Dodaj daty

Villa d’Este

Villa d’Este – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Tivoli: Villa D'Este i Villa Adriana Przełęcz Villae i Pemcards

1. Tivoli: Villa D'Este i Villa Adriana Przełęcz Villae i Pemcards

Skorzystaj z rezerwacji jednego biletu, aby odkryć to, co najlepsze w Tivoli: Villa d'Este Villa Adriana i Sanktuarium Herkulesa Victora. Możesz wybrać we własnym tempie od czego zacząć, Twój bilet daje Ci możliwość jednorazowego wejścia do wszystkich atrakcji. Podziwiaj fontanny, lilie wodne i groty w Villa d'Este. Cofnij się do czasów Cesarstwa Rzymskiego podczas wizyty w Villa Adriana. Podziwiaj ruiny Sanktuarium poświęcone ochronie boga Tiburu. Twój karnet jest ważny przez 3 dni.

Rzym: Villa d’Este i willa Hadriana w Tivoli – cały dzień

2. Rzym: Villa d’Este i willa Hadriana w Tivoli – cały dzień

Wyjedź z Rzymu do Tivoli, aby zwiedzić 2 najbardziej imponujące włoskie wille podczas tej całodniowej wycieczki do Villa D'Este i willi Hadriana. Będziesz miał czas na zwiedzenie tych dwóch wspaniałych posiadłości ziemskich. Przejazd do Willi Hadriana, zbudowany w II wieku przez cesarza Hadriana, który w pewnym momencie był większy niż centrum Imperium Rzymskiego. Jest to największa i najbardziej luksusowa rezydencja kiedykolwiek zbudowana we Włoszech. Ma imponujące pałace cesarskie, świątynie, teatry, łaźnie termalne i baseny. Po lunchu zwiedź Villa D'Este. Twój przewodnik opowie Ci o historii i rozwoju willi, która jest uważana za jeden z najbardziej urokliwych przykładów późnego renesansu włoskiego. Był to dom syna Lukrecji Borgii i jest znany ze względu na swoje spektakularne ogrody i drzewa, a także wodospady i fontanny, takie jak Fontana dell'Ovato (fontanna owalna) i Le Cento Fontane. Najważniejszymi elementami wilii są kariatydy i kolumny Kanoposu i Serapeum, basen i sztuczna grota nazwana na cześć egipskiego miasta oraz świątyni poświęconej bóstwu Serapisowi. Ponadto Teatr Morski, gdzie mały rzymski dom miał zapewniać ucieczkę od życia dworskiego.

Z Rzymu: Villa d'Este i Hadrian's Villa Tour z lunchem

3. Z Rzymu: Villa d'Este i Hadrian's Villa Tour z lunchem

Podróż klimatyzowanym autobusem z Rzymu do Tivoli, aby wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po kompleksie Hadrian's Villa i 16. wieku Villa d'Este. Delektuj się lokalnymi smakami podczas lokalnego lunchu, który obejmuje wino i kawę. Wyjedź z Rzymu i udaj się autobusem do uroczego miasteczka Tivoli, najbardziej znanego z renesansowej willi d'Este i dużego rzymskiego kompleksu archeologicznego Willa Hadriana. Poznaj bogatą historię miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z przewodnika eksperta. Cofnij się w czasie, odkrywając starożytną rzymską osadę Tibur, gdzie willa Hadriana służyła niegdyś jako schronienie dla cesarza rzymskiego i gdzie rządził Cesarstwem Rzymskim podczas ostatnich lat swojego panowania. Odkryj sekrety kompleksu, odkrywając ruiny wspaniałych basenów, łaźni publicznych i fontann. Podziwiaj klasyczną grecką architekturę i pozostałości oszałamiających dzieł sztuki. Zjedz lunch w typowej włoskiej restauracji, a następnie udaj się do Villa d'Este, która jest najbardziej znana z pięknych tarasów. Udaj się do apartamentów kardynała i podziwiaj spektakularny widok na ogrody i dziedzińce. Przespaceruj się wśród wielu ozdobnych fontann, takich jak Fontanna Owalna i Fontanna Smoków na bogatym terenie. Po zakończeniu wycieczki wróć autobusem do miejsca spotkania.

Z Rzymu: jednodniowa wycieczka do Villa D'Este i Villa Adriana z lunchem

4. Z Rzymu: jednodniowa wycieczka do Villa D'Este i Villa Adriana z lunchem

Zostaw za sobą zgiełk Rzymu i wybierz się na wycieczkę autobusem, aby zobaczyć bogate wille Hadriana i d'Este. A co najlepsze, wybierz między prywatną, małą i dużą wycieczką grupową, aby dopasować ją do swoich potrzeb. Będąc w Tivoli, zjedz pyszny lunch w tradycyjnej trattorii. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas godzinnej podróży do pierwszego przystanku: willi Hadriana. Zbudowana w 120 roku n.e. i obejmująca 500 hektarów willa byłego cesarza rzymskiego obejmuje pałace cesarskie, Pecile, Wielkie Łaźnie Termalne i nie tylko — wszystkie z nich odwiedzisz. Następnie zatrzymaj się na przerwę obiadową w historycznym centrum Tivoli, zrelaksuj się i ciesz się lokalnym miastem, zanim udasz się na ostatni przystanek. Po pysznym obiedzie udaj się do Villa d'Este, willi kardynała Ippolito II d'Este, której budowę rozpoczęto w 1650 roku. To wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO obejmuje 400 ozdobnych elementów wodnych i zapierający dech w piersiach Ogród renesansowy. Na koniec wróć do Rzymu, pełen nowej wiedzy i wspaniałych wspomnień.

Jezioro Como: 3-godzinna wycieczka grupowa lub prywatna łodzią z przekąskami

5. Jezioro Como: 3-godzinna wycieczka grupowa lub prywatna łodzią z przekąskami

Wyjazd z Como, w "Via Lungo Lario Trieste n28" znajdziesz mały molo. Zobaczymy nowe Electric Life, latarnię morską Voltiano z Świątynia Wolcjana. Pomnik wojenny pierwszej wojny światowej. Villa la Rotonda i Willa Olmo. Następnie dotrzemy do Cernobbio, gdzie będziemy mogli go podziwiać centrum, Villa Erba, Villa D'Este i Villa Pizzo. Następnie spotkamy Borgo z Moltrasio z Villa Fontanelle (ex Versace), a potem dojedziemy do Borgo Laglio, rozsławione dzięki George'owi Clooneyowi z Villa Oleandra, ciekawostką Piramida i stocznia Ernesto Riva, stąd przechodzimy na przeciwległy brzeg zatrzymanie się przy Wąwozie Nesso, aby podziwiać wodospad i popływać*. (3h) Następnie będziemy kontynuować w kierunku Brienno, Argegno, aby podziwiać Isola Comacina o znaczeniu historycznym. Wreszcie mogliśmy podziwiać wspaniałe Villa Balbianello (plan filmowy Gwiezdnych wojen i 007 James Bond). *Kontynuujemy dotarcie do Torna, gdzie mogliśmy zobaczyć Villa Pliniana, Hotel Il Sereno i Villa Taverna. Dojeżdżamy do Blevio z Villa Rocca Bruna (Hotel Mandarin Oriental), Villa Schouvaloff, Villa Usuelli, Cademartori i Villa Troubetzkoi. Wracając więc do Como obserwując Villa Mirabella i wreszcie Villa Geno i jej fontanna docierają w ten sposób do molo odlotów

Rzym: jednodniowa wycieczka do Tivoli z Villa d'Este i Villa Adriana

6. Rzym: jednodniowa wycieczka do Tivoli z Villa d'Este i Villa Adriana

Odkryj wspaniałe wille Tivoli, które sięgają czasów Rzymian i renesansu podczas półdniowej wycieczki z Rzymu. Wybierz wycieczkę z odbiorem z hotelu lub bez i jedź klimatyzowanym autokarem. Przejazd wygodnym i przestronnym autokarem z Rzymu do małego miasteczka Tivoli oddalonego zaledwie o kilka kilometrów od centrum miasta. Odkryj wspaniałe środowisko naturalne podczas malowniczej jazdy. Zatrzymaj się przy niezwykłym kompleksie architektonicznym Villa Adriana. Poznaj tę willę zbudowaną w II wieku naszej ery przez cesarza Hadriana. Podziwiaj różne style architektoniczne, z wpływami Egiptu, Rzymu i Aten. Dowiedz się, jak zostało zaprojektowane jako „miasto idealne” i poznaj niektóre z jego symboli. Udaj się do renesansowej willi d’Este, aby odkryć jej spektakularny tarasowy ogród. Ciesz się pięknem kaskad, zbiorników wodnych i fontann. Podziwiaj arcydzieło włoskiego ogrodnictwa krajobrazowego. Spaceruj po licznych nimfach, grotach i fontannach inspirowanych Ogrodami Babilonu. Po zakończeniu wycieczki wróć autokarem do miejsca zbiórki w Rzymie.

Tivoli: półdniowa wycieczka do willi Hadriana i Villi d'Este

7. Tivoli: półdniowa wycieczka do willi Hadriana i Villi d'Este

Rozpocznij tę 5-godzinną wycieczkę po Tivoili z Rzymu na Piazza Esquilino, podziwiając widoki na Koloseum z jednego z 7 wzgórz miasta. Następnie jedź Via Tiburtina, mijając Castro Pretorio, łaźnie w Tivoli i most Lucano. Pierwszym celem Twojej podróży będzie willa Hadriana, zbudowana w II wieku przez cesarza Hadriana. Willa ta w pewnym momencie była większa niż centrum Imperium Rzymskiego. Odkryj liczne fontanny i ogrody kwiatowe. Zobacz kariatydy i kolumny Kanopusu i Serapeum, basen na terenie willi i sztuczna grota, nazwane na cześć egipskiego miasta, w którym znajdowała się świątynia na cześć boga Serapisa. Podziwiaj także wyspę „Teatr Morski", na której znajduje się mały domek rzymski, który służył prawdopodobnie jako odskocznia od intensywnego życia dworskiego. Następnie przejdź do Villa d'Este, pięknej renesansowej willi z włoskim ogrodem, który jest pełen grot, fresków i żwirowych mozaik. Zobacz miejsca takie jak fontanna dell'Ovato, fontanny Le Cento i wiele innych.

Z Rzymu: jednodniowa wycieczka i lunch do willi Hadriana i willi d'Este

8. Z Rzymu: jednodniowa wycieczka i lunch do willi Hadriana i willi d'Este

Odwiedź wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO willę Hadriana i willę d'Este podczas jednodniowej wycieczki z Rzymu z lunchem. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Rzymie, wsiądź do wygodnego, klimatyzowanego autobusu lub minivana dla mniejszych grup i udaj się do Willi Hadriana na pieszą wycieczkę z przewodnikiem. Cofnij się w czasie, zwiedzając archeologiczne ruiny Willi Hadriana oraz kompleks świątyń, posągów, teatrów i łaźni termalnych. Dowiedz się, jak został zbudowany jako odwrót od Rzymu dla rzymskiego cesarza Hadriana w II wieku naszej ery Następnie wskocz z powrotem do autobusu i udaj się na lunch w pobliżu Villa d'Este. Odwiedź typową restaurację, aby zjeść pyszny lokalny lunch. Po przerwie obiadowej poznaj intrygującą historię renesansu w romantycznej Villa d’Este, dawnym klasztorze benedyktynów. Spaceruj ze swoim przewodnikiem po wspaniałych ogrodach willi, podziwiaj imponujące wodospady i baseny oraz zobacz słynną Fontannę Neptuna. Pod koniec dnia wsiądź do autobusu z powrotem do Rzymu do pierwotnego miejsca wyjazdu.

Rzym: karnet do atrakcji Watykanu i Rzymu

9. Rzym: karnet do atrakcji Watykanu i Rzymu

Wybieraj spośród wielu atrakcji, w tym Koloseum i Muzeów Watykańskich, gdzie przysługuje Ci wstęp bez kolejki. Udaj się na wieczorne przedstawienia operowe, podziwiaj kaplicę Sykstyńską, wybierz się do parku rozrywki lub weź udział w degustacji wina i wycieczce kulinarnej. Do wyboru masz karnety z 3, 5 lub 7 wliczonymi w cenę atrakcjami. Po prostu okaż swój kupon w punkcie w centrum miasta (nieopodal Forum Romanum), gdzie profesjonalny personel udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji. Duża liczba dostępnych atrakcji pozwoli Ci jak najlepiej wykorzystać pobyt w Rzymie. Karnet zostanie aktywowany po zeskanowaniu w pierwszej atrakcji i będzie ważny przez następnych 90 dni. Wybieraj spośród następujących atrakcji: • Muzea Watykańskie i kaplica Sykstyńska: zarezerwowany wstęp.• Koloseum, Forum Romanum i Palatyn: zarezerwowany wstęp.• Zwiedzanie bazyliki św. Piotra z przewodnikiem (bez opcji wstępu bez kolejki).• Galeria Sztuki Współczesnej.• Podziemia placu Navona z audioprzewodnikiem.• Podziemia dzielnicy Trevi z audioprzewodnikiem.• Wycieczka z przewodnikiem po katakumbach (bez transportu).• Muzeum Cesarstwa Rzymskiego (Muzea Kapitolińskie): zarezerwowany wstęp.• Atrakcja Leonardo da Vinci Experience z audioprzewodnikiem.• Winda na Ołtarz Ojczyzny, muzeum Risorgimento i Palazzo Venezia: zarezerwowany wstęp.• Hale Trajana: zarezerwowany wstęp.• 1-dniowa wycieczka autobusem hop-on hop-off.• Wypożyczenie roweru na 1 godzinę.• 72-godzinny bilet na przejazdy komunikacją publiczną.• Noc w Operze (w zależności od dostępności).• Pokaz 3D Imperium Rzymskie z audioprzewodnikiem.• Termy Karakalli: zarezerwowany wstęp.• Circo Maximo Experience w wirtualnej rzeczywistości: zarezerwowany wstęp.• Zamek Świętego Anioła: zarezerwowany wstęp.• Galeria Doria Pamphilj: zarezerwowany wstęp.• Śniadanie na tarasie widokowym.• Aperitif na tarasie widokowym.• Audiencja papieska + wycieczka z przewodnikiem po placu św. Piotra (tylko w środy).• Muzeum Narodowe w Rzymie (Palazzo Altemps, Crypta Balbi, termy Dioklecjana, Palazzo Massimo): zarezerwowany wstęp.• Museo dell'Ara Pacis.• Wycieczka z przewodnikiem po Panteonie.• Wycieczka z przewodnikiem śladami sztuki ulicznej (w zależności od dostępności).• Wycieczka z przewodnikiem śladami Caravaggia (w zależności od dostępności).• Wycieczka z przewodnikiem po dawnym getcie żydowskim (w zależności od dostępności).• Wycieczka po podziemiach placu Navona i Panteonie oraz fontanna di Trevi (w zależności od dostępności).• Wycieczka po kompleksie na Lateranie (w zależności od dostępności). • Ogrody Watykańskie: wycieczka autobusem z odkrytym dachem i audioprzewodnik. POZA RZYMEM:• Droga Appijska z przewodnikiem (w zależności od dostępności).• Spacer po ogrodach willi papieskiej w Castel Gandolfo.• Wycieczka autobusem z odkrytym dachem po ogrodach willi papieskiej w Castel Gandolfo.• Letnia rezydencja papieska w Castel Gandolfo z audioprzewodnikiem.• Stanowisko archeologiczne Ostia Antica: zarezerwowany wstęp.• Wille w Tivoli: Willa Hadriana lub Villa d'Este.

Tivoli Villa d'Este i Hadrian's Villa Tour z Rzymu

10. Tivoli Villa d'Este i Hadrian's Villa Tour z Rzymu

Zostaw za sobą tłumy Rzymu i dołącz do wycieczki z przewodnikiem po bujnej okolicy. Poznaj historię Cesarstwa Rzymskiego, odwiedzając starożytną Villa d'Este i Willę Hadriana. Ciesz się prywatnym transportem podczas całej aktywności i mnóstwem czasu na zwiedzanie obu stron. Kierowca odbierze Cię z hotelu i pojedzie przede wszystkim do Willi Hadriana, zaledwie kilka kilometrów przed dotarciem do Tivoli. Willa cesarza Hadriana była jedną z największych willi, jakie kiedykolwiek zbudowano w Imperium Villa d’Esteoman, większą nawet niż centrum Rzymu. W Willi Hadriana znajdowały się termy, biblioteki, pałace, teatr i kwatery. Spacerując tam poczujesz wyjątkowe emocje. Willa została zbudowana dla rzymskiego cesarza Hadriana, któremu nie podobał się jego pałac w Rzymie. W ostatniej części swojego życia cesarz Hadrian rządził Rzymem i jego imperium z willi, co wyjaśnia ogromne rozmiary. W Willi Hadriana Teatr Morski to prawdziwa emocja do odwiedzenia. To okrągły portyk z okrągłym basenem, wyspa pośrodku, na której podobno cesarz Hadrian lubił spędzać długie okresy samotnego relaksu. Po wizycie w Willi Hadriana kierowca zabierze Cię do Tivoli, gdzie zjesz lunch, a następnie zwiedzisz ogród i fontanny wiejskiej rezydencji stworzonej w XVI wieku przez Pirro Ligorio dla kardynała Ippolito d'Este, stąd nazwa willa.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 23
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Villa d’Este: najlepsze atrakcje w pobliżu

Villa d’Este: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Villa d’Este? Kliknij tutaj.

Villa d’Este: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 1733 opinii

Świetny dzień! Wycieczka w małej grupie z entuzjastycznym przewodnikiem, który był bardzo kompetentny i ekspert. Willa Hadriana to niesamowite miejsce, ożywione przez naszego przewodnika. Tivoli jest niesamowite. Drugi raz na tej wycieczce, tym razem podobało mi się to tak samo i dowiedziałem się więcej o każdej z tych stron i ich powiązaniach.

Spektakularna wizyta urozmaicona dużymi kompetencjami, doświadczeniem i zdolnością do zaangażowania ze strony naszej przewodniczki Alessi.