Atrakcje i wycieczki
Volendam

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Największe atrakcje

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.


Volendam – najciekawsze atrakcje

Nasze atrakcje są zgodne z lokalnymi wytycznymi dotyczącymi zdrowia, dzięki czemu możesz wypoczywać bez zmartwień.

6 najciekawszych atrakcji Volendam

Volendam to malownicze miasto w Holandii. Skosztujesz tam lokalnego sera, zwiedzisz wiatrak i przymierzysz drewniaki. Odwiedź Volendam i zobacz Holandię jak malowaną!

 • Muzeum Volendam

  1. Muzeum Volendam

  Koniecznie odwiedź interaktywne Muzeum Volendam i poznaj historię tego miasta. Przyjazne rodzinom eksponaty przedstawiają lokalną tradycję i styl życia.

 • Fabryka serów w Volendam

  2. Fabryka serów w Volendam

  Wizyta w fabryce serów to prawdziwa uczta dla zmysłów smaku i węchu. Dowiesz się, jak dzisiaj powstają sery, i skosztujesz różnych ich rodzajów. Wycieczki odbywają się codziennie i w różnych językach.

 • Wycieczka do Amsterdamu

  3. Wycieczka do Amsterdamu

  Volendam znajduje się zaledwie 19 km na północ od stolicy Holandii, czyli Amsterdamu. Podróż samochodem z jednego miasta do drugiego trwa 30 minut, a pociągiem – mniej niż godzinę.

 • Wycieczka całodniowa: Zaanse Schans, Haga i wiatraki

  4. Wycieczka całodniowa: Zaanse Schans, Haga i wiatraki

  Będąc w Holandii, koniecznie trzeba zobaczyć choć jeden wiatrak. Wybierz się na wycieczkę do Zaanse Schans i zatrać się w krajobrazie holenderskiej wsi. Nie zapomnij zwiedzić ogromnych, świetnie utrzymanych i ciągle pracujących wiatraków.

 • Edam

  5. Edam

  Wybierz się na wycieczkę po liczącym zaledwie 7000 mieszkańców Edamie i skosztuj sera o tej samej nazwie. Po zaspokojeniu apetytu spal dodatkowe kalorie, spacerując po mieście i podziwiając jego urokliwą architekturę.

 • Prom Volendam-Marken Express

  6. Prom Volendam-Marken Express

  Odwiedź odizolowaną niegdyś wyspę Marken dzięki Volendam-Marken Express. Prom ten przewozi ćwierć miliona pasażerów rocznie, a z jego pokładu można podziwiać wspaniałe widoki na Volendam i Marken.

Zaplanuj pobyt

 • Jak poruszać się po Volendam?

  Weź przykład z lokalnych mieszkańców i wsiądź na rower. Wypożyczenie roweru to niedrogi sposób na poruszanie się po Volendam i zwiedzanie. Jeśli planujesz wycieczki całodniowe poza miasto, możesz korzystać z promów, autobusów lub pociągów.

 • Co warto zjeść w Volendam?

  Przede wszystkim skosztuj serów. Do lokalnych przysmaków należą też gofry, tarty jabłkowe, poffertjes (niewielkie naleśniki), bitterbaalen (smażone serowe kulki) oraz wiele innych holenderskich smakołyków.

Przydatne informacje

 • Język
  Niderlandzki, ale można się łatwo porozumieć po angielsku.
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +31
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepszą porą roku na wizytę w Volendam jest lato. Zima bywa dość chłodna, a w okresie od czerwca do sierpnia jest słonecznie i ciepło.

Volendam: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Volendam? Kliknij tutaj.

Volendam: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 6720 opinii

To była przyjemna wycieczka, zabierająca nas z Amsterdamu na wieś. Wybór lokalizacji i dedykowany im termin był w sam raz. Zostaliśmy powitani w wyznaczonym punkcie wyjścia przez naszego niezwykle przyjaznego i pouczającego przewodnika. Trasa została w pełni wyjaśniona i uspokoiliśmy się. Doświadczyliśmy grup spacerowych, w których zostaliśmy pozostawieni z powodu problemu z poruszaniem się, ale tak się nie stało i naprawdę czuliśmy się częścią grupy.

Genialny przewodnik Xavier, który potrafił doskonałymi komentarzami urozmaicić i tak bogaty program wycieczki. Sama wycieczka przeprowadzona bardzo sprawnie, pokazane i powiedziane jak najwięcej o miejscach, w których byliśmy, łącznie z ciekawostkami na temat miejsc, życia codziennego, historii i innych zabytków Holandii. Widać zgranie z innymi przewodnikami poszczególnych atrakcji. Bardzo ciekawa wycieczka, czas płynie szybko. Gorąco polecam.

Całkowicie podobała mi się ta podróż! Czasy wyznaczone na każdą część wycieczki były idealne! Przewodnik był doskonały. Mówił doskonale po angielsku i hiszpańsku. Dowiedz się dużo o Holandii. Miejsca, w których nas zabrali, były piękne! Autobus był bardzo czysty i wygodny! Zdecydowanie polecam tę wycieczkę, jeśli jesteś w okolicy!

Pogoda była niestety okropna w dniu, w którym pojechaliśmy, jednak nasza przewodniczka Annabelle z nawiązką to wynagrodziła. Była zabawna i miała wiele świetnych informacji o każdej lokalizacji. Proponuję sprawdzić pogodę przed rezerwacją, ale zdecydowanie warto to zrobić. Najlepsza rzecz, jaką zrobiliśmy w Amsterdamie?

Bardzo miły przewodnik. Wyjątkowo komfortowy autokar. Dobrze zorganizowane.