Volendam
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Volendam”

6 najciekawszych atrakcji Volendam

Volendam to malownicze miasto w Holandii. Skosztujesz tam lokalnego sera, zwiedzisz wiatrak i przymierzysz drewniaki. Odwiedź Volendam i zobacz Holandię jak malowaną!

Muzeum Volendam

Koniecznie odwiedź interaktywne Muzeum Volendam i poznaj historię tego miasta. Przyjazne rodzinom eksponaty przedstawiają lokalną tradycję i styl życia.

Zdjęcie: clarkworldtravel@flickr (CC BY 2.0)

Fabryka serów w Volendam

Wizyta w fabryce serów to prawdziwa uczta dla zmysłów smaku i węchu. Dowiesz się, jak dzisiaj powstają sery, i skosztujesz różnych ich rodzajów. Wycieczki odbywają się codziennie i w różnych językach.

Wycieczka do Amsterdamu

Volendam znajduje się zaledwie 19 km na północ od stolicy Holandii, czyli Amsterdamu. Podróż samochodem z jednego miasta do drugiego trwa 30 minut, a pociągiem – mniej niż godzinę.

Wycieczka całodniowa: Zaanse Schans, Haga i wiatraki

Będąc w Holandii, koniecznie trzeba zobaczyć choć jeden wiatrak. Wybierz się na wycieczkę do Zaanse Schans i zatrać się w krajobrazie holenderskiej wsi. Nie zapomnij zwiedzić ogromnych, świetnie utrzymanych i ciągle pracujących wiatraków.

Edam

Wybierz się na wycieczkę po liczącym zaledwie 7000 mieszkańców Edamie i skosztuj sera o tej samej nazwie. Po zaspokojeniu apetytu spal dodatkowe kalorie, spacerując po mieście i podziwiając jego urokliwą architekturę.

Prom Volendam-Marken Express

Odwiedź odizolowaną niegdyś wyspę Marken dzięki Volendam-Marken Express. Prom ten przewozi ćwierć miliona pasażerów rocznie, a z jego pokładu można podziwiać wspaniałe widoki na Volendam i Marken.

Volendam: Zaplanuj pobyt

Jak poruszać się po Volendam?

Weź przykład z lokalnych mieszkańców i wsiądź na rower. Wypożyczenie roweru to niedrogi sposób na poruszanie się po Volendam i zwiedzanie. Jeśli planujesz wycieczki całodniowe poza miasto, możesz korzystać z promów, autobusów lub pociągów.

Co warto zjeść w Volendam?

Przede wszystkim skosztuj serów. Do lokalnych przysmaków należą też gofry, tarty jabłkowe, poffertjes (niewielkie naleśniki), bitterbaalen (smażone serowe kulki) oraz wiele innych holenderskich smakołyków.

Przydatne informacje

 • Język
  Niderlandzki, ale można się łatwo porozumieć po angielsku.
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +31
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepszą porą roku na wizytę w Volendam jest lato. Zima bywa dość chłodna, a w okresie od czerwca do sierpnia jest słonecznie i ciepło.

Volendam: Wycieczki i bilety

Volendam: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Volendam?  Kliknij tutaj.


Volendam
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 481