Atrakcje i wycieczki
Ürgüp

Ürgüp – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze w Goreme o wschodzie słońca

1. Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze w Goreme o wschodzie słońca

Poszybuj spokojnie nad wyjątkowymi skałami i dolinami Göreme w regionie Kapadocja podczas wspólnego lotu balonem na ciepłe powietrze. Wybierz jeden z kolorowych balonów, a na koniec wycieczki odbierz certyfikat odbycia lotu i uczcij to kieliszkiem szampana. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z hotelu na godzinę przed wschodem słońca. Po dotarciu na miejsce skosztuj bezpłatnych lekkich przekąsek. W tym czasie zespół naziemny będzie kończyć realizację procedur bezpieczeństwa. Po nadmuchaniu balonu wysłuchaj informacji na temat bezpieczeństwa oraz lotu. Następnie rozpocznij zapierającą dech w piersiach wycieczkę, wznosząc się na wysokość do 600 metrów. Dryfuj nad dolinami i słynnymi, bajkowymi kominami Kapadocji, zachwyć się niesamowitymi, panoramicznymi widokami oraz obniżeniami lotu, które niemal pozwalają dotknąć skał skansenu Göreme. Wiatr i ogień delikatnie przeniosą Cię z powrotem na ziemię. Na lądzie uczcij swoją przygodę bezpłatną lampką szampana i odbierz certyfikat lotu, a następnie skorzystaj z transferu do hotelu.

Kapadocja: Wycieczka balonem na ogrzane powietrze w Goreme ze śniadaniem

2. Kapadocja: Wycieczka balonem na ogrzane powietrze w Goreme ze śniadaniem

Przeżyj podniebną przygodę podczas lotu balonem nad malowniczą Kapadocją. Spoglądaj na środkową Anatolię z kolorowego balonu, unosząc się w powietrzu o poranku, i delektuj się jedzeniem, aby uczcić swój lot. Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu. Po przybyciu na miejsce spotkaj się ze swoim zespołem na ziemi w celu przejścia odprawy dotyczącej bezpieczeństwa. Czuj się bezpiecznie dzięki wszystkim szczegółom dotyczącym lotu balonem, które przekaże Ci załoga. Następnie zajmij wygodne, indywidualne miejsce w koszu i przygotuj się do startu. Wznieś się w powietrze i poczuj zarówno adrenalinę, jak i spokój, unosząc się nad malowniczym krajobrazem. Podziwiaj naturalne i stworzone przez człowieka atrakcje. Po wylądowaniu zjedz lekkie śniadanie i wypij drinka. Po zakończeniu atrakcji skorzystaj z wygodnego transportu powrotnego do swojego miejsca zakwaterowania.

Kapadocja: Całodniowa prywatna wycieczka do Kapadocji

3. Kapadocja: Całodniowa prywatna wycieczka do Kapadocji

Zwiedź piękną Kapadocję w ramach całodniowej wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj główne atrakcje regionu, w tym Park Narodowy Göreme, Paşabağı, starogrecką wioskę Çavuşin i wiele innych miejsc. Dowiedz się więcej o historii i kulturze Kapadocji dzięki swojemu przewodnikowi. Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu i udaj się do Göreme, aby zachwycić się jednymi z najlepszych widoków w regionie. Następnie odwiedź podziemne miasto, które jest największą i najgłębszą podziemną osadą. Ma ono 8 poziomów połączonych wąskimi tunelami. Poświęć czas na zwiedzanie straganów, sklepów, kościołów, winiarni, kuchni i innych części otwartych dla zwiedzających. W tym czasie przewodnik zapewni Ci interesujący komentarz. Zatrzymaj się na lunch w tradycyjnej restauracji, a następnie udaj się do Doliny Gołębi w miejscowości Uçhisar. Miejsce to słynie z niesamowitych panoramicznych widoków. Kolejnym przystankiem będzie skansen Göreme, gdzie zobaczysz kościoły wykute w skałach przez pierwszych mnichów chrześcijańskich. Przewodnik opowie Ci o chrześcijaństwie i życiu zakonnym w Kapadocji. Odwiedź starogrecką wioskę Çavuşin, znajdującą się nad brzegiem rzeki Kizilirmak, która jest najdłuższą rzeką w Turcji. Weź udział w wycieczce po mieście, a następnie odwiedź warsztat garncarski i dowiedz się czegoś więcej o przedmiotach ceramicznych i wykonanych z czerwonej gliny. Obejrzyj pokaz starożytnej metody produkcji z użyciem samych rąk i posłuchaj o tradycji wyrobu ceramiki, która sięga czasów hetyckich (około II tysiąclecia p.n.e.). Następnie udaj się do pracowni dywanów z ręcznie tkanymi wyrobami. Później odwiedź Paşabağı, gdzie możesz zobaczyć spektakularną formację skalną w kształcie grzyba. Paşabağı jest również nazywana Doliną Mnichów, ponieważ znajduje się tam kaplica św. Symeona. Następnym przystankiem jest Devrent, która jest również znana jako Dolina Wyobraźni. W dolinie znajdują się ciekawe czerwone skały, z których niektóre przypominają swoim kształtem różne zwierzęta: wielbłąda, jaszczurkę, sowę, węża, kurczaka i pingwina. Na koniec dnia skorzystaj z komfortowego transferu powrotnego do hotelu.

Kapadocja: lot balonem na ogrzane powietrze 1 z 3 dolin

4. Kapadocja: lot balonem na ogrzane powietrze 1 z 3 dolin

Wyrusz w niezwykłą przygodę balonem na ogrzane powietrze nad urokliwymi krajobrazami Kapadocji, gdzie odkryjesz jedną z niesamowitych dolin poniżej. W zależności od warunków pogodowych w danym dniu przeleć nad zapierającą dech w piersiach Doliną Cat, Doliną Soganlı lub Doliną Ihlara. Zacznij od odbioru z hotelu wcześnie rano przed wschodem słońca. Udaj się na miejsce startu i obserwuj, jak zespoły ekspertów nadmuchują gigantyczne balony. Przygotuj się na oczarowanie, gdy wzniesiesz się w niebo, delikatnie szybując nad kultowymi bajkowymi kominami, starożytnymi jaskiniami i imponującymi formacjami skalnymi, które sprawiają, że Kapadocja jest miejscem znanym na całym świecie. Każda dolina szczyci się własnym, charakterystycznym urokiem i cudami natury, podziwiając zapierający dech w piersiach widok z lotu ptaka na zapierające dech w piersiach piękno regionu. Rób zdjęcia, gdy wschodzące słońce oświetla krajobraz, i uwiecznij jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Bezpiecznie wyląduj na ziemi, odbierz certyfikat lotu i wróć do hotelu w Kapadocji.

Kapadocja: Czerwona wycieczka z przewodnikiem z odbiorem i transportem powrotnym do hotelu

5. Kapadocja: Czerwona wycieczka z przewodnikiem z odbiorem i transportem powrotnym do hotelu

Obszar zamku Uchisar Przygotuj się na zdumienie, ponieważ ten widok powali Cię na kolana. W centrum Kapadocji mamy jeden z największych bajkowych kominów w całej Kapadocji i jest to zamek Uchisar. Spędzimy trochę czasu pod zamkiem i zostaniesz o nim dobrze poinformowany. Możesz zrobić wiele pięknych zdjęć i mieć wystarczająco dużo wolnego czasu, aby się nimi cieszyć. Pasabagi Fairy Chimneys (Dolina Mnichów) W dolinie mnichów zobaczysz z bliska bajkowe kominy przypominające grzyby i będziesz mieć okazję nawet ich dotknąć, uzyskasz informacje na temat chrześcijaństwa w regionie i będziesz mieć wystarczająco dużo wolnego czasu na zwiedzanie. Skansen w Zelve Zelve było otwartą doliną z dużą osadą jaskiniową. Na niewielkim obszarze znajduje się wiele pozostałości, które zaspokajały niemal wszystkie potrzeby chrześcijan żyjących w przeszłości i pozostały turecką wioską do lat 1960. Dziś Zelve jest skansenem otwartym dla publiczności. Wiele do zobaczenia i wiele do sfotografowania. Dolina Devrent (Dolina Wyobraźni) W dolinie wyobraźni znajdziesz wiele skał o różnych kształtach, wyglądających jak różne rzeczy, takie jak wielbłąd, ślimak, pingwin itp. W tym miejscu będziesz mógł przetestować swoją wyobraźnię i zdecydować, czy jesteś osobą z wyobraźnią, czy nie. Lunch Będziemy mieli przerwę na lunch lub otwarty bufet w przyzwoitej restauracji Warsztat garncarski Avanos (punkt handlowy) Avanos to dom garncarstwa i będzie to główna atrakcja Twojego dnia. Znajdziemy się w warsztacie garncarskim w Avanos i będą tam eksperci w dziedzinie garncarstwa. Najpierw podadzą ci kilka informacji na ten temat, a następnie pokażą, jak zrobić ceramikę, a następnie pozwolą ludziom z naszej grupy spróbować (może ty?). Dolina Miłości Dolina Miłości jest gospodarzem jednego z najpiękniejszych zabytków w całej Kapadocji, w którym zobaczysz najlepsze przykłady grzybowych kominów wróżek (hoodoo) z niesamowitym panoramicznym widokiem.

Kapadocja: Lot balonem o wschodzie słońca

6. Kapadocja: Lot balonem o wschodzie słońca

Wznieś się w przestworza podczas tego prywatnego lub grupowego lotu balonem nad Kapadocją. Podziwiaj spektakularne widoki i zobacz wschodzące słońce podczas robienia najbardziej niezapomnianych zdjęć z kosza balonowego. Wybierz lot standardowy, komfortowy lub prywatny. Leć balonem na ogrzane powietrze nad Kapadocją i odkryj najlepszy sposób na zobaczenie tej krainy pełnej skalistych dolin, podziemnych miast i legendarnych krajobrazów. Rozpocznij swoją przygodę bardzo wcześnie rano od odbioru z hotelu, a następnie transportu minibusem do tajnego miejsca. Tam spotkaj się z resztą grupy (jeśli wybierzesz lot grupowy). Podążaj za licencjonowaną załogą na pokładzie kosza balonowego, który napełnia się gorącym powietrzem i staje się bardzo duży. Posłuchaj swojego pilota, który podzieli się środkami bezpieczeństwa oraz zaleceniami i zakazami podczas lotu. Trzymaj się, gdy balon wznosi się na wysokość od 500 do 1000 metrów nad ziemią. Leć płynnie nad dolinami i spektakularnymi formacjami geograficznymi, które widać tylko z nieba. Pamiętaj, aby zrobić kilka zdjęć własnego balonu i dziesiątek innych w pobliżu, które zaczną wznosić się w powietrze. Po zakończeniu lotu wyląduj w bezpiecznym miejscu, gdzie personel naziemny będzie na Ciebie czekał z pamiątkowym certyfikatem lotu i lekkim drinkiem, aby to uczcić.

Kapadocja: Zielona wycieczka z przewodnikiem, odbiór i transport powrotny do hotelu

7. Kapadocja: Zielona wycieczka z przewodnikiem, odbiór i transport powrotny do hotelu

Panorama Goreme Naszym pierwszym przystankiem będzie panorama Goreme, gdzie dowiesz się o regionie Kapadocji, występowaniu bajkowych kominów i samej wiosce Goreme. Jezioro Narli Zobaczymy wulkaniczne jezioro, którego kolor zmienia się w ciągu roku. Klasztor Selime Klasztor Selime to zdumiewająca, wykuta w skale budowla obejmująca rozległą kuchnię i strzelisty komin. Kościół z galerią dookoła, stajnie z korytami do karmienia i inne dowody na styl życia troglodytów... Dolina Ihlara Będziemy wędrować przez 45 minut w kanionie przed lunchem. Wioska Belisirma (lunch) Około 80 km od naszego punktu startowego znajdziemy się w wiosce Belisirma w dolinie Ihlara. Tuż obok rzeki Melendiz zjemy lunch w przyjemnej restauracji. Podziemne miasto Derinkuyu Podziemne miasta są znakami Kapadocji, te mega schrony zaskoczą Cię, wejdziemy do środka i przejdziemy wąskimi tunelami, zobaczysz winiarnie, magazyny żywności i wiele różnych części podziemnego miasta do obrony i życia. Sklep z kamieniami szlachetnymi (sklep jubilerski, punkt handlowy) Turcja jest prawdziwym skarbem, jeśli chodzi o kamienie, a my spędzimy trochę czasu w tym pięknym sklepie z ekspertami na temat kamieni w całej Turcji. Zdecydowanie zalecamy uważne słuchanie ich i przewodnika, ponieważ będziesz chciał dowiedzieć się wszystkiego o zmieniającym kolor kamieniu zultanite. Dolina Gołębi Ludzie używali gołębi do wielu różnych celów przez długi czas. W dolinie gołębi zostaniesz poinformowany o tych powodach i będziesz miał okazję nakarmić gołębie z doliny. Sklep z suszonymi owocami Możesz zobaczyć kapadocki rodzaj kawy i tradycyjne suszone owoce.

Kapadocja: wycieczka balonem na ogrzane powietrze z lekkim śniadaniem

8. Kapadocja: wycieczka balonem na ogrzane powietrze z lekkim śniadaniem

Przeżyj latanie balonem na ogrzane powietrze i podziwiaj nierówny i skalisty teren poniżej. Ciesz się komfortem małego koszyczka dzięki temu balonowemu doświadczeniu. Rozpocznij swoją podróż od odbioru z hotelu przed wschodem słońca. Przyjedź na miejsce balonu i spotkaj się ze swoim pilotem. Zjedz małe śniadanie i obserwuj, jak balon napełnia się gorącym powietrzem. Wznieś się w powietrze i unoś się nad dramatycznym krajobrazem ze skałami wulkanicznymi ukształtowanymi przez erozję w wieże. Patrz, jak słońce wschodzi nad szczytami i w dolinie. Poczuj uczucie nieważkości podczas płynnego szybowania w powietrzu. Zobacz, jak działa balon na ogrzane powietrze, gdy sterują nim Twoi instruktorzy. Na koniec wyląduj w bezpiecznym miejscu i świętuj lampką szampana przed powrotem do hotelu.

Z Antalyi: 2-dniowa Kapadocja, hotel w jaskini i wycieczka balonem

9. Z Antalyi: 2-dniowa Kapadocja, hotel w jaskini i wycieczka balonem

Chcesz odwiedzić Kapadocję, ale masz napięty harmonogram? Nie martw się więcej! Dzięki naszej 2-dniowej wycieczce z Antalyi do Kapadocji możesz to osiągnąć. Odwiedź i poznaj główne miejsca regionu podczas interesującej i pouczającej 2-dniowej wycieczki. Chcesz poznać najlepszą część? Ta wycieczka jest prowadzona przez lokalnego, biegle posługującego się językiem angielskim przewodnika, który jest odpowiedzialny za wyjaśnienie ważnych i zabawnych faktów na temat interesujących miejsc. Kapadocja jest jednym z najbardziej znanych miejsc w kraju i nic dziwnego, dlaczego! Podczas tej 2-dniowej wycieczki odwiedzisz niektóre z najsłynniejszych dolin regionu i podziwiasz bajkowe kominy i formacje skalne. Podziemne miasta, panoramiczne lokalizacje i inne ważne miejsca pod względem historii i kultury są również uwzględnione w harmonogramie. Aby zapewnić niezapomniane wrażenia, a ponieważ jesteś w Kapadocji, możesz również dołączyć do lotu balonem za dodatkową opłatą. Kapadocja jest zdecydowanie jednym z najbardziej urokliwych i klimatycznych regionów, a ta wycieczka zapewnia najlepsze wrażenia dla Ciebie i Twoich bliskich. "Dzień 1" Wyjazd z hoteli w Antalyi wygodnym klimatyzowanym autobusem Śniadanie w restauracji Zwiedzanie podziemnego miasta Wizyta w twierdzy Uchisar Panoramiczny przystanek w Pigeon Valley Obiad w mieście Avanos w lokalnej tureckiej restauracji Zatrzymaj się w Dolinie Miłości Wizyta w Derwent Valley (Dolinie Fantazji) Zwiedzanie miasta Avanos Wizyta w warsztacie garncarskim Wizyta w Dolinie Mnichów Przyjazd do hotelu Kolacja w hotelu Wizyta w restauracji, program pokazowy – folklor Anatolii „Noc w Kapadocji” (za dodatkową opłatą – opcjonalnie) "Dzień 2" Lot balonem lub parada balonów (za dodatkową opłatą – opcjonalnie) Śniadanie w hotelu (bufet) Przystanek panoramiczny Uchguzel – Trzy Piękności Zwiedzanie skalnego miasta Chavushin, a także cerkwi św. Jana Chrzciciela Wizyta w kamiennym centrum Anatolii Zatrzymaj się na obiad Powrót do Antalyi

Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze o wschodzie słońca z transferem

10. Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze o wschodzie słońca z transferem

Spraw, aby Twoje wakacje w Kapadocji były niezapomniane, dołączając do naszego lotu balonem na ogrzane powietrze Sunrise Cappadocia! Dostępny codziennie, ten niezwykle ekscytujący lot zapewnia zabawę, wspaniałe widoki na słynne doliny Kapadocji, idylliczną atmosferę i oczywiście szansę bycia częścią słynnego na całym świecie doświadczenia. Przygotuj aparaty, poczuj, jak rośnie Twój entuzjazm i odkryj piękno Kapadocji dzięki lotowi balonem na ogrzane powietrze, który łączy w sobie wszystko, czego potrzebujesz! Nasz lot balonem na ogrzane powietrze Sunrise Cappadocia rozpoczyna się we wczesnych godzinach porannych i obejmuje transfer z Twojego hotelu. Wszystkie transfery odbywają się wygodnym iw pełni klimatyzowanym samochodem i są wliczone w cenę. Na miejscu startu spotkasz pilotów i instruktorów odpowiedzialnych za lot. Na początku otrzymasz szczegółowe i ważne informacje oraz instrukcje. Gdy piloci przygotowują się do lotu, możesz obejrzeć ich przygotowania i zrobić kilka zdjęć. W przypadku lotu balonem na ogrzane powietrze Sunrise Cappadocia wejdziesz do koszyka, który może pomieścić do 20–28 uczestników. Gdy balon na ogrzane powietrze zacznie unosić się nad ziemią, spodziewaj się pierwszego zastrzyku adrenaliny i wzrostu poziomu entuzjazmu. Lot balonem na ogrzane powietrze to świetna okazja, aby obserwować Kapadocję o świcie i odkryć jej wyjątkowe naturalne piękno. Z koszyka możesz podziwiać zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki, gdy balon leci nad dolinami Kapadocji. Przygotuj więc aparat, aby uchwycić te wyjątkowe chwile. Na najwyższej wysokości będziesz także świadkiem najbardziej uroczego i kultowego wschodu słońca, jaki kiedykolwiek widziałeś! Gdy słońce zacznie wschodzić, ciepłe kolory jego światła będą odbijać się w księżycowych krajobrazach dolin poniżej. Formacje skalne, bajkowe kominy, a także ciepłe refleksy słońca tworzą wyjątkowo niepowtarzalną atmosferę, która zapiera dech w piersiach. Lot trwa około godziny. Może to jednak zależeć od warunków pogodowych. Pilot ma zamiar bezpiecznie i sprawnie wylądować balonem na ogrzane powietrze w miejscu lądowania, gdzie członkowie zespołu oczekują na udzielenie pomocy technicznej. Chcieć więcej? To przeżycie jeszcze się nie skończyło! Po wylądowaniu wzniesiesz toast i wypijesz kieliszek szampana, aby uczcić swoje wyjątkowe przeżycie. Aby ta czynność pozostała Ci na długo w pamięci, otrzymasz także spersonalizowane certyfikaty lotów. Pod koniec uroczystości autobus odwiezie Cię z powrotem do hotelu.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 248
Sortuj wg::

Ürgüp – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze w Goreme o wschodzie słońca

Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze w Goreme o wschodzie słońca

Poszybuj spokojnie nad wyjątkowymi skałami i dolinami Göreme w regionie Kapadocja podczas wspólnego lotu balonem na ciepłe powietrze. Wybierz jeden z kolorowych balonów, a na koniec wycieczki odbierz certyfikat odbycia lotu i uczcij to kieliszkiem szampana. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z hotelu na godzinę przed wschodem słońca. Po dotarciu na miejsce skosztuj bezpłatnych lekkich przekąsek. W tym czasie zespół naziemny będzie kończyć realizację procedur bezpieczeństwa. Po nadmuchaniu balonu wysłuchaj informacji na temat bezpieczeństwa oraz lotu. Następnie rozpocznij zapierającą dech w piersiach wycieczkę, wznosząc się na wysokość do 600 metrów. Dryfuj nad dolinami i słynnymi, bajkowymi kominami Kapadocji, zachwyć się niesamowitymi, panoramicznymi widokami oraz obniżeniami lotu, które niemal pozwalają dotknąć skał skansenu Göreme. Wiatr i ogień delikatnie przeniosą Cię z powrotem na ziemię. Na lądzie uczcij swoją przygodę bezpłatną lampką szampana i odbierz certyfikat lotu, a następnie skorzystaj z transferu do hotelu.

Kapadocja: Wycieczka balonem na ogrzane powietrze w Goreme ze śniadaniem

Kapadocja: Wycieczka balonem na ogrzane powietrze w Goreme ze śniadaniem

Przeżyj podniebną przygodę podczas lotu balonem nad malowniczą Kapadocją. Spoglądaj na środkową Anatolię z kolorowego balonu, unosząc się w powietrzu o poranku, i delektuj się jedzeniem, aby uczcić swój lot. Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu. Po przybyciu na miejsce spotkaj się ze swoim zespołem na ziemi w celu przejścia odprawy dotyczącej bezpieczeństwa. Czuj się bezpiecznie dzięki wszystkim szczegółom dotyczącym lotu balonem, które przekaże Ci załoga. Następnie zajmij wygodne, indywidualne miejsce w koszu i przygotuj się do startu. Wznieś się w powietrze i poczuj zarówno adrenalinę, jak i spokój, unosząc się nad malowniczym krajobrazem. Podziwiaj naturalne i stworzone przez człowieka atrakcje. Po wylądowaniu zjedz lekkie śniadanie i wypij drinka. Po zakończeniu atrakcji skorzystaj z wygodnego transportu powrotnego do swojego miejsca zakwaterowania.

Kapadocja: Całodniowa prywatna wycieczka do Kapadocji

Kapadocja: Całodniowa prywatna wycieczka do Kapadocji

Zwiedź piękną Kapadocję w ramach całodniowej wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj główne atrakcje regionu, w tym Park Narodowy Göreme, Paşabağı, starogrecką wioskę Çavuşin i wiele innych miejsc. Dowiedz się więcej o historii i kulturze Kapadocji dzięki swojemu przewodnikowi. Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu i udaj się do Göreme, aby zachwycić się jednymi z najlepszych widoków w regionie. Następnie odwiedź podziemne miasto, które jest największą i najgłębszą podziemną osadą. Ma ono 8 poziomów połączonych wąskimi tunelami. Poświęć czas na zwiedzanie straganów, sklepów, kościołów, winiarni, kuchni i innych części otwartych dla zwiedzających. W tym czasie przewodnik zapewni Ci interesujący komentarz. Zatrzymaj się na lunch w tradycyjnej restauracji, a następnie udaj się do Doliny Gołębi w miejscowości Uçhisar. Miejsce to słynie z niesamowitych panoramicznych widoków. Kolejnym przystankiem będzie skansen Göreme, gdzie zobaczysz kościoły wykute w skałach przez pierwszych mnichów chrześcijańskich. Przewodnik opowie Ci o chrześcijaństwie i życiu zakonnym w Kapadocji. Odwiedź starogrecką wioskę Çavuşin, znajdującą się nad brzegiem rzeki Kizilirmak, która jest najdłuższą rzeką w Turcji. Weź udział w wycieczce po mieście, a następnie odwiedź warsztat garncarski i dowiedz się czegoś więcej o przedmiotach ceramicznych i wykonanych z czerwonej gliny. Obejrzyj pokaz starożytnej metody produkcji z użyciem samych rąk i posłuchaj o tradycji wyrobu ceramiki, która sięga czasów hetyckich (około II tysiąclecia p.n.e.). Następnie udaj się do pracowni dywanów z ręcznie tkanymi wyrobami. Później odwiedź Paşabağı, gdzie możesz zobaczyć spektakularną formację skalną w kształcie grzyba. Paşabağı jest również nazywana Doliną Mnichów, ponieważ znajduje się tam kaplica św. Symeona. Następnym przystankiem jest Devrent, która jest również znana jako Dolina Wyobraźni. W dolinie znajdują się ciekawe czerwone skały, z których niektóre przypominają swoim kształtem różne zwierzęta: wielbłąda, jaszczurkę, sowę, węża, kurczaka i pingwina. Na koniec dnia skorzystaj z komfortowego transferu powrotnego do hotelu.

Kapadocja: lot balonem na ogrzane powietrze 1 z 3 dolin

Kapadocja: lot balonem na ogrzane powietrze 1 z 3 dolin

Wyrusz w niezwykłą przygodę balonem na ogrzane powietrze nad urokliwymi krajobrazami Kapadocji, gdzie odkryjesz jedną z niesamowitych dolin poniżej. W zależności od warunków pogodowych w danym dniu przeleć nad zapierającą dech w piersiach Doliną Cat, Doliną Soganlı lub Doliną Ihlara. Zacznij od odbioru z hotelu wcześnie rano przed wschodem słońca. Udaj się na miejsce startu i obserwuj, jak zespoły ekspertów nadmuchują gigantyczne balony. Przygotuj się na oczarowanie, gdy wzniesiesz się w niebo, delikatnie szybując nad kultowymi bajkowymi kominami, starożytnymi jaskiniami i imponującymi formacjami skalnymi, które sprawiają, że Kapadocja jest miejscem znanym na całym świecie. Każda dolina szczyci się własnym, charakterystycznym urokiem i cudami natury, podziwiając zapierający dech w piersiach widok z lotu ptaka na zapierające dech w piersiach piękno regionu. Rób zdjęcia, gdy wschodzące słońce oświetla krajobraz, i uwiecznij jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Bezpiecznie wyląduj na ziemi, odbierz certyfikat lotu i wróć do hotelu w Kapadocji.

Kapadocja: Czerwona wycieczka z przewodnikiem z odbiorem i transportem powrotnym do hotelu

Kapadocja: Czerwona wycieczka z przewodnikiem z odbiorem i transportem powrotnym do hotelu

Obszar zamku Uchisar Przygotuj się na zdumienie, ponieważ ten widok powali Cię na kolana. W centrum Kapadocji mamy jeden z największych bajkowych kominów w całej Kapadocji i jest to zamek Uchisar. Spędzimy trochę czasu pod zamkiem i zostaniesz o nim dobrze poinformowany. Możesz zrobić wiele pięknych zdjęć i mieć wystarczająco dużo wolnego czasu, aby się nimi cieszyć. Pasabagi Fairy Chimneys (Dolina Mnichów) W dolinie mnichów zobaczysz z bliska bajkowe kominy przypominające grzyby i będziesz mieć okazję nawet ich dotknąć, uzyskasz informacje na temat chrześcijaństwa w regionie i będziesz mieć wystarczająco dużo wolnego czasu na zwiedzanie. Skansen w Zelve Zelve było otwartą doliną z dużą osadą jaskiniową. Na niewielkim obszarze znajduje się wiele pozostałości, które zaspokajały niemal wszystkie potrzeby chrześcijan żyjących w przeszłości i pozostały turecką wioską do lat 1960. Dziś Zelve jest skansenem otwartym dla publiczności. Wiele do zobaczenia i wiele do sfotografowania. Dolina Devrent (Dolina Wyobraźni) W dolinie wyobraźni znajdziesz wiele skał o różnych kształtach, wyglądających jak różne rzeczy, takie jak wielbłąd, ślimak, pingwin itp. W tym miejscu będziesz mógł przetestować swoją wyobraźnię i zdecydować, czy jesteś osobą z wyobraźnią, czy nie. Lunch Będziemy mieli przerwę na lunch lub otwarty bufet w przyzwoitej restauracji Warsztat garncarski Avanos (punkt handlowy) Avanos to dom garncarstwa i będzie to główna atrakcja Twojego dnia. Znajdziemy się w warsztacie garncarskim w Avanos i będą tam eksperci w dziedzinie garncarstwa. Najpierw podadzą ci kilka informacji na ten temat, a następnie pokażą, jak zrobić ceramikę, a następnie pozwolą ludziom z naszej grupy spróbować (może ty?). Dolina Miłości Dolina Miłości jest gospodarzem jednego z najpiękniejszych zabytków w całej Kapadocji, w którym zobaczysz najlepsze przykłady grzybowych kominów wróżek (hoodoo) z niesamowitym panoramicznym widokiem.

Kapadocja: Lot balonem o wschodzie słońca

Kapadocja: Lot balonem o wschodzie słońca

Wznieś się w przestworza podczas tego prywatnego lub grupowego lotu balonem nad Kapadocją. Podziwiaj spektakularne widoki i zobacz wschodzące słońce podczas robienia najbardziej niezapomnianych zdjęć z kosza balonowego. Wybierz lot standardowy, komfortowy lub prywatny. Leć balonem na ogrzane powietrze nad Kapadocją i odkryj najlepszy sposób na zobaczenie tej krainy pełnej skalistych dolin, podziemnych miast i legendarnych krajobrazów. Rozpocznij swoją przygodę bardzo wcześnie rano od odbioru z hotelu, a następnie transportu minibusem do tajnego miejsca. Tam spotkaj się z resztą grupy (jeśli wybierzesz lot grupowy). Podążaj za licencjonowaną załogą na pokładzie kosza balonowego, który napełnia się gorącym powietrzem i staje się bardzo duży. Posłuchaj swojego pilota, który podzieli się środkami bezpieczeństwa oraz zaleceniami i zakazami podczas lotu. Trzymaj się, gdy balon wznosi się na wysokość od 500 do 1000 metrów nad ziemią. Leć płynnie nad dolinami i spektakularnymi formacjami geograficznymi, które widać tylko z nieba. Pamiętaj, aby zrobić kilka zdjęć własnego balonu i dziesiątek innych w pobliżu, które zaczną wznosić się w powietrze. Po zakończeniu lotu wyląduj w bezpiecznym miejscu, gdzie personel naziemny będzie na Ciebie czekał z pamiątkowym certyfikatem lotu i lekkim drinkiem, aby to uczcić.

Kapadocja: Zielona wycieczka z przewodnikiem, odbiór i transport powrotny do hotelu

Kapadocja: Zielona wycieczka z przewodnikiem, odbiór i transport powrotny do hotelu

Panorama Goreme Naszym pierwszym przystankiem będzie panorama Goreme, gdzie dowiesz się o regionie Kapadocji, występowaniu bajkowych kominów i samej wiosce Goreme. Jezioro Narli Zobaczymy wulkaniczne jezioro, którego kolor zmienia się w ciągu roku. Klasztor Selime Klasztor Selime to zdumiewająca, wykuta w skale budowla obejmująca rozległą kuchnię i strzelisty komin. Kościół z galerią dookoła, stajnie z korytami do karmienia i inne dowody na styl życia troglodytów... Dolina Ihlara Będziemy wędrować przez 45 minut w kanionie przed lunchem. Wioska Belisirma (lunch) Około 80 km od naszego punktu startowego znajdziemy się w wiosce Belisirma w dolinie Ihlara. Tuż obok rzeki Melendiz zjemy lunch w przyjemnej restauracji. Podziemne miasto Derinkuyu Podziemne miasta są znakami Kapadocji, te mega schrony zaskoczą Cię, wejdziemy do środka i przejdziemy wąskimi tunelami, zobaczysz winiarnie, magazyny żywności i wiele różnych części podziemnego miasta do obrony i życia. Sklep z kamieniami szlachetnymi (sklep jubilerski, punkt handlowy) Turcja jest prawdziwym skarbem, jeśli chodzi o kamienie, a my spędzimy trochę czasu w tym pięknym sklepie z ekspertami na temat kamieni w całej Turcji. Zdecydowanie zalecamy uważne słuchanie ich i przewodnika, ponieważ będziesz chciał dowiedzieć się wszystkiego o zmieniającym kolor kamieniu zultanite. Dolina Gołębi Ludzie używali gołębi do wielu różnych celów przez długi czas. W dolinie gołębi zostaniesz poinformowany o tych powodach i będziesz miał okazję nakarmić gołębie z doliny. Sklep z suszonymi owocami Możesz zobaczyć kapadocki rodzaj kawy i tradycyjne suszone owoce.

Kapadocja: wycieczka balonem na ogrzane powietrze z lekkim śniadaniem

Kapadocja: wycieczka balonem na ogrzane powietrze z lekkim śniadaniem

Przeżyj latanie balonem na ogrzane powietrze i podziwiaj nierówny i skalisty teren poniżej. Ciesz się komfortem małego koszyczka dzięki temu balonowemu doświadczeniu. Rozpocznij swoją podróż od odbioru z hotelu przed wschodem słońca. Przyjedź na miejsce balonu i spotkaj się ze swoim pilotem. Zjedz małe śniadanie i obserwuj, jak balon napełnia się gorącym powietrzem. Wznieś się w powietrze i unoś się nad dramatycznym krajobrazem ze skałami wulkanicznymi ukształtowanymi przez erozję w wieże. Patrz, jak słońce wschodzi nad szczytami i w dolinie. Poczuj uczucie nieważkości podczas płynnego szybowania w powietrzu. Zobacz, jak działa balon na ogrzane powietrze, gdy sterują nim Twoi instruktorzy. Na koniec wyląduj w bezpiecznym miejscu i świętuj lampką szampana przed powrotem do hotelu.

Z Antalyi: 2-dniowa Kapadocja, hotel w jaskini i wycieczka balonem

Z Antalyi: 2-dniowa Kapadocja, hotel w jaskini i wycieczka balonem

Chcesz odwiedzić Kapadocję, ale masz napięty harmonogram? Nie martw się więcej! Dzięki naszej 2-dniowej wycieczce z Antalyi do Kapadocji możesz to osiągnąć. Odwiedź i poznaj główne miejsca regionu podczas interesującej i pouczającej 2-dniowej wycieczki. Chcesz poznać najlepszą część? Ta wycieczka jest prowadzona przez lokalnego, biegle posługującego się językiem angielskim przewodnika, który jest odpowiedzialny za wyjaśnienie ważnych i zabawnych faktów na temat interesujących miejsc. Kapadocja jest jednym z najbardziej znanych miejsc w kraju i nic dziwnego, dlaczego! Podczas tej 2-dniowej wycieczki odwiedzisz niektóre z najsłynniejszych dolin regionu i podziwiasz bajkowe kominy i formacje skalne. Podziemne miasta, panoramiczne lokalizacje i inne ważne miejsca pod względem historii i kultury są również uwzględnione w harmonogramie. Aby zapewnić niezapomniane wrażenia, a ponieważ jesteś w Kapadocji, możesz również dołączyć do lotu balonem za dodatkową opłatą. Kapadocja jest zdecydowanie jednym z najbardziej urokliwych i klimatycznych regionów, a ta wycieczka zapewnia najlepsze wrażenia dla Ciebie i Twoich bliskich. "Dzień 1" Wyjazd z hoteli w Antalyi wygodnym klimatyzowanym autobusem Śniadanie w restauracji Zwiedzanie podziemnego miasta Wizyta w twierdzy Uchisar Panoramiczny przystanek w Pigeon Valley Obiad w mieście Avanos w lokalnej tureckiej restauracji Zatrzymaj się w Dolinie Miłości Wizyta w Derwent Valley (Dolinie Fantazji) Zwiedzanie miasta Avanos Wizyta w warsztacie garncarskim Wizyta w Dolinie Mnichów Przyjazd do hotelu Kolacja w hotelu Wizyta w restauracji, program pokazowy – folklor Anatolii „Noc w Kapadocji” (za dodatkową opłatą – opcjonalnie) "Dzień 2" Lot balonem lub parada balonów (za dodatkową opłatą – opcjonalnie) Śniadanie w hotelu (bufet) Przystanek panoramiczny Uchguzel – Trzy Piękności Zwiedzanie skalnego miasta Chavushin, a także cerkwi św. Jana Chrzciciela Wizyta w kamiennym centrum Anatolii Zatrzymaj się na obiad Powrót do Antalyi

Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze o wschodzie słońca z transferem

Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze o wschodzie słońca z transferem

Spraw, aby Twoje wakacje w Kapadocji były niezapomniane, dołączając do naszego lotu balonem na ogrzane powietrze Sunrise Cappadocia! Dostępny codziennie, ten niezwykle ekscytujący lot zapewnia zabawę, wspaniałe widoki na słynne doliny Kapadocji, idylliczną atmosferę i oczywiście szansę bycia częścią słynnego na całym świecie doświadczenia. Przygotuj aparaty, poczuj, jak rośnie Twój entuzjazm i odkryj piękno Kapadocji dzięki lotowi balonem na ogrzane powietrze, który łączy w sobie wszystko, czego potrzebujesz! Nasz lot balonem na ogrzane powietrze Sunrise Cappadocia rozpoczyna się we wczesnych godzinach porannych i obejmuje transfer z Twojego hotelu. Wszystkie transfery odbywają się wygodnym iw pełni klimatyzowanym samochodem i są wliczone w cenę. Na miejscu startu spotkasz pilotów i instruktorów odpowiedzialnych za lot. Na początku otrzymasz szczegółowe i ważne informacje oraz instrukcje. Gdy piloci przygotowują się do lotu, możesz obejrzeć ich przygotowania i zrobić kilka zdjęć. W przypadku lotu balonem na ogrzane powietrze Sunrise Cappadocia wejdziesz do koszyka, który może pomieścić do 20–28 uczestników. Gdy balon na ogrzane powietrze zacznie unosić się nad ziemią, spodziewaj się pierwszego zastrzyku adrenaliny i wzrostu poziomu entuzjazmu. Lot balonem na ogrzane powietrze to świetna okazja, aby obserwować Kapadocję o świcie i odkryć jej wyjątkowe naturalne piękno. Z koszyka możesz podziwiać zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki, gdy balon leci nad dolinami Kapadocji. Przygotuj więc aparat, aby uchwycić te wyjątkowe chwile. Na najwyższej wysokości będziesz także świadkiem najbardziej uroczego i kultowego wschodu słońca, jaki kiedykolwiek widziałeś! Gdy słońce zacznie wschodzić, ciepłe kolory jego światła będą odbijać się w księżycowych krajobrazach dolin poniżej. Formacje skalne, bajkowe kominy, a także ciepłe refleksy słońca tworzą wyjątkowo niepowtarzalną atmosferę, która zapiera dech w piersiach. Lot trwa około godziny. Może to jednak zależeć od warunków pogodowych. Pilot ma zamiar bezpiecznie i sprawnie wylądować balonem na ogrzane powietrze w miejscu lądowania, gdzie członkowie zespołu oczekują na udzielenie pomocy technicznej. Chcieć więcej? To przeżycie jeszcze się nie skończyło! Po wylądowaniu wzniesiesz toast i wypijesz kieliszek szampana, aby uczcić swoje wyjątkowe przeżycie. Aby ta czynność pozostała Ci na długo w pamięci, otrzymasz także spersonalizowane certyfikaty lotów. Pod koniec uroczystości autobus odwiezie Cię z powrotem do hotelu.

Często zadawane pytania dotyczące: Ürgüp

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Ürgüp

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Ürgüp to:

Ürgüp – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Ürgüp: Najciekawsze atrakcje

Ürgüp: Wycieczki i bilety

Turcja: Ciekawe miejsca

Ürgüp: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ürgüp? Kliknij tutaj.

Ürgüp: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(2515 recenzji)

Odbiór z hotelu był dobry i zorganizowany. Zabrano nas do siedziby Discovery, gdzie dali nam Simit (turecki bajgiel z nasionami sezamu) i kawę/wodę. Siedzieliśmy tam około 10 minut, po czym wezwano nas do autobusów w zależności od tego, jakiego mieliśmy pilota (nasz był Alper). Zawieziono nas do balonów na ogrzane powietrze i wskoczyliśmy do balonu w ciągu 10 minut. To było wspaniałe doświadczenie! Jestem wdzięczny ludziom pracującym w Discovery, którzy mówili parom, że jedno musi stać za drugim. Para obok mojej mamy i mnie trzymała krawędź kosza, żebyśmy nie widzieli ponad ich głowami, więc każdy z nas mógł mieć swoją rolę na krawędzi, gdy coś powiedzieli. To było niesamowite i niezapomniane przeżycie. Na koniec zjedliśmy nawet uroczystą mimozę!

Jazda była fantastyczna. Świetne widoki. Jednakże zapłaciłem za „salon Deluxe” i żaden z pozostałych w mojej przestrzeni koszyka nie zapłacił dodatkowo. W rzeczywistości zapłacili dużo mniej niż ja… i mieli takie same doświadczenia. Więc nie jestem pewien, co jest specjalnego w porównaniu z Deluxe, ale. Czuję się, jakbym zapłacił dodatkowe 70 CAD bez powodu. Ale mimo to fantastyczne przeżycie! A szampan i kawałek ciasta były miłym akcentem na koniec lotu :)

Doskonałe doświadczenie rx, bardzo profesjonalne przeżycie blasku przez pilota Ibrahima i jego załogę.

Atrakcja fantastyczna. Trochę uzależniona od pogody, ale polecam bardzo.

Świetne doświadczenie, a nasz pilot Ibrahim był świetny