Dodaj daty

Viktualienmarkt

Viktualienmarkt

Viktualienmarkt – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

1. Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Odkryj zabytki centrum Monachium podczas bogatego w informacje spaceru z przewodnikiem, który prowadzony jest w języku niemieckim. Zobacz plac Mariacki, katedrę NMP i browar Staatliches Hofbräuhaus. Zwiedź kościół Teatynów. Zachwyć się niezliczonymi sklepami w pasażu handlowym Fünf Höfe. Przejdź obok sklepu Dallmayr i restauracji Alfonsa Schuhbecka, a następnie przespaceruj się przez plac Odeonsplatz. Zobacz słynny plac targowy Viktualienmarkt. Naciesz się wyjątkową atmosferą w jednym z typowych ogródków piwnych lub przejdź się wzdłuż straganów z kwiatami, serami, przyprawami i innymi produktami. Wysłuchaj ciekawych historii i anegdot opowiadanych przez przewodnika. Dowiedz się więcej o stolicy kraju związkowego Bawaria i jej mieszkańcach.

Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

2. Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

Zobacz najważniejsze atrakcje zabytkowego starego miasta Monachium podczas tej ekscytującej wycieczki z przewodnikiem. Rozpoczniesz na Marienplatz i udasz się do Bazyliki św. Piotra, najstarszego kościoła w Monachium. Spaceruj po targu rolników i daj się wciągnąć kuszącym aromatom. Spróbuj kilku lokalnych specjałów przed wyruszeniem do Ratusza Staromiejskiego. Na Burgstraße czeka na Ciebie dom autora, który jest rezydentem, a także Stary Dwór, dawna siedziba księcia Bawarii. Następnie prowadzi przez średniowieczne alejki Platzgassen, obok szkoły gotowania Schuhbecks i dalej do Hofbräuhaus. Tutaj zobaczysz monachijską piwiarnię, która została nawet odtworzona w Las Vegas. Zachwyć się ekskluzywnymi sklepami przy najdroższej ulicy handlowej w Niemczech, Maximilianstraße. Wycieczka kończy się w sali operowej, której architektura przypomina grecką świątynię.

Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

3. Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

Wskocz do niebieskiego piętrowego autobusu z odkrytym dachem i wybierz się na wycieczkę typu hop-on hop-off po pięknym Monachium. Wsiadaj i wysiadaj z autobusu tak często, jak chcesz i samodzielnie zwiedzaj zabytki miasta. Alternatywnie możesz zostać w autobusie, aby cieszyć się widokiem i posłuchać pouczającego komentarza. Podczas wycieczki zobacz malowniczy Odeonsplatz i ciekawą architekturę Pinakoteki, w której znajdują się liczne dzieła sztuki. Przejdź obok Marienplatz i odkryj słynny Viktualienmarkt z jego przysmakami, a także słynny Hofbräuhaus. Wysiądź na Karlsplatz i przejdź się po deptaku i pasażu handlowym. Poznaj fantastyczne zamki i ich ogrody oraz odkryj historię Monachium. 1. Karlsplatz/Stachus 2. Kunstareal 3. Odeonplatz 4. Eisbacha5. Deutsches Museum (przystanek czasowo zawieszony z powodu prac budowlanych!)6. Marienplatz/Tal7. Max-Joseph-Platz8. Pałac Nymphenburg9+10. Park Olimpijski/BMW Welt i muzeum11. Schwabing/Ogród Angielski 

Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

4. Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Monachium we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej i interaktywnej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z ważnymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Frauenkirche, gubiąc się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący jezuicki kościół św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium. Chodź do wszystkich najlepszych punktów orientacyjnych i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nim, poznając ciekawe fakty i tworząc niezapomniane wspomnienia. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta.

Monachium: wycieczka kulinarna dla smakoszy Viktualienmarkt

5. Monachium: wycieczka kulinarna dla smakoszy Viktualienmarkt

Od Weißwurst (tradycyjnej bawarskiej białej kiełbasy) po precle, od piwa po ser – możliwości jedzenia i picia na Viktualienmarkt wydają się praktycznie nieograniczone. Podczas tej wycieczki po Viktualienmarkt w Monachium otwórz swoje zmysły smacznymi przysmakami i fascynującymi historiami. Ta wycieczka dla smakoszy rozpoczyna się na Marienplatz. Stamtąd udasz się bezpośrednio na Viktualienmarkt, gdzie zatrzymasz się na kilku stoiskach, aby skosztować wielu przysmaków i odkryć historie o jedzeniu i handlarzach na rynku. Znajdź różne rodzaje kiełbas, serów, chleba i egzotycznych owoców, a zakończysz wycieczkę kiszonymi bawarskimi przysmakami.

Monachium: Degustacja potraw na Viktualienmarkt w języku niemieckim

6. Monachium: Degustacja potraw na Viktualienmarkt w języku niemieckim

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem po Viktualienmarkt z degustacją potraw i skosztuj lokalnych smaków, poznając historię regionu od lokalnego przewodnika. Dowiedz się o historycznym tle rynku, udając się do ośmiu straganów, próbując typowych przysmaków. Spróbuj klasycznej kombinacji, w tym orzeźwiającego lub rozgrzewającego drinka powitalnego (w zależności od pory roku), pożywnych specjałów wędliniarskich, egzotycznych owoców, bardzo długiego chleba z wiejskiej skórki, bawarskich przystawek, świeżego precla, wyśmienitych serów, i świeżo wyciskany sok.

Monachium: Średniowiecze: wycieczka z Nocną Strażą w języku niemieckim

7. Monachium: Średniowiecze: wycieczka z Nocną Strażą w języku niemieckim

Przeżyj cmentarze i przesłuchania, srebrne monety i egzekucje, cofając się do średniowiecza. Spotkaj się z Wolframem, twoim przewodnikiem nocnego stróża na centralnym placu Marienplatz. Będą nieść latarnię, halabardę i róg, aby pomóc Ci zanurzyć się w świecie średniowiecznego Monachium. Przejdź się ze swoją grupą do XII-wiecznych murów miejskich Monachium i poznaj średniowieczne egzekucje i ścięcia głów. Wąchaj kadzidło w starożytnych pozostałościach kościoła św. Piotra i dowiedz się o karach dla złych piekarzy w Metzgerzeile. Zobacz zamknięcie Bramy Talburskiej i walkę z halabardą. Dowiedz się o przerażających technikach tortur stosowanych w średniowiecznych więzieniach. Odkryjesz także miejski zamek i Bramę Schwabinger, odkrywając fascynującą i makabryczną historię średniowiecznego Monachium.

Monachium: Wycieczka Nocna Straż dla dzieci

8. Monachium: Wycieczka Nocna Straż dla dzieci

Wyrusz na rodzinną nocną pieszą wycieczkę po Monachium z przewodnikiem przebranym za nocnego stróża z toporem halabardy. Przenieś się w czasie do średniowiecza, słuchając mrożących krew w żyłach opowieści stróża. Powita Cię przewodnik stróża nocnego w jego historycznym stroju na Marienplatz. Posłuchaj, jak twój przewodnik wyjaśnia obowiązki nocnych stróżów. Odkryj średniowieczne historie, towarzysząc mu ulicami i zaułkami monachijskiego starego miasta. Idź wzdłuż starego muru miejskiego i zamknij razem bramy miejskie, aby nikt nie mógł wejść do miasta nocą. Dowiedz się, jak nocny stróż chroni Monachium przed motłochem i niszczycielskimi pożarami. Zobacz, jak dmie w klakson, by zasygnalizować pożar. Zakończ wycieczkę na Marienplatz.

Monachium: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

9. Monachium: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Poznaj historyczne stare miasto w Monachium podczas naszej wycieczki z przewodnikiem, idealnej dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy i weekendowych poszukiwaczy przygód. Poznaj fascynujące historie o kultowych zabytkach, takich jak Nowy Ratusz i Marienplatz, a także słynny kościół Frauenkirche jako punkt orientacyjny Monachium. Odkryj Monachium podczas naszej porywającej wycieczki, podczas której nasz przewodnik podzieli się z Tobą fascynującymi anegdotami na temat historii i znaczenia miasta. Zanurz się w bogatej przeszłości Monachium, odkrywając jego kultowe zabytki i ukryte skarby. Od wspaniałych pałaców po tętniące życiem place - daj się oczarować naszym historiom i poznaj Monachium w zupełnie nowym świetle! Bogata w historyczne znaczenie i urzekające opowieści, ta historyczna dzielnica starego miasta w Monachium obiecuje niezapomniane wrażenia. Żadna wycieczka po starym mieście nie byłaby kompletna bez zatrzymania się, aby podziwiać kultowe atrakcje Monachium, takie jak Maximilianstrasse, Odeonsplatz i Residenz. Po naszej wycieczce zafunduj sobie wizytę na tętniącym życiem Viktualienmarkt. Ciesz się filiżanką kawy lub kieliszkiem wina podczas przeglądania straganów, które oferują fantastyczny wybór lokalnych potraw i specjałów. Nie przegap okazji, aby poznać prawdziwe smaki Monachium! Nasz przewodnik udzieli Ci również wskazówek dotyczących dalszego zwiedzania miasta.

Wicked Monachium: czarownice, przestępcy i kaci

10. Wicked Monachium: czarownice, przestępcy i kaci

Poznaj niesamowitą stronę Monachium podczas pieszej wycieczki po południowej starówce. Poznaj nieuczciwych postaci miasta, które brudnymi rękami pozostały na marginesie społeczeństwa. Cofnij się w czasie, kiedy śmierć była częścią codzienności. Spaceruj po tętniącej życiem dzielnicy Angers, aby zobaczyć Hackenviertel z Hofstatt. Poznaj podejrzane postacie, od katów po czarownice. Dowiedz się, gdzie grabarz zakładał łopatę na ramię, gdzie krążyły kruki i gdzie kaci biczowali toporami. Zobacz pozostałości zbuntowanej motłochu, która uczyniła ulice niebezpiecznymi, gdy dobrzy obywatele udali się na noc. Odwiedź przeklęte miejsca i dowiedz się o przerażających wydarzeniach, które miały tam miejsce. Idź z Frauenkiche do Sendlinger Tor, przecinając Hackenviertel.

Liczba znalezionych atrakcji: 56
Sortuj wg::

Viktualienmarkt: najlepsze atrakcje w pobliżu

Viktualienmarkt: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Viktualienmarkt? Kliknij tutaj.

Viktualienmarkt: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(2057 recenzji)

Zarezerwowałem autobus on-off dla mojego wnuka i siebie. Wybrałem tę konkretną wycieczkę, ponieważ oferowała dwie trasy, jedną biegnącą nieco poza miasto do Muzeum BMW i Parku Olimpijskiego, z których obie były dla nas interesujące. Skorzystaliśmy również z trasy śródmiejskiej. Dźwięk dobrze opisywał budynki i obszary, które mijaliśmy. Uważam, że autobusy Hop on Hop Off są plusem w każdym nowym mieście, które odwiedzam, i to nie zawiodło. Moim jedynym problemem było to, że spóźniliśmy się na pierwszy autobus, próbując dowiedzieć się, gdzie powinniśmy być. Kolejna wycieczka, którą odbyliśmy w tym samym miejscu, zapewniła lokalizację na mapie Google. To byłoby pomocne.

Polecamy. Nasz przewodnik Florian, który sam dorastał w Monachium, mógł nam wiele opowiedzieć o Monachium. Od jego początków do dalszego rozwoju miasta. Wiele miejsc wartych zobaczenia, przeplatanych drobnymi anegdotami i świetnymi wskazówkami od wtajemniczonych, gdzie można dobrze zjeść i w przystępnych cenach. Jeśli chodzi o czas, faktycznie zajęło to więcej czasu niż planowano, naprawdę fajnie. Zabawna wycieczka z przewodnikiem odpowiednia również dla dzieci

Ogólnie wycieczka była świetna i szczegółowa. Dobry sposób na poruszanie się po mieście i zobaczenie głównych atrakcji. Mieliśmy wrażenie, że po rynku odbędzie się wycieczka kulinarna, ale na tym się kończy, więc można było to wyjaśnić. Przewodnik był bardzo miły i kompetentny

Była bardzo interesująca i wnikliwa. Straciłabym grupę tylko wtedy, gdy musiałam udać się do toalety w Hofbräuhaus, gdyby mój mąż po mnie nie wrócił. Wolałbym poczekać 2 minuty. Bardzo się pospieszyłem i powiadomiłem ich.