Wersal, Paryż

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Wersal, Paryż: Wycieczki i bilety

Wersal, Paryż: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 16 688 opinii

Trzeba tu przyjechać, żeby zrozumieć o co chodzi w powiedzeniu, że jest jak w Wersalu. Sam pałac robi piorunujące wrażenie, wspaniała architektura, pięknie zdobione pomieszczenia, no i oczywiście ogrody królewskie z pięknymi fontannami. Widać tutaj ogromy przepych i rozmach z jakim został zaprojektowany i zbudowany. Audioprzewodnik w języku polskim, który pozwala posłuchać komentarza o wszyskich salach w pałacu. Gorąco polecam.

Wersal wspaniały. Ogrody jesienią fantastyczne- zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Posiadłość Marii Antoniny - rozczarowanie. Ładnie , uroczo , ale bez WOW ! Widowisko Muzyczne fontanny w październiku - PORAŻKA . Działały tylko 2 !!! Na terenie ogrodu (np. przy GRAND CANAL) funkcjonują wypożyczalnie rowerów, wózków elektrycznych typu MELEX , a po ogrodach kursuje mini pociąg na kołach.

Polecam Wersal i jego ogrody, byliśmy jesienią więc ogrody aż tak bardzo nie zachwycają choć mimo wszystko warto jest tam wejść i poczuć ten klimat. Co ciekawe to jedyne muzeum w Paryżu gdzie można posłuchać historie w języku polskim. (audio-przewodnik jednak bardzo się przydaje, nawet bardzo dobra znajomość języka angielskiego nie oddaje treści podawanej w języku ojczystym)

Kolejka z biletem ok 30min. Byliśmy pod Wersalem ok 10:30. W Pałacu dość duży tłum, przez co zwiedzanie samego obiektu było średnio pozytywnym doświadczeniem jednak godnym polecenia. Na ogrodach mniejszy ruch im dalej prowadziła ścieżka tym mniej zwiedzających. Generalnie odczucia pozytywne. zarezerwujcie sobie ok 5h jeżeli chcecie zobaczyć zarówno pałac jak i całe ogrody

Fajna wycieczka, choć w samym Wersalu niedużo sal do oglądania. Ogrody ogromne, żeby wszystko zobaczyć, naprawdę najlepiej zarezerwować cały dzień. Audioprzewodnik fajna sprawa, choć numery sal powinny być umieszczone w bardziej widocznym miejscu, bo przy tłumie zwiedzających trudno odnaleźć dany numer żeby wysłuchać komentarza.