Volendam

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Volendam: największe atrakcje

6 najciekawszych atrakcji Volendam

Volendam to malownicze miasto w Holandii. Skosztujesz tam lokalnego sera, zwiedzisz wiatrak i przymierzysz drewniaki. Odwiedź Volendam i zobacz Holandię jak malowaną!

 • Muzeum Volendam

  1. Muzeum Volendam

  Koniecznie odwiedź interaktywne Muzeum Volendam i poznaj historię tego miasta. Przyjazne rodzinom eksponaty przedstawiają lokalną tradycję i styl życia.

 • Fabryka serów w Volendam

  2. Fabryka serów w Volendam

  Wizyta w fabryce serów to prawdziwa uczta dla zmysłów smaku i węchu. Dowiesz się, jak dzisiaj powstają sery, i skosztujesz różnych ich rodzajów. Wycieczki odbywają się codziennie i w różnych językach.

 • Wycieczka do Amsterdamu

  3. Wycieczka do Amsterdamu

  Volendam znajduje się zaledwie 19 km na północ od stolicy Holandii, czyli Amsterdamu. Podróż samochodem z jednego miasta do drugiego trwa 30 minut, a pociągiem – mniej niż godzinę.

 • Wycieczka całodniowa: Zaanse Schans, Haga i wiatraki

  4. Wycieczka całodniowa: Zaanse Schans, Haga i wiatraki

  Będąc w Holandii, koniecznie trzeba zobaczyć choć jeden wiatrak. Wybierz się na wycieczkę do Zaanse Schans i zatrać się w krajobrazie holenderskiej wsi. Nie zapomnij zwiedzić ogromnych, świetnie utrzymanych i ciągle pracujących wiatraków.

 • Edam

  5. Edam

  Wybierz się na wycieczkę po liczącym zaledwie 7000 mieszkańców Edamie i skosztuj sera o tej samej nazwie. Po zaspokojeniu apetytu spal dodatkowe kalorie, spacerując po mieście i podziwiając jego urokliwą architekturę.

 • Prom Volendam-Marken Express

  6. Prom Volendam-Marken Express

  Odwiedź odizolowaną niegdyś wyspę Marken dzięki Volendam-Marken Express. Prom ten przewozi ćwierć miliona pasażerów rocznie, a z jego pokładu można podziwiać wspaniałe widoki na Volendam i Marken.

Zaplanuj pobyt

 • Jak poruszać się po Volendam?

  Weź przykład z lokalnych mieszkańców i wsiądź na rower. Wypożyczenie roweru to niedrogi sposób na poruszanie się po Volendam i zwiedzanie. Jeśli planujesz wycieczki całodniowe poza miasto, możesz korzystać z promów, autobusów lub pociągów.

 • Co warto zjeść w Volendam?

  Przede wszystkim skosztuj serów. Do lokalnych przysmaków należą też gofry, tarty jabłkowe, poffertjes (niewielkie naleśniki), bitterbaalen (smażone serowe kulki) oraz wiele innych holenderskich smakołyków.

Przydatne informacje

 • Język
  Niderlandzki, ale można się łatwo porozumieć po angielsku.
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+02:00)
 • Kod kraju
  +31
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepszą porą roku na wizytę w Volendam jest lato. Zima bywa dość chłodna, a w okresie od czerwca do sierpnia jest słonecznie i ciepło.

Volendam: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Volendam? Kliknij tutaj.

Volendam: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 6336 opinii

Genialny przewodnik Xavier, który potrafił doskonałymi komentarzami urozmaicić i tak bogaty program wycieczki. Sama wycieczka przeprowadzona bardzo sprawnie, pokazane i powiedziane jak najwięcej o miejscach, w których byliśmy, łącznie z ciekawostkami na temat miejsc, życia codziennego, historii i innych zabytków Holandii. Widać zgranie z innymi przewodnikami poszczególnych atrakcji. Bardzo ciekawa wycieczka, czas płynie szybko. Gorąco polecam.

Przyjemna podróż, dużo ciekawych wskazówek. Oczywiście jest to jedna z tych mega szybkich wycieczek gdzie nie ma czasu na maruderów tylko otrzymujemy wszystko w skondensowanej postaci / odhaczamy punkty programu - jeśli ktoś spodziewa się dogłębnego zapoznania z tematem to może to później na indywidualnej wycieczce zrobić.

Bardzo dobrze zorganizowany, świetny przewodnik (Diana), fajny autobus i kierowca, ogólnie świetna wycieczka. Powrót do Amsterdamu o 15:00, aby nacieszyć się miastem.

Doskonała wycieczka; nawet jeśli pogoda była fatalna, wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana; nasz przewodnik - Diana - był świetny!

Świetna wycieczka, wspaniali przewodnicy! Zalecana