Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Utrecht

Utrecht – nasze najbardziej polecane atrakcje

Utrecht: Rejs po kanale miejskim

1. Utrecht: Rejs po kanale miejskim

Zobacz najważniejsze atrakcje średniowiecznego śródmieścia Utrechtu podczas rejsu po kanale Oudegracht. Poznaj historię miasta, mijając wielowiekowe budynki, domy nad kanałami, piwnice na nabrzeżu i wieżę Dom. Wymień swój kupon w kasie biletowej i odbierz audioprzewodnik. Następnie zejdź po 21 stopniach do brzegu, aby wejść na pokład łodzi. Po osiedleniu się łódź wyruszy wzdłuż Oudegrachtn (Starego Kanału). Podziwiaj najstarszą część miasta, której początki sięgają czasów rzymskich. Następnie miń najwyższą wieżę kościoła w Holandii, Dom Tower. Podziwiaj inne znaczące historyczne budynki na trasie. Po pół godzinie dotrzyj do zewnętrznej fosy miasta, dawnej budowli obronnej. Dowiedz się o starych warowniach i kazamatach. Rób zdjęcia pięknego Zocherparku. Zobacz Muzeum Kolejnictwa lub Hoog Catharijne, największe centrum handlowe w Holandii, z wody. Wróć do kanału Oudegracht i obserwuj ludzi bawiących się na nabrzeżach. Spróbuj znaleźć typowe piwnice nabrzeża. Po powrocie na suchy ląd będziesz miał dobre pojęcie o tym, co chcesz odwiedzić w następnej kolejności.

Utrecht: Zamek De Haar i bilet wstępu do parku

2. Utrecht: Zamek De Haar i bilet wstępu do parku

Poznaj historię słynnego zamku De Haar. Podziwiaj jego średniowieczną architekturę i bogate wnętrza, dowiedz się, jakie sławne osobistości przebywały w zamku, i zwiedź spokojne tereny wokół niego. Zobacz średniowieczną fortecę z wieżami i wałami obronnymi, fosami, bramami i mostami zwodzonymi. Zachwyć się scenerią – ten bajkowy zamek majestatycznie wznosi się z parku pełnego potężnych drzew, starych ogrodów i stawów. Spaceruj po zacisznych parkach zamku. Odwiedź Ogród Różany lub Ogród Rzymski. Zobacz stawy i kanały, liczne mosty, romantyczne scenerie oraz imponujące aleje doskonałe na długie spacery lub pikniki.

Utrecht: Bilet wstępu do Narodowego Muzeum Kolejnictwa

3. Utrecht: Bilet wstępu do Narodowego Muzeum Kolejnictwa

Holenderskie Muzeum Kolejnictwa, znane również jako Het Spoorwegmuseum, to Twoja szansa na poznanie wspaniałego świata pociągów. Przeglądaj bogatą kolekcję lokomotyw, wagonów, modeli w skali, silników parowych, obrazów oraz materiałów i obiektów kolejowych. Odwiedzający Muzeum Kolejnictwa wchodzą przez w pełni odrestaurowany zabytkowy dworzec Maliebaan zbudowany w 1874 roku. W muzeum można zobaczyć imponujący SS 13, znany również jako De Bril. Będąc w Muzeum Kolejnictwa, odwiedź jego 3 autokary salonowe i autentyczną poczekalnię królewską. Zajrzyj za kulisy placu kolejowego w epoce pary. Spaceruj wzdłuż peronu Maliebaan Station i odwiedź Magazyn Modelarski, który jest wypełniony kolekcją modeli kolejowych. Przejedź się Stalowym Potworem i eksploruj pod, pomiędzy i nad silnikami parowymi. Odwiedź Techlab w Muzeum Kolejnictwa i dowiedz się wszystkiego o pociągach elektrycznych.

Utrecht: Bilet wstępu DOMunder z przewodnikiem

4. Utrecht: Bilet wstępu DOMunder z przewodnikiem

Odkryj kultowy DOMunder, interesującą atrakcję historyczną pod Domplein w Utrechcie. Dołącz do swojego przewodnika i rozpocznij przygodę dla wszystkich grup wiekowych, schodząc w dół, aby poznać lokalną historię w wyjątkowym otoczeniu. Wejdź do środka, weź inteligentną latarkę i rozpocznij podziemną eksplorację pełną ekscytujących historii i skarbów archeologicznych. Wybierz się w podróż przez pełną wydarzeń historię Domplein, Utrechtu, Holandii i Europy. Zanurz się w rzymskiej przeszłości Utrechtu, a także we wspaniałym średniowieczu. Przeżyj niszczycielską burzę z 1674 r., podczas której zawaliła się nawa kościoła Dom i powstał Plac Dom.

Utrecht: Gra eksploracyjna z tajemnicą potworów

5. Utrecht: Gra eksploracyjna z tajemnicą potworów

Rozegraj prawdziwą misję w Utrechcie jako łowca potworów, którego zadaniem jest odnalezienie nieuchwytnej bestii zagrażającej miastu. Rozwiąż wskazówki, które otrzymujesz na smartfonie i uratuj mieszkańców Utrechtu. Po drodze znajdziesz nowe lokalizacje i odblokujesz niesamowite historie. Po zakupie zadania otrzymasz kod dostępu, którego możesz użyć w aplikacji. Zadanie zajmie ci od 1 do 2 godzin, ale nie ma limitu czasu, możesz je ukończyć we własnym tempie. Nie potrzebujesz przewodnika, po prostu pobierz aplikację, udaj się do punktu początkowego i jesteś gotowy na przygodę eksploracji miasta. Rozwiązując wskazówki, odkryjesz nowe lokalizacje i historie. Ta gra to jeden z najbardziej wyjątkowych sposobów na zabawę podczas poznawania wspaniałego miasta Utrecht. To fantastyczna gra dla rodzin i grup przyjaciół. Jeśli jesteś dużą grupą, jedna osoba może wykupić dostęp dla całej grupy, wybierając liczbę osób w grupie. Wszyscy członkowie grupy będą mogli zagrać w grę miejską na swoim smartfonie. Alternatywnie, każda osoba może kupić swój własny bilet. Możesz grać w grupie i wspólnie rozwiązywać wskazówki podczas spaceru lub podzielić się na mniejsze grupy/zespoły i rywalizować z innymi. Każda osoba może również grać samodzielnie, oddzielić się od grupy, a na koniec spotkać się z grupą.

Utrecht: bilet wstępu do wieży Dom Tower i wycieczka z przewodnikiem

6. Utrecht: bilet wstępu do wieży Dom Tower i wycieczka z przewodnikiem

Odkryj spektakularne widoki na Utrecht i okolicę dzięki biletowi do Wieży Dom. Cofnij się w czasie, gdy Twój przewodnik zabierze Cię w historyczną podróż aż na szczyt 700-letniej Wieży Dom. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem VVV Utrecht i udaj się do Wieży Domowej. Wejdź z dołączonym biletem i po pokonaniu 465 schodów wejdź na wysokość 112 metrów i zostań nagrodzony zapierającymi dech w piersiach widokami na Utrecht. Rób wspaniałe zdjęcia i udostępniaj je znajomym w mediach społecznościowych. Wejdź na historyczną wieżę Dom Tower, zatrzymując się po drodze i poznaj historię oraz budowę Wieży Dom. Te chwile są dobrą okazją do złapania oddechu. Odkryj po drodze wyjątkową historię Wieży. Posłuchaj, jak wieża była przez wieki centralnym elementem miasta i jak przetrwała gwałtowne burze, okupację obcych mocarstw i pożary. Dowiedz się, jak wyglądało świętowanie, kwitnący handel i rozwój miasta.

Utrecht: bilet wstępu do ogrodów zamku De Haar

7. Utrecht: bilet wstępu do ogrodów zamku De Haar

Odwiedź spokojne parki krajobrazowe słynnego zamku De Haar. Odkryj jego stawy i kanały, a także liczne mosty, romantyczne widoki i imponujące aleje idealne na długie spacery lub pikniki. Odkrywaj teren zamku o powierzchni ponad 55 hektarów. Spotkaj uspokajające obszary, takie jak park leśny i dawna menażeria, idealne na atrakcyjny prywatny spacer. Przeglądaj funkcje, takie jak labirynt, duży park jeleni, romantyczny kryty most i łąka piknikowa. Spaceruj wśród około 7000 drzew, z których niektóre mają nawet 140 lat. Odwiedź miejsca takie jak Ogród Rzymski z wałem Ha Ha lub zobacz Ogród Różany, w którym znajduje się ponad 1200 róż w 79 różnych odmianach, które pięknie kwitną każdego lata.

Utrecht: najważniejsze samodzielne poszukiwania i wycieczki po śmieciach

8. Utrecht: najważniejsze samodzielne poszukiwania i wycieczki po śmieciach

Poznaj Utrecht we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu wycieczki poszukiwaczy skarbów na urządzenie mobilne (za pomocą linku i danych logowania otrzymanych podczas rezerwacji) skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Utrechtu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko po dotarciu do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność, kiedy tylko chcesz, i ciesz się elastycznością wstrzymywania gry w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić doskonałe zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Wybierz opcję kontynuowania wycieczki później lub zachowaj resztę na inny dzień. W pełnym historii mieście Utrecht najpierw odwiedzisz piękną Oude Mannen En Vrouwenhuis. Następnie wyjątkowe Muzeum Speelklok, a następnie niezastąpiony Oudegracht. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Auli Uniwersyteckiej w Utrechcie. Jako piąty przystanek znajdziesz Dom Tower. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesującą katedrę św. Marcina. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Pieterskerk. Ponadto, będziesz także podziwiać Park Lepelenburg. Przedostatnim celem jest godny pozazdroszczenia pomnik Joodsa. Natomiast wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki nie mogło być nic innego jak Muzeum Kolejnictwa.

Rhenen: Bilet wstępu do zoo w Ouwehands

9. Rhenen: Bilet wstępu do zoo w Ouwehands

Spotkaj się twarzą w twarz z magicznymi stworzeniami naszego naturalnego świata dzięki biletowi wstępu do zoo Ouwehands w Rhenen. Poznaj gigantyczne pandy o imionach Xing Ya i Wu Wen i dowiedz się więcej o ochronie naturalnych siedlisk. Udaj się do wejścia do zoo i wkrocz do świata cudów, sprawdzając mapę i decydując, kogo chcesz odwiedzić w pierwszej kolejności. Skorzystaj z okazji, aby odkryć jeden z najpiękniejszych wybiegów dla pand na świecie, jedyny w Holandii, i obserwuj, jak przeżuwają bambus. Przywitaj się także ze słoniem afrykańskim o imieniu Bumi. Obserwuj huśtające się małpy i delektuj się przekąskami w salonie Maki. Obserwuj majestatyczne niedźwiedzie polarne i dowiedz się o ich naturalnym środowisku, w tym o tym, co jedzą i jak polują. Przed opuszczeniem zoo sprawdź, czy uda Ci się wypatrzyć leapordy chmurne.

Utrecht: Bilet wstępu do Muzeum Centraal

10. Utrecht: Bilet wstępu do Muzeum Centraal

Muzeum Centraal znajduje się w samym sercu miasta, z pięknym monumentalnym ogrodem i kawiarnią, aby uciec od ruchliwego centrum. Kolekcja Centraal prezentuje ponad 400 dzieł twórców z różnych okresów. Nowe ekspozycje podążają szlakiem, który zaczyna się w średniowieczu, a kończy w teraźniejszości. Jednak każda galeria tematyczna pokazuje więcej, łącząc modę z malarstwem i sztuką przeszłości ze współczesnym designem. Umożliwia to tworzenie powiązań między różnymi okresami i formami sztuki. W Collection Centraal znajdziesz znane faworyty, takie jak Red Blue Chair Gerrita Rietvelda i kultowe sukienki Viktor & Rolf, a także nowe faworyty, które czekają na odkrycie. Łączenie dzieł z kolekcji w ten sposób zapewnia nowe spojrzenie lub poczucie rozpoznawalności w każdej galerii. Zbliż się do studia twórcy Miffy, Dicka Bruny, w którym znajdują się jego oryginalne meble, książki i szkice. Odkryj starożytny statek Utrechtu na poddaszu muzeum. Zakończ wizytę w kawiarni muzealnej z widokiem na ogród, aby skosztować lokalnych napojów, lunchu i przekąsek. I nie zapomnij zajrzeć do sklepu muzealnego, aby kupić ekskluzywne prezenty związane z Miffy, Rietveldem i Utrechtem.

Najciekawsze atrakcje

Utrecht: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 61
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Utrecht

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Utrecht

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Utrecht to:

Amsterdam

Utrecht: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Utrecht? Kliknij tutaj.

Utrecht: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 689 opinii

Zamek jest niesamowity, jeden z najlepszych, jakie odwiedziłem. Architektura jest cudowna, a trasa jest dobrze rozplanowana. Większość pokoi miała przewodnik, w którym można było odpowiedzieć na wszelkie pytania. Wszystkie informacje były w języku niderlandzkim i angielskim. Spokojne obejście zajęło około godziny. Niestety tego dnia odbyła się konwencja biznesowa, więc kawiarnia była zamknięta. Jednakże zaoferowano nam bezpłatną kawę/herbatę w holu wejściowym z termosu. Teren był bardzo kolorowy z dużą ilością ławek, więc można było usiąść i cieszyć się sceną. Warto było wybrać się na spacer do parku jeleni, aby zobaczyć samce o wspaniałych rogach i stado łani.

Zamek i otaczające go widoki są niesamowite. Bujne ogrody i dobrze utrzymany zamek z dużą ilością informacji. Czuje się jak wróżka. Jednak powrót do najbliższej stacji był koszmarem po 15:30, ostatni autobus miejski miał nas odebrać o 17:15. Jednak zatrzymali nabożeństwo o 16:00, zostawiając nas wszystkich w zamku. Musieliśmy wędrować przez 40 minut do najbliższej stacji

Zamek Haar to bajka. Ogród, wnętrze zabytkowego budynku i park jeleni są przepiękne. Chciałbym wrócić do Holandii i zdecydowanie spędzić więcej czasu w zamku.

Absolutnie oszałamiający! gorąco polecam - rzeczy w środku są tak pouczające i przyjemne do rozmowy!

Było bardzo ciekawie, zamek miał atmosferę i był bardzo przyjemny.