Atrakcje i wycieczki
Vienna (State)

Vienna (State) – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wiedeń: Górny Belweder i bilet wstępu do stałej kolekcji

1. Wiedeń: Górny Belweder i bilet wstępu do stałej kolekcji

Belweder w Wiedniu jest jednym z wiodących muzeów na świecie. Jego słynna kolekcja sztuki obejmuje dzieła od średniowiecza do współczesności. Unikalny kompleks z dwoma pałacami Górnego i Dolnego Belwederu oraz rozległymi ogrodami jest jednym z najbardziej oszałamiających barokowych cudów architektury na świecie. Do najważniejszych atrakcji należy największa na świecie kolekcja obrazów Gustava Klimta, a także wybitne dzieła z okresu wiedeńskiego biedermeieru, austriackiego baroku, Wiednia około 1900 roku i francuskiego impresjonizmu. Teraz, po raz pierwszy od dziesięcioleci, muzeum ponownie będzie gospodarzem dużych wystaw specjalnych, które możesz podziwiać podczas wizyty. W XVIII wieku austriacki generał książę Eugeniusz Sabaudzki zlecił budowę kompleksu znanemu barokowemu architektowi Johannowi Lukasowi von Hildebrandtowi. Po śmierci księcia Eugeniusza cesarzowa Maria Teresa nabyła cały kompleks i przekształciła Górny Belweder w miejsce wystawowe dla cesarskich zbiorów - czyniąc go jednym z pierwszych publicznych muzeów na świecie. Dolny Belweder, dawna rezydencja księcia Eugeniusza, jest domem dla znakomitych wystaw. Barokowe ogrody Belwederu należą do najpiękniejszych na świecie. Główny ogród znajduje się pomiędzy Dolnym i Górnym Belwederem i rozciąga się na trzech dużych tarasach. W parku Belvedere znajduje się również Ogród Botaniczny i najstarszy ogród alpejski w Europie. Najważniejsze atrakcje wystawy: Trwająca: Wyobraź to sobie! Kolekcja belwederska od Cranacha do EXPORTU 9 listopada 2023 - 11 lutego 2024: Gustav Klimt Adele Bloch-Bauer II 24 listopada 2023 - 19 czerwca 2024: Nedko Solakov A Cornered Solo Show #3 (z Charlesem Esche jako moim artystycznym sumieniem) 19 października 2023 - 14 kwietnia 2024: CARLONE CONTEMPORARY: Michail Michailov Dust to Dust 12 kwietnia 2024 - 29 września 2024: IN-SIGHT: Franz Anton Maulbertsch 21 lutego 2025 - 7 września 2025: Gustav Klimt Pigment & Pixel RENOWACJA GÓRNEGO BELWEDERU W związku z nadchodzącą renowacją elewacji po północnej i zachodniej stronie Górnego Belwederu zostaną wzniesione rusztowania. Nad nim zostanie rozciągnięta siatka rusztowania, replikująca północną i zachodnią stronę fasady zewnętrznej. Planowane prace mają rozpocząć się 8 kwietnia 2024 roku. W tym czasie strefa wejściowa nie zostanie w żaden sposób naruszona. Działanie to ma zostać zakończone do 4. kwartału 2024 roku.

Wiedeń: koncert „Cztery pory roku” Vivaldiego w Karlskirche

2. Wiedeń: koncert „Cztery pory roku” Vivaldiego w Karlskirche

Posłuchaj arcydzieła muzyki klasycznej – „Czterech pór roku” Vivaldiego. Odwiedź wiedeński Karlskirche i posłuchaj koncertu kwartetu smyczkowego oraz basso continuo. Orkiestra 1756 w klasycznym składzie sprawia, że ten koncert jest niezwykły. Wybierz się w podróż w czasie dzięki temu wieczornemu koncertowi i przeżyj niezapomniane chwile, słuchając muzyki klasycznej. Utwór „Cztery pory roku” obejmuje 4 z 12 rewolucyjnych koncertów skrzypcowych, które przedstawiają każdą porę roku. Inspiracją dla tego arcydzieła są 4 sonety. Daj się porwać do świata dźwięku, piorunów i błyskawic, trzaskającego lodu i śpiewu ptaków, a także śpiących pasterzy, myśliwych i wielu innych miejsc. Program: Le quattro stagioni - Cztery pory roku Wiosna, op. 8 Nr. 1 Lato, op. 8 Nr. 2 Jesień, op. 8 Nr. 3 Zima, op. 8 nr 4 Jedna lub dwie dodatkowe części, które zmieniają się z tygodnia na tydzień i mogą pochodzić od tych kompozytorów: Utwory W. A. Mozarta, J. S. Bacha, H. I. F. Bibera oraz innych znanych kompozytorów.

Wiedeń: przejażdżka gigantycznym diabelskim młynem bez kolejki

3. Wiedeń: przejażdżka gigantycznym diabelskim młynem bez kolejki

Skorzystaj z przejażdżki Wiedeńskim Diabelskim Młynem – ikoną stolicy Austrii i symbolem parku Prater. Ta imponująca konstrukcja to z pewnością jedna z tych atrakcji w Wiedniu, którą trzeba zobaczyć. Przejażdżka Diabelskim Młynem jest tak istotna jak wizyta w pałacu Schönbrunn, katedrze św. Stefana czy Hiszpańskiej Dworskiej Szkole Jazdy Konnej. Przejażdżka na tej fascynującej karuzeli dostarczy Ci niesamowitych wrażeń i wspaniałych widoków na miasto. To swoista atrakcja kulturowa i architektoniczna dla każdego, kto odwiedza Wiedeń. Mówi się, że jeżeli nie przejechałeś się Diabelskim Młynem i nie zobaczyłeś miasta z lotu ptaka, nie było Cię w Wiedniu. Diabelski Młyn kręci się z prędkością 2,7 km/h. Całkowity obrót koła trwa jedynie 4 minuty (gdy nie zatrzymuje się, aby pasażerowie mogli wsiąść lub wysiąść). W większości przypadków, przejażdżka trwa od 12 do 15 minut, podczas których możesz podziwiać widoki na miasto i okolice. Możesz na przykład zobaczyć Las Wiedeński, Dunaj, Morawskie Pole oraz Kotlinę Panońską.

Wiedeń: Pałac i ogrody Schönbrunn - wycieczka z pominięciem kolejki

4. Wiedeń: Pałac i ogrody Schönbrunn - wycieczka z pominięciem kolejki

Odwiedź pałac i ogrody Schönbrunn, korzystając z szybkiego wstępu do wnętrza tego wiedeńskiego klejnotu podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje bilety wstępu bez kolejki. Podążaj za licencjonowanym przewodnikiem po pełnych przepychu wnętrzach, poznaj historię rodziny Habsburgów i zwiedź ozdobne ogrody pałacowe. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed pałacem i wysłuchaj pouczającego wprowadzenia na temat historii tego królewskiego kompleksu. Otrzymaj nowoczesne urządzenie audio, dzięki któremu zawsze będziesz wyraźnie słyszeć komentarz przewodnika. Skorzystaj z biletów wstępu priorytetowego i wejdź do pałacu bez zbędnego czekania. Zachwyć się wspaniałym wejściem i rozpocznij spacer z przewodnikiem po 22 salach słynnego austriackiego pałacu. Odwiedź 40-metrową Wielką Galerię i Salę Ceremonialną oraz przespaceruj się po wystawnych salach i zajrzyj do prywatnych komnat, aby przekonać się, jak żyła dynastia Habsburgów. Posłuchaj ciekawych opowieści o dawnych królach, które z typowym wiedeńskim humorem opowie Ci Twój sympatyczny przewodnik. Poznaj nie tylko fascynującą historię rodziny królewskiej Habsburgów i słynnej cesarzowej Sissi, ale także dowiedz się, jak pałac zmieniał się w czasach współczesnych i gdzie mieszkają obecnie potomkowie królów. Po zakończeniu zwiedzania możesz we własnym tempie przejść się po ogrodach i zobaczyć glorietę na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się widok na wiedeńskie lasy.

Wiedeń: trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej

5. Wiedeń: trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej

Odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy w Wiedniu i obserwuj konie podczas treningu. We wspaniałej scenerii barokowej Zimowej Akademii Jeździeckiej szkolenie oferuje wgląd w lata treningu lipicanerów i ich jeźdźców. Porannym ćwiczeniom koni towarzyszy klasyczna wiedeńska muzyka. Trening obejmuje ćwiczenia relaksacyjne, udoskonalające i doskonalące ruch oraz wzmacniające niektóre mięśnie. Słynne szkolne skoki levade, courbette i capriole, które są pokazywane w ramach występów Hiszpańskiej Szkoły Jazdy, nie są praktykowane na co dzień i można je zobaczyć tylko czasami podczas porannych ćwiczeń. Białe ogiery lipicańskie są poddawane próbom przez swoich jeźdźców niemal każdego dnia. Głównym celem porannych ćwiczeń jest utrzymanie atletyzmu i zdrowia koni, a także budowanie różnych grup mięśni, które są niezbędne do wykonywania ćwiczeń haute école.

Wiedeń: Hallstatt i alpejskie szczyty na jednodniowej wycieczce z wyciągiem Skywalk

6. Wiedeń: Hallstatt i alpejskie szczyty na jednodniowej wycieczce z wyciągiem Skywalk

Zwiedź wspaniały, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO region Salzkammergut w trakcie wycieczki z przewodnikiem. Zobacz śnieżnobiały zamek, piękne alpejskie okolice, miasto Hallstatt i wiele więcej. Skorzystaj z wygodnego odbioru ze swojego hotelu w centrum Wiednia lub udaj się do położonego w centrum miasta miejsca zbiórki, jeśli zatrzymujesz się w hotelu poza strefą odbioru lub w innym miejscu zakwaterowania, takim jak apartament. Wsiądź na pokład autobusu i wyrusz w kierunku zachwycającego regionu Salzkammergut. Pierwszym przystankiem będzie Schloss Ort, śnieżnobiały zamek, który jest wymarzonym miejscem zaślubin dla wielu par. Pamiętaj, by zrobić kilka zdjęć na słynnym drewnianym moście. Następnie odwiedź bajkowe miasto Hallstatt, które stanowi serce regionu Salzkammergut i jest położone nad brzegiem lazurowo-niebieskiego jeziora. Wjedź na Skywalk i podziwiaj wspaniałe widoki na miasto, jezioro i góry. Skorzystaj z czasu wolnego na zjedzenie lunchu lub spacer po wąskich uliczkach miasta. Zachwyć się wyjątkowym naturalnym krajobrazem okolicy, a następnie wróć do Wiednia. Twoja wycieczka zakończy się przy Wiedeńskiej Operze Państwowej.

Wiedeń: Cztery pory roku Vivaldiego i Mozart w Musikverein

7. Wiedeń: Cztery pory roku Vivaldiego i Mozart w Musikverein

Odkryj najważniejszy punkt wiedeńskiego kalendarza kulturalnego i ciesz się wieczorem pięknej muzyki w Musikverein w Złotej Sali lub Sali Brahmsa. Pozwól muzyce rozbrzmiewać wokół Ciebie i posłuchaj Mozarta, Haydna i Vivaldiego w klasycznym koncercie. Pierwsza część koncertu obejmuje wiedeńskie utwory klasyczne Mozarta i Haydna. Druga część składa się z legendarnego koncertu skrzypcowego Vivaldiego "Cztery pory roku" z udziałem zespołu smyczkowego i austriackich solistów o międzynarodowej renomie. Z pewnością będziesz oczarowany tym wyjątkowym doświadczeniem. Złota Sala słynie z koncertu noworocznego i wyjątkowej akustyki Sala Brahmsa słynie z najlepszej akustyki spośród wszystkich sal muzyki kameralnej. Daty w Złotej Sali w 2024 roku Marzec 2024: 26. Kwiecień 2024: 2., 18., 23., 28., 30 Maj 2024: 14., 21., 23 Czerwiec 2024: 18., 27., 30. Październik 3,10,15 Listopad 1,2,13,22,23,27 Grudzień 3,5 Daty w Brahms Hall w 2024 roku Marzec 2024: 9., 20., 23., 28., 30 Kwiecień 2024: 4., 9., 14., 21., 25. Maj 2024: 2., 5., 7., 9., 12., 19., 26., 30. Czerwiec 2024: 2., 4., 7., 8., 11., 16., 20., 23., 25. Październik 1, 8, 17, 22, 24, 27, 29, 31 Listopad 8, 9, 16, 30 Grudzień 8, 10, 12, 17, 19

Wiedeń: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą trasą turystyczną

8. Wiedeń: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczą trasą turystyczną

Wskocz do autobusu i zwiedzaj Wiedeń, jak tylko chcesz. Dzięki biletowi hop-on hop-off możesz wsiadać i wysiadać z autobusu tak często, jak chcesz, na dowolnym przystanku. Wybierz jedną z 3 tras, z których każda zabierze Cię do innej części Wiednia. Zobacz Operę Państwową, Kunsthistorisches Museum (Muzeum Historii Sztuki), Heldenplatz (Plac Bohaterów), Parlament lub Burgtheater. Możesz też pojechać do pałacu Schönbrunn i Belwederu, a następnie odwiedzić muzeum KunstHausWien lub miasto UNO - wybór należy do Ciebie! Twoja wycieczka autobusowa oferuje 3 różne trasy, które można dowolnie łączyć (Zielona Trasa będzie działać od czerwca i będzie zawarta w 48-godzinnym bilecie): Trasa czerwona Podziwiaj zabytki wzdłuż obwodnicy, takie jak Opera Państwowa, Pałac Hofburg i Burgtheater. Przystanki: Opera Państwowa - Muzeum Historii Sztuki/Plac Bohaterów - Mariahilfer Straße/Ulica Handlowa - Burgtheater/CityHall - Uniwersytet - Liebenberg Denkmal/Uniwersytet - Liechtensteinstraße/Muzeum Zygmunta Freuda - Kościół Votiv - Vienna Airport Lines - DDSG City Cruises - MAK/Muzeum Sztuki Użytkowej - Park Miejski - Pomnik Straussa - Opera Państwowa Autobusy przyjeżdżają co 10-20 minut. Czas przejazdu wynosi 60 minut. Od poniedziałku do niedzieli, od 9:20 do 18:30. Trasa żółta Odkryj słynny pałac Schönbrunn, Schwarzenberg Platz i Belweder. Przystanki: Opera Państwowa - Westbahnhof/Dworzec Kolejowy - Pałac Schönbrunn - Dworzec Główny - Muzeum Sztuki Współczesnej - Pałac Belwederski - Dolny Belweder - Opera Państwowa Autobusy odjeżdżają co 15-30 minut. Czas przejazdu wynosi 75 minut. Od poniedziałku do niedzieli, od 9:15 do 18:15. Przejazd z Opery Państwowej do Pałacu Schönbrunn trwa około 36 minut. Niebieska trasa: Odwiedź słynny "obszar Prateru", gdzie możesz zapoznać się ze wszystkimi arcydziełami Muzeum Sztuki Użytkowej, Muzeum Sztuk Pięknych, a nawet Muzeum Kunsthaus/Hundertwasser. Przystanki: MAK/Muzeum Sztuki Użytkowej - Park Miejski - Pomnik Straussa - Opera Państwowa - Muzeum Historii Sztuki/Plac Bohaterów - Mariahilfer Straße/Ulica Handlowa - Burgtheater/CityHall - Uniwersytet - Liebenberg Denkmal/Uniwersytet - Liechtensteinstraße/Muzeum Zygmunta Freuda - Kościół Votiv - Linie lotniskowe w Wiedniu -... DDSG City Cruises - Kunst Haus/Muzeum Hundertwasser - Riesenrad/Gigant Ferris Wheel - DDSG (Pier6 Imperial Bridge) - Donauturm/Wieża Dunajska - Alte Donau/Stary Dunaj - Uno City - Donauinsel/Wyspa Dunajska - Praterstern/Dworzec kolejowy - Taborstraße/Muzeum Zbrodni - DDSG City Cruises - MAK/Muzeum Sztuki Użytkowej Autobusy przyjeżdżają co 15-20 minut. Czas przejazdu wynosi 120 minut. Od poniedziałku do niedzieli, od 9:20 do 18:40. Twój bilet obejmuje wycieczkę z przewodnikiem z aplikacją. Przemierzaj miasto we własnym tempie. Zobacz Wiedeńską Operę Państwową, pomnik Beethovena, Wiedeński Dom Koncertowy, Dom Muzyki i Muzeum Beethovena. Odbierz słuchawki i mapę w centrum obsługi lokalnego partnera i postępuj zgodnie z instrukcjami aplikacji QuietVox Guiding App, aby podróżować od zabytku do zabytku. Na każdym przystanku zeskanujesz kody QR, aby dowiedzieć się o nich więcej.

Wiedeń: Karta miejska transportu publicznego i zniżki na atrakcje

9. Wiedeń: Karta miejska transportu publicznego i zniżki na atrakcje

Zwiedzaj Wiedeń, korzystając z bezpłatnych i nieograniczonych przejazdów metrem, tramwajami, pociągami i autobusami. Poruszaj się po mieście szybko i łatwo. Z kartą miejską Vienna City Card możesz udać się w dowolne miejsce w pięknej stolicy Austrii. Po aktywacji będziesz mieć 24, 48 lub 72 godziny na zwiedzanie całego miasta z bezpłatnym i nieograniczonym dostępem do transportu publicznego, w tym metra, tramwajów, pociągów regionalnych, autobusów i autobusów nocnych (strefa 100). Ciesz się niezliczonymi korzyściami w muzeach i zabytkach, na wystawach, w teatrach, na koncertach, w sklepach, 20% zniżki na konsumpcję w każdej z restauracji uczestniczących w programie i wiele więcej przez cały okres pobytu (maks. 7 dni). Zaoszczędź do 50% dzięki zniżkom. Jeśli podróżujesz z rodziną, masz szczęście, ponieważ jedno dziecko w wieku poniżej 15 lat podróżuje bezpłatnie z każdym posiadaczem karty miejskiej. Zapoznaj się z aplikacją "ivie - Twój osobisty przewodnik po mieście", aby uzyskać pełne informacje na temat wszystkich zniżek, które możesz uzyskać dzięki karcie miejskiej. Pobierz ivie, wprowadź swój 8-cyfrowy kod, aby aktywować i posiadać cyfrową kartę miejską Vienna City Card.

Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do zoo Schönbrunn

10. Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do zoo Schönbrunn

Odwiedź zoo Schönbrunn – najstarsze zoo na świecie, które 5 razy z rzędu zdobyło tytuł najlepszego zoo w Europie. Zwiedź zoo znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i poznaj unikalne połączenie kultury oraz przyrody, a także programy promujące ochronę przyrody i bioróżnorodność. 700 gatunków: od mrówkojadów po zebry Zobacz 700 gatunków z całego świata, z których niektóre są krytycznie zagrożone. Na 17 hektarach powierzchni zobaczysz żyrafy, orangutany bujające się na linach, tygrysy syberyjskie odpoczywające na swoich platformach, koale zajadające liście eukaliptusów, słonie afrykańskie zażywające kąpieli błotnych oraz surykatki tarzające się i kopiące w piasku. Główna atrakcja: pandy wielkie Poznaj najpopularniejszych mieszkańców zoo, czyli pandy wielkie. Schönbrunn to jedno z niewielu ogrodów zoologicznych na całym świecie, którym władze Chin powierzyły opiekę nad pandami. Poznaj unikatowe metody stosowane w zoo ułatwiające naturalne rozmnażanie się tych zagrożonych wyginięciem zwierząt. Wycieczka po domach zwierząt Schroń się przed złą pogodą w licznych domach zwierząt. Odwiedź 2-poziomowy las deszczowy, który jest domem dla licznych tropikalnych zwierząt i roślin. Obejrzyj z bliska lśniące ryby i fascynujące gady w akwariach i terrariach. Zobacz małpy sajmiri i lemury Varecia rubra. Zejdź pod lustro wody i zobacz foki oraz pingwiny pływające w Polarium. Obejrzyj niedźwiedzie polarne nurkujące w sąsiadującym Polardom. Poznaj ciekawe fakty na temat rzadkich odmian zwierząt gospodarskich w Tirolerhof.

Najciekawsze atrakcje

Vienna (State): najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 645
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Vienna (State)

Vienna (State): pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Vienna (State)? Kliknij tutaj.

Vienna (State): Co mówią inni?

Bardzo pouczające i bardzo wartościowe. Chciałbym tylko, żeby to nie było tylko w jedną stronę. To sprawiało, że podróż powrotna była zbyt czasochłonna. Wycieczka po Renie była stratą czasu, bo jedyne, co widziałeś, to budynki przemysłowe i okropne graffiti! Personel był świetny!

Musisz zmienić kupon w kiosku 2 „grupa/kupon” i można to lepiej wskazać. Po wejściu do środka czeka Cię wspaniała wizyta. Nie spieszyliśmy się i spędziliśmy tam dzień. Wyjątkowe muzeum.

To był wspaniały koncert w kostiumach. Z rozpoznawalną muzyką. Będę teraz oglądać koncert sylwestrowy ze słowami: „Byłem tam! „! Uczucie.

Pozycja obowiązkowa w Wiedniu. Koncert na wysokim poziomie, a Złota Sala urzeka pięknem. Wspaniałe doświadczenie!

ustawienie, liczba utworów i nieco bardziej zróżnicowane