Dodaj daty

Vietnam Veterans Memorial

Vietnam Veterans Memorial

Vietnam Veterans Memorial – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

DC: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Sightseeing Tour autobusem hop-on hop-off

1. DC: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Sightseeing Tour autobusem hop-on hop-off

Big Bus jest oficjalną preferowaną wycieczką Festiwalu Kwitnącej Wiśni. Nikt nie przybliży Cię do naturalnego piękna stolicy kraju. Odkryj wspaniałość stolicy kraju w wielkim stylu dzięki wycieczkom autobusowym hop-on hop-off. Dzięki zabawnemu i wciągającemu komentarzowi audio możesz usiąść wygodnie i zrelaksować się w piętrowym autobusie z otwartym dachem podczas podróży przez bogatą historię i codzienne życie Waszyngtonu. Zanurz się w najbardziej kultowych i historycznych miejscach pamięci, pomnikach i muzeach miasta. Wysiądź na dowolnym przystanku, aby zwiedzać w wolnym czasie. Wykorzystaj w pełni swój dzień dzięki elastyczności w planowaniu własnego planu zwiedzania. Wybierz jedną pełną pętlę, aby zobaczyć miasto lub wysiądź i zrób sobie zdjęcie z Abrahamem Lincolnem w Lincoln Memorial. Spójrz na Reflecting Pool przy pomniku Waszyngtona, tak jak zrobił to Martin Luther King Jr. wygłaszając przemówienie "I Have a Dream" z tego samego miejsca. Dzięki autobusom przyjeżdżającym regularnie przez cały dzień masz swobodę zwiedzania we własnym tempie. Doświadcz wszystkiego, co Waszyngton DC ma do zaoferowania, od Białego Domu po budynek Kapitolu Stanów Zjednoczonych i Capitol Hill po pomniki wojny koreańskiej i II wojny światowej, Cmentarz Narodowy Arlington oraz pomniki MLK i FDR wzdłuż pięknego basenu pływowego. Big Bus jest oficjalnym operatorem wycieczek po National Mall, zapewniając Ci najbliższy dostęp do światowej sławy, bezpłatnych muzeów, w tym Narodowego Muzeum Lotnictwa i Kosmonautyki, Smithsonian Museum of Natural History, Muzeum Historii Afroamerykańskiej, The Holocaust Memorial, National American-Indian History, National Portrait Gallery i wielu innych. Uzupełnij swoją przygodę z DC o 3-dniowy bilet i ciesz się malowniczym rejsem taksówką wodną Monuments po rzece Potomac między The Wharf i Georgetown. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki kultowych zabytków, w tym pomnika Jeffersona, pomnika Lincolna i pomnika Waszyngtona, z wygodnego, klimatyzowanego statku. Poznaj historyczną kolonialną dzielnicę Georgetown z brukowanymi uliczkami, uroczymi sklepami i wyjątkowymi restauracjami. Możesz też popłynąć taksówką wodną do Wharf, gdzie znajdują się modne restauracje, butiki, miejsca koncertowe i widoki na rzekę, a także łatwy dostęp do centrum DC i National Mall. Bilet jest ważny na podróż w jedną stronę w obu kierunkach.

Nowy Jork: Całodniowa wycieczka po mieście Waszyngton DC City Highlights Tour

2. Nowy Jork: Całodniowa wycieczka po mieście Waszyngton DC City Highlights Tour

Zwiedź polityczne centrum świata podczas całodniowej wycieczki do stolicy USA – Waszyngtonu. Podziwiaj słynne budynki na Wzgórzu Kapitolińskim i odwiedź Narodowe Muzeum Historii Naturalnej (część kompleksu Smithsonian Institution). Wyrusz z centrum Nowego Jorku na południe, w kierunku Waszyngtonu, komfortowym i klimatyzowanym autobusem albo minivanem. Przejedź przez stany New Jersey, Delaware oraz Maryland, aż dotrzesz do stolicy Stanów Zjednoczonych. Odwiedź Cmentarz Narodowy w Arlington i przystań przy grobie Kennedych. Kontynuuj wycieczkę w stronę Wzgórza Kapitolińskiego. Zobacz Kapitol Stanów Zjednoczonych i Biały Dom. Dowiedz się więcej o odwiedzanych gmachach i poznaj funkcje mieszczących się w nich instytucji w strukturze władzy USA. Zajrzyj do Narodowego Muzeum Historii Naturalnej (części kompleksu Smithsonian Institution), a później odwiedź pomniki Lincolna, Weteranów Wojny w Wietnamie i Weteranów Wojny w Korei. Późnym popołudniem, przed powrotem do Nowego Jorku, przewidziano panoramiczną wycieczkę po mieście.

Z Nowego Jorku: Wycieczka 1-dniowa z przewodnikiem do Waszyngtonu vanem lub autobusem

3. Z Nowego Jorku: Wycieczka 1-dniowa z przewodnikiem do Waszyngtonu vanem lub autobusem

Podróż z Nowego Jorku do Waszyngtonu na całodniową wycieczkę, aby zobaczyć zabytki stolicy kraju z przewodnikiem mówiącym po hiszpańsku. Odwiedź najważniejsze pomniki, pomniki i budynki, takie jak Biały Dom i Pomnik Waszyngtona. Udaj się na południe od Nowego Jorku wygodnym klimatyzowanym autobusem, przejeżdżając przez New Jersey i Delaware, z przystankiem w Delaware, aby rozprostować nogi i skorzystać z toalety. Kontynuuj wzdłuż Maryland aż do Arlington w Wirginii. Wycieczka rozpoczyna się właściwie w Arlington National Ceremony, gdzie przewodnik zabierze Cię do grobu Kennedy'ego i odkryje z Tobą bujne tereny. Następnie udaj się do pomnika Iwo Jimy, z czasem na zrobienie zdjęć. Podczas całej podróży Twój przewodnik opowie Ci ciekawe fakty o mieście. Następnie udaj się do Waszyngtonu po drugiej stronie rzeki Potomac. Przejdź wzdłuż Constitution Avenue, gdzie zobaczysz Departament Stanu, Instytut Pokoju i Pomnik Alberta Einsteina. Idź do National Mall i przejdź się ze swoim przewodnikiem po miejscach, które były prezentowane w filmach i serialach telewizyjnych. Zobacz Pomnik Wojny Koreańskiej, Pomnik Lincolna i Pomnik Wojny w Wietnamie. Rozpoznasz Reflecting Pool z Forresta Gumpa. Zobaczysz także najczęściej odwiedzany pomnik w mieście, Pomnik II Wojny Światowej. Po powrocie do autobusu będziesz nadal oglądać biura ważnych organizacji, takich jak Organizacja Państw Amerykańskich, Amerykański Czerwony Krzyż i Departament Skarbu, aż w końcu dotrzesz do Białego Domu. Poświęć trochę czasu na zrobienie zdjęć w ogrodach, zanim przejdziesz dalej, aby zobaczyć budynki FBI, Archiwa Narodowe i nie tylko. Twoim ostatnim przystankiem będzie National Mall, gdzie będziesz miał trochę wolnego czasu na zwiedzanie eksponatów, zjedzenie lunchu i zrobienie zdjęć Kapitolu. W drodze powrotnej do Nowego Jorku zobaczysz nocną panoramę Nowego Jorku z New Jersey.

Waszyngton, DC: Wycieczka po mieście tramwajem Hop-On Hop-Off po Starym Mieście

4. Waszyngton, DC: Wycieczka po mieście tramwajem Hop-On Hop-Off po Starym Mieście

Nazwany „Najlepszą wycieczką po Waszyngtonie” przez Washingtonian Magazine i jedną z 10 najlepszych tras typu hop-on hop-off na świecie przez Forbes, Old Town Trolley oferuje najbardziej wszechstronną wycieczkę po stolicy kraju. Zrelaksuj się, podczas gdy doświadczeni przewodnicy pomogą Ci odkryć piękno i majestat Waszyngtonu Ta popularna wycieczka obejmuje główne atrakcje Waszyngtonu, takie jak Pomnik Lincolna, Biały Dom, muzea Instytutu Smithsona i Pomnik Weterana Wietnamu. Doświadczeni przewodnicy dzielą się barwnymi anegdotami, humorystycznymi historiami i dobrze zbadanymi informacjami historycznymi. Uaktualnienie obejmuje wycieczkę trolejbusem po Cmentarzu Narodowym w Arlington, trwały hołd dla tych, którzy poświęcili swoje życie obronie narodu. Zostaniesz przetransportowany do niektórych z najbardziej znanych grobów i pomników. Przystanki tramwaju DC City Tour: 1. 1001 E. St. NW: Washington Welcome Center/Ford's Theatre/Peterson House 2. 1401 Pennsylvania Ave: Biały Dom/Centrum dla odwiedzających Biały Dom/Pomnik z I wojny światowej 3. 701 Constitution Ave NW: National Archives (West/East Gallery of the NGA, Navy Memorial) 4. 400 New Jersey Ave NW: Pomnik Amerykanów pochodzenia japońskiego/Hyatt Regency 5. 50 Massachusetts Ave NE: Union Station i Smithsonian Postal Museum 6. 1st St.NE: Kapitol Stanów Zjednoczonych (Ogrody Botaniczne, Sąd Najwyższy i Biblioteka Kongresu) 7. 600 Independence Ave SW: Muzeum Lotnictwa/Kosmosu, Muzeum Indian Amerykańskich/Pomnik Eisenhowera 8. Maine Ave SW przy 9th St. SW: The Wharf 9. 700 L'Enfant Plaza SW: Międzynarodowe Muzeum Szpiegów 10. 1398 Independence Ave SW: Washington Monument, Smithsonian Museums and Castle, Holocaust Memorial Museum 11. 16 E Basin Dr SW: Jefferson Memorial/George Mason Memorial 12. 1964 Independence Ave SW: Pomnik Franklina D. Roosevelta / Pomnik Martina Luthera Kinga Jr. 13. 2 Lincoln Memorial Cir. NW: Pomnik Lincolna / Pomnik Weteranów Wietnamu / Pomnik Weteranów Wojny Koreańskiej / Pomnik II Wojny Światowej 14. 1400 Constitution Ave NW: Narodowe Muzeum Historii Ameryki/Narodowe Muzeum Historii i Kultury Afroamerykanów/Narodowe Muzeum Historii Naturalnej 15. 800 F St. NW: National Portrait Gallery/American Art Museum (tymczasowo zamknięte z powodu targu świątecznego) Przystanki wózka cmentarnego w Arlington: • Cmentarz Narodowy w Arlington • Grób Prezydenta Johna F. Kennedy'ego • Pomnik Straży Przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych • Johna J. Pershinga • Grób Nieznanego Żołnierza • Dom w Arlington • Pomnik wojenny Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych Iwo Jima • Korty kolumbarium w Arlington Niche Wall

Waszyngton DC: Wycieczka po centrum handlowym pojazdem elektrycznym

5. Waszyngton DC: Wycieczka po centrum handlowym pojazdem elektrycznym

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po ulicach Waszyngtonu, korzystając z elektrycznego wózka zasilanego akumulatorem. Zobacz wszystkie główne zabytki stolicy Stanów Zjednoczonych w obszarze National Mall, takie jak Capitol Hill, Biały Dom i Pomnik Lincolna. Po usadowieniu się wygodnie na pokładzie, skieruj się najpierw w stronę kompleksu Smithsonian. Podziwiaj wielkość największego muzeum i kompleksu badawczego na świecie. Następnie odkryj trzy najbardziej znane posągi w Waszyngtonie. Podziwiaj pomniki Thomasa Jeffersona, Abrahama Lincolna i George'a Washingtona, prawdopodobnie trzech najbardziej lubianych prezydentów USA. Następnie zatrzymaj się na chwilę i wspomnij tych, którzy stracili życie w bitwie, odwiedzając różne pomniki wojenne. Zatrzymaj się przy pomnikach upamiętniających I wojnę światową, II wojnę światową, weteranów wojny koreańskiej i weteranów wojny w Wietnamie. Przygotuj aparat fotograficzny, gdy będziesz przechodzić obok jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na całym świecie, Białego Domu, domu prezydenta USA. Na koniec naciesz oczy Capitol Hill, siedzibą Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Całodniowa wycieczka autobusowa z Nowego Jorku do Waszyngtonu

6. Całodniowa wycieczka autobusowa z Nowego Jorku do Waszyngtonu

Weź udział w tej całodniowej wycieczce z Nowego Jorku, by zwiedzić zabytki Waszyngtonu. Poznaj strukturę władzy w USA i dowiedz się więcej o kluczowych wydarzeniach w historii tego kraju, w tym o rewolucji amerykańskiej i wojnie secesyjnej. Zobacz m.in. pomnik Lincolna, pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie oraz Cmentarz Narodowy w Arlington.  Wyrusz z Nowego Jorku na pokładzie przestronnego i klimatyzowanego autobusu, który zabierze Cię do Waszyngtonu. Odpręż się podczas malowniczej przejażdżki. Po przyjeździe do Waszyngtonu udaj się na wzgórze kapitolińskie, na którym znajduje się siedziba Kongresu Stanów Zjednoczonych.  Zatrzymaj się przed Białym Domem, by uwiecznić go na zdjęciach. Przewodnik opowie Ci o zasadach funkcjonowania tego budynku.  Przyjrzyj się pomnikowi Jeffersona – jednego z autorów Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych. Zobacz też pomnik Lincolna, który w 1863 roku położył kres niewolnictwu. Odwiedź pomnik upamiętniający bitwę o Iwo Jimę i pomnik Weteranów Wojny w Wietnamie, aby w pełni zrozumieć, jak te wydarzenia zmieniły kraj. Udaj się na Cmentarz Narodowy w Arlington, gdzie od czasów wojny secesyjnej pochowano ponad 200 000 żołnierzy. Znajdują się tu również groby Kennedych. Na koniec wycieczki spędź nieco czasu na terenie wspaniałego dworca Union Station.

Waszyngton, DC: Całodniowa wycieczka z rejsem po malowniczej rzece

7. Waszyngton, DC: Całodniowa wycieczka z rejsem po malowniczej rzece

Odkryj wszystkie uroki Waszyngtonu podczas tej jednodniowej wycieczki po mieście, odwiedzając takie miejsca, jak Biały Dom, budynek Kapitolu i pomnik Thomasa Jeffersona. Wsiądź do swojego wspaniałego, klimatyzowanego, panoramicznego autobusu pod pomnikiem marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Udaj się do wszystkich głównych atrakcji regularnych wycieczek krajoznawczych i ciesz się przerwą na lunch oraz możliwością podróżowania przez basen pływowy. Poznaj niektóre z najbardziej fascynujących zabytków w USA, w tym Biały Dom, budynek Kapitolu i Archiwa Narodowe, a także zapierające dech w piersiach pomniki Thomasa Jeffersona i Franklina Roosevelta. Po obiedzie lato to okazja na przejażdżkę łodzią po Georgetown i DC Waterfront. Zimą ta wycieczka autobusowa po Waszyngtonie kończy się wizytą w Pentagonie i kilku innych fascynujących pomnikach wojennych. W cenę wycieczki wliczony jest rejs statkiem, a latem turyści będą mieli możliwość wykupienia obiadu w jednej z kilku nadbrzeżnych restauracji. Podczas wycieczki ucz się od przewodnika na żywo, który wyskakuje z Tobą z autobusu, aby zapewnić intymne i spersonalizowane wrażenia z każdej atrakcji. Twój przewodnik poinformuje Cię o ważnych szczegółach każdego pomnika. Od kwietnia do października pooddychaj świeżym powietrzem podczas godzinnego rejsu po rzece Potomac. Pełny plan tej wycieczki obejmuje: • Pomnik Jeffersona • Budynek Kapitolu Stanów Zjednoczonych • Memoriał FDR • Pomnik II Wojny Światowej • Pomnik Iwo Jimy • Pomnik Wietnamu • Pomnik Martina Luthera Kinga • Upamiętnienie Lincolna • Biały Dom

Waszyngton DC: Wycieczka autobusowa do najważniejszych atrakcji stolicy

8. Waszyngton DC: Wycieczka autobusowa do najważniejszych atrakcji stolicy

Wykorzystaj czas spędzony w stolicy dzięki tej krótkiej wycieczce po Waszyngtonie. Wsiądź do jednego z luksusowych autobusów przy Pomniku Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, zanim przejedziesz obok archiwów narodowych do Kapitolu. Niech Twój przewodnik przedstawi Ci podstawowe informacje, od oryginalnej Deklaracji Niepodległości po Konstytucję i Kartę Praw. Podziwiaj niesamowite widoki na dwukilometrowe Muzeum Smithsona i imponujący pomnik Waszyngtona, który jest najwyższą wolnostojącą kamienną budowlą na świecie. Będziesz miał okazję rozprostować nogi, zatrzymując się przy Białym Domu i Pomniku Lincolna, gdzie możesz wspiąć się po schodach, aby zobaczyć słynną statuę 16. prezydenta Ameryki. Następnie wybierz się na pouczający spacer z przewodnikiem po pięknym pomniku II wojny światowej. Wycieczka odbywa się w pętli od Pomnika Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, zatrzymując się w niezapomnianych miejscach, takich jak Pomnik Wietnamu, Kapitol Stanów Zjednoczonych i Pomnik Lincolna. Doświadczony przewodnik wyjaśni każdy istotny szczegół każdego pomnika i pomnika oraz zapewni najbardziej wszechstronne i intymne doświadczenie, jakie DC ma do zaoferowania. Podziwiaj wiele muzeów Smithsonian, National Mall, Freedom Plaza i wiele więcej z pokładu autobusu. Następnie poznaj historię Białego Domu, Kapitolu, Pomnika FDR i Pomnika Martina Luthera Kinga podczas krótkich spacerów z przewodnikiem.

Waszyngton DC: Wycieczka rowerowa po pomnikach i miejscach pamięci

9. Waszyngton DC: Wycieczka rowerowa po pomnikach i miejscach pamięci

Poznaj najgorętsze zabytki Waszyngtonu w ekologiczny sposób podczas tej wycieczki rowerowej z przewodnikiem po National Mall i wzdłuż basenu Potomac Tidal Basin. Dowiedz się o pomnikach wojennych i prezydenckich, które zatrzymasz, aby zobaczyć z bliska na trasie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Wharf DC i przygotuj się z wysokiej jakości rowerem i kaskiem. Wyrusz w rodzinną trasę do Pomnika Waszyngtona, Pomnika Wietnamu, Pomnika II Wojny Światowej i Pomnika Lincolna. Zaangażuj się w historię, gdy przewodnik opowie Ci o sklepie za zabytkami, takimi jak Pomnik Jeffersona. Uzyskaj szansę na spacer i zwiedzanie każdego z pomników. Po zakończeniu jazdy na rowerze wróć do Wharf DC.

Waszyngton DC: Nocna wycieczka autobusowa po centrum handlowym

10. Waszyngton DC: Nocna wycieczka autobusowa po centrum handlowym

Podziwiaj klimatyczne zabytki stolicy z autobusu z otwartym lub szklanym dachem, gdy słońce zachodzi nad Waszyngtonem. Wybierz się na wycieczkę do strefy zmierzchu z hipnotyzującymi widokami na najważniejsze atrakcje miasta o zmierzchu. Zobacz oświetlone najsłynniejsze pomniki, rzucające migoczącą poświatę na miasto. Rozpocznij od Pomnika Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, a następnie przejdź przez półmrok, aby uchwycić widoki na Biały Dom, Pomnik Wojny Koreańskiej i Pomnik Martina Luthera Kinga Jr. Każdy pomnik ma specjalne iluminacje w nocy, z regularnymi okazjami do zeskoczenia i zobaczenia z bliska spektakularnej rzeźby, a także niezliczonych okazji do zrobienia zdjęć. Podziwiaj pełną migoczącą panoramę na początku i końcu wycieczki, która obejmuje również widoki na migoczący basen Tidal i pomnik Thomasa Jeffersona. Nocne wycieczki nie są bardziej magiczne niż te i idealnie łączą się z jednodniową wycieczką następnego dnia.

Liczba znalezionych atrakcji: 73
Sortuj wg::

Vietnam Veterans Memorial: najlepsze atrakcje w pobliżu

Vietnam Veterans Memorial: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Vietnam Veterans Memorial? Kliknij tutaj.

Vietnam Veterans Memorial: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(5983 recenzji)

Szczególnie podobał mi się przewodnik i kierowca, którzy niewątpliwie zrobili różnicę. Informacje odpowiednie i istotne, ale bez przesady. Trochę humoru w mieszance, która sprawia, że dzień jest lżejszy, w małej grupie i punktualnie. Czas wolny na robienie zdjęć i zwiedzanie miejsc. Chciałbym jedynie podkreślić mniej pozytywną sytuację związaną z organizacją prośby o przewodnika w języku portugalskim (powód rezerwacji w tej firmie turystycznej), a taka możliwość nie istniała bez wcześniejszego powiadomienia. Gdybym nie rozumiał innych języków, byłaby to nieprzyjemna sytuacja.

Doskonała wycieczka, bardzo miła, myślę, że jedyną rzeczą, która wydaje mi się trochę zła, jest to, że przewodnicy w innych językach umieścili więcej rzeczy i wydawali się bardziej zainteresowani, przewodnik po hiszpańsku wydawał się zmęczony i nie chciał wyjaśniać

Niestety deszczowa pogoda nie pomogła, ale jako że mamy 26 grudnia, nie możemy zbytnio narzekać. Jednak wszystko było bardzo interesujące dzięki naszemu przewodnikowi i prawdziwym kierowcom autobusów.

Chcę podziękować „Mikołajowi” Alanowi za najbardziej niesamowitą podróż w historii!!! Miał ogromną wiedzę na temat wszystkiego, prawdziwa encyklopedia! Gorąco go polecam. Pozdrowienia z Bukaresztu!

Świetna jednodniowa wycieczka, podczas której można zwiedzić najważniejsze atrakcje stolicy. Nasz niemieckojęzyczny przewodnik Jutta był bardzo miły i miał dla nas wiele interesujących informacji.