszedł czas, aby wrócić do Muscat.

Prywatna całodniowa wycieczka po pustynnych wydmach i Wadi Bani Khalid

7. Prywatna całodniowa wycieczka po pustynnych wydmach i Wadi Bani Khalid

Poznaj niesamowitą część świata, która jest rzadko spotykana. Od spektakularnych wydm Wahiba Sands po lśniące baseny i bujne ogrody Wadi Bani Khalid, ta wycieczka ma coś dla każdego. Ponadto podczas zwiedzania możesz zapoznać się z lokalną kulturą i tradycjami, od tradycyjnej beduińskiej sztuki henny po starożytne stanowiska archeologiczne. Wszystko w jednym, jest to wyjątkowe doświadczenie warte podróży. Całkowity czas trwania: 8 - 9 godzin -Wadi Bani Khalid, Wadi Bani Khalid, gubernatorstwo Ash-Sharqiyah, 2 godziny -Wahiba Sands, Wahiba Sands, gubernatorstwo Ash-Sharqiyah, 2 godziny

Muscat: Wahiba Sands Desert & Wadi Bani Khalid - całodniowa wycieczka

8. Muscat: Wahiba Sands Desert & Wadi Bani Khalid - całodniowa wycieczka

Wyrusz na niezwykłą przygodę w Omanie, rozpoczynając wycieczkę od malowniczej przejażdżki przez majestatyczne góry, nawigując przez przepaść Sumail. W miarę przekształcania się krajobrazu rozwijają się piaski Wahiba - poetycka pustynia ozdobiona falistymi wydmami i domena przodków odpornych Beduinów. Weź udział w ekscytującej przejażdżce po wydmach, zanurzając się w tradycyjnym beduińskim stylu życia, spotykając gościnną rodzinę Beduinów. Uchwyć istotę ich pustynnej egzystencji i być może skorzystaj z opcji przejażdżki na wielbłądzie, aby uzyskać autentyczne doświadczenie. Kontynuując swoją odyseję, udaj się do urzekającego Wadi Bani Khalid. Spokojny spacer wzdłuż koryta rzeki odkryje przed Tobą piękno jednego z największych i najbardziej malowniczych wadi w Omanie. Daj się oczarować krystalicznym wodom skalnych basenów, zachęcających do ochłody pośród zapierającej dech w piersiach oazy. Ta wycieczka oferuje symfonię wrażeń - od surowego uroku Wahiba Sands po spokojny urok Wadi Bani Khalid, zapewniając niezapomniane spotkanie z różnorodnymi krajobrazami i kulturami Omanu. Zanurz się w sercu arabskich cudów natury i starożytnych tradycji.

Oman: Jasmin Tour | 3-dniowa prywatna wycieczka pakietowa

9. Oman: Jasmin Tour | 3-dniowa prywatna wycieczka pakietowa

Najpierw odkryjesz pustynne miasto Fanya i podziwiasz starożytne budynki z błota na tle gór. Kontynuuj do Starego Miasta Mudhairib. Tutejsze ruiny oferują wspaniałą okazję do zrobienia zdjęcia. W tętniącej życiem Ibra będziesz spacerować po lokalnym targu i zjeść obiad przed wizytą w starożytnej wiosce. Romantyczna noc w pustynnym obozie odmłodzi Cię po pełnej przygód przejażdżce 4x4 po wydmach, zwieńczonej oszałamiającym zachodem słońca nad pustynnymi wydmami, a następnie wystawną kolacją w otoczeniu ciepła ogniska. Drugiego dnia odkryj Wadi Bani Khalid, jedno z największych i najpiękniejszych wadi w Omanie. Pływaj, opalaj się, zrelaksuj lub urządź piknik w malowniczych kanionach wadi. Zwiedzaj zabytki Sur, w tym słynny zamek, i odwiedź sanktuarium żółwi w Ras Al Jinz. Poszukaj gniazdujących żółwi morskich i, jeśli masz szczęście, wylęgających się młodych żółwi. Przejazd do hotelu/obozu na nocleg w Ras al Hadd. Następnego dnia, po zatrzymaniu się na zdjęcia w Grobowcu Bibi Mariam (niegdyś gospodarza Marco Polo) w Qalhat, udasz się do Wadi Shab. To ogromny kanion, w którym będziesz wędrować i kąpać się w krystalicznie czystych basenach, szczelinach, a nawet oszałamiającym turkusowym wodospadzie. W drodze powrotnej do Maskatu zobacz niesamowity Bamah Sinkhole, który prawdopodobnie został stworzony przez meteor.

Z Muscat: prywatne safari na pustyni, nocleg i Wadi Khalid

10. Z Muscat: prywatne safari na pustyni, nocleg i Wadi Khalid

Wybierz się na pustynne safari w Wahiba Sand. Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji, aby cofnąć się w czasie i doświadczyć Omanu takim, jakim był pięćdziesiąt lat temu. Rozpocznij swoją podróż w Maskacie i kieruj się w stronę Wadi Bani Khalid, gdzie zatrzymasz się na orzeźwiającą kąpiel w głębokich basenach i odkryjesz ukrytą jaskinię Mukal. Zrelaksuj się w promieniach słońca i ciesz się przyjemną bryzą znad gór. Zjedz smaczny lunch, a następnie udaj się dalej do wioski Bidiya. Odwiedź rodzinę Beduinów na pustyni. Po spędzeniu czasu z rodziną i delektowaniu się omańską kawą i daktylami przyjedź do obozu na pustyni. Wieczorem przejazd na pustynię, aby obejrzeć zachód słońca z wydm i zrobić niesamowite zdjęcia. Po kolacji możesz porozmawiać z przyjaciółmi przy ognisku, a następnie udać się do swojego namiotu lub pokoju, w zależności od wybranej opcji.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg::

Wādī Banī Khālid: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wādī Banī Khālid? Kliknij tutaj.

Wādī Banī Khālid: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0
(4 recenzji)

Świetnie się bawiliśmy podczas pustynnej wycieczki po Maskacie. Przejazd samochodem terenowym przez wydmy był emocjonujący i niezapomniany. Nassir, nasz kierowca i przewodnik, był niezwykle profesjonalny i przyjazny. Odwiedziliśmy dom rodziny Beduinów i doświadczyliśmy kontrastu między pustynią a czystymi wodami Wadi Bani Khalid (męska koszulka pływacka) Wycieczka była imponująca i polecamy ją każdemu, kto chce doświadczyć piękna pustyni i Kultury Beduinów chciałbym doświadczyć. Wielkie dzięki dla Nassira za niezapomnianą wycieczkę! Uwaga: podróż z Maskatu na pustynię zajmuje około 2 godzin, podróż powrotna z Wadi zajmuje 2,5 godziny.

Hammoud był świetnym przewodnikiem! Po drodze dowiedzieliśmy się wiele o historii i tradycjach Omanu. Kiedy dotarliśmy na pustynię, od razu zaczęło się walenie w wydmy. To była świetna zabawa! Hammoud znał rodzinę Beduinów i zostaliśmy ciepło przyjęci. Po krótkiej przejażdżce na wielbłądach udaliśmy się dalej do Wadi Bani Khalid – pięknej oazy relaksu. Uwaga: dozwolone są wyłącznie długie stroje kąpielowe! W sumie wspaniały dzień i zdecydowanie 100% rekomendacji dla tej wycieczki i wielkie podziękowania dla Hammouda!

Było cudownie… ale ostatecznie przejechaliśmy w sumie 600 km. W końcówce zabrakło czasu na wadi. Nabil, nasz przewodnik, był doskonały i powiedział nam wiele o kraju i jego mieszkańcach… dziękuję bardzo.

Nasz przewodnik Mohamed był bardzo pomocny i miły i był w stanie spełnić wszystkie nasze prośby. Absolutnie zalecane

jazda po wydmach i pływanie w wadi to dla nas idealne połączenie, dziękujemy!