Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Valle de la Luna, La Paz

Valle de la Luna, La Paz – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

La Paz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po górach Chacaltaya i Dolinie Księżycowej

1. La Paz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po górach Chacaltaya i Dolinie Księżycowej

Góra Chacaltaya znajduje się 27 km od centrum La Paz, jest to góra o wysokości 5400 m n.p.m., była najwyższym stokiem świata. Obecnie jest to wspaniały punkt widokowy na pasmo górskie, różnokolorową lagunę, miasto La Paz, jezioro Titicaca i wyżyny boliviano. Ciesz się chodzeniem na wysokości góry. Trudność wejścia na górę jest stosunkowo łatwa, gdy jest mało śniegu, chociaż ze względu na wysokość i tlen okazuje się trudna. W każdej chwili możesz wrócić do samochodu, jeśli źle się poczujesz. Po zwiedzeniu góry nasz transport zabierze nas do Doliny Księżyca, ta podróż trwa około 1h 30m jeśli mamy wolną drogę. Moon Valley jest około 39 km. z góry Chacalataya schodzimy do 3200 m n.p.m. Tutaj jest to erodowany obszar z glinianymi obeliskami i czasami „viscachas” typowymi zwierzętami wyżynnymi. Musimy tylko wyobrazić sobie i poczuć, że jesteśmy jak księżyc. Po wizycie w dolinie wrócimy do centrum miasta La Paz. Niektórzy pasażerowie mogą skorzystać z pozostania w trasie, aby zwiedzić inne części miasta, oczywiście zgodnie z zaleceniami przewodnika.

La Paz: Prywatna wycieczka po mieście z kolejką linową i wizytą w Dolinie Księżycowej

2. La Paz: Prywatna wycieczka po mieście z kolejką linową i wizytą w Dolinie Księżycowej

Rozpocznij wycieczkę w hotelu, a następnie udaj się do Doliny Księżycowej. Zobacz wysokie iglice, które powstały w wyniku erozji gliny. Następnie udaj się na przystanek kolejki linowej. Wskocz do niej, aby podziwiać 360-stopniowy widok na miasto podczas przejażdżki żółtą, srebrną, czerwoną i pomarańczową linią. Podróżuj z La Paz do El Alto, a następnie wysiądź z kolejki linowej w La Paz. Następnie odkryj Jaen Street, spokojną ulicę słynącą z kolonialnych budynków i muzeów. Następnie udaj się na Plaza Murillo, który jest centralnym placem miasta. Zobacz pałac prezydencki, katedrę i inne kultowe zabytki. Zobacz Bazylikę San Francisco, znany budynek w stylu barokowym, który pochodzi z XVI wieku. Na koniec udaj się za przewodnikiem na targ czarownic, gdzie znajduje się wiele straganów prowadzonych przez lokalnych szamanów. Obejrzyj wystawę mikstur na sprzedaż. Następnie zakończ aktywność.

Z La Paz: jednodniowa wycieczka do Chacaltaya i Doliny Księżycowej

3. Z La Paz: jednodniowa wycieczka do Chacaltaya i Doliny Księżycowej

Odkryj wyjątkowy obszar z księżycowymi krajobrazami i dziwacznymi formacjami geologicznymi, położony 10 kilometrów od centrum La Paz. Valle de la Luna lub Dolina Księżycowa wcale nie jest doliną, ale labiryntem kanionów i gigantycznych iglic. Podziwiaj formacje, złożone głównie z gliny i piaskowca, które powstały w wyniku erozji gór przez silne wiatry i deszcze. Ciesz się spokojną scenerią, pełną cudów i intryg. Po wizycie w Dolinie Księżycowej udaj się do Chacaltaya. Podziwiaj ten lodowiec, który służył jako jedyny ośrodek narciarski w Boliwii aż do całkowitego krachu w ostatniej dekadzie. Odkryj najwyższy na świecie ośrodek narciarski z obsługą wyciągów i najbardziej wysunięty na północ w Ameryce Południowej, a także drugi pod względem równikowym na świecie po Maoke w Indonezji. Przejdź z opuszczonego ośrodka narciarskiego na szczyt góry Chacaltaya, aby podziwiać wspaniałe widoki na wysokości ponad 5000 metrów nad poziomem morza.

Valle de las animas, dolina księżycowa, killi killi wycieczka półdniowa

4. Valle de las animas, dolina księżycowa, killi killi wycieczka półdniowa

Wyrusz w niezwykłą podróż przez oszałamiające krajobrazy i urzekające miejsca kultury Boliwii z naszą półdniową wycieczką Valle de las Animas, Moon Valley i Killi Killi. Odbiór wliczony w cenę Odbiór wliczony w cenę lub targ czarownic jako ostatni punkt. Bezproblemowy odbiór i dowóz do hotelu Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, rozpoczynając swoją przygodę od wygodnego odbioru bezpośrednio z hotelu. Nasz profesjonalny i przyjazny przewodnik zapewni płynne i przyjemne rozpoczęcie wycieczki oraz odwiezie Cię do hotelu lub zostawi na targu czarownic jako ostatni punkt. Valle de las Animas: Przygotuj się na zdumienie, gdy wyruszymy do mistycznej Valle de las Animas. Zobacz zapierające dech w piersiach formacje skalne wyrzeźbione przez siły wiatru i wody, tworząc surrealistyczny krajobraz, który wydaje się prosto ze świata fantasy. Zrób niesamowite zdjęcia i zanurz się w magicznej atmosferze tego niezwykłego miejsca. Dolina Księżycowa: Kontynuuj swoją podróż do Moon Valley, miejsca, które naprawdę zasługuje na swoją nazwę. Poznaj księżycowy teren ozdobiony skomplikowanymi formacjami i złożami soli, tworząc hipnotyzujący gobelin kolorów. Gdy zachodzi słońce, obserwuj z podziwem, jak krajobraz przekształca się, skąpany w złotych odcieniach, tworząc naprawdę inspirujące doświadczenie. ⛰️ Killi Killi: Następnie zabierzemy Cię do kultowego punktu widokowego Killi Killi, oferującego panoramiczne widoki na miasto La Paz. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na miasto położone pośród majestatycznych ośnieżonych gór. Zyskaj głębsze zrozumienie historii i geografii miasta, gdy nasz kompetentny przewodnik podzieli się fascynującymi spostrzeżeniami. 🛍️ Mercado de Brujas: Zanurz się w tętniącej życiem lokalnej kulturze na Mercado de Brujas, słynnym targu czarownic. Poznaj kolorowe stragany pełne tradycyjnego rzemiosła, tekstyliów i intrygujących ziołowych leków. Nawiąż kontakt z lokalnymi rzemieślnikami, poznaj starożytne tradycje i być może znajdź wyjątkową pamiątkę. Wyjazd i powrót: Po niezapomnianej podróży wypełnionej cudami natury i kulturowymi przysmakami, zapewnimy Ci bezpieczny powrót do hotelu. Usiądź wygodnie i zastanów się nad wspomnieniami z tej niesamowitej półdniowej wycieczki.

La Paz City Tour z Moon Valley

5. La Paz City Tour z Moon Valley

Ta wycieczka łączy spacery, kolejki linowe i transport publiczny, aby zapewnić najlepsze lokalne wrażenia podczas wizyty u nas! Podczas wycieczki odwiedzisz kościół San Francisco, targ czarownic w mieście La Paz, lokalne targi w całym centrum miasta. Następnie będziesz miał niesamowity widok z lotu ptaka z naszych kolejek linowych, które zabiorą Cię do miasta El Alto, tutaj nie tylko będziesz miał najlepsze widoki i doskonałe miejsca do robienia zdjęć, ale będziesz także mógł sprawdzić targ czarownic w El Alto, który jest nieco inny niż ten w La Paz, ponieważ zobaczysz niektórych lokalnych szamanów faktycznie wykonujących rytuały. Wkrótce po tym, jak zjedziesz kolejką linową z powrotem do La Paz, ale miniesz centrum miasta i udasz się na daleką południową stronę, będziesz mógł naprawdę zobaczyć wszystkie różne oblicza La Paz, które ma do zaoferowania. Po dotarciu do strefy południowej pojedziemy publicznym samochodem do Doliny Księżycowej i nacieszymy się tym miejscem krótką wędrówką i możliwością zrobienia niesamowitych zdjęć. Następnie wrócimy do miasta inną kolejką linową i wreszcie dotrzemy do historycznego centrum, gdzie odwiedzimy słynną ulicę Jaen ze wszystkimi pięknymi kolonialnymi domami i zakończymy wycieczkę na kilometrze 0 miasta, Plaza Murillo, placu, na którym znajduje się nasza Oszałamiająca Katedra, nasz Pałac Prezydencki z jego nowiutką, nowoczesną wersją tuż za nim oraz nasz Dom Parlamentu. Wszystko to jeszcze lepsze dzięki ilości historii, ciekawych faktów i informacji kulturowych dostarczonych przez naszych super zabawnych i niesamowitych przewodników.

La Paz: wycieczka kolejką linową z degustacją potraw

6. La Paz: wycieczka kolejką linową z degustacją potraw

Przeglądaj La Paz z wyjątkowej perspektywy, podróżując po mieście kolejką linową. Będziesz przełączać się między 5 różnymi liniami i będziesz mieć okazję zobaczyć imponujące budynki, imponujące wzgórze Illimani i wiele więcej. Udaj się do południowej części miasta i odwiedź Moon Valley, słynącą z nieziemskich formacji wulkanicznej lawy, gdzie możesz podziwiać piękne andyjskie rośliny i zwierzęta. Po powrocie na solidny grunt wybierz się na pieszą wycieczkę po mieście w towarzystwie lokalnego przewodnika. Obserwuj codzienne życie mieszkańców i dowiedz się więcej o rutynie, zwyczajach i tradycjach tego pięknego kraju. Dotrzyj do słynnej Jaen Street, gdzie możesz skosztować pysznych potraw i napojów na lokalnym targu i podziwiać wspaniałe lokalne ubrania, zanim zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu.

Zwiedzanie doliny księżycowej i bogatych obszarów miasta La Paz

7. Zwiedzanie doliny księżycowej i bogatych obszarów miasta La Paz

Spotykamy się w kościele San Francisco o godzinie 09:00 (wycieczka w języku angielskim), aby wsiąść do transportu, który zawiezie nas do dzielnic mieszkalnych miasta, gdzie będziemy mieli okazję skosztować pysznej i tradycyjnej przekąski, a następnie udamy się do słynnego i popularnego lokalnego parku znanego jako Dolina Księżycowa. Po tej wizycie udamy się do najbardziej mieszkalnych obszarów miasta, aby wrócić do centrum La Paz kolejką linową. Czas trwania wycieczki w przybliżeniu Około 4 godzin Co zabrać ze sobą Ubrania na różne warunki pogodowe, ponieważ pogoda w tym regionie jest bardzo zmienna. Mogą to być kurtki, sweter, parasol, a także strój na upalne dni. Krem przeciwsłoneczny Wygodne buty do chodzenia Okulary przeciwsłoneczne Aparat fotograficzny, aby uchwycić najlepsze i różne momenty podczas wycieczki.

La Paz: Niezbędna wycieczka po mieście

8. La Paz: Niezbędna wycieczka po mieście

Podczas tej pieszej wycieczki odwiedzisz najważniejsze miejsca w La Paz. Będziesz także mógł doświadczyć korzystania z transportu publicznego. - Dolina Luny - Mercado de las Brujas - Mój Teleferico - Miradorze Killi Killi - Kilometro Cero (Plac Murillo)

Od: La Paz: Jednodniowa wycieczka na górę Chacaltaya i Dolinę Księżycową

9. Od: La Paz: Jednodniowa wycieczka na górę Chacaltaya i Dolinę Księżycową

Odbiór z hotelu około 8:30, aby pojechać prosto do Chacaltaya, jest to góra o wysokości 5300 m n.p.m. Ponad 80% lodowca Chacaltaya stopiło się w latach 1987-2007. Lodowiec był jednym z najwyższych lodowców w Ameryce Południowej. Po przybyciu do schroniska miej szansę wejść na szczyt góry. Również ludzie docenią wspaniały widok na Huayna Potosi i góry Illimani, jezioro Titicaca i niektóre części miasta El Alto. Spacer w górę i oglądanie wszystkich krajobrazów trwa około półtorej godziny, po czym zejdź na dół i ponownie wsiądź do samochodu, aby wyruszyć do Doliny Księżycowej. Przyjazd o 13:30 do Doliny Księżycowej. Ta dolina ma szczególną formację skalną, która jest podobna do powierzchni księżyca. Będąc tam, zobacz różne rodzaje drzew i roślin (lokalnych w okolicy), między nimi znajduje się kaktus San Pedro. Zwiedzanie trwa około godziny. W końcu przybywa do hotelu około 16:00.

Andyjska i rdzenna architektura

10. Andyjska i rdzenna architektura

Spotkamy się na stacji kolejki linowej Orange w pobliżu placu Riosinho o godzinie 14:00 (wycieczka w języku angielskim), aby wsiąść do transportu publicznego, aby udać się do miasta El Alto, a tam pojedziemy innym transportem publicznym, aby móc odwiedzić 2 pierwsze Cholets znane jako Titanic i Transformes, po czym pojedziemy kolejką linową, aby odwiedzić inny Cholet z tradycyjną maską boliwijskiego tańca, po czym będziemy mieli okazję odwiedzić fascynujący i tradycyjny cu Cholet. Na koniec wsiądziemy do kolejki linowej, aby podziwiać niesamowite widoki na La Paz i El Alto City, aby wrócić do La Paz. Czas trwania wycieczki w przybliżeniu 4 godziny Co zabrać Ubrania na różne warunki pogodowe, ponieważ pogoda w tym regionie jest bardzo zmienna, mogą to być kurtki, pulower, parasol, a także strój na upalne dni. Krem przeciwsłoneczny Wygodne buty do chodzenia Okulary przeciwsłoneczne Woda Przekąski Aparat fotograficzny, aby uchwycić najlepsze i różne momenty podczas wycieczki.

Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::

Valle de la Luna, La Paz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Valle de la Luna, La Paz? Kliknij tutaj.