Atrakcje i wycieczki

Wenecja

Pozostałości średniowiecznej potęgi to tylko czubek góry lodowej w tym 1600-letnim mieście portowym.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

10 miejsc, które warto zobaczyć w Wenecji

Mało jest na świecie miast tak czarujących, pięknych i przesiąkniętych historią, jak Wenecja. Mając do wyboru tyle rzeczy, ciężko się zdecydować, dokąd pójść – oto nasza lista 10 miejsc, w których zwiedzając „pływające miasto” koniecznie musisz się zatrzymać!

 • Kanał Grande

  1. Kanał Grande

  Wenecki Kanał Grande to główny bulwar Wenecji – funkcję asfaltu pełni tu woda! Wsiądź do tramwaju wodnego, taksówki wodnej lub do jednej ze słynnych gondoli, i podziwiaj ciągnące się wzdłuż brzegów historyczne budynki!

 • Pałac Dożów

  2. Pałac Dożów

  Zachwyt, w jaki wprawi Cię ta przepiękna, marmurowa budowla, przebije tylko oniemienie, którego doznasz po zobaczeniu skarbów, które kryją się w środku – miłośnicy historii i sztuki klasycznej będą chcieli tu zamieszkać!

 • Bazylika św. Marka

  3. Bazylika św. Marka

  Ten przebogaty kościół to prawdziwa perła w koronie Wenecji. Wielopoziomowe kopuły, skomplikowane fasady, niesamowite mozaiki... istny cud italo-bizantyńskiej architektury!

 • Most Westchnień

  4. Most Westchnień

  Kiedy będziesz płynąć gondolą z ukochaną osobą, koniecznie przepłyńcie pod Mostem Westchnień – mieszkańcy Wenecji wierzą, że każdą parę, która się pod nim pocałuje, czeka szczęście i miłość na wieki!

 • Plac św. Marka

  5. Plac św. Marka

  Ten gigantyczny plac to największa ozdoba Wenecji. Napoleon był tak zachwycony jego piękną architekturą, że nazwał plac św. Marka „salonem Europy”.

 • Most Rialto

  6. Most Rialto

  Most Rialto to najstarszy i najbardziej uroczy most nad Kanałem Grande. Przyjdź rano, żeby uniknąć tłumów, i podziwiaj widoki – nie pożałujesz!

 • Lido di Venezia

  7. Lido di Venezia

  Odpocznij nieco od tłumów turystów – popłyń na małą, przeuroczą wyspę Lido. Dotarcie tam to kwestia krótkiego rejsu łódką z centrum – na miejscu czekają na Ciebie jedne z najlepszych (i najtańszych!) restauracji w Wenecji.

 • Teatro La Fenice

  8. Teatro La Fenice

  Nie musisz kochać opery, żeby zachwycić się okazałym Teatro La Fenice – jednym z najważniejszych i najbardziej cenionych miejsc w historii tej dziedziny sztuki.

 • Torcello

  9. Torcello

  Cicha i malownicza wyspa Torcello to idealne miejsce na relaksujący dzień. Koniecznie odwiedź znajdującą się na niej czarującą bazylikę i zachwyć się widokiem z dzwonnicy!

 • Gallerie dell’Accademia

  10. Gallerie dell’Accademia

  W zbiorach tego muzeum znajduje się wiele znakomitych okazów weneckiej sztuki. Rozmiary niektórych obrazów wystarczą, żeby wywołać niemy zachwyt – po wyjściu możesz potrzebować masażu karku!

Zaplanuj pobyt

 • Oszczędź na transporcie

  Ze względu na to, jak zbudowane jest miasto, pewnie będziesz korzystać z tramwajów wodnych („vaporetti”) częściej, niż się spodziewasz. Uważaj – możesz w ten sposób nadszarpnąć swój budżet. Dobrym pomysłem jest zakup biletów czasowych – bilet 12-godzinny kosztuje mniej więcej tyle samo, co 3 bilety na pojedynczą podróż. Im dłuższy okres podany jest na bilecie, tym bardziej się on opłaca; dostępne są nawet tygodniowe.

 • Jedz przy barze

  Jedzenie i napoje w Wenecji bywają bardzo drogie. W barach i restauracjach stoliki przeważnie są droższe – dobrym pomysłem jest zajęcie miejsca przy barze. Nieważne, czy chcesz zjeść posiłek, czy tylko wypić kawę – zawsze lepiej uniknąć przepłacenia nawet o 500%!

 • Podziwiaj widoki

  Oglądanie panoramy miasta z dzwonnicy na placu św. Marka to jedna z najpopularniejszych atrakcji Wenecji – zapłacisz za nią 8 EUR. Mamy dla Ciebie radę: udaj się do San Giorgio Maggiore – widok jest lepszy, a cena wynosi tylko 3 EUR.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najprzyjemniej jest od września do listopada.

Wenecja: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wenecja? Kliknij tutaj.

Wenecja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 80 272 opinii

Polecam organizacje wycieczki .Bardzo miła Pani przewodnik opowiadająca ciekawe i interesujące anegdoty .Ze względu na powódź wycieczka odbyła się tylko do Palcu Dodżow ,ale połowa pieniędzy została zwrócona .Polecam :)

Zawarte w audiobooku informacje zastępują każdego przewodnika ;) bardzo ładna teatrów-opera.Polecam

Śliczne muzeum ze wspaniałym balkonem z widokiem na Wenecję. Najprawdopodobniej wkrótce zatonie.

autobus odjeżdża punktualnie, wygodne miejsca, przystępna cena

Doskonałe jedzenie, świetna organizacja - uwielbiane t