Dodaj daty

Nekropolia watykańska

Nekropolia watykańska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra z kopułą i grobowcami papieskimi

1. Rzym: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra z kopułą i grobowcami papieskimi

Odkryj kultowe miejsca Rzymu w ramach tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po placu św. Piotra. Podziwiaj widoki na miasto ze szczytu bazyliki św. Piotra. Podziwiaj dzieła sztuki, takie jak wzruszający posąg Michała Anioła „Pieta”. Zejdź do podziemi bazyliki, aby odkryć miejsce ostatecznego spoczynku św. Piotra. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Piotra, a następnie rozpocznij wycieczkę, wchodząc na szczyt kopuły bazyliki. Obejrzyj imponujące mozaiki kopuły, po czym udaj się na górny balkon. Możesz stąd podziwiać wspaniałe widoki na miasto – Koloseum, Panteon i inne słynne zabytki. Zejdź do bazyliki i podziwiaj jej imponujące wnętrze oraz dowiedz się, dlaczego jej budowa trwała 150 lat. Spójrz na kolorowy marmur, złote sufity oraz misterne mozaiki. Poznaj ciekawostki na temat znajdujących się tu słynnych dzieł renesansowych i neoklasycznych artystów.  Następnie udaj się pod ziemię do zabytkowych grot bazyliki i odwiedź grób św. Piotra. Dotknij starożytnych murów oryginalnej bazyliki z IV wieku i podziwiaj piękne freski. Zakończ zwiedzanie na placu św. Piotra i zachwyć się jego majestatyczną architekturą. 

Rzym: Bazylika św. Piotra, wspinaczka na kopułę i wycieczka podziemna

2. Rzym: Bazylika św. Piotra, wspinaczka na kopułę i wycieczka podziemna

Wejdź na kopułę i podziwiaj widoki na Bazylikę św. Piotra, Watykan i Rzym. Zobacz z przewodnikiem wnętrze kopuły i krypty watykańskie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Piotra, a następnie udaj się na 1. piętro kopuły na taras widokowy. Podziwiaj niesamowite mozaiki przedstawiające świętych, wspaniałe łacińskie skrypty, które ozdabiają kopułę, a także widoczny na dole szczyt baldachimu Świętego Piotra autorstwa Berniniego. Posłuchaj opowieści przewodnika, dzięki którym poznasz historię kopuły i wszystko, co trzeba wiedzieć o jej twórcach i renesansowym splendorze. Na 1. piętrze wejdź spiralnymi schodami na szczyt kopuły i skorzystaj z czasu wolnego na zwiedzanie we własnym tempie. Następnie udaj się nad podwójną konstrukcję kopuły i przejdź obok okien, które zapewnią Ci wspaniałe widoki na watykańskie dachy. Po pokonaniu 320 schodów znajdziesz się na tarasie na wysokości ok. 137 metrów nad podłogą bazyliki. Z najwyższego punktu w Watykanie podziwiaj zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na miasto, w tym Ogrody Watykańskie. Patrząc z dużej odległości, podziwiaj zabytki starożytnego Rzymu, w tym Koloseum i Panteon. Jedynym wyższym punktem jest krzyż zawierający fragmenty Krzyża Prawdziwego. Po opuszczeniu kopuły nie musisz znowu ustawiać się w kolejce, aby wejść do bazyliki. Schody zaprowadzą Cię bezpośrednio do środka, więc unikniesz czekania w długiej kolejce, która widoczna była ze szczytu bazyliki. Przewodnik przeprowadzi Cię przez bazylikę. Podziwiaj rzeźby, kaplice oraz miejsca pielgrzymkowe, które się tutaj znajdują, a następnie zejdź do krypt. Tutaj zobacz miejsca, w których od XI wieku pochowano setki papieży i członków rodziny królewskiej.

Rzym: wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Piotra, grotach i placu

3. Rzym: wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Piotra, grotach i placu

Rozpocznij swoją wycieczkę na Placu Świętego Piotra i zafascynuj się jego tajemnicami architektonicznymi. Odkryj iluzje optyczne, jakie wymyślił jej projektant Bernini. Wejdź do Bazyliki i zachwyć się jej wspaniałością. Podziwiaj mozaiki wokół siebie i zobacz, dlaczego odbudowa zajęła 150 lat. Przejdź obok słynnych arcydzieł sztuki renesansowej i neoklasycznej ze swoim doświadczonym przewodnikiem. Stań przed harmonijnym baldachimem o wysokości 98,5 stóp i doceń ekspresyjną moc i delikatne piękno „Piety” Michała Anioła. Zakończ wycieczkę, schodząc do podziemnych grot, aby zobaczyć grób św. Piotra. Dotknij starożytnych murów oryginalnej bazyliki z IV wieku, podziwiając dzieła pięknych fresków wewnątrz.

Rzym: piesza wycieczka VIP z przewodnikiem po Bazylice Świętego Piotra i kopule

4. Rzym: piesza wycieczka VIP z przewodnikiem po Bazylice Świętego Piotra i kopule

Najsłynniejszy i największy plac Watykanu. Na środku ogromnego placu znajduje się obelisk z Egiptu (mający ponad 2500 lat). Rozpocznij swoją wycieczkę na Placu Świętego Piotra i poznaj wszechogarniający charakter jego majestatycznej architektury. Zrozum grę efektów wizualnych według pomysłu jej projektanta Berniniego i znajdź dwa „specjalne” miejsca na placu. Po wejściu do bazyliki odkryjesz piękne dzieła sztuki, które wypełniają jej przestrzeń. Spacerując po kolorowych marmurach, będziesz zahipnotyzowany ogromnymi wymiarami budynku i sufitami w całości pokrytymi złotem. Tutaj przewodnik poprowadzi Cię przez najważniejsze atrakcje. Odkryjesz niesamowity ołtarz papieski pod baldachimem Berniniego i podziwiasz inne ponadczasowe arcydzieło Michała Anioła, La Pietà, podczas zwiedzania najważniejszego kościoła w świecie chrześcijańskim. Zapraszamy do odwiedzenia Grot Papieskich, ogromnej krypty pod Bazyliką Świętego Piotra. Zbudowane 3 metry poniżej poziomu bazyliki, znajdują się tuż pod wielkim ołtarzem pośrodku nawy głównej. Można tu zobaczyć, gdzie od XI wieku pochowano setki papieży i członków rodziny królewskiej. Rozkoszuj się 360-stopniowym widokiem na marmurowe podłogi i przyjrzyj się z bliska mozaikom kopuły zaprojektowanym przez Michała Anioła. Z najwyższego punktu Watykanu podziwiaj zapierające dech w piersiach i panoramiczne widoki na miasto, w tym na ogrody watykańskie poniżej . Trzymaj aparat w gotowości, aby podziwiać piękne panoramiczne widoki.

Prywatna wycieczka po Kaplicy Sykstyńskiej wczesnym rankiem

5. Prywatna wycieczka po Kaplicy Sykstyńskiej wczesnym rankiem

Ciesz się Kaplicą Sykstyńską tak, jak robili to papieże i książęta: wcześnie rano. Ta prywatna wycieczka oferuje idealne warunki do zwiedzania Kaplicy Sykstyńskiej i innych dzieł o niezrównanej urodzie w Muzeach Watykańskich. Twój osobisty przewodnik pomoże Ci zwizualizować kontekst kulturowy, w którym powstały takie dzieła, zanurzając Cię w klimat renesansu. Ta ekskluzywna prywatna wycieczka po Watykanie pozwoli Ci odkryć ten okres w historii ludzkości, kiedy rozkwitowi sztuki towarzyszyła ewolucja nauki, razem kładąc podwaliny pod większość naszego współczesnego świata. Był to okres ogromnego entuzjazmu i niesamowitych innowacji. Ludzie renesansu nie tylko marzyli o zmianie świata, oni go zrewolucjonizowali. Prasa drukarska, mapy geograficzne, z którymi Kolumb dotarł do obu Ameryk, współczesna nauka, architektura, sztuka i współczesne poczucie piękna były tworami włoskiego renesansu. Niektóre z najważniejszych dzieł, które odkryjesz, takie jak ponadczasowe greckie arcydzieła, takie jak Laocoon, Belvedere Torso i Apollo Belvedere, zostały wykopane w czasach Michała Anioła i Rafaela, którzy studiowali je i podziwiali w tym samym kontekście architektonicznym w których zachowały się do dziś. Dzieła, które stworzyli, są owocem ich uważnych studiów. I tak ty również przejdziesz przez dziedziniec Pinecone, dziedziniec Belwederu i galerie gobelinów podczas prywatnej wycieczki po Watykanie, odkrywając wybór arcydzieł z przewodnikiem zdolnym do odtworzenia klimatu epoki, pomagając docenić pokoje Rafaela i Kaplica Sykstyńska w kontekście historycznym. Uwaga: Bazylika św. Piotra może podlegać nieplanowanym zamknięciom i późnym otwarciu z powodu ceremonii religijnych. Ponieważ często są to oferty last minute ze względów bezpieczeństwa, goście nie zostaną o tym powiadomieni z wyprzedzeniem. Zamiast tego otrzymasz pełne doświadczenie, bardziej szczegółowo zwiedzając Muzea Watykańskie.

Rzym: Prywatna 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

6. Rzym: Prywatna 2-dniowa wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Spędź 2 dni na zwiedzaniu Rzymu z przewodnikiem. Dołącz do tej prywatnej wycieczki, aby zobaczyć najpopularniejsze atrakcje Wiecznego Miasta, w tym Fontannę di Trevi, Piazza Navona, Muzea Watykańskie i wiele innych. Zacznij od Łuku Konstantyna i rozpocznij prywatną wycieczkę po Koloseum z najwyżej ocenianym lokalnym przewodnikiem. Poznaj historię tego niesamowitego pomnika, brutalność igrzysk i życie gladiatorów. Wybierz się na krótki spacer i odkryj zapierające dech w piersiach ruiny Forum Romanum. Następnie udaj się na historyczne Wzgórze Kapitolińskie i odpocznij w barze z przepięknym panoramicznym widokiem na miasto. Zatrzymaj się na obfity lunch w restauracji polecanej przez przewodnika, gdzie skosztujesz pysznych lokalnych potraw. Po obiedzie odwiedź Schody Hiszpańskie, Fontannę di Trevi, Piazza Sant'Eustachio, Piazza Navona i Campo de'Fiori. Zobacz Panteon i Świątynię Hadriana. Spaceruj po wspaniałym Piazza Farnese, aby zakończyć pierwszy dzień swojej 2-dniowej prywatnej wycieczki. Drugi dzień rozpocznij od wizyty w Muzeach Watykańskich, które szczycą się jedną z największych kolekcji sztuki na świecie. Odwiedź dziedziniec Belwederu, pokoje Rafaela i Kaplicę Sykstyńską, jeden z artystycznych cudów świata. Posłuchaj opowieści o kompozycji i niezwykłym życiu Michała Anioła, które pozwolą ci lepiej zrozumieć freski. Po obiedzie w tradycyjnej restauracji kontynuuj zwiedzanie Watykanu do Bazyliki św. Piotra i podziwiaj geniusz Berniniego, który zaprojektował plac i ogromną kolumnadę. Posłuchaj opowieści i legend o papieżach i artystach, którzy zmienili Watykan. Na koniec wybierz się na krótki spacer po Borgo Pio, ocalałej średniowiecznej części miasta. Zatrzymaj się w Castel Sant'Angelo, imponującej fortecy z widokiem na Tybr. Wejdź na szczyt zamku, aby podziwiać spektakularny widok na rzekę i Watykan.

Nekropolia watykańska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nekropolia watykańska? Kliknij tutaj.

Nekropolia watykańska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 4529 opinii

„Pomiń kolejkę” nie pomogło tutaj zbytnio. Bazylika jest bezpłatna, a wspinaczka bez windy jest tania. Wszyscy przechodzą przez te same linie bezpieczeństwa i tak samo czekają na wspinaczkę na kopułę. Zaletą jest to, że przewodnik opowiada o Bazylice, kopule, krypcie itp., Podczas gdy czekaliśmy prawie 2 godziny (Weekend Wszystkich Świętych 2022). Poranne oczekiwanie trwało 2,5 godziny tylko na bezpieczeństwo i więcej na wspinaczkę. Brutalny! Zrobiłbym tę wycieczkę po dodatkowe informacje, gdy czekaliśmy, ponieważ jeśli masz zamiar zrobić ten widok, czekanie jest nieuniknione. Po wspinaczce nadal zwiedzaliśmy bazylikę i ciekawe informacje wewnątrz bazyliki i krypty. Skończyliśmy dopiero „późno”, ale przewodnik nie wydawał się pospieszny. Mógł pominąć niektóre ze swoich planowanych przystanków i przemówień, ale zrobił dużo!! Ponieważ bazylika jest bezpłatna, wróciliśmy następnego dnia ze znacznie mniejszą liczbą osób i bardziej podobały nam się prace, ponieważ otrzymaliśmy fakty z poprz

Wycieczka z bardzo profesjonalnym przewodnikiem (Maria), bardzo zrozumiale opowiadała w języku angielskim o najmniejszych szczegółach. Z czystym sumieniem mogę polecić! Na pewno wrócimy do Bazyliki w 2025! :)

Było wszystko zgodne z opisem. Polecam każdemu kto wybiera się do Watykanu niezapomniane widoki z kopuły. Im wyżej tym bardziej wąsko super wrażenia!

Ciekawe uczucie przemieszczać się w ścianach kopuły . Niesamowite widoki . Przepiękna mozaika . Polecam .

Polecam, widok z kopuły Bazyliki jest niesamowity!