Vernazza – nasze najbardziej polecane atrakcje

La Spezia: Cinque Terre – wycieczka łodzią

1. La Spezia: Cinque Terre – wycieczka łodzią

Poznaj wybrzeże Cinque Terre w trakcie rejsu łodzią i podziwiaj z morza wspaniałe widoki na winnice oraz urokliwe budynki. W trakcie rejsu zatrzymaj się w Riomaggiore bądź Portovenere, a później zajrzyj do Monterosso oraz Vernazzy. Wyrusz w rejs z portu w La Spezii i przepłyń przez Il Golfo dei Poeti (Zatokę Poetów). Udaj się w kierunku pierwszego celu podróży – Riomaggiore lub Portovenere (zależnie od dostępności w czasie wycieczki). Zachwyć się pięknem tych miejscowości. Będąc w miejscowości Monterosso al Mare, zwiedź jej zabytkowe średniowieczne centrum i zobacz kościół parafialny św. Jana Chrzciciela. Następnie popłyń do Vernazzy – perły Cinque Terre. Od strony morza Vernazza przypomina kształtem dziób statku. Większość wioski zbudowano na małym cyplu, na którego końcu znajduje się imponujący system fortyfikacji. Pod koniec wycieczki skorzystaj z czasu wolnego na spróbowanie lokalnego wina i jedzenia lub popływaj w krystalicznie czystej wodzie Morza Śródziemnego przed powrotem do La Spezii.

Z Florencji: jednodniowa wycieczka nad morzem do Cinque Terre

2. Z Florencji: jednodniowa wycieczka nad morzem do Cinque Terre

Odwiedź jedno z najbardziej urokliwych miejsc we Włoszech, Cinque Terre, podczas jednodniowej wycieczki autokarem, pociągiem i łodzią. Każde z tych niezapomnianych małych miast zapiera dech w piersiach swoim przeczącym grawitacji tańcem nad lazurowymi wodami. Ta jednodniowa wycieczka zapewni Ci niezapomniane i zabawne wprowadzenie do tego nadmorskiego klejnotu. Rozpocznij swoją wycieczkę po tych miejscach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO o świcie wraz z przybyciem do La Spezii. Wsiądź do pociągu do Riomaggiore, uroczego średniowiecznego miasta z XIII wieku. Podziwiaj kręte uliczki tej wioski i jej urocze domy oparte o siebie. Następnie udaj się do Manaroli, aby podziwiać panoramiczne widoki. Jedź dalej do Monterosso, starożytnej wioski rybackiej uważanej za „perłę Cinque Terre”. Na koniec popłyń łodzią do Vernazzy, której naturalny port od wieków chroni ją przed najeźdźcami.

Florencja: Cinque Terre oraz opcjonalna wędrówka i lunch

3. Florencja: Cinque Terre oraz opcjonalna wędrówka i lunch

Poczuj smak „la dolce vita” podczas tej pełnej wrażeń wycieczki do Cinque Terre – pięknego odcinka wybrzeża Toskanii usianego typowymi włoskimi miasteczkami. Spotkaj się z przewodnikiem w centrum Florencji i posłuchaj ciekawego wprowadzenia o Cinque Terre podczas 2-godzinnej podróży autobusem do La Spezia. Po krótkiej przerwie na toaletę wsiądź do pierwszego pociągu tego dnia. Przyjedź do Manaroli, pierwszej z odwiedzanych wiosek Cinque Terre. Razem z przewodnikiem wyrusz tutaj na krótki spacer pośród winorośli, a następnie skorzystaj z czasu wolnego i pozwiedzaj na własną rękę. Potem wsiądź do pociągu do Corniglii. Wejdź po schodach do centrum tej urokliwej wioski i spędź w nim kilka chwil. Jeśli wybierzesz odpowiedni dodatek, odwiedź też miejscową restaurację z pięknym tarasem i widokiem na morze. Zjedz lunch składający się ze świeżej ryby na „primo” i domowego makaronu z pesto na „secondo”. Następnie wybierz się na pełną przygód pieszą wycieczkę z przewodnikiem z Corniglii do Vernazzy lub, jeśli wolisz, wsiądź razem z przewodnikiem do pociągu. W Vernazzy odwiedź jedną z lokalnych kawiarni lub weź orzeźwiającą kąpiel w morzu. Następnie wsiądź do pociągu do Monterosso, wioski słynącej z pięknych plaż i sklepów z wyrobami rzemieślniczymi. Jeśli pogoda na to pozwoli, wsiądź na łódź i popłyń wzdłuż wybrzeża Cinque Terre. Przybądź do Riomaggiore, starożytnej wioski rybackiej, najbardziej wysuniętej na południe z 5 wiosek. Po zwiedzeniu tej ostatniej wioski wsiądź do pociągu z powrotem do La Spezii, a następnie wróć autokarem do Florencji.

Z La Spezii: Wycieczka lądowa po Cinque Terre

4. Z La Spezii: Wycieczka lądowa po Cinque Terre

Po przybyciu do portu w La Spezii spotkaj się z pilotem wycieczki w terminalu rejsów wycieczkowych. Udaj się na 20-minutowy spacer na stację kolejową, skąd rozpocznie się Twoja przygoda. Podczas przechadzki zobaczysz piękne centrum miasta La Spezia. Pociągi niewątpliwie są idealnymi środkami transportu, aby zwiedzić ten obszar w zaledwie 15 minut. Jadąc przez szczyty otoczone Morzem Liguryjskim dotrzesz do Vernazzy, jednej z najbardziej kolorowych miejscowości w regionie. Tutaj możesz cieszyć się czasem wolnym w tej malowniczej miejscowości, która charakteryzuje się domami w pastelowych kolorach z pięknymi widokami na krystalicznie czystą wodę. Drugim przystankiem będzie Monterosso al Mare, największa miejscowość Cinque Terre, która ma także wspaniałą wyspę, która charakteryzuje się drobnym, białym piaskiem, a także jasnymi i przejrzystymi wodami morza. Tutaj będzie czekała na Ciebie niespodzianka: degustacja pysznego limoncino w tradycyjnym sklepie. Ten znakomity likier jest idealny do wzniesienia toastu za wspaniały dzień, który spędzasz zanurzony w przyrodzie, kolorach i smakach tego fascynującego i niezwykłego miejsca. Po odrobinie czasu wolnego w Monterosso al Mare udaj się pociągiem do Riomaggiore, ostatniego przystanku przed powrotem do La Spezii. Ta mała miejscowość, podobnie jak pozostałe cztery, oferuje zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże, a także możliwości zobaczenia, jak wygląda codzienność rybaków z ich tradycyjnymi łodziami, które cumują w porcie. Możesz także wybrać punkt początkowy, który będzie dla Ciebie najlepszy: port rejsowy lub stacja kolejowa.

Z Monterosso: wycieczka kajakiem po Cinque Terre

5. Z Monterosso: wycieczka kajakiem po Cinque Terre

Poznaj urocze wioski Cinque Terre podczas tej wycieczki wzdłuż wybrzeża Riwiery Włoskiej. Wycieczka rozpocznie się na plaży Monterosso w kierunku Vernazza, wiosłując w towarzystwie doświadczonego przewodnika, miniesz ukryte zatoczki, postrzępione klify i jasne, pastelowe barwy pięciu wiosek. Płynąc wzdłuż niesamowitych klifów tego obszaru, dotrzesz do plaży Guvano, a następnie do Corniglii. Zatrzymaj się, aby rozciągnąć się na plaży lub ochłodzić się w kąpieli przed kontynuowaniem podróży. Ekskluzywne przeżycie, aby odwiedzić Park Narodowy Cinque Terre poza utartymi szlakami w mniej zatłoczonych porach roku. Zaskakujące łagodne temperatury między jesienią a wiosną oraz niesamowita różnorodność kolorów są kluczem do wyjątkowych wrażeń: odwiedź Cinque Terre z innej perspektywy. Przerwa obiadowa w Vernazza będzie najlepszym rozwiązaniem na relaks z widokiem na morze i zwiedzanie tej małej wioski.

Z La Spezia: wycieczka łodzią motorową po Cinque Terre

6. Z La Spezia: wycieczka łodzią motorową po Cinque Terre

Odkryj piękne klify, plaże i kolorowe miasteczka Cinque Terre podczas rejsu z La Spezia. Zobaczysz wszystkie pięć malowniczych wiosek charakteryzujących się pastelowymi domami podczas 4-godzinnej wycieczki łodzią motorową. Rozpocznij swoją wycieczkę od Passeggiata Morin w La Spezii i popłyń wzdłuż zachodniego wybrzeża Zatoki Poetów. Podziwiaj piękny krajobraz czterech wiosek, które tworzą Borgata Marinara. Kontynuuj żeglugę w kierunku Portovenere, gdzie przepłyniesz Le Bocche, cieśninę między miastem Portovenere a dziką wyspą Palmaria. Zobacz wspaniały romański kościół San Pietro, położony wśród skał i z widokiem na morze. Odkryj dziewicze zatoczki Le Rosse, Monesteroli i Punta Pineda wzdłuż wybrzeża. Skorzystaj z okazji, aby zanurzyć się w dziewiczych wodach Parku Przyrody Cinque Terre. Podziwiaj piękno Monterosso al Mare, ostatniej i najbardziej tętniącej życiem z pięciu wiosek. Tutaj można skosztować lokalnych specjałów, takich jak focaccia z anchois czy pyszne lody. Przejdź przez słynne farmy mięśni, wracając do La Spezii.

Z Florencji: całodniowa wycieczka po wioskach Cinque Terre

7. Z Florencji: całodniowa wycieczka po wioskach Cinque Terre

Poznaj wioski Cinque Terre podczas całodniowej wycieczki z Florencji i poznaj najlepsze aspekty tego chronionego miejsca światowego dziedzictwa, spacerując starożytnymi szlakami łączącymi malownicze wioski. Cinque Terre obejmuje odcinek surowego, dziewiczego wybrzeża wzdłuż Riwiery Włoskiej. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że jest to skupisko 5 malowniczych wiosek rybackich: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza i Monterosso. Został dobrze zachowany ze względu na swoją izolację i nadal jest chroniony przez status UNESCO i status włoskiego parku narodowego. Prowadzony przez doświadczonego przewodnika, będziesz spacerować po spektakularnym wybrzeżu. Odwiedź wioskę Manarola i kontynuuj uroczą podróż łodzią (przy sprzyjającej pogodzie) do Monterosso, znanego z pięknej plaży i małych sklepów rzemieślniczych, tutaj będziesz miał możliwość relaksu na złotych piaskach i cieszenia się wolnym czasem na orzeźwiającą kąpiel w basenie Morza Śródziemnego. Pyszny lokalny lunch serwowany jest w typowej restauracji nad morzem i na wzgórzach opadających do skalistych zatoczek. Po krótkiej przejażdżce pociągiem zatrzymaj się w Vernazza, jednej z najpiękniejszych wiosek, i spędź wolny czas degustując kawę lub drinki w jednym z wesołych barów i kawiarni. Ponownie wsiądź do pociągu do Riomaggiore i odwiedź niektóre z jego malowniczych sklepów. Z Riomaggiore podróż pociągiem kończy wizytę w Cinque Terre, po czym wraca autobusem do Florencji. Informujemy, że kolejność wizyt może ulec zmianie. Przykładowe menu - Przystawka: Sałatka Caprese - Danie główne: „Trofie” z sosem Pesto - Deser: Deser dnia

La Spezia: całodniowa wycieczka łodzią po Cinque Terre i Zatoce Poetów

8. La Spezia: całodniowa wycieczka łodzią po Cinque Terre i Zatoce Poetów

Spędź dzień odkrywając piękno Parku Narodowego Cinque Terre podczas tej wycieczki łodzią z La Spezii. Poznaj Zatokę Poetów i zatrzymaj się, by wykąpać się w krystalicznie czystych morzach. Skosztuj typowych lokalnych produktów i napij się lokalnego wina. Udaj się do portu La Spezia i wskocz na pokład Vittorii, 9-metrowej typowej genueńskiej łodzi gozzo z tarasem słonecznym. Następnie powoli płyń wzdłuż wybrzeża, aby podziwiać spektakularne krajobrazy od strony morza. Podczas całodniowego rejsu zobaczysz Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza, Monterosso al Mare, Porto Venere, jaskinię Byron, wyspę Palmaria, wyspy Tino i Tinetto, Lerici, San Terenzo i Tellaro. Ciesz się mnóstwem okazji do zatrzymania się i pływania w chronionym obszarze morskim Parku Narodowego Cinque Terre. Zostaniesz również potraktowany aperitifem z liguryjskiej focacci, białego wina i różnych przekąsek.

Z Florencji: jednodniowa wycieczka do Cinque Terre i opcjonalna lekka wycieczka

9. Z Florencji: jednodniowa wycieczka do Cinque Terre i opcjonalna lekka wycieczka

Wyjedź z Florencji wcześnie rano i udaj się klimatyzowanym autokarem na wybrzeże Ligurii. Przejedź przez 2 z najbardziej malowniczych prowincji Włoch, mijając wzgórza Toskanii w kierunku Ligurii. Po przybyciu do Cinque Terre przesiądź się do publicznego pociągu i udaj się wzdłuż wybrzeża, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na wioski. Pierwszym przystankiem jednodniowej wycieczki jest malownicze miasteczko Vernazza. Ciesz się wolnym czasem, spacerując przy łodziach rybackich elegancko zacumowanych przy plaży, kolorowych domach upiększających krajobraz i starym domu wyłaniającym się na horyzoncie. Kontynuuj pociągiem do Monterosso, największego miasta Cinque Terre. Spaceruj po urokliwym miasteczku na własną rękę i zatrzymaj się, by skosztować pysznych smaków liguryjskiej kuchni. Udaj się na opcjonalną 45-minutową lekką wędrówkę przez oszałamiającą scenerię Cinque Terre. Pozwól swojemu przewodnikowi poprowadzić Cię przez tarasowe winnice i starożytne gaje oliwne ze spektakularnymi panoramicznymi widokami. Po wędrówce wróć do Monterosso i zrelaksuj się na plaży Fegina. Spaceruj promenadą i zatrzymaj się, aby odświeżyć się w jednej z wielu restauracji, pubów i lodziarni. Następnie wsiądź do pociągu jadącego do Manaroli i podziwiaj widok na maleńki port pełen kolorowych łodzi i tętniących życiem naturalnych formacji. Poświęć trochę czasu na spacer po okolicy i odkryj tę piękną wioskę.

Z Florencji: jednodniowa wycieczka autobusem do Cinque Terre

10. Z Florencji: jednodniowa wycieczka autobusem do Cinque Terre

Przeżyj niezapomnianą przygodę do Cinque Terre 5 z Florencji. Odkryj urocze wioski UNESCO Levanto, Monterosso, Vernazza, Manarola i Riomaggiore, które są zawieszone między morzem a lądem. Wybierz odkrywanie tych niesamowitych wiosek z wielojęzycznym przewodnikiem, który oprowadzi Cię po okolicy przez cały dzień lub znajdź czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Wybierz opcję pociągu i promu, aby przemieszczać się pociągiem z wioski do wioski i oglądać wybrzeże z wody. W ciągu dnia masz trochę wolnego czasu, aby cieszyć się tymi pięknie kolorowymi wioskami i skosztować pysznych regionalnych potraw, takich jak pasta al pesto, oliwki, focaccia lub wina. Jeśli wolisz odkrywać te wioski samodzielnie, możesz wybrać tanią opcję, która obejmuje tylko transfer z Florencji i możesz samodzielnie dotrzeć do wiosek, które wolisz.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Vernazza

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 68
Sortuj wg::
Strona 1 z 5

Niezwykłe doznania

Vernazza: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Vernazza

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Vernazza?

Najlepsze atrakcje to:

Vernazza: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Vernazza? Kliknij tutaj.

Vernazza: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 4765 opinii

Długi dzień, ale w 100% tego wart! Przewodnicy wykonali świetną robotę organizując tak wiele osób. Planowaliśmy wędrówkę, ale byliśmy wyczerpani i zrezygnowaliśmy. Nie żałuję, chociaż jestem pewien, że powiedzielibyśmy to samo, gdybyśmy pojechali. Jazda autobusem jest wygodna, a po drodze dzielą się zabawnymi faktami i historią. Owoce morza w wioskach są pyszne, więc cieszę się, że obiad zrobiliśmy sami. Widoki z restauracji, w której są, były piękne i musieliśmy wydać więcej $, niż gdybyśmy jedli z grupą. Warte $ dla nas, ale coś warte rozważenia, jeśli masz ograniczony budżet. Jeśli chcesz mieć podobny, piękny widok na lunch, musisz zapłacić wyższe ceny. Spakuj sandały lub ubranie na zmianę, jeśli chcesz wejść do wody i czuć się potem komfortowo. Emma była najlepszym przewodnikiem!! Dziękuję Ci za wszystko. Mack i ja świetnie się bawiliśmy.

Do naszego drogiego przewodnika ADO, co za fantastyczna robota! ⭐️ Wasze podejście do obsługi, Wasza wiedza i chęć wsparcia i wyjaśnienia wszelkich wątpliwości jest doskonała!!! Bardzo dobra wycieczka!! Uważaj na ludzi, którzy nie są w dobrym stanie (trzeba chodzić nawet, aby znaleźć ciężarówkę transportową, a następnie na stację i odwrotnie, plus miejsca, aby dostać się na punkty widokowe, wszystko bardzo dobrze jak na mój gust 5 gwiazdek! Gratuluję również ANGELICE, która choć nie była naszą przewodniczką, zawsze zwracała uwagę na ogólną obsługę uczestników wycieczki. Gorąco polecam! Zachowaj tego doskonałego ducha służby i życzliwości, otwierasz wiele drzwi ze swoimi przewodnikami "klientami wycieczki"

Mieliśmy dużą grupę z 3 przewodnikami, którzy byli doskonali - Emmą, Marco i Ado. Dzień był bardzo dobrze zorganizowany z naprawdę jasnymi instrukcjami dotyczącymi wszystkich przejść między miastami i rodzajami transportu. Wycieczka była dość brutalna po pierwszej stronie cypla, ale slushier na górze i pływanie na dole sprawiły, że było to warte zachodu, a na koniec wędrówka była dla nas punktem kulminacyjnym wycieczki.

Ado i Emma byli pomocni, zabawni i udzielali jasnych wskazówek na każdym kroku. Jeśli nigdy nie byłeś w Cinque Terre, jest to najlepszy przegląd w każdej wiosce! Oczywiście czas jest zawsze za krótki, ponieważ chcesz doświadczyć wszystkich pięciu. Później dowiesz się, jak samodzielnie wrócić do swojej ulubionej wioski.

Naprawdę fantastycznie, od odbioru przez naszą przewodniczkę Selenę do naszego powrotu do portu wycieczkowego wszystko było idealne. Naprawdę uważny na nasze potrzeby z jasnymi i precyzyjnymi wskazaniami. Dziękuję Ci za wszystko.