Dodaj daty

Via San Gregorio Armeno

Via San Gregorio Armeno – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Neapol: Stare Miasto i wycieczka z zawoalowanym Chrystusem

1. Neapol: Stare Miasto i wycieczka z zawoalowanym Chrystusem

Odkryj ze swoim przewodnikiem jedno z najstarszych miast w Europie i przejdź przez serce historycznego centrum Neapolu od Piazza Bellini, gdzie wciąż znajdują się widoczne fragmenty greckich murów. Obejdź Konserwatorium w Neapolu i posłuchaj prób młodych muzyków neapolitańskich. Jedź dalej do Via dei Triminali, Decumano Maggiore starożytnego Neapolis, ale także jednej z najruchliwszych i najbogatszych ulic Neapolu. Zobacz bazylikę Santa Maria Maggiore alla Pietrasanta ze starożytną romańską dzwonnicą i tajemniczy kościół Santa Maria delle Anime del Purgatorio ad Arco. Bazylika San Lorenzo Maggiore, klejnot Andegawenów, oraz katedra, w której przechowywana jest cudowna święta krew San Gennar, ukochanego patrona miasta, będą na Ciebie czekać kilka kroków dalej. Wróć do Spaccanapoli, dolnego decumanus, i przespaceruj się po tętniących życiem i charakterystycznych neapolitańskich sklepach. Odkryj wspaniałą bazylikę San Domenico Maggiore z placem o tej samej nazwie, który sprawia, że sceneria jest wyjątkowa. Ostatnim przystankiem będzie cenna kaplica Sansevero: wizja Chrystusa w zasłonie wraz z historią Twojego przewodnika będą wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Ważne informacje: - wycieczka z przewodnikiem dostępna jest wyłącznie dla osób mówiących po włosku; - bilety wstępu wliczone są w cenę zwiedzania z przewodnikiem: nie można oddzielić zwiedzania pieszego od wstępu do Chrystusa w zasłonie; - jeśli przegapisz wycieczkę z przewodnikiem, nie możemy zapewnić Ci wejścia do Kaplicy Chrystusa Ukrytego.

Historyczne centrum Neapolu z ruinami Undreground z przewodnikiem

2. Historyczne centrum Neapolu z ruinami Undreground z przewodnikiem

Najpierw zostaniesz zabrany na pieszą wycieczkę przez certyfikowanego przewodnika, aby odkryć monumentalną okolicę, wybierając historyczną i handlową ulicę Via Toledo. Słynna neapolitańska ulica handlowa w pobliżu dzielnic hiszpańskich i muralu Maradony, świętego i profanującego ołtarza neapolitańskiej legendy futbolu. Tutaj odwiedzimy starożytną Galerię Umberto I w Neapolu, zewnętrzną część Castel Nuovo znaną jako „Maschio Angioino”, Teatr San Carlo, Pałac Królewski i kultowy Piazza del Plebiscito. Centrum miasta, a także miejsce spotkań i wydarzeń o światowej renomie i koncertach. Następnie udamy się pieszo do historycznego centrum Neapolu, tętniącego życiem i tętniącego życiem serca miasta. Schodząc z Via dei Competitioni i mijając zabytkowe pizzerie miasta, dotrzemy do ulicy San Gregorio Armeno, „ulicy szopek”, sztuki szopek, która reprezentuje rękodzieło tradycji neapolitańskiej najbardziej znanej na całym świecie. Folklor, tradycja i „cornicelli” będą następnie kontynuowane na Spaccanapoli, ulicy, która dosłownie dzieli miasto na dwie części, odwiedzając cały artystyczny kompleks placów i kościołów. Od XVIII-wiecznego San Domenico Maggiore po średniowieczną Santa Chiara. Wycieczka z przewodnikiem zakończy się wizytą w „Podziemiach Neapolu” monumentalnego kompleksu kościoła San Lorenzo Maggiore. Najstarsze miejsce w podziemiach Neapolu, gdzie po zniżeniu o 10 metrów widoczne są pozostałości archeologiczne starożytnego miasta Neapolis: po pierwsze agora z czasów greckich, po drugie forum cywilne i religijne z czasów rzymskich. Spektakl, którego nie można przegapić.

Neapol: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta i ukrytych klejnotach

3. Neapol: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta i ukrytych klejnotach

Wybierz się na wycieczkę po Neapolu i odkryj najbardziej charakterystyczne zabytki podczas półdniowej wycieczki z przewodnikiem. Po spotkaniu z przewodnikiem na Piazza del Plebiscito, największym placu we Włoszech, zacznij od podziwiania Pałacu Królewskiego i najstarszego miejskiego baru — Gran Cafè Gambrinus. Następnie dotrzyj do historycznego centrum przez Toledo, jedną z głównych arterii Neapolu. Odwiedź obszar Centro Storico, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odkryj piękne kościoły i przespaceruj się po niekończących się kultowych uliczkach. Zwiedź tętniącą życiem dzielnicę hiszpańską i zatrzymaj się na targu Pignasecca. Zasmakuj lokalnej kuchni i skosztuj specjałów w towarzystwie typowej neapolitańskiej kawiarni. Udaj się na Piazza del Gesù, jeden z najpiękniejszych placów w mieście i podziwiaj wspaniały barokowy kościół. Następnie dotrzyj do Piazza Bellini, skąd możesz zobaczyć greckie mury Neapolis. Spaceruj starożytnymi uliczkami Via del Tribunali ze starą wieżą Pietrasanta i Via San Gregorio Armeno, słynącą ze sklepów z szopkami. Na koniec przejdź wąskimi alejkami Spaccanapoli, serca Neapolu, zanim zakończysz wycieczkę w Duomo San Gennaro.

Pompeje i Neapol: 1-dniowa wycieczka z Rzymu

4. Pompeje i Neapol: 1-dniowa wycieczka z Rzymu

Cofnij się w czasie do Cesarstwa Rzymskiego podczas tej jednodniowej wycieczki do Rzymu. Ciesz się odbiorem z hotelu w Rzymie i udaj się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego, aby podziwiać wspaniałe widoki na wybrzeże Amalfi w drodze do Pompejów. Po przyjeździe wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po stanowisku archeologicznym i zobacz pozostałości rynku spożywczego, łaźnie termalne i rezydencje bogatych obywateli. Dowiedz się o życiu codziennym w czasach Cesarstwa Rzymskiego i podziwiaj, jak historia ożywa na twoich oczach. Kontynuuj podróż do Neapolu, aby odkryć atrakcje, takie jak pomniki Via San Gregorio Armeno, Piazza San Domenico i Piazza del Gesù z imponującym kościołem Gesù Nuovo i Bazyliką Santa Chiara. Podziwiaj Pałac Królewski i kościół San Francesco di Paola na Piazza Plebiscito. Spójrz na Galleria Umberto I na Via Toledo i przejdź do Piazza Municipio, aby docenić średniowieczny Castel Nuovo. Skosztuj autentycznego sfogliatelli (ciasta) w lokalnej piekarni przed powrotem do Rzymu.

Wycieczka gejowska do Neapolu

5. Wycieczka gejowska do Neapolu

Spotkamy się i będziemy się radować na wspaniałym Piazza del Plebiscito, podziwiając Pałac Królewski i Teatr San Carlo. Daj się zaskoczyć w Galleria Umberto I, odkrywając życie artystów LGBTQ, którzy mieszkali w tej starożytnej stolicy, i dotknij miłości z pierwszej ręki w Dzielnicy Hiszpańskiej, tuż przed spacerem wzdłuż via Toledo, głównej neapolitańskiej arterii handlowej. Przejdź się po obszarze Decumani, docierając do niego przez Spaccanapoli i kontynuując Via San Gregorio Armeno, "aleją" szopek. Poznaj Stare Miasto w Neapolu i sekrety tego starożytnego greckiego miasta, które w jakiś sposób stało się chrześcijańskie (a może tylko tak myślało?!). Nasz spacer zakończy się na Piazza Bellini, gdzie będziesz mieć czas wolny w tym niezwykle tętniącym życiem miejscu, w którym znajdziesz wiele przyjaznych gejom restauracji, kawiarni i barów: witaj w sercu nocnego życia Lgbtq+ starej Partenope!

Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

6. Piesza wycieczka po historycznym centrum Neapolu

Nasza będzie podróż po głównych atrakcjach historycznego centrum Neapolu, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO od 1995 roku. Grecki, rzymski, francuski, austriacki, hiszpański i wreszcie włoski Neapol, wszystkie skupione na kilku kilometrach kwadratowych centrum, stanowiąc wyjątkową mieszankę kultur od ponad 2000 lat. Podczas naszej wizyty omówimy historię, legendy, folklor i zabytki jednego z najbardziej fascynujących miast Włoch. Zaczniemy od Piazza Dante, gdzie będziemy podziwiać „Convitto Nazionale” zaprojektowanego przez słynnego architekta Vanvitelliego, a następnie wchodząc do historycznego centrum od strony „Port'Alba” miniemy najstarszą pizzerię w mieście i dotrzemy do Piazza Bellini, gdzie do dziś widoczne są starożytne greckie mury miasta Neapolis! Kontynuujemy naszą wycieczkę w kierunku via triminali, opowiadając o słynnym posągu „Pulcinelli” i tzw. „kościele dusz czyśćcowych”, w którym kryje się tajemnicza krypta. Następnie udamy się na Via San Gregorio Armeno, słynącą z szopek wykonanych przez lokalne warsztaty rzemieślnicze, a zakończymy naszą wycieczkę wizytą jednej z najbardziej charakterystycznych bazylik Neapolu, Santa Chiara, doskonałego przykładu stylu gotyckiego południowe Włochy i Piazza del Gesu Nuovo z imponującą fasadą kościoła o tej samej nazwie, zbudowanego przez jezuitów w XV wieku.

Neapol: piesza wycieczka po historycznym centrum

7. Neapol: piesza wycieczka po historycznym centrum

W każdy poniedziałek - środę - piątek wycieczka do centrum Neapolu. Wyjazd o 10.00 i spotkanie w Museum Cafè, w Largo Corpo w Neapolu, gdzie zaczniemy od klasyki tradycji neapolitańskiej: kawy, która sprawi, że wykrzykniesz słynne 3 „Cs” oraz ciepłej i orzeźwiającej sfogliatelli, riccia lub frolla zadecyduje los. Zaraz potem zanurzymy się w bijącym sercu miasta, Spaccanapoli, najsłynniejszym decumanus Neapolu. Przejdziemy w górę jedną z najbardziej kultowych uliczek, czyli San Gregorio Armeno i wewnątrz jednego z tamtejszych sklepów przeniesiemy się oczami jednego z najbardziej znanych rzemieślników, aby odkryć dawne rzemiosło, które żyje do dziś. Kontynuujemy zwiedzanie wnętrza kościoła San Gregorio Armeno, dla nas neapolitańczyków znanego jako Santa Patrizia, doskonałego przykładu neapolitańskiego baroku. Następnie udamy się do San Lorenzo Maggiore, kościoła, w którym podobno miała miejsce koronacja, konsekracja, tajny pochówek, a nawet zakazana miłość. A po ujawnieniu części tajemnic i tajemnic przejdziemy via dei Tribunali w kierunku kościoła Santa Maria delle Anime del Purgatorio ad Arco, gdzie odkryjemy kult dusz pezzentelle. Wycieczka kończy się przed dzwonnicą Pietrasanta, najstarszą w mieście.

Neapol: Piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych punktach miasta

8. Neapol: Piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych punktach miasta

Odkryj urzekający urok Neapolu, miasta, które bez wysiłku urzeka każdego odwiedzającego. Nasza wycieczka w małej grupie zapewnia wciągające wrażenia, pozwalając Ci zanurzyć się w wyjątkowej atmosferze i zobaczyć główne atrakcje miasta. Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię przez obiekty światowego dziedzictwa UNESCO w centrum miasta, oferując wgląd w kluczowe zabytki, takie jak czczona katedra w Neapolu, znana z cudownego stopienia krwi San Gennaro. Spaceruj tętniącymi życiem, malowniczymi uliczkami, zagłębiając się w bogatą historię, kulturę i architektoniczne cuda miasta. Podziwiaj kultowe zabytki, takie jak wspaniały barokowy kościół Saint Patrizia, gotycki kościół Saint Chiara i Gesù Nuovo. Uzyskaj głęboki wgląd w historię Neapolu, przemierzając starożytne grecko-rzymskie "Decumans", historyczne szerokie ulice obejmujące miasto. Odkryj słynną ulicę szopek, San Gregorio Armeno, przesiąkniętą tradycją i artyzmem. Ta mała wycieczka z przewodnikiem obiecuje wzbogacającą eksplorację najlepszej sztuki i architektury Neapolu, zapewniając niezapomnianą podróż przez kulturowy gobelin miasta.

Neapol: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem lokalnego historyka sztuki

9. Neapol: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem lokalnego historyka sztuki

Neapol to niezwykłe miasto, a uchwycenie wszystkich niezwykłych niuansów jest łatwe tylko z pomocą lokalnego licencjonowanego przewodnika. Zwiedzimy najbardziej wyjątkowe zakątki miasta, zaczynając od historycznego centrum, w którym znajdują się kościoły św. wielką wartość artystyczną i kulturalną, jak słynna kaplica San Gennaro, patrona miasta. Przejdziemy się alejkami historycznego centrum, wśród których znajduje się San Gregorio Armeno: ulica szopek, strażnika „starej tradycji bożonarodzeniowej”. Wzdłuż ulicy „spaccanapoli”, starożytnego decumanusa grecko-rzymskiego miasta, odkryjemy historię miasta poprzez najważniejsze zabytki, zabytkowe kawiarnie i cukiernie, aby poznać historię (i nie tylko!) lokalnej gastronomii. Wycieczka, która pozwoli Ci stworzyć ogólny obraz miasta, dzięki któremu przez kolejne dni będziesz poruszać się z większą zażyłością. Wycieczka, której nie zapomnisz !!! Będę czekać na ciebie przy wejściu do katedry w Neapolu z tabliczką, na której będzie napisane twoje imię, jestem gotowy, a ty?

Neapol: Szopka piesza z biletem do Museodivino

10. Neapol: Szopka piesza z biletem do Museodivino

Odkryj długą historię szopki podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po historycznych ulicach centrum Neapolu. Poznaj warsztaty San Gregorio Armeno i Ulderico Pinfildi, a następnie zobacz najmniejsze na świecie szopki z kolekcji SAME, które są teraz dostępne w pontyfikalnej bazylice królewskiej San Giacomo degli Spagnoli. Przejdź się po tradycyjnych warsztatach w San Gregorio Armeno i posłuchaj historii o tym, jak szopka stała się najbardziej neapolitańską z tradycji. Podziwiaj jednego z interpretatorów XVII-wiecznej szopki wciąż aktywnego w Neapolu w warsztacie Ulderico Pinfildi. Skorzystaj z kuponu o wartości 20 € w warsztacie Pinfildi. Następnie udaj się do pontyfikalnej bazyliki królewskiej San Giacomo degli Spagnoli i odkryj jedyne w swoim rodzaju szopki Antonio Marii Esposito. Podziwiaj najmniejsze na świecie szopki, stworzone w XX wieku jako ćwiczenie cierpliwości i koncentracji. Ponadto zobaczysz piękną XV-wieczną szopkę Rosselliniego, mieszczącą się w monumentalnym kompleksie Sant'Anna dei Lombardi.

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Via San Gregorio Armeno: najlepsze atrakcje w pobliżu

Via San Gregorio Armeno: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Via San Gregorio Armeno? Kliknij tutaj.

Via San Gregorio Armeno: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 367 opinii

Trochę anarchiczny. Bardzo kompetentny przewodnik. Całkowicie pozostawieni sami sobie w Neapolu.