Dodaj daty

Groty Watykańskie

Groty Watykańskie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Rzym: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra z kopułą i grobowcami papieskimi

1. Rzym: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra z kopułą i grobowcami papieskimi

Odkryj kultowe miejsca Rzymu w ramach tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po placu św. Piotra. Podziwiaj widoki na miasto ze szczytu bazyliki św. Piotra. Podziwiaj dzieła sztuki, takie jak wzruszający posąg Michała Anioła „Pieta”. Zejdź do podziemi bazyliki, aby odkryć miejsce ostatecznego spoczynku św. Piotra. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Piotra, a następnie rozpocznij wycieczkę, wchodząc na szczyt kopuły bazyliki. Obejrzyj imponujące mozaiki kopuły, po czym udaj się na górny balkon. Możesz stąd podziwiać wspaniałe widoki na miasto – Koloseum, Panteon i inne słynne zabytki. Zejdź do bazyliki i podziwiaj jej imponujące wnętrze oraz dowiedz się, dlaczego jej budowa trwała 150 lat. Spójrz na kolorowy marmur, złote sufity oraz misterne mozaiki. Poznaj ciekawostki na temat znajdujących się tu słynnych dzieł renesansowych i neoklasycznych artystów.  Następnie udaj się pod ziemię do zabytkowych grot bazyliki i odwiedź grób św. Piotra. Dotknij starożytnych murów oryginalnej bazyliki z IV wieku i podziwiaj piękne freski. Zakończ zwiedzanie na placu św. Piotra i zachwyć się jego majestatyczną architekturą. 

Rzym: Watykan, Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra

2. Rzym: Watykan, Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra

Poznaj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Watykan podczas wycieczki z przewodnikiem po wszystkich jego najważniejszych skarbach. Odkryj Muzea Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra z szybkim wejściem, aby jak najlepiej wykorzystać swój dzień. Rozpocznij swoją przygodę od odkrycia arcydzieł sztuki w Muzeach Watykańskich autorstwa jednych z najwybitniejszych artystów na świecie. Podążaj za przewodnikiem w wybranym języku po najważniejszych obszarach muzeum, w tym Galerii Map i Galerii Gobelinów. Wejdź do Kaplicy Sykstyńskiej, aby kontemplować chwałę uznanego arcydzieła Michała Anioła „Sąd Ostateczny”, jednego z najsłynniejszych dzieł sztuki, jakie kiedykolwiek powstały. Następnie podziwiaj wspaniałe wnętrze Bazyliki św. Piotra z szybkim wejściem. Zachwyć się jednym z najświętszych miejsc na świecie i podziwiaj oszałamiającą „La Pieta” Michała Anioła.

Rzym: Bazylika Świętego Piotra, plac i groty - wycieczka z przewodnikiem

3. Rzym: Bazylika Świętego Piotra, plac i groty - wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Rzymie. Poznaj historię i tajemnice bazyliki św. Piotra, największej bazyliki na świecie. Podziwiaj wspaniałą architekturę, słynne dzieła sztuki oraz Groty Watykańskie. Dobierz do wycieczki dodatek w postaci biletu wstępu do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij podziwianie skarbów bazyliki. Poznaj przeszłość bazyliki św. Piotra. Zachwyć się jej wspaniałym wnętrzem, pełnym złota oraz oszałamiających kolorów. Zobacz dzieła sztuki Michała Anioła, Berniniego i Bramantego, które są centralnymi punktami kultu religijnego oraz doskonałymi przykładami piękna epoki renesansu i baroku. Po zwiedzeniu bazyliki udaj się do Grot Watykańskich, gdzie pochowano poprzednich papieży. Jeżeli zechcesz, pod koniec wycieczki możesz uzyskać wskazówki dotyczące zwiedzania kopuły bazyliki św. Piotra. Aby w pełni wykorzystać swoją wizytę w Watykanie, dodaj do wycieczki opcję z Muzeami Watykańskimi i Kaplicą Sykstyńską, które zwiedzisz po zakończeniu części z przewodnikiem. Z biletem wstępu bez kolejki i pomocą lokalnego opiekuna wycieczki zwiedzisz te miejsca w swoim tempie, bez konieczności czekania w długich kolejkach (ta część wycieczki odbywa się bez przewodnika).

Watykan: Wspinaczka na kopułę bazyliki i zwiedzanie z dostępem do grobowców papieskich

4. Watykan: Wspinaczka na kopułę bazyliki i zwiedzanie z dostępem do grobowców papieskich

Odkryj historię, sztukę i architekturę Watykanu. Odwiedź miejsca takie jak Plac Świętego Piotra i Bazylika w świetle poranka, zanim tłumy przybędą na cały dzień. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Piazza della Città Leonina i zanurz się w starożytną historię Watykanu. Podziwiaj posągowe kolumny i majestatyczne pilastry na Placu Świętego Piotra. Przejdź się chodnikiem w pobliżu pierwszego balkonu ozdobionego niesamowitymi freskami. Razem z doświadczonym przewodnikiem wejdź do Bazyliki bez kolejki i wejdź na szczyt Kopuły po 320 stopniach, gdzie w nagrodę otrzymasz widok na centrum miasta. Miej trochę wolnego czasu, aby podziwiać widoki na zabytki, takie jak rzymskie Koloseum i Panteon. W wolnym czasie zachwycaj się wnętrzami Bazyliki wypełnionymi arcydziełami takich mistrzów jak Bernini i Michał Anioł. Zobacz dzieła z okresu renesansu i baroku. Kontynuuj zwiedzanie historycznych Grot Watykanu, aby przyjrzeć się bliżej komnatom, kaplicom i papieskim grobowcom, w których spoczywa wielu papieży, członków rodziny królewskiej i innych dygnitarzy.

Rzym: wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Piotra, grotach i placu

5. Rzym: wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Piotra, grotach i placu

Rozpocznij swoją wycieczkę na Placu Świętego Piotra i zafascynuj się jego tajemnicami architektonicznymi. Odkryj iluzje optyczne, jakie wymyślił jej projektant Bernini. Wejdź do Bazyliki i zachwyć się jej wspaniałością. Podziwiaj mozaiki wokół siebie i zobacz, dlaczego odbudowa zajęła 150 lat. Przejdź obok słynnych arcydzieł sztuki renesansowej i neoklasycznej ze swoim doświadczonym przewodnikiem. Stań przed harmonijnym baldachimem o wysokości 98,5 stóp i doceń ekspresyjną moc i delikatne piękno „Piety” Michała Anioła. Zakończ wycieczkę, schodząc do podziemnych grot, aby zobaczyć grób św. Piotra. Dotknij starożytnych murów oryginalnej bazyliki z IV wieku, podziwiając dzieła pięknych fresków wewnątrz.

Watykan: wczesna wspinaczka na kopułę z bazyliką św. Piotra

6. Watykan: wczesna wspinaczka na kopułę z bazyliką św. Piotra

Twoja wycieczka rozpocznie się wcześnie rano w Watykanie, najmniejszym kraju na świecie. Spotkaj się ze swoim licencjonowanym, anglojęzycznym przewodnikiem przy Fontannie Tiare (Fontana delle Tiare), gdzie będzie Ci towarzyszyć oglądanie kopuły Bazyliki św. Piotra, najwyższej kopuły na świecie. Rozpocznij wspinaczkę na kopułę, słuchając fascynujących faktów i historii opowiadanych przez przewodnika. Omiń 231 stopni i wjedź windą na pierwszy poziom Kopuły, gdzie otworzą się drzwi do cudu, jakim jest Kopuła Michała Anioła. Stąd będziesz mógł podziwiać widoki na wnętrza Bazyliki z góry. Przyjrzyj się z bliska niesamowitym mozaikom, niesamowitym pismom łacińskim i zbadaj dach bazyliki. Zacznij wspinać się po 320 schodach po tych pięknie wykonanych i wąskich spiralnych schodach na sam szczyt kopuły. Ta dość męcząca wspinaczka z pewnością zrekompensuje energię włożoną w wejście na szczyt. Będziesz mógł podziwiać widok z najwyższego miejsca w Watykanie. Ten zapierający dech w piersiach widok panoramiczny na Watykan, jego wspaniałe ogrody i starożytny Rzym, w tym Koloseum i Panteon, będzie niepowtarzalną okazją. Po podziwianiu tego wspaniałego panoramicznego widoku z czegoś, co wydaje się być „szczytem świata”, będziesz mógł zejść na piętra Bazyliki św. Piotra, całkowicie unikając długich i męczących kolejek na zewnątrz. Pozwól swojemu przewodnikowi towarzyszyć Ci przez piękno tego wspaniałego dzieła architektonicznego, podziwianego i czczonego przez cały świat. Bazylika jest największym kościołem na świecie i sercem chrześcijaństwa, miejscem pielgrzymek, w którym co roku gromadzą się miliony ludzi. Przygotuj się na oczarowanie tym barokowym arcydziełem zaprojektowanym przez Berniniego i Bramantego oraz na podziwianie zapierających dech w piersiach dzieł sztuki, takich jak rzeźba Pieta Michała Anioła. Mówi się, że to wspaniałe dzieło Michała Anioła było idealną rzeźbą, która pomogła mu rozpocząć karierę, w przeciwieństwie do wszystkich poprzednich prac, które wykonał. Scena Piety przedstawia Matkę Boską trzymającą martwe ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu, śmierci i zdjęciu z krzyża, ale przed złożeniem do grobu. Jest to jedno z kluczowych wydarzeń z życia Dziewicy, znane jako Siedem Boleści Maryi, które były przedmiotem katolickich pobożnych modlitw, mówi się też, że jest to jedyny utwór, jaki Michał Anioł kiedykolwiek podpisał. Pochłonąwszy splendor, jakim jest ta wspaniała bazylika, udaj się do Grot Watykańskich, znanych również jako Groby Papieskie (jeśli są otwarte). Wewnątrz Grot znajdują się grobowce ponad 90 papieży, kilku monarchów i innych dostojników kościelnych, które pochodzą z X wieku. Groty Watykańskie są uważane za najczęściej odwiedzane miejsce w Watykanie i są absolutną koniecznością do odwiedzenia tego wspaniałego narodu.

Rzym: Prywatna wycieczka do Muzeów Watykańskich, Kaplicy Sykstyńskiej i Grobowców

7. Rzym: Prywatna wycieczka do Muzeów Watykańskich, Kaplicy Sykstyńskiej i Grobowców

Rozpocznij wycieczkę od spotkania z prywatnym przewodnikiem eksperta i pominięcia kolejki do Muzeów Watykańskich. Poznaj jedną z największych i najbardziej podziwianych kolekcji dzieł sztuki na świecie, zawierającą spektakularną gamę dzieł, od antycznych posągów po arcydzieła renesansu. Odkryj niektóre z najbardziej imponujących fresków Rafaela w Raphael Rooms, mając pod ręką prywatnego przewodnika, który przedstawi kontekst i informacje historyczne stojące za prezentowanymi pracami. Przejdź przez liczne galerie, zanim dotrzesz do Kaplicy Sykstyńskiej, najsłynniejszego pomieszczenia w Muzeach Watykańskich. Znany ze wspaniałych fresków sufitowych i ściennych Michała Anioła, podziwiaj „Stworzenie Adama” i „Sąd Ostateczny”. Dowiedz się o wyzwaniach i kontrowersjach związanych z ikonicznymi scenami Michała Anioła. Następnie przejdź do Bazyliki św. Piotra, kościoła w sercu zachodniego katolicyzmu. Odkryj kluczowy wkład Berniniego w urzekającą dekorację Bazyliki. Podziwiaj „Pietę” Michała Anioła i dowiedz się więcej o budowie Bazyliki. Uzupełnij swoje doświadczenie w Watykanie, schodząc do grobowców papieskich. Jest to wyjątkowy dodatek do standardowej wycieczki, dający możliwość odkrycia miejsca spoczynku wielu europejskich papieży i członków rodziny królewskiej. Poświęć chwilę na zastanowienie się nad długotrwałym znaczeniem Watykanu, gdy Twoja prywatna wycieczka dobiega końca.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 7
Sortuj wg:

Groty Watykańskie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Groty Watykańskie? Kliknij tutaj.

Groty Watykańskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 8862 opinii

Bardzo jestem zadowolona z wycieczki, polecam obejrzeć bazylikę i wejść na kopułę. Bardzo pozytywnie oceniam Pania Przewodnik Marie, serdeczna i przesympatyczna.

Świetny przewodnik! Niesamowita wiedza. Wspaniale poprowadzone. Jedynie trzeba zaplanować wiecej czasu. Nam zajęło 3.5 h

Ciekawe uczucie przemieszczać się w ścianach kopuły . Niesamowite widoki . Przepiękna mozaika . Polecam .

Przewodnik, Pani Donatella, bardzo miła i profesjonalnq

Polecam, widok z kopuły Bazyliki jest niesamowity!