Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Vorarlberg

Vorarlberg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Salzburg: 4-godzinny rafting na rzece Salzach

1. Salzburg: 4-godzinny rafting na rzece Salzach

Dołącz do tej wycieczki raftingowej i udaj się nad rzekę Salzach. Pod warunkiem, że poziom wody jest wystarczająco wysoki, doświadczysz raftingu o umiarkowanym stopniu trudności. Z miejsca spotkania przeniesiesz się na początek rzeki. Po rozpoczęciu jest krótki odcinek rzeki, który da ci czas na zapoznanie się z charakterem rzeki i komendami pokładowymi. Wkrótce znajdziesz się w „Labiryncie”, zablokowanym odcinku bystrza, który będzie wymagał skupienia uwagi. Przedostań się przez sekcję Rapids Railway, po czym rzeka płynie dalej przez Lend. Od imponującego wodospadu Gasteiner Ache sytuacja nieco zwalnia. Tuż przed metą jest kilka rozbryzgujących się odcinków, na których utrzymanie suchości nie wchodzi w grę. Następnie wrócisz do miejsca spotkania.

Z Zurychu: Prywatne 4 kraje w 1 całodniowej wycieczce

2. Z Zurychu: Prywatne 4 kraje w 1 całodniowej wycieczce

Rozpocznij swoją podróż od wizyty w Vaduz w Liechtensteinie. Pomimo niewielkich rozmiarów, kraj ten szczyci się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i czarującymi krajobrazami, które pozostawią niezatarte wrażenie. Doświadcz uroku alpejskiego krajobrazu z pierwszej ręki w tym niewielkim, ale niezwykłym kraju. Wyrusz w urzekającą podróż do Vaduz, stolicy Liechtensteinu, znanej z oszałamiających alpejskich krajobrazów i kultowego zamku Vaduz. Odkryj plac Peter-Kaiser-Platz, na którym znajduje się ratusz, budynek rządowy i parlament Liechtensteinu, w którym podejmowane są decyzje narodowe. Zanurz się w historycznym uroku i nowoczesności, które współistnieją w tym malowniczym mieście. Odkryj historie osadzone w murach zamku Vaduz, będącego świadectwem wielowiekowego dziedzictwa i renowacji. Dzięki unikalnemu połączeniu historii i współczesnego życia, Vaduz oferuje wzbogacające doświadczenie dla każdego podróżnika. Następnie udaj się do Bregencji w Austrii, znanej jako "miasto nad jeziorem". Jako stolica Vorarlbergu, najbardziej wysuniętego na zachód regionu Austrii, Bregencja położona jest wzdłuż wschodniego brzegu Jeziora Bodeńskiego, zapewniając odwiedzającym zapierające dech w piersiach widoki. Wjedź kolejką linową na górę Pfänder, aby podziwiać panoramiczne widoki rozciągające się na trzy kraje. Entuzjaści sztuki znajdą ukojenie w uznanym Muzeum Sztuki Kunsthaus, oferującym inspirujące wystawy sztuki współczesnej z całego świata. Podróż prowadzi do Lindau w Niemczech, uroczego miasteczka na wyspie po wschodniej stronie Jeziora Bodeńskiego. Dzięki swojej starożytnej architekturze, urokliwym alejkom i widokom na Jezioro Bodeńskie, Lindau obiecuje urzekające wrażenia. Wejście do portu miasta, ozdobione bawarskim lwem i białą latarnią morską, przedstawia hipnotyzującą panoramę Alp i Jeziora Bodeńskiego. Nie zapomnij zachwycić się wspaniałością wodospadów Renu, największego wodospadu w Europie, znajdującego się w Szwajcarii. Podziwiaj kaskadę spienionej białej wody, poczuj mgłę na skórze z platform widokowych i wybierz się na ekscytującą wycieczkę łodzią, aby zbliżyć się do wodospadu, spotkanie, które uosabia surową moc natury. Aby przeżyć inną sezonową przygodę, rozważ wizytę w Stein am Rhein w miesiącach zimowych. To malownicze miasteczko ożywa świątecznym urokiem, szczycąc się zachwycającymi jarmarkami bożonarodzeniowymi, które oferują czarującą atmosferę, ze straganami ozdobionymi rękodziełem, sezonowymi przysmakami i świątecznymi dekoracjami. Poczuj ciepło świątecznego ducha, odkrywając urocze uliczki Stein am Rhein, oświetlone migoczącymi światłami i świątecznymi dekoracjami.

Salzburg: Canyoning i rafting z lunchem

3. Salzburg: Canyoning i rafting z lunchem

Zapakuj 2 ekscytujące zajęcia w jeden dzień zabawy. Odkryj oszałamiający kanion Almbach, skacząc lub zjeżdżając po stromych skałach i pływając w słodkich wodach poniżej. Przerwa na lunch przed wyruszeniem w kolejny etap przygody, rafting na rzece Salzach. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Basecamp Golling, aby odebrać sprzęt i wyruszyć w drogę do punktu wyjścia, gdzie czeka dzień zabawy na świeżym powietrzu. Najpierw spływ kanionem w wąwozie Almbach.  Zanim wyruszysz na zwiedzanie kanionu, przewodnik przeprowadzi Cię przez pełną odprawę dotyczącą bezpieczeństwa. Spędź poranek odkrywając jeden z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych wąwozów w okolicy Salzburga i naucz się technik canyoningu od licencjonowanego przewodnika, przemierzając zapierające dech w piersiach krajobrazy. Skacz z wysokości od 1,5 i 8 metrów, zjeżdżaj z naturalnych zjeżdżalni i pływaj w chłodnych wodach kanionu. A jeśli czujesz się trochę niepewnie przed skokiem, możesz zjechać po skalnej ścianie w asyście doświadczonego przewodnika. Po nabraniu apetytu będziesz wróć do hotelu Torrenerhof na tradycyjne austriackie potrawy. Delektuj się pysznym sznyclem lub wegetariańską opcją Kasnockerln (knedle z serem). Po obiedzie udaj się nad rzekę Salzach, aby rozpocząć swoją przygodę z raftingiem. Wskocz na tratwę i zacznij dryfować w dół rzeki, poświęcając ten czas na zapoznanie się z poleceniami na pokładzie i charakterem wody. Zachowaj koncentrację, zbliżając się do „Labiryntu ', zablokowany odcinek bystrza, który będzie wymagał całej twojej uwagi. Zrób sobie krótką przerwę od akcji, gdy dotrzesz do imponującego wodospadu Gasteiner Ache, gdzie wszystko nieco zwalnia.  Następnie, tuż przed zakończeniem raftingu, skorzystaj z bardziej rozbryzgujących się fragmentów rzeki – pozostanie na sucho nie wchodzi w grę. Zakończ dzień wygodnym transferem z powrotem do Camp Golling, gdzie możesz skorzystać z prysznica, aby posprzątać przed powrotem do miejsca zakwaterowania.

Bregenz - Historyczna piesza wycieczka z przewodnikiem

4. Bregenz - Historyczna piesza wycieczka z przewodnikiem

Rozpocznij swoją wycieczkę od odwiedzenia kościoła św. Galla. Zbudowany w mieszance stylów architektonicznych gotyku, baroku i rokoka, budowę kościoła datuje się na 1380 rok. Kilka metrów stąd znajduje się klasztor Thalbach, który pochodzi z 1436 roku i stał się klasztorem w 1575 roku. Znajdują się w nim drewniane rzeźby św. Święci. Spacer obok Altes Rathaus (Ratusz Staromiejski). Zbudowany z drewna, jest jednym z najbardziej imponujących budynków w Bregencji, którego początki sięgają XVII wieku. Budowlę tę zaprojektował Michael Kunz w 1662 roku. Do XIX wieku zapadały tu decyzje polityczne. Dowiedz się o Gucie, starej kobiecie, która uratowała mieszkańców Bregencji przed atakiem, potajemnie podsłuchując mieszkańców Appenzell w 1406 roku. Zobaczysz Ehre-Guta-Platz, który został nazwany na jej cześć. Podziwiaj wieżę św. Marcina zbudowaną w stylu barokowym. Jest to najwyższy punkt orientacyjny w Bregencji, z którego roztacza się piękny widok na miasto. Tutaj zobaczysz także kaplicę św. Marcina, która pochodzi z 1362 roku. Odwiedź fontannę Montfortbrunnen, nazwaną na cześć poety i polityka Hugo von Montfort. Posąg z brązu na fontannie został wyrzeźbiony przez Emila Gehrera. Przedstawia poetę grającego na harfie, siedzącego na jednym kolanie. Podziwiaj architekturę trzypiętrowego domu na ulicy znanej jako Kornmarktstrasse. Został on zaprojektowany w barokowym stylu architektonicznym i zawiera rzeźbę Madonny. Wreszcie, będziesz zdumiony sztuką w Künstlerhaus, w którym znajduje się międzynarodowa sztuka współczesna, w której co miesiąc prezentowane są i zmieniane znaczące eksponaty. Pierwotnie był znany jako Villa Gülich, a następnie Palais Thurn und Taxis.

Bregenz & Dornbirn Crime Experience: wycieczka kryminalna z przewodnikiem

5. Bregenz & Dornbirn Crime Experience: wycieczka kryminalna z przewodnikiem

Jeśli szukasz idealnego połączenia gry ucieczki na świeżym powietrzu i polowania na padlinożerców, Crime-Trails jest dla Ciebie! Przejmij śledztwo, aby znaleźć winowajcę w sprawie o fikcyjne przestępstwo. Rozwiążesz zdradzieckie morderstwa, podstępne napady lub sprytne porwania – możliwości są nieograniczone. Wyposażoni w smartfony, akta sprawy i kod nakazu aresztowania Ty i Twoja rodzina, przyjaciele lub partner w przestępstwie rozpoczynacie dochodzenie na miejscu przestępstwa. To Ty decydujesz, którymi wskazówkami będziesz się kierować w pierwszej kolejności. Crime-Trails są przeznaczone dla młodych i doświadczonych detektywów hobbystycznych od 12 lat. 1. Zakup szlaku przestępczego Po sfinalizowaniu zakupu otrzymasz kod kuponu, który umożliwi ci dostęp do akt sprawy wraz z kodem umożliwiającym wygenerowanie nakazu aresztowania na koniec gry. Po pobraniu akt sprawy możesz rozpocząć grę w dowolnym momencie. Nie jest wymagana żadna wcześniejsza rejestracja. Akta sprawy zawierają wprowadzenie oraz instrukcje dotyczące Twojej misji. Uwaga: Wydrukuj akta sprawy, aby mieć lepszy przegląd podczas gry! 2. Lokalizowanie miejsca zbrodni Aby rozpocząć dochodzenie, znajdź w aktach sprawy miejsce oznaczone jako „miejsce przestępstwa”. Po przybyciu na miejsce zapoznaj się ze sprawą, zeskanuj kod QR znajdujący się w aktach przestępstwa, aby rozpocząć i rozwiązać pierwsze pytanie. Podczas gry będziesz komunikować się z centralą Crime-Trails, aby wysyłać odpowiedzi i otrzymywać coraz więcej wskazówek w miarę postępów w sprawie. Uwaga: we wszystkie Crime-Trails można grać, kiedy tylko chcesz rozpocząć śledztwo! Nie ma znaczenia, kiedy kupisz akta sprawy, nie wygasają one. 3. Rozpoczęcie śledztwa Po rozwiązaniu pierwszego pytania i nawiązaniu komunikacji z centralą możesz odwiedzać zaznaczone na mapie lokacje w dowolnej kolejności. Przez cały czas trwania Crime-Trail będziesz w kontakcie z centralą, aby otrzymać dalsze wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać sprawę. Radzimy odwiedzić wszystkie lokalizacje, aby nie przegapić żadnych ważnych informacji. Na miejscu nie będzie przewodnika ani organizatora. W razie jakichkolwiek problemów lub pytań możesz zwrócić się o poradę do centrali. Ponieważ Crime-Trails rozgrywane są na świeżym powietrzu i w indywidualnych grupach, są one zgodne z wszelkimi ograniczeniami Covid-19. 4. Złapanie sprawcy Po rozwiązaniu wszystkich zagadek i zidentyfikowaniu sprawcy będziesz mógł aresztować tę osobę i sprawdzić, czy dobrze rozwiązałeś sprawę, czy pominąłeś jakieś szczegóły.

eSIM Salzburg : Plan taryfowy na szybki Internet 4G/5G w Austrii

6. eSIM Salzburg : Plan taryfowy na szybki Internet 4G/5G w Austrii

Zanurz się w oszałamiającym pięknie i bogatym dziedzictwie muzycznym Austrii, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybkimi transmisjami danych, niezależnie od tego, czy zwiedzasz barokowe ulice Wiednia, historyczne miasto Salzburg, miejsce narodzin Mozarta, czy jeździsz na nartach po alpejskich stokach Tyrolu. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej austriackiej przygody. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności na https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Feldkirch Crime Experience: wycieczka kryminalna z przewodnikiem

7. Feldkirch Crime Experience: wycieczka kryminalna z przewodnikiem

Jeśli szukasz idealnego połączenia gry ucieczki na świeżym powietrzu i polowania na padlinożerców, Crime-Trails jest dla Ciebie! Przejmij śledztwo, aby znaleźć winowajcę w sprawie o fikcyjne przestępstwo. Rozwiążesz zdradzieckie morderstwa, podstępne napady lub sprytne porwania – możliwości są nieograniczone. Wyposażoni w smartfony, akta sprawy i kod nakazu aresztowania Ty i Twoja rodzina, przyjaciele lub partner w przestępstwie rozpoczynacie dochodzenie na miejscu przestępstwa. To Ty decydujesz, którymi wskazówkami będziesz się kierować w pierwszej kolejności. Crime-Trails są przeznaczone dla młodych i doświadczonych detektywów hobbystycznych od 12 lat. 1. Zakup szlaku przestępczego Po sfinalizowaniu zakupu otrzymasz kod kuponu, który umożliwi ci dostęp do akt sprawy wraz z kodem umożliwiającym wygenerowanie nakazu aresztowania na koniec gry. Po pobraniu akt sprawy możesz rozpocząć grę w dowolnym momencie. Nie jest wymagana żadna wcześniejsza rejestracja. Akta sprawy zawierają wprowadzenie oraz instrukcje dotyczące Twojej misji. Uwaga: Wydrukuj akta sprawy, aby mieć lepszy przegląd podczas gry! 2. Lokalizowanie miejsca zbrodni Aby rozpocząć dochodzenie, znajdź w aktach sprawy miejsce oznaczone jako „miejsce przestępstwa”. Po przybyciu na miejsce zapoznaj się ze sprawą, zeskanuj kod QR znajdujący się w aktach przestępstwa, aby rozpocząć i rozwiązać pierwsze pytanie. Podczas gry będziesz komunikować się z centralą Crime-Trails, aby wysyłać odpowiedzi i otrzymywać coraz więcej wskazówek w miarę postępów w sprawie. Uwaga: we wszystkie Crime-Trails można grać, kiedy tylko chcesz rozpocząć śledztwo! Nie ma znaczenia, kiedy kupisz akta sprawy, nie wygasają one. 3. Rozpoczęcie śledztwa Po rozwiązaniu pierwszego pytania i nawiązaniu komunikacji z centralą możesz odwiedzać zaznaczone na mapie lokacje w dowolnej kolejności. Przez cały czas trwania Crime-Trail będziesz w kontakcie z centralą, aby otrzymać dalsze wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać sprawę. Radzimy odwiedzić wszystkie lokalizacje, aby nie przegapić żadnych ważnych informacji. Na miejscu nie będzie przewodnika ani organizatora. W razie jakichkolwiek problemów lub pytań możesz zwrócić się o poradę do centrali. Ponieważ Crime-Trails rozgrywane są na świeżym powietrzu i w indywidualnych grupach, są one zgodne z wszelkimi ograniczeniami Covid-19. 4. Złapanie sprawcy Po rozwiązaniu wszystkich zagadek i zidentyfikowaniu sprawcy będziesz mógł aresztować tę osobę i sprawdzić, czy dobrze rozwiązałeś sprawę, czy pominąłeś jakieś szczegóły.

Wycieczka niespodzianka po Bregencji z przewodnikiem lokalnym

8. Wycieczka niespodzianka po Bregencji z przewodnikiem lokalnym

To doświadczenie zapewnia niezależny Lokalny. Będziesz częścią małej, od 2 do 6 osób grupy. Czy jesteś gotowy, aby dołączyć do mnie na niespodziewany spacer po Bregenz? Na podstawie moich wielu doświadczeń i osobistych interakcji w Bregenz zebrałem osobistą listę kontrolną miejsc, które muszę zobaczyć z najbardziej pamiętnymi miejscami. Nie przegap szansy zobaczenia Bregencji z wyjątkowej perspektywy i zrozumienia, dlaczego nazywam to miejsce moim domem! Stwórz głębszy związek z miastem, tak jak ja, i ciesz się ekskluzywnymi anegdotami, wskazówkami i sztuczkami oraz tajnymi objawieniami Bregencji. Spotkamy się w Martinsturm i stamtąd rozpocznie się Twoje autentyczne odkrywanie Bregencji! Kim jest lokalny? Lokalny to ktoś, kto z pasją dzieli się autentycznymi doświadczeniami w oparciu o swoje zainteresowania. Jako LocalBini łączymy pasjonatów z całego świata, dając im możliwość oferowania unikalnych doświadczeń za pośrednictwem naszego rynku.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg::

Vorarlberg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Vorarlberg? Kliknij tutaj.