Valladolid, Meksyk – nasze najbardziej polecane atrakcje

Chichén Itzá, Valladolid i cenote – wycieczka all inclusive

1. Chichén Itzá, Valladolid i cenote – wycieczka all inclusive

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem i cofnij się w czasie, zwiedzając  archeologiczne ruiny Chichén Itzá – miasta założonego przez Majów. Ciesz się przyrodą, pływając w lazurowych wodach cenote. Zjedz wyśmienity lunch w formie bufetu i udaj się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Valladolid. Skorzystaj z odbioru z hotelu lub z najbliższego miejsca zbiórki, by wyruszyć w podróż po najważniejszych zabytkach półwyspu Jukatan.   Po przyjeździe do Chichén Itzá spójrz na piramidę schodkową Kukulkana, która jest znana ze względu na grę światła występującą podczas równonocy, kiedy to cień pojawiający się na każdym schodku przypomina pełzającego węża.   Udaj się do starożytnych cenotes. Podziwiaj jedną ze studni, która stanowi część podziemnych rzek, świętych dla ludu Majów. Zjedz wyśmienity posiłek w formie bufetu i przespaceruj się po kolonialnym mieście Valladolid.

Cancún / Riviera Maya: Chichén Itzá, cenote, Valladolid

2. Cancún / Riviera Maya: Chichén Itzá, cenote, Valladolid

Poznaj kulturę Majów w ramach jednodniowej wycieczki z przewodnikiem i opcjonalnym transferem hotelowym z Cancún lub Riviera Maya do Chichén Itzá, miejsca uznanego za jeden z nowych 7 cudów świata i jedno z najlepiej zachowanych miast z czasów starożytnych na świecie. Delektuj się meksykańskim posiłkiem w formie bufetu, weź udział w degustacji tequili i zatrzymaj się w Valladolid i przy cenote. Zatrzymaj się w uroczej miejscowości Valladolid, słynącej z bogato zdobionego XVI-wiecznego klasztoru Convento de San Bernardino de Siena i barokowej katedry San Gervasio. Spaceruj po brukowanych uliczkach, rób zdjęcia i szukaj pamiątek. Po dotarciu do Chichén Itzá podążaj za przewodnikiem, aby dowiedzieć się wszystkiego o najważniejszych budynkach. Zobacz zachwycającą piramidę Kukulkana, ruiny, które były niegdyś domem dla dziesiątek tysięcy Majów, oraz El Caracol. Podczas wycieczki poznasz rzadko opowiadane historie oraz niesamowite szczegóły i będziesz mieć mnóstwo okazji na zrobienie wspaniałych zdjęć. Dowiedz się, dlaczego to wielkie miasto odgrywało tak dużą rolę od późnego okresu klasycznego (rok 600 n.e.) do wczesnego okresu postklasycznego (rok 1200 n.e.) i dlaczego pozostało centrum pielgrzymek. Po wycieczce w Chichén Itzá weź udział w degustacji tequili i delektuj się autentycznym meksykańskim lunchem w formie bufetu z możliwością wybrania opcji z napojem bezalkoholowym (tylko w wycieczkach VIP i Deluxe). Prawdziwa zabawa zacznie się w kolejnym etapie wycieczki. Odwiedzisz bowiem jeden ze świętych w kulturze Majów lejów krasowych, cenote. Ta magiczna studnia jest doskonałym miejscem na orzeźwiającą kąpiel. Następnie wrócisz do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Cancun: Chichen Itza, Ik Kil Cenote i Valladolid Day Trip

3. Cancun: Chichen Itza, Ik Kil Cenote i Valladolid Day Trip

Cofnij się w czasie z przewodnikiem po ruinach Majów Chichen Itza. Pływaj po lazurowych wodach Cenote Ik Kil i miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie uroczego miasteczka Valladolid. Obejrzyj pokaz gotowania na żywo Majów i usiądź przy pysznym lunchu w formie bufetu. Ciesz się wygodą odbioru z miejsca zakwaterowania w Cancun. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas malowniczej jazdy do Chichen Itza, aby doświadczyć jednego z 7 cudów świata. Zapłać lokalny podatek i podążaj za swoim przewodnikiem na wycieczkę po starożytnych świętych miejscach Majów. Zaangażuj swoje zmysły dzięki pokazowi gotowania na żywo. Zachwyć się, gdy szef kuchni przygotowuje pyszne dania Majów z lokalnymi warzywami i fauną. Przekrocz granice i poznaj kulinarną różnorodność Meksyku. Delektuj się lunchem w formie bufetu wypełnionym apetycznymi smakami. Udaj się do Cenote Ik Kil i zejdź po schodach wykutych w kamieniu, aby wejść do głębokiego basenu. Zanurz się w chłodnych wodach tego miejsca, które niegdyś było święte dla Majów. Kontynuuj podróż po mieście Valladolid i miej trochę wolnego czasu na spacer po ulicach, aby chłonąć kolonialną architekturę. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zakwaterowania w Cancun.

Z Riviera Maya: Chichen Itza, Ik Kil Cenote i Valladolid

4. Z Riviera Maya: Chichen Itza, Ik Kil Cenote i Valladolid

Cofnij się w czasie podczas wycieczki z przewodnikiem po ruinach Majów Chichen Itza. Przepłyń przez lazurowe wody cenote Ik Kil i miej trochę wolnego czasu na zwiedzanie uroczego miasteczka Valladolid. Obejrzyj na żywo pokaz gotowania Majów i usiądź na pysznym lunchu w formie bufetu. Ciesz się wygodą odbioru z miejsca zakwaterowania na Riwierze Maya. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas malowniczej podróży do Chichen Itza, aby doświadczyć jednego z 7 cudów świata. Zapłać lokalny podatek i podążaj za przewodnikiem po starożytnych świętych miejscach Majów. Pobudź swoje zmysły pokazem gotowania na żywo. Zachwyć się, jak szef kuchni przygotowuje wspaniałe dania Majów z lokalnymi warzywami i fauną. Przekraczaj granice i poznaj kulinarną różnorodność Meksyku. Delektuj się lunchem w formie bufetu pełnym przepysznych smaków. Następnie udaj się do cenote Ik Kil i zejdź po wykutych w kamieniu schodach, aby wejść do głębokiego basenu. Zanurz się w chłodnych wodach tego miejsca, które było niegdyś święte dla Majów. Jedź dalej do miasta Valladolid i miej trochę wolnego czasu na spacer ulicami, aby chłonąć kolonialną architekturę. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca zakwaterowania.

Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

5. Riviera Maya: Chichen Itza, Valladolid i cenote

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem z Playa del Carmen, by odkryć ruiny założonego przez Majów miasta Chichén Itzá. Wejdź w głąb dżungli w parku ekologicznym. Popływaj w świętej studni cenote i delektuj się obfitym lunchem w formie bufetu. Na początek zostaniesz odebrany(-a) z Playa del Carmen i udasz się do dżungli w parku ekologicznym. Zachwyć się świętą studnią cenote i zażyj oczyszczającej kąpieli w jej krystalicznie czystej wodzie. Zjedz wyśmienity lunch w formie bufetu, który zostanie podany w działającej w parku ekologicznym restauracji. Przygotuj się na wyjątkowe doznania smakowe! Skosztuj dań uznanej kuchni meksykańskiej, w tym regionalnych przysmaków z Jukatanu. Po posiłku wyrusz do światowej sławy majańskich ruin – miasta Chichén Itzá. Zwiedź to dawne centrum ceremonii w towarzystwie przewodnika. Wysłuchaj fascynujących opowieści na temat starożytnej cywilizacji Majów. Zaczerpnij wiedzy od doświadczonych przewodników, którzy opowiedzą Ci ciekawostki dotyczące życia w Chichén Itzá. Dowiedz się więcej o kulturze, która znacząco wyprzedziła swoje czasy. Następnie przewidziano czas wolny na zwiedzanie na własną rękę i spacer śladami Majów. Ostatni punkt wycieczki stanowi kolonialne miasto Valladolid. Zwiedź szybko to pełne uroku i magii meksykańskie miasto. Imponujący kościół i architektura wokół „zocalo” (miejskiego rynku) stanowią doskonałe tło dla zdjęć. Zanim powrócisz do Playa del Carmen, zrelaksuj się i naciesz swobodną atmosferą półwyspu Jukatan.

Z Meridy: wycieczka do Chichén Itzá, Izamal, Valladolid i Cenote

6. Z Meridy: wycieczka do Chichén Itzá, Izamal, Valladolid i Cenote

Spędź dzień pełen kultury, historii i kuchni podczas wieloprzystankowej wycieczki z przewodnikiem z Meridy do Izamal, Valladolid, Cenote Chichikan i Chichén Itzá, jednego z 7 cudów świata. Odkryj tradycyjne gotowanie podczas pokazu na żywo. Ciesz się śniadaniem, lunchem w formie bufetu i biletami wstępu. Po spotkaniu z przewodnikiem w Meridzie udaj się do stanowiska archeologicznego Chichén Itzá. Przejdź się po centrum tego tysiącletniego miejsca i zobacz najważniejsze atrakcje, takie jak Świątynia Wojowników. Na śniadanie zjedz suchy prowiant. Później przenieś swoje zmysły do korzeni kuchni regionalnej, jednej z największych spuścizn kultury Majów, podczas pokazu wyjątkowej gastronomii regionu. Dowiedz się więcej o tradycji i innowacjach w wykorzystaniu roślin, warzyw i dzikiej fauny. Zjedz lunch w formie bufetu złożony z lokalnych produktów, a następnie daj się oczarować historii i bogactwu kulturowemu dwóch magicznych miast Jukatanu podczas kolejnych przystanków. Poznaj Valladolid, znane z naturalnego piękna, brukowanych uliczek, kawiarni, restauracji i pysznego jedzenia. Zatrzymaj się na głównym placu, aby spędzić trochę wolnego czasu, zanim przejdziesz do Izamal. Dowiedz się, dlaczego wszystkie domy w mieście są pomalowane na żółto i zakochaj się w kolonialnej architekturze z XVI wieku. Spędź czas w głównym punkcie orientacyjnym: Convento de San Antonio de Padua. Pomiędzy przystankami Valladolid i Izamal skorzystaj z okazji, aby zanurzyć się w chłodnych wodach Cenote Chichikan.

Z Riviera Maya: Chichen Itza, Cenote i Valladolid Tour

7. Z Riviera Maya: Chichen Itza, Cenote i Valladolid Tour

Rozpocznij swoją podróż od odbioru w Tulum. Odkryj Chichen Itza, spektakularne stanowisko archeologiczne i obowiązkowe miejsce dla osób zainteresowanych historią i kulturą. Zobacz słynne budowle ze swoim przewodnikiem, takie jak Piramida Kukulkan i Wielki Kort Balowy. Rzuć okiem na osiągnięcia cywilizacji Majów. Po Chichen Itza udaj się do Valladolid, miasta, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Zachwyć się kolorową architekturą i lokalną kulturą kulinarną. Zjedz obiad na dziedzińcu odrestaurowanej rezydencji kolonialnej i przespaceruj się po placu i pobliskich ulicach. Rób zdjęcia i ciesz się zakupami, poznając powolne meksykańskie życie. Aby zakończyć dzień, udaj się do prowadzonej przez lokalną społeczność cenote, idealnego miejsca, aby uciec od tłumów i ochłodzić się w orzeźwiającej, błękitnej wodzie.

WYCIECZKA CHICHEN ITZA DELUXE – All Inclusive – Bez ukrytych opłat

8. WYCIECZKA CHICHEN ITZA DELUXE – All Inclusive – Bez ukrytych opłat

POZNAJ JAK TO JEST BYĆ MAJAMI PRZEZ JEDEN DZIEŃ! Nasyć swoje zmysły wielkością jednej z najbardziej zaawansowanych kultur starożytnego świata! Uczestniczą w Tobie autentyczni tubylcy (Certyfikowani przewodnicy) z tego obszaru, którzy podzielą się z Tobą wiedzą odziedziczoną przez ich przodków przez pokolenia. Poznaj majestatyczną strefę archeologiczną CHICHEN ITZA, jeden z „7 nowych cudów świata” i jedno z najlepszych miejsc wycieczek wybieranych przez turystów z całego świata. Plan podróży Zatrzymaj się w: Xocenpich, Jukatan, Meksyk 1-Przyjazd do naszej wioski Majów | 2-Ceremonia powitania przez naszego szamana maya | 3-regionalny bufet z jedzeniem w naszej ekskluzywnej restauracji Yaax Kiin | 4-Ciesz się naszym baletem folklorystycznym w restauracji | 5-Czas zajrzeć do naszego sklepu z rękodziełem Czas trwania: 1 godzina Zatrzymaj się w: Chichen Itza w Meksyku Spacer z przewodnikiem do jednego z 7 nowych cudów świata i jednej z najważniejszych stref archeologicznych w starożytnej kulturze Majów, Chichen Itza. Odkryj niesamowite piramidy, w tym „El Castillo”, święte cenoty „Cenote Sagrado”, wielkie boisko do piłki „Juego de Pelota” i inne wspaniałe budowle pełne mistycyzmu i historii na każdej rzeźbionej powierzchni i we wnętrzach. Czas trwania: 2 godziny 30 minut Zatrzymaj się w: Cenote Saamal, Valladolid w Meksyku Jedna z najpiękniejszych cenot wokół Jukatanu. Ta Cenote znajduje się wewnątrz niesamowitej „Hacjenda Selva Maya”. Pływanie jest dozwolone, więc przygotuj aparat i pluskaj się w leczniczych, krystalicznie czystych wodach tej formacji krasowej natury. Czas trwania: 1 godzina Zatrzymaj się w: Merida - Valladolid, Centro, 97780 Valladolid, Yuc., Meksyk Szybka wizyta bonusowa! To malownicze miasto zostało założone w 1543 roku przez hiszpańskich zdobywców i jest pełne historii. W centrum miasta spotkasz główny park centralny „Francisco Cantón Rosado” i katedrę San Servacio znajdującą się na głównym placu miasta. Ta katedra została wykonana z materiału pochodzącego z ruin ruin Majów w 1500 roku. Czas trwania: 20 minut Szczegóły wyjazdu: Oferowany jest odbiór podróżnych. PROSIMY O KONTAKT W CELU UDZIELENIA INFORMACJI DOTYCZĄCYCH ODBIORU (GODZINA, MIEJSCE, ZALECENIA I PROTOKOŁY COVID-19) Transport zapewniany w ramach tego działania jest „wspólny”. Oznacza to, że każdy hotel ma przypisany czas i miejsce odbioru. Nasze odbiory obejmują WIĘKSZOŚĆ HOTELI w centrum Cancun, strefę Cancun Hotel i Riviera Maya. AirBnB lub inne adresy, podamy Ci PUNKT SPOTKAŃ najbliższy Twojej lokalizacji. Jeśli jesteś na ISLA MUJERES lub COZUMEL, weź pod uwagę, że aby zostać odebranym, będziesz musiał przejść i dotrzeć do podanego miejsca zbiórki. Nie prowadzimy odbiorów na tych wyspach. Cancún i Riviera Maya, Meksyk SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI (e-mail, WhatsApp, SMS...) w celu przekazania INFORMACJI o ODBIORIE (czas, miejsce, zalecenia i protokoły Covid-19). Szczegóły zwrotu: Powrót do pierwotnego punktu wyjścia

Od Meridy do Cancun: Chichen Itza, Valladolid i Cenote

9. Od Meridy do Cancun: Chichen Itza, Valladolid i Cenote

Rozpoczniesz jednodniową wycieczkę od wygodnego odbioru z hotelu w Meridzie, aby udać się do jednego z najważniejszych zabytków Majów. Pierwszym przystankiem będzie Chichén Itzá, gdzie zobaczysz piramidę Kukulcana (El Castillo), znaną z gry światła z równonocy, która rzuca cienie na każdy stopień, tworząc obraz schodzącego węża. towarzyszyć Ci będzie dwujęzyczny przewodnik z certyfikatem eksperta, który wyjaśni historyczne znaczenie wszystkich najważniejszych świątyń tego starożytnego miasta, zanim opuści Cię, abyś mógł cieszyć się Chichen Itza na własną rękę. Po pieszej wycieczce wyruszymy do starożytnej cenoty, jednego z zapadlisk, które tworzą część sieci podziemnych rzek świętych dla ludu Majów; tam również zjesz pyszny posiłek w formie bufetu z Yucatecan, a następnie wybierz się na spacer po kolonialnym mieście Valladolid, aby dopełnić swoje wrażenia; Valladolid jest jednym z najpiękniejszych kolonialnych miast Jukatanu i słynie z majestatu świątyń i przodków swoich starych dzielnic; dziś to spokojne miasto, w którym można podziwiać piękne stare domy. Następnie wywieziemy Cię do miasta Cancun lub Playa del Carmen, abyś mógł się zrelaksować i cieszyć resztą wakacji.

Z Riviera Maya: Ek Balam i Cenote Tour z lunchem i odbiorem

10. Z Riviera Maya: Ek Balam i Cenote Tour z lunchem i odbiorem

Poznaj stanowisko archeologiczne z jednym z największych budynków w Mezoameryce: Ek Balam. Eksploruj, wspinaj się i rób zdjęcia na szczycie akropolu, aby podziwiać jego wyjątkową architekturę i widok na dżunglę Majów. Przewodnik poprowadzi Cię, aby odkryć zagadkę Majów, którzy zamieszkiwali to miejsce. Zachęcamy do zadawania tylu pytań, ponieważ nasi przewodnicy są w pełni certyfikowani. Następnie popływaj w orzeźwiających wodach cenote Chichikan, naturalnej formacji wodnej. Tak czysty, jak to tylko możliwe; zrelaksuj się w otoczeniu natury. Po kąpieli pozwól nam rozpieszczać Cię najlepszą lokalną kuchnią: typowymi daniami z ponad 20 opcjami do wyboru. Aby zakończyć podróż, będziesz mieć czas wolny na zwiedzanie magicznego miasta Valladolid. Zatrzymamy się na głównym placu, gdzie będziesz mógł robić zdjęcia i cieszyć się tym malowniczym miastem kolonialnym.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Valladolid, Meksyk

Najciekawsze atrakcje

Valladolid, Meksyk: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 36
Sortuj wg::
Strona 1 z 3

Niezwykłe doznania

Valladolid, Meksyk: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Valladolid, Meksyk

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Valladolid, Meksyk?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze atrakcje w: Valladolid, Meksyk dla osób z dziećmi?

Valladolid, Meksyk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Valladolid, Meksyk? Kliknij tutaj.

Valladolid, Meksyk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 2759 opinii

Jedna z najtańszych wycieczek do Chichen Itza. Odbiór był na czas i wysłali czas odbioru dzień wcześniej pocztą elektroniczną. Chociaż językiem podanym podczas wycieczki jest hiszpański, mówią również po angielsku. Edwin był naprawdę dobry. Nie zatrzymali autobusu w Valladolid. To tylko panoramiczny widok na miasto z autobusem. Lunch w formie bufetu był serwowany o godzinie 9:30. To jedyna wada wycieczki, a jedzenie nie było tak dobre. Ogólnie dobrze. Najlepsza cena za 12-godzinną wycieczkę

Mieliśmy lekkie problemy z odbiorem spod naszego adresu ale na szczęście firma zorganizowała bardzo szybko zastępczy pojazd dla nas. Thor i Manuel byli bardzo weseli i uśmiechnięci co podczas tak długiej wycieczki jest bardzo ważne. Wycieczka sama w sobie bardzo przyjemna. Najbardziej podobało mi się w Cenote Thor jest wspaniałym przewodnikiem chętnie odpowiada na wszystkie pytania

Bardzo fajna wycieczka. Przewodnik dużo wyjaśnił i mówił bardzo jasno i wyraźnie. Chociaż wycieczka trwa cały dzień, jest warta swojej ceny. Zapakowałbym tyle, żeby się napić, ale można też kupić na śniadanie lub w Chichén Itzá. Wycieczka do cenote na koniec była przyjemnym ochłodzeniem. Chciałbym zarezerwować ponownie natychmiast.

Great Tour. Highly recommended. Guide Frank is very funny and knowledgeable and makes the trip just plain fun. Luna the driver is quick and safe in his driving. The tour company organized everything very well.

Our guide Frank is the best. Perfect balance between jokes and knowledge.