Vík í Mýrdal – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Reykjaviku: Całodniowa wycieczka na południe Islandii

1. Z Reykjaviku: Całodniowa wycieczka na południe Islandii

Spędź dzień, podziwiając spektakularne krajobrazy południowej Islandii, a także jej linię brzegową podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej z Reykjaviku. Po drodze odkryj mnóstwo rzek, wodospadów, gór i lodowców. Po odbiorze ze wskazanych hoteli lub pensjonatów w centrum Reykjaviku autobusem udasz się do malowniczych wodospadów Seljalandsfoss i Skógafoss. Przejdź za kaskadami wodospadu Seljalandsfoss i poczuj na swojej twarzy rozpryskującą się wodę. Następnie obejrzyj 60-metrowy wodospad Skógafoss. Spaceruj po plażach z czarnym piaskiem na południowym wybrzeżu i podziwiaj uroki morza. Odwiedź Sólheimajökull, czyli jęzor lodowca Mýrdalsjökull, który również zobaczysz. Podziwiaj z bliska te nieustannie zmieniające się cuda natury. Przed powrotem do Reykjaviku zobacz także bazaltowe formacje skalne w Reynisfjara, najbardziej wysuniętej na południe wiosce Islandii, która znajduje się na południe od lodowca Mýrdalsjökull.

Z Reykjavíku lub Víku: jaskinia Katla i wycieczka jeepem

2. Z Reykjavíku lub Víku: jaskinia Katla i wycieczka jeepem

Odkryj wyjątkowe jaskinie lodowe w południowej Islandii w ramach wycieczki z przewodnikiem z Viku lub Reykaviku. Podziwiaj zapierające dech w piersi widoki, jadąc wzdłuż pięknego południowego wybrzeża kraju. Wejdź na pokład super jeepa i wyrusz w dół wiejskiej drogi. W trakcie podróży do pierwszego przystanku zachwyć się niesamowitymi krajobrazami i zapierającymi dech w piersi widokami. Gdy dotrzesz do lodowca Mýrdalsjökull, skorzystaj z zapewnionych przez organizatora raków, aby dojść do lodowca Kötlujökull. Odkryj mroźną jaskinię lodową i podziwiaj jej wnętrze z doświadczonym przewodnikiem. Udaj się z powrotem do minivana, którym wrócisz do Reykjavíku lub Víku.

Z Víku: jaskinia Katla, wycieczka jeepem i spacer po lodowcu

3. Z Víku: jaskinia Katla, wycieczka jeepem i spacer po lodowcu

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Viku i zobacz naturalną jaskinię lodową. Wsiądź do jeepa w Viku i zjedź z utartych szlaków w kierunku islandzkiego pustkowia. Odbierz sprzęt ochronny i wyrusz przez majestatyczne góry i lodowce w kierunku jaskini lodowej Katla. Wsiądź do jeepa w Viku i wyrusz w kierunku potężnych lodowców i jaskiń lodowych w południowej Islandii. Załóż raki i kask i wybierz się na eksplorację tego naturalnego zjawiska przyrody. Przejdź przez lodowiec Mýrdalsjökull położony nad wulkanem Katla. Wędruj przez jaskinię i zachwyć się widowiskowymi połączeniami kolorystycznymi błękitu, szarości i czerni, podczas gdy przewodnik opowie o lodowcu Kötlujökull i procesie tworzenia się jaskini lodowej Katla.

Reykjavik: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

4. Reykjavik: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

Podziwiaj spektakularne krajobrazy południowej Islandii w ramach całodniowej wycieczki autobusowej. Udaj się do laguny lodowcowej Jökulsárlón, która jest zasilana wodą z jednego z największych lodowców w Europie. Dowiedz się więcej o jej historii i powstawaniu dzięki lokalnemu przewodnikowi. Skorzystaj z odbioru z hotelu w Reykjavíku i udaj się na południowe wybrzeże Islandii, aby zobaczyć spektakularne jezioro lodowcowe. Obejrzyj dryfujące góry lodowe i podziwiaj malowniczą scenerię. W sezonie koniecznie zarezerwuj bilet na rejs po Jökulsárlón i podziwiaj piękno tego wyjątkowego jeziora lodowcowego z bliska. Dokonując wcześniejszej rezerwacji, masz gwarancję udziału w rejsie. Laguna lodowcowa Jökulsárlón jest największą i najgłębszą laguną lodowcową w Islandii. Jest ona zasilane przez lodowiec Breidamerkurjokull – jęzor lodowca Vatnajokull, czyli największego lodowca w Europie. Wróć do Reykjaviku, zatrzymując się przy malowniczym wodospadzie Seljalandsfoss. Odwiedź „diamentową plażę” z czarnym piaskiem i zatrzymaj się w miasteczku Vík, czyli najbardziej wysuniętej na południe miejscowości na Islandii.

Hof: Wycieczka z przewodnikiem do jaskini lodowej Skaftafell i wędrówka po lodowcu

5. Hof: Wycieczka z przewodnikiem do jaskini lodowej Skaftafell i wędrówka po lodowcu

Podczas tej wycieczki z przewodnikiem po parku Skaftafell podziwiaj niesamowite formacje lodowe i młyny lodowcowe. Podziwiaj uformowane przez naturę niebieskie jaskinie lodowe i dowiedz się, jak powstają lodowce. Profesjonalny przewodnik zabierze Cię do podnóża Falljökull – jęzora lodowca Vatnajökull – i wprowadzi Cię do jaskini. W pogodny dzień wypatruj w oddali Hvannadalshnúkur.

Z Reykjaviku: Całodniowa wycieczka po południowym wybrzeżu

6. Z Reykjaviku: Całodniowa wycieczka po południowym wybrzeżu

Podczas tej całodniowej wycieczki będziesz podążać wzdłuż wybrzeża z Reykjavíku do wulkanicznej i pokrytej lodem krainy czarów, jaką jest południowe wybrzeże Islandii. Przejdź się za grzmiącą zasłoną wody przy wodospadzie Seljalandsfoss i podziwiaj niesamowite widoki ze szczytu wodospadu Skógafoss. Twoja wycieczka zaczyna się od przejazdu przez pola lawy, mijając aktywny wulkan Hengill, a następnie w dół do bogatych przybrzeżnych pól uprawnych. W pogodne dni zobaczysz wulkan Hekla, aw oddali pokryty lodowcem wulkan Eyjafjallajökull majestatycznie wznosi się nad przybrzeżnymi górami. Zaledwie kilka kilometrów od wybrzeża i dobrze widoczne są wulkaniczne Wyspy Westmana, archipelag składający się z około 15 małych wysp, z których tylko jedna jest zamieszkana. Zatrzymaj się na lodowcu Sólheimajökull, który jest marzeniem każdego fotografa. Następna na trasie jest plaża z czarnym piaskiem Reynisfjara. Zobacz potężne fale Atlantyku rozbijające się o czarne piaski, poszarpane bazaltowe stosy morskie i ogromną bazaltową jaskinię z kolumnami. Następnie udasz się do nadmorskiej wioski Vik, najbardziej wysuniętej na południe wioski na Islandii, położonej przy głównej obwodnicy wyspy. Mimo niewielkich rozmiarów (291 mieszkańców) jest największą osadą na 70 kilometrów. W drodze powrotnej do Reykjavíku zatrzymasz się przy potężnym wodospadzie Skógafoss na krótki spacer po schodach, aby podziwiać jeden z najbardziej malowniczych widoków na Islandii. Widok obejmuje lodowce, wulkany i czarne piaszczyste plaże. Ostatni przystanek znajduje się przy 60-metrowym wodospadzie Seljalandsfoss, najlepiej znanym z ukrytej ścieżki za nim i wokół niego.

Z Reykjaviku: laguna lodowcowa Jökulsárlón i Diamentowa Plaża

7. Z Reykjaviku: laguna lodowcowa Jökulsárlón i Diamentowa Plaża

Wyrusz na wycieczkę z przewodnikiem z Reykjaviku do laguny lodowcowej Jökulsárlón. Zobacz potężną górę Hvannadalshnjúkur i pustynię z czarnym piaskiem, która rozciąga się między Parkiem Narodowym Skaftafell a laguną. Zatrzymaj się przy wodospadzie Seljalandsfoss, gdzie możesz przejść za kaskadami na drugą stronę. Kontynuuj do majestatycznego wodospadu Skógafoss i podziwiaj imponujący 60-metrowy spadek. Jedź dalej do laguny lodowcowej Jökulsárlón i spaceruj wzdłuż brzegów jeziora. Zanurz się w spokojnej okolicy, gdy lód liczący od 1000 do 1500 lat odrywa się od lodowca Vatnajökull i cicho unosi się na wodzie. Rozpoznaj lokalizacje z niektórych z wielu filmów nakręconych w okolicy, takich jak Batman Begins i Tomb Raider. Zatrzymaj się na spektakularnej Diamentowej Plaży i podziwiaj pasmo czarnego piasku usianego grudkami lodu, które wyglądają jak migoczące diamenty . W cieplejszych miesiącach skorzystaj z dodatkowej przejażdżki łodzią po lagunie i zobacz z bliska pływające góry lodowe.

Sólheimajökull: Wycieczka na lodowiec z przewodnikiem

8. Sólheimajökull: Wycieczka na lodowiec z przewodnikiem

Poznaj południowe wybrzeże Islandii i przejdź się po jednym z ostatnich lodowców Islandii podczas tej wycieczki z przewodnikiem po lodowcu Sólheimajökull. Załóż raki i odkryj szczeliny, szyby i grzbiety, poznając powstawanie i historię tej zamarzniętej krainy czarów. Odkryj jedną z najlepszych atrakcji Islandii zaledwie 2 godziny jazdy od Reykjaviku. Spotkaj się i pozdrów od swojego specjalistycznego przewodnika, a po przyjeździe udaj się do korzeni lodowca. Załóż dostarczony sprzęt potrzebny do chodzenia po lodzie, w tym hełmy, raki i czekany. Spędź około godziny spaceru po oszałamiającym lodowcu wylotowym potężnego Mýrdalsjökull , aby zobaczyć wiele różnych naturalnych formacji, w tym tunele jaskiń lodowych i lagunę lodowcową. Uzyskaj szczegółowe wyjaśnienia na temat tego cudu natury przed 40-minutową wędrówką z powrotem na parking.

Vík: bilet wstępu do islandzkiego pokazu lawy

9. Vík: bilet wstępu do islandzkiego pokazu lawy

Poczuj dreszczyk emocji podczas oglądania stopionej lawy dzięki temu biletowi na islandzki pokaz lawy w Vik. Połącz doświadczenie edukacyjne z zabawą, poznając wulkany, odtwarzając emocjonującą erupcję. Wejdź na koncert wcześnie, aby zająć dobre miejsca i kupić fajny napój. Zobacz erupcję wulkanu, podobną do tej, z której słyną wulkany Eyjafjallajökull i Katla. Zobacz roztopioną lawę, która osiąga temperaturę 1100°C, wlej do salonu i na lodzie. To epicka bitwa między żywiołami i wyjątkowa okazja, aby zbliżyć się do rozgrzanej do czerwoności lawy, zobaczyć, jak płynie, usłyszeć, jak skwierczy i poczuć intensywne ciepło, które z niej promieniuje.

Z Jökulsárlón: Wycieczka do błękitnej jaskini lodowej lodowca Vatnajökull

10. Z Jökulsárlón: Wycieczka do błękitnej jaskini lodowej lodowca Vatnajökull

Twoja podróż rozpocznie się od spotkania z przewodnikiem kierowcy i największymi superjeepami wykonanymi na zamówienie na Islandii! Wyruszamy z Laguny Lodowej i jedziemy przez około trzydzieści minut lub jak najbliżej Breiðamerkurjökull, języka lodowcowego rozciągającego się od południowego Vatnajökull. Podczas podróży Twój przewodnik wyjaśni, jak powstają jaskinie lodowe. Podzielą się także informacjami na temat lodowców, wulkanów i kultury tego obszaru. Po dotarciu na miejsce idź około dwudziestu minut (1,5 km), aż dotrzesz do lodowca i wejścia do jaskini. Zanim wejdziesz do jaskini, Twój przewodnik omówi kwestie bezpieczeństwa i zapewni Ci kaski i raki, jeśli wymagają tego warunki. Ponieważ jaskinie lodowe są całkowicie naturalne i zmieniają się bardzo szybko, natura dyktuje, do których jaskiń będziesz mieć dostęp. Ponieważ lodowiec i jaskinie podlegają ciągłym zmianom, warunki każdej wycieczki mogą się różnić. Należy pamiętać, że z sezonu na sezon (nawet w trakcie sezonu) jaskinie lodowe zmieniają się, stare znikają, a powstają nowe.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Vík í Mýrdal
Islandzka kraina czarów z pięknymi bazaltowymi plażami, lodowymi jaskiniami i wspaniałymi lodowcami.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 76
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Vík í Mýrdal: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Vík í Mýrdal

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Vík í Mýrdal?

Najlepsze atrakcje to:

Vík í Mýrdal: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Vík í Mýrdal? Kliknij tutaj.

Vík í Mýrdal: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 9176 opinii

Southern Coast z GreyLine jest tego absolutnie warte! Po pierwsze, wybrałem ją, ponieważ bardzo podobał mi się ich harmonogram zwiedzania, ponieważ staraliśmy się robić większość rzeczy ze światłem (jest zima i jest tylko kilka godzin słońca), w tym Black Sand Beach, co zaowocowało niesamowitymi zdjęciami i ładnym zdjęciem oświetlenie. I miałem rację. Przewodnik był fantastyczny i udało mu się to wszystko zrobić. Podzieliła się wieloma faktami na temat historii miejscowej ludności, opowieści o sagach, geologii wyspy i nie tylko. Była miła i bardzo dobrze radziła sobie z wieloma gośćmi. Nie można prosić o lepsze wrażenia! Dzięki niej wiele się nauczyłam, oglądając niesamowicie piękne miejsca na tej obowiązkowej trasie (wraz ze Złotym Kręgiem). Uważam, że dobry przewodnik jest bardzo ważny dla dobrej wycieczki. Jazda była również bezpieczna, dużo lodu na drodze i bez problemu.

Było ekstra!!! Korzystaliśmy ponownie z BUS TRAVEL ICELAND i było super. Plan wycieczki ciekawy, organizacja bardzo dobra - wszystko ok! Mieliśmy ponownie super przewodnika - przewodniczkę o imieniu Jòna oraz świetnego kierowcę Pana Michała z Polski. Extra team! Islandia zimą jest niesamowita, a takie zorganizowane wycieczki to niejednokrotnie jedyna opcja aby bezpiecznie dotrzeć do niektórych atrakcji wyspy. Ta zima (2022/2023) była nawet jak na Islandię dość ekstremalna.

Monika zrobiła kapitalna atmosferę. Zna sie rzeczy i ciekawie opowiada. Dużo się dowiedziałem o Islandii. Jest bardzo uprzejmą. Bardzo zachęciła zachęciła do ponownego odwiedzenia Islandii. Moim zdaniem Tomek jest dobrym kierowca a wraz z Monika tworza dream team.

Świetna organizacja, świetny przewodnik. Wycieczka była bardzo ciekawa. Taki zimowy wyjazd na południe, szczególnie gdy warunki drogowe są trudne to bardzo fajny pomysł. Polecam!

Dzień pełen atrakcji i wrażeń! Zdecydowanie wrócimy w miejsca które zostały nam pokazane!