Dodaj daty

USAT Liberty
Safari i dzika przyroda

Safari i dzika przyroda
Liczba znalezionych atrakcji: 4

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Karangasem: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 282
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane USAT Liberty Safari i dzika przyroda

Bali: 3-dniowy kurs nurkowania PADI na wodach otwartych

1. Bali: 3-dniowy kurs nurkowania PADI na wodach otwartych

Pierwszy dzień rozpocznie się rejestracją i formalnościami na kurs w centrum nurkowym. Następnie zostaną udostępnione filmy instruktażowe i przeglądy wiedzy poprzez quizy i egzaminy z pierwszych trzech modułów poznanych tego dnia. Zjedz lunch i poczęstunek, aby nabrać sił na popołudnie, co obejmuje szkolenie w zakresie umiejętności pływania, rejestrację całego sprzętu używanego w centrum nurkowym i dokumenty potwierdzające podpis. Drugi dzień rozpocznie się przygotowaniem sprzętu i załadunkiem pojazdów do podróży do Padang Bai, dołączając do rejsu łodzią do Błękitnej Laguny, aby przeżyć pierwsze szkolenie nurkowe na wodach otwartych. Mała przerwa na łodzi pozwoli zrelaksować się na pokładzie lub popływać w lagunie. Nastąpi drugie nurkowanie na wodach otwartych, po którym powrót do Padang Bai umożliwi ci zjedzenie lunchu w Topi Inn przed powrotem do centrum nurkowego. Poznaj teorię ostatnich dwóch modułów i sprawdź swoją wiedzę za pomocą quizów i egzaminu końcowego. Trzeci i ostatni dzień zaprowadzi Cię do Tulamben, gdzie znajduje się wrak USAT Liberty i odbędą się trzecie i czwarte nurkowanie szkoleniowe na wodach otwartych. Pomiędzy nurkowaniami zjesz lunch w Puri Madha. Po spakowaniu sprzętu po ostatnim nurkowaniu, certyfikacja i podpis zostaną przesłane z powrotem do centrum nurkowego.

Bali: nurkowanie w zatoce Tulamben dla początkujących

2. Bali: nurkowanie w zatoce Tulamben dla początkujących

Zdobądź lepsze zrozumienie i wyczucie nurkowania podczas nurkowania dla początkujących na północno-wschodnim wybrzeżu Bali. Po odbiorze z hotelu udaj się do zatoki Tulamben, aby odkryć białe piaszczyste plaże i czystą, błękitną wodę. Naucz się podstaw nurkowania, w tym jak się zrelaksować i uspokoić podczas nurkowania. Jeśli zdecydujesz, że chcesz pójść dalej, dzień może być zaliczony na poczet ukończenia kursu PADI Open Water Diver. Skorzystaj z miejsca nurkowego, które znajduje się tuż przed miejscem konfiguracji w Tulamben, dzięki czemu spędzisz więcej czasu na swoim doświadczeniu, a mniej na podróżowaniu. Wrak USAT Liberty jest tak blisko brzegu, że prawdopodobnie można by w niego rzucić kamieniem! Spodziewaj się zobaczyć wiele niebieskich płaszczek, a także ośmiornice, skorpiony, słodkie wargi, rogatnice, mureny i wiele innych. Weź udział w 2 nurkowaniach i skorzystaj z opcji przećwiczenia w basenie przed pierwszym nurkowaniem. Zapewniamy tragarzy do przenoszenia sprzętu, a między nurkowaniami serwowany jest bezpłatny lunch.

Bali: Zatoka Tulamben i nurkowanie wrakowe USAT Liberty

3. Bali: Zatoka Tulamben i nurkowanie wrakowe USAT Liberty

Po odbiorze z hotelu udaj się do wioski Tulamben na północno-wschodnim wybrzeżu Bali, najbardziej znanej z czarnej plaży pokrytej gładkimi skałami wielkości pięści. Po przybyciu udaj się do zatoki Tulamben, aby wziąć udział w nurkowaniu wrakowym i zbliżyć się do statku towarowego USAT Liberty z czasów II wojny światowej. Położony zaledwie 30 metrów od plaży wrak mierzy imponujące 120 metrów na stromo opadającym piaszczystym dnie, a jego szczyt znajduje się zaledwie 3 metry pod powierzchnią wody. Zatopiony przez torpedy 11 stycznia 1942 roku USAT Liberty przewoził części gumowe i kolejowe do służby wojennej przez Cieśninę Lombok. Uszkodzenia były krytyczne, ale 2 niszczyciele podchwyciły go i próbowały odholować do portu w Singaraja. Nabierała zbyt dużo wody, więc załoga zdecydowała się wyprowadzić ją na plażę w Tulamben. Wulkaniczna eksplozja Gunung Agung w 1963 roku zrzuciła ją z plaży do obecnego miejsca, rozbijając ją po drodze na kawałki. Teraz całkowicie pokryty koralowcami i domem dla setek gatunków ryb, wrak jest zanurzony na maksymalną głębokość 29 metrów. Uważany za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na plaży na Bali, wrak USAT Liberty to dopiero początek! 15-minutowa podróż dalej na wschód zabierze Cię do rafy Alamanda i rafy Batu Kelebit. Podróżując samochodem 10 minut na zachód od Tulamben, dotrzesz do wioski Kubu, gdzie dostęp do dziewiczej rafy Kubu jest łatwy. Nurkowanie nocne jest szczególnie popularne, ze średnią widocznością od 15 do 20 metrów i temperaturą wody około 28 do 29 stopni Celsjusza. Dołącz do tej nurkowej przygody, aby spędzić fantastyczny dzień w wyjątkowym miejscu i po drodze zbliżyć się do wspaniałego życia morskiego! Uwaga: ta wycieczka jest dostępna tylko dla certyfikowanych nurków.

Tulamben: całodniowa wyprawa na nurkowanie z wrakiem statku USAT Liberty

4. Tulamben: całodniowa wyprawa na nurkowanie z wrakiem statku USAT Liberty

Rozpocznij tę 10-godzinną wycieczkę od przejazdu do wioski Tulamben, najbardziej znanej z czarnej, piaszczystej plaży pokrytej gładkimi skałami wielkości pięści. Położony zaledwie 30 metrów od plaży wrak statku USAT Liberty mierzy 120 metrów, a jego szczyt znajduje się zaledwie 3 metry pod powierzchnią wody. Uderzony torpedami w 1942 roku statek przewoził części gumowe i kolejowe przez Cieśninę Lombok. Zbadaj wrak, który jest teraz pokryty koralowcami i jest domem dla setek gatunków ryb. Spodziewaj się zobaczyć płaszczki z niebieskimi plamami, ośmiornice, skorpiony, słodkie wargi, rogatnice, mureny i wiele innych. Tragarze będą nosić twój sprzęt, a bezpłatny lunch będzie serwowany między sesjami nurkowania.

Karangasem

Karangasem

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Safari i dzika przyroda w: USAT Liberty

Oprócz atrakcji typu Safari i dzika przyroda w: USAT Liberty jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Karangasem?

W: Karangasem są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

USAT Liberty: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu USAT Liberty? Kliknij tutaj.