Dodaj daty

Valley Temple of Khafre

Valley Temple of Khafre – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Hurghada: Wycieczka do Kairu i Gizy z lunchem BBQ

1. Hurghada: Wycieczka do Kairu i Gizy z lunchem BBQ

Odkryj "Miasto Tysiąca Minaretów" podczas całodniowej wycieczki po Kairze z transferem autobusem w obie strony z Hurghady. Zrelaksuj się w klimatyzowanym komforcie podczas długiej podróży z Hurghady, podziwiając widoki na Zatokę Sueską. Towarzyszyć Ci będzie przewodnik transferowy, który będzie Ci towarzyszył w podróży do momentu spotkania z przewodnikiem egiptologiem. Po przybyciu na miejsce spotkasz swojego prywatnego przewodnika egiptologa, który zabierze Cię na płaskowyż Giza, aby zobaczyć najstarszy z 7 cudów starożytnego świata. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na piramidy w Gizie podczas zwiedzania świątyń grobowych Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Poznaj historię budowy świątyń i posłuchaj opowieści kryjących się za ich legendami. Kontynuuj zwiedzanie Wielkiego Sfinksa, gigantycznego posągu leżącego mitycznego zwierzęcia z ciałem lwa i twarzą faraona Khafre. Idź do Świątyni Doliny naprzeciwko, przypisywanej faraonowi Khafre, i podziwiaj wyczyn starożytnej inżynierii. Następnie zrób sobie 30-minutową przerwę na lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejedź do centrum Kairu, aby odkryć artefakty w Muzeum Egipskim na placu Tahrir z szybkim wejściem. Możesz także dodać rejs po Nilu i przejażdżkę na wielbłądzie do swojej wycieczki podczas rezerwacji. Zaprojektowane przez francuskiego architekta Marcela Dourgnona zbiory muzeum liczą ponad 120 000 arcydzieł z okresu od predynastycznego do faraońskiego i grecko-rzymskiego. Dowiedz się więcej o sztuce mumifikacji starożytnego Egiptu przed transferem powrotnym do Hurghady. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji, zatrzymaj się na zakupy przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Hurghady.

Z Kairu: Piramidy w Gizie, Sfinks, Sakkara i wycieczka do Memfis

2. Z Kairu: Piramidy w Gizie, Sfinks, Sakkara i wycieczka do Memfis

Wyrusz w klimatyzowanym pojeździe na wycieczkę po Gizie z Kairu lub Gizy. Posłuchaj komentarza swojego przewodnika, odwiedzając starożytne cuda architektury, w tym Sfinksa, piramidy w Gizie i świątynię, a następnie zjedz lunch i zrób zakupy. Skorzystaj z odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie. Odwiedź piramidę schodkową Dżesera, najstarszą wciąż istniejącą kolosalną kamienną budowlę w Egipcie (2630 r. p.n.e.) zbudowaną dla króla Dżesera. Następnie odwiedź Memfis, pierwszą stolicę po zjednoczeniu Górnego i Dolnego Egiptu w 3100 r. p.n.e., i zobacz olbrzymi posąg Ramzesa II. Zjedz lunch w lokalnej restauracji i odwiedź piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Następnie obejrzyj Sfinksa, wapienny posąg mitycznego stwora z głową faraona i ciałem lwa. Zwiedź kompleks cmentarny obejmujący świątynię grobową oraz piramidy Chefrena.  Wycieczka obejmuje także czas wolny na samodzielne zakupy i targowanie się ze sprzedawcami. Gdy skończysz zwiedzać, wróć do swojego miejsca zakwaterowania w Kairze lub Gizie.

Hurghada: 1-dniowa wycieczka samolotem do Kairu

3. Hurghada: 1-dniowa wycieczka samolotem do Kairu

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po Kairze z Hurghady. Podróżuj samolotem i odwiedź piramidy w Gizie i Sfinksa. Zjedz lunch w restauracji i odkryj skarby Muzeum Egipskiego. Po przybyciu do Kairu powita Cię egiptolog, który będzie Ci towarzyszył podczas całej wycieczki. Wycieczka rozpoczyna się w Gizie, gdzie można podziwiać słynne i imponujące piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, a także światowej sławy Sfinksa. Wycieczka obejmuje również wizytę w Valley Temple. Po przerwie na pyszny lunch wsiądź do typowej łodzi Felucca, aby przepłynąć Nil do miasta (opcjonalnie). Kontynuacja wycieczki do Muzeum Egipskiego. Tutaj możesz podziwiać skarby młodego faraona Tutanchamona z ponad 120 000 arcydzieł sztuki egipskiej i artefaktów. Po południu można wybrać się na zakupy na targ Khan el-Khalili. Pod koniec wycieczki zostaniesz przewieziony na lotnisko w Kairze, aby złapać lot powrotny do Hurghady, a następnie bezpośredni transfer do hotelu.

Z Hurghady: Piramidy i Muzeum w Kairze z rejsem po Nilu

4. Z Hurghady: Piramidy i Muzeum w Kairze z rejsem po Nilu

Odbierz się z hotelu w Hurghadzie wygodnym, klimatyzowanym autobusem i udaj się do Kairu. Podczas jazdy możesz podziwiać widoki na Zatokę Sueską i usłyszeć zabawne fakty od swojego przewodnika. W Kairze spotkaj się z przewodnikiem egiptologiem i udaj się do centrum Kairu, aby odkryć artefakty w Muzeum Egipskim na placu Tahrir. Omiń długi czas dzięki szybkiemu wejściu i poznaj sztukę mumifikacji starożytnego Egiptu. Po wizycie w muzeum udaj się na niezapomniany 30-minutowy rejs po słynnej rzece Nil. Następnie zrób sobie 1-godzinną przerwę na lunch w lokalnej restauracji, a następnie udaj się na płaskowyż Giza, aby zobaczyć najstarszy z 7 cudów starożytnego świata. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na piramidy w Gizie podczas zwiedzania świątyń grobowych Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Dowiedz się, jak zbudowano świątynie i posłuchaj historii kryjących się za ich legendami. Kontynuuj zwiedzanie Wielkiego Sfinksa i podziwiaj ten słynny posąg. Zakończ swój pobyt w starożytnym Egipcie, zatrzymując się w Świątyni Doliny, przypisywanej faraonowi Khafre, i podziwiaj ten wyczyn starożytnej inżynierii. Jeśli chcesz, przedłuż swoją wizytę o przejażdżkę na wielbłądzie lub konno po pustyni (dostępne jako dodatek). Po odwiedzeniu wszystkich atrakcji, zatrzymaj się na zakupy przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Hurghady.

Z Hurghady: Piramidy i Muzeum Wycieczka w małej grupie vanem

5. Z Hurghady: Piramidy i Muzeum Wycieczka w małej grupie vanem

Twoja wycieczka rozpocznie się wcześnie rano od odbioru z hotelu w Hurghadzie. Korzystanie z vana dla małej grupy pozwala na bardziej spersonalizowane doświadczenie. Ciesz się wygodną jazdą vanem podczas podróży z Hurghady do Kairu. Podróż może potrwać kilka godzin, więc wskazane jest zabranie ze sobą przekąsek i wody. Po przybyciu do Kairu możesz zapłacić za wstęp z góry lub gotówką. Udaj się bezpośrednio na płaskowyż Giza, aby zwiedzić słynne piramidy w Gizie. Podziwiaj Wielką Piramidę Khufu, Piramidę Khafre, Piramidę Menkaure i kultowego Sfinksa. Skorzystaj z opcjonalnej przejażdżki na wielbłądzie po płaskowyżu Giza, oferując wyjątkową perspektywę piramid. Po obiedzie udaj się do Muzeum Egipskiego na placu Tahrir. Poznaj ogromną kolekcję starożytnych artefaktów, w tym skarby z grobowca Tutanchamona, posągi i mumie. Wyjedź z Kairu i wróć do Hurghady vanem. Ciesz się malowniczymi widokami podczas podróży powrotnej.

Kair: Przygoda z piramidami na quadach i opcjonalna przejażdżka na wielbłądzie

6. Kair: Przygoda z piramidami na quadach i opcjonalna przejażdżka na wielbłądzie

Zwiedzaj starożytne piramidy Egiptu, w tym Wielką Piramidę w Gizie i słynnego na całym świecie Wielkiego Sfinksa w Gizie podczas tej wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem. Przemierzaj pustynię na quadzie, a później skorzystaj z opcjonalnej przejażdżki na wielbłądzie. Po odbiorze z miejsca zakwaterowania w Kairze lub Gizie, ciesz się klimatyzowaną przejażdżką do obszaru piramid. Po przybyciu na miejsce wskocz na quada i poznaj piramidy w Gizie z bliska. Przejedź się quadem wokół piramid i podziwiaj wspaniałość piramid Cheopsa, Mykerinusa i Chefrena spoza obszaru piramid. Później ciesz się orzeźwiającym powitaniem z tradycyjną herbatą, a także butelką wody mineralnej lub napoju bezalkoholowego podczas krótkiego odpoczynku na szczycie pustyni. Następnie, po powrocie quadem, przygotuj się na opcjonalną przejażdżkę na wielbłądzie. Poznaj okolicę w bardziej starożytny i tradycyjny sposób na grzbiecie wielbłąda. Będziesz wędrować po okolicy w znacznie wolniejszym tempie, aby uzyskać zupełnie inne wrażenia. Podziwiaj wytrzymałość starożytnych budynków, które stoją od tysięcy lat i zobacz kultowego Wielkiego Sfinksa w Gizie. Pod koniec wycieczki combo ciesz się wygodną jazdą z powrotem do miejsca zakwaterowania w Kairze lub Gizie.

Zatoka Makadi: Wycieczka 1-dniowa do Kairu i Gizy z lunchem

7. Zatoka Makadi: Wycieczka 1-dniowa do Kairu i Gizy z lunchem

Poznaj Kair, znany jako "miasto tysiąca minaretów", podczas całodniowej wycieczki, która obejmuje transfer w obie strony z Makadi Bay. Zrelaksuj się w wygodnym, klimatyzowanym vanie, obserwując morze i góry podczas podróży do Kairu. Jak tylko dotrzesz na miejsce, Twój przewodnik egiptolog spotka się z Tobą i zabierze Cię do centrum Kairu, gdzie możesz odkrywać artefakty w Muzeum Egipskim na placu Tahrir z szybkim wejściem. Muzeum posiada kolekcję ponad 120 000 arcydzieł z okresu od predynastycznego do faraońskiego i grecko-rzymskiego. Przyjrzyj się sztuce mumifikacji starożytnego Egiptu. Następnie będziesz miał okazję cieszyć się wycieczką łodzią po Nilu. Następnie zrób sobie 30-minutową przerwę na lunch w lokalnej restauracji. Następnie udaj się na płaskowyż Giza, aby zobaczyć najstarszy z 7 cudów starożytnego świata. Zwiedź świątynie grobowe Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa, aby podziwiać wspaniałe widoki na piramidy w Gizie. Poznaj historię budowy świątyń i posłuchaj opowieści kryjących się za ich legendami. Udaj się w kierunku Wielkiego Sfinksa, masywnego posągu przedstawiającego mityczną bestię leżącą na ciele lwa z twarzą faraona Khafre. Podziwiaj starożytny wyczyn inżynieryjny w Świątyni Doliny naprzeciwko, która prawdopodobnie została zbudowana przez faraona Khafre. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji udaj się na zakupy przed powrotem do Makadi Bay.

Kair: Piramidy, muzeum i bazar - prywatna wycieczka, wstęp i lunch

8. Kair: Piramidy, muzeum i bazar - prywatna wycieczka, wstęp i lunch

Rozpocznij od odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie przez przewodnika, aby rozpocząć całodniową wycieczkę do piramid w Gizie, gdzie odwiedzisz Wielkie Piramidy - Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, a następnie odwiedź Świątynię Doliny, w której kapłani zmumifikowali martwe ciało króla Chefrena. Tam również będziesz miał okazję przyjrzeć się z bliska Sfinksowi - legendarnemu strażnikowi, który stoi przy ogromnym kompleksie pogrzebowym z ciałem lwa i głową króla Chefrena. Następnie kontynuuj wycieczkę do Egipskiego Muzeum Starożytności. Wyświetla największe i najcenniejsze przedmioty sztuki egipskiej na świecie. Eksponuje rzadką kolekcję ponad 250 000 autentycznych artefaktów, które sięgają 5000 lat wstecz, w tym ekskluzywną wystawę poświęconą Tutanchamonowi - kolekcji skarbów, złota i biżuterii, które zostały pochowane w jego grobowcu przez ponad 3500 lat, zanim zostały odkryte w 1920 roku, kiedy jego grobowiec został odkopany. Następnie odwiedź bazar Khan El Khalili. Liczne sklepy w tej dzielnicy znane są z handlu wyrobami z mosiądzu, miedzi, perfum, skóry, srebra, złota, antyków i wielu innych. Wycieczka kończy się w hotelu klienta w Kairze.

Kair: Prywatna jednodniowa wycieczka do piramid, Sakkary i Dahszur

9. Kair: Prywatna jednodniowa wycieczka do piramid, Sakkary i Dahszur

Odwiedź Wielkiego Sfinksa, piramidy w Gizie i Nekropolię w Dahszur podczas jednodniowej wycieczki z Kairu z przewodnikiem. Odbierz z hotelu w Kairze klimatyzowanym samochodem i udaj się w fascynującą i charakterystyczną przeszłość Egiptu. Twoim pierwszym przystankiem będzie słynna Piramida w Gizie, która obejmuje także piramidy Mykerinusa, Cheopsa i Chefrena. Zwróć szczególną uwagę, gdy Twój przewodnik egiptologa odkrywa jego niesamowite sekrety. Rób zdjęcia, jadąc na wielbłądzie, na tle ogromnych piramid w Gizie. Przejdź dalej do Wielkiego Sfinksa, masywnej rzeźby z wapienia, która powstała w 2500 roku p.n.e. i przedstawia głowę króla Chefrena i ciało lwa. Następnie odwiedź Świątynię w Dolinie, w której dokonano mumifikacji faraona i jego rodziny. Następnie zobacz piramidę schodkową Zosera w Sakkarze, jeden z pierwszych przykładów masywnych kamieni ze starożytnego Egiptu. Po zwiedzaniu odwiedź pobliską restaurację na pyszny lunch. Po obiedzie odwiedź Czerwoną Piramidę w Dahszur zbudowaną z czerwonego wapienia. Podziwiaj tę imponującą konstrukcję, która jest trzecią co do wielkości piramidą egipską. Na koniec odwiedź Nekropolię Dahszur, położoną na pustyni na zachodnim brzegu Nilu. Słynie z licznych piramid, w tym dwóch najstarszych, największych i najlepiej zachowanych w całym Egipcie. Pod koniec wycieczki zostań wysadzony z powrotem do hotelu w Kairze.

Z El Gouna: Jednodniowa wycieczka z lunchem do Kairu i Gizy

10. Z El Gouna: Jednodniowa wycieczka z lunchem do Kairu i Gizy

Odkryj "Miasto Tysiąca Minaretów" podczas całodniowej wycieczki do Kairu z transferem autobusowym w obie strony z El Gouna. Zrelaksuj się w klimatyzowanym komforcie podczas długiej podróży z El Gouna, podziwiając widoki na Zatokę Sueską. Twój prywatny przewodnik egiptolog przywita Cię po przyjeździe i zabierze do centrum Kairu, aby odkryć artefakty w Muzeum Egipskim na placu Tahrir z szybkim wejściem. Możesz także dodać rejs po Nilu i przejażdżkę na wielbłądzie do swojej wycieczki podczas rezerwacji. Zaprojektowane przez francuskiego architekta Marcela Dourgnona zbiory muzeum liczą ponad 120 000 arcydzieł z okresu przeddynastycznego, faraońskiego i grecko-rzymskiego. Dowiedz się więcej o sztuce mumifikacji starożytnego Egiptu Następnie udaj się na płaskowyż w Gizie, aby zobaczyć najstarszy z 7 cudów starożytnego świata. Podziwiaj inspirujące widoki na piramidy w Gizie podczas zwiedzania świątyń grobowych Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Poznaj historię budowy świątyń i posłuchaj opowieści kryjących się za ich legendami. Przejdź do Wielkiego Sfinksa, gigantycznego posągu leżącego mitycznego zwierzęcia z ciałem lwa i twarzą faraona Chafre. Idź do Świątyni Doliny naprzeciwko, przypisywanej faraonowi Khafre, i podziwiaj wyczyn starożytnej inżynierii. Zrób pamiątkowe zdjęcia, a następnie zrób sobie 30-minutową przerwę na lunch w pobliskiej restauracji. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji udaj się na zakupy, a następnie wróć do El Gouna.

Liczba znalezionych atrakcji: 222
Sortuj wg::

Valley Temple of Khafre: najlepsze atrakcje w pobliżu

Valley Temple of Khafre: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Valley Temple of Khafre? Kliknij tutaj.

Valley Temple of Khafre: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(3725 recenzji)

Podróż była bardzo udana, to długa podróż z Hurghady do Kairu, podróż zajęła nam prawie 7 godzin, ale było warto. Kierowcy byli bardzo ostrożni i uprzejmi, a przewodnik był bardzo profesjonalny, zatrzymaliśmy się kilka razy na przerwy i toaleta. Piramidy w Gizie są piękne, ale uważajcie na smyczy wielbłąda, bo zabrali nam 30 dolarów tylko za zrobienie nam zdjęć, tak jak na początku próbowaliśmy dać pieniądze w podziękowaniu, ale odmówili i po tym trochę trochę nas odciągają od ludzi, próbują oszukać mojego męża i zabrali mu więcej pieniędzy (ale w końcu zrobili dobre zdjęcia 😂). Zatrzymaliśmy się także w muzeum w Kairze, na rejs łodzią po Nilu i lunch przed wyjazdem do Gizy. Polecam tego chłopaki👌. Po prostu bądź gotowy na długi dzień z czasem odbioru o 1 w nocy 😃

wycieczka była bardzo dobrze skoordynowana, odbiór był punktualny, a obaj kierowcy byli bardzo mili i pełni szacunku. Otrzymaliśmy pudełka z przekąskami i napojami i po kilku przystankach dotarliśmy do Kairu, gdzie spotkaliśmy naszą przewodniczkę Fatimę. Wspaniale wyjaśniła nam wszystko w muzeum i piramidach po doskonałym niemieckim i cała grupa świetnie się bawiła! W międzyczasie zatrzymaliśmy się w restauracji i zjedliśmy pyszny posiłek w formie bufetu. To była wspaniała wycieczka, która była tego warta! Polecam każdemu i zrobiłbym to jeszcze raz. W autobusie jechały w sumie 3 pary, w tym dzieci, więc był to idealny rozmiar

Przewodnik Ahmed był najlepszy. Wszystko dokładnie i dokładnie wyjaśnił. Na początku wydawało się, że jest trochę pośpiesznie, może dlatego, że przyjechaliśmy później, ale Ahmed był świetny. Chronił nas przed ulicznymi oszustami i pomagał nam targować się, gdy było to konieczne. Kierowcy, którzy zawiozli nas do Kairu i z powrotem, również byli bardzo eleganccy. Chętnie poleciłbym zarówno przewodnika, jak i kierowcę.

To był imponujący dzień, a to, co zobaczyliśmy, było fascynujące. Przewodnik opiekował się nami i bardzo dobrze nam towarzyszył. To wszystko było tak imponujące, że nie możemy przestać się tym zachwycać

Nasza podróż była miła, ponieważ przewodnik sprawił, że poczuliśmy się niesamowicie. Był bardzo miłą osobą, a otrzymane informacje były dobre.