Wisła w Krakowie – nasze najbardziej polecane atrakcje

Warszawa: rejs po Wiśle tradycyjnym galarem

1. Warszawa: rejs po Wiśle tradycyjnym galarem

Weź udział w kameralnym, trwającym godzinę rejsie po Wiśle na pokładzie repliki tradycyjnej drewnianej łodzi. Rejs rozpocznie się na terenie przystani przy pomniku Syreny nad Wisłą, gdzie wejdziesz na pokład 12-osobowego statku wzorowanego na galarach. Popłyń wzdłuż rzeki w kierunku zabytkowego Starego Miasta. Ciesz się rejsem na pokładzie łodzi, którą zaprojektowano zgodnie z zasadami lokalnego szkutnictwa ludowego. Zachwyć się wspaniałymi widokami na przyrodę, zbliżając się do centrum Warszawy, by spojrzeć na drapacze chmur i stadion z zupełnie innej perspektywy. Przed powrotem do miejsca odbioru zwróć uwagę na parki i ostoje przyrody, jakie znajdują się wzdłuż prawego brzegu rzeki.

Kraków: rejs krajoznawczy po Wiśle

2. Kraków: rejs krajoznawczy po Wiśle

Przyjrzyj się Zamkowi Królewskiemu na Wawelu i innym zabytkom Krakowa, płynąc wzdłuż Wisły – historycznej drogi wodnej. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, wsłuchując się w nagranie audioprzewodnika i ciesząc się komfortem, jaki zapewnia tradycyjny i jednocześnie nowoczesny statek. Wyjdź na otwarty pokład i podziwiaj panoramiczny widok na najciekawsze zabytki Krakowa. Zachwyć się urokiem kolejnych krakowskich dzielnic, w tym Salwatora i Kazimierza. Zobacz m.in. most Dębnicki, bazylikę św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika („kościół Na Skałce”) oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.

Kraków: Tradycyjna gondola widokowa na Wiśle

3. Kraków: Tradycyjna gondola widokowa na Wiśle

Przygotuj się na przygodę i rejs po Wiśle. Poznaj zabytki królewskiego miasta Krakowa i zakochaj się w ciekawych i rozrywkowych miejscach. Wypłyń w rejs i zobacz zabytkowe budynki, mosty, pomniki i nie tylko. Słuchaj dźwięku na pokładzie i poznawaj ważne fakty, gdy przejeżdżasz obok. Złap swoją gondolę na Starym Mieście w Krakowie, na Kazimierzu. Wejdź na pokład pięknej drewnianej łodzi wykonanej przez tradycyjnych budowniczych łodzi. Zrelaksuj się i wsłuchaj w fale, podziwiając Zamek Królewski na Wawelu, Smoczą Jamę, Klasztor Sióstr Norbertanek i ujście Rudawy do Wisły. Po drodze słuchaj komentarzy audio na żywo i poznaj ciekawe i historyczne historie o Krakowie. Doceń niezwykłe i ponadczasowe przeżycie. Nie krępuj się zabrać ze sobą kawy lub zimnego napoju i ciesz się jazdą.

Kraków: Krajoznawczy rejs po Wiśle

4. Kraków: Krajoznawczy rejs po Wiśle

Zwiedź Kraków z perspektywy Wisły – królowej polskich rzek – podczas rejsu krajoznawczego. Przepłyń obok takich atrakcji, jak: kopiec Kościuszki, Zamek Królewski na Wawelu, kościół na Skałce czy klasztor Sióstr Norbertanek, słuchając legend o Krakowie od swojego przewodnika. Podgrzewany pokład i wygodne skórzane kanapy sprawią, że nawet w chłodne dni poczujesz się na tej nowoczesnej łodzi jak w domu. W cieplejsze dni możesz natomiast wejść na taras widokowy, aby podziwiać piękne widoki na świeżym powietrzu. Poznaj historię Krakowa, słuchając opowieści w językach polskim i angielskim dzięki nowoczesnemu systemowi nagłaśniającemu. Zobacz wszystkie najważniejsze miejsca w mieście, m.in.: kościół na Skałce, Zamek Królewski na Wawelu, dawny dom papieża Jana Pawła II, klasztor Norbertanek, kopiec Kościuszki, Cricoteka oraz 6 krakowskich mostów.

Kraków: impreza na łodzi z nielimitowanymi drinkami

5. Kraków: impreza na łodzi z nielimitowanymi drinkami

Wyrusz w 2-godzinny rejs w dół Wisły (rejsy odbywają się w każdą sobotę o godz. 17.00 i 20.00). Przez cały rejs korzystaj z otwartego baru z nieograniczoną ilością piwa, rumu, ginu, wódki, whisky i bezalkoholowych dodatków do drinków. Weź udział w grach alkoholowych. Ciesz się towarzystwem imprezowych przewodników i doceń system przestrzennego dźwięku. Jest to niesamowita impreza ze wszystkim, co gwarantuje dobrą zabawę. Aby zapewnić najwyższy poziom imprezy, każdy z rejsów obejmuje pokaz iluzjonisty. Kiedy powrócisz na ląd, przewodnik zabierze Cię do 3 znanych klubów nocnych w Krakowie na afterparty. Masz tam zapewnione wejście VIP, brak kolejek i bezpłatne powitalne szoty. Profesjonalny fotograf na miejscu uchwyci najlepsze momenty imprezy. 

Kraków: Romantyczny wieczorny rejs po Wiśle z lampką wina

6. Kraków: Romantyczny wieczorny rejs po Wiśle z lampką wina

Spędź wieczór, podziwiając jedno z najpiękniejszych miast w Polsce podczas rejsu po Wiśle. Zobacz Kraków z zupełnie nowej perspektywy. Zrelaksuj się i podziwiaj zabytki usytuowane wzdłuż rzeki. Podczas tego przyjemnego wieczoru posłuchaj także opowieści o Krakowie. Rejs rozpoczyna się w pobliżu wzgórza wawelskiego. Płynąc w kierunku osiedla Salwator, posłuchaj niezwykle interesujących historii i legend o krakowskich rycerzach. Będąc w pobliżu klasztoru Sióstr Norbertanek będziesz mieć możliwość zobaczenie w oddali górującego nad Krakowem Kopca Kościuszki. W drodze powrotnej zobacz dom przy ulicy Tynieckiej, w którym Karol Wojtyła, później Jan Paweł II, mieszkał w okresie okupacji. Po drugiej stronie zamku, w dzielnicy Dębniki, zobacz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” – narodową instytucję kultury, wpisaną do Państwowego Rejestru Muzeów w 2013 roku. Będziesz mieć także okazję zobaczenia kościoła „Na Skałce” o długiej i bogatej historii sięgającej epoki kamienia. Poznaj dzieje   Kazimierza – wyjątkowego miejsca ukształtowanego przez wielowiekową tradycję współistnienia kultur chrześcijańskiej i żydowskiej.

Kraków: prywatny rejs tradycyjną gondolą – do 12 osób

7. Kraków: prywatny rejs tradycyjną gondolą – do 12 osób

Wypożycz gondolę, aby wyruszyć na prywatny rejs i podziwiać piękne zabytki Krakowa w dzień lub nocą. Wybierz preferowaną godzinę rejsu i zdecyduj, jak długo chcesz płynąć. Rekomendacje dotyczące trasy zależą od Twoich upodobań. Jeśli chcesz na przykład zobaczyć wiele głównych atrakcji Krakowa, zaleca się wybranie trasy prowadzącej przez Stare Miasto.  Obejmuje ona takie atrakcje jak klasztor Sióstr Norbertanek, Wawel, Smoka Wawelskiego, barokowy Klasztor Paulinów Na Skałce, dzielnicę Kazimierz i dzielnicę żydowską. Trasa wycieczki może zostać dostosowana do indywidualnych preferencji jej uczestników i zarezerwowanego przedziału czasowego.

Kraków: Nocny rejs gondolą po Wiśle z komentarzem audio

8. Kraków: Nocny rejs gondolą po Wiśle z komentarzem audio

1-godzinny nocny rejs gondolą po Krakowie oferuje wyjątkowe doświadczenie odkrywania zabytków miasta i pięknej architektury z innej perspektywy. Przejażdżka gondolą odbywa się po Wiśle, która jest najdłuższą rzeką w Polsce i pozwala zobaczyć atrakcje miasta z spokojnego i romantycznego punktu widzenia. Podczas rejsu można podziwiać oświetlony Wawel, zabytkową dzielnicę Kazimierz oraz piękne mosty łączące miasto. Audioprzewodnik dostarczy Ci ciekawych informacji o mijanych miejscach. Nocny rejs dodaje szczególnego uroku, ponieważ światła miasta odbijają się w wodzie, tworząc niepowtarzalną i romantyczną atmosferę. Dodatkowo wycieczka odbywa się w małej grupie, zapewniając spersonalizowane i intymne wrażenia dla wszystkich uczestników. Ogólnie rzecz biorąc, 1-godzinny nocny rejs gondolą w Krakowie oferuje niezapomniany i charakterystyczny sposób na odkrycie piękna i historii miasta. Gondola jest w całości wykonana z drewna przez tradycyjnych polskich szkutników ludowych. Zbudowany według historycznych wzorców z drewna świerkowego lub dębowego, z zastosowaniem nowoczesnych technologii konserwacji drewna i spoin, jest całkowicie bezpieczny. Niezwykła atmosfera i ponadczasowe doznania gwarantowane! Gdy słońce zachodzi i zapalają się światła, zobacz krakowskie obiekty nadrzeczne w ich najlepszym wydaniu podczas miejskiego rejsu po Wiśle. Przejedź obok Kazimierza, Zamku Wawelskiego, Kościoła na Skale, Domu Rodzinnego Jana Pawła II, Centrum Manggha i nie tylko, słuchając komentarza audio. Zacznij od Kazimierza, starej dzielnicy Krakowa. Wskocz na pokład gondoli wykonanej według historycznych wzorów z drewna świerkowego lub dębowego przez tradycyjnych polskich szkutników ludowych. Wypłyń na rzekę i zobacz najważniejsze atrakcje, słuchając komentarza audio. Przepłyń obok Mostu Ojca Bernatka, Mostu Marszałka Józefa Piłsudskiego, Kościoła na Skale, Mostu Grunwaldzkiego, Zamku Wawelskiego, Smoczej Jamy, Mostu Dębnickiego, Klasztoru Sióstr Norbertanek, Domu Rodzinnego Jana Pawła II, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Mostu Grunwaldzkiego i Muzeum Cricoteki. Zobacz, gdzie rzeka Rudawa łączy się z Wisłą w pobliżu dzielnicy Zwierzyniec, a wszystko to w zaciszu swojej tradycyjnej gondoli, zanim popłyniesz z powrotem do zabytkowej dzielnicy Kazimierz.

Kraków: Półdniowa wycieczka Segwayem po dzielnicy żydowskiej

9. Kraków: Półdniowa wycieczka Segwayem po dzielnicy żydowskiej

Przejażdżka Segwayem to idealny sposób na zwiedzanie głównych atrakcji krakowskiej dzielnicy żydowskiej. Ta wycieczka łączy poznawanie historii z zabawą. Podczas zwiedzania usłyszysz także wiele niezwykłych opowieści. W dzielnicy żydowskiej kręcono sceny do filmu „Lista Schindlera”. Znajdują się tu także synagogi, place oraz stary targ mięsny. Autentyczna Fabryka Oskara Schindlera i plac Bohaterów Getta położone są na terenie dawnego getta z czasów II wojny światowej.

Kraków: grupowa wycieczka rowerowa po Starym Mieście

10. Kraków: grupowa wycieczka rowerowa po Starym Mieście

Pokonaj odległości nieosiągalne dla osób zwiedzających pieszo podczas dwugodzinnej grupowej wycieczki rowerowej po Starym Mieście. Odwiedź 4 kościoły, zobacz tętniące życiem rynki Starego Miasta oraz dzielnice handlowe. Przejedź Drogą Królewską i podziwiaj widoki na Zamek Królewski na Wawelu. Udaj się na bulwary wiślane i do słynnej Smoczej Jamy. Zobacz znane atrakcje i odkryj ukryte klejnoty. Poczuj prawdziwą atmosferę i podziwiaj przykłady sztuki ulicznej z pomocą swojego przewodnika. Znajdź miejsca, do których można dotrzeć tylko rowerem.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wisła w Krakowie

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 49
Sortuj wg::
Strona 1 z 4

Niezwykłe doznania

Wisła w Krakowie: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Wisła w Krakowie

Wisła w Krakowie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wisła w Krakowie? Kliknij tutaj.

Wisła w Krakowie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.0 / 5

na podstawie 1564 opinii

Cudowna godzina rejsu po rzece. Przyjechaliśmy trochę wcześnie, ponieważ nie byliśmy pewni miejsca spotkania, ponieważ e-mail nie był w pełni jasny. Po przejściu wzdłuż rzeki i zapytaniu kogoś udało nam się znaleźć naszą łódź. Nasza podróż odbyła się początkowo na mniejszej łodzi dla angielskich turystów, ale zaoferowano nam łódź parowca na niemieckiej trasie, którą zaakceptowaliśmy. Chociaż nie mieliśmy komentarza, nadal była to cudowna wycieczka, ponieważ poszliśmy w dół rzeki, a potem zawróciliśmy i z powrotem, mijając piękne mosty. Łódź była bardzo wygodna z dużą ilością miejsc siedzących zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Ta aktywność to idealny sposób na relaks i po prostu cieszenie się scenerią. Łódź oferuje kilka miejsc do siedzenia, w tym miejsca na dachu. Nie ma przewodnika, ale też niewiele można powiedzieć o mijanych miejscach (plaże po obu stronach, ludzie łowiący ryby w rzece, łodzie restauracyjne i barowe, różne budynki). Przed wejściem na pokład można kupić napoje (w tym alkohol) w barze na Atalanta, które można również zabrać ze sobą na rejs.

Vi kom forsinket, men en hyggelig kaptein viste oss til båten. Liten og sjarmerende Båt. Enkel liten tur med prowadzący podwładnych. Spesielt fint da det ble slumring underveis i turen.

Zdumiewający! Wysoce rekomendowane. Kapitan był bardzo miły, a łódź jest w świetnym stanie.

Ostatnia łódź - bardzo miły personel na pokładzie?