Atrakcje i wycieczki

Valais

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Największe atrakcje

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.


Valais: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Valais? Kliknij tutaj.

Valais: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 42 opinii

Trzeba zrobić podczas pobytu w Szwajcarii. Bardzo wygodne zakwaterowanie autobusem z Zurychu do Lucerny, a następnie zatrzymaliśmy się w uroczym i uroczym mieście Höheweg, zanim wsiedliśmy do pierwszego pociągu, który udał się w góry. W sumie wzięliśmy 2 pociągi, które były bardzo wygodne i czyste. Najważniejszym punktem wycieczki było zobaczenie po drodze wszystkich pięknych zabytków, naprawdę wyglądało jak bajka. Szczyt Europy zapierał dech w piersiach, ale był bardzo zimny, więc upewnij się, że się pakujesz. Spędziliśmy na górze około 3 godzin, co było odpowiednią ilością czasu na zwiedzanie, sklep z pamiątkami i robienie zdjęć. Nawet jeśli masz tylko jeden dzień na spędzenie w Szwajcarii, ta wycieczka do Alp Szwajcarskich jest koniecznością !!!

Outdoor Interlaken jest usługodawcą. Wszystko, od autobusu po pociągi, było bardzo dobrze zorganizowane. Gorąco polecam udać się do Jungfrau w takiej rezerwacji, ponieważ podróżujesz z grupą innych osób, które również zarezerwowały tę wycieczkę z przewodnikiem. Przewodnik, autobus i pociągi, w tym wszystkie połączenia, zostały zorganizowane idealnie i na czas. Jungfrau jest bardzo zajęty, więc samodzielne poruszanie się jest problematyczne. Grupy będą miały zarezerwowane wagony kolejowe i będą miały pierwszeństwo. Nasz przewodnik był z nami krok po kroku. Ale mieliśmy również wolny czas w Jungfrau, gdzie mogliśmy samodzielnie zwiedzać i zwiedzać okolicę we własnym tempie i spotkać się we wcześniej ustalonym miejscu na podróż powrotną.

Autobusy opuściły Interlaken na czas. Wszystko szło gładko. Gdy byliśmy na szczycie, wiał wiatr o prędkości 120 kmh, a temperatura wynosiła -13, dlatego wszystkie obszary zewnętrzne były zamknięte. Było jeszcze wiele do zobaczenia i zrobienia. Zjedliśmy lunch w restauracji Crystal. Jedzenie było dobre, ale nie tanie. Po drodze w dół góry mieliśmy wspaniałe widoki, gdy chmury się rozdzieliły. Wszystkie pociągi jechały na czas i wróciliśmy na czas do Interlaken.

Wszystkie koleje górskie w Szwajcarii są bardzo drogie. Ale ponieważ mieliśmy tak fantastyczną pogodę, było to warte każdego franka. Nie było tak wspaniale, że w okresie Corona pasy są zbyt pełne. Przedsiębiorstwo kolejowe ponosi bardzo niewielką odpowiedzialność.

Wszystko było idealne i nasz Przewodnik, Lisa, ma z tym wiele wspólnego. Bardzo profesjonalny, a jednak przyjazny, kompetentny i pomocny. Wycieczka była botem droga, ale warto to zrobić. Ousmane i rodzina.