Dodaj daty

Lotnisko Uyuni

Lotnisko Uyuni – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z San Pedro de Atacama: Uyuni Salt Flat 4 dni

1. Z San Pedro de Atacama: Uyuni Salt Flat 4 dni

Dzień 1: Ten dzień rozpocznie się od odbioru z hotelu w San Pedro de Atacama, przejedziemy do granicy Chile i Boliwii. Następnie zmienimy pojazd. Odwiedzimy miejsca na boliwijskim altiplano, takie jak Laguna Blanca i Laguna Verde, które znajdują się u podnóża wulkanu Licancabur. Następnie odwiedzimy pustynię Salvador Dali, gorące źródła Polques i gejzery Sol de Mañana. Dzień zakończymy w Laguna Colorada, gdzie zobaczymy wiele flamingów, a następnie udamy się do naszego domku, aby odpocząć. Dzień 2: Tego dnia zaczniemy od śniadania, pojedziemy do Tomas Lakha w tym miejscu będziemy mogli zobaczyć malowidła jaskiniowe sprzed epoki Inków. Następnie udamy się do Italia Perdida, miejsca, w którym skała wulkaniczna przybrała formę opuszczonego miasta. Następnie udamy się do lagun Vinto i Catal, gdzie będziemy mogli zobaczyć typową faunę boliwijskiego Altiplano. Następnie odwiedzimy Kanion Anakondy i Kanion Sora, kończąc wycieczkę udamy się do naszego hotelu w Colcha K, aby odpocząć. Dzień 3: Tego dnia obudzimy się bardzo wcześnie i rozpoczniemy naszą wycieczkę od wizyty o wschodzie słońca w Salar de Uyuni. Następnie udamy się na wyspę Incahuasi, jest to wapienna formacja skalna znajdująca się w centrum solniska, skąd będziemy mieli perspektywę na solnisko. Następnie odwiedzimy Muzeum Soli i wyjedziemy przez miasto Colchani. Z tego miejsca przeniesiemy się do Uyuni, mijając cmentarz kolejowy, gdzie zatrzymamy się, aby zrobić kilka zdjęć. W Uyuni pożegnamy się z naszym przewodnikiem, który towarzyszył nam przez te trzy dni, a następnie będziemy mieli trochę wolnego czasu na lunch i poznanie miasta. Następnie zatrzymamy się w Villamar na kolację i odpoczynek. Dzień 4: Tego dnia obudzimy się bardzo wcześnie, aby kontynuować naszą podróż i dotrzeć do granicy Chile i Boliwii. Zmienimy pojazd, aby wrócić do San Pedro de Atacama.

Z San Pedro de Atacama: Uyuni Salt Flat 3 dni

2. Z San Pedro de Atacama: Uyuni Salt Flat 3 dni

Dzień 1: Ten dzień rozpocznie się od odbioru z hotelu w San Pedro de Atacama, aby udać się na granicę między Chile i Boliwią. Po dopełnieniu odpowiednich formalności zmienimy pojazd. Pierwszym miejscem, które odwiedzimy, będzie boliwijskie altiplano, takie jak Laguna Blanca i Laguna Verde, które znajdują się u podnóża wulkanu Licancabur. Następnie odwiedzimy pustynię Salvador Dali i gorące źródła Polques. Odwiedzimy także gejzery Sol de Mañana, które są źródłami wody tryskającej w temperaturze 90°C. Na koniec odwiedzimy Laguna Colorada, gdzie możemy zobaczyć wiele flamingów. Po południu udamy się do hotelu w Villamar, aby odpocząć. Dzień 2: Tego dnia zaczniemy od śniadania, pojedziemy do Tomas Lakha w tym miejscu będziemy mogli zobaczyć malowidła jaskiniowe sprzed epoki Inków. Następnie udamy się do Italia Perdida, miejsca, w którym skała wulkaniczna przybrała kształt opuszczonego miasta. Następnie udamy się do lagun Vinto i Catal, gdzie będziemy mogli zobaczyć typową faunę boliwijskiego Altiplano. Następnie odwiedzimy Kanion Anakondy i Kanion Sora, kończąc wycieczkę udamy się do naszego hotelu w Colcha K, aby odpocząć. Dzień 3: Tego dnia obudzimy się bardzo wcześnie i przeniesiemy się do Salar. Zobaczymy wschód słońca nad białym płaszczem utworzonym przez nagromadzenie soli, a następnie przeniesiemy się na wyspę Incahuasi. W tym miejscu przejdziemy przez wapienną formację skalną, skąd będziemy mieli spektakularny widok na solnisko. Następnie odwiedzimy Muzeum Soli i przejedziemy przez miasto Colchani, gdzie zatrzymamy się, aby kupić rękodzieło. Następnie przejedziemy obok cmentarza kolejowego, aby zrobić kilka zdjęć przed przybyciem do Uyuni. Tutaj zakończymy naszą wycieczkę.

Z La Paz: 1-dniowa, 1-nocna wycieczka do Uyuni Salt Flats samolotem

3. Z La Paz: 1-dniowa, 1-nocna wycieczka do Uyuni Salt Flats samolotem

Odkryj cuda słonych równin Uyuni podczas jednodniowej wycieczki z La Paz z transportem, lotami, zakwaterowaniem i większością posiłków. Podziwiaj wspaniałe widoki podczas 45-minutowego lotu i podziwiaj zachód słońca nad solniskami. Po porannym odbiorze z La Paz jedź na lotnisko El Alto, aby złapać 45-minutowy lot do Uyuni. Uzyskaj niezrównane widoki na La Paz przed wylądowaniem na lotnisku Uyuni, gdzie Twój przewodnik i prywatny kierowca spotkają się z Tobą, gdy wysiądziesz. Zjedz amerykańskie śniadanie w formie bufetu w jednej z najpopularniejszych kawiarni w okolicy, a następnie udaj się na cmentarz kolejowy, aby zobaczyć, gdzie spoczywają stare pociągi. Następnie dowiedz się, jak sól jest przetwarzana w małym miasteczku Colchani i wejdź do Uyuni Salt Flats, aby zachwycić się solnymi polami. Udaj się na wyspę Incahuasi, aby zobaczyć gigantyczne kaktusy i formacje skalne przed pysznym lokalnym lunchem. Posłuchaj o regionie od swojego przewodnika, a następnie udaj się do podnóża wulkanu Tunupa, aby uzyskać wyraźny widok na krajobraz Andów i poszukać rodzimych zwierząt, takich jak lamy i wikunii. Wróć do solnych równin na toast o zachodzie słońca, a następnie wróć do Uyuni, aby zatrzymać się na noc w hotelu Boutique Atipax. Drugiego dnia transfer na lotnisko i lot powrotny do La Paz. Spotkaj się ze swoim kierowcą po przyjeździe i odwieź go z powrotem do miejsca odbioru.

Noc Gwiazd i Wschód Słońca w Uyuni | prywatna wycieczka |

4. Noc Gwiazd i Wschód Słońca w Uyuni | prywatna wycieczka |

Dzień 1: Najpierw zaczniemy od odbioru z Twojego hotelu o 3:00, następnie udamy się do strategicznego miejsca, aby obserwować gwiazdy i piękny wschód słońca w solnisku Uyuni. Tę nocną wycieczkę można odbyć 2 razy w roku, ale lepszą opcją jest zrobienie jej w porze deszczowej, gdyż w ten sposób możemy zaobserwować efekt lustra wytwarzany przez warstwę wody tworzącą się w tym miejscu. Po zachwycie się tym widokiem poczekamy na wschód słońca, kończąc wycieczkę o 7:00, a następnie zawieziemy Cię do Twojego hotelu, na lotnisko Uyuni lub na dworzec autobusowy Uyuni.

Słone równiny Uyuni: zachód słońca i gwiazdy nocne

5. Słone równiny Uyuni: zachód słońca i gwiazdy nocne

Zaczynamy od odbioru z hotelu w Uyuni (16:00), aby wejść do Salar de Uyuni. Gdzie będziemy czekać na zachód słońca, robiąc zdjęcia. Po dotarciu do uprzywilejowanego punktu zaczniemy doceniać ogrom Drogi Mlecznej i będziemy mogli robić zdjęcia na bardzo pięknym gwiaździstym tle. Po zakończeniu wycieczki wrócimy do miasta Uyuni, a kulminacją będzie transport do hotelu, terminalu lub lotniska. Uwaga: cała esplanada solna jest bardzo odblaskowa, a w porze deszczowej (od grudnia do maja) znajduje się tam niewielka warstwa wody, która nadaje jej efekt lustra. Nasze wycieczki po gwiazdach odbywają się zwykle przez cały rok, z wyjątkiem dni pełni księżyca, gdy jasność pełni księżyca zasłania gwiazdy, uniemożliwiając ich widoczność.

Uyuni: Transfer z lotniska Uyuni do hoteli Salt.

6. Uyuni: Transfer z lotniska Uyuni do hoteli Salt.

Spotkaj się przy głównej bramie lotniska Uyuni z naszymi doświadczonymi kierowcami i przewieź wygodnym, nowoczesnym samochodem do hotelu solnego. Podróżuj bezpiecznie, wygodnie i spokojnie autostradą Andów przez 45 minut i spotkaj się z lokalnym kierowcą w drodze do hotelu solnego, który znajduje się w Colchani, 30 km od lotniska. Po przyjeździe rozgość się w hotelu z pomocą kierowcy.

Z Uyuni: 1-dniowe solniska Uyuni i wyspa Incahuasi

7. Z Uyuni: 1-dniowe solniska Uyuni i wyspa Incahuasi

Wizyta na cmentarzu kolejowym 10 minut od Uyuni, wizyta na targu rzemieślniczym Colchani, sklepy sprzedające wyroby z soli, tkaniny z wełny lamy, alpaki i ręczne przetwarzanie soli, stosy soli, solne oczy, pomnik rajdu Dakar. Wizyta w pierwszym hotelu solnym, obecnie muzeum restauracyjnym, gdzie odbędzie się lunch. Wizyta na wyspie Incahuasy, gdzie odbędziesz spacer na szczyt wyspy, skąd możesz obserwować solnisko w całości, a także zobaczyć gigantyczne kaktusy, a na solnisku możesz robić zdjęcia perspektywiczne. Wrócimy na solnisko, aby zobaczyć zachód słońca w lustrzanym odbiciu i wrócimy do Twojego hotelu lub na lotnisko Uyuni.

Z Uyuni: Gejzer i słone równiny Uyuni 3-dniowe | Flamingi |

8. Z Uyuni: Gejzer i słone równiny Uyuni 3-dniowe | Flamingi |

Dzień 1: Odbierzemy Cię z Twojego hotelu w Uyuni i przewieziemy naszym samochodem 4x4 dla 6 osób, którym przejedziemy całą trasę w ciągu trzech dni. Wyruszymy do Salar de Uyuni, mijając cmentarz kolejowy i przed miastem Colchani, gdzie możemy kupić rękodzieło. Następnie, gdy już dotrzemy do równiny solnej, odwiedzimy Muzeum Soli i udamy się na wyspę Incahuasi, formację wapienną pośrodku równiny solnej. Tutaj możemy spacerować ścieżką, zobaczyć gigantyczne kaktusy i mieć uprzywilejowany widok na równinę solną ze szczytu wzgórza. Zakończymy dzień oglądając zachód słońca w solnisku, a następnie udamy się do miejsca zakwaterowania. Dzień 2: Rano odbiór odbywa się w kierunku drogi przecinającej Salar de Chiguana. Przed wejściem na pustynię Siloli odwiedzimy laguny Cañapa, Hedionda, Honda i Chiarkota. Dzień zakończymy w Laguna Colorada, ośrodku lęgowym dla ponad 30 000 flamingów. Noc spędzimy w schronisku Huayllajara. Dzień 3: Wyruszymy wcześnie rano, aby zobaczyć wschód słońca przy gejzerach Sol de Mañana, okresowych źródłach wody, które osiągają temperaturę 90°C i gdzie będziemy mieli okazję zrobić zdjęcia, wykorzystując kontrasty pierwsze światła. i parę. Ponadto odwiedzimy Gorące Źródła Polques (czas na kąpiel, w zależności od harmonogramu wycieczki), pustynię Salvador Dalí oraz Laguna Verde i Laguna Blanca, położone na zboczach wulkanu Licancabur. Dodatkowo przejedziemy przez Dolinę Skał i San Cristóbal, po czym rozpoczniemy bezpośredni powrót do Uyuni, gdzie zakończymy wycieczkę.

La Paz: 1-dniowa wycieczka Uyuni Salt Flats Tour lotem z hotelem

9. La Paz: 1-dniowa wycieczka Uyuni Salt Flats Tour lotem z hotelem

Odkryj cuda równiny solnej Uyuni podczas jednodniowej wycieczki z La Paz z transportem, lotami, hotelem i wszystkimi posiłkami. Podziwiaj wspaniałe widoki podczas 45-minutowego lotu i obejrzyj zachód słońca nad słonymi równinami. Po porannym odbiorze z La Paz udaj się na lotnisko El Alto, aby złapać 45-minutowy lot do Uyuni. Uzyskaj niezrównane widoki na La Paz przed wylądowaniem na lotnisku Uyuni, gdzie Twój przewodnik i prywatny kierowca spotkają się z Tobą zaraz po wyjściu. Zjedz amerykańskie śniadanie w formie bufetu w jednej z najpopularniejszych kawiarni w okolicy, a następnie udaj się na cmentarz kolejowy, aby zobaczyć, gdzie spoczywają stare pociągi. Następnie dowiedz się, jak przetwarzana jest sól w małym miasteczku Colchani i wejdź do równin solnych Uyuni, aby podziwiać pola solne. Udaj się na wyspę Incahuasi, aby zobaczyć gigantyczne kaktusy i formacje skalne, a następnie skosztować pysznego lokalnego jedzenia. Posłuchaj przewodnika o regionie, a następnie udaj się dalej do podnóża wulkanu Tunupa, aby uzyskać wyraźny widok na krajobraz Andów i poszukać rodzimych zwierząt, takich jak lamy i wikunie. Wróć do równin solnych, aby wznieść toast o zachodzie słońca, a następnie wrócić do Uyuni i zatrzymać się na noc w hotelu Luna Salada. Drugiego dnia skorzystaj z transferu na lotnisko i lotu powrotnego do La Paz. Spotkaj się ze swoim kierowcą po przyjeździe i zawieź go z powrotem do miejsca odbioru.

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Lotnisko Uyuni: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Lotnisko Uyuni? Kliknij tutaj.