Valkenburg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Valkenburg: bilet wstępu do jaskini MergelRijk

1. Valkenburg: bilet wstępu do jaskini MergelRijk

Sprawdź MergelRijk, jedną z najlepszych atrakcji w Valkenburgu. Odkryj wszystko o jaskiniach i marglu: od ich powstania 65 milionów lat temu po najnowsze malowidła jaskiniowe 3D w 2022 roku. W MergelRijk jest wiele pięknych rzeczy do zobaczenia i zrobienia dla wszystkich grup wiekowych. Zobacz imponujące rzeźby z piasku i margla i stwórz własną pamiątkę z prawdziwego margla. Dzieci odkryją jaskinię podczas wypełnionego zabawą poszukiwania skarbów. Twój bilet wstępu zawiera wszystkie zajęcia i wielojęzyczny przewodnik informacyjny. Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu lub telefonu; będziesz chciał uchwycić obrazy jaskiniowe 3D.

Valkenburg: Bilet wstępu do spa Thermae 2000

2. Valkenburg: Bilet wstępu do spa Thermae 2000

Zrelaksuj się i zrelaksuj w Thermae 2000 luksusowym ośrodku odnowy biologicznej i czterogwiazdkowym hotelu Thermae 2000. Spędź cały dzień w niedawno odnowionym zapleczu odnowy biologicznej tego ośrodka. Ciesz się zajęciami z nowego programu doświadczeń, które obejmują unoszenie się na wodzie, sesje śpiewających mis, rytuały herbaciane, lekcje jogi i wiele innych. Skorzystaj z nieograniczonego użycia soli do peelingu, żelu pod prysznic i szamponu. Thermae 2000 znajduje się na szczycie Cauberg, ukryty wśród natury z pięknym widokiem. Najsłynniejsza góra Holandii, Cauberg, znana jest z tego, że kilkakrotnie była częścią mistrzostw świata w kolarstwie. Oprócz Mistrzostw Świata na Cauberg odbyło się wiele ważnych wyścigów kolarskich, takich jak Amstel Gold Race. Cauberg jest nieodzowną częścią Thermae 2000. W 1989 roku do Cauberg doprowadzono trzy źródła wody termalnej. Wszystkie kąpiele w ośrodku odnowy biologicznej są wyposażone w tę wodę termalną.

Z Amsterdamu: Jednodniowa wycieczka na jarmark bożonarodzeniowy w Valkenburgu

3. Z Amsterdamu: Jednodniowa wycieczka na jarmark bożonarodzeniowy w Valkenburgu

Poczuj świąteczny nastrój podczas wycieczki na jarmark bożonarodzeniowy w Valkenburgu. Wskocz do autobusu w Amsterdamie i ciesz się jazdą do południowo-wschodniej Holandii. Wysiądź w pobliżu centrum i spędź 9 godzin na zwiedzaniu miasta. Pod koniec dnia wsiądź z powrotem do autobusu i jedź z powrotem do Amsterdamu. Rozpocznij od spotkania z kierowcą wcześnie rano w Amsterdamie. Wskocz do autokaru, wyrusz w podróż i podziwiaj widoki. Wysiądź w centrum Valkenburga, podziwiaj migoczące lampki choinkowe i wyrusz w dalszą podróż. Udaj się do Jaskiń Miejskich, gdzie znajduje się jarmark bożonarodzeniowy, i kup bilet wstępu online. Przejdź się korytarzami jaskini i podziwiaj kamień jaskiniowy świątecznie oświetlony lampkami. Spójrz na różne stragany sprzedające świąteczne prezenty. Zafunduj sobie tradycyjną przekąskę lub grzane wino. Udaj się nad ziemię i odwiedź Wioskę Świętego Mikołaja. Zobacz więcej ręcznie robionych dzieł sztuki i rzemiosła i zrób więcej świątecznych zakupów. Złóż wizytę samemu Mikołajowi i pozwól swojemu wewnętrznemu dziecku ożyć, dzieląc się z nim swoimi świątecznymi życzeniami. Jeśli dobrze zaplanujesz swoją podróż, zobaczysz świąteczną paradę w Valkenburgu. Wybierz się na przejażdżkę słynnym torem saneczkowym w Valkenburgu. Zjedź w dół 325-metrową zjeżdżalnią i sprawdź, jak szybko możesz jechać. Na koniec odwiedź najpopularniejszą jaskinię w mieście, Mergelrijk, i zobacz naturalnej wielkości posąg przedstawiający Straż Nocną. Wieczorem wsiądź do autobusu i wróć do Amsterdamu.

Ucieczka Xperience Valkenburg – Zakazana Kaplica

4. Ucieczka Xperience Valkenburg – Zakazana Kaplica

Eksploruj miasto poprzez zagadki i łamigłówki, tworząc doświadczenie escape roomu na świeżym powietrzu! Dzięki tej wycieczce z przewodnikiem możesz rozpocząć grę w dowolnym momencie i w dogodnym dla Ciebie momencie. Wykorzystaj aplikację na smartfona jako przewodnik po intrygującej historii Valkenburga, gdzie będziesz pomagać pastorowi Servatiusowi w poszukiwaniu kryjówki. Wyrusz na ekscytującą przygodę w Valkenburgu, gdzie historia ożywa w roku 1798. Francuscy rewolucjoniści narzucają miastu swoją wolę, żądając wierności nowej konstytucji, jednocześnie porzucając kościół. Pastorowi Servatiusowi, niezachwianemu w wierze, grozi nieuchronne uwięzienie. Czy możesz pomóc mu w znalezieniu bezpiecznego schronienia w ciągu dwóch godzin, zapewnieniu mu ucieczki i rozpoczęciu budowy tajnej kaplicy? W trakcie gry odkryjesz 22 lokalizacje, obejmujące zarówno znane atrakcje, jak i ukryte skarby miasta. Należy pamiętać, że gra jest obecnie dostępna wyłącznie w języku niderlandzkim. W Escape Xperience gra się w maksymalnie 4-osobowej drużynie. Jeśli chcesz dokonać rezerwacji dla więcej niż 4 osób, otrzymasz nazwę użytkownika i hasło dla każdej uczestniczącej drużyny. Po dokonaniu rezerwacji prześlemy e-mailem dane do logowania i instrukcję startową, w zależności od ilości osób uczestniczących. 1-4 graczy: 1 drużyna 5-8 graczy: 2 drużyny 9-12 graczy: 3 drużyny itp.

Często zadawane pytania dotyczące: Valkenburg

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Valkenburg?

Najlepsze atrakcje to:

Valkenburg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Valkenburg? Kliknij tutaj.