Nekropolia watykańska

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Nekropolia watykańska: najlepsze atrakcje w pobliżu

Nekropolia watykańska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Bazylika Świętego Piotra, groby papieskie i wspinaczka na kopułę

Rzym: Bazylika Świętego Piotra, groby papieskie i wspinaczka na kopułę

Odkryj kultowe miejsca Rzymu w ramach tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po placu św. Piotra. Podziwiaj widoki na miasto ze szczytu bazyliki św. Piotra. Podziwiaj dzieła sztuki, takie jak wzruszający posąg Michała Anioła „Pieta”. Zejdź do podziemi bazyliki, aby odkryć miejsce ostatecznego spoczynku św. Piotra. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Piotra, a następnie rozpocznij wycieczkę, wchodząc na szczyt kopuły bazyliki. Obejrzyj imponujące mozaiki kopuły, po czym udaj się na górny balkon. Możesz stąd podziwiać wspaniałe widoki na miasto – Koloseum, Panteon i inne słynne zabytki. Zejdź do bazyliki i podziwiaj jej imponujące wnętrze oraz dowiedz się, dlaczego jej budowa trwała 150 lat. Spójrz na kolorowy marmur, złote sufity oraz misterne mozaiki. Poznaj ciekawostki na temat znajdujących się tu słynnych dzieł renesansowych i neoklasycznych artystów.  Następnie udaj się pod ziemię do zabytkowych grot bazyliki i odwiedź grób św. Piotra. Dotknij starożytnych murów oryginalnej bazyliki z IV wieku i podziwiaj piękne freski. Zakończ zwiedzanie na placu św. Piotra i zachwyć się jego majestatyczną architekturą. 

Rzym: Wczesna wizyta w Bazylice Świętego Piotra, wspinaczka na kopułę i zwiedzanie krypt

Rzym: Wczesna wizyta w Bazylice Świętego Piotra, wspinaczka na kopułę i zwiedzanie krypt

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu Placu Świętego Piotra wcześnie rano, aby rozpocząć wycieczkę po Bazylice Świętego Piotra. Gwarantuje to uniknięcie długich kolejek, które tworzą się na Placu Świętego Piotra w ciągu dnia! Zacznij od poruszania się po Bazylice, podziwiając szereg posągów, kaplic i miejsc pielgrzymkowych znajdujących się tutaj. Zejdź do podziemnych krypt, gdzie możesz zobaczyć setki papieży i członków rodziny królewskiej, którzy zostali pochowani od XI wieku. Twój przewodnik przedstawi historię i znaczenie tych krypt. Po zwiedzeniu krypt udaj się windą na pierwszy poziom kopuły. Posłuchaj swojego przewodnika, który podzieli się faktami i opowieściami o historii kopuły oraz wszystkim, co musisz wiedzieć o artystach i renesansowym przepychu kopuły. Z pierwszego poziomu kontynuuj wspinaczkę na szczyt kopuły. Wejdź po spiralnych schodach na balkon widokowy i podziwiaj niesamowite mozaiki przedstawiające świętych, wspaniałe łacińskie pismo otaczające kopułę i szczyt baldachimu Berniniego poniżej. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie we własnym tempie, a następnie udaj się nad podwójną strukturę kopuły i przejdź przez okna, które dają kuszący widok na dachy Watykanu poniżej. Po pokonaniu 320 schodów znajdziesz się na platformie widokowej 448 stóp nad podłogą bazyliki. Z tego punktu widokowego możesz podziwiać zapierające dech w piersiach i panoramiczne widoki na miasto, w tym Ogrody Watykańskie poniżej. Podziwiaj zabytki starożytnego Rzymu, takie jak Koloseum i Panteon. Jedynym punktem nad Tobą jest krzyż zawierający drewno z Prawdziwego Krzyża. Gdy będziesz gotowy do zejścia, schody zaprowadzą Cię bezpośrednio na piętro bazyliki, omijając konieczność ponownego ustawiania się w kolejce. Omiń długie kolejki, które być może widziałeś na Placu Świętego Piotra z góry i kontynuuj zwiedzanie Bazyliki we własnym tempie!

Watykan: Bazylika Świętego Piotra i dostęp do kopuły z audioprzewodnikiem

Watykan: Bazylika Świętego Piotra i dostęp do kopuły z audioprzewodnikiem

Wejdź do kultowej Kopuły Świętego Piotra i wyrusz we wciągającą podróż wzbogaconą o pouczający audioprzewodnik. We własnym tempie wejdź na szczyt kopuły, podziwiając jej architektoniczną wielkość podczas wspinaczki. Po drodze audioprzewodnik oświetla historię kopuły, szczegółowo opisując jej konstrukcję i wizjonerów stojących za jej projektem. Spójrz na panoramiczny punkt widokowy na szczycie kopuły, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Watykan i Rzym. Zejdź do serca bazyliki, gdzie napotkasz arcydzieła sztuki i architektury, z których każde ma do opowiedzenia własną historię. Posłuchaj audioprzewodnika, który pozostawi Cię z nowo odkrytym uznaniem dla Kopuły Świętego Piotra, jej roli w kształtowaniu religijnego i kulturowego krajobrazu Rzymu oraz trwałego dziedzictwa jej twórców. Niezależnie od tego, czy jesteś pobożnym pielgrzymem, czy ciekawskim podróżnikiem, pozostaniesz pod niezatartym wrażeniem, oferując głębsze połączenie z jednym z najbardziej szanowanych cudów architektury na świecie.

Rzym: Bazylika Świętego Piotra - ekspresowa wycieczka z przewodnikiem

Rzym: Bazylika Świętego Piotra - ekspresowa wycieczka z przewodnikiem

Spotkaj się z przewodnikiem i wyrusz na ekspresową wycieczkę po Bazylice Świętego Piotra. Po drodze przejdź przez Plac Świętego Piotra, słuchając, jak przewodnik przedstawia Ci najmniejsze państwo na świecie, Watykan. Wejdź do Bazyliki po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa i odkryj znajdujące się tu starożytne skarby. Poznaj historię kościoła i zobacz Pietę Michała Anioła, posągi Berniniego i niesamowite mozaiki zdobiące wielką kopułę. Następnie podążaj za swoim przewodnikiem, kierując się pod ziemię i wejdź do Grot Watykańskich. Odkryj grobowce papieskie znajdujące się pod Bazyliką Świętego Piotra, a także grób Świętego Piotra. Twoja ekspresowa wycieczka dobiega końca przy pobliskiej fontannie z wodą pitną. Z tego miejsca możesz zdecydować, czy chcesz ponownie odwiedzić kościół, czy kupić bilet, aby wspiąć się na kopułę i podziwiać panoramę Rzymu.

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bilet wstępu bez kolejki

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bilet wstępu bez kolejki

Zwiedzaj Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską z wcześniej zarezerwowanym biletem wstępu. Odkryj jedną z najobszerniejszych kolekcji sztuki na świecie, zawierającą arcydzieła z różnych epok i kultur, w tym starożytne egipskie artefakty i renesansowe obrazy. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki i uniknij konieczności czekania w kolejce po bilety, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu na zwiedzanie ogromnych zbiorów. Odkryj różnorodne eksponaty z artefaktami z różnych cywilizacji i kultur globalnych. Podziwiaj rozległe dzieła sztuki znajdujące się w muzeach. Przejdź się po wspaniałej Galerii Map. Dotrzyj do Kaplicy Sykstyńskiej, słynącej z sufitu namalowanego przez Michała Anioła. Podziwiaj freski zdobiące Kaplicę Sykstyńską, w tym kultowe "Stworzenie Adama".

Rzym: wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Piotra, grotach i placu

Rzym: wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Piotra, grotach i placu

Rozpocznij swoją wycieczkę na Placu Świętego Piotra i zafascynuj się jego tajemnicami architektonicznymi. Odkryj iluzje optyczne, jakie wymyślił jej projektant Bernini. Wejdź do Bazyliki i zachwyć się jej wspaniałością. Podziwiaj mozaiki wokół siebie i zobacz, dlaczego odbudowa zajęła 150 lat. Przejdź obok słynnych arcydzieł sztuki renesansowej i neoklasycznej ze swoim doświadczonym przewodnikiem. Stań przed harmonijnym baldachimem o wysokości 98,5 stóp i doceń ekspresyjną moc i delikatne piękno „Piety” Michała Anioła. Zakończ wycieczkę, schodząc do podziemnych grot, aby zobaczyć grób św. Piotra. Dotknij starożytnych murów oryginalnej bazyliki z IV wieku, podziwiając dzieła pięknych fresków wewnątrz.

Rzym: Bazylika św. Piotra i groby papieskie - wycieczka z przewodnikiem

Rzym: Bazylika św. Piotra i groby papieskie - wycieczka z przewodnikiem

Zwiedź Bazylikę Świętego Piotra podczas wycieczki z przewodnikiem po jej wspaniałym wnętrzu i podziemnych grobowcach papieskich. Zobacz dzieła takie jak Pieta Michała Anioła, posągi Berniniego i wspaniałe mozaiki. Rozpocznij od spotkania z przewodnikiem i krótkiej wycieczki orientacyjnej po Placu Świętego Piotra. Następnie wejdź do Bazyliki Świętego Piotra i poznaj historię Watykanu oraz budowę jego wspaniałej bazyliki. Zobacz niektóre ze wspaniałych atrakcji jej wnętrza, w tym Pietę Michała Anioła, posągi Berniniego i niesamowite mozaiki. Po dokładnym zwiedzeniu kościoła zejdź do grot watykańskich, gdzie zobaczysz grób św. Piotra, grobowce różnych papieży i pozostałe kolumny z oryginalnej bazyliki Konstantyna. W tym momencie wycieczka dobiegnie końca. Możesz zdecydować się na ponowne wejście do kościoła i spędzić więcej czasu w wolnym czasie lub kupić bilet, aby wspiąć się na kopułę, co pozwoli ci cieszyć się 360-stopniowym panoramicznym widokiem na Rzym.

Rzym: Bazylika św. Piotra i Groty Watykańskie - wycieczka z przewodnikiem

Rzym: Bazylika św. Piotra i Groty Watykańskie - wycieczka z przewodnikiem

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po Bazylice Świętego Piotra, starożytnej księdze cudów w Rzymie. Poznaj historię kościoła i zapoznaj się z Watykanem, najmniejszym państwem na świecie. Odkryj pozłacany sufit, iluzje optyczne, Pietę Michała Anioła, posągi Berniniego i niesamowite mozaiki, zanurzając się w świecie pełnym magii, duchowości i piękna. Po dokładnym zwiedzeniu kościoła udaj się do Grot Watykańskich. Zobacz grób św. Piotra, miejsce spoczynku 90 papieży i pozostałe kolumny z oryginalnej bazyliki Konstantyna. Zakończ wycieczkę przy wdzięcznej fontannie z wodą pitną. Na koniec skorzystaj z opcji powrotu do wnętrza kościoła i ponownego odwiedzenia tego, co widziałeś, lub wejdź na kopułę i podziwiaj panoramiczny widok na Rzym.

Rzym: Bazylika Świętego Piotra, Wspinaczka na Kopułę i Muzea Watykańskie

Rzym: Bazylika Świętego Piotra, Wspinaczka na Kopułę i Muzea Watykańskie

Rozpocznij swoją przygodę z Watykanem od wizyty w Bazylice i Kopule Świętego Piotra. Najpierw wejdź na kopułę, aby przyjrzeć się z bliska wewnętrznym mozaikom, podczas gdy audioprzewodnik opowiada o bogatej historii kościoła. Po zejściu z kopuły podziwiaj Pietę Michała Anioła, Baldacchino Berniniego oraz miejsca spoczynku św. Piotra i innych papieży. Skorzystaj z cyfrowej mapy i 27 wyznaczonych punktów odsłuchu w aplikacji, aby śledzić audiowycieczkę przez najważniejsze atrakcje bazyliki, w tym historyczne znaczenie Piety Michała Anioła i niezwykły chodnik pod tobą. O godzinie 12:00 zanurz się w rozległych salach Muzeów Watykańskich. Tutaj będziesz mieć okazję odwiedzić takie zabytki, jak imponujący Dziedziniec Watykański, Muzeum Pio-Clementino, Galeria Kandelabrów i wiele innych. Odkryj niezliczone skarby Watykanu podczas wizyty w Pokojach Rafaela, słynących z fresków wielkiego renesansowego Rafaela, w tym zachwycającej Szkoły Ateńskiej. Kontynuuj swoją podróż przez Apartamenty Borgia i podziwiaj iluzje optyczne w Sali Gobelinów. Na koniec podziwiaj Kaplicę Sykstyńską i Sąd Ostateczny Michała Anioła. Uzupełnij swoje doświadczenie z pomocą personelu Touristation, zapewniając płynną i wzbogacającą wizytę. Pamiętaj, że Bazylika Świętego Piotra jest kościołem i wstęp do niej jest bezpłatny, choć w sezonie kolejka może trwać nawet półtorej godziny.

Rzym: Wycieczka piesza do Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie

Rzym: Wycieczka piesza do Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie

Rozpocznij ekspresową wycieczkę po Bazylice Świętego Piotra, spotykając się z przewodnikiem na Placu Świętego Piotra. Przejdź przez Watykan, najmniejsze państwo świata, a przewodnik podzieli się z Tobą intrygującymi spostrzeżeniami na temat tego wyjątkowego miejsca. Po kontroli bezpieczeństwa wejdź do Bazyliki, aby podziwiać jej starożytne skarby, w tym słynną Pietę Michała Anioła i posągi Berniniego. Zejdź pod ziemię, aby zwiedzić Groty Watykańskie, gdzie czekają papieskie grobowce i grób Świętego Piotra. Zakończ wycieczkę w pobliżu orzeźwiającej fontanny, z możliwością ponownego odwiedzenia kościoła lub zakupu biletu na własny koszt, aby wspiąć się na kopułę i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Rzym.

Rzym: Najciekawsze atrakcje

Nekropolia watykańska: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Nekropolia watykańska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nekropolia watykańska? Kliknij tutaj.

Nekropolia watykańska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(4529 recenzji)

Treść była bardzo dobrze przedstawiona, kobieta była bardzo miła, podobała mi się ta wycieczka tylko w języku niemieckim, ale trudniej było zrozumieć wszystko po angielsku...

Wczesny czas rozpoczęcia pozwolił na zmniejszenie tłumu. Maria była bardzo kompetentna i przyjemna. Miałem wrażenie, że starała się zapewnić nam jak najlepsze wrażenia!

Wszystko było idealne! Łatwo znaleźć grupę. Bardzo podobał mi się przewodnik Marii. Świetna cena!

Najlepszym aspektem było to że wejście do bazyliki zajelo 15 minut i ominęliśmy wszelkie kolejki

Maria uroczo i kompetentnie pokonała czas oczekiwania - TOP!!!