Atrakcje i wycieczki
Varenna

Varenna: najczęściej polecane atrakcje

Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

Z Mediolanu: Jezioro Como i Bellagio - wycieczka autobusowa i prywatna wycieczka łodzią

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę autobusem z Mediolanu nad jezioro Como, które słynie ze wspaniałych willi i kolorowych ogrodów. Spaceruj po Como z przewodnikiem i zrelaksuj się na prywatnej wycieczce po jeziorze Como. Ciesz się zielenią w ogrodach Villa Olmo. Wyruszając z Mediolanu, dotrzyj do Como i rozpocznij wizytę od spokojnego spaceru po historycznym centrum miasta. Poznaj uroczy włoski ogród Villa Olmo. Następnie udaj się na spokojny, prywatny rejs po jeziorze. Zanurz się w rozległych widokach okolicy na ekskluzywnej prywatnej łodzi, która zabierze Cię do zaczarowanej wioski Bellagio. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie miasta, a następnie wróć prywatną łodzią.

Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como, St. Moritz i czerwony pociąg Bernina

Z Mediolanu: Rejs po jeziorze Como, St. Moritz i czerwony pociąg Bernina

Wsiądź do luksusowego autokaru i udaj się nad brzeg jeziora Como. Wejdź na pokład prywatnej łodzi i wypłyń na spokojne wody tuż po wschodzie słońca. Podczas rejsu podziwiaj widoki na malownicze wioski, takie jak Bellagio i słynne wille. Pojedziemy autobusem do St. Moritz, gdzie będziesz miał okazję zwiedzić niektóre z uroczych sklepów i zwiedzić miasto przed wejściem na pokład pociągu. Kontynuuj podróż panoramicznym czerwonym pociągiem Bernina. Podróżuj najwyżej położoną linią kolejową w Alpach, wspinając się na lśniące lodowce do wysokości 2256 metrów nad poziomem morza. Rób wspaniałe zdjęcia niesamowitych krajobrazów, przez które przejeżdżasz. Zapierająca dech w piersiach podróż pociągiem zanurzonym w górskiej scenerii, gdy pociąg wije się i wspina po tym dziewiczym krajobrazie. Gdy dotrzemy do celu, nasz autobus będzie czekał na nas, aby wrócić do Mediolanu. Pamiętaj, że plan zwiedzania może ulec zmianie, aby zagwarantować najlepsze wrażenia.

Z Mediolanu: Jednodniowa wycieczka nad jezioro Como i Bellagio z luksusowym rejsem

Z Mediolanu: Jednodniowa wycieczka nad jezioro Como i Bellagio z luksusowym rejsem

Podziwiaj wspaniałe górskie krajobrazy wokół jeziora Como podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Mediolanu. Podziwiaj śródziemnomorską i alpejską scenerię podczas letniego rejsu do Varenny i Bellagio. Rozpocznij podróż autobusem bezpośrednio z Mediolanu do Como. Dołącz do przewodnika podczas pieszej wycieczki, aby odkryć katedrę w Como i inne historyczne perełki. Wskocz na prywatną łódź wzdłuż jeziora i posłuchaj komentarza na żywo, podkreślającego najważniejsze wille, ogrody i inne miejsca. Zejdź na ląd w Varenna, przespaceruj się brukowanymi korytarzami tej malowniczej wioski i poczuj urok jej spokojnych uliczek. Wsiądź na kolejny prom do kolorowego Bellagio, uważanego za jedno z najpiękniejszych i najbardziej idyllicznych miast w regionie, i ciesz się 2 godzinami wolnego czasu. Zrelaksuj się i skosztuj regionalnego posiłku w jednej z lokalnych restauracji. Na koniec wsiądź do autobusu powrotnego do Mediolanu, gdzie możesz usiąść wygodnie i skorzystać z pokładowego Wi-Fi, aby podzielić się zdjęciami z niezapomnianego dnia.

Z Mediolanu: Mała grupa Como, Bellagio, Varenna, rejs statkiem

Z Mediolanu: Mała grupa Como, Bellagio, Varenna, rejs statkiem

Poznaj najsłynniejsze jezioro Włoch podczas 10-godzinnej wycieczki z przewodnikiem w małej grupie (maks. 12 osób). Unikaj pułapek turystycznych, tłumów i kolejek podczas dobrze zaplanowanej wycieczki z profesjonalnym lokalnym przewodnikiem. Podziwiaj Alpy, lokacje filmowe i wille celebrytów, najpiękniejsze historyczne wille i dołącz do rejsu statkiem po jeziorze. Swoją przygodę rozpoczniesz w pobliżu Piazza Duomo lub Dworca Centralnego w Mediolanie, gdzie spotkasz się ze swoim przewodnikiem - możesz wybrać jedno z dwóch różnych miejsc zbiórki. Następnie pojedziesz pociągiem ekspresowym nad jezioro Como (50 min). Będziesz cieszyć się wspaniałym rejsem promem wzdłuż jeziora z niesamowitymi malowniczymi widokami. Zanurz się w słynnym "złotym trójkącie" jeziora, znanym z niezwykłych willi i zapierających dech w piersiach wiosek, takich jak Bellagio i Varenna. Odkryj urocze butiki z lokalną sztuką i zatrzymaj się w restauracji nad jeziorem, aby skosztować autentycznej włoskiej kuchni. Twój przewodnik zasugeruje Ci kilka wspaniałych restauracji z widokiem na jezioro i zjesz lunch w Bellagio. Wycieczka obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem różnych części jeziora Como, w tym Bellagio i Varenna, wraz z przewodnikiem, aby podziwiać malownicze brukowane drogi, wypielęgnowane ogrody, piękne historyczne wille i panoramiczne widoki. Na koniec wycieczki wraz z przewodnikiem wsiądź do pociągu ekspresowego z powrotem do Mediolanu. Wycieczka zakończy się około godziny 18:30 na Dworcu Centralnym w Mediolanie. W okresie zimowym (od listopada do lutego) podczas tej wycieczki przejedziesz się kolejką linową na wzgórze Brunate, podczas gdy w sezonie (od połowy marca do listopada) będziesz cieszyć się większą ilością wolnego czasu, a także spacerem z przewodnikiem po Bellagio i Varenna, aby podziwiać piękne uliczki i wille.

Tremezzina: Bilet wstępu do muzeum i ogrodu Villa Carlotta

Tremezzina: Bilet wstępu do muzeum i ogrodu Villa Carlotta

Podziwiaj rzeźby i obrazy w Villa Carlotta, która została przekształcona w muzeum i odkryj piękno włoskiego ogrodu dzięki temu biletowi wstępu. Podziwiaj wspaniałe widoki na góry otaczające jezioro Como z ogrodu ze schodami, fontannami i rzeźbami w Tremezzinie. Daj się zahipnotyzować, podziwiając ponad 20 akrów ogrodu z kilkoma różnymi sekcjami. Przejdź się pod drzewami pomarańczy i kamelii, zobacz egzotyczne rośliny, zrób zdjęcia 150 odmian azalii, które olśniewają podczas kwitnienia, i odwiedź bambusowy ogród. Cofnij się w czasie wewnątrz willi, oglądając arcydzieła sztuki. Na początku XIX wieku Giovanni Battista Sommariva kupował obrazy i rzeźby od największych artystów swojej epoki, w tym od takich mistrzów jak Antonio Canova, Francesco Hayez i Bertel Thorvaldsen. Udaj się na drugie piętro, aby odwiedzić prywatne apartamenty ozdobione meblami i przedmiotami księżniczki Charlotte, która otrzymała willę w połowie XIX wieku jako prezent ślubny, kiedy poślubiła Jerzego II, wielkiego księcia Saksonii -Meiningen.

Z Mediolanu: Prywatna łódź do jeziora Como, Lugano i Bellagio

Z Mediolanu: Prywatna łódź do jeziora Como, Lugano i Bellagio

Poznaj ekscytujący wypad do Mediolanu, odkrywając szwajcarski i włoski krajobraz oraz kulturę. Ciesz się opowieściami przewodnika o zabytkach historycznych i podziwiaj zapierające dech w piersiach krajobrazy podczas podróży. Przyjedź do szwajcarskiego miasta Lugano, poświęć trochę wolnego czasu na zwiedzanie centrum miasta i skosztuj pysznej szwajcarskiej czekolady. Dotrzyj do delikatnej wioski Cadenabbia, skąd Twoja podróż się rozwinie, prowadząc Cię do czarującego celu Bellagio. Po dotarciu do Bellagio poczuj czarującą atmosferę tego wspaniałego miejsca, znanego jako "Perła Jeziora Como". Spaceruj po słynnych alejkach z kolorowymi domami, zrób niezapomniane zdjęcia wioski, a następnie delektuj się smacznym lunchem w lokalnych restauracjach Bellagio. Następnie kontynuuj wycieczkę naszym ekskluzywnym rejsem na pokładzie prywatnej łodzi, który oferuje wyjątkową perspektywę jeziora Como, pozwalając docenić harmonijne połączenie natury i architektury. Przepłyń przez wille z pięknymi ogrodami i naturalnym otoczeniem, takie jak Villa del Balbianello, znana z występów w filmach Star Wars i Casino Royale oraz Villa Balbiano znana z House of Gucci. Twoim ostatnim przystankiem jest Como, gdzie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem poznasz sztukę miasta i jego średniowieczną historię podczas spaceru po starożytnym placu. To dzień odkrywania kultury i piękna krajobrazów, którego nie zapomnisz!

Jezioro Como: Ogrody Villa del Balbianello z biletami na prom

Jezioro Como: Ogrody Villa del Balbianello z biletami na prom

Spaceruj po urokliwych ogrodach Villa del Balbianello podczas tej wycieczki z biletami promowymi w obie strony z Bellagio, Varenna, Tremezzo, Como lub Cernobbio. Zobacz, co sprawia, że willa jest popularnym miejscem do kręcenia filmów fabularnych i jej historyczne wieże, będące pozostałością po dawnym klasztorze franciszkańskim. Wsiądź na prom publiczny z wybranej lokalizacji początkowej i ciesz się przejażdżką po jeziorze Como. Podziwiaj piękne wille, eleganckie hotele, urocze wioski i oszałamiające naturalne krajobrazy. Dotrzyj do terminalu promowego Lenno i rozpocznij spacer do Villa del Balbianello. Spędź czas na samodzielnym zwiedzaniu willi, relaksując się w tarasowych ogrodach i podziwiając malowniczą architekturę. Gdy już nasycisz się tą malowniczą scenerią, wróć do terminalu promowego, aby złapać łódź powrotną. Wyrusz w 30-minutowy spacer z terminalu promowego Lenno do Villa del Balbianello. Przyjazd i wejście tylko do parku Villa del Balbianello. Około 30 minut spacerem od Villa del Balbianello do terminalu promowego Lenno. Rozkład rejsów promów od 24 czerwca 2024 r.: Z Bellagio: 10:30 - 10:55 Łódź publiczna na trasie Bellagio - Lenno 14:10 - 14:50 Łódź publiczna na trasie Lenno - Bellagio 14:45 - 15:14 Łódź publiczna na trasie Bellagio - Lenno 18:20 - 18:55 Łódź publiczna na trasie Lenno - Bellagio Z Varenny: 09:56 - 10:55 Łódź publiczna na trasie Varenna - Lenno 14:10 - 15:05 Łódź publiczna na trasie Lenno - Varenna 14:28 - 15:14 Statek publiczny na trasie Varenna - Lenno 18:20 - 19:08 Statek publiczny na trasie Lenno - Varenna Z Tremezzo: 10:45 - 10:55 Łódź publiczna na trasie Tremezzo - Lenno 14:10 - 14:20 Łódź publiczna na trasie Lenno - Tremezzo 15:05 - 15:14 Łódź publiczna na trasie Tremezzo - Lenno 18:20 - 18:30 Łódź publiczna na trasie Lenno - Tremezzo Z Como: 09:15 - 11:18 Statek publiczny Como - trasa Lenno 14:33 - 16:30 Łódź publiczna na trasie Lenno - Como Z Cernobbio: 09:29 - 11:18 Statek publiczny Cernobbio - trasa Lenno 14:33 - 16:18 Łódź publiczna na trasie Lenno - Cernobbio

Varenna: Wspólny rejs wycieczkowy po jeziorze Como

Varenna: Wspólny rejs wycieczkowy po jeziorze Como

Podziwiaj spektakularne widoki na zabytki jeziora Como podczas tego wspólnego rejsu statkiem wycieczkowym. Podziwiaj zabytkowe rezydencje, takie jak Villa Melzi, i spójrz na 3 odnogi jeziora z La Punta w Bellagio. Po wejściu na pokład w doku w Varenna, wypłyń na jezioro i zostaw miasto za sobą. Udaj się w kierunku restauracji La Punta w Bellagio, skąd możesz podziwiać 3 odnogi jeziora Como z jego centrum. Następnie opłyń Bellagio i wzdłuż "Perły Lario", podziwiając liczne zabytkowe rezydencje w okolicy, w tym Villa Melzi i jej malownicze ogrody, Villa Gerli i Villa Placida. Stamtąd udaj się na przeciwległe wybrzeże, aby podziwiać słynną na całym świecie Villa Carlotta, która charakteryzuje się wyjątkowym dziedzictwem historycznym i artystycznym. Następnie wróć do uroczej Varenny, gdzie wycieczka dobiegnie końca.

Varenna: Wspólny rejs wycieczkowy po jeziorze Como

Varenna: Wspólny rejs wycieczkowy po jeziorze Como

Poznaj niektóre z najważniejszych atrakcji jeziora Como podczas rejsu widokowego z Varenny. Podziwiaj spektakularne widoki historycznych rezydencji z wody i odkryj jedyną wyspę na jeziorze Como, wyspę Comacina. Po wejściu na pokład łodzi w doku w Varenna, zostaw miasto za sobą i wyrusz w podróż po jeziorze. Skieruj się w stronę restauracji La Punta w Bellagio, gdzie możesz podziwiać 3 odnogi jeziora Como z jego centrum. Opłyń Bellagio, a następnie omiń "Perłę Lario", podziwiając niezliczone historyczne rezydencje w okolicy, w tym Villa Melzi i jej malownicze ogrody, Villa Gerli i Villa Placida. Kontynuuj rejs do zatoki Lenno, gdzie możesz podziwiać Villa del Balbianello, znaną z występów w Gwiezdnych wojnach i Casino Royale, oraz Villa Balbiano, znaną natomiast jako miejsce kręcenia filmu House of Gucci. Następnie zobacz jedyną wyspę na jeziorze Como, wyspę Comacina, zanim miniesz kultową Villa Carlotta. Podziwiaj jej wyjątkowe dziedzictwo historyczne i artystyczne z jeziora, a następnie wróć do portu, aby opuścić statek. UWAGA: 90-MINUTOWA WSPÓLNA WYCIECZKA DO VARENNY MA 5-MINUTOWY PRZYSTANEK TECHNICZNY W BELLAGIO Z OPCJĄ WYSIADANIA W BELLAGIO LUB KONTYNUOWANIA I WYSIADANIA W VARENNIE.

Jezioro Como: Bilety wstępu do willi nad jeziorem z promami

Jezioro Como: Bilety wstępu do willi nad jeziorem z promami

Zwiedzaj kultowe wille nad jeziorem Como i malownicze miasteczka Bellagio, Varenna i Tremezzo w ciągu jednego dnia dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem biletom wstępu i transportowi promem. Zobacz Villa Melzi D'Eril, Villa Monastero i Villa Carlotta oraz ich ogrody, podróżując promem publicznym. Zacznij wycieczkę z przewodnikiem w Bellagio, Varenna lub Tremezzo. Spędź dzień na zwiedzaniu miast i ich willi we własnym tempie, skupiając się na tym, co Cię interesuje. Podróżuj po jeziorze Como, korzystając z publicznego promu, wygodnej usługi, która łączy trzy miasta, w których znajdują się wille. W Bellagio odkryj spektakularne ogrody neoklasycystycznej willi Melzi D'Eril. Podziwiaj rzeźby, mauretańską świątynię i nie tylko. W Varenna odwiedź Villa Monastero. Odkryj osiem wieków historii w dobrze utrzymanym Muzeum Domu, a następnie wybierz się na spacer po ogrodach botanicznych nad jeziorem. Na koniec, w Tremezzo, odwiedź piękną XVII-wieczną Villa Carlotta. Podziwiaj arcydzieła znanych artystów oraz bujne prywatne apartamenty i meble księżniczki Charlotty z Sachsen-Meiningen. Zanurz się w kalejdoskopie kolorów w ogrodach botanicznych. Sugerowany plan zwiedzania rozpoczynający się w Varennie - rozkład jazdy od 24 czerwca 2024 r: 10:00 Przyjazd do Varenny we własnym zakresie i bezpłatna wizyta w ogrodach Villa Monastero 11:15 - 11:51 Transfer łodzią publiczną na trasę Varenna - Villa Carlotta Czas wolny na zwiedzanie Villa Carlotta 13:45 - 14:15 Transfer łodzią publiczną na trasę Villa Carlotta - Bellagio Czas wolny na lunch w Bellagio Po obiedzie czas wolny na zwiedzanie ogrodów Villa Melzi D'Eril 16:20 - 16:35 Transfer łodzią publiczną na trasę Bellagio - Varenna Sugerowany plan zwiedzania rozpoczynający się w Bellagio - Rozkład jazdy od 24 czerwca 2024 r: 10:00 Przyjazd do Bellagio we własnym zakresie i bezpłatna wizyta w ogrodach Villa Melzi D'Eril 11:35 - 11:51 Transfer promem na trasę Bellagio - Villa Carlotta Czas wolny na zwiedzanie Villa Carlotta 13:45 - 14:50 Transfer łodzią publiczną żeglugi po jeziorze Como z Villa Carlotta - Varenna Czas wolny na lunch podczas wycieczki Czas wolny na zwiedzanie Villa Monastero 17:45 - 18:00 Transfer promem na trasę Varenna - Bellagio Sugerowany plan zwiedzania rozpoczynający się w Tremezzo - rozkład jazdy od 24 czerwca 2024 r: 10:00 Przyjazd we własnym zakresie do Villa Carlotta, Tremezzo i czas wolny na zwiedzanie 11:37 - 12:00 Transfer łodzią publiczną na trasę Villa Carlotta - Bellagio Czas wolny na lunch w Bellagio Po obiedzie wejście do ogrodów Villa Melzi D'Eril i czas wolny na zwiedzanie 14:50 -15:05 Transfer łodzią publiczną na trasę Bellagio - Varenna Wejście do Villa Monastero i czas wolny na zwiedzanie 16:40 - 17:36 Transfer łodzią publiczną na trasę Varenna - Villa Carlotta

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 146
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Varenna

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Varenna?

Najlepsze atrakcje to:

Varenna: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Varenna

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Varenna to:

Varenna – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Varenna?

Oto najlepsze atrakcje w: Varenna, gdy masz ograniczony budżet:

Varenna – zobacz wszystkie niedrogie atrakcje na GetYourGuide

Varenna: Najciekawsze atrakcje

Varenna: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Varenna: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Varenna? Kliknij tutaj.

Varenna: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(4131 recenzji)

Jestem naprawdę zaskoczony niektórymi negatywnymi komentarzami na temat tej wycieczki, ponieważ po wczorajszej wycieczce osobiście świetnie się bawiłem! Zacznijmy od tego, że autobus nie odjeżdżał ze stacji rano bez uprzedniego sprawdzenia, czy wszyscy są na pokładzie (w dwóch różnych miejscach odbioru). Nasz kierowca autobusu Mario skreślił moje nazwisko z posiadanej listy i zadzwonili do biura podróży, gdy zaginęli ludzie. Nigdy też nie opuszczaliśmy lokalizacji bez próby odnalezienia wszystkich. Firmę turystyczną łatwo było znaleźć na Dworcu Centralnym, ponieważ w oknie autobusu widniała tabliczka z informacją o trasie, a na ulicy widniała tabliczka z nazwą firmy turystycznej. Kiedy opuszczaliśmy miasto, nasza przewodniczka Claudia (która była wspaniała) przekazała nam informacje na temat mijanych zabytków. Tak, niektóre przystanki były krótkie, ale tego można było się spodziewać, ponieważ jest to tylko 10-godzinna wycieczka. Myślę, że to świetne wprowadzenie dla każdego, kto denerwuje się samotną podróżą po okolicy! Świetna wycieczka - polecam!

Wspaniała podróż!! Vivienne była fantastyczna i bardzo kompetentna. Mario był świetnym kierowcą 😁 Kilka wskazówek dla każdego, kto myśli o rezerwacji: - zabierz ze sobą jedzenie, aby mieć więcej czasu na zwiedzanie Como i Bellagio. Tak właśnie zrobiliśmy i w każdym miejscu spędziliśmy sporo czasu, a nie spędzaliśmy go w kolejkach do restauracji, ponieważ robi się bardzo tłoczno, zwłaszcza w Bellagio. - zabierz ze sobą ładowarki do telefonów. Autobus ma porty USB nad siedzeniami! Polecam w 100%. Nie zawiedziesz się! !

Wspaniała przejażdżka pociągiem z zapierającymi dech w piersiach widokami. Gorąco polecam to zrobić, jeśli masz czas.

Wspaniały przewodnik i kierowca. Michele i Simona sprawili, że nasz dzień!

Fantastycznie, jestem pod wrażeniem. Polecam każdemu. Rewelacja.