Dodaj daty

Wadi asz-Szabb

Wadi asz-Szabb – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Maskatu: całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

1. Z Maskatu: całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

Odkryj niesamowitą oazę Wadi Shab - jedno z ostatnich miejsc w Omanie, gdzie można odpocząć w świeżej, błękitnej wodzie otoczonej górami. Ciesz się satysfakcjonującym całodniowym doświadczeniem podczas zwiedzania tego spektakularnego wodospadu w jaskini. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu w Maskacie. Wskocz do klimatyzowanego pojazdu i wyrusz w 2-godzinną malowniczą przejażdżkę przez nieziemskie krajobrazy Omanu. Po drodze zatrzymaj się w lokalnej kawiarni, aby spróbować energetyzującej omańskiej herbaty. Kiedy dotrzesz do celu, ukrytego w kanionie wyschniętej rzeki Wadi-Shab, popłyń bardzo szybko łodzią na drugą stronę brzegu. Stąd wyrusz na 40-minutową wędrówkę. Podczas spaceru doświadcz niesamowitej siły natury, która wykuła formacje skalne tego imponującego kanionu. Obserwuj, jak miejscowi rolnicy żyją i pracują, utrzymując swoje uprawy na nierównych, skalistych terenach, używając starego systemu irygacyjnego jako źródła zaopatrzenia w wodę. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wodoodporne aparaty fotograficzne i buty, aby po dotarciu nad jezioro zrobić kilka zdjęć i spacerować po tym wspaniałym miejscu. Podziwiaj kaskadę wodospadu i weź orzeźwiającą kąpiel w pięknej, błękitnej wodzie, aby ochłodzić się przed upałem. W drodze powrotnej zatrzymaj się, aby zobaczyć piękne jezioro znajdujące się w Bimmah Sinkhole. Na koniec wróć do pojazdu i rozpocznij jazdę z powrotem do Maskatu, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu i zakończy się wycieczka.

Maskat: wycieczka z audioprzewodnikiem po Wadi Shab i Bimah Sinkhole Tour

2. Maskat: wycieczka z audioprzewodnikiem po Wadi Shab i Bimah Sinkhole Tour

Po odbiorze z hotelu rozpocznij wycieczkę od Shatti Al-Qurum (obok hotelu Intercontinental). Stąd wycieczka zabierze Cię przez górskie i pustynne krajobrazy. Kierowca wytłumaczy Ci, jak korzystać z audioprzewodnika, który dzięki wbudowanej funkcji GPS śledzi trasę. Trasa prowadzi przez nabrzeżne miasteczko Quriyat, a po 1,5-godzinnej przejażdżce dotrzesz do Wadi Shab, gdzie przewodnik zabierze Cię na 45-minutowy spacer po naturalnych basenach i jaskini. Skorzystaj z czasu wolnego, aby popływać w kryształowych wodach, a następnie wróć do bazy, po kolejnym 45-minutowym spacerze. W Wadi spędzisz 3 godziny, włącznie z lunchem w resorcie Wadi Shab. Po obiedzie kontynuuj podróż przez wioskę Finów. Odkryjesz tu słynne białe plaże jadąc malowniczą nadmorską trasą aż do dramatycznego leju krasowego Bimmah. Jest to prawdziwy cud natury, w którego słonych wodach można pływać. Po kąpieli wróć do Maskatu, korzystając z okazji, by odprężyć się po tym aktywnym dniu w Omanie. Wycieczka zakończy się w Shatti Al Qurum, skąd nastąpi transfer powrotny do hotelu.

Z Muscat:Prywatna wycieczka Wadi Shab & Bimmah Sinkhole przez cały dzień

3. Z Muscat:Prywatna wycieczka Wadi Shab & Bimmah Sinkhole przez cały dzień

1. Rano opuszczamy Maskat i kierujemy się do wadi. Przez wybrzeże od Maskatu do Quriyat i przez płaskowyż Zjedź w dół i dotrzyj do Wadi Shab. Zostaniesz zabrany do zapierających dech w piersiach scen wizualnych, „najpiękniejszych scen wycieczek po Maskacie”, łatwego spaceru po Wadi i zorganizujesz tam piknik. Około 40 minut wędrówki przez kanion i zielone ogrody tarasowe doprowadzi Cię do szeregu strumieni i basenów. Będziesz miał teraz okazję popływać w krystalicznie czystej wodzie i przepłynąć przez wąską dziurkę od klucza, wspaniałą jaskinię na powierzchnię, w której znajduje się inspirujący wodospad. Jaskinia to wspaniałe, magiczne miejsce. (Uwaga: wadi jest usiana skałami i kamykami, co utrudnia chodzenie. Zaleca się noszenie solidnych butów do chodzenia. 2-Bimmah Zlew. Uważa się, że duży krater w pobliżu morza z małym jeziorem na dnie został utworzony przez meteor. To tam najchętniej fotografujemy lub pływamy w jeziorze. Zabierz ze sobą wodoodporny aparat fotograficzny i buty, ponieważ kiedy dotrzesz do jeziora, będziesz chciał zrobić kilka zdjęć i spacerować po tym wspaniałym miejscu.

Muscat: Prywatna całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

4. Muscat: Prywatna całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

Wadi Shab to jedno z ostatnich miejsc w Omanie, gdzie można odpocząć w świeżej, błękitnej wodzie otoczonej górami. Prawdziwą nagrodą za to całodniowe przeżycie jest wodospad w jaskini; miejscowi mówią, że to oaza. Aby odkryć to niesamowite miejsce, ukryte w kanionie wyschniętej rzeki Wadi-Shab, rozpocznij wycieczkę od dwugodzinnej jazdy samochodem z Maskatu. Po drodze podziwiaj prawdziwie nieziemskie krajobrazy Omanu. Zatrzymaj się w lokalnej kawiarni, aby spróbować energetyzującej omańskiej herbaty przed przybyciem na miejsce. Po bardzo szybkiej przejażdżce łodzią na drugą stronę brzegu, wybierz się na 40-minutową pieszą wycieczkę. Kanion pokaże nie tylko potęgę natury, ale także styl życia lokalnych rolników. Do dziś rolnicy włóczą się po nierównych, skalistych terenach, wykorzystując stary system irygacyjny jako źródło zaopatrzenia w wodę. Zabierz ze sobą wodoodporne aparaty fotograficzne i buty, ponieważ kiedy dotrzesz do jeziora, będziesz chciał zrobić kilka zdjęć i spacerować po tym wspaniałym miejscu. W drodze powrotnej zatrzymaj się, aby zobaczyć piękne jezioro położone w zapadlisku.

Muscat: całodniowa wycieczka po Wadi Shab i Bimmah Sinkhole z lunchem

5. Muscat: całodniowa wycieczka po Wadi Shab i Bimmah Sinkhole z lunchem

Zacznij od odbioru z miejsca zakwaterowania w mieście Muscat. Zrelaksuj się w wygodnym samochodzie, podziwiając widoki podczas malowniczej przejażdżki do Wadi Ash Shab. Odkryj hipnotyzujący obraz surowego piękna i spokojnych kryjówek. Przejdź przez kanion, w którym strome klify są otoczone orzeźwiającymi basenami. Poszukaj ukrytych jaskiń, kaskadowych wodospadów i spokojnych basenów w tej tajnej oazie. Ochłodź się pływając w mieniących się wodach i wykup rejs łodzią (w zależności od poziomu wody), aby zobaczyć więcej tego cudu natury. Kontynuuj podróż do Bimmah, turkusowej zapadliny otoczonej skalistymi klifami. Zanurz się w krystalicznie czystych wodach, nurkuj z rurką, aby odkryć życie morskie, opalaj się na skałach i ciesz się spokojem tego malowniczego klejnotu Omanu. Wróć do swojego zakwaterowania w Muscat z niezapomnianymi wspomnieniami naturalnego piękna Omanu.

Muscat: zwiedzanie miasta

6. Muscat: zwiedzanie miasta

Odbiór i transport powrotny do hotelu oraz bilety wstępu wliczone w cenę. 4-godzinna wycieczka po Muskacie Odwiedź Wielki Meczet Sułtana Qaboosa i podziwiaj jego marmurowe dziedzińce i sale modlitewne. Spaceruj po targu rybnym Muttrah i labiryntowych uliczkach Muttrah Souk Poznaj historię Omanu w muzeum Bait Al Zubair. Zatrzymaj się na zdjęcia sułtańskiego pałacu Al Alam oraz fortów Mirani i Jalali Transport, odbiór i transport powrotny do hotelu Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu w Muscat i rozgość się w klimatyzowanym pojeździe ze swoim przewodnikiem. Następnie odkryj nieskazitelne ulice miasta, pięknie położone między górami Al Hajar i Zatoką Omańską. Na trasie dowiesz się, jak miasto z powodzeniem zachowało swoje bogate arabskie dziedzictwo i kulturę, pomimo szybkiego rozwoju w ciągu ostatnich kilku dekad. Najpierw udaj się do niewątpliwej wizytówki Muscat: Wielkiego Meczetu Sułtana Qaboosa. Otwarty w 2001 roku, ten oszałamiający marmurowy meczet jest jednym z największych w Zatoce Perskiej i może pomieścić 20 000 wiernych. Po zwiedzeniu błyszczących dziedzińców i sal modlitewnych udaj się do dzielnicy ministerstw, w której znajduje się wiele zagranicznych ambasad i konsulatów Muscat. Podziwiaj wysadzane bugenwillami aleje i nieskazitelnie białe budynki z islamskimi łukami i kratownicami, a następnie udaj się do Muttrah, handlowego serca Muscat, położonego nad spektakularną zatoką z górskim grzbietem. Spaceruj po nadmorskim targu rybnym, gdzie miejscowi handlują swoimi połowami, i podziwiaj rozległą Corniche, wyłożoną kratami i balkonami budynków. Następnie zagłęb się w Muttrah Souk, labirynt zadaszonych alejek wypełnionych straganami sprzedającymi przyprawy, perfumy, kawę, antyki i artykuły gospodarstwa domowego. Wdychaj egzotyczne aromaty i być może targuj się o towary, korzystając ze wskazówek przewodnika. Po zwiedzeniu tego miejsca odwiedź Muzeum Bait Al Zubair, urocze muzeum, które przedstawia fascynującą przeszłość Omanu od czasów starożytnych do współczesnych. Dowiedz się więcej o bogatej kulturze kraju i jego wczesnych korzeniach, a następnie udaj się w głąb starego Muscat. Pozuj do zdjęć przed niebiesko-złotym pałacem Al Alam, oficjalną rezydencją sułtana Qaboosa, i zrób zdjęcia bliźniaczych portugalskich fortów w Muscat, Mirani i Jalali, wznoszących się na skalistych występach nad zatoką. Następnie, w razie potrzeby, polecimy Ci lokalne i tradycyjne dania kuchni omańskiej.

Całodniowa wycieczka Coastal Delights z Maskatu

7. Całodniowa wycieczka Coastal Delights z Maskatu

Rozpocznij swoją całodniową wycieczkę od wizyty w małej wiosce rybackiej Quriyat. Następnie wycieczka jest kontynuowana wycieczką terenową do Wadi Tiwi i Fins Beach. Jazda po stopniowanej ścieżce prowadzi do Wadi Shab, jednego z najpiękniejszych wadi Omanu, który przez większą część roku płynie słodką wodą wzdłuż plantacji bananów i kamienistych ścieżek. Przeprawisz się przez rzekę łodzią motorową. Po drugiej stronie rzeki spacer prowadzi przez płaski teren i przez głazy, a następnie ścieżką wzdłuż zbocza góry. Zwróć uwagę, że ścieżka ma kilka wąskich i śliskich miejsc. Później po południu zostaniesz przeniesiony z powrotem do Maskatu.

Muscat: Wadi Shab & Bimmah Sinkhole - całodniowa wycieczka prywatna

8. Muscat: Wadi Shab & Bimmah Sinkhole - całodniowa wycieczka prywatna

Poznaj urzekającą oazę Wadi Shab w Omanie. Rozpocznij od odbioru z hotelu w Maskacie i wybierz się na 2-godzinną malowniczą przejażdżkę przez wyjątkowe krajobrazy Omanu. Po drodze zatrzymaj się na omańską herbatę w lokalnej kawiarni. Po przybyciu do Wadi Shab wybierz się na krótki rejs łodzią po rzece i rozpocznij 40-minutową wędrówkę. Zobacz oszałamiające naturalne formacje skalne i lokalnych rolników korzystających z tradycyjnych systemów nawadniających. Nie zapomnij o wodoodpornym sprzęcie na jezioro, gdzie możesz robić zdjęcia i cieszyć się orzeźwiającą kąpielą. W drodze powrotnej odwiedź Bimmah Sinkhole. Wycieczka kończy się powrotem do Maskatu i transferem do hotelu.

Prywatna wycieczka do Wadi Shab + zapadlisko

9. Prywatna wycieczka do Wadi Shab + zapadlisko

Wyruszymy z Maskatu zgodnie z wybranym przez Ciebie terminem. Po drodze można zobaczyć góry, równiny i pustynię. Na trasie można zobaczyć także osły. Dotarcie do Wadi Shab zajmuje półtorej godziny. Po przybyciu na miejsce w pobliżu znajduje się teren, na który można się wspiąć w cenie 2,5 euro za osobę. Lepiej kogoś z mieszkańców doliny zabrać, płacąc mu 35 euro, a to jest opcjonalne. Z łatwością zabierze Cię do pracy w dolinie, ponieważ ma doświadczenie i wiedzę. Po zapłaceniu popłyniesz łodzią na drugą stronę doliny. Następnie zaczniesz chodzić przez 45 minut i powinno ci się to podobać. Po zakończeniu należy wrócić pieszo na 45 minut, po czym udać się do zapadliska, aby zobaczyć szyję dziury i popływać w niej, gdyż do dziury jest 15 minut. Minuta w kierunku Maskatu od doliny

Oman: Jasmin Tour | 3-dniowa prywatna wycieczka pakietowa

10. Oman: Jasmin Tour | 3-dniowa prywatna wycieczka pakietowa

Najpierw odkryjesz pustynne miasto Fanya i podziwiasz starożytne budynki z błota na tle gór. Kontynuuj do Starego Miasta Mudhairib. Tutejsze ruiny oferują wspaniałą okazję do zrobienia zdjęcia. W tętniącej życiem Ibra będziesz spacerować po lokalnym targu i zjeść obiad przed wizytą w starożytnej wiosce. Romantyczna noc w pustynnym obozie odmłodzi Cię po pełnej przygód przejażdżce 4x4 po wydmach, zwieńczonej oszałamiającym zachodem słońca nad pustynnymi wydmami, a następnie wystawną kolacją w otoczeniu ciepła ogniska. Drugiego dnia odkryj Wadi Bani Khalid, jedno z największych i najpiękniejszych wadi w Omanie. Pływaj, opalaj się, zrelaksuj lub urządź piknik w malowniczych kanionach wadi. Zwiedzaj zabytki Sur, w tym słynny zamek, i odwiedź sanktuarium żółwi w Ras Al Jinz. Poszukaj gniazdujących żółwi morskich i, jeśli masz szczęście, wylęgających się młodych żółwi. Przejazd do hotelu/obozu na nocleg w Ras al Hadd. Następnego dnia, po zatrzymaniu się na zdjęcia w Grobowcu Bibi Mariam (niegdyś gospodarza Marco Polo) w Qalhat, udasz się do Wadi Shab. To ogromny kanion, w którym będziesz wędrować i kąpać się w krystalicznie czystych basenach, szczelinach, a nawet oszałamiającym turkusowym wodospadzie. W drodze powrotnej do Maskatu zobacz niesamowity Bamah Sinkhole, który prawdopodobnie został stworzony przez meteor.

Liczba znalezionych atrakcji: 45
Sortuj wg::

Wadi asz-Szabb: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wadi asz-Szabb? Kliknij tutaj.

Wadi asz-Szabb: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(235 recenzji)

Natychmiast odebrano nas z Shatti Al Qurum. Komentarz audio był interesujący. W Wadi Shab mieliśmy niecałe 3 godziny. Spacer trwa od 45 minut do 1 godziny w jedną stronę, pozostawiając 1 godzinę na przebranie się, pływanie i dotarcie do jaskiń. Zabrakło nam czasu i dlatego nie dotarliśmy do jaskiń. Potrzebne są 4 godziny w WS, chyba że jesteś szybkim pieszym/pływakiem. Zdecydowanie zabierz ze sobą buty do pływania lub sandały, które mogą zamoknąć, w przeciwnym razie chodzenie po płytszej wodzie będzie bardzo niewygodne. Informacje te należy umieścić w zakładce „co zabrać” na stronie internetowej. Wadi Shab jest naprawdę oszałamiający. Zapadlisko Bimmah jest ładne, ale potencjalnie stanowi punkt kulminacyjny po WS. Opis rezerwacji zawiera 2 nieścisłości: - Nie ma przewodnika, który zabierze Cię do Wadi Shab. - W ośrodku Wadi Shab Resort nie jest zapewniony lunch. Na lunch zjedliśmy w małej przydrożnej kawiarni. Jedzenie w porządku, ale trochę obawialiśmy się o higienę. Na naszą prośbę kierowca uprzejmie zatrzymał się na pięknej plaży Fins. Wysiadłem 1 godzinę wcześniej, ale wolałbym mieć dodatkową godzinę w WS!

Wycieczka i miejsca docelowe były świetne, ale pamiętaj, że wycieczka nie jest prowadzona, jak wspomina wielu tutaj. Rozpoznanie szlaku może być trudne na niektórych odcinkach, ale od czasu do czasu pojawiają się strzałki wskazujące właściwy kierunek. Wędrówka byłaby przeciętna, ale jest dość długa. Możesz także chodzić w popularnych godzinach, aby spacerować z innymi. Jeśli nie, zwykle po 14:00 jest zwykle dobrze, więc nie jest tak gorąco.

Przewodnik dobrze zorganizowany, audioprzewodnik ciekawy (żeby trochę dostroić podane informacje, bo czasami się powtarzały), fantastyczne odwiedzone miejsca. Dobry tradycyjny lunch. Absolutnie warte wydanych pieniędzy. Po prostu nie lekceważ spaceru do wadi Shab (nie jest to trudne, ale w okresie upałów może być trudne), strój do pływania niezbędny, aby dostać się do jaskini (nie ma możliwości przejścia pieszo) gorąco polecam okulary.

To było wspaniałe doświadczenie. Szczegóły w planie podróży pasowały do tego, co faktycznie zostało zrobione. Kierowca był bardzo miły i przyjemny. Przygotuj się na trening z wędrówką. To było zabawne i wymagające. Jestem osobą bardzo aktywną fizycznie. Miej buty turystyczne i buty do wody. Lub buty, które nadają się zarówno do skały podczas pływania do jaskini, jak i przez nią.

co za wspaniała podróż! atrakcje naturalne zapierające dech w piersiach, naprawdę podobały mi się wędrówki i pływanie. Nasz kierowca Khaleel był absolutnie niesamowity! bardzo łatwo było zorganizować odbiór i zostałem wywieziony w bardzo dogodnym miejscu, blisko lotniska. Cieszyłem się każdą minutą podróży, dziękuję za wspaniałe wrażenia! !