Vancouver
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Vancouver”

7 najciekawszych atrakcji Vancouver

Vancouver to wyjątkowa mieszanka kultury wielkomiejskiej i luzu zachodniego wybrzeża Kanady. To otoczone wiecznie zielonymi lasami i pasmem górskim North Shore Mountains miasto warto odwiedzić już dla samych krajobrazów, jednak widoki to nie jedyne atrakcje Vancouver.

Most wiszący Capilano

Jest to jedyne miejsce na świecie, w którym przejdziesz 70 m nad rzeką Capilano i obejrzysz występ kanadyjskich Indian. Do mostu wiszącego Capilano dojedziesz darmowym autobusem z centrum Vancouver.

Stadion BC Place

Poczuj się jak mieszkaniec Vancouver, oglądając mecz BC Lions lub Vancouver Whitecaps. Na tym ogromnym wielofunkcyjnym stadionie odbyła się ceremonia otwarcia XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Canada Place

Wyglądający jak statek Canada Place to jeden z kultowych budynków Vancouver. Przy okazji warto też obejrzeć widoki na port i panoramę miasta.

Stanley Park

Stanley Park to przyrodniczy raj w samym centrum miasta niemal całkowicie otoczony wodą. Można w nim jeździć na rowerze, biegać albo po prostu spacerować. Skorzystaj z komunikacji publicznej i zaoszczędź na parkingu.

Galeria Sztuki Vancouver

W ofercie Galerii Sztuki Vancouver znajdują się ciekawe wystawy, wykłady i wydarzenia publiczne, a także prace znanej malarki Emily Carr. We wtorki po godz. 17.00 galerię można zwiedzać bezpłatnie.

Muzeum Antropologii UBC

Muzeum to posiada przedmioty z całego świata, ale słynie ze swojej kolekcji totemów, biżuterii i wyrobów garncarskich Indian kanadyjskich z Wybrzeża Północno-Zachodniego.

Oceanarium Vancouver Aquarium

Olbrzymie Vancouver Aquarium znajduje się w Stanley Park. Na stronie internetowej oceanarium możesz podglądać białuchy i wydry morskie, a to dopiero przedsmak atrakcji!

Vancouver: Zaplanuj pobyt

Co zabrać ze sobą do Vancouver?

Temperatury w Vancouver są umiarkowane i rzadko spadają poniżej zera. Średnia temperatura to 10,5°C. Zabierz ze sobą kilka warstw ubrań oraz wiatrówkę albo kurtkę przeciwdeszczową, w zależności od pory roku. Nie zapomnij o wygodnej parze butów.

Kiedy najlepiej zwiedzać Vancouver?

Jedyną wadą klimatu morskiego jest pora deszczowa, która może trwać od października aż do marca. W mieście z pewnością nie zabraknie atrakcji w zadaszonych pomieszczeniach, ale idealne pory roku na wizytę w Vancouver to wiosna i lato. Opady deszczu w lecie są w Vancouver na drugim najniższym poziomie w całej Kanadzie.

Na ile dni przyjechać do Vancouver?

Radzimy spędzić w Vancouver przynajmniej 4 dni – nie odwiedzisz wszystkich atrakcji, ale wystarczy to na poznanie charakteru miasta.

Wycieczka do Victorii

Niedaleko Vancouver znajduje się Victoria – stolica Kolumbii Brytyjskiej położona na wyspie Vancouver Island. Jest to zupełnie inne miasto, pełne kawiarni, sklepów z antykami i brytyjskiej atmosfery. Rejs promem trwa 90 minut, a na dojazd do portów z każdego z miast potrzeba 45-75 minut, więc warto rozważyć nocleg.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  CAD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-08:00)
 • Kod kraju
  1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Dzięki łagodnej pogodzie Vancouver można zwiedzać przez cały rok.

Vancouver: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Vancouver

Vancouver: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Vancouver?  Kliknij tutaj.


Vancouver
4.6
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 200